Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Marszałek

Słuchajcie, jakiego Marszałka Województwa należy podać we wniosku? Mazowieckiego?

@Marszałek

Tak

@James

@james marszałek zależy od miejsca zamieszkania pracownika? jaki jets teraz adres matrasa ktory nalezy wpisac we wniosku?

Nik
@zaniepokojona

I co dowiedzialas sie moze ?

no nie niestety

@zaniepokojona

Ja dzwonilam i pytalam piszemy marszalka mazowieckiego wszyscy .

dziekuje

Nie jestem robotem

Dostałam pismo z pmr a w nim wysokość należnych niewyplaconych roszczeń ale sama o nie wnioskowalam tydzień temu

Rawa

Witam, Czy ktoś z osób które złożyły wniosek indywidualny otrzymał już pieniądze?

Iwona

@zaniepokojona, na pewno osoby, które są dobrze "obeznane" w temacie, udzielą Ci odpowiedzi, abyś mogła zawalczyć o odzyskanie należnych Ci pieniędzy. Wygląda na to, że wiele osób się aktualnie o to stara. Długo pracowałaś w Księgarniach Matras w Warszawie?

@Iwona

@Iwona nie pracowałam w Warszawie ale na północy polski w sumie 4 lata. Będę wdzięczna jak osoby ubiegające się o zwrot należnych im pieniędzy coś doradzą. Obecnie czekam już na list od PMP, napisali że rozpoczęli wysyłkę listowną do pracowników, wiem już też od nich że samodzielnie należy zgłosić wniosek inwidualny w Funduszu, jedyna rzecz która mnie zastanawia bo jeszcze nie dzwoniłam do F jakie dokumenty są mi potrzebne, czy wystarczy świadectwo pracy i wypowiedzenie czy jeszcze o coś muszę prosić kadry

@zaniepokojona

Tak wystarczy jesli nie bylas na zwolnieniu lekarskim mozesz zadzwonic do pani z funduszu to Ci pomoze

zaniepokojona

a jak byłam na zwolnieniu lekarskim?

@zaniepokojona

No wlasnie nie pamietam bo mnie ten problem nie dotyczyl jak zadzwonisz do funduszu to Ci powie

DZISIEJSZA ODPOWIEDŹ Z PMR Szanowni Państwo, BPO House przekazało nam przygotowane zestawienie roszczeń pracowniczych. W tym tygodniu przekażemy je do FGŚP. Z wyrazami szacunku

Kinik

Dziś również dostałam taką odpowiedź z PMR . Otrzymali wersję elektroniczną i czekają za papierową żeby ją przekazać do FGSP

@Kinik

Dziś dzwoniła do mnie Pani z Funduszu ( sama złozyłam wniosek) z prośbą o dosłanie wypowiedzenia umowy o pracę ponieważ jest potrzebne gdy staram się o odszkodowanie z tyt. skrócenia okresu wypowiedzenia. Spytałam jak długo będę musiała czekać za wypłatą z Funduszu to otrzymałam odpowiedź że nie tak szybko ponieważ muszą mój wniosek porównać z tym wykazem od Pracodawcy którego jeszcze nie mają.

@Kinik

W obecnej sytuacji proponuję wstrzymać się z wnioskami indywidalnymi bo to wydłuża pracę FGSP. A co jeśli kwota w Twoim wniosku będzie różniła od tej która jest na wykazie? Już i tak długo nie mamy należnej kasy.

Ola
@Kinik

Czy możesz podać nr kontaktowy do FŚGP? Jakie dokumenty składałaś/składałeś do FŚGP? Podziel się swoją wiedzą, to innym bardzo pomoże.

@Ola

Tel. (22) 571 73 00, Faks (22) 571 73 01 Zespół ds. Wypłaty Świadczeń z FGŚP wew. 101 Zespół ds. Dochodzenia Zwrotu Należności z FGŚP wew. 102 Dokumenty takie jak pisałam już kilkakrotnie na forum.

@Ewa

To że ktoś złożył wniosek indywidualny ułatwia pracę a nie wydłuża - tak uważa pracownik FGSP , ma wtedy pewność że pracownik nie będzie pokrzywdzony, ponieważ oni działają na korzyść pracownika. W sytuacji gdy ktoś dostanie wypłatę i nie będzie się z nią zgadzał zostaje mu składanie odwołań itp.

