Opinie o Wydawnictwo Nowa Era w Straszyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Wydawnictwo Nowa Era. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Wydawnictwo Nowa Era o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwo Nowa Era w Straszyn

Katarzyna

MASAKRA, więcej nie skorzystam z usług tej księgarni. Zamówienie do mnie nie dotarło , wróciło z powrotem do nadawcy. Na zwrot gotówki nie wiem ile będę czekać, ponieważ na maile w ogóle nie odpowiadają, o dodzwonieniu się już nie wspomnę. Wystawiam opinię NEGATYWNĄ.

Alicja
@Katarzyna

Mam tak samo.od miesiąca ani podręczników ,ani pieniędzy.Zadnej odpowiedzi.

madworld

Ktoś zrobił w końcu porządek z mobbingiem panującym w polsce centralnej, czy nadal P. boi się ruszyć tej...?

Konsultant

Czy praca jako Konsultant czy Przedstawiciel w Nowej Erze jest na zasadzie umowy o pracę czy samozatrudnienia ?

@Konsultant

To zależy od stanowiska, na które będziesz aplikował. Na stronie pracodawcy https://www.nowaera.pl/o-nas/pracuj-z-nami są aktualne ogłoszenia rekrutacyjne i w zależności od etatu jest proponowana umowa o pracę lub B2B czyli własna działalność. Daj znać jeśli zdecydujesz się złożyć CV.

Monk
@Paweł

Ja złożyłam jestem po rozmowie czy masz jakieś i formacje istotne ? Proponowane zatrudnienie B2B

Nie polecam
@Monk

Praca tylko do końca czerwca. Nie ma co się łudzić że będzie umowa przedłużana. Nikt nie chce już w tym wydawnictwie pracować skoro inni przedstawiciele szukają sami sobie osób do pomocy. Ostatnio jeden miał nawet na prywatnym profilu na fb ogłoszenie wrzucone. Dla osoby która pierwszy raz zakłada działalność warunki dość są przyzwoite ale dla osoby z dużym zusem to już niewiele zostaje. Nie polecam.

Ktoś
@Nie polecam

Ludzie sami się zwalniają a nie że ktoś ich zwalnia bo umowy są oparte na jakąś umowę czasową więc albo umowa wygasa zazwyczaj jak ktoś jest dobry to przedłużają umowę ale z kolei jak ktoś jest dobry i pracuje tam dłużej sam się zwalnia bo widzi jakie to Koryto

Specjalist

Praca jako przedstawiciel tylko na działalność, więc koszty ZUS, podatki, księgowość trzeba pokryć z wypłaty. Od kilku lat nie było podwyżek, a koszty prowadzenia działalności rosną, obowiązków przybywa (w sezonie bardzo mało czasu prywatnego), więc zamiast zarabiać więcej zarabia się mniej. Niskie stawki prowizyjne i słabe prowizje za rok 2019 oraz pretensje od klientów nie zachęcają do ciężkiej pracy!

Niezadowolony
@Specjalist

Chyba chciałeś napisać - żenująco niskie !!! Nikt czegoś takiego się nie spodziewał. Ciekawe co NE zrobi jak wkrótce odejdzie połowa osób i przed sezonem nie będzie komu pracować. A nowe osoby z łapanki przychodzą. Ciekawe jak sobie poradzą w sezonie jak nawet w małej grupie odezwać się nie potrafią. Firma schodzi na psy.

Ewelina
@Niezadowolony

Rozumiem, że pieniądze, które zarabiasz w Wydawnictwie Nowa Era są dla Ciebie zdecydowanie za małe, ale przecież innym mogą już odpowiadać. To kwestia indywidualna. @Specjalist wspomniał wcześniej, iż praca jako przedstawiciel jest na działalność. Naprawdę nie ma tam możliwość współpracy? Nie można liczyć na umowę zlecenie albo umowę o pracę? Doprecyzuj to jeszcze.

@Ewelina

Boże broń. Nie ma opcji zlecenia lub umowy o pracę. Podstawą dla doradców wynosi 3950zl netto miesięcznie. Odliczamy ZUS i dochodowy i nie zostaje najlepsza wypłata. Dużo rzeczy nie możemy wrzucić w koszty jeżeli jest to nasze jedyne zajęcie. Ogólnie nie polecam. Kierownictwo wymaga a nie daje narzędzi do pracy a sama centrala zdaje się nie widzieć zagrożenia ze strony konkurencji.

