2 1699 5252 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 73 dni.

Jaka umowa obowiązuje w Księgarnie Matras S.A. podczas okresu próbnego?

Blabla

Dzień dobry, czy wiecie gdzie mogę się zwrócić o wydanie kopi świadectwa pracy? Pmr już nie zajmuje się Matrasem ????

Magdalena
@Blabla

Witam, niestety pomimo szczerych chęci ,nie jestem w stanie Ci pomóc. Chciałabym natomiast skorzystać z okazji, że tu zaglądasz i zapytać o to, jak są traktowani pracownicy w Matras S.A.? Zechcesz odpowiedzieć?

TakNie1
@Magdalena

Matras nikogo już nie zatrudnia. Pozdrawiam.

Magdalena
@Nick

Dlaczego Matras nikogo już nie zatrudnia? Przecież nadal funkcjonują. Więc jak ich kondycja i pozycja na rynku?

@Magdalena

Niby gdzie funkcjonuja? w internecie? Jesli o ta internetowa ksiegarnie chodzi to to nie jest ten Matras a jedynie posługuja sie logo Matrasa ktore zostało sprzedane.Wszystkie stacjonarne i internetowe ksiegarnie zostały zamkniete a pracownicy zwolnieni

Bartosz Nowy wpis
@ika8809

Czy były to zwolnienia grupowe i pracownicy dostali odprawę? Napisz proszę więcej szczegółów.

ika8809 Nowy wpis
@Bartosz

tak zwolnienia grupowe a pracownicy dostali swoje naleznosci prawie rok od zwolnienia skladajac wnioski indywidualne do Funduszu Gwarancyjnego

Ewa21 Nowy wpis
@Blabla

Cześć, mi się udało tylko dowiedzieć, że Matras nie udzielił takiej informacji PMR, ale moje wewnętrzne poszukiwania doprowadziły do Wrocławia, do Archiwum. Ale nie wiem, czy tam fizycznie są świadectwa pracy, bo ostatecznie moje się znalazło- dzięki Bogu.

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 175 dni.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Księgarnie Matras S.A.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Iza

Nie jest zbyt dobra atmosfera w firmie, może w jakiś sposób uda się wyjść z kłopotów?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ja

Wszystkie nasze PITy (z Matrasa, Urzędów Pracy itd.) są już dostępne na stronie e-pit: https://www. podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ (usuń spację po www., musiałam ją dodać bo nie puszczał mnie adblock :/) Pracodawcy mieli obowiązek wysłać elektroniczne PITy do urzędów skarbowych do końca stycznia. Moje są.

@Ja

No nie do końca wszystkie, w lutym dostałam dwa przelewy z matrasa, jeden za grudzień, a drugi zaliczka za styczeń. I pit za zaliczkę dostałam, ale nie mam za tą kwotę za grudzień. Dzwoniłam do BPO, to tam mnie poinformowano, że oni się tym nie zajmują... To kto jeszcze się tym zajmuje?

Ja
@Duh

Ja mam za całość, tzn wypłatę za grudzień 2017 i ten kawałek styczniowej pensji, który zdążył wypłacić Matras. A wczoraj dotarła do mnie wersja papierowa PITa. Wysłała go firma IFServices Sp. z o.o. z Warszawy.

@Ja

Tak, dzwoniłam do nich, będą wyjaśniać niezgodność, bo wystawiali na podstawie listy płac. Więc lekki bałagan. A już myślałam że sprawę matrasa mam z głowy :)

@Ja

Na tym PIT jest ewidentny błąd. Z jakiej racji wpisali kwote do pitu za wypłate styczniową która była za grudzień 2017 r i to już chyba było rozliczone w zeszłym roku plus częś wypłaty za styczeń. Gdzie to sprostować? Macie jakieś namiary na firmę która to obliczała bo na kopercie nie ma żadnego adresu do firmy która to wystawiła?

@Ona

Wypłata za grudzień jest wypłacana w styczniu (czy jak mój przypadek w lutym) i podlega pod rozliczenie w tym roku w którym została wypłacona, a nie za który miesiąc. Firmę która się tym zajmuje podano wyżej w odpowiedzi. IFServices z Warszawy.

Sonia

Już dostałam PIT-11 z Matrasa.

Listem poleconym wysłali?

Tak

?

Czy ma ktoś jakiś kontakt do pmr? W dalszym ciągu nie wiadomo co z pit-ami dla osób które dostały jakieś pieniądze za 2017 jeszcze z Matrasa.

@?

Witaj. Dziś dzwoniłam, mają czas do końca marca. Nie mam się martwić. Zdążą. Pozdrawiam Anka

Ona

Czy otrzymał już ktoś PIT za część wynagrodzenia za styczeń 2018r?od PMR Restrukturyzacje?

Tez czekam .

@Ona

Witajcie. W sprawie pit-u trzeba uzbroić się w cierpliwość. Panie z PMR-Restrukturyzacje mają czas do końca marca. Ania

Ona

Hej. Czy ktoś wie do kogo zwrócić się w sprawie PIT za 2018r. -za styczniową wypłatę tj. część wypłaty ktorą przelali nam w lutym?

@Ona

Dzięki za przypomnienie. Ja będę dzwonić do BPO House. Otrzymałam pit z FGŚP i sobie spokojnie czekałam na pita od obecnego pracodawcy.

@Ona

Właśnie się dowiedziałam, że PMR będzie nam wysyłać .

@Sonia

To super. Dzięki za info. Mówili kiedy będą wysyłać? Bo trzeba się będzie w Urzędzie Skarbowym zapytać

@Ona

Są w trakcie przygotowywania.

@Sonia

Ale to jak? Beda wysyłać wszystkim za 2018? Ja dzwoniłam wcześniej ponieważ umowa skończyła mi się na koniec grudnia 2017. W związku z tym ostatnie pieniądze dostałam w styczniu. Powiedzieli mi że takimi sprawami oni się nie zajmują.

demi
@Mama

jestem w podobnej sytuacji,umowa skończyła mi się w grudniu 2017.Powinnam dostać PIT za styczeń 2018.Czy ktoś wie gdzie się zwrócić?Macie jakieś namiary?

Poszukujący

Witam, Potrzebuję świadectwa pracy z nieistniejącej już firmy Matras S.A. Czy ktoś orientuje się gdzie mogę zwrócić się z prośbą o uzyskanie świadectwa/kopii? Z góry dziękuję za pomoc!

@Poszukujący

Zadzwoń do PMR lub BPO house. Wyślą na adres. Pozdrawiam Anna

@Anna

Widzę, że jesteś bardzo dobrze zorientowana i służysz pomocą innym użytkownikom forum. Dziękuję za Twoje rzeczowe i pomocne wypowiedzi! Czy otrzymałaś już swoje należne wynagrodzenie za pracę w Księgarni Matras?

Tak.

TakNie

Moi Drodzy, nie bardzo rozumiem Wasze oburzenie, że dostaliście mniej pieniędzy, niż wyliczył Wam PMR. Chyba, nie czytacie ze zrozumieniem! PMR wyliczył należne kwoty BRUTTO!!! Co to oznacza? To, że FGŚP musi (bo jest do tego zobowiązany) odliczyć wszystkie składki i potrącić podatek. Dlatego NIKT, podkreślam NIKT nie mógł otrzymać takiej kwoty, jaką wyliczył sobie na wniosku do FGŚP. Ponadto osoby, które przebywały na zwolnieniu lekarskim (a w lutym była ich cała masa, a nawet co niektórzy ciągnęli jeszcze w marcu) muszą się liczyć z tym, że nie przysługuje im 100% wynagrodzenia. Do tego dziwię się niektórym osobom, które teraz płaczą, że skrzywdził ich Fundusz, bo zabrał im pieniądze... Ludzie cieszcie się, że w ogóle jakieś pieniądze dostaliście! Fundusz wyliczył Wam to co się Wam należało i potrącił to, co musiał. (usunięte przez administratora) Nie dostaliście w 2018 roku ani złotówki od firmy Matras - źle. Dostaliście pieniądze z Funduszu - też źle, bo za mało! Powiem Wam jedno - w Polsce upada wiele firm i wierzcie mi, że tysiące ludzi nie mają takiego szczęście jak Wy! Wiecie dlaczego? Bo pracodawca nie przygotował żadnych dokumentów do FGŚP, a po roku od zwolnienia FGŚP nie zajmuje się wypłatą zaległych świadczeń i prawdopodobniej nigdy nie dostaną swoich pieniędzy za swoją pracę. Cieszcie się, że Fundusz wypłacił Wam cokolwiek. Mało tego załatwił sprawę rozliczenia w Urzędzie Skarbowym. I każdy otrzymamy PIT niezbędny do rozliczenia się w przyszłym roku z dochodów. Ja swój PIT otrzymałem od razu wraz z decyzją o przyznaniu wypłaceniu zaległych świadczeń.

Tak13Nie

Piękne podsumowanie. Brawo!

Tak3Nie

Pani Ewelino, Pani myśli, że Fundusz wypłaca pieniądze, które dostał od Matrasa? Jeśli tak to jest Pani w błędzie - To Skarb Państwa wypłaca wszystkie zaległe świadczenia z podatków wszystkich Polaków, m.in. Pani podatków, które Pani płaci każdego dnia. Prawda, że Fundusz od tego jest - tylko proszę pamiętać, że Fundusz wypłaca pieniądze tylko do roku od otrzymanego wypowiedzenia. Po roku już nie będzie miał takiego obowiązku. Wypłata świadczeń trwa maksymalnie do 1.5 miesiąca. Warunek jest jeden - dobrze wypełniony wniosek i złożenie stosownych załączników, a przede wszystkim kompletnych! Każdy brak pojedynczego dokumentu, zaświadczenia lub najmniejszy błąd we wniosku wydłuża cały proces. Proszę pamiętać, że osoby, które mają już pieniądze na koncie i zamknęły sprawy Matrasa, to osoby, które złożyły wnioski do Funduszu z nakazem sądowym. Potem w Funduszu nastąpiła fala wniosków, bo przeszło 200 pracowników, którzy dostali wykaz z PMR lawinowo składali wnioski do Funduszu. A tam też pracują ludzie i w czasie jednego dnia są w stanie sprawdzić określą ilość wniosków, stąd te mozliwe opóźnienia w wypłatach świadczeń. Powiem tak - nakaz sądowy rozwiązuje wszelkie problemy i rozwiewa wszelkie wątpliwości. Nie raz i nie dwa pisałem tutaj na forum, żeby iść do Sądu zaraz po zakończeniu umowy w Matrasie. Ale niewielu się na to zdecydowało... A teraz pretensje do całego świata... Proszę mi wierzyć albo nie, jeśli złożyła Pani wszystkie wymagane dokumenty do Funduszu, to na pewno otrzyma Pani pieniądze. Trochę cierpliwości. Proszę pamiętać, że od Matrasa nie dostała Pani pieniędzy przez rok, to te kilkanaście dni Pani jeszcze wytrzyma.

Tak4Nie

@Były pracownik

Masz sporo racji. Sprostowalabym tylko ten rok od wypowiedzenia. Jeżeli jesteś uprawniony to termin wypłaty świadczenia jest kilka lat a nawet dziedziczony. Wyczytałam tę mądrość na stronie WUP. Piszę to, bo ludzie są w różnych sytuacjach i po co im dodatkowy stres.

@Były pracownik

Wczoraj dostałam pieniądze na konto, po około miesiącu od złożenia wniosku.

@Były pracownik

To bardzo ciekawy i - mam nadzieję - rozjaśniający wiele wątpliwości komentarz. Fajnie, że zechciałeś podzielić się nim na forum! Jak długo ciągnął się Twój proces sądowy? Piszesz, że później otrzymałeś wynagrodzenie w ciągu miesiąca, ale nie napisałeś, ile trwał sam proces i tak dalej.

@sonia

Czy ktos dostal pieniadze z osob ktore czakaja ponad miesiac z powodu jakus nieścisłości?

Ewelina
@Były pracownik

Z jaką determinacją opisuje Pan i jednocześnie szkoli byłych pracowników Matrasa. Nie myślę, ja to wiem. Fgśp jest po to aby wypłacić nam pieniądze. Oczywiście, gdyby Matras nie ogłosił upadłości to nic nie zrobią. TakiPana wpis to prawie jak rozdział podręcznika,,Tylko ja wszystko wiem''. My też.... Pozdrawiam.

Tak5Nie

@Iwona

Sam proces uzależniony jest od Sądu, do którego składa się pozew. W moim przypadku wszystko trwało pół roku). Wiem, że niektórzy pracownicy po 2 tygodniach od złożenia pozwu mieli wyznaczoną rozprawę. U mnie to trwało miesiąc. Ja złożyłem pozew w kwietniu. W maju wyznaczono mi rozprawę na lipiec. W lipcu w związku z nie wstawieniem się nikogo z PMR oraz Matrasa rozprawa została odroczona na 3 miesiące i drugą rozprawę miałem w październiku. W październiku odbyła się ostatnia rozprawa i zapadł wyrok. Po 3 tygodniach od ostatniej rozprawy odebrałem potwierdzenie wyroku, który się uprawomocnił. Mając świadomość tego, że rozprawy się przeciągają od samego zakończenia pracy w Matrasie, otrzymanych świadectwa itd. apelowałem, żeby składać pozwy do Sądu, ponieważ takie sprawy naprawdę trochę trwają i są odraczane.

@Nick

Jak obecnie wygląda sytuacja? Czy jakieś osoby czekają wciąż na wypłatę swoich należności? Jak wiele Was jest? Ciekawi mnie, czy wszystkie zobowiązania zostały już spłacone lub czy sprawa jest w toku. Czy ktoś z Was pracuje obecnie w księgarni internetowej Księgarnie Matras?

Ola 77

Dzwoniłam pod ten numer.Nikt nie odebrał. Windykacja? A pieniądze ujrzymy, czy jak inne mało znane firmy nie oddały pieniędzy. Odzyskują na podstawie naszych danych lecz nie wypłacają wierzycielom. Nie dajmy się oszukać........

Mama

Dostałam dzisiaj pismo z funduszu...muszę dosłać zaświadczenie z zusu potwierdzające że w momencie ustania stosunku pracy dalej przebywałam na zwolnieniu lekarskim...jest to potrzebne do otrzymania odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia...miał ktoś podobnie? Są jakieś problemy z otrzymaniem takiego zaświadczenia z ZUS?

Ania
@Mama

Cześć. Też muszę dosłać, za zaświadczeniem czekam od 8 października. ZUS ma czas na wysłanie 30 dni. Muszę czekać, a z FGŚP dostałam pismo, że wypłacą pieniądze w ciągu dwóch miesięcy od dostarczenia im tego zaświadczenia. Pozdrawiam

@Ania

Ja dostałam to zaświadczenie od ręki napisane jest że jest to zaświadczenie o przedłożeniu wniosku o zasiłek / świadczenie rehabilitacyjne za okres po ustaniu ubezpieczenia...

załamana
@Mama

Cześć! Ja już wysłałam dokumenty 22 pazdziernika ,miałam wyrok sądowy ale jest podobno róznica w urlopie.Pani w Funduszu czeka na jakies dokumenty z Matrasa.Ma ktoś taką sytuacje .Zastanawiam się czy nie jechać do Warszawy osobiscie .Ma ktos adrees do gdzie jest siedziba Matras i czy do Funduszu to na Młynarską.

@Mama

Po miesiącu od wysłania dokumentów dzwoniłam do funduszu, dowiedzialam sie, ze miałam doslac zaświadczenie. Miałam takie, bo potrzebne było do UP. We czwartek wysłałam skan, we wtorek miałam pieniądze na koncie :-) Skoro na macierzyńskim przejął mnie ZUS to nie należy się mi odszkodowanie i urlop tez liczą tylko tylko za bieżący rok. Pieniedzy znacznie mniej dostalam niz na wniosku ale pieniedze są. jestem bardzo zadowolona z działania FGSP, panie z którymi rozmawiałam mile i wyrozumiałe.

@Ginger

Ja otrzymałam informacje że zaświadczenie jest potrzebne żeby właśnie otrzymać pieniądze w ramach odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia i oczywiście za urlop ale tylko właśnie za ten rok...a dostałaś pieniądze za odprawę?

@Mama

ja tez mialam taki dokument dostarczyc tez z zusu.... i dostałam zwrot.... nawet połowy z tego co podał pmr nie przelali z 11,5 tys dostałam 5,5 tys... bez komentarza

@Mama

Ja byłam na macierzyńskim kiedy mnie zwolnili i przejął mnie ZUS, pani z funduszu mówiła, że nie należy się wtedy odszkodowanie. A co konkretnie wypłacili nie wiem, jeszcze nie dostałam listu. A Ty byłaś na zwolnieniu, wiec może odszkodowanie się należy.

@ika8809

Ja też się nie spodziewam kokosów...wg pmr powinnam dostać 17,5 tys..ale po rozmowie z panią z funduszu która tylko mówiła że tu podejmą, tam podejmą to szału nie będzie...tylko nie rozumiem dlaczego dostałaś zwrot...

Tak1Nie

26 października złożyłem dokumenty do Funduszu, wczoraj, tj. 29 listopada otrzymałem wszystkie zaległe pieniądze. Pensję za styczeń, luty, odprawy, odprawy za skrócony okres wypowiedzenia i urlop. Wystarczyło złożyć wniosek do Funduszu. To naprawdę proste. Mam nadzieję, że inni Pracownicy też otrzymają swoje zaległe pieniądze. Pamiętajcie, że czasu na złożenie wniosku zostało naprawdę niewiele. Walczcie o swoje pieniądze. Wszystkim życzę powodzenia w dalszym życiu prywatnym i zawodowym.

Tak7Nie

S

Wysłałam wniosek do Funduszu, ale nie dołączyłam kopii świadectwa itd. Minął już miesiąc i nie dostałam żadnej odpowiedzi. Wysyłać wniosek jeszcze raz czy możliwe że dostanę jakąś wiadomość? Ktoś miał taki problem?

Aa
@S

Najlepiej zadzwoń do nich.

@S

Ja dostalam pismo jakies niescislosci miedzy wypowiedzeniem a swiadectwem i musze czekac do dwoch miesiesiecy juz nie mam sily.

@S

Najlepiej zadzwonić i pogadać z osoba która prowadzi twoja sprawę

@Nick

Ja tez dostałam takie pismo ale od razu zadzwoniłam tam i w międzyczasie jak szło, to moja sprawa się wyjaśniła i przelew będzie do końca tygodnia. Może nie będzie tak zle

@Kasia

A jaki byl Twoj problem? Ja mialam na wypowiedzeniu ze nalezy sie odzszkodowanie za skrocony okres wypowiedzenia natomiast na swiadectwie mialam ze nie zastosowano skroconego okresu wypowiedzenia wypowiedzenie dostalam z dniem 29.01

@Nick

Mój dotyczył ilości dni niewykorzystanego urlopu czyli wysokości ekwiwalentu. Pisałam do pmr, podobno 2 tyg temu wysyłali do funduszu uzupełniona listę bo ta wcześniejsza była niekompletna, może na jej podstawie wszystko się wyjaśni. Z mojego doświadczenia: trzeba tam dzwonić i molestować

paula
@S

Wczoraj dzwoniłam do Funduszu bo minął miesiąc od wysłania do nich dokumentów. Pani powiedziała, że przelew do mnie za kilka dni powinien dotrzeć i dziś już dostałam całą należną kwotę :) Mega radość! :) Trzymam za wszystkich kciuki, aby i Wam wszystko się pomyślnie rozwiązało! :) Pozdrawiam :)

Tak7Nie

@Nick

Czy ktos mial moze podobnie jak ja ?

@paula

Paulo a mam pytanko czy duży procent ci zabrali czy dostałaś pełną kwotę jaką miałaś w dokumentach? Ja w piątek dostałam przelew,ale nie na całą kwotę jaką miałam podaną w tabelce z PWR i zastanawiam się czy może fundusz wypłaca jakąś cześć? No i kwestia Pita aby potem ze skarbówką się było z czego mieć rozliczyć. Wiesz coś może w tych tematach? Będę wdzieczna za każdą wiadomość.

@Ania K.

A duza to byla roznica ? Za co nie zostalo wyplacone?

@Nick

Nick prawie 40% różnicy tego co było w papierach a co przyszło na konto. Ja rozumiem,że podatki i pewnie zaległy ZUS,ale żeby aż tyle to jestem w szoku.Poczekam jeszcze na pismo od nich,bo skoro wypłacili to i decyzja pisemna też powinna przyjść. A jak nie to za tydzień jadę do nich i wyjaśniam. A może uda mi się Pit odrazu wydębić od nich za te pieniążki :)

@Ania K.

To dużo trzeba zadzwonic dlaczego.sama czekam tez sie denerwuje

@Ania K.

obliczyłam sobie mniej więcej ile powinnam dostać po odjęciu podatków i tak mniej więcej dostałam. Co do PITu to nic nie wiem, ale na mój rozum powinniśmy dostać PIT z Funduszu. Zobaczymy. Jakby co, to będziemy dzwonić i się dowiadywać. Pozdrawiam.

@Paula

PIT dostaniesz normalnie na adres jaki podałaś we wniosku. Ja taka informacje dostałam.

@Ania K.

Dzwonilas moze do funduszu ? Napisz jesli mozesz dlaczego nie wyplacono pelnej kwoty.

@S

Hej, mam pytanko, moze ktoś podesłać link do wlasciwego aktualnego formularza ktory mamy wypelnic do tego funduszu? Bo wyslalam jakis czas temu ale okazalo sie ze nieaktualny. I drugie pytanie, jaki podajemy oddzial wojewódzkiego narodowego funduszu zdrowia i urzad skarbowy? Bo marszalek województwa mazowieckiego mimo ze nie mieszkam w warszawie a fundusz zdrowia i urzad skarbowy zgodny z miejscem zamieszkania? z gory dzieki za odp!

Ania

Oczywiście że tak.

@Kasia

w piątak dostałam kasę na konto, a wczoraj poleconym dostałam decyzje wypłacenia kasy z Funduszu i to od razu z dołączonym PITem :)

@Paula

Ile czekałaś od złożenia wniosku?

Równy Miesiąc.

załamana

Sonia

Wielkie dzięki dla PMR Restrukturyzacje S.A. s/w Warszawie za przygotowanie zestawienia. To zestawienie bardzo ułatwiło odzyskanie należnych pieniędzy. Brawo dla pracowników FGSP w Warszawie za życzliwość. Czy ktoś jak ja też jest zadowolony z obrotu sprawy?

Tak13Nie

Emilia
@Sonia

Sonia, ile czekałaś na zaległe pieniądze? Mam na myśli oczywiście czas od złożenia dokumentów w FGŚP?

Agat
@Sonia

Hej. Daj znać czy dostałaś całą kwotę, którą wykazał PMR w piśmie?

@Sonia

Wygląda na to, że Twoja sprawa rozwiązała się pomyślnie. Czy długo czekałaś na załatwienie wszelkich formalności i wypłatę pieniędzy? Ponawiam swoje pytanie do osób pracujących obecnie w internetowej Księgarni Matras - jak wygląda praca w tym miejscu? Napiszcie proszę coś na ten temat!

@Sonia

Dzisiaj dostałam przelew i myślałam, że konto mi oszalało, bo skąd te pieniądze? Dopiero po chwili ogarnęłam, że do z Funduszu. Cieszę się, że to już wszystko i mam problem z głowy. Czekałam ponad miesiąc, ponieważ składałam korektę wniosku i teoretycznie mieli jeszcze 2 tygodnie, a tu niespodzianka :) trzymam kciuki, żeby wszystkim się udało.

Mama

Dodam że.bylam na zasiłku chorobowym w wys zasiłku macierzyńskiego bo byłam w ciazy

?

Pytanie zimnej beczki. Czy ktoś orientuje się co z naszymi PITami za ten rok?

@?

FGSP wysłał mi wraz z zawiadomieniem o zatwierdzeniu do wypłaty. Miało to miejsce 10 dni po otrzymaniu przelewu.

@sonia

Czy mogę jakiś nr do nich? Mi Matras nie jest dłużny żadnych pieniędzy gdyż umowę miałam do końca roku. Powinnam jednak dostać PIT za zeszły rok i nie wiem skad.

TakNie

Czy ktoś dostał dzisiaj pismo z Inspekcji Pracy z zawiadomieniem, że do Sądu w Warszawie został złożony pozew przeciwko prezesom PMR Restrukturyzacje dotyczące niewypłacenia świadczeń pieniężnych przez Matras?

Nick

Duzo osob czeka jeszcze na wyplaty?

Ciekawa

Czy jak nie podałam we wniosku nr telefonu to mogę liczyć na pisemna decyzję?

@Ciekawa

Pisemna decyzje to oni maja obowiązek wystawić i wysłać

@Kasia

A jak wygląda Twoja sytuacja? Czy również składałaś wniosek o wypłatę zaległego wynagrodzenia do instytucji, o której piszecie na forum? Ciekawi mnie, na jakim etapie jest sprawa - czy w Twoim przypadku jest już rozwiązana, czy jest jeszcze w toku? Trzymam kciuki!

@Iwona

W moim przypadki sprawa już się rozwiązała, dostałam zaległe pieniądze. Z problemami po drodze ale się udało. Pozdrawiam

Zadowolona

Zlozylam wniosek do FGSP 24.10 a pieniadze mialam na koncie 16.11 takze noe spodziewalam sie tak szybkiego obrotu sprawy ????

Tak5Nie

sonia

Witam, otrzymałam całą należną kwotę. Nie pisałam wcześniej, bo miałam tylko potwierdzenie telefoniczne. Czekałam około dwóch tygodni na przelew licząc od daty wysłania nowego wniosku. Wcześniej mając nakaz sądowy złożyłam wniosek, ale kwoty nie zgadzały się z tym co podał PMR. Pani z FGŚP sama zadzwoniła do mnie z pytaniem o nowy wniosek. Pisząc do sądu nie uwzględniłam minimalnej płacy w roku 2018. Życzę wszystkim powodzenia !

Tak8Nie

zwis obu-ręczny
@sonia

FGŚP nie potrafi dotrzymać terminu. Czekam ponad miesiąc na wypłatę i mimo kilku rozmów telefonicznych oraz zapewnień z ich strony, że z moim wnioskiem jest wszystko w porządku (notabene został osobiście przeze mnie złożony i na miejscu sprawdzony), urząd nie jest w stanie wykonać operacji pt. "Przelew na konto".

@zwis obu-ręczny

Mam podobna sytuacje, już kilka dni się spóźniają, ile czasu czekasz?

zwis obu-ręczny
@Kasia

Prawie tydzień. Dzisiaj natomiast okazało się, że kilkanaście (lub kilkadziesiąt) wypłat (w tym moja) zostały wstrzymane. Powód? Pani NIE WIEDZIAŁA, że do finalizacji określonych wypłat potrzebne są dodatkowe z PMR informacje. Chodzi o informacje dotyczące wymiaru naliczanego urlopu. Informacje powinny przyjść "kanałem oficjalnym", a więc pocztą. Podobno pismo z prośbą zostało już wysłane. Może dowiemy się wraz pierwszymi opadami śniegu, że widziano listonosza ... FGŚP - "nic się nie stało"

@sonia

Fajnie, że udało Ci się odzyskać całą należną kwotę! Mogę zapytać, ile, podsumowując, trwała cała sytuacja? Mam tu na myśli moment, od którego pracownicy nie otrzymali już wynagrodzeń od Księgarni Matras. Twoja wiadomość na pewno da nadzieję innym osobom.

Ona

Hej. Czy do wniosku do FGŚP dołączyliście zwykłe ksero dokumentów np. Świadectwa pracy czy kopie, potwierdzoną za zgność z oryginałem przez notariusza?

ja wysłałam ksero

Dzięki ????

Zmęczona

Wiecie może jaki jest czas oczekiwania na rozpatrzenie tych wniosków z fgśp? Nie oczekuję że podajcie mi konkretną datę, ale czy mam się nastawić na tygodnie, miesiące, czy lata czekania?

@Zmęczona

Z tego co wiem, 30 dni od momentu złożenia wniosku.

@Zmęczona

A ile czekasz od złożenia wniosku?

@Zmęczona

Ja składałam osobiście to Pani przyjmująca wniosek powiedziała mi żebym zadzwoniła za 2-3tygodnie czy już jest decyzja.

@Mmm

Dokumenty dotarly 26.10. Czyli trzeba cierpliwie czekać :)

@Zmęczona

Ja wysłałem z początkiem października. Dzwoniłem kiedyś i były w weryfikacji. Czekamy. Cierpliwości to chyba nas matras nauczył ;)

Mmm

Ponoć są już pierwsi szczęśliwcy, którzy otrzymali pieniądze :) pohwalcie się kto już dostał i ile czekał od złożenia wniosku.

@Mmm

Ja jeszcze nie wysłałam ale mam pytanko do osob ktore wyslaly, czy musze dolaczyc ksero wypowiedzenia? bo na pismie od PMR mam napisane ze niby przysluguje mi 1 miesieczna odprawa, wiec skoro oni tak podali to ja tez to uwzglednie we wniosku zeby sie zgadzaly obydwie wersje, tyle ze to ja wypowiedzialam umowe za porozumieniem stron i podpisala mi kierowniczka bo nie bylo juz u nas zadnego regionalnego. Czy dolaczyc ksero tego wypowiedzenia czy nie ma sensu? Czy jest wogole szansa na tą odprawe? Księgowa powiedziala mi ze jak najbardziej powinnam to uwzglednic, nie szkodzi ze mam za porozumieniem stron.

@majka

od razu drugie pytanie, dostal ktokolwiek wypowiedzenie z winy pracodawcy?

@majka

Ja dostałam wypowiedzenie. Nie z winy pracodawcy, ale też bez porozumienia stron. Dzięki temu należy mi się odprawa.

aaaaaaaaaaaaaaaaaa

dobrze, że Matras już nie istnieje! Chwała mu za to!!!!

Potrzeba

Witam. Jakie dokładnie dokumenty wysyłamy: świadectwo pracy, wypowiedzenie oraz umowę o pracę? Skany dokumentów czy oryginały, bo różne wersje słyszałam:/

@Potrzeba

2 razy wniosek i TYLKO kopie dokumentów.

Ciekawa

Dlaczego w tym piśmie nie ma podanej kwoty niewyplaconego wynagrodzenia za styczeń i luty?

Serio ja mam.

@Ciekawa

Ja też nie mam uwzględnionego braku wynagrodzenia za styczeń i luty.... Zobaczymy, co odpiszą mi z PMR.

Ja również nie mam....

Ja również nie mam....

zaniepokojona
@M.

@ciekawa a byłaś na zwolnieniu lekarskim może?

ciekawa
@zaniepokojona

tak byłam na zwolnieniu

@Ciekawa

PMR informuje, że jeśli mam zastrzeżenia to mam wysłać do nich pismo, a oni przekażą je do BPO House, gdyż to BPO przygotowywalo zestawienia.

@ciekawa

To znaczy ze nie dostaniesz wynagrodzenia bo dostalas chorobowe chyba to jasne

@Nick

Ale nie dostałam chorobowego właśnie... Matras powinien płacić chorobowe a od marca byłam na zwolnieniu z zusu dopiero...

@ciekawa

To zus wypłacił.

@Ciekawa

mi wynagrodzenie za styczen i luty wyrównal zus w 2 transzaach piewrsza w czerwcu i 2 w sierpniu

@Ciekawa

@Ciekawa, na pewno trzeba wyjaśnić tę kwestię w takim razie. Może warto udać się w tym przypadku do odpowiedniej jednostki zajmującej się tego typu rozliczeniami Księgarni Matras? Napisz nam później, czy coś się unormowało.

@Ciekawa

W Zusie mi powiedzieli że ja nie mogę starać sie o wypłatę zaległego wynagrodzenia (styczeń i luty) tylko firma powinna złożyć wniosek

@M.

Dzwoniłam na infolinię ZUS i można złożyć druk ZAS-58 ze skargą, opisać swoją sytuację i czekać na weryfikację. Jeśli firma nie wypłaciła to ZUS będzie o tym wiedział, tylko musi wszystko sprawdzić i BYĆ MOŻE wypłaci zaległe pieniądze.

@M.

Napisz do pmr oni powinni jako zarządca napisać do ZUS, ze matras nie wypłacił ci wynagrodzenia i ze jako zarządca proszą o uregulowanie przez ZUS. Taka niestety jest procedura, zus nie może tego zrobić na twój wniosek. Ale i tak możesz złożyć podanie i wszystkie papiery jakie masz, opisać swoją sytuacje i czekać na pmr. Ja tak zrobiłam od razu i czekałam na kontakt od pmr. Niestety trochę to trwało ale warto było - ZUS wszystko mi wyplacil. Życzę powodzenia

@Kasia

@Kasia, dobrze, że zostały Ci wypłacone wszelkie zaległości. Czy mogę zapytać, jak długo trwał cały proces? Zawsze może osoby będące w podobnej sytuacji będą miały nieco jaśniejszy obraz i będą wiedziały, czego mogą się spodziewać.

Zostaw opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Księgarnie Matras S.A.
2/5 Na podstawie 1699 ocen.