3 Dodaj merytoryczną opinię
counter
3 40 65 5 1

Opinie o SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.

Łukasz Nowy wpis

SEW to najlepsza firma w jakiej było mi dane pracować. To solidna firma, w której dba się o szczegóły, kontakty z pracownikami i ich integrację. Przez prawie półtora roku czułem się częścią tej "maszyny", być może jeszcze tam wrócę, po powrocie zza granicy. Klimat, pracownicy i przede wszystkim przełożeni są bardzo w porządku, wystarczy po prostu być sobą, być szczerym i nie bać się rozmawiać z ludźmi, wszystko można załatwić i się dogadać. Solidna firma z perspektywa i na przyszłość, polecam!

Tak7Nie2
Bartosz Nowy wpis
@Łukasz

Bardzo pozytywnie wyrażasz się o zatrudnieniu. Wspominasz, że to firma z perspektywami. Czy oznacza to, że można się w niej szkolić, podnosić kwalifikacje zawodowe i z czasem liczyć na awans?

Inna Nowy wpis
@Bartosz

Szkolenia są organizowane. Na awans nie masz co liczyć, firma nie ma rozbudowanej struktury. Kicha jest z tym do tego stopnia że są tam 3 osoby na stanowisku kierownik które nie mają pod sobą żadnych pracowników czyli są kierownikami samych siebie. Za jaki rodzaj kierownictwa płacimy tym osobom?

Anna Nowy wpis
@Inna

Napisz proszę w jakim systemie jest praca w magazynie?

Marcin

Pracowałem w łódzkim Sewie ponad rok przez Flexa na stanowisku pracownik montażowo-logistyczny w dziale magazynu. Cóż mogę powiedzieć? Jedna zmiana, konkurencyjne wynagrodzenie, fantastyczna atmosfera w pracy. Firma nie oszczędza na szkoleniach czy imprezach integracyjnych. O socjalu oprócz gruszki i jakimś swiatecznyn ochlapie nie ma co gadać chociaż raz w roku wypłacana jest solidna premia roczna. Niestety nie podejmuje walki z brakami kadrowymi. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Ogólnie oceniam na 4 w 5cio stopniowej skali i bardzo dobrze wspominam przepracowany tam okres.

Bartosz
@Marcin

Pozytywnie wyrażasz się o pracodawcy. Mógłbyś dodać jakie umowy o pracę były proponowane na początek zatrudnienia kiedy tam pracowałeś?

Marcin
@Bartosz

Jak już wcześniej napisałem pracowałem za pośrednictwem agencji pracy Fkexidea. Pierwsza umowa na miesiąc, później na rok.

Bartosz
@Marcin

Czy nie było możliwości przy dłuższej współpracy starać się o przejście z zatrudnieniem bezpośrednio pod firmę. Może wtedy można by było wynegocjować korzystniejsze warunki pracy?

TakNie

Jak wygląda podstawa w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.?

Taki jeden
@Pytanie

Odpowiadając na tak zadane pytanie, to podstawa w SEW jest tak samo równa dla wszystkich i bardzo solidna. Z tego co wiem to zbrojony beton klasy B30 lub wyżej. Jest on szary, twardy i wygląda nieco jak kamień. Generalnie rozwiewając twoje obawy - (podstawa) fundament o który pytasz jest ok. Katastrofa budowlana nam nie grozi :)

Tak2Nie1
Lucek

Próbowałem podjac rozmowy w dziale technicznym. Szef podszedl do tematu tak po polsku, czyli zapłacić wielkie " g" a przyjąć pracownika ze wszystkim kwalifikacjami : automatyka , mechanika , elektryka . Przepytanka ze wzorków i przy okazji patentów firmy... Generalnie najlepiej jak ktoś zaraz po studiach jak najtańszy, bo jak sie cenisz i masz doświadczenie to rozmowy nie przejdziesz. Szkoda czasu .

Ciemny
@Lucek

A możesz coś jaśniej powiedzieć bo z tego co piszesz niewiele wynika?