Ktoś
@Ewelina

Praca tylko i wyłącznie na zasadzie kontraktu na swojej działalności gospodarczej oczywiście dostajesz samochód tankowanie benzyny czasem jakieś upominki jak są święta ale nie pracujesz 8 h pracujesz po 12 jak jest sezon to noce zarywasz żeby zrobić dotacje nie ma szans na umowę o pracę bo Firma od tego ucieka wszystko zrzuca na pracownika i ty musisz się martwić nie wyrobisz planów to ujmę ci jeszcze z podstawy plany są katastroficzne wysokie

Jak jest z awansem w Wydawnictwo Nowa Era?

wert

Z awansem w dobie koronawirusa chyba ciężko. Teraz to trzeba myśleć czy w ogóle jest szansa się utrzymać

Lulek

Ale że awans w jakim pionie?

Niewilnik

W tej firmie nie istnieje coś takiego jak awans chyba że z przedstawiciela na specjalistę śmieszne nazewnictwo ich na wyższym szczeblu nie ma szans jeżeli jesteś przedstawicielem zapomnij o tym że skoczysz kiedyś na stanowisko kierownika są tak oblegane i tak pilnowane że nie ma szans żeby się dopchać

Lulek

Ogólnie polecam jak ktoś lubi i umie lecieć w kulki. Pracy trzeba sobie szukać, firma nie dostosowuje się do rynku i konkurencji, budzi się z ręką w nocniku a marketing w szkołach działa jak dział HR w komentarzu wcześniej....czyli nie działa. Książki wysyłane późno, oferta na sam koniec, noc nie można obiecać z czystym sumieniem. Praca na pół roku na umowie b2b. Kierownictwo dla ozdoby.

blueeyes
@Lulek

Czyli widzę, że po latach nic się nie zmieniło ;) Czy w centrum nadal funkcję "forward managera" pełni "Matka"?

@blueeyes

Tak nadal

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Wydawnictwo Nowa Era? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Niewilnik

Pracownicy często sami się zwalniają tak jak ja to uczyniłam z powodu tego że jest (usunięte przez administratora) w pracy wykorzystywanie praca nie trwa 8 h tylko trwa w nieskończoność oczywiście wynagrodzenia są fajne tylko jak przeliczymy premię i wynagrodzenia przez ilość miesięcy ile pracujemy to mamy zarobek tak jak w każdej innej firmie pracując po 8 h zwolniłam się i nie żałuję tej decyzji (usunięte przez administratora) Pogoń nie szanowanie pracowników to wizytówką tej firmy

Proces rekrutacyjny to jakieś nieporozumienie. Brak informacji zwrotnej, która jest już obowiązkiem w każdej szanującej się firmie. Błędy merytoryczne w podręcznikach wskazują na poziomie wiedzy osób tam zatrudnionych. Totalna ignorancja i typowy beton.

Agata

A jak wygląda praca na magazynie wydawnictwa?

tandeta

Potwierdzam, zwróciłem książki a pieniędzy nie otrzymałem od miesiąca. Ostatni raz zamówiłem podręczniki w tej beznadziejnej imitacji sklepu internetowego. Odradzam zakupy - to po prostu (usunięte przez administratora)

Kylie

Jesli cokolwiek zamawiacie z tego sklepu Nie dokonujcie zwrotu.Zwrocilam jedna ksiazke ,pieniedzy nie dostalam od miesiaca za nią,infolinia bezużyteczna.kontakt marny.Biuro w innej czesci kraju,magazyn rowniez w innej.Logistyka tej firmy i wzajemne dogadanie sie nfolinia vs magazynem poprzez emaile.,jest żenująca.Magazyn chyba w nosie ma odczytanie emaili.W kazdym razie za kilka dni zglaszam sprawe do odpowiednich slużb a jest ich na liscie 3.Nie szanowanie klienta,ktory zamowił za pare stówek ksiązki dla dziecka.Był wyplacalny ale im cieżko zwocic za jedna ksiazke.Weźcie przyklad z prawdziwych sklepow internetowych nauczcie sie od nich oddawac pieniadze za zwrocony towar.

IzaLeszcz
@Kylie

Mam identyczną sytuację. Zero odzewu. Mail za mailem wysłany. Telefonów nikt nie odbiera. Książki zwrócone, a kasy jak nie ma tak nie ma.

Olek

Firma całkowicie niepoważna. Nie mogę doczekać się zwrotu pieniędzy za zwrócone książki. Nie odpowiadają na maile. Omijać tą badziewna firmę szerokim łukiem.

