Opinie o Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów w Żarów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów w Żarów

Pretendent

Czy mógłby ktoś opisać jak wyglądają wszystkie etapy rekrutacji do Yagi? Bo słyszałem, że trudno się dostać i duża konkurencja.

Komisja Rekrytacyjna
@Pretendent

Po przeanalizowaniu Pana CV komisja wstępnie określi czy jest Pan odpowiednim kandydatem na wymagane stanowisko. Jeśli się Panu uda zostanie Pan poinformowany o dalszym procesie rekrutacji. Jeśli zostanie Pan zaproszony na rozmowę będzie Pan musiał przejść kolejne trzy etapy rekrutacji w firmie. Pozdrawiam

Psycho
@Komisja Rekrytacyjna

W tej wypowiedzi pracodawca czyt. pracownik działu HR zastosował bardzo prostą a zarazem przmitywną zasadę manipulacji neuroperswazyjnej pt. niedostępność.(Rzeczy trudniejsze do zdobycia są zwykle cenniejsze, brak osiągalności danej rzeczy świadczy o jej jakości)Tego typu szkolenia przeprowadzane są w Yagi dla wyższego strzebla regularnie(Nawet sam kilkukrotnie brałem w nich udział).Korzystanie z takich szkoleń nic nie wnosi poza dodatkowymi kosztami ponoszonymi przez firmę.Schemat działania jest bardzo podobny do świadków jehowy lub handlarzy domokrążców.Obiecują ludziom 3600zł jednak na rozmowie okazuję się, że jest to kwota ze wszystkimi dodatkami.Pracownicy z kilkuletnim stażem pracy nie mają takich stawek.W yagi bardzo łatwo się przyjąć wystarczy, że masz ręce nogi i potrafisz liczyć do stu.Przyjmują dosłownie każdego bo nie mają już wyjścia.Doskonale pamiętam jak w 2012r yagi było firmą do której faktycznie ciężko było się przyjąć.Już teraz mogę tylko się domyślać w jakim kierunku to wszystko zmierza.Wszystko przez brak szacunku do drugiego człowieka.

Chuck Norris

Na rozmowie powiedziano mi że po okresie próbnym jak się nauczę skrawać sztuki z półobrotu to dostanę 6000 brutto. Jutro mam samolot z Chicago do Wrocławia, wsiadam i lecę.

Robert Biedroń

Ja z moim partnerem przenosimy się z Brukseli do Żarowa. Porzucam mandat poselski europosła i idę robić karierę w tej firmie lepiej na tym wyjdę. Na początku wynajmę jakiś pokój z Saszą i Igorem.

KMWTW

Witam pracowałem kiedyś w Yagi Myślicie ze jest szansa wrócić ? Bo słyszałem ze zarobki są najlepsze na strefie tylko ponoć ciężko się dostać a i wymagania są mega duże ktoś coś podpowie jak to wyglada ?

Zwiazkowiec

Może związki to przeczytają i będzie jakieś działanie, chociaż opinia o tym wszystkim - otóż sprawa ma się tak: Aby nie stracić premii obecnosciowej chcąc iść na urlop trzeba go zgłosić dwa dni wcześniej... przepraszam, ostatnio zostało ogłoszone już trzy dni wcześniej (bo jeśli chcecie w czwartek urlop to w poniedziałek musicie go zgłosić...) natomiast jeśli pracownik ma iść na nadgodziny np. w sobotę to można mu to oznajmić nawet w piątek o 13:30. Tak się dba o pracowników.... HR też wielce zarobione, że można tylko 3 przepustki wziąć w ciągu roku... XXI wiek jeszcze nie zawitał do Yagi. Mam nadzieję że związki coś wywalczą dla pracowników, chociażby jakieś benefity, bo jak ja mam być elastyczny dla firmy a firma ani trochę elastyczna dla mnie to dziękuję za współpracę... Jeszcze te 5 minut po zakończonej pracy to już jest szczyt.

Tu
@Zwiazkowiec

Witam, czy z firma zamierza coś zrobić z kasą zaoszczedzoną na kierownikach/specjalistach, których już nie ma. Szczerze mówiąc ludzie się zwolnili a nawet nie widać nowych ofert pracy na wolne stanowiska, wiec oznaczna to ze ich wynagrodzenie można podzielić między innych pracowników którzy by przejeli część ich obowiązkow. Nawet na premie uznaniowe by starczyło dla wszystkich, wtedy by ludzie mieli jakąs motywację zeby dobrze pracować a tak mamy co mamy - wyebane. Druga sprawa premię absencyjną możecie sobie w buty wsadzić - tak się cieszyl zarzad ze liczba L4 i Uż spadła do minimum, bo daliście ludziom kasę jak bedziemy chodzic do pracy, ale jak zobaczyliście, ze to działą przez dwa miesiące to trzeba było wprowadzić sekundowe spóźnienia i wyjścia po czasie pracy oraz urlopy (nieważne jakie) które kasują całą premie. W ten oto sposób firma coś dała i szybko odebrała. Wasza radośc z małej liczby L4 będzie tak krótka jak nasza radośc z otrzymanych premii przez 2 miesiące, bo jak mam się odbić o 5:55 to wole już na bramie się do domu wrócić i wziąć urlop na żadanie. A potem może kilka dni L4 to też sobie odpoczne od tych bzdurnych zasad....

