Opinie o Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o. w Żarów

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o. w Żarów

Z pozdrowieniami :)

Praca w firmie AKS jest bardzo dobra, jedynie na pakingu, gdzie "zarządza" Pani M.Ch. i myśli że jest Bogiem jest (usunięte przez administratora) tylko i wyłącznie przez wzgląd na tą jedną JEDYNĄ osobę, która nie szanuje ludzi i nie potrafi obiektywnie zażądać danym działem. Nie powinna taka osoba, która nie ma odpowiednich kwalifikacji i wykształcenia zostać nawet liderką!! Brak kultury i poszanowania jakiegokolwiek nie nadrobi juz niczym, nawet dokształcaniem się. Tak jak niektóre osoby poniżej pisały, potrafi tylko dbać o osoby, które Lizą jej (usunięte przez administratora) a w rzeczywistości obgadują później. Nawet ze stanowiska przewodniczącej Związków Zawodowych powinna zostać usunięta, bo ta kobieta nie nadaje się do życia z ludźmi, a co dopiero do bronienia i walki o prawa pracowników, które ona nagminnie łamie! Zwolnieniami naprawdę dobrych pracowników załatwia sobie z nimi prachunki osobiste i osoby, które są dla niej nie wygodne, które potrafią się odezwać. Pani z "góry" do jednego worka z nią! Mimo tylu skarg na Panią M. Ciągle nic z tym nie robi. WSTYD! Gorące całusy dla Pani chudej :) od wszystkich, które przeszły przez Panią piekło w tej Firmie

Wiesiek

Kubuś mylisz się i to bardzo co do Pani M. Jest dwulicową potrafi robić człowiekowi pod górę, a dziewczyny się nic nie odezwą bo się bojom bo później będzie się mścić na nich a do pracy powinno się przychodzić z uśmiechem na twarzy ,a nie w stresie czy się dzisij dowali. Tak jak ktoś tam piszę ma swoje ulubienice które będzie faworyzować i te które mają swoje zdanie to je zniszczyć psychicznie ,a nie tendy droga każdy jest człowiekiem i zasługuje na szacunek moim zdaniem to podchodzi pod (usunięte przez administratora) . A co do Pani J ten kto ją zna i z nią pracował to wie jaka jest złota kobieta bardzo pomocna i koleżeńska która szkoliła nowych pracowników, a jaka jest P. Ch. Taki człowiek nie powinien być na takim stanowisku ale tak to jest jak z dziada zrobi się pan. Dużo by pisał na ten temat.

Odniosę się to tego co się dzieje w tej chwili w zakładzie. Jest głośno ponieważ do zwolnienia była jedna Pani z Pakingu. Logiczne że przy redukcji z braku zamówień zwalnia się najpierw osoby którym kończy się umowa lub często chorują. Tak jest też w innych zakładach. Ale to co stało sie tutaj przechodzi wszelkie granice. Pani Ch. "Liderka" pakingu zwolniła pracownice J.S. z umową na stałe. Podkreślę że pracownica ta była wesoła zaradna lubiana przez pracowników która nie chorowała pracowała sumiennie zawsze wykonywała prace w 100% ale żeby pozbyć się tak dobrej pracownicy bo ma się jakieś prywatne ALE do danej osoby specjalnie zaniżała samoocenę roczną żeby była najgorszym pracownikiem. Nigdy do zwolnień nie brało się pod uwagę samooceny i dlatego nikt nie ingeruje w to jak jest sie ocenionym. Ale Pani Ch. Znalazła sposób właśnie ten. Nie szanuje tego i nie rozumie jak może tak zachować się PRZEWODNICZACA ZWIAZKOW ZAWODOWYCH. I jak na to przystała góra nie weryfikując tego w żaden sposób! Żenada! Pani Ch. wiedz ze te ktore przy tobie lataja i jedza ci z reki najwiecej na ciebie napier.... Więc zapewniam czytającym ze wszystkie opinie na temat Pani Ch. są prawdziwe nie wymyślone tylko wzięte z życia i rzeczywistości jaka Panuje na dziale paking. Pozdrawiam Pan z działu sąsiedniego.

Zgadzam się .Jolcia, była jednym z naj lepszych pracowników a nie naj gorszych.... Praca z nią sama przyjemność... Zawsze dbała o porządek na pakingu, można było na nią liczyć, zawsze pomogła, na l4 nie chodziła, lubiana przez wiele osób. To co się stało jest przykre...

P .CH bardzo się P myli myśląc, że tu piszą tylko osobny zwolnione, wręcz przeciwnie .Wiemy jak podstępnie pozbyłas się się naszej koleżanki,żeby się jej pozbyć te oceny , które każdemu wystawiasz to jakaś kpina jednym zawyżala mimo że nie mają umiejętności,a żeby pozbyć sie J.S od dawna co,roku zaniżała bo nie miała argumentów żeby J.S zwolnić .A w tym wszystkim gdzie jest P Dyrektor,że przystała na tą sytuację.Teraz wszystkie musimy lizać dupę,bo będzie dochodzenie robić kto odważył się napisać żenada.

