Wydawnictwo Nowa Era

Straszyn

Opinie o Wydawnictwo Nowa Era

Docent 2014-01-29 23:37:10
Rozmowy kwalifikacyjne są bez sensu w każdej firmie, bo i tak dadzą to co mają dać, a pytanie ile chcesz zarabiać i tak nie ma sensu. Mają co do grosza przemyślane kwestie finansowe, jak wszędzie zresztą. Damy Ci 2000, a jak nie to są inni. To nie jest praca perspektywiczna, chętni są-bo jest bezrobocie. Nawet student to może robić. Nawet lepiej, bo za małe stawki popracuje. Poza tym nic nie ryzykują bo to działalność gospodarcza, w 1 sekundę mogą zwolnić.
zachwycony 2014-06-24 08:18:00
Od groma! Praca jak marzenie. 2000- no no no , szaleć, szaleć, szaleć.
koru 2014-10-27 11:37:25
bardzo proszę o wszelkie in formacje nt. pracy w NE!
wciąż pracująca 2014-10-27 16:46:53
Tak czytam i nie wieżę kto wypisuje takie głupoty. Pracuję tutaj już 6 sezon, złotych gór faktycznie może i nie ma, ale jak ktoś swoje robi i sprzedaje, to krzywdy nie ma. Firma jak firma i ludzie jak ludzie, ani lepsi, ani gorsi, może nawet bardziej wyrozumiali niż gdzie indziej. a odnosząc się jeszcze do tych niektórych bredni, które są powypisywane, to pozdrawiam Wszystkich narzekaczy!!!
Marta 2014-11-07 11:13:34
Jak wygląda praca przedstawiciela handlowego ? Jakie pieniądze oraz auto ?
Brunon 2014-11-24 15:11:51
Własna działalność gospodarcza, podstawa do wynegocjowania w granicach 3 tys plus premie miesięczne, auto to Toyoty Yaris bez gps i można prywatnie też jeździć. Praca polega na polecaniu wśród nauczycieli konktetnych podręczników. Ze wszystkich wydawnictw chyba najbardziej polecam.
Marta 2014-11-24 22:28:27
A czy te samochody naprawdę maja taki przebieg i taki stan ???
Brunon K. 2014-11-25 19:47:00
Chyba nie w tej firmie. Nowi dostają stare yarisy, spokojnie ponad 150 tyś. przebiegu, z wiecznym problemem wyciekającego oleju. Fakt, są serwisowane i owszem, można z nich korzystać prywatnie. Bagażnik i tylne siedzenia zarezerwowane dla kartonów z książkami :)
Paula 2014-11-26 12:01:26
A mówili, że dostaniemy nowe autka :( to jak to będzie teraz?
Brunon K. 2014-11-26 19:17:58
Koleżanka idzie do pracy dla samochodu ? Wiem, że miło jest jeździć nowym i ładnym, ale bez przesady. Były takie czasy, że w 30 stopniowym upale ludzie bez klimatyzacji jeździli. Zanim do pierwszej szkoły dojechali, to można było koszule wykręcać.
Brunon K. 2014-11-26 19:39:02
Z drugiej strony może być tak, że wam wynajmą nowe yarisy. Co też by nie dziwiło :) powodzenia i tak życzę w tej niełatwej i stresującej pracy :)
Paula 2014-11-26 21:13:40
No autko też jest ważne :) Dzięki za informacje i słowa otuchy, przydadzą się :)
Konkurencja 2014-11-27 19:36:16
To samo droga Jolu, może powiedzieć właśnie konkurencja.Zastanów się zatem czy Twoja ocena jest wiarygodna.Skoro jesteś szczęśliwa pracując w NE, to świetnie, podziel się zatem swoją opinią a nie szkaluj konkurencji która czyta takie wpisy. Sam jestem właśnie pracownikiem konkurencji i w nie wyobrażam sobie przejścia właśnie do NE.Mam swoje zdanie na ten temat ale wychodzę z założenia że nigdy nie mówię źle na konkurencję a Wy Konsultanci NE właśnie robicie to notorycznie, wręcz mam wrażenie że jesteście w tym temacie szkoleni. Dobrze że nauczycielki nie są takie głupie i mają swoje zdanie na temat napierdzielania na konsultanta z konkurencji.