@Tu

Pozwole sobie na cytat twojej wypowiedzi w celu udzielenia odpowiedzi na poszczegolne czesci 1 - czy z firma zamierza coś zrobić z kasą zaoszczedzoną na kierownikach/specjalistach, których już nie ma. (...). Nawet na premie uznaniowe by starczyło dla wszystkich Szanowny kolego alez to co napisales to czysty kapitalizm i podstawy ekonomii. Pracodawca zmierza do redukcji kosztow i maksymalizacji zyskow. Jesli ta sama prace moze wykonac 8 osob zamiast 10 to nie oznacza to ze pensje tych 2 otrzyma pozostala czesc pracownikow. Oznacza to ze pracodawca ZAOSZCZEDZIL albo jak kto woli zredukowal koszty czyli dla niego czysty zysk. 2-Druga sprawa premię absencyjną możecie sobie w buty wsadzić - tak się cieszyl zarzad ze liczba L4 i Uż spadła do minimum, bo daliście ludziom kasę jak bedziemy chodzic do pracy, ale jak zobaczyliście, ze to działą przez dwa miesiące to trzeba było wprowadzić sekundowe spóźnienia i wyjścia po czasie pracy oraz urlopy (nieważne jakie) które kasują całą premie. W ten oto sposób firma coś dała i szybko odebrała. Wasza radośc z małej liczby L4 będzie tak krótka jak nasza radośc z otrzymanych premii przez 2 miesiące Nie wiem jak dlugo pracujesz w Y... ale to STANDARDOWA zagrywka. Jak bylo poprzednio gdy firma miala przynosic zysk? Wszystko zapieprzalo przez 7 dni w tygodniu rekordy zamowien co rusz bite ale jakos premii nie bylo. Jesli cos dziala to trzeba znalesc drobny haczyk cos co pozwoli uwalic ci premie i juz.

Radość
@lolo

Pracodawcy z sąsiedztwa już zacierają ręcę bo dostaną niebawem znów dobrych,wyszkolonych ludzi z yagi.W tych czasach ciężko o dobrego pracownika.

GIT
@Zwiazkowiec

No to dziękujemy za współpracę i po temacie...

lolo

Coz w biurze juz chyba kompletenie nie potrafia liczyc..... W chwili obecnej potrzebuja 11 operatorow (przynajmniej takie sa zalozenia). Wiec co robi firma? Zwalnia kolejne osoby :))) Tak drodzy panstwo pamietajcie jak nie macie rak do pracy to najlepsza metoda jest wywalic kolejnych a reszta sie sklonuje

@lolo

To przyjmują czy zwalniają operatorów? Jest oferta pracy a Ty napisałeś że zwalniają?

@op

tak zwalniaja za chorobowe pomimo braku operatorow

@lolo

za chorobowe ? przecież jak szaleje covid do chyba dobrze, że pracownik siedzi w domu i się leczy a nie stanowi zagrożenia dla innych. jak się mają zasady współżycia społecznego w sytuacji pandemii??

źle

tragedia

@op

to ile razy taki pracownik musiał przejść Covida???? No tak ..nie ma operatorów bo większość była na L4 A reszta zapi ... za nich!

@prawda

każdy choruje inaczej na COVID i każdy powraca do sił inaczej. A zdrowie najważniejsze, harujesz i co ? podziękują , docenią? wynagrodzą ekstra ? ? A zdrowia nie kupisz??.

covid
@prawda

Ludzie zasuwali po 6 lat weekend w weekend bez premii,zostawali po godzinach na zawołanie na raz doszli do wniosku że l4 jest bardziej płatne niż ganianie na kilku maszynach

@covid

No , pomyśleli o Sobie , bo każdy ma granice wytrzymałości harowania. Jeden wytrzyma rok a inny 10 lat ale kiedyś to ma swój koniec a wtedy dajesz na luz i idziesz na L4 albo szukasz spokoju w innej pracy

@covid

za darmo tego nie robili :) Nikt nikogo nie zmuszał, sami byli chętni żeby zarobić. Jak ktoś pracuje 6 lat to chyba jest zadowolony ...tak na chłopski rozum

Tak
@prawda

Hah byli chętni tak jak teraz,że ludzi zmuszają.A nowych pracowników brak.

Lepiej
@Tak

Firma zaczyna na nowo budować swój wizerunek.Paczki na święta,premie.Wróciły nadgodziny dobrze płatne,więc można dorobić jak się chce.Problemem jest mała ilość pracowników.Pomimo tego myślę, że warto spróbować pracy w tej firmie tymbardziej, że Ci co zostali mają dużą wiedzę i chętnie się nią dzielą.

@Lepiej

Pozwolę sobie pocytowac twoja wypowiedz i odpowiedziec na kazda czesc 1. Firma zaczyna na nowo budować swój wizerunek. - to sie zgodze ale sami go zniszczyli. Odbudowa nie bedzie latwa a starsi pracownicy beda pamietac to co sie stalo i to ze oni raczej sie nielicza. 2.Paczki na święta,premie.Wróciły nadgodziny dobrze płatne,więc można dorobić jak się chce. - A jak myslisz dlaczego wrocily nadgodziny i premie? Przez ponad 3 lata premie byly tylko wirtualne a teraz nagle ni z tego ni z owego przywrocili wszystko. To samo tyczy sie nadgodzin, Jak myslisz jak dlugo ta sytuacja potrwa? 3.Problemem jest mała ilość pracowników. - Zaraz zaraz a dlaczego jest mala ilosc? Pracownicy zwalniali sie na potege bo mieli dosc zapieprzania za dwoch bez premii nadgodzin i perspektyw. Tych ktorzy sie nie zwolnili wycial HR. 4.Pomimo tego myślę, że warto spróbować pracy w tej firmie - owszem tu sie zgodze ale na litosc boska nie za taka stawke. W fabryce sprzetu kuchennego tuz obok za prace na linii produkcyjnej mozna zarobic wiecej niz jako operator CNC i to jest kpina. Wracajac do punktu 3 juz wiesz dlaczego jest mala ilosc pracownikow.

@Lepiej

No , proszę HR wyciął pracowników ? To teraz HR załatwił u Dyrekcji premie itp to chyba lepiej się wam pracuje - bo ostatnio same narzekanie było. Ciesze się, że u was lepiej i życzę aby w Nowym Roku było super dużo kasy, rąk do pracy same pochwały i nagrody :)

@op

HR zalatwil u Dyrektora --> sylwestrowa noc kabaretowa jeszcze przed nami :) HR wycial -> a jak jestes w stanie wytlumaczyc ze pomimo braku ludzi zwalnia sie tych co sie ma?