&

Nie cwane w internecie pewne osoby poszły do Pani dyrektor ale nie ma czasu i umówiła się z nimi na czwartek za tydzień. A to wszystko to prawda i jeszcze pisał by więcej żeby przewodnicząca związków po za plecami całej komisji zwolniła osobę która miała umowę na stałe i była w związkach. (usunięte przez administratora)sama namawiała ludzi żeby zapisywali się do związków i będą mieć ochronkę

Strefa

Wykend. Wykend I po wykendzie. Nie widzisice co oni robią,manewrują tymi wykendami jak chcą. Przestańcie się łudzić żeby tylko w te wykendy przychodzić tylko spędzajcie je w domu z rodzinami a próbujcie wywalczyc więcej do podstawy zeby zarobic bez przychodzenia w Wykend. Kiedy wy chcecie wydawać te pieniądze? Jak już trzeba będzie się zawijać z tego świata.Na wykend niech przychodza Andrzeje w kasku tym co jest mało Najwaznejsza podstawa a tu jest śmieszna podstawa .Zwalniają ludzi i myśleli że kogoś przestraszą a ludzie juz na drugi dzień robotę zmienili a inni się sami Zwalniają a teraz wy dzwaniaja za tymi co zwolnili to jest żałosne mają ludzi za nic .Jak potrzebny jesteś to jest dobrze a jak tylko coś nie tak to aut. Podobnie jak z pracownikiem działu FL miał wypadek ,dlugo był na L4 i wkoncu wrócił a noga jeszcze nie zagoiła się to wielce super przenieśli go do Laboru praca siedzaca jak chłop się nauczył roboty na nowym stanowisku to już jednak nie potrzebują i znowu zmiana działu magazyn a pracownik ledwo chodzi bo ma problem z nogą i jest zalamny. Był zdrowy to był potrzebny a jak nie jest do końca to niech się męczy aż będzie musiał szukać innej pracy .POMOC SUPER

Kamaka Nowy wpis
@Strefa

Myślę, że jeśli pracownik nie byłby potrzebny, to by go zwolnili, a nie przenieśli do innego działu... już dwa razy z tego co piszesz. Nie wszystko jest takie oczywiste na pierwszy rzut oka.

Witold Nowy wpis
@Kamaka

Teraz to chyba sporo pracowników jest potrzebnych bo na firmowej stronie są wrzucone nowe rekrutacje. Jak się pracuje jako operator maszyn bo chce się zgłosić z CV. Podobno jest premia 2000 zł za rekomendację pracownika. To jeśli ktoś by poparłby moją aplikacje dostanie dodatkową kasę czy dopiero jakby mnie przyjęli na stałe?

stef

poczekajcie az podwyzke klepna cale 150 zl brutto, zacznie sie jeszcze wieksze straszenie karami, lepiej przychodzic chorym do roboty i zarazac chora logika

Zuzka Nowy wpis
@stef

O, ale to i tak fajne info, że jakaś podwyżka jest. Czy wiecie, jakie stanowiska dostają podwyżkę takiej wysokości? Ja jestem zainteresowana pracą jako młodszy specjalista ds bhp i dlatego pytam. Może na innych posadach nie ma podwyżek, albo sa innej wysokości. Jak wiecie, to napiszcie.

Bambo Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.

Czy Firma Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o. - Żarów jest korporacją, ewentualnie częścią korporacji, czy samodzielnym zakładem?

japa

Przy dzisiejszych cenach, jednym czy dwóch dniach weekendowych pytam jak godnie żyć Pracy wcale nie ma mniej za to zarobki gorsze niż kiedyś… jak to jest? odechciewa się.. podwyżki które zaproponują o ile w ogóle będą tak samo śmieszne jak rozmowy o nich.. może pora się zmobilizować i odmówić pracy?

@japa

A dotychczas jak podwyżki wyglądały, chociaż te 20% w poprzednich latach było? Inżyniera ds. jakości szukają i próbuję wybadać jakie zarobki mógłbym wynegocjować. Niby wg. oferty ma być adekwatne do kwalifikacji i wiedzy zawodowej, rzeczywiście tak jest? Bo doświadczenie mam spore, nie chcę polegać tylko na nadgodzinach, a tu piszecie o weekendach itp, że one ratują sytuację.

P.

Pracujący weekend to nie nadgodziny tylko normalny tryb pracy w AKS. Przychodząc w sobotę czy niedziele do pracy jest za to zapłacone więcej niż w normalny dzień w tygodniu, dodatkowo za taki dzień weekendowy odbiera się wolne w tygodniu. Weekendy ratują sytuację bo są lepiej płatne i tak naprawdę dzięki nim można było fajnie zarobić. Pisze, że można było bo dni weekendowe zostały bardzo mocno okrojone dzięki czemu wypłaty są marne.

Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Serwisant. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Z p s Karolina
Użytkownicy czekają na odpowiedź 46 dni.

