Księgarnie Matras S.A.

Opinie o Księgarnie Matras S.A.

Moi Drodzy, nie bardzo rozumiem Wasze oburzenie, że dostaliście mniej pieniędzy, niż wyliczył Wam PMR. Chyba, nie czytacie ze zrozumieniem! PMR wyliczył należne kwoty BRUTTO!!! Co to oznacza? To, że FGŚP musi (bo jest do tego zobowiązany) odliczyć wszystkie składki i potrącić podatek. Dlatego NIKT, podkreślam NIKT nie mógł otrzymać takiej kwoty, jaką wyliczył sobie na wniosku do FGŚP. Ponadto osoby, które przebywały na zwolnieniu lekarskim (a w lutym była ich cała masa, a nawet co niektórzy ciągnęli jeszcze w marcu) muszą się liczyć z tym, że nie przysługuje im 100% wynagrodzenia. Do tego dziwię się niektórym osobom, które teraz płaczą, że skrzywdził ich Fundusz, bo zabrał im pieniądze... Ludzie cieszcie się, że w ogóle jakieś pieniądze dostaliście! Fundusz wyliczył Wam to co się Wam należało i potrącił to, co musiał. Praktycznie przez rok Matras, a dokładnie od stycznia 2018 roku, prezes Kowalewski nie wypłacił Wam ani złotówki. Czemu nie macie pretensji do byłego prezesa Matrasa? Dlaczego zaledwie 10% zwolnionych pracowników pozwało Matras do Sądu? Ja to zrobiłem i dostałem wszystkie zaległe pieniądze (styczeń, luty, odprawę za przepracowane lata w firmie, odprawę za skrócony okres wypowiedzenia oraz urlop - oczywiście potrącono stosowne podatki i składki). Kosztami procesu oczywiście został obciążony Matras, bo to każdy pracownik miał status Pokrzywdzonego. Przedłożyłem wyrok Sądu w Funduszu i po miesiącu dostałem należne mi pieniądze. Nie dostaliście w 2018 roku ani złotówki od firmy Matras - źle. Dostaliście pieniądze z Funduszu - też źle, bo za mało! Powiem Wam jedno - w Polsce upada wiele firm i wierzcie mi, że tysiące ludzi nie mają takiego szczęście jak Wy! Wiecie dlaczego? Bo pracodawca nie przygotował żadnych dokumentów do FGŚP, a po roku od zwolnienia FGŚP nie zajmuje się wypłatą zaległych świadczeń i prawdopodobniej nigdy nie dostaną swoich pieniędzy za swoją pracę. Cieszcie się, że Fundusz wypłacił Wam cokolwiek. Mało tego załatwił sprawę rozliczenia w Urzędzie Skarbowym. I każdy otrzymamy PIT niezbędny do rozliczenia się w przyszłym roku z dochodów. Ja swój PIT otrzymałem od razu wraz z decyzją o przyznaniu wypłaceniu zaległych świadczeń.

Piękne podsumowanie. Brawo!

Ewelina
@Były pracownik 04.12.2018 23:25

No no. Cieszmy się. Fundusz od tego jest. Z naszych pensji wpłacano na FGŚP. I niestety nie wszyscy mają pieniądze na koncie. Pit również są zobowiązani wystawić, skoro wypłacaja pieniądze. A to, że cały zarząd Matrasa łącznie z p.Kiwalewskim, p.Kowalczyk są jak wiele innych pracodawców zwykłymi oszustami to wiemy. Pozdrawiam serdecznie - niezadowolona, bo nadal czekam na zaległe wypłaty.......

@Ewelina 07.12.2018 12:02

Pani Ewelino, Pani myśli, że Fundusz wypłaca pieniądze, które dostał od Matrasa? Jeśli tak to jest Pani w błędzie - To Skarb Państwa wypłaca wszystkie zaległe świadczenia z podatków wszystkich Polaków, m.in. Pani podatków, które Pani płaci każdego dnia. Prawda, że Fundusz od tego jest - tylko proszę pamiętać, że Fundusz wypłaca pieniądze tylko do roku od otrzymanego wypowiedzenia. Po roku już nie będzie miał takiego obowiązku. Wypłata świadczeń trwa maksymalnie do 1.5 miesiąca. Warunek jest jeden - dobrze wypełniony wniosek i złożenie stosownych załączników, a przede wszystkim kompletnych! Każdy brak pojedynczego dokumentu, zaświadczenia lub najmniejszy błąd we wniosku wydłuża cały proces. Proszę pamiętać, że osoby, które mają już pieniądze na koncie i zamknęły sprawy Matrasa, to osoby, które złożyły wnioski do Funduszu z nakazem sądowym. Potem w Funduszu nastąpiła fala wniosków, bo przeszło 200 pracowników, którzy dostali wykaz z PMR lawinowo składali wnioski do Funduszu. A tam też pracują ludzie i w czasie jednego dnia są w stanie sprawdzić określą ilość wniosków, stąd te mozliwe opóźnienia w wypłatach świadczeń. Powiem tak - nakaz sądowy rozwiązuje wszelkie problemy i rozwiewa wszelkie wątpliwości. Nie raz i nie dwa pisałem tutaj na forum, żeby iść do Sądu zaraz po zakończeniu umowy w Matrasie. Ale niewielu się na to zdecydowało... A teraz pretensje do całego świata... Proszę mi wierzyć albo nie, jeśli złożyła Pani wszystkie wymagane dokumenty do Funduszu, to na pewno otrzyma Pani pieniądze. Trochę cierpliwości. Proszę pamiętać, że od Matrasa nie dostała Pani pieniędzy przez rok, to te kilkanaście dni Pani jeszcze wytrzyma.