Hanna
@Lepiej

Napisałeś, że w firmie Yagi Poland Factory wiele rzeczy zmienia się na lepsze: wróciły premie, paczki świąteczne i dobrze płatne nadgodziny, lecz mimo wszystko liczba pracowników jest niewystarczająca. Czy to wpływa jakoś na liczbę obowiązków?

@Hanna

Oczywiscie ze nie..... Jaki pracodawca przy braku personelu dodawalby obowiazkow :) A tak na serio nie dodaje bo juz nie mozna wiecej dac... chociaz nasze kadry potrafia wszystko wiec co ja tam wiem

Obywatel yagi

Ta firma to żart patrzymy co zarząd odwala Zwalnia doświadczonych pracowników zajadając ciasto i się ciesząc traktując ludzi jak szma .....na wypowiedzeniach takie bajki że szkoda gadać. Ogłoszenia do przyjęć do pracy nie mają realnego wpisu z tym co jest. Typu premie socjal atmosfera w pracy.raczej próbują zniszczyć firmę.tym starszy pracownik w pewnych dziedzinach lepszy to nie ulotki że każdy może nosić.ale co my wiemy . zarząd wie lepiej na czele z detektorem że przyjmuje ludzi co niszczą firmę bo w innych zakładach się im nie udało bo za wczasy ich zwolnili żeby firma nie upadła i szanują ludzi . Ale tu raczej nowych pracowników nic nie spotka skoro twierdzą że 5lat w pracy to za dużo trzeba zmienić .to raczej nie nazywa się wieloletnią spół pracą

Już nie potrzebny.

Siemka . W sumie nie ma co buźki naciągać na temat tej firmy. Raczej myśl dla kogoś kto by się tam chciał przyjąć.te ogłoszenia to żart. Premie podwyżki itp. poszanowanie dla pracownika wygląda jak za czasów niewolnictwa . Pozwalniali ludzi doświadczonych co robili za kilku w nagroge za pracę kilka lat. Przyjmują ludzi na stanowiska biurowe co inne firmy zwolniły a tu pozwalają by niszczyły firmę . Już lepiej szukać gdzie indziej polecam tu nic cb dobrego nie czeka

lolo

Coz powiedziec...... jeszcze troche i beda chcieli wyplacac wynagrodzenie w odkuwkach (do pracownikow biura to zart). Moze kadra zarzadzajaca ma konkurs na pomysl ktory wk.... pracownikow do reszty bo co pomysl to glupszy. Dla przypomnienia 1. Soboty na zlecenie jako forma nagrody - dla niektorych stawka godzinowa MNIEJSZA niz w dni robocze 2. Zelki Haribo :) czekamy na nastepne

Czy naprawde ludzie z biura nie widza co sie dzieje? Traktuja nas jak ... ciekawe co bedzie dalej jak kolejne i kolejne osoby sie pozwalniaja kto bedzie pracowal?? A no jak kto przeciez P. MONIKA ma napewno swoich ludzi ktorych jak narazie nie widac ogloszenia byly i co ? Jakos nikogo nie widac ...

Papa smerf

Do tych z góry: Nauczcie się komunikować między sobą i przekazywać informacje, bo albo nie potraficie tego robić i pomijacie osoby, które powinny być zainteresowane albo zapominacie o przekazywaniu informacji. Rada - róbcie co miesięczne/kwartalne spotkania ze wszystkimi, gdzie pokażecie wynik finansowy/produkcyjny/jakościowy/bezpieczeństwa, a w pracy codziennej informujcie się nawzajem. A do tych z produkcji: Nie zajmujcie się plotkami tylko weźcie się za robotę, wykażcie się też inteligencja że potraficie dobz e pracować a nie tylko nazekac. Chcecie coś dostać to dajcie też coś od siebie a w tym dawaniu coś od siebie to proście o pomoc swoich kierowników, którzy powinni zająć się zarządzaniem a nie ustawianiem maszyn... A rada dla całości, zacznijcie kontrolować zmiany, bo robicie wolna amerykankę w produkcji i nie tylko, tyle zmian wprowadzacie i przestajecie nad tym panować bo nikt już nie pamieta co było, po co i dlaczego. Żal się robi tej firmy i tych lat spędzonych z zajebista ekipa jak się patrzy na to co się tu dzieje. I kiedy ten socjal?

Nik
@Papa smerf

No ludzie to juz pokazywali jak pracowali w weekendy i po 12 h ... a teraz ze pracownicy maja gdzie? No maja bo po co tyle ludzi sie staralo ...

Dawać
@Nik

Dawać kase i wezcie sie do roboty w biurze.

Za późno
@Dawać

Uciekamy niech sobie dlugi robi sam na dwóch liniach za te ochlapy.

King

Ciekawe czy prezez wie o sytuacji w firmie ilu wartościowych ludzi się zwolniło i ile jeszcze zwolni,ale tego sie zapewne nigdy nie dowiemy jak to jest mu przedstawiane.

@King

Ot, i to jest pytanie :czy pan prezes tak naprawdę wie co się dzieje? Wydaje mi się, że nie ma kompletnie pojęcia. Przecież wiadomo, że jak przyjedzie to rozmawia z osobami odpowiedzialnymi za firmę (i (usunięte przez administratora) do jakiego doprowadzili), i osoby te (zarząd) przedstawi wszystko w taki sposób żeby się postawić w jak najlepszym świetle. My (zarząd) przecież robimy wszystko super, jesteśmy mega kompetentni itd. , to ludzie na dole są wszystkiemu winni. "Kreatywne" przedstawienie danych dopełni ich racji.No i po takich wizytach nadal nic się nie zmienia, no może tylko na gorsze. Dopóki prezesowi zgadza się kasa na kącie to ma gdzieś co się tu (usunięte przez administratora)

@ja

Dlatego wlasnie mialo byc spotkanie z japonczykiem bez dyrektora aby przekazac co boli ta firme wedlug pracownikow. Co z tego wyszko to wiadomo. A prezesa to interesuja wykresy w exelu. Zyski duze koszty niskie ladnie to pokolorowac dodac jakies kwadraciki koleczka i git

ON
@ja

Chyba się kasa Prezesowi nie zgadza bo jest oferta na stanowisko menadżer finansów :))

Teodor

Firma z dobrymi opiniami również jako pracodawca to bardzo dobry znak dla kandydatów do pracy, polecam!!