Aks to zakład w który już chyba więcej się przewija ludzi niż w electroluxie .Warunki pracy są tragiczne.Zacząć od zarobków dają 3800zl brutto na wejście musisz zlapac kilka dni wykendowych zeby zarobic na reke 4 tys zl , w jednym miesiacu dostaniesz 2 czy 3 dni wykendowe a w drugim miesiacu 1 dzien wykendowy zarabiasz co miesiac inne pieniądze .Ludzie co miesiac nie wiedza ile zarobia ,kazdy czeka na wypłatę i mysli ile zarobi bo zlapal jeden lub 2 wykendy a zdezy sie ze 4 to przewiduje ze bedzie dobra wyplata a jest znowu rozczarowanie. W aks robi się kulki a kadra leci cały czas w kulku z ludźmi.Daja marne podwyżki co roku ,nigdy nie ma tak zeby sami od siebie tylko związki ida na gore i sie proszą a jak dadza pare groszy to zabieraja wykendy pracujace i wychodzi ze caly czas zarabiasz tyle samo co lat temu .co roku to samo jest ludzie obudźcie się mówią że zamówień nie ma a jak tylko związki podpiszą śmieszna podwyżkę to rura z produkcją. Zwiększają ilość kulek w parti .Zwiększają kosze .większe maszyny sprowadzili,cały czas ludzi robia w kulki.Zrobili z przeodniczacej związków zawodowych liderkę na jej dziale po to zeby bardziej byla po ich stronie .no niestety ale Marianna musisz teraz udowodnic ludzia i pokazac że trzeba cos w koncu wywalczyc bo od kiedy jestes w koszulce szarej to nic dla ludzi nie wywalczylas tylko co roku to samo przedstawiacie ile wy nie chcecie na rozmowach podwyżki a oni was sprowadzają na ziemie i wychodzi na to ze bele co dostajemy jak nie gdzies w premie czy w BSC bo oni strasza ze nie dadza bo ludzi zwolnia a ludzie sami beda sie zwalniac bo nie beda za takie smieszne pieniadze robic.Najlepsze jest to ze Japonia by dala podwyzke tylko to wina kadry Polskiej to oni chca sie wykazac i pokazac ze dadza nam ochlapy a oni dostaja auta służbowe i tak jest ciezko w Aksie na wszystko żałują a robimy najlepsze kulki Nie ma na co czekać nie dadzą minimum 500zl trzeba zrobić tak jak kiedyś zrobiliście strajk i cala strefa o was gadałaze w aks maja zwiazki zawodowe i mozna wywalczyc .teraz ludzie się nie boją bo pracy jest dużo a tu są śmiesznie zarobki co ty nie było ale warunki kosmos nie dość że hałas,zapylenie ,mgła olejowa co chwilę jakieś tańsze oleje w maszynach ,smród nie z tej ziemi. Ludzie którzy pracowali w normalnych warunkach to łapią się za głowę jak tu można robić za tak niskie pieniądze .firmy zewnątrz jak przyjeżdżają to pytają się ludzi jak im mówią że 4 tys tu nie zarobi to mówią że w tych warunkach to minimum 7 tys z przodu powinno być za samo wejście na zakład to powinni płacić 5 tys .Są przykłady kierownicy na dziale Fl i Prasach to zmieniają się co 3 miesiące , widzą co tam się dzieje i poprosu uciekają,sami do nas mówią że poprostu nie pracowali nigdy w takim zakladzie ,epoka kamienia łupanego. Jedyny plus w aks to jest to że jeśli palisz to spalisz tyle papierosów ile przyniesiesz do pracy .Postanowili na razie ale to narazie nie ścigać palaczy bo wiedzą że jeśli by ścigali jak kiedyś to by musieli sami z biura wyjść i robić na działach bo nie miał by kto robić. No ale to narazie do czasu .A no i jeszcze jest mega premia 100zl brutto dostaje ja jedna osoba z działu raz na miesiąc. Jeśli jest na danym dziale 20 osób to wychodzi ze przy dobrych wiatrach dostaniesz raz na 2 lata takie mega motywujące 100zl brutto jak to wprowadzone zostało 10 lat temu to kiedyś powiedzmy za 100 zl brutto mogłeś auto zatankować pół baku paliwa to teraz za te 100zl nie opłaca się podjeżdżać na stację paliwa I jeszcze jedna super sprawa to transport co mozna dojechac do pracy bo bus jest to wkoncu sie postarali ale tylko to ze musieli ludzi zachęcić do pracy dojazdrm za darmo ale współczuję ludzia z zarowa jak by nie mogl bus jechac przez zarow to jakas masakra Nic nie pozostaje jak robić taka pikietę bo jest dużo chętnych zeby staną jak nie teraz to kiedy ?Mają w końcu dac solidne podwyżki do podstawy a nie ochlapy i mieszać cały czas trochę tu trochę tu bo się boją że jak przyjdziesz w wykend to będziesz miał naliczane z wyższej podstawy i dużo ci wyjdzie. Teraz jest ten czas i są ludzie chętni zeby stanąć rolnicy stoją i my staniemy .Bo pieniądze mają tylko nie dadzą jak sami nie pokażemy że ich potrzebujemy ,mamy związki to możemy stanąć a pani Marianna niech nam udowodni że jest z ludźmi z produkcji a nie z góry .BO MY CHCEMY ROBIC KULKI A NIE ZEBY Z NAMI LECIELI W KULKI