John 2014-11-28 12:56:03
Hmm... oburzasz się na wypowiedź sprzed dwóch lat, a tak na prawdę każdy na każdego w tej branży nagaduje. Wystarczy, że komuś noga się podwinie i konkurencja zaraz to wykorzystuje. No chyba, że robisz w tej "konkurencji", która tak na prawdę dla NE nie jest żadną konkurencją :)
Anonimowy 2014-12-14 21:04:47
Witam. Właśnie wróciłem z rozmowy kwalifikacyjnej.
Dla zainteresowanych:
- wynagrodzenie w granicach 2500- 3500 netto w zależności od doświadczenia, kierownika regionalnego + Premia 20% z zasadniczego wynagrodzenia + Premia % za sprzedaż.
- małe regiony pracy (ogromna zaleta, można skupić się na pobliskich placówkach oświaty)
- zatrudnienie oparte o działalność, jednak forma nie odbiega od umowy o pracę ( urlop, L4 itp)
- Narzędzia pracy (auto, laptop i telefon - brak póki co konkretnych informacji o marce, stanie auta i innych elementów)
- umowa czasowa

Co więcej ? Praca jak każda inna czy zarabiasz 2500 czy 30 tys jest stres i problemy do rozwiązania. Branża specyficzna, gdyż rozmowy z nauczycielami i dyrektorami placówek oświatowych nie należą do łatwych, w szczególności sprzedając produkty edukacyjne. Mimo wszystko dla tych co mają mały ZUS i mają możliwość zwrotu VAT sama podstawa może wydać się zachęcająca.

Jeśli mogę jakoś jeszcze pomóc piszcie, będę tu zaglądał to odpowiem.
miszcz 2014-12-16 20:31:34
Anonimowy to byłeś na rozmowie w niedziele? O co ciekawego pytali? Kto uczestniczył w rozmowie? Zrezygnowałeś z tej pracy, że taki chętny jesteś do udzielania info ? Kasa niby nie najgorsza ale warto pamiętać że to praca tylko na parę msc. Pozdrawiam
mala 2015-01-03 08:20:49
Witam a jaka jest forma prowadzenia DG dla PH? Moze byc ryczalt czy musi byc Vat. Jak ryczalt to jaki i jaka klasyfíkacja?
anonim 2015-01-12 14:05:39
Witam, chciałbym sie dowiedziec jak wyglada rozmowa rekrutacyjna w tej firmie? Jakie pytania zadaja itp?
mala 2015-01-13 12:39:02
Pytania jak na każdej rozmowie na stanowisko " handlowca", najlepsza jest zaś druga tura rozmowy, która jest juz przed dwiema osobami. Wtedy jest standardowa scenka z próba sprzedaży podręcznika i ogólna gadka ile to można wyciągnąc w firmie, co dla mnie było abstrakcją i bujaniem w obłokach przez Pana prowadzącego rozmowę. Ja się dostała, co mi tam zaryzykuje, w końcu to nie cyrograf na całe życie :) Zastanawiam się tylko nad tymi rachunkami jakie mam im wystawiać, bo nie wiem na jakiej podstawie one będą wystawiane i jaki podatek mnie wtedy czeka do zapłaty od nich, bo rozliczenie jest na zasadach ogólnych...
Nie pisze bo nie musze 2015-01-13 19:37:23
Witam.
Czytam wasze żale na Nowa Erę jaka to zła firma.
Czasy sa dla wydawców takie a nie inne wiec co wam maja dać.