@Teodor

jesteś pracownikiem ? zastanawiam się nad ofertą pracy Asystent/ka ds. księgowości i finansów? Czy pracodawca jest OK? Jaka jest atmosfera w pracy - tak szczerze:) Rekrutują w związku z rozwojem firmy i tworzeniem nowych miejsc pracy?

@zainteresowany

Nie rekrutuja bo wczesniej pozwalniali dobrych pracownikow nawet ksiegowe same sie pozwalnialy a teraz dziure lataja bo jak narazie ludzie sie sami zwalniaja nawet z biura...

zainteresowany

To jaki powód,że księgowe się zwalniają? Może znalazły lepszą pracę za lepszą płacę? Dla kogoś kto nie ma jeszcze doświadczenia zawodowego to jest szansa na pracę w ciekawej firmie - tak przynajmniej wynika z oferty pracy. Nie chciałabym być rozczarowana.Prawdę mogą powiedzieć osoby zatrudnione w firmie a najlepiej osoby z działu księgowości.

xx
@zainteresowany

Myślę, że najlepiej spróbować i wysłać CV. A jeśli będzie taka możliwość to pojawić się na rozmowie w firmie. Wtedy będzie można zapytać o powody rekrutacji. Decyzja należy do Ciebie :)

@xx

Informacja mało pomocna . Korzystając GoWork.pl liczyłem że to rzetelne źródło informacji o pracodawcach:)

Tak

Nowych pracowników też zbyt wielu nie ma a miejsca do pracy są :)

Real

Jakbyś zauważył pracownicy ciągle się zmeniają a opinie na temat firmy nie.Nie dziwi Cię to.Uważasz w takim razie,że firma jest ok?Jak zauważyłeś Ci co odchodzą to sobie tylko polepszają w każdym przypadku:)

@Real

O! zauważyłem, że jest oferta manager finansów to chyba coś dziwnego z tym szukaniem asystenta do księgowości. To jednak nie składam CV, bo jeśli takie zmiany to trudno się zaczyna pracę gdy nie ma Kto nauczyć / wdrożyć.

Kuźnicy

Witam serdecznie najbardziej niekompetentny zarząd jaki w życiu widziałem.Mamy kolejną sytuację jak pracownik z koronawirusem biegał po zakładzie pracy zarażał inne osoby a gdy teraz leży w szpitalu podłączony pod tlenem nagle zarząd łaskawie raczył nas pracowników Yagi powiadomić o tym fakcie jak zwykle po fakcie.Pan wózkowy a o nim mowa gdy czuł się fatalnie i zgłosił to swojemu przełożonemu ten kazał mu przyjść do pracy bo nie ma wozkowych.Tym samym naraził innych pracowników na zakażenie.Kolejny pracownik na umowę zlecenie który miał z nim bezpośredni kontakt przebywa w domu bo ma objawy Covid19.Ile jeszcze osób przez waszą niekompetencje zostało zakażonych.Dlaczego ciągle traktujące pracowników jak idiotów daliście nam propozycję pracy w sobotę za 25 zł zamiast tak jak było wcześniej 100% A może wy przyjedziecie za te pieniądze na gwinty skoro ma być to nagroda za niechorowanie.Powiedzmy sobie szczerze ten zakład już upadł pod tym kierownictwem pana dyrektora i pani z HR która w rok rozwaliła to co było budowane przez tyle lat.

ale jak?

Proszę nie siać dezinformacji i paniki. Jeśli jesteś pracownikiem YPF to w ostatni czwartek powinnaś otrzymać informację od swojego przełożonego. O żadnym zatajeniu informacji nie ma mowy. Wszyscy przedstawiciele działów zostali poinformowani o fakcie zakażenia małżonki jednego z pracowników biurowych. Pracownik natomiast niezwłocznie został odsunięty od pracy we czwartek. Pracownik YPF nie został poddany póki co testowi i przebywa od piątku na kwarantannie nakazanej przez Sanepid. Jak dobrze zdajesz sobie sprawę tylko Ty możesz zapewnić sobie maksymalną ochronę przestrzegając zasad i obostrzeń. Buźka. Zdrówka dla Ciebie i bliskich ????

Mina
@ale jak?

Nie przypominam sobie by jakas informacja byla ...

Wystarczy
@ale jak?

Dopiełaś już swego odejdź proszę.

(usunięte przez administratora) Więc zanim się straszy innych należy się najpierw dowiedzieć ,bo samu można mieć kłopoty. Uważam że osoba o której mowa powinna wyciągnąć konsekwencje prawne. Proszę nie siać paniki i nieprawdziwych informacji. Firma postępuje zgodnie z wytycznymi Sanepidu w każdej takie sytuacji czy to dotyczy pracownika "biurowego" czy z hali . Były spotkania i informowanie w czwartek na którym sama byłam więc jeżeli nie wiecie to pretensje do waszych liderów. Szkoda ,że takiego oburzenia nie ma jak pracownicy nie trzymają się zasad i ciągle trzeba zwracać uwagę żeby nosili maseczki i zachowywali dystans. Ale nie ma jak to nakręcać kolejną aferę i ciśnienie innym .

Łysy
@ale jak?