Andrzej bez kasku

Pracodawca wymyślił sobie, za złamanie przepisów BHP, dodatkową karę (poza pieniężną 100PLN) w postaci noszenia przez tydzień kasku nawet gdy nie jest to wymagane na danym stanowisku pracy. Kodeks pracy wyraźnie określa rodzaje kar oraz lista jest zamknięta. kara upomnienia kara nagany kara pieniężna Stosowanie innych kar niż określone w przepisach o odpowiedzialności porządkowej to wykroczenie przeciwko prawom pracownika. I zgodnie z art. 281 pkt 4 k.p. jest zagrożone grzywną od 1 tys. do 30 tys. zł.

Zainteresowana

Czy mógłby ktoś powiedzieć jak wygląda system pracy w aks? Wiem że pracuje się na zmiany, ale w jakim systemie? Czy są wolne weekendy? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Ehhh
@Zainteresowana

Systemu nie ma żadnego a masz grafik w którym drukują ci co im się podoba... Często gęsto gdy widzisz grafik to zastanawiasz się dlaczego masz pierwsze zmiany skoro powinnaś mieć drugie... Co do pracy w weekendy tu znów masz grafik... Plusem jest to że weekendami można zarobić i masz za to wolne w tygodniu... Jeżeli nie chcesz pracować w weekendy to zarobisz śmieszne pieniądze ????

Bartek

Dzień dobry, Jak sytuacja w zakładzie? Czy się coś wyjaśniło? Poprawiło? Pytam bo byłem zainteresowny pracą w tym zakładzie pracy ale teraz się zastanawiam czy warto...

Kto
@Bartek

Na jakie stanowisko ?

Spongebob

Straszne rzeczy dzieją się w firmie AKS. Czy dyrekcja zdaje sobie sprawę z faktu, że przez jedną osobę, traci bardzo mocno wizerunkowo. Pewnie teraz nie zależy im na dobrej opinii, bo jest czas redukcji etatów, ale co w momencie kiedy przyjdzie zatrudniać nowych pracowników? Np na paking? Kto tam pójdzie, wiedząc, że ich praca będzie zależna od kaprysu pewnej niedowartościowanej osoby? Dziwne, że nie są podejmowane kroki dyscyplinujące, włączające również wręczenie wypowiedzenia pani Ch. W każdej normalnej firmie taki pracownik traci swoje stanowisko lub zostaję zwolniony. Jak zachowa się AKS? Czas pokaże. Będzie to też czas, który zweryfikuje wiarygodność i konsekwencje zarządu firmy. Swoją drogą...jaką ocenę otrzymała pani Ch? I kto dokonał oceny? Bo może to pracownicy powinni wystawić ocenę swojemu przełożonemu...? Co w sumie chyba poprzez to forum uczynili. Czy zarząd pójdzie tą samą drogą co pani Ch? I na podstawie niskiej oceny wystawionej przez pracowników, wyprowadzi panią Ch za ogrodzenie ?

W
@Spongebob

Zgadza się to wszystko,co napisałeś .Ktoś powinien odpowiedzieć za to ,i to jak najszybciej.

@Prezes

Drodzy Państwo! Jeżeli nie podoba Wam się praca w tym zakładzie to zawsze można złożyć wypowiedzenie, a czas który powięcacie na hejt i plucie jadem , radzę spożytkować go poświęcając rodzinie. Sądząc po anonimowych Państwa wypowiedziach nie macie odwagi spojrzeć w oczy Pani M. i porozmawiać twarzą w twarz. Zwykłe tchórzostwo z Waszej strony! O problemach się rozmawia a nie wylewa na forum publicznym , myśląc że przez internet jest się anonimowym . Każdy zakład pracy potrzebuje pracownika ,który wyrobi określoną normę i będzie się stosował do regulaminu panującego w danym zakładzie pracy . Najwidoczniej i jest to dla mnie bardzo logiczne, że o zwolnieniach decyduje nie Pani M. , tylko sam Dyrektor . Drogie " anonimowe osoby " radzę zająć się sobą, swoją rodziną i praca a nie wylewaniem hejtu . Pani M. proponuję złożyć odpowiednie zawiadomienie na policji , gdyż w obecnej sytuacji jest popełniane wykroczenie , na które jest odpowiedni paragraf . Anonimowym hejterą z ewidentnie niską samooceną radzę zająć się sobą oraz praca nad swoją samooceną... bo najprościej się stoi i ocenia kogoś z boku . Życzę Wam z całego serca, abyście nabrali odwagi na rozmowę z Panią M. O panujących problemach w zakładzie pracy .