Szarik
@Ola

Myślę że część osób sama nic nie robi tylko chce się wyręczać innymi. Wystarczy wejść na stronę Funduszu i jest tam numer tel i szczegółowo opisane jakie dokumenty trzeba złożyć . Od Stycznia mija 8 miesięcy ...

@Ewa

Teraz to jeszcze brakuje komentarza że to przez osoby które same złożyły wniosek do Funduszu czekamy tak długo za należną kasą... Jeśli kwota będzie różna to skontaktuje się ze mną pracownik z Funduszu ponieważ ma ze mną kontakt, nie tak jak z osobami które tylko czekają ...

@Kinik

Ja też musiałam doslać wypowiedzenie mimo że w nakazie sądowym była wpisana kwota należności. Kolejne potwierdzenie zgodności z orginalem 7,00 zł i kolejny list polecony. Nikt nie napisał, że wysyłanie wniosków kosztuje.

@Kinik

Każdy z pracowników musi złożyć indywidualny wniosek bez wniosków pieniędzy nie wyplacą.

@James

To informacja z funduszu?

James

Dokładnie tak. Lista jest w Funduszu ale na podstawie samej listy nie będą wypłacane pieniądze. Należy złożyć wniosek indywidualny w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach i dołączyć do tego ksero świadectwa pracy (to w przypadku rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron).

Dzięki za informację

@James

Wysylamy na adres WUP w Warszawie ul Mynarska 16?

Tak

@James

Nalezy wpisac nalezne kwoty?

Majka

Ale cięzko wpisać łączną sumę brutto w tym wniosku, jak to wyliczyć i ile liczy się za 1 dzien urlopu bo tez tam trzeba podac liczbę dni i kwotę. I co z punktem 7 w tym wniosku? Skreślamy? Bo matras cos tam przelał w lutym więc mamy to odliczyć i podać sumę po odliczeniu jako tą łączną kwotę do wypłaty z funduszu? Pomoze ktoś? Bo cięzki ten formularz... A i wszyscy wysyłamy na Warszawę czy do najblizszego WUP?

@Majka

A skad mozna pobrac taki wniosek?

@Majka

Zadzwoń na numer 22 300 51 05 to numer zarządcy matrasa PMR Restrukturyzacje oni powinni podać Ci kwoty (zaległe wynagrodzenie, ekwiwalent za niewykorzystany urlop i ewentualna odprawa) a jeśli nie oni to BPO House oni przygotowywali listy pracowników 22 498 16 40. Wszyscy wysyłamy na Warszawę Młynarska 16 01-205 Warszawa Wojewódzki Urząd Pracy.

James

wniosek jest na stronie www.fgsp.gov.pl

@James

Dzieki za dobre rady kim jestes☺

@James

Rozmawialam z mila pania z funduszu poinformowala mnie ze wyliczenie zaleglych kwot ma zarzadca ponoc wyslac do nas w przyszlym tyg .Podobno w ciagu miesiaca po zlozeniu wniosku jesli nie wymaga korekt mozna liczyc na zwrot naleznosci.????

@James

A pamietasz za ktory miesiac dostalismy jedna czwarta wynagrodzenia?

Askatrafsko
@James

Czy ten wniosek można złożyć bez nakazu sądowego czy najpierw zgłosić się do sądu a potem składać wniosek d9 funduszu?

ika8809

za styczeń

Nic
@Askatrafsko

Nawet trzeba, czy masz wyrok czy nie zeby wyplacili trzeba wyslac 2 egzemplarze

Ja dzis dzwonilam pod te obydwa numery warszawskie i zadna z pań nie moze mi udzielic informacji co do dokladnej lacznej kwoty brutto jaką matras zalega ale mają nam poprzesyłać te sumy pocztą tradycyjną jakos w przyszlym tyg wiec pozostaje uzbroic się w cierpliwość. Jak dostaniemy to uzupelnic wniosek dolaczyc ksero swiadectwa pracy i wyslac na WUP w Warszawie, a potem to juz czekac na przelewy, miejmy nadzieje..