Skoro wiedział o zakażeniu, powinien jak najszybciej powiadomić o tym fakcie swoich przełożonych, a ci z kolei resztę załogi by każdy miał się na baczności, a tego Pana wygonić natychmiast do domu by tam mógł odbyć kwarantanne, a nie praktycznie pod koniec zmiany . Gdzie tu przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa?

Arek

Witam pojawiło się nowe ogłoszenie do działu utrzymania ruchu i mowa tam o pakiecie socjalnym. To w końcu jak to wygląda bo z tego co piszecie to niema nic a tu co innego w ogłoszeniu.

@Arek

Drogi Arku, w tym roku pracownikom Yagi wstrzymano (czytaj zlikwidowano fundusz socjalny) więc to co w ogłoszeniu pisze to bujda na resorach. Pracę od poniedziałku do piątku

Ola
@lolo

Proszę nie wprowadzać innych w błąd. Fundusz w YPF nie został zlikwidowany tylko zawieszony na 2020 rok w związku z korzystania z tarczy.

Co??
@Ola

A co ma tarcza do socjalu? W innych zakładach jest socjal,pomimo tego ,że korzystali z tarczy.

Józek
@Ola

Jeśli wypowiadasz się w imieniu pracodawcy to moim zdaniem też jest wprowadzanie w błąd ludzi czytających ogłoszenie o pracę a mianowicie wzmianka o stabilnej pracy też jest nie prawdziwa. Firma pokazał jak stabilna praca jest podczas PLANDEMI że nawet ludzi na umowach stałych zwalniali..

@Józek

Sugeruję wpisy umieszczać pod własnym imieniem nie cudzym. Chyba że odwaga nie pozwala albo prawda jest inna.

Sara
@Arek

Nie ma nic ani premi ani socjalny goła wypłata na rozmowie kłamią a potem się okazuje cała prawda NIC NIEMA

@Arek

Nie ma premii. Nie ma socjalu. Firma się nie rozwija. Wynagrodzenie nie jest "atrakcyjne". Kierownictwo robi wszystko by zaoszczędzić na pracownikach. Nawet wody mineralnej w czasie upałów nie dostarczają. O wymianie butów można zapomnieć -chodzisz aż odejdziesz z pracy. Nie polecam

@Yyyyy

Proszę nie kłamać .Nie ma sytuacji ,że brakuje wody pracownikom zwłaszcza w upały. Mamy dystrybutory podłączone pod bieżącą instalację wodną więc widać jak kolejny raz pracownicy lub byli pracownicy kłamią aby oczernić firmę. Co do butów chyba nie jest ciężko podejść do BHP zwłaszcza jak codziennie kilka razy jest na hali i zgłosić zapotrzebowanie z numerem. Rozumiem narzekania jeżeli jest coś prawdą ale wprowadzanie specjalnie w błąd ( nakręcanie złej atmosfery) jest bardzo słabe zwłaszcza jak się pracuje w firmie 10 lat i więcej.

Gumiś
@Yyyyy

Woda gazowana jest. Wystarczy podejść do automatu z wodą , nacisnąć zielony przycisk z napisem "woda gazowana" i proszę ... leci. To instrukcja dla dziecka z 1 klasy. Jeżeli ktoś chce wymienić obuwie ...wystarczy zgłosić do pracownika BHP :) Też proste prawda?

lolo

Podsumuję bo widzę, że każdy sobie coś pisze. 1. Woda MINERALNA - pracownicy dostali w zeszłym roku kilka butelek. Na hali znajduje się zwykła kranówka, która jest z dodatkiem gazu. 2. Oferta pracy (bogaty pakiet socjalny) - to już zostało wyśmiane wcześniej wiec tylko podsumuje - pracownicy nie dostali w tym roku wczasów pod gruszą a na to że na święta coś dostaną raczej sie nie zanosi. Więc pytanie co w tym bogatym pakiecie jest? 3. Podwyżek za 2019 pracownicy nie otrzymali - podwyżki były przyznawane w kwietniu - z powodu kryzysu koronawirusa ktory wybuchł w lutym/marcu. 4. Firma nie ma pieniędzy wiec zatrudnia firmę zewnetrzną do sprawdzenia sztuk, niech operatorzy niezarobią na nadgodzinach. 5. Co do odzieży roboczej to parę osób od BHPowca otrzymało odpowiedź że zamowienia są wstrzymane z powodu kryzysu.

Marcel
@Arek

Nic nie ma kompletnie na rozmowie ściemniają a wrzeczywistości goła pensja źadnej premi ani socjalny nic

@lolo

Dokładnie jest jej napisałeś.

Zuza
@Arek

Premia kwartalna byla ale zabrali, to samo z frekwencyjna i uznaniowa. Socjal zostal zamrożony na rok. Na ta chwile nie ma totalnie nic! Gola wyplata

@Zuza

Prawda jest taka, że aby dostać nagrodzę to trzeba na nią zapracować.

Nagroda
@prawda

W jaki sposób można sobie na nią zapracować ?

@prawda

W jaki sposób mam zapracować na premię FREKWENCYJNĄ? Nikt przez ponad rok nie przepracował pełnego miesiąca? Nikt przez ponad rok też nie zasłużył, nawet raz, na premię uznaniowa? Biuro jak zwykle żyje w równoległym świecie jednorożców.

Ze cooo
@prawda

Co to za "gadanie o szopenie " w firmie od ponad roku nie ma żadnej premi. Operatorzy sraja ogniem na liniach bo maja zapier... I nikt ich na zasluzona pewnie nie docenia. To samo kuznia ze ci ludzie jeszcze tam pracuja w tym piekle...

...
@Arek

Nic nie ma. Wszystkie socjale zatrzymane na rok na razie. Kłamstwo na papierze.

G..
@Yyyyy

Ale w Yagi nie ma premii czy nagrody za frekwencje może dlatego nie dostałeś

@G..