W latach 2002-2009 N.E. To była potęga, zarobki po 6 tys. ze wszystkimi dodatkami, nagrody, wycieczki pracownikow wydawnictwa i PO- Dominikana, Kuba,Meksyk,Egipt itp. Jak szefem był M.K to było wszystko inaczej. Wiadomo jak robi sie ,, fuzja" twór to nie zwiastuje niczego dobrego.
Bierzcie ta robotę i zapieprzajcie, a nie mówicie ze auto używane wam dają , ze to nie BMW kur...
mala 2015-01-14 09:48:18
Niech mi ktoś pomoże w temacie z tymi rachunkami... Na ją kwotę one mają być, czy zależy to od tego ile "sprzedam"?
Marek73 2015-01-16 18:37:57
Wie ktoś może jak ze stabilnością zatrudnienia? Słyszałem, że teraz gdy ludzie są potrzebni rozbudowują sieć przedstawicieli - z czego w czerwcu wyleci 1/3, ktoś coś wie na ten temat? Wolałbym uniknąć półrocznej współpracy...Zatrudniaja na własnej działalności? Dajcie znac jak wyglądaja rozmowa rekrutacyjna - jakie macie doswiadczenia?
Pzdr
Victor Zsasz 2015-01-16 21:57:35
Podobno na rozmowach mówią, że praca do czerwca i tak ma być. Więcej bym nie oczekiwał. Tak, własna działalność.
mala 2015-01-18 12:31:14
Tak własna działalność, podstawa to jakie 3400 oczywiście minus ZUS i minus podatek od rachunku jaki im trzeba wystać,pierwsza umowa na 2 miechy potem niby do czerwca/lipca i jak się sprawdzisz to może dalej, ale na to bym nie liczyła. Rozmowa sztandarowa, nic trudnego, jak jesteś wygadany to plus dla Ciebie.
123 2015-01-23 16:31:07
Zastanawia mnie to, dlaczego zadaje się pytania o markę czy model samochodów służbowych. Jakie ma to do licha znaczenie???
Co do pytań o 'rachunki' - nie rachunki, tylko faktura Vat 23%
klara 2015-01-25 09:11:15
A widzisz ma znaczenie, no bo tak. Dostaniesz grata z przebiegiem 300000 i bujaj się takim struclem po połowie województwa, albo mówią, że dadzą ci laptopa, no dadzą, ale takiego, że pół godziny ładować ci się będzie strona, bo system ma sprzed 10 lat, dlatego ludzie się pytają. Dobrze że pytają teraz bo jak juz będą szczęśliwymi PO w NE pytać przestaną, bo im wytłumaczycie, że nie wolno.
12345 2015-01-28 07:30:59
NE czy WSiP to przecież nie hurtownia budowlana mająca na stanie Lublina czy Żuka! Mają auta w leasingu, wszystkie na warszawskich blachach. Nie ma mowy o wyeksploatowaniu czy rozpadających się struclach. To już nie te czasy. Wiem, bo widzę ich regularnie w terenie. NE pomyka Toyotami.
Victor Zsasz 2015-01-28 17:56:02
Taaa - weź to powiedz osobą, które jeżdżą w starych yarisach, gdzie raz w tygodniu dolewka oleju, lampka od katalizatora sama się przepaliła od ciągłego świecenia, a przebieg spokojnie dobija do 200 tyś, albo już dawno ta granica przekroczona. Żeby nie było, że sama tragedia to są Aurisy i nowe Yarisy (te są w leasingu) oraz Kia Ceed. Kierasy wożą sie Avensisami.
Adam 2015-01-30 00:00:46
Pytania o sprzęt generalnie zasadne i istotne. Przecież samochód służbowy to oszczędzanie własnego auta. Co do komputera to faktycznie warto wiedzieć ile czasu trwa jego uruchomienie i na jakim oprogramowaniu się pracuje. Ile czasu dziennie zajmuje CRM i jak szybko działa? Kto płaci za internet, potrzebny do łączenia z bazą danych? Kto płaci za tel. służbowy i jakue podpisuje się umowy w tym zakresie?