@Były pracownik 10.12.2018 23:43

Masz sporo racji. Sprostowalabym tylko ten rok od wypowiedzenia. Jeżeli jesteś uprawniony to termin wypłaty świadczenia jest kilka lat a nawet dziedziczony. Wyczytałam tę mądrość na stronie WUP. Piszę to, bo ludzie są w różnych sytuacjach i po co im dodatkowy stres.

@Były pracownik 10.12.2018 23:43

Wczoraj dostałam pieniądze na konto, po około miesiącu od złożenia wniosku.

@Były pracownik 04.12.2018 23:25

To bardzo ciekawy i - mam nadzieję - rozjaśniający wiele wątpliwości komentarz. Fajnie, że zechciałeś podzielić się nim na forum! Jak długo ciągnął się Twój proces sądowy? Piszesz, że później otrzymałeś wynagrodzenie w ciągu miesiąca, ale nie napisałeś, ile trwał sam proces i tak dalej.

Ola 77

Dzwoniłam pod ten numer.Nikt nie odebrał. Windykacja? A pieniądze ujrzymy, czy jak inne mało znane firmy nie oddały pieniędzy. Odzyskują na podstawie naszych danych lecz nie wypłacają wierzycielom. Nie dajmy się oszukać........

Mama

Dostałam dzisiaj pismo z funduszu...muszę dosłać zaświadczenie z zusu potwierdzające że w momencie ustania stosunku pracy dalej przebywałam na zwolnieniu lekarskim...jest to potrzebne do otrzymania odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia...miał ktoś podobnie? Są jakieś problemy z otrzymaniem takiego zaświadczenia z ZUS?

Ania
@Mama 27.11.2018 21:30

Cześć. Też muszę dosłać, za zaświadczeniem czekam od 8 października. ZUS ma czas na wysłanie 30 dni. Muszę czekać, a z FGŚP dostałam pismo, że wypłacą pieniądze w ciągu dwóch miesięcy od dostarczenia im tego zaświadczenia. Pozdrawiam

@Ania 28.11.2018 13:00

Ja dostałam to zaświadczenie od ręki napisane jest że jest to zaświadczenie o przedłożeniu wniosku o zasiłek / świadczenie rehabilitacyjne za okres po ustaniu ubezpieczenia...

załamana
@Mama 29.11.2018 08:24

Cześć! Ja już wysłałam dokumenty 22 pazdziernika ,miałam wyrok sądowy ale jest podobno róznica w urlopie.Pani w Funduszu czeka na jakies dokumenty z Matrasa.Ma ktoś taką sytuacje .Zastanawiam się czy nie jechać do Warszawy osobiscie .Ma ktos adrees do gdzie jest siedziba Matras i czy do Funduszu to na Młynarską.

@Mama 27.11.2018 21:30

Po miesiącu od wysłania dokumentów dzwoniłam do funduszu, dowiedzialam sie, ze miałam doslac zaświadczenie. Miałam takie, bo potrzebne było do UP. We czwartek wysłałam skan, we wtorek miałam pieniądze na koncie :-) Skoro na macierzyńskim przejął mnie ZUS to nie należy się mi odszkodowanie i urlop tez liczą tylko tylko za bieżący rok. Pieniedzy znacznie mniej dostalam niz na wniosku ale pieniedze są. jestem bardzo zadowolona z działania FGSP, panie z którymi rozmawiałam mile i wyrozumiałe.

@Ginger 29.11.2018 16:14

Ja otrzymałam informacje że zaświadczenie jest potrzebne żeby właśnie otrzymać pieniądze w ramach odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia i oczywiście za urlop ale tylko właśnie za ten rok...a dostałaś pieniądze za odprawę?