Owszem jest..... ale tak zmieniono regulamin premiowania ze nawet jakbys chodzil z kroplowka w dloni przy maszynie i tak jej niedostaniesz

Nie Warto
@Arek

Dokładnie socjal i premie są wstrzymane do odwołania czyli długo długo nic może 2021

Witam czy firma Yagi proponuje jakieś benefity poza płacowe? Premie, opiekę medyczną ,karta Multi sport itp....?

@Piotr

Postaram sie odpowiedziec na twoje pytanie. Mam nadzieje ze nie zniknie tak jak moje poprzednie wpisy 1. Benefity pozapłacowe - oczywiscie ze sa w postaci telewizora na stolowce bedzie ci sie lepiej jadlo :) 2. Premia - oczywiscie ze sa. zawsze zaokraglone do pelnego "0" (czytaj premie sa jak duchy kazdy slyszal nikt nie widzial) 3. Opieka medyczna - tez jest placisz skladki co miesiac na NFZ czego chciec wiecej? 4. karta Multisport - oczywiscie jest w ramach godzin pracy. W takich warunkach dostaniesz 2 linie to i sie nabiegasz i sauna ci nie bedzie potrzebna. 2 w 1 i to gratis.

@Piotr

Benefity pozapłacowe - na wakacje gruszki na wierzbie a na Boze Narodzenie zyczenia swiateczne

Odpowiem krótko
@Piotr

Nie,nic takiego nie mamy.Szczerze nie zapowiada się żeby coś zmieniło się w tej kwestii.Miłego urlopu

Yyyy
@Piotr

Odnośnie telewizora na stołówce. Kierownictwo wpadło na "genialny" pomysł obejścia zakazu instalowania kamer min na stołówkach: oficjalnie kamera służy ochronie mienia pracodawcy {telewizor} a nieoficjalnie, normalnie, kamera jest by kontrolować pracowników. .Podobno był przypadek gdy operator dostał upomnienie za skorzystanie z automatu w czasie pracy. Oczywiście takie użycie kamery jest zakazane prawem i bez problemu można wezwać PIP. Nie ma i nie będzie żadnych dodatków płacowych. ZFSS także zlikwidowany. Kierownictwo uważa że i tak zbyt dużo zarabiamy a praca jest lekka i niewymagająca. Docelowo chcieliby nas zastąpić pracownikami z Ukrainy. Nawet nie myśl by się tu zatrudniać.

@Yyyy

Dziękuję za tak wyczerpujące odpowiedzi. Skoro to prawda co tu piszecie to zastanawia mnie fakt:Jak firma zamierza zatrudnić pracowników (gdy będzie taka potrzeba) nie oferując nic poza płacą zasadniczą?

Bbb
@Yyyy

Dobrze ujęte kierownictwo a nie zarząd.

Zastanawia
@Piotr

Bardziej mnie zastanawia jak firma chce utrzymać doświadczonych ludzi jak tacy pracownicy co zostali to skarb dla firmy a coraz więcej się zwalnia i zwalniać będzie.Kto będzie szkolił nowych pracowników (o ile znajdą takich) i pilnował ich żeby nie było reklamacji jak brak jest czynników motywacyjnych w zakładzie.Praca w Yagi to praca dokładna w setnych milimetra i w mikronach to praca gdzie pomimo dużej dokładności trzeba robić dużo i dobrze.U nas nie wkręca się śrubek na czas to nie linia montażowa.

@Piotr

Witam. Odpowiedz masz powyzej ale(usunięte przez administratora)zacytuje innego uzytkownika: Kierownictwo uważa że i tak zbyt dużo zarabiamy a praca jest lekka i niewymagająca. Docelowo chcieliby nas zastąpić pracownikami z Ukrainy. My jestesmy za drodzy zbyt wymagajacy (usunięte przez administratora)sie w pracy i wogole powinnismy sie cieszyc ze mamy zaszczyt pracowac w YAGI. To ze nowopowstajace firmy placa o 30% wiecej (na start!) + benefitow sporo to pikus. Oczywiscie wstrzymane (czytaj w tym roku ich nie bedzie) podwyzki + na 80% brak nastepnej (no koronawirus przeca jest) spewnoscia zacheci ludzi do podjecia pracy. Najwazniejsze ze pracownicy beda mogli obejrzec telewizje na przerwie. Zastanawiam sie czy podczas przerw na tym telewizorze nie bedzie widac podgladu na hale. Wicie rozumicie jak sie zatrzyma maszyna to won ze stolowki :)

@Zastanawia

Nie wiem czy pamietasz jak na poczatku byla wyplacana premia ktora zalezala od ilosci zlomu. przez kilka miesiecy kazdy stawal stral sie jak mogl aby bylo go jak najmniej bo premia byla. to samo bylo z absencja. ludzie przychodzili przeziebieni do pracy itd. Jak premie znikly to odrazu wskaznik zlomu poszedl do gory tak jak absencje. Ciekawe dlaczego? Dla osob ktore siedza w biurze odpowiem. UWAGA! CELEM PRACOWNIKA JEST ZAROBIC. JESLI MA OKAZJE NA PREMIE TO ZROBI DUZO ZEBY JA ZDOBYC. PRACOWNIK MA MOTYWACJE DO PRACY. PODWYZKI PREMIE AWANSE.

Zuza
@Piotr

Firma nie proponuje kompletnie nic oprócz gołej wypłaty.

Suchy
@Piotr

Brak socjalu,podwyżek,awansów.Dobijamy do najniższej krajowej

Czlonek przedni
@Suchy

Już się nawet menagiery zwalniaja, bo nie ma żadnych motywacji w zakładzie zeby pracować. Gdyby były związki to by chociaż socjal został. A tak wszyscy zostali zrobieni w(usunięte przez administratora). Specjalnie na Wielkanoc ustalono żeby nie dawać socjalu na święta, po to żeby były wczasy pod grusza i takiego wała wszyscy dostali. Związki by nie pozwoliły na taki krok, a straszenie albo socjal albo zwalniamy to trochę nie po drodze, bo zwolnić by nie mogli, bo byli w tarczy. Tak czy siak, socjalu nie było, a i tak zredukowali etaty.... Więc związki to jest tylko dla dobro tego zakładu.