Gienia
@@Prezes

Czyli wszyscy mają się pozwalniać i to będzie rozwiązanie problemu ? Czy przeczytałeś wszystkie opinie tutaj, w których ciągle powtarza się ta sama treść? Że pracownicy próbują z tym walczyć od lat, próbują coś zmienić, ale nikt nie chce wysłuchać tych pracowników, są lekceważeni? Jak proszą Panią dyr o rozmowę słyszą że nie ma czasu, Pani M nie dopuszcza do siebie myśli że może robić coś źle. Więc z kim ci pracownicy mają rozmawiać na ten temat ? Zwolniła już kilka osób w dość dziwny sposób przez lata i jakoś to wszystko rozeszło się, ale teraz po prostu ludzie już po zwolnieniu pracownicy z umową na stałe, zaczęli się wypowiadać na ten temat, bo może mają nadzieję że chociaż w ten sposób dotrze coś do dyrekcji czy do pani M. Czy uważasz że tyle wypowiedzi od różnych osób to wszystko wspólny spisek ludzi i że to wszystko to wymysły?

Kubuś

Chyba nie uważa Pan że to pisał Prezes lub Dyrektor Zakładu? Proszę nie być naiwnym. Każdy, kto kiedyś dostał wewnątrzzakładowego maila od Pana Dyrektora, od razu rozpozna że zdecydowanie za mało tu błędów. Ten Pan jest zbyt zajęty, zarówno na pisanie głupot w Internecie, jak i przejmowanie się poprawnym językiem polskim.

@Kubuś
@Kubuś

Może zamiast zajmować się dochodzeniem czy to prezes czy to nie prezes przeanalizujecie swoje zachowanie i zastanowicie się nad swoim postępowaniem w internecie ,nie zapominajmy że w Internecie nic nie ginie ,nic! A to co tutaj się dzieje to właśnie przechodzi ludzkie pojęcie:) i mam nadzieję że to wszystko trafi do zakładu będzie dochodzenie i każda osoba która tutaj pisała obraźliwe obrzydliwe treści wobec pani M poniesie konsekwencje bo to już nie nie jest wyrażanie opini to zwykły obrzydliwy hejt promowany w sieci na jedną osobę. Wstyd.

;)
@@Kubuś

Doprowadziła do tego firma. Pozwalając przez lata na to wszystko co się działo. Dyrekcja nie słuchała pracowników kiedy zgłaszali problem. Pozwalała na takie traktowanie, podpisywała tylko kolejne zwolnienia bez sprawdzenia sytuacji. I nadal tak robi. Dlatego teraz jest bunt. Wszystko zawsze trwa do czasu.

Hahaha

Właśnie czyta czyta wszystko na bieżąco, nawet potrafi wydrukować i wywiesić na tablicy informacyjnej

Uwierz mi nie chciała byś zostac tak bezszczelnie potraktowana. Do zwolnienia były wytypowane osoby którym kończy się umowa. A "obrończyni ludzi" mowa o przewodniczącej związków zawodowych z chwili na chwilę zadecydowała inaczej bo miała na to Plan! Szyderczy Plan.

Arek
@.

Ludzie!!! pracuję tu ponad 18 lat ale czegoś takiego jeszcze nie było,żeby zwolnić pracownika z umową na czas nieokreślony chyba ,że dyscyplinarnie to można się z tym zgodzić,ale w ten sposób żeby pozbyć się pracownika to chyba coś na rzeczy musi być nie tak z tą P.CH . Ewidentnie było to celowo zaplanowane.Jak długo pracuje to oceny nigdy nie były brane pod uwagę co do zwolnień.Ta sprawę powinni zbadać związki zawodowe bez tej P.Ch

&

Adel

Jeśli chodzi o tą całą sytuację ta jest wręcz oburzające i nie to zaakceptowania.Dobrze napisałeś zwalniać człowieka z umową na stałe to parodia chyba że dyscyplinarnie w pierwszej kolejności są to osoby którym kończy się umowa a drugie za zwolnienia ,tak jest wszędzie . Cóż zrobić P Dyrektor milczy ,to co powie P .CH to świętość współczuję P J

Niedowiarek

Wszyscy liczyliśmy się ze zwolnieniami jednym kończyła się umowa ,inne pracowały krótko i to my się bałysmy że możemy być zwolnione ale,nie ukrywam że cieszymy się że pracujemy dalej ,ale to co się stało to niedowierzanie nikt się nie spodziewał że J S zostanie zwolniona ,i tylko za to że upomniała się o swoje a P CH tego nie lubi .Musi zawsze być tak jak ona mówi .

Jadziax
@Adel

Racja, w innych zakładach w pierwszej kolejności zwalniani są pracownicy z najkrótszym stażem i ci co chodzą ciągle na l4. To jest najbardziej sprawiedliwe w stosunku do reszty załogi.

Wiesiek

Przecież to przewodnicząca związków tak potraktowała człowieka,a do ìnnych zakładów jeździ na pikiety jak to ona jest obrączyni praw człowieka.Z palca sobie nikt nie wyssał jakim jest człowiekiem, to SAMA sobie zapracowała na taką opinie ludzie jak Cię widzą tak Cię piszą.

Wiesiek

Tak dalej nie może być skoro ocena jest brana pod uwagę co do zwolnienia pracownika i co do podwyżki to powinna być przy tym osoba trzecia jak na innych działach (kierownik, członek związku) A co do popełnianych błędów powinna się wypowiedzieć Pani z planowania bo ona te karty sprawdza. Na to wygląda że Pani M. myślała że to tak będzie jak z Panią B którą zwolniła za prywatne sprawy i się rozeszło ale nie tym razem .

Pani B.
@Wiesiek

Minelo sporo czasu od mijego zwolnienia, bylo minelo. Ale siedze czytam to wszystko, wiec mysle ze to dobry czas na opowiedzenie swojej histori. Powiem szczerze, że mnie mogła zwolnić od tak. Nie miałam umowy na stale, pracowałam chyba 6 miesięcy. Wiec na to staram się znaleźć jakieś wytłumaczenie. Okej. Ale sam fakt potraktowania człowieka, sama procedura zwolnienia to na prawdę do dziś nie mieści mi się w głowie. Syn pani M. Wynajmował ode mnie mieszkanie. Wszystko było Okej. M sama poleciła mnie do pracy, gdy zaczęłam pracę w Aks. Nagle zaczęły się problemy z moim najemca a jej synem. Zaczął zaniedbywać mieszkanie, spóźniać się z opłatami o tak dalej. Skargi od sąsiadów. Pewnego razu powiedziałam że niestety będę musiała wypowiedzieć mu umowę najmu. Zaczęło się. Z jego strony zastraszanie że przecież go nie wyrzucę bo wtedy mama mnie zwolni. ( do dzisiaj mam te wiadomość, więc nikt nie wmówi mi że sobie wymyślam). Problem się ciągnął, po kolejnej rozmowie z najmca usłyszałam żebym uważała bo mama szykuje się do zwolnienia mnie i jutro będę miała spotkanie z para dyr i rozmowę dyscyplinującą. Tak się stało, przyszła M zaprosiła mnie na rozmowę, powiedziała pani dyr że źle pracyje, że zostaje po mnie bałagan, że wszystkie dziewczyny się na mnie skarżą, nikt nie chce że mną pracować. Zapytałam wiec M dlaczego wcześniej bezpośrednio do mnie nic nie powiedziała takiego ? Tylko nagle przy pani dyr okazuje się że są że mną same problemy. Ani pani dyr, ani M nie dały mi dojść do głosu. Tylko M się wypowiada. Po spotkaniu wróciłam do pracy. Po ukończonej zmianie wybrałam się do biura poprosiłam panią dyr o rozmowę. Odpowiedziała że nie ma czasu że mną rozmawiać. Obróciła się i odeszła. Już wtedy wiedziałam że nic to nie da. Że M i tak mnie zwolni. Za parę dni po nocnej zmianie gdy miałam już wychodzić M poprosiła mnie do pokoju, zamknęła drzwi i oznajmiła że nie wypusci mnie stąd dopóki nie podpisze wypowiedzenia. Czy tak to powinno wyglądać? Ja z nią sam na sam ? Czy przy zwolnieniu nie powinno być kogoś jeszcze? Dziwne to dla mnie, ale może się mylę. Następnie wyprowadziła mnie za ramię przez dwie hale, jakbym była wstawiona jakąś na pokaz ludzi, uczucie okropne... następnie do szatni stała i oddychała na mój kark dopóki się nie spakuje. Przy bramce oznajmiła że nie mam już wstępu na teren zakładu. Tak się skończyła moja przygoda z pracą w Aks. Miłego już około 3 lata o ile się nie mylę. Myślę że gdyby wtedy pani dyr poświęciła mi chwilę, Może zmieniłaby podejście, i nawet gdybym ja została zwolniona To po moim zwolnieniu byłoby mniej "ofiar". Ale wszystko potoczyło się tak a nie inaczej. Dzisiaj wiem że tak musiało być i już nad tym nie ubolewam. Ale wtedy był to ciężko okres. Cieszę się że teraz po zwolnieniu J. Ludzie zaczęli Mówić dużo. Może coś to zmieni, przekonamy się.

Ktoś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Witam. Widzę dobrą dyskusje. Proszę przybliżyć z jakiego stanowiska osoba została zwolniona i jaka była podstawa ? Jestem osobą trzecia ale zainteresowana pracą w firmie.

Sialalala
@Z pozdrowieniami :)

Widzę że mimo upływu czasu w tej firmie niektóre rzeczy się nie zmieniają. Tyle skarg, na tą osobę, tyle osób bezpodstawnie zwolnionych, a Pani z góry nadal klepie ja po plecach i pozwala robić to na co ma ochotę. Sama przez to przeszłam. Najpierw Pani Ch. Osobiście poleciła mnie do pracy. Pieniążki za mnie dostała i było super. Ale nagle w życiu prywatnym "nasze interesy" przestały się kleić. Przez co w pracy zaczęło robić się gorąca. Wezwanie do biura na rozmowę. Ja, Pani A oraz Pani Ch. One dwie na mnie jedną. Poprosiłam Panią A. o rozmowę w 4 oczy, miałam mnóstwo dowodów na to jak jestem zastraszana że stracę pracę, na to ile Pani Ch. Wynosi z pracy, opwoada ludzia jakie ma zamiary wobec mnie. Jednak Pani A nie poświęciła mi nawet 5 minut.... na drugi dzień dostałam wypowiedzenie podpisane jej nazwiskiem. Zostałam wyprowadzona przez dwie hale, czułam się jak jakiś (usunięte przez administratora) to jak ona potrafi upokorzyć człowieka... wiadomo z biegiem czasu człowiek idzie do przodu, ale to co przeszłam w danym czasie nie zapomnę jeszcze długo. Jak czytam tu co jakiś czas nowe opinie, wiem jak czuły się te wszystkie kobiety. To jest na prawdę przykre, że ktoś taki ma taką władze... Ale wiadomo wszystko zawsze do nas wróci, wierzę że obie panie kiedy odpowiedzą za to wszytko, tylko musi nadejść odpowiedni moment.

@Sialalala

To bardzo przykre co cię spotkało. Ja właśnie szukam nowej pracy i rozważam to miejsce. Piszecie, że było sporo skarg na tą panią. Czy osoby wnoszące skargi musiały się w późniejszym czasie liczyć z konsekwencjami?

Z pozdrowieniami :)

Szczerze to nie składaj tam CV dopóki owa osoba tam pracuje bo Cię zniszczy, tak konsekwencją jest najpierw wykańczanie psychiczne, a na końcu po prostu zwolnienie danej osoby z pracy, bo jest niewygodna dla danej "Pani"

@Sialalala

Przykre jest to że dodają tutaj opinie osoby które nie są wogole weryfikowane czy piszą prawdę. Przykre jest to że niektórzy tak jak pani M nie mają wpływu na zwolenienie pracownika ponieważ to zakład zwalnia pracownika nie pracodawca. Wstyd żeby się mścić i wypisywać takie bzdury tylko i wyłącznie dlaczego że ktoś został zwolniony ,nie z powodu pani M tylko dlatego że no robił coś źle lub nie przestrzegał jakiś zasad. Za darmo się ludzi nie zwalnia. A po tym wpisie już wiadomo kto to pisał kobieto wszyscy dobrze wiedzą dlaczego zostałaś zwolniona a za to jakie kłamstwa tutaj wypisujesz powinnaś odpowiedzieć :) bez pozdrowień radzę się zająć obowiązkami a nie wypisywaniem kłamstw w internecie.

z pozdrowieniami :)

Nie po złości i nie na złość :) Wyrażam swoją opinię, w końcu po to jest ta strona. Nie będę pisać, że jest cudownie i wspaniale jak nie jest! Może w końcu lepiej coś / kogoś zmienić, a nie odwracać wszystko od siebie, tak samo jak "u góry" ? Owszem pracownika zwalnia pracodawca, ale poprzez opinie wydaną przez Panią M! To co powie dana osoba nie jest w ogóle weryfikowane prze kadry. Przy próbie rozmów jakichkolwiek jest tylko bo Pani M to powiedziała, bo Pani M taka wydała opinie, jest pod ochronką i tyle w temacie! Jest już za dużo osób, które tak zostały potraktowane. O osobie, która została wyprowadzona dlaczego piszesz, że powinna odpowiedzieć za to co Pisze? Przecież są osoby, które to widziały i widziały jaka jest sytuacja miedzy Paniami od pewnego czasu,czasu związana z rodziną Pani M.Ch! Była tak samo niewygodną osobą bo potrafiła się odezwać i najlepiej było się jej pozbyć z zakładu.

Sialalala

Niestety odwagę wypowiedzieć się nawet na tej stronie mają tylko byle pracownice. Bo każda pracownica boi się podpaść M. A taka historia o M idzie już od lat, wiec nie jestem jedyna która wyssała sobie coś z palca, jak twierdzi ktoś z góry, nawet opini tu jest na temat pani M już bardzo wiele o czymś to chyba świadczy. To nie jest tylko jeden komentarz zdenerwowanej kobiety która właśnie została zwolniona. Wnioski wyciągnie Pani sama ;)

@z pozdrowieniami :)

Jakim prawem ktoś na opini o pracodawcy wyciąga pracodawcy rodzinę w to wszystko ? Z tego co wiadomo synowie są dorośli i sami odpowiadają za swoje czyny lub zachowania. Nie fajne zachowanie i tyle. Owszem każdy ma prawo wyrazić swoją opinię tylko szkoda że obie strony nie mogą tutaj wypowiedzieć się na ten temat. Trzeba było pisać opinie jak się pracowało a nie każdy szuka zemsty poprzez wydanie opini. Trzeba było się zwolnić samej skoro było tak źle. Prawda zawsze się obroni.