Askatrafsko
@Nic

A gdzie te egzemplarze m wydrukować żeby wypełnić i gdzie odesłać?dziękuję za info

@Askatrafsko

Ponoc pisma mają wyslac wszystkim ktorzy znalezli się na wykazie przekazanym do FGŚP, a czy znalazlas sie/znalazles na takim wykazie to juz trzeba dzwonic do BPO HOUSE i pytac. My skladamy wniosek indywidualny ktory jest na necie w 2 egzemplarzach i dolaczamy ksero swiadectwa pracy i ew wypowiedzenie umowy o pracę jesli ktos stara się o odszkodowanie z tyt. skrócenia okresu wypowiedzenia. Calość wysylamy do WUP Warszawa.

@Kinik

Hej a skad jestes ? Z Warszawy?

@James

Hej a jestes z Warszawy napisz prosze jakiego marszalka wybrac czy chodzi o to ze jak piszemy do Warszawy to Mazowieckiego .czy z miejsca zamieszkania.

@James

czy potrzebne jest potwierdzenie zgodnosci z oryginalem czy wystarczy ksero?

@Nic

dwa egzemplarze wniosku w to samo miejsce? to samo tyczy sie załączników?

Gosia

Jak długo trzeba czekać od złożenia dokumentów do wypłaty z funduszu ? Ktoś może wie?

Nik
@Gosia

Rozumiem ze wszyscy skladamy wniosek do Warszawy a zatem wpisujemy marszalka mazowieckiego?a nr funduszu ? Pomocy ktos madry napisze

@Nik

Jeżeli pobierzecie wniosek z (usunięte przez administratora) to tam łączną kwotę sam wylicza, adres podałam taki jak na wypowiedzeniu, jedyny kłopot miałam z punktem 4. Skorzystałam z porady ksiegowej i zaznaczyłam nie osiągnęłam.

Tak mazowieckigo

@sonia

wpisujemy marszałka (usunięte przez administratora) czy swojego bo mój nie jest mazowiecki

Czy ktos z bylych pracownikow matrasa ubiegal sie o druk rp 7?

Iwona

Czy wszystkie osoby poszkodowane z tytułu likwidacji Księgarni Matras złożyły już odpowiednie wnioski? A może ktoś z Was już dostał rozliczenie? @Majka, @Nick, @James, jak Wasza sytuacja? Ponownie zachęcam też osoby zatrudnione obecnie w internetowej Księgarnii Matras do przedstawienia swojej opinii na forum.

Majka
@Iwona

Ja wczoraj dzwonilam pod te obydwa numery warszawskie tzn BPO house i PMR ale zadna z pań nie moze mi udzielic informacji co do dokladnej lacznej kwoty brutto jaką matras zalega ale mają nam poprzesyłać te sumy pocztą tradycyjną jakos w przyszlym tyg wiec pozostaje uzbroic się w cierpliwość. Jak dostaniemy to uzupelnic wniosek tak zeby sumy zgadzaly się z tymi jakie oni przekazali do funduszu, dolaczyc ksero swiadectwa pracy i wyslac na WUP w Warszawie, a potem to juz czekac na przelewy, miejmy nadzieje..

@Iwona

@iwona weszłam na stronę bo postanowiłam walczyć o swoje. Czytam wasze komentarze i już nie wiem czy składać wniosek do sądu pracy czy do fgsp? W zależności od tego gdzie skladac, co jest mi potrzebne i gdzie zacząć uderzać o potrzebne informacje? Czy ktoś może pomóc?

Księgarz
@Majka

Czy osoby które nie złożyły wniosku również dostaną informację o zaległej kwocie, czy muszą najpierw wystosować wniosek do Funduszu... lub BPO? Jestem ciekawy bo również nie otrzymałem pieniędzy za ostatnie 2 miesiące, z tym że jeszcze nic nie wysłałem. Pozdrawiam

Zestawienie zaległości zostało już przekazane do FGŚP zarówno w wersji papierowej jak również elektronicznej. Dzisiejsza odpowiedź z PMR "Szanowni Państwo, Zestawienie w wersji papierowej zostało przesłane do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w ten sam dzień, w którym przesłane zostało zestawienie w wersji elektronicznej"

Iwona

@Były pracownik, i jak? Mamy koniec tygodnia - czy obiecane zestawienie się pojawiło? Daj znać na forum! @Rawa, a jak wygląda taki wniosek? Możesz napisać coś więcej na ten temat? Może pomoże to osobom, które jeszcze nie sporządziły takiego dokumentu.

@Iwona

proszę piszcie jak ktoś coś wie o wykazie

Dzisiejsza odpowiedź z PMR: "Szanowna Państwo, Zestawienie zaległych roszczeń pracowników Matras będzie gotowe do końca tego tygodnia. Z wyrazami szacunku PMR"

Sara

Miało być do końca tamtego tygodnia, teraz do końca tego tygodnia ...PMR jakoś się nie spieszy

@Sara

Zawsze można indywidualnie złożyć wniosek do FŚGP o wypłatę zaległych wynagrodzeń. Nie trzeba czekać na przygotowanie list przez zarządce Matarsa. A wszyscy czekacie, aż ktoś coś zrobi za Was. Właściciel Matrasa od roku nie kiwnął placem, żeby wypłacić ludziom pieniądze, a Wy macie pretensje do PMR. Jak ktoś chce odzyskać swoje pieniądze to musi walczyć o swoje. Samo się nie zrobi. Oni mają swoje przepisy i rozporządzenia wg których zarządca Matras ma jeszcze tydzień czasu na złożenie dokumentów. Żadnego prawa nie łamią.

NIE JESTEM ROBOTEM

Racja, tylko osoby, które nie mają nakazu sądowego nic same nie zdziałają w fgsp, dlatego czekają na wykaz...

@NIE JESTEM ROBOTEM

Ja to rozumiem i wiem. Tylko, że odnoszę wrażenie, że niektórzy czekają, aż ktoś coś zrobi za nich. Ja jak tylko skończył się okres wypowiedzenia złożyłem wniosek do sądu z nadzieją, że otrzymam nakaz sądowy. Oczywiście sądy działają jak działają i przede mną jeszcze jedna rozprawa w sądzie, bo na pierwszej nikt z przedstawicieli Matras się nie pojawił. Niemniej wiele wskazuje na to, że za 2-3 tygodnie taki nakaz będę mieć. Nie bardzo potrafię zrozumieć, że ludzie nie szturmowali sądów i nie zakładali spraw w sądzie, żeby mieć jakiekolwiek szanse w przyszłości dostać pieniądze. Nie każdy zastanowił się na tym, że może nigdy nie zostanie przygotowana lista dla FŚGP. I co wtedy? Czas kończy się na złożenie wniosku w FŚGP 29 stycznia 2019 roku, czyli równo rok po tym, jak wszyscy otrzymali wypowiedzenia. Proponuje wszystkim osobom, którym Matras zalega pieniądze, aby jak najszybciej złożyli wniosek w sądzie, bo na wyznaczenie rozprawy czeka się prawie miesiąc, a na jednej rozprawie na pewno się nie skończy. Moja została odroczona na 3 miesiące. Czasu jest coraz mniej...

Rawa

Czy ktoś wie jak długo od złożenia wniosku czeka się na wypłatę z FGSP ? Jest jakiś określony termin?

Szarik
@Rawa

WYDAJE MI SIĘ ŻE MIESIĄC ALE NIE JESTEM PEWNA

Iwona

@ika8809, @sonia, a jak wygląda praca w Księgarnia Matras, gdy jeszcze byłyście związane z tą firmą? Czy osoby, które wcześniej pracowały w Księgarnia Matras, zostały związane z tą firmą po zmianie właściciela? Jak wygląda aktualnie sytuacja pracowników tej firmy?

@Iwona

W moim przypadku zalegaja wyplata wynagrodzenia za 3 miesiace odszkodowanie za brak 3 miesiecznego wypowiedzenia i dwumiesieczna odprawe . Calkiem sporo.

NIE JESTEM ROBOTEM

Czy znasz konkretne kwoty bo są one niezbędne do wniosku do FGSP

ika8809
@Iwona

ja od konca marca 2017 byłam na L4. miesiac pozniej moja ksiegarnia została zamknieta a pracownicty tnz jedna osoba przeszła do swiata ksiazki. matrs zalega mi z wypłata za styczen okres wypowiedzenia i urlop. za miesiac luty zostalo mi wyrównane z zusu. obecnie jestem jeszcze na urlopie macierzynskim

@NIE JESTEM ROBOTEM

Podajesz kwoty brutto nie jestem pewna czy przysluguje kasa za skrocony okres wypowiedzenia czy tylko za odprawe .

Ex-matrasowicz

Kasa przysługuje za niewypłacone wynagrodzenie, L4, urlop, odprawę i skrócony okres wypowiedzenia. Warunkiem jest, żeby kwota za każdy miesiąc nie przekraczała średniego miesięcznego wynagrodzenia wg GUS (co nam raczej nie grozi).

@Ex-matrasowicz

Czekamy ? Czy wyrok z sadu o zaplate jest potrzebny do funduszu czy ktos sie tym zajmie?

Ex-matrasowicz

Przede wszystkim nie wiemy, czy w piątek sąd wydał jakąś decyzję. Miejmy nadzieję, że nie odroczył sprawy z powodu jakichś wniosków. Jeśli decyzja była na naszą korzyść, to wyznaczony zarządca powinien przekazać do Funduszu listę pracowników i zaległości wobec nich. Jeśli tego nie zrobi, składamy wnioski indywidualnie (pamiętajcie - co najmniej półtora miesiąca po decyzji o odrzuceniu bądź zaakceptowaniu upadłości, inaczej wniosek nie będzie uwzględniony). Kopie umów i świadectw pracy powinny wystarczyć, jeśli są tam kwoty wynagrodzeń. Druki RMUA też powinny być ważne. Jeśli nie mamy tego - wtedy bez wyroku Sądu Pracy się nie obędzie. Tak myślę.

@Iwona

A kto jest teraz właścicielem?

Właśnie wysłałem e-maila do PMR z ponownym pytaniem, czy mają listę zaległych wynagrodzeń. Bo ostatni odpisali, że w tym tygodniu powinni otrzymac.

Gosia

Dzwoniłam rano do FGSP usłyszałam że nie złożono jeszcze wykazu pracowników. Czy ktos coś wie ta ten temat?

Iwona

Dajcie znać w przyszłym tygodniu czy wykaz, o którym pisaliście, został już przygotowany oraz na jakim etapie jest wypłata świadczeń. Trzymam kciuki za pomyślność i szybkość decyzji! Czy osoby pracujące w Księgarni internetowej Matras znajdują się na forum?

ruda179

Na jaki adres trzeba składać wnioski do FGŚP.

@ruda179

WUP w Warszawie; ul. Mlynarska 16; 01-205 Warszawa; Wydział FGSP

Sara

Czy ktoś już złożył wniosek indywidualny do FGŚP?

Szanowni Państwo, W odpowiedzi na Państwa zapytanie uprzejmie informuję, iż wykaz jest w trakcie przygotowania. Zgodnie z zapewnieniami podmiotu przygotowującego zestawienie, ostateczna wersja wykazu będzie gotowa w przyszłym tygodniu. Dzień 17.09.2018r. jest pierwszym dniem, w którym byli pracownicy mogą składać indywidualne wnioski o wypłatę świadczeń z FGŚP. Z wyrazami szacunku

NIE JESTEM ROBOTEM

Wnioski mogą składać tylko i wyłacznie osoby, które mają nakaz sądowy...bez nakazu fgsp nic nie wypłaci...info z fgsp, osoby bez nakazu sądowego pozostaję poczekać jeszcze ten tydzień na sprzadzenie wykazu, jeśli tak owego nie sporządzą to najpierw pozew do sądu trzeba wystosować

NIE JESTEM ROBOTEM

Ostateczna wersja wykazu będzie gotowa w przyszłym tygodniu...odp z pmr

Witam, ja dzisiaj już wysłałam e-maila do FŚGP z pytanie, czy przygotowano wykaz zaległych świadczeń. Proponuję, aby wszyscy, którym winny jest Matras pieniądze wysłał takie wiadomości. Wtedy zobaczą, żeby tego nie odpuścimy i wezmą się do pracy. Nie pozostaje nam nic innego jak walczyć o swoje, uczciwie zarobione pieniądze.

Mail poszedł do pmr...czekam

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.