Lol
@Czlonek przedni

Sam sobie przeczysz. Skoro była tarcza i nie mogą zwalniać to jak zwalniali? Ludzie nie rozumieją że zeby dać trzeba najpierw zarobić . I nie tak że przychodzi reklamacja i trzeba kupe kasy dać odszkodowania za wyprodukowane budle. Widze że od jakiegoś czasu w firmie to najlepiej robią plotki a nie robotę. Związki spoko tylko popatrz dookoła co i w której firmie związki wywalczyły. Oprócz składki dla siebie. Związki się tworzą dla samych siebie żeby przewodniczącemu chronić (usunięte przez administratora)bo tylko on nie może być zwolniony a każdy zapisany do związku już tak. Co chcesz załatwić sobie ciepłą fuchę. Ja za to nie będę płacić.

...
@Piotr

Wieczne kwity i standardy.

Dziękujemy

Chłopaki dziękujemy-wiecie za co :)

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów?

zlotowa

calosc

Psycho
@zlotowa

Niepotrzebne pytanie,przecież zarząd jest przekonany że pieniądze nie motywują.Według piramidy Maslowa to samorealizacja jest najważniejsza.Po co wypłata a tym bardziej premia jak nie wzrośnie przez to produktywność.Zabierzcie ludziom pieniądze bo mają za dużo,przecież tak Was uczą na szkoleniach.

Nie wyszło
@Psycho

Kiepskie te szkolenia.Premii brak i już ćwierć załogi na chorobowym ????

@Psycho

To była przepowiednia?

Dlaczego
@Nie wyszło

Dlaczego znikają komentarze.Przecież tam napisana jest prawda i nikt nikogo nie obraża.Czyżby zarząd wstydzi się tego jak postępuje ze swoimi ludzmi??

Elo
@Dlaczego

Napewno się wstydzą.

Dziesiąty

Zarabiasz w firmie 10 000 zł na rękę. Pierwszą części wypłaty firma wypłaca ci 10 stycznia drugą 10 lutego trzecią 10 marca i czwartą 10 kwietnia. Zadowolony?

Zakładamy związki ostatnia sza

Cytując przepisy prawa,powtarzamy albo wybieracie członków załogi którzy mają jaja i nie podpisują co im biuro podstawi pod nos albo zakładamy związki zawodowe bo jak wiecie szanowni Państwo bez związków nic nie przejdzie. Oto cytat: "Obniżenie wynagrodzenia – nie więcej jak o 50% Pracownikowi objętemu przestojem ekonomicznym pracodawca wypłaca wynagrodzenie obniżone nie więcej niż o 50%, nie niższe jednak niż w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy. Obniżenie wymiar czasu pracy – nie więcej niż do połowy etatu Przedsiębiorca może obniżyć wymiar czasu pracy o 20%, nie więcej niż do 0,5 etatu, z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę ustalane na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy. Konieczne porozumienie z zakładową organizacją związkową albo z przedstawicielem pracowników Warunki i tryb wykonywania pracy w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy ustala się w porozumieniu, zawieranym z organizacją związkową albo gdy u danego pracodawcy nie działa zakładowa organizacja związkowa z przedstawicielem pracowników. Pracodawca przekazuje kopię porozumienia właściwemu okręgowemu inspektorowi pracy w terminie 5 dni roboczych od dnia zawarcia porozumienia. W przypadku gdy pracownicy zatrudnieni u pracodawcy byli objęci ponadzakładowym układem zbiorowym pracy, okręgowy inspektor pracy przekazuje informacje o porozumieniu w sprawie określenia warunków i trybu wykonywania pracy w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy do rejestru ponadzakładowych układów pracy. W porozumieniu określa się co najmniej: 1) grupy zawodowe objęte przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy; 2) obniżony wymiar czasu pracy obowiązujący pracowników; 3) okres, przez jaki obowiązują rozwiązania dotyczące przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy. Wysokość dofinansowania Jeżeli przedsiębiorca obejmie swoich pracowników przestojem ekonomicznym i obniża im wynagrodzenie maksymalnie o 50% (nie mniej niż do minimalnego) – w ramach wsparcia może uzyskać dofinansowanie do 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę dla każdego pracownika objętego przestojem. Przedsiębiorca może zdecydować się na obniżenie wymiaru czasu pracy pracownika o 20%, nie więcej niż do połowy etatu – w tym przypadku pracodawca – przedsiębiorca może uzyskać dofinansowanie do wysokości połowy wynagrodzenia, nie więcej niż 40% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia." Płaczcie później ,że Wam źle.

@Zakładamy związki ostatnia sza

(usunięte przez administratora) wystarczy tylko popatrzec na pozostale japonskie zaklady na strefie. potrafily wyslac ludzi na postojowe 100% platne. Dlaczego? Bo doskonale wiedza ze ci ludzie jak wroca beda zarabiac na szefostwo grube miliony. W Yagi ludzi traktuje sie jak niewolnikow i placenie im smiesznych pieniedzy - na poczatku robienie ludzi w jajo z premia przez narzucenie nierealnych planow i cyk premii nie ma bo plan niezrealizowany. Pozniej zmiana regulaminu premiowania na zmianke ze zaklad ma przynosic zysk (nawet w przypadku premii absencyjnej) i nagle zaklad straty przynosi.... O dodatku za prace w weekendy (ktore to zlikwidowali) to juz wogole nie wspone bo osoba ktora przychodzila na nadgodziny w sobote zarabiala polowe dodatku operatora pracujacego wszystkie weekendy. Przez te lata zaklad przynosil gigantyczne zyski i czas aby to Yagi dalo cos od siebie dla swoich pracownikow nadszedl. Niestety po raz kolejny pracownicy dostali soczystego kopa w cztery litery. A sa tacy ktorzy twierdza ze powinnismy sie cieszyc ze nie zwolnili..