Parówka z psa

Nie polecam. Nic nowego. Wszystko w tym starym stylu przed 200 lat, jedynie do bicia się nadaje. Książki drogie i do jasnego ambrożego ciężkie. Także gratis ból kręgosłupa. Kiedy uczniowie będą traktowani jak ludzie? Wszystko zerżnięte, napisane niemiłą dla oka czcionką. Nie polecam

Czy w Wydawnictwo Nowa Era są paczki/bony świąteczne?

Lulek

"xD" że pozwolę sobie to krótko i skromnie skwitować

gall

Kolejna firemka gdzie liczy się to, im wiekszą szumowiną jesteś.

Sezon

Era pracownika się skończyła a ten portal ośmiesza pracodawców po kryzysie nikt z pracowników nawet tu nie wejdzie bo chlep ważniejszy niż opinia ludzi którzy zostali zwolnieni za brak chęci do pracy.

Mona

Wydawnictwo Nowa Erabto totalna niekompetencja. Podręczniki wysłane z duzym opoznieniem i to ....do niewlasciwego adresata. Dostalam nieswoje zamowienie, a moje wyslali do innego zamawiajacego. Wszystko moglabym wybaczyc, ale wyd.NE wogole nie poczuwalo sie do winy. W dobie RODO i wielkiej dbalosci o ochrone danych osobowych, pozwalają sobie na takie pomyłki, narażając mnie na telefony obcych ludzi wchodzacych przez nich w posiadanie moich danych, ktore krążą po kraju, i nic sobie z tego nie robią. Pracownik mianujacy sie ekspertem Rodo wydawnictwa nie mial nic do powiedzenia w tej sprawie, a moje liczne telefony i maile pozostawaly bez odpowiedzi. (usunięte przez administratora)

Teza

Tam pracują nie kompetentni ludzie nie umieją zrealizować zamówienia przysłali to co niebylo zamówione jakas porażka.

Sh

Firma wyjątkowo nierzetelna, od trzech tygodni nie mogę się doprosić wysłania książek. Na maile nie odpisują a po dwóch telefonach nic nie wynika bo za każdym razem odbierał ktoś inny, który nic nie wie, nie ma pojęcia czemu książki nie zostały wysłane. Na każde pytanie słyszę odpowiedzi typu nie wiem, sprawdzimy, przykro nam itd. Za każdym razem obiecywali sprawdzenie i oddzwonienie, niestety żadnego kontaktu z ich strony nie ma. Żadnego wsparcia z Nowej Ery, kasę dostali i resztę mają gdzieś. Za tydzień sprawę kieruję na Policję i zgłaszam wyłudzenie pieniędzy. Dziecko pozostaje bez książek do nauki bo szkoła do końca nie wiedziała jakie książki będą - zamieszanie po zmianach z gimnazjami. Unikajcie tego wydawnictwa jak możecie, inne książki kupione na Allegro dotarły po dwóch dniach. Nigdy więcej zakupów w tej firmie, pierwszy i ostatni raz.

@Sh

Udało Ci się otrzymać zamówione książki? Od Twojego wpisu minął ponad tydzień, dlatego chciałem dowiedzieć się, jak zakończyła się cała sprawa.

K
@Sh

Powyższa wypowiedź nie ma nic wspólnego z pracą w tej firmie, jest wypowiedzią klienta...

@K

Jesteś pracownikiem i mógłbyś napisać jak wyglądają warunki zatrudnienia z Twojego punktu widzenia? W szczególności interesuje mnie rodzaj umów proponowanych nowym pracownikom. Dodaj proszę więcej informacji.

shogunn

w paczce przyszły 4 książki za mało

Elżbieta
@shogunn

Myślę, ze swoje uwagi co do realizacji zamówienia powinieneś zgłosić bezpośrednio Wydawnictwu Nowa Era: https://www.nowaera.pl/kontakt Celem forum jest wymiana opinii na temat pracy w danej firmie, nie zgłaszania reklamacji. Firma prowadzi aktualnie rekrutację: https://www.pracuj.pl/praca/nowa%20era%20sp.%20z%20o.o.;en Czy polecacie pracę w tej firmie? Jaka jest atmosfera w miejscu pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwo Nowa Era - Straszyn

• Jak się pracuje w Wydawnictwo Nowa Era?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwo Nowa Era tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwo Nowa Era?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wydawnictwo Nowa Era?

Kandydaci do pracy w Wydawnictwo Nowa Era napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wydawnictwo Nowa Era