Karol
@Lucek

Ze strony internetowej SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o. dowiedziałem się, że nie jest obecnie prowadzona rekrutacja. "Próbowałeś podjąć rozmowy w dziale technicznym" tzn. uczestniczyłeś w rozmowie rekrutacyjnej czy chciałeś się przenieść do innego działu? Jaką stawkę Ci zaproponowano?

Gk
@Lucek

Lucek podaj mi jakiś kontakt do siebie

Justyna
@Gk

Trzymajmy się proszę tematyki forum, czyli wymiany opinii na temat pracodawców. Wiesz może, jak wygląda praca w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.? Interesują mnie szczegóły na temat wymagań, wynagrodzenia, benefitów, atmosfery.

Tedy

Nie przesadzajcie z narzekaniem. Firma jest dobrym pracodawcą i wystarczy robić swoje.

Tak4Nie3
Roman
@Tedy

Najwięcej narzekają ci co najmniej robią. Pytanie do tych nieszczęśliwców: jeśli jest tak źle to czemu wciąż tu pracujecie i to już tyle lat? Chyba zatraciliście kontakt z rzeczywistością. Zamiast marudzić i siać ferment odnajdźcie swoje szczęście gdzieś indziej i dajcie reszcie pracować w spokoju bez waszych jęków.

Tak3Nie1
Tamta

A nawet nie to miałam na myśli odnosząc się do wypowiedzi Dawida, a fakt chyba wszystkim znany ze nowy dostanie więcej niż obecny..więc może czasem warto zainwestować w pracownika niż brać nowych i nowych...i lepiej opłacanych niż ten z doświadczeniem, stażem i tym wszystkim o czym pisze nieziomal ;)

Karol
@Tamta

Piszesz o wynagrodzeniu. Mogłabyś dodać, czy nowi pracownicy mogą liczyć na dodatki do wynagrodzenia takie jak premie, szkolenia lub pakiet socjalny? Mam na myśli bony na święta lub dofinansowanie do wypoczynku letniego. Na stronie pracodawcy https://www.sew-eurodrive.pl/ihre_karriere_1/karriere_one_pager/karriere_one_pager_1.html jest rozbudowana oferta rekrutacyjna. Szukają pracowników w działach logistyki, sprzedaży, produkcji i serwisu. Czy ktoś z was był na rozmowie kwalifikacyjnej i mógłby coś o niej napisać?

serwisant
@Tamta

SEW to (usunięte przez administratora) z gilem !!!

Tamta

@Karol, jeśli chodzi o dofinansowanie do szkoleń to zwykle jest omawiane bezpośrednio z przełożonym, ja nigdy nie mialam problemu aby takowe dostać. Jeśli umowa jest podpisana z pracodawcą, a nie przez pośrednika to większość przywilejów jest od razu dostępne, ewentualnie po roku stazu-woec powiedzmy sobie sczerze- nie za długo;) socjal jest na prawdę mocno ok, a i pracownicy zatrudniani przez pośrednika sądzę że nie mają na co narzekac. Pozwolę sobie odnieść się jeszcze do komentarzy odnośnie działu księgowości. Ktoś prostuje, że nie ma tam dużej rotacji...hmmm, owszem, kobiety zachodzą tam w ciążę i są na urlopach, to prawda. Prawda tez jest taka że pochwały że mogą po nich wrócić...cóż, w większości przypadków chroni je nasze polskie prawo:) A co do rotacji, niech każdy dam wyciągnie wnioski jeśli mu to potrzebne, ale stażowi, to mamy jedną panią że stazem nastoletnim, jedną z 6, reszta(nawet ta przebywająca na urlopach) to 3 panie 4lata i reszta oscylującą koło roku....pozdrawiam:)

Tak5Nie

Tamta

Nie ziomal, zgadzam się w 100% i jestem ostatnia, aby dawać wszystkim po równo, bo już nie te czasy i jest to jeszcze bardziej niesprawiedliwe aniżeli zróżnicowanie płac. Chodziło mi bardziej o układziki i znajomości, ale gdzie tego nie ma. Każdy ma w końcu wolny wybór. jak to mówią, masz tyle na ile się godzisz a jak nie pasuje to....:)