@Mama 27.11.2018 21:30

ja tez mialam taki dokument dostarczyc tez z zusu.... i dostałam zwrot.... nawet połowy z tego co podał pmr nie przelali z 11,5 tys dostałam 5,5 tys... bez komentarza

@Mama 30.11.2018 11:13

Ja byłam na macierzyńskim kiedy mnie zwolnili i przejął mnie ZUS, pani z funduszu mówiła, że nie należy się wtedy odszkodowanie. A co konkretnie wypłacili nie wiem, jeszcze nie dostałam listu. A Ty byłaś na zwolnieniu, wiec może odszkodowanie się należy.

@ika8809 30.11.2018 22:45

Ja też się nie spodziewam kokosów...wg pmr powinnam dostać 17,5 tys..ale po rozmowie z panią z funduszu która tylko mówiła że tu podejmą, tam podejmą to szału nie będzie...tylko nie rozumiem dlaczego dostałaś zwrot...

26 października złożyłem dokumenty do Funduszu, wczoraj, tj. 29 listopada otrzymałem wszystkie zaległe pieniądze. Pensję za styczeń, luty, odprawy, odprawy za skrócony okres wypowiedzenia i urlop. Wystarczyło złożyć wniosek do Funduszu. To naprawdę proste. Mam nadzieję, że inni Pracownicy też otrzymają swoje zaległe pieniądze. Pamiętajcie, że czasu na złożenie wniosku zostało naprawdę niewiele. Walczcie o swoje pieniądze. Wszystkim życzę powodzenia w dalszym życiu prywatnym i zawodowym.

S

Wysłałam wniosek do Funduszu, ale nie dołączyłam kopii świadectwa itd. Minął już miesiąc i nie dostałam żadnej odpowiedzi. Wysyłać wniosek jeszcze raz czy możliwe że dostanę jakąś wiadomość? Ktoś miał taki problem?

Aa
@S 18.11.2018 22:34

Najlepiej zadzwoń do nich.

@S 18.11.2018 22:34

Ja dostalam pismo jakies niescislosci miedzy wypowiedzeniem a swiadectwem i musze czekac do dwoch miesiesiecy juz nie mam sily.

@S 18.11.2018 22:34

Najlepiej zadzwonić i pogadać z osoba która prowadzi twoja sprawę

@Nick 19.11.2018 20:48

Ja tez dostałam takie pismo ale od razu zadzwoniłam tam i w międzyczasie jak szło, to moja sprawa się wyjaśniła i przelew będzie do końca tygodnia. Może nie będzie tak zle

@Kasia 20.11.2018 18:48

A jaki byl Twoj problem? Ja mialam na wypowiedzeniu ze nalezy sie odzszkodowanie za skrocony okres wypowiedzenia natomiast na swiadectwie mialam ze nie zastosowano skroconego okresu wypowiedzenia wypowiedzenie dostalam z dniem 29.01

@Nick 20.11.2018 20:31

Mój dotyczył ilości dni niewykorzystanego urlopu czyli wysokości ekwiwalentu. Pisałam do pmr, podobno 2 tyg temu wysyłali do funduszu uzupełniona listę bo ta wcześniejsza była niekompletna, może na jej podstawie wszystko się wyjaśni. Z mojego doświadczenia: trzeba tam dzwonić i molestować

paula
@S 18.11.2018 22:34

Wczoraj dzwoniłam do Funduszu bo minął miesiąc od wysłania do nich dokumentów. Pani powiedziała, że przelew do mnie za kilka dni powinien dotrzeć i dziś już dostałam całą należną kwotę :) Mega radość! :) Trzymam za wszystkich kciuki, aby i Wam wszystko się pomyślnie rozwiązało! :) Pozdrawiam :)

@Nick 20.11.2018 20:31

Czy ktos mial moze podobnie jak ja ?

@paula 23.11.2018 12:16

Paulo a mam pytanko czy duży procent ci zabrali czy dostałaś pełną kwotę jaką miałaś w dokumentach? Ja w piątek dostałam przelew,ale nie na całą kwotę jaką miałam podaną w tabelce z PWR i zastanawiam się czy może fundusz wypłaca jakąś cześć? No i kwestia Pita aby potem ze skarbówką się było z czego mieć rozliczyć. Wiesz coś może w tych tematach? Będę wdzieczna za każdą wiadomość.

@Ania K. 25.11.2018 11:40

A duza to byla roznica ? Za co nie zostalo wyplacone?