Ilu klientów "trzeba" dziennie odwiedzić żeby te 3000 dostać? Ile dostaniesz jeśli tydzień będziesz na L4-kontaktów nie wyrobisz i faktura zamiadt na 3000 będzie 1500, a ZUS grosze wypłaci. To, że jesteś na działalności gosp. będzie się ciągneło wiele lat za każdym bo Urząd Skrbowy i ZUS Mmogą wiele lat nas kontrolować i za duperele kasować. Do tego jesteś vatowcem-nie wiem jak z kasami fiskalnymi. Za paliwo płacisz kartą firmy-nie odliczysz sobie.
No i zależy jaku kierownik się trafi-są normalni ludzie i "inni". Klient raczej łatwy bo to szkoły.
Victor Zsasz 2015-01-30 16:46:14
Internet masz w telefonie, chyba limit 2 GB. Umowę podpisuję się trójstronnie - Ty, NE i T Mobile. Rachunki płacisz Ty i to możesz wrzucić w koszta. CRM - godzina, dwie zależy ile roboty jest.
Klient raczej łatwy bo to szkoły - jeśli dopiero zaczynasz to zmienisz to zdanie i to szybko :)
Powodzenia !
Kandydat 2015-02-03 12:36:33
Witam, ile czekaliście na telefon po wysłaniu cv?
mala 2015-02-06 18:50:42
A ja powiem tak: auta nówki, yaris z przebiegiem ok 10km, telefony też swierzynki, tak samo jak laptopy. Jedyny minus to to że to raczej praca dla singli, bo co chwila jakieś szkolenia w wawie.
Yogi 2015-05-04 18:23:14
niestety od razu na starcie zastrzegają że praca na 3 miesiące i pewnie na tym się skończy, szkoda zachodu ludzie nie zawracajcie sobie głowy pracą przedstawiciela w tej firmie.
koko 2015-07-07 21:35:42
klarrra Ty chyba NE nie znasz..zostawili część ludzi bo przecież dostawy do szkół, telefony od nauczycieli, opr. za kilka rzeczy,które NE nie poogarniała ktoś musi zebrać. Niech nie liczą Ci co pozostawali do października na więcej..bo pozostawiają 2,3 starych na rejon a nie nowych PO
Ross 2015-07-10 08:20:32
Naiwna jesteś bardzo.
Karol 2015-08-29 12:07:19
Nic podobnego. Wcale nie jest łatwiej znaleźć pracę gdzie indziej. Wydawnictwo Nowa Era jest miernym wydawnictwem nie oferującym swoim współpracownikom żadnych sensownych i rozwijających szkoleń poza szkoleniami prowadzonymi przez kierowników nieposiadających żadnych umiejętności sprzedażowych. Zatem o prestiżu nie można tu mówić. Ponadto branża wydawnictw edukacyjnych przeżywa teraz kryzys spowodowany darmowymi podręcznikami oferowanymi przez MEN więc należy raczej szukać pracy w innym obszarze.
Sipi 2015-10-07 20:34:02
Teraz kazde wydawnictwo boryka sie z tymi samymi problemami - tylko w innej skali. NE tez. Nie jest zielona wyspą. Cos wiadomo, jak ten sezon sie konczy?
Alehandro 2015-12-15 18:54:19
Na razie to były zwolnienia, ale poczekaj do stycznia - pewnie będą szukać.
zadowolana 2016-01-09 01:02:11
Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują...
przerażona 2016-01-09 10:54:50
A jeszcze inni szukają przyjaciół na facebooku
Iwona 2016-01-13 09:03:08
Zaprzestała rekrutować, bo nie wiem czy ktoś z Państwa na tym portalu zauważył iż mamy darmowe podręczniki od jakiegoś czasu. Wobec powyższego Nowa Era podobnie jak jej konkurencja nie może już korumpować szkół przekazując im sprzęt elektroniczny w zamian za korzystanie z ich książek. Taki los spotkał również konkurencję i teraz zaczęły się zwolnienia grupowe.
była konsultanka 2016-02-20 01:25:21
rynek edukacyjny kończy się, i nie ma znaczenia załamywanie się czego kolwiek, tylko znaczenie mają pieniądze, prywaciarz nie wywali własnej kasy, a zwolnienia są po to by więcej zarobić, wmawia się, że najlepsi zostaną, oni obiecują ile wlezie, a potem hulaj dusza piekła nie ma, a do zadowolonej pani, czy kupuje pani te książki w NE, bo z tego co zrozumiałam to w księgarni, to chyba jest pani zadowolona z księgarza a nie z NE
były pracownik(ca) 2016-05-05 18:33:53
Praca dla desperatów, część ludzi pozwalniali, część zwolniła się sama, a ci co zostali też niedługo się zwolnią, może oprócz kierowników którzy wiadomo będą się trzymać rękami i nogami. Atmosfera - brak, premia ??? fikcja. Sezon od połowy sierpnia do końca grudnia. Soboty większość pracująca w sezonie. W sezonie własne dzieci ci mówią ciociu lub wujku. Dlaczego były zwolnienia ?? bo trzeba przyjąć "murzynów" za połowę stawki. Nie dajcie się omamić pięknymi wizjami na rozmowach. Brak jakiegokolwiek poszanowania przez kierownictwo. Odnoszę wrażenie że prezesi nie wiedzą co się dzieje poniżej. Szkoda bo kiedyś to była naprawdę fajna firma z dobrym zespołem, atmosferą i w miarę pieniędzmi
Piszę o biurze w Warszawie
ktoś 2016-05-20 16:11:12
Nie chodzi o przeżytek, a o podejście do szeregowego pracownika. Masakryczny przerost ludzi od niczego, a brak ludzi do roboty
Polonistka z Częstochowy 2016-10-07 14:54:42
Jestem zawiedziona współpracą z tym wydawnictwem, do momentu złożenia deklaracji o korzystaniu z podręczników są mili i obiecują złote góry. Od sierpnia, a jest październik, czekam na darmowy egzemplarz podręczników, by kontynuować pracę i nie mogę się doczekać, mają mnie w .... głębokim poważaniu. Są niemili, niechętni do pomocy, nieżyczliwi Nigdy więcej Nowej Ery. Wykonałam kilkanaście telefonów i nic.
Są przecież inne wydawnictwa....
6614hit 2016-10-12 09:18:07
Jesteście niesłowni, czekamy na książki od miesiąca.
Olo 2016-10-13 12:03:55
Witam,
Nowa Era prowadzi obecnie rekrutację na Przedstawiciela oświatowego, na zasadzie własnej działalności, wie ktoś może, jakie oferują warunki finansowe? Bardzo proszę o podpowiedź i od razu dziękuję.
Olo 2016-10-23 18:09:05
Proszę o kontakt z obecnym lub byłym Przedstawicielem Oświatowym Nowej Ery, w sprawie omówienia możliwości systemu prowizyjnego proponowanego przez wydawnictwo. Gdyby ktoś posiadał taką wiedzę, kontakt na pepe1980@wp.pl
Olo 2016-10-23 18:12:40
Przepraszam, korekta adresu e-mail z powyższej wiadomości.
Proszę o kontakt z obecnym lub byłym Przedstawicielem Oświatowym Nowej Ery, w sprawie omówienia możliwości systemu prowizyjnego proponowanego przez wydawnictwo. Gdyby ktoś posiadał taką wiedzę, kontakt na pepe19800@wp.pl
Olo 2016-10-24 16:50:17
DO moderatora,
Uzyskałem już informacje o które prosiłem, proszę usunąć moje wpisy, ten i dwa poprzednie z adresem e-mail.
Dziękuję.
Zostaw swoją opinię o Wydawnictwo Nowa Era - Straszyn
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wydawnictwo Nowa Era