Sprawiedliwość

Nie wiem kim jesteś ale nie piszesz z Panią M także weź trochę zejdź na ziemię i trochę szacunku do drugiego człowieka. A synalka który już tam nie pracuje w to nie mieszaj. Po to są związki zawodowe w zakładzie aby zapobiegać i pomagać pracownika. Gdyby faktycznie było tak źle zrobili by coś aby się zmieniło ale wychodzi na to że te opinie tutaj o pani M to głosowane słowa wypowiedziane tak o nie poparte żadnymi dowodami. Bez przesady. Zejdźcie na ziemię i weźcie się do pracy a nie zajmujecie się promowaniem nienawiści w sieci. PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI.

Mag10
@Z pozdrowieniami :)

100% zgadzam się z opinią na dole wiele lat widziałem jak ta pani na każdym kroku tylko patrzy aby komuś zaszkodzić lecz to nie jedyna osoba w tej firme 90% osób co akurat mają tam jakieś stanowisko to dla tego że liżą dobrze (usunięte przez administratora) i cicho siedzą pod stołem sama pani dyrektor stosuję (usunięte przez administratora) i mówi że z tym walczy mógłbym tu książkę napisać i na pewno dla dyrekcji proponuję zamontować kamery na magazyn dla pana A i S a szybko się okaże się jeden z nich jest tam zbędny stanowisko pana obserwatora co chłop się podpisać nie umiem to kolejny absurd no i pan Janek teraz już chyba zastępca kierownika a typ jak by nie pomoc jednego z pracowników magazyn nie zdał by testu na wózki pewno do teraz prosi o wymiane butli i takich osób w tym zakładzie jest masa i tak wiem tak było śle a niby tyle lat tam robiłem sam robota nie była zła no i na co dzień z kadrą tych karierowiczów się nie pracowało ale fakt jest faktem że ten zakład to stan umysłu więc proponuję go wszystkim co chcieliby być w cyrku codziennie

Pracownicy

Właśnie dowiedzieliśmy się o zwolnieniu pracownicy.Czy to prawda,bo nie wierzymy że coś takiego miało miejsce.Kto mógł podpisać zwolnienie .P Aneta ,przecież to był dobry pracownik .Jak można tak postępować z osobą z tak długim stażem pracy.

Mag10
@Pracownicy

To normalne w tej firmie mają ludzi za nic a dyrekcja sama stosuję (usunięte przez administratora) więc jak mogą coś zrobić w tej sprawie pani M tak długo tam pracuję że ma dobre argumenty na wszystkich żeby dyrekcja miała oczy zamknięte

Ja też napisze w tej sprawie.Znam dobrze Panią ,którą zwolnili to chyba jakieś nieporozumienie osoba miła, sympatyczna a do tego bardzo pracowita jak nie każdy na tym dziale. Zwalniać kobietę z takim stażem to chyba nienormalne.

z pozdrowieniami :)
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

@Sprawiedliwość @Prawda zawsze się obroni Tak to prawda, że prawda w końcu się obroni sama, zawsze i wszędzie! po lawinie komentarzy widać jak jest naprawdę na danym dziale, co się dzieje i nie da się wszystkim zamknąć ust! Jak inni są tam traktowani, którzy mają swoje zdanie. Pani M. nie sprowadza się do naszego poziomu? Pani M. sprowadziła się do gorszego niestety poziomu! Niektórzy wolą tutaj napisać kilka słów, bo niestety MOGĄ wyrazić swoje niezadowolenie, szczerość i prawdę w cztery oczy ale liczą się z tym, że zostaną potraktowani jak inni do tej pory, w czym mają rację w 100%, patrząc na działania jakie były do tej pory stosowane przez Naszą Gwiazdę. Co do Związków Zawodowych, we wczorajszym poście została napisana moja opinia co do udziału tej Pani w danej kwestii i nie będzie powtarzania wpisu

Widzę .że w końcu wreszcie ruszyło górę .Ale to bronienie P. Ch to chyba nie na miejscu.Gdyby była jakaś sprawiedliwość to sytuacja nie miała by miejsca.

Witam zgadzam się ze wszystkimi opiniami na temat P. M.Ch. wszyscy wiemy dlaczego zwolnila naszą koleżankę ponieważ była dla niej niewygodna .Zniszczyła podstępnie kobietę która,była dobrym pracownikiem a P Dyrektor przystała na tą decyzję ,to jest nie do pomyślenia , że góra nie zainteresowała się tą sytuacją.

Zostaw merytoryczną opinię o Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o. - Żarów

• Jak się pracuje w Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 1 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Przemysłowa 12
    58-130 Żarów

Aks Precision Ball Polska Sp. z o.o.