@Nick 25.11.2018 11:51

Nick prawie 40% różnicy tego co było w papierach a co przyszło na konto. Ja rozumiem,że podatki i pewnie zaległy ZUS,ale żeby aż tyle to jestem w szoku.Poczekam jeszcze na pismo od nich,bo skoro wypłacili to i decyzja pisemna też powinna przyjść. A jak nie to za tydzień jadę do nich i wyjaśniam. A może uda mi się Pit odrazu wydębić od nich za te pieniążki :)

@Ania K. 26.11.2018 10:14

To dużo trzeba zadzwonic dlaczego.sama czekam tez sie denerwuje

@Ania K. 25.11.2018 11:40

obliczyłam sobie mniej więcej ile powinnam dostać po odjęciu podatków i tak mniej więcej dostałam. Co do PITu to nic nie wiem, ale na mój rozum powinniśmy dostać PIT z Funduszu. Zobaczymy. Jakby co, to będziemy dzwonić i się dowiadywać. Pozdrawiam.

@Paula 26.11.2018 11:25

PIT dostaniesz normalnie na adres jaki podałaś we wniosku. Ja taka informacje dostałam.

@Ania K. 26.11.2018 10:14

Dzwonilas moze do funduszu ? Napisz jesli mozesz dlaczego nie wyplacono pelnej kwoty.

@S 18.11.2018 22:34

Hej, mam pytanko, moze ktoś podesłać link do wlasciwego aktualnego formularza ktory mamy wypelnic do tego funduszu? Bo wyslalam jakis czas temu ale okazalo sie ze nieaktualny. I drugie pytanie, jaki podajemy oddzial wojewódzkiego narodowego funduszu zdrowia i urzad skarbowy? Bo marszalek województwa mazowieckiego mimo ze nie mieszkam w warszawie a fundusz zdrowia i urzad skarbowy zgodny z miejscem zamieszkania? z gory dzieki za odp!

Ania
@majka 27.11.2018 17:09

Oczywiście że tak.

@Kasia 26.11.2018 12:45

w piątak dostałam kasę na konto, a wczoraj poleconym dostałam decyzje wypłacenia kasy z Funduszu i to od razu z dołączonym PITem :)

@Paula 28.11.2018 13:19

Ile czekałaś od złożenia wniosku?

@Ona 28.11.2018 23:25

Równy Miesiąc.

załamana

Sonia

Wielkie dzięki dla PMR Restrukturyzacje S.A. s/w Warszawie za przygotowanie zestawienia. To zestawienie bardzo ułatwiło odzyskanie należnych pieniędzy. Brawo dla pracowników FGSP w Warszawie za życzliwość. Czy ktoś jak ja też jest zadowolony z obrotu sprawy?

Emilia
@Sonia 06.11.2018 09:32

Sonia, ile czekałaś na zaległe pieniądze? Mam na myśli oczywiście czas od złożenia dokumentów w FGŚP?

Agat
@Sonia 06.11.2018 09:32

Hej. Daj znać czy dostałaś całą kwotę, którą wykazał PMR w piśmie?

@Sonia 06.11.2018 09:32

Wygląda na to, że Twoja sprawa rozwiązała się pomyślnie. Czy długo czekałaś na załatwienie wszelkich formalności i wypłatę pieniędzy? Ponawiam swoje pytanie do osób pracujących obecnie w internetowej Księgarni Matras - jak wygląda praca w tym miejscu? Napiszcie proszę coś na ten temat!

@Sonia 06.11.2018 09:32

Dzisiaj dostałam przelew i myślałam, że konto mi oszalało, bo skąd te pieniądze? Dopiero po chwili ogarnęłam, że do z Funduszu. Cieszę się, że to już wszystko i mam problem z głowy. Czekałam ponad miesiąc, ponieważ składałam korektę wniosku i teoretycznie mieli jeszcze 2 tygodnie, a tu niespodzianka :) trzymam kciuki, żeby wszystkim się udało.

Mama

Dodam że.bylam na zasiłku chorobowym w wys zasiłku macierzyńskiego bo byłam w ciazy

?

Pytanie zimnej beczki. Czy ktoś orientuje się co z naszymi PITami za ten rok?

@? 25.11.2018 17:01

FGSP wysłał mi wraz z zawiadomieniem o zatwierdzeniu do wypłaty. Miało to miejsce 10 dni po otrzymaniu przelewu.

?
@sonia 25.11.2018 20:18

Czy mogę jakiś nr do nich? Mi Matras nie jest dłużny żadnych pieniędzy gdyż umowę miałam do końca roku. Powinnam jednak dostać PIT za zeszły rok i nie wiem skad.

Czy ktoś dostał dzisiaj pismo z Inspekcji Pracy z zawiadomieniem, że do Sądu w Warszawie został złożony pozew przeciwko prezesom PMR Restrukturyzacje dotyczące niewypłacenia świadczeń pieniężnych przez Matras?

Nick

Duzo osob czeka jeszcze na wyplaty?

Ciekawa

Czy jak nie podałam we wniosku nr telefonu to mogę liczyć na pisemna decyzję?

@Ciekawa 15.11.2018 20:45

Pisemna decyzje to oni maja obowiązek wystawić i wysłać

@Kasia 16.11.2018 09:19

A jak wygląda Twoja sytuacja? Czy również składałaś wniosek o wypłatę zaległego wynagrodzenia do instytucji, o której piszecie na forum? Ciekawi mnie, na jakim etapie jest sprawa - czy w Twoim przypadku jest już rozwiązana, czy jest jeszcze w toku? Trzymam kciuki!

@Iwona 24.11.2018 21:06

W moim przypadki sprawa już się rozwiązała, dostałam zaległe pieniądze. Z problemami po drodze ale się udało. Pozdrawiam

Zadowolona

Zlozylam wniosek do FGSP 24.10 a pieniadze mialam na koncie 16.11 takze noe spodziewalam sie tak szybkiego obrotu sprawy ????

sonia

Witam, otrzymałam całą należną kwotę. Nie pisałam wcześniej, bo miałam tylko potwierdzenie telefoniczne. Czekałam około dwóch tygodni na przelew licząc od daty wysłania nowego wniosku. Wcześniej mając nakaz sądowy złożyłam wniosek, ale kwoty nie zgadzały się z tym co podał PMR. Pani z FGŚP sama zadzwoniła do mnie z pytaniem o nowy wniosek. Pisząc do sądu nie uwzględniłam minimalnej płacy w roku 2018. Życzę wszystkim powodzenia !

zwis obu-ręczny
@sonia 13.11.2018 12:42

FGŚP nie potrafi dotrzymać terminu. Czekam ponad miesiąc na wypłatę i mimo kilku rozmów telefonicznych oraz zapewnień z ich strony, że z moim wnioskiem jest wszystko w porządku (notabene został osobiście przeze mnie złożony i na miejscu sprawdzony), urząd nie jest w stanie wykonać operacji pt. "Przelew na konto".

@zwis obu-ręczny 13.11.2018 17:47

Mam podobna sytuacje, już kilka dni się spóźniają, ile czasu czekasz?

zwis obu-ręczny
@Kasia 13.11.2018 18:46

Prawie tydzień. Dzisiaj natomiast okazało się, że kilkanaście (lub kilkadziesiąt) wypłat (w tym moja) zostały wstrzymane. Powód? Pani NIE WIEDZIAŁA, że do finalizacji określonych wypłat potrzebne są dodatkowe z PMR informacje. Chodzi o informacje dotyczące wymiaru naliczanego urlopu. Informacje powinny przyjść "kanałem oficjalnym", a więc pocztą. Podobno pismo z prośbą zostało już wysłane. Może dowiemy się wraz pierwszymi opadami śniegu, że widziano listonosza ... FGŚP - "nic się nie stało"

@sonia 13.11.2018 12:42

Fajnie, że udało Ci się odzyskać całą należną kwotę! Mogę zapytać, ile, podsumowując, trwała cała sytuacja? Mam tu na myśli moment, od którego pracownicy nie otrzymali już wynagrodzeń od Księgarni Matras. Twoja wiadomość na pewno da nadzieję innym osobom.

Ona

Hej. Czy do wniosku do FGŚP dołączyliście zwykłe ksero dokumentów np. Świadectwa pracy czy kopie, potwierdzoną za zgność z oryginałem przez notariusza?

@Ona 05.11.2018 22:43

ja wysłałam ksero

@ika8809 06.11.2018 11:26

Dzięki ????

Zmęczona

Wiecie może jaki jest czas oczekiwania na rozpatrzenie tych wniosków z fgśp? Nie oczekuję że podajcie mi konkretną datę, ale czy mam się nastawić na tygodnie, miesiące, czy lata czekania?

@Zmęczona 04.11.2018 20:36

Z tego co wiem, 30 dni od momentu złożenia wniosku.

@Zmęczona 04.11.2018 20:36

A ile czekasz od złożenia wniosku?

@Zmęczona 04.11.2018 20:36

Ja składałam osobiście to Pani przyjmująca wniosek powiedziała mi żebym zadzwoniła za 2-3tygodnie czy już jest decyzja.

@Mmm 05.11.2018 16:18

Dokumenty dotarly 26.10. Czyli trzeba cierpliwie czekać :)

@Zmęczona 05.11.2018 20:04

Ja wysłałem z początkiem października. Dzwoniłem kiedyś i były w weryfikacji. Czekamy. Cierpliwości to chyba nas matras nauczył ;)

Mmm

Ponoć są już pierwsi szczęśliwcy, którzy otrzymali pieniądze :) pohwalcie się kto już dostał i ile czekał od złożenia wniosku.

@Mmm 05.11.2018 16:23

Ja jeszcze nie wysłałam ale mam pytanko do osob ktore wyslaly, czy musze dolaczyc ksero wypowiedzenia? bo na pismie od PMR mam napisane ze niby przysluguje mi 1 miesieczna odprawa, wiec skoro oni tak podali to ja tez to uwzglednie we wniosku zeby sie zgadzaly obydwie wersje, tyle ze to ja wypowiedzialam umowe za porozumieniem stron i podpisala mi kierowniczka bo nie bylo juz u nas zadnego regionalnego. Czy dolaczyc ksero tego wypowiedzenia czy nie ma sensu? Czy jest wogole szansa na tą odprawe? Księgowa powiedziala mi ze jak najbardziej powinnam to uwzglednic, nie szkodzi ze mam za porozumieniem stron.

@majka 05.11.2018 16:49

od razu drugie pytanie, dostal ktokolwiek wypowiedzenie z winy pracodawcy?

@majka 05.11.2018 18:37

Ja dostałam wypowiedzenie. Nie z winy pracodawcy, ale też bez porozumienia stron. Dzięki temu należy mi się odprawa.

aaaaaaaaaaaaaaaaaa

dobrze, że Matras już nie istnieje! Chwała mu za to!!!!

Potrzeba

Witam. Jakie dokładnie dokumenty wysyłamy: świadectwo pracy, wypowiedzenie oraz umowę o pracę? Skany dokumentów czy oryginały, bo różne wersje słyszałam:/

@Potrzeba 02.11.2018 13:07

2 razy wniosek i TYLKO kopie dokumentów.

Ciekawa

Dlaczego w tym piśmie nie ma podanej kwoty niewyplaconego wynagrodzenia za styczeń i luty?

Serio ja mam.

@Ciekawa 19.10.2018 13:24

Ja też nie mam uwzględnionego braku wynagrodzenia za styczeń i luty.... Zobaczymy, co odpiszą mi z PMR.

@Ginger 21.10.2018 12:00

Ja również nie mam....

@Ginger 21.10.2018 12:00

Ja również nie mam....

zaniepokojona
@M. 22.10.2018 12:09

@ciekawa a byłaś na zwolnieniu lekarskim może?

@zaniepokojona 22.10.2018 12:47

tak byłam na zwolnieniu

@Ciekawa 19.10.2018 13:24

PMR informuje, że jeśli mam zastrzeżenia to mam wysłać do nich pismo, a oni przekażą je do BPO House, gdyż to BPO przygotowywalo zestawienia.

@ciekawa 22.10.2018 16:55

To znaczy ze nie dostaniesz wynagrodzenia bo dostalas chorobowe chyba to jasne

@Nick 22.10.2018 17:40

Ale nie dostałam chorobowego właśnie... Matras powinien płacić chorobowe a od marca byłam na zwolnieniu z zusu dopiero...

Anna
@ciekawa 22.10.2018 16:55

To zus wypłacił.

@Ciekawa 19.10.2018 13:24

mi wynagrodzenie za styczen i luty wyrównal zus w 2 transzaach piewrsza w czerwcu i 2 w sierpniu

@Ciekawa 23.10.2018 10:52

@Ciekawa, na pewno trzeba wyjaśnić tę kwestię w takim razie. Może warto udać się w tym przypadku do odpowiedniej jednostki zajmującej się tego typu rozliczeniami Księgarni Matras? Napisz nam później, czy coś się unormowało.

@Ciekawa 19.10.2018 13:24

W Zusie mi powiedzieli że ja nie mogę starać sie o wypłatę zaległego wynagrodzenia (styczeń i luty) tylko firma powinna złożyć wniosek

@M. 26.10.2018 08:00

Dzwoniłam na infolinię ZUS i można złożyć druk ZAS-58 ze skargą, opisać swoją sytuację i czekać na weryfikację. Jeśli firma nie wypłaciła to ZUS będzie o tym wiedział, tylko musi wszystko sprawdzić i BYĆ MOŻE wypłaci zaległe pieniądze.

@M. 26.10.2018 08:00

Napisz do pmr oni powinni jako zarządca napisać do ZUS, ze matras nie wypłacił ci wynagrodzenia i ze jako zarządca proszą o uregulowanie przez ZUS. Taka niestety jest procedura, zus nie może tego zrobić na twój wniosek. Ale i tak możesz złożyć podanie i wszystkie papiery jakie masz, opisać swoją sytuacje i czekać na pmr. Ja tak zrobiłam od razu i czekałam na kontakt od pmr. Niestety trochę to trwało ale warto było - ZUS wszystko mi wyplacil. Życzę powodzenia

@Kasia 30.10.2018 20:57

@Kasia, dobrze, że zostały Ci wypłacone wszelkie zaległości. Czy mogę zapytać, jak długo trwał cały proces? Zawsze może osoby będące w podobnej sytuacji będą miały nieco jaśniejszy obraz i będą wiedziały, czego mogą się spodziewać.

ciekawa

powiedzcie gdzie należy składać te wnioski? i czy można wysłać czy trzeba osobiście?

ika8809

Słuchajcie, podpowiedzcie co wpisaliscie we wniosku w punkcie 2 (data od której przestano wypłacac wynagrodzenia)??

Nik

Ja grudzien

@ika8809 25.10.2018 12:27

Hej, mam pytanko, może ktoś będzie się orientował, bo dostalam wczoraj to pismo od PMR i są tam wyszczegolnione w tabelce sumy ile matras mi "wisi" tzn. wynagrodzenie zasadnicze, ekwiwalent urlopowy i jest tam tez podana kwota niewyplaconej odprawy pienieznej (1 miesiecznej). Mam we wniosku indywidualnym do funduszu ją tez dopisac skoro na swiadectwie pracy mam ze stosunek pracy ustał na mocy porozumienia stron? Dodam ze na samym dole na swiadectwie pracy mam napisane ze matras nie wyplacil mi wynagrodzenia zasadniczego i tu konkretna suma oraz ekwiwalentu urlopowego - i tu tez konkretna suma. Obydwie sumy brutto zgadzają się z tymi z tabelki od PMR, z tym ze nic nie ma mowy o odprawie na swiadectwie a w tej tabeli od nich ktora poszla w formie wykazu zbiorczego DO FGŚP jest uwzgledniona. Co mam zrobic? mial ktos podobny przypadek? z gory dzieki!

ja w lutym dostałam 1/4 wypłaty a styczeń ale wpisałam ze od 1.01.2018

Ania K.

Jeśli bym chciała osobiście złożyć wniosek to pod jaki adres? Czy kierować się do Funduszu czy do Wojewódzkiego urzędu pracy? Mieszkam w miejscowośc pod warszawskiej i w matrasie pracowalam w Warszawie.

@Ania K. 24.10.2018 14:07

Możesz iść osobiście na ulice Leszno 21, ja tak byłam. Masz pewność ze dobrze wypełnisz wniosek. Tylko do 15 bo później panie siedzą ale kancelaria nieczynna

@Kasia 24.10.2018 20:41

Dzięki Kasiu :)

Kasia

Czy to pismo z PMR Restrukturyzacje dot. zaleglości plus kopia wypowiedzenia i świadectwo pracy wystarczą żeby otrzymać zaległe pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych?

????

Witam, otrzymałam dzisiaj pismo z PMR Restukturyzacje z wykazem, wg którego Matras jest mi winien jeszcze za miesiąc pracy grudzień 2017, nie mam żadnej informacji na świadectwie pracy o kwocie pozostałej do zapłaty przez firmę (sądziłam, że już mi wypłacili pensje i odprawę, bo otrzymałam jaką dziwną kwotę w dwóch przelewach), ani żadnych innych dokumentów. Czy mogę jakoś się starać o tą miesięczną pensje? W sumie 1460 na drodze nie leży. Czy jest jakaś szansa, że mi to wypłacą?

@???? 19.10.2018 17:44

No tak wysylasz 2 wnioski do funduszu swiadectwo pracy i wypowiedzenie i to wszystko jak sa winni to wyplaca nie ma co sie zastanawiać

@Nick 19.10.2018 18:57

Skad te wnioski się pobiera? Wypowiedzenie mam, ale to było takie przez nikogo nie podpisane, tylko wysyłane przez e-maila do p. Brokowskiego bo wtedy już nie było kompetentnych osób z którymi można było się skontakować i które by odpowiedziały.

@???? 19.10.2018 20:18

Wypowiedzenie jest potrzebne jesli ubiegasz sie o odprawe .Jak dostalas wypowiedzenie za porozumieniem stron to nie musisz bo Ci sie nie nalezy odprawa ani odszkodowanie za skrocony okres wypowiedzenia. Jesli zalegaja Ci za grudzien wpisujesz tylko kwote brutto za grudzien poczytaj sobie wczesniejsze wiadomosci jest tam adres chyba www.fgsp.gov .pl

?????
@Nick 20.10.2018 07:01

Mogą zalegać z wypłatą jeśli nawet nie pracowałam? Księgarnie zamknęli w listopadzie z powodu niewypłacalności za prąd (odcięli nagle w środku dnia i kazali się wynosić) od tamtej pory wysyłali pensję przez 3 miesiące, potem wysłali jeszcze jakąś odprawę ponieważ nadal obowiązywała umowa o pracę i nadal obowiązuje do końca listopada tego roku.

@????? 20.10.2018 14:40

To nie masz swiadectwa pracy?

?????
@Nick 20.10.2018 15:33

Mam świadectwo, na którym jest data zakończenia pracy 01.12.2017 z tym, że umowa o pracę kończy się 21.11.2018, na piśmie od PMR mam napisane, że Matras nie zapłacił mi za grudzień, ale właśnie to dziwne, bo w grudniu już nie pracowałam.

@????? 20.10.2018 17:03

Swiasextwo pracy rowna sie koniec pracy

@Nick 21.10.2018 15:02

Moze nalezala Ci sie odprawa

lpo
@Nick 19.10.2018 18:57

co rozumiesz przez 2 wnioski? 2 kopie , czy dwa rozne?

@lpo 22.10.2018 08:35

Wypelniasz dwa identyczne wnioski dwa egzemplarze

sonia

Ja wpisałam nie osiągnęłam. Tak mi poradziła znajoma księgowa, nawet w nowej pracy zarabiam minimum.

Ona

Hej. Co dokładnie jest napisane w tym piśmie od PMR? Są wyszczególnione kwoty i za co? No wynagrodzenie tyle odprawa tyle? Proszę o info. Jeszcze nic nie otrzymałam i czekam

@Ona 19.10.2018 17:48

Hej, w tym dokumencie jest zestawienie należnych roszczeń przekazane przez Zarządcę do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, to jest tabelka w której uwzględniony jest okres obejmujący niewypłacone świadczenia, ile się należy za urlop wypoczynkowy, skrócony okres wypowiedzenia, odprawę, ile wynosi niewypłacona pensja. Dodatkowo jest tam napisane cytuję "pracownicy winni składać wnioski indywidualne o wypłatę zaległych roszczeń w trybie art. 16 ust, 1 i nast. wspomnianej ustawy" Cokolwiek to znaczy...

@???? 19.10.2018 17:58

Dzięki za odp. Ten list wystarczy żeby otrzymać zaległe świadczenia z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych?Gdzie ten wniosek złożyć tj. każdy odpowiednio w swoim rejonie bo wiadomo że każdy z nas jest z innego regionu Polski?

mama

czy jak byłam na chorobowym ciaza to musze im wysyłać jakies dodatkowe papiery czy tylko formularz wypowiedzenie i swiadectwo pracy?

Kinik

17 września złożyłam wniosek indywidualny, wczoraj otrzymałam pieniądze z funduszu. Warto brać sprawy w swoje ręce. Pozdrawiam Wszystkich i życzę powodzenia.

oko
@Kinik 17.10.2018 08:02

napiszesz może coś więcej, jakie papiery dokładnie tam złożyłaś?

Kinik
@oko 17.10.2018 12:57

Kinik 05.09.2018 15:32 @James 05.09.2018 14:28 od 17 możemy składać indywidualnie wnioski. Ja nie zamierzam czekać , już czekam od końca stycznia na wypłatę wiec 17 września składam Prawomocny Sądowy Nakaz Zapłaty( czekałam ok miesiąca w Toruńskim Sądzie), Ksero świadectwa Pracy, Ksero Wypowiedzenia, 2 egz wypełnionego wniosku.

@Kinik 17.10.2018 08:02

@Kinik, czy zostało Ci wypłacone całe zaległe wynagrodzenie za czas Twojej pracy w Księgarniach Matras? Wygląda na to, że wszystko idzie w dobrym kierunku - mam nadzieję, że reszta osób również nie będzie miała problemu z otrzymaniem pieniędzy, o których piszesz.

@Kinik 17.10.2018 08:02

Czy prawomocny sądowy nakaz zapłaty jest konieczny? Nie wystarczy wypelniony wniosek indywidualny w 2 egz + ksero swiadectwa pracy. Bo wydaje mi się że w przypadku gdy jest zbiorczy wykaz osób od PMR w funduszu nie jest konieczny ale proszę o pewną informację. Pozdrawiam

@majka 18.10.2018 17:58

Wyrok sądowy nie jest konieczny do złożenia wniosku. Ja złożyłam bez a byłam osobiście tam.

Pisałem wczoraj do PMR w sprawie pisma dotyczącego wysokości zaległych roszczeń. Otrzymałem odpowiedź, że pisma są sukcesywnie wysyłane, ale z racji tego, że pracowników jest spora grupa, to ta wysyłka zajmuje trochę czasu i PMR prosi o wyrozumiałość. Na pewno każdy takie pismo otrzyma.

Zostaw opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Księgarnie Matras S.A.