Dobrze
@lolo

Dobrze powiedziane.Teraz piłka po naszej stronie chorujmy.Chorobowe płacą 80% ale 7 dni.No i wspaniałą sprawą jest to że pierwszy miesiąc zakład płaci nie mówiąc o tym,że nie mogą nikogo zwolnić bo korzystają z 40% dopłaty państwa.A jak sprawa się wyklaruje to dopiero będzie problem z ludzmi.

@Dobrze

Juz od samego poczatku Yagi kombinowalo z zaistniala sytuacja. Dla tych ktorzy czytali pismo o dofinansowaniu znalazl sie smaczek. Otoz zarzad informuje pracownikow ze NIEPODPISAL planu urlopow na 2020 rok. Jesli ktos nie wie o co chodzi podpowiem mamy miesiac KWIECIEN 2020. Zastanawiajace jest dlaczego podpisanie pisma nastapilo w piatek. Znajac zycie "przedstawiciele" zalogi dostali pismo pod koniec zmiany a osoby ktore im to wreczyly ze lzami w oczach powiedzieli ze jak nie podpisza to beda zwalniac ludzi. I teraz zagwozdka dla was drodzy Yagowcy - ile osob w zakladzie nie ma umowy na stale? Sa to pojedyncze przypadki Zwolnienie? liczone od 1 maja 3 miesiace. Czyli z pracy odchodzisz 1 sierpnia. Po prostu "przedstawicieli" sprytnie poddano presji nie dajac za bardzo czasu na analize pisma ani na spotkaniu z ludzmi i zasiegniecia ich opinii. Dlatego walniecie pracownikowi wypowiedzenia nie wchodzilo w gre (tak jakby bylo kogo zwalniac), bo raczej nie uwierze ze ktos by podpisal za porozumieniem stron w tej chwili. Obnizka plac o 20% i likwidacja nocek odbije sie na pracownikach ostro (minimum 700zl miesiecznie czyli ok 1600 do czerwca). W tym czasie podwyzki oplat i cen zrobi swoje. Oczywiscie zaklad tez dostanie w plecy ale biorac pod uwage to co napisalem wczesniej o tym ile zaklad zarobil w ciagu ostatnich lat nie bedzie to dla nich tak strasznie odczuwalne. Spowoduje tylko jedno ale o tym zarzad przekona sie gdy to wszystko minie i trzeba bedzie odrabiac straty.

Kto ma rozum
@lolo

Kto ma rozum to wie o takich rzeczach,ale niestety dużo osób ma klapki na oczach i tylko żeby robić i robić.Nareszcie ten trend się zmienia.Yagi już może wieszać plakaty

Tedi
@lolo

Lolo ... najlepiej ponarzekać .. popisać (usunięte przez administratora) .. i co najlepsze nadal pracować w Yagi ????Ocknij się lub zwolnij jak masz jaja ...rynek czeka na takich jak Ty....mocnych w gębie tylko anonimowo ????

ania
@lolo

dss zwolnilw sumie 20 osob 30 nie przedluzyl umowy ja nie chce jakw innych firmach. w bsg i elktro maja jak my wiec sprawdź najpierw bo ja nie chce stracic pracy przez twoja glupote nie chce dojzedzac do amazona

olo
@lolo

skad te informacje w porozumieniu nie ma.nic o urlopach klamiesz czytam teraz meila. z tego co wiem to firma nie musi miec planu urlopow bo mamy kalendarz

@olo

Czym się rózni kalendarz od planu urlopu oświeć mnie?? I to i to mogą sobie przesunąć jak chcą.

@Tedi

Fakt,że z twoim ilorazem inteligencji to tylko amazon został.

Co ty mówisz

Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem,rynek pracy czeka na ludzi takich jak Ty.

Tedus
@Tedi

Ty też jestes anonimowy ale latwo wywnioskować że jesteś kims z biura.To są opinie pracowników,zwykłych ludzi,którzy piszą co im lezy na sercu zeby kandydaci do pracy zastanowili sie gdzie zaczac swoja prace.co z nami robi zarzad jak jesteśmy traktowani.duzo ludzi czeka az sytuacja sie ustabilizuje i nie bedzie zaskoczeniem jak polowe kadry sie zwolni

@olo

olo to widze ze czytales ale nie to co trzeba. sprawdz sobie dokladnie tego MEJLA. Jest tam jak wol ze zarzad nie podpisal planu urlopow. wedlug kodeksu pracy w Yagi nie trzeba sporzadac planu urlopowego, ALE to pracodawca sam chcial aby pracownicy go sporzadzili (wypelniany byl na poczatku roku) wiec jesli damy miesiac na zatrwierdzenie to powinien byc podpisany do konca lutego. Stwierdziłes ze mamy kalendarz - ja tez mam ty masz i biuro tez ma. I CO Z TEGO skoro to zarzad zatwierdził ten kalendarz na ktorym sie opieraly urlopy a pozniej stwierdzil ze ich nie podpisze.....

@Tedi

Tedi czy wedlug ciebie pracujac w jakiejs firmie musze sie zgadzac na wszystko bezwarunkowo i miec jak najlepsza opinie o niej?

Czlonek
@Zakładamy związki ostatnia sza

Jestem pierwszy do przystąpienia do związków. Jak dla mnie ucięte wczasy pod grusza itp nie powinny mieć miejsca, wszyscy się dowiedzieli po fakcie. Jakby były związki to by nie było takiej sytuacji. Rada pracownicza dużo nie działa, a związki zawsze zadbają o pracownika. Zakładamy!!!

Mam odstające kły
@Czlonek

Zakładamy!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów - Żarów

• Jak się pracuje w Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów?

Zobacz opinie na temat firmy Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 3 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów?

Kandydaci do pracy w Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów
1.6/5 Na podstawie 124 ocen.
  • Fabryczna 3
    58-130 Żarów

Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów