Opinie o Wydawnictwo Nowa Era w Straszyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Wydawnictwo Nowa Era. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Wydawnictwo Nowa Era o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwo Nowa Era w Straszyn

Ross

Naiwna jesteś bardzo.

Yogi

niestety od razu na starcie zastrzegają że praca na 3 miesiące i pewnie na tym się skończy, szkoda zachodu ludzie nie zawracajcie sobie głowy pracą przedstawiciela w tej firmie.

mala

A ja powiem tak: auta nówki, yaris z przebiegiem ok 10km, telefony też swierzynki, tak samo jak laptopy. Jedyny minus to to że to raczej praca dla singli, bo co chwila jakieś szkolenia w wawie.

Witam, ile czekaliście na telefon po wysłaniu cv?

Pytania o sprzęt generalnie zasadne i istotne. Przecież samochód służbowy to oszczędzanie własnego auta. Co do komputera to faktycznie warto wiedzieć ile czasu trwa jego uruchomienie i na jakim oprogramowaniu się pracuje. Ile czasu dziennie zajmuje CRM i jak szybko działa? Kto płaci za internet, potrzebny do łączenia z bazą danych? Kto płaci za tel. służbowy i jakue podpisuje się umowy w tym zakresie? Ilu klientów "trzeba" dziennie odwiedzić żeby te 3000 dostać? Ile dostaniesz jeśli tydzień będziesz na L4-kontaktów nie wyrobisz i faktura zamiadt na 3000 będzie 1500, a ZUS grosze wypłaci. To, że jesteś na działalności gosp. będzie się ciągneło wiele lat za każdym bo Urząd Skrbowy i ZUS Mmogą wiele lat nas kontrolować i za duperele kasować. Do tego jesteś vatowcem-nie wiem jak z kasami fiskalnymi. Za paliwo płacisz kartą firmy-nie odliczysz sobie. No i zależy jaku kierownik się trafi-są normalni ludzie i "inni". Klient raczej łatwy bo to szkoły.

@Adam

Internet masz w telefonie, chyba limit 2 GB. Umowę podpisuję się trójstronnie - Ty, NE i T Mobile. Rachunki płacisz Ty i to możesz wrzucić w koszta. CRM - godzina, dwie zależy ile roboty jest. Klient raczej łatwy bo to szkoły - jeśli dopiero zaczynasz to zmienisz to zdanie i to szybko :) Powodzenia !

NE czy WSiP to przecież nie hurtownia budowlana mająca na stanie Lublina czy Żuka! Mają auta w leasingu, wszystkie na warszawskich blachach. Nie ma mowy o wyeksploatowaniu czy rozpadających się struclach. To już nie te czasy. Wiem, bo widzę ich regularnie w terenie. NE pomyka Toyotami.

@12345

Taaa - weź to powiedz osobą, które jeżdżą w starych yarisach, gdzie raz w tygodniu dolewka oleju, lampka od katalizatora sama się przepaliła od ciągłego świecenia, a przebieg spokojnie dobija do 200 tyś, albo już dawno ta granica przekroczona. Żeby nie było, że sama tragedia to są Aurisy i nowe Yarisy (te są w leasingu) oraz Kia Ceed. Kierasy wożą sie Avensisami.

Zastanawia mnie to, dlaczego zadaje się pytania o markę czy model samochodów służbowych. Jakie ma to do licha znaczenie??? Co do pytań o 'rachunki' - nie rachunki, tylko faktura Vat 23%

klara
@123

A widzisz ma znaczenie, no bo tak. Dostaniesz grata z przebiegiem 300000 i bujaj się takim struclem po połowie województwa, albo mówią, że dadzą ci laptopa, no dadzą, ale takiego, że pół godziny ładować ci się będzie strona, bo system ma sprzed 10 lat, dlatego ludzie się pytają. Dobrze że pytają teraz bo jak juz będą szczęśliwymi PO w NE pytać przestaną, bo im wytłumaczycie, że nie wolno.

mala

Tak własna działalność, podstawa to jakie 3400 oczywiście minus ZUS i minus podatek od rachunku jaki im trzeba wystać,pierwsza umowa na 2 miechy potem niby do czerwca/lipca i jak się sprawdzisz to może dalej, ale na to bym nie liczyła. Rozmowa sztandarowa, nic trudnego, jak jesteś wygadany to plus dla Ciebie.

Marek73

Wie ktoś może jak ze stabilnością zatrudnienia? Słyszałem, że teraz gdy ludzie są potrzebni rozbudowują sieć przedstawicieli - z czego w czerwcu wyleci 1/3, ktoś coś wie na ten temat? Wolałbym uniknąć półrocznej współpracy...Zatrudniaja na własnej działalności? Dajcie znac jak wyglądaja rozmowa rekrutacyjna - jakie macie doswiadczenia? Pzdr

@Marek73

Podobno na rozmowach mówią, że praca do czerwca i tak ma być. Więcej bym nie oczekiwał. Tak, własna działalność.

mala

Niech mi ktoś pomoże w temacie z tymi rachunkami... Na ją kwotę one mają być, czy zależy to od tego ile "sprzedam"?

Nie pisze bo nie musze

Witam. Czytam wasze żale na Nowa Erę jaka to zła firma. Czasy sa dla wydawców takie a nie inne wiec co wam maja dać. W latach 2002-2009 N.E. To była potęga, zarobki po 6 tys. ze wszystkimi dodatkami, nagrody, wycieczki pracownikow wydawnictwa i PO- Dominikana, Kuba,Meksyk,Egipt itp. Jak szefem był M.K to było wszystko inaczej. Wiadomo jak robi sie ,, fuzja" twór to nie zwiastuje niczego dobrego. Bierzcie ta robotę i zapieprzajcie, a nie mówicie ze auto używane wam dają , ze to nie BMW kur...

mala

Pytania jak na każdej rozmowie na stanowisko " handlowca", najlepsza jest zaś druga tura rozmowy, która jest juz przed dwiema osobami. Wtedy jest standardowa scenka z próba sprzedaży podręcznika i ogólna gadka ile to można wyciągnąc w firmie, co dla mnie było abstrakcją i bujaniem w obłokach przez Pana prowadzącego rozmowę. Ja się dostała, co mi tam zaryzykuje, w końcu to nie cyrograf na całe życie :) Zastanawiam się tylko nad tymi rachunkami jakie mam im wystawiać, bo nie wiem na jakiej podstawie one będą wystawiane i jaki podatek mnie wtedy czeka do zapłaty od nich, bo rozliczenie jest na zasadach ogólnych...

Witam, chciałbym sie dowiedziec jak wyglada rozmowa rekrutacyjna w tej firmie? Jakie pytania zadaja itp?

mala

Witam a jaka jest forma prowadzenia DG dla PH? Moze byc ryczalt czy musi byc Vat. Jak ryczalt to jaki i jaka klasyfíkacja?

miszcz

Anonimowy to byłeś na rozmowie w niedziele? O co ciekawego pytali? Kto uczestniczył w rozmowie? Zrezygnowałeś z tej pracy, że taki chętny jesteś do udzielania info ? Kasa niby nie najgorsza ale warto pamiętać że to praca tylko na parę msc. Pozdrawiam

Anonimowy

Witam. Właśnie wróciłem z rozmowy kwalifikacyjnej. Dla zainteresowanych: - wynagrodzenie w granicach 2500- 3500 netto w zależności od doświadczenia, kierownika regionalnego + Premia 20% z zasadniczego wynagrodzenia + Premia % za sprzedaż. - małe regiony pracy (ogromna zaleta, można skupić się na pobliskich placówkach oświaty) - zatrudnienie oparte o działalność, jednak forma nie odbiega od umowy o pracę ( urlop, L4 itp) - Narzędzia pracy (auto, laptop i telefon - brak póki co konkretnych informacji o marce, stanie auta i innych elementów) - umowa czasowa Co więcej ? Praca jak każda inna czy zarabiasz 2500 czy 30 tys jest stres i problemy do rozwiązania. Branża specyficzna, gdyż rozmowy z nauczycielami i dyrektorami placówek oświatowych nie należą do łatwych, w szczególności sprzedając produkty edukacyjne. Mimo wszystko dla tych co mają mały ZUS i mają możliwość zwrotu VAT sama podstawa może wydać się zachęcająca. Jeśli mogę jakoś jeszcze pomóc piszcie, będę tu zaglądał to odpowiem.

Paula

No autko też jest ważne :) Dzięki za informacje i słowa otuchy, przydadzą się :)

Brunon K.

Z drugiej strony może być tak, że wam wynajmą nowe yarisy. Co też by nie dziwiło :) powodzenia i tak życzę w tej niełatwej i stresującej pracy :)

Paula

A mówili, że dostaniemy nowe autka :( to jak to będzie teraz?

@Paula

Koleżanka idzie do pracy dla samochodu ? Wiem, że miło jest jeździć nowym i ładnym, ale bez przesady. Były takie czasy, że w 30 stopniowym upale ludzie bez klimatyzacji jeździli. Zanim do pierwszej szkoły dojechali, to można było koszule wykręcać.

Brunon K.

Chyba nie w tej firmie. Nowi dostają stare yarisy, spokojnie ponad 150 tyś. przebiegu, z wiecznym problemem wyciekającego oleju. Fakt, są serwisowane i owszem, można z nich korzystać prywatnie. Bagażnik i tylne siedzenia zarezerwowane dla kartonów z książkami :)

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwo Nowa Era - Straszyn

• Jak się pracuje w Wydawnictwo Nowa Era?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwo Nowa Era tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwo Nowa Era?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wydawnictwo Nowa Era?

Kandydaci do pracy w Wydawnictwo Nowa Era napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wydawnictwo Nowa Era