Nie ziomal

@Tamta - nie mogę się w pełni z tobą zgodzić. Wynagrodzenie determinuje wiele czynników nie tylko dobra praca. Przykro mi że inne przesłanki cię frustrują ale liczą się także takie rzeczy jak: wykształcenie, staż pracy, umiejętności miękkie, wiedza specjalistyczna, popyt na dany fach, ocena przełożonego, sytuacja rynkowa i ustalenia indywidualne z dyrektorem bądź prezesem. SEW to firma prywatna. Po równo i proporcjonalnie to masz w państwówce. Takie mamy realia jaki kapitalizm.

Tamta

To prawda że motywuje, ale tylko jeśli jest zróżnicowana z takiego powodu jaki podajesz Dawidzie, natomiast gdy są inne przesłanki to jedynie frustruje.

Dawid

Zróżnicowanie w wynagrodzeniu to jest bardzo dobra sprawa a jak motywuje!!! Pracujmy dobrze a wszyscy będą mieli dobrze.

Żenua

@Beata - co tak nas za język ciągniesz? Płacą ci za to? Bo ta dyskusja staje się jałowa. I czemu jesteś taka aktywna w łódzkim wątku a w tyskim wcale? Co Sew Tychy nie ma kasy na twoje usługi czy nie chcesz tam wywoływać wilka z lasu? To napiszę w twoim stylu: Beato, wypowiadasz się w tym wątku to może odpowiesz nam na zadane pytania. Może komuś to pomoże i wspólnie się pośmiejemy.

Beata

@Jasny, może Ty mógłbyś dodać kilka słów na temat firmy? Piszesz o szkoleniach. Czy pracodawca oferuje je nowym pracownikom, czy raczej tym z dłuższym stażem pracy? Jak wygląda atmosfera w firmie i relacje z przełożonym? Jesteś z nich zadowolony? Każda informacja, którą dodasz będzie cenna dla osób poszukujących pracy.

Jasny

Jak obiecałem piszę o zarobkach. Widzę że w firmie są one bardzo indywidualnie ustalane. Część z nas zarabia bardzo dobrze w porownaniu do innych firm a inni przeciętnie ale podobnie jak gdzie indziej. Mniej niż przeciętnie raczej się tu nie zarabia. Rozmowa z przełożonym bardzo zależy od tego na kogo trafisz . Są przełożeni którzy są z namaszczenia i nie nadają się do tego, to pozostałości byłych układzików. Reszta to normalni profesjonaliści są rozsądni i rzeczowi. Tu zarobki zależą od tego co na prawdę potrafisz, a firma celuje bardzo wysoko. Oby wystarczyło kasy na specjalistów

Ciekawski
@Jasny

Którzy to "rozsądni i rzeczowi profesjonaliści" ?

@Ciekawski

@Ciekawski - myślę że nie ma sensu nikogo tu wytykać palcem. Zależność jest prosta kto się nie nadaje to mimo najlepszych szkoleń profesjonalistą nie będzie. Niektórzy są na to zbyt młodzi inni zbyt prości. Resztę dopowiedz sobie sam.

Beata

@Wiktor, wypowiadasz się w tym wątku, więc wnioskuję, że jesteś pracownikiem firmy. Może mógłbyś dodać kilka słów na temat zatrudnienia w Sew-Eurodrive? Czy są obecnie przyjęcia do firmy, jakich kwalifikacji pracodawca wymaga od pracownika i jakie proponuje warunki? Piszesz, że wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanych obowiązków. Czy można je negocjować? Atmosfera w pracy jest przyjazna dla pracownika? Co o tym myślisz? Czekam na Twoją obiektywną opinię.

Wiktor

Bardzo słusznie, że tak jest. Tak jak różnie pod kontem wydajności i jakości pracujemy tak jesteśmy wynagradzani!!!

Beata

@Jasny, minęło już trochę czasu i może mógłbyś, tak jak obiecałeś, podzielić się swoją opinią dotycząca rozmów indywidualnych w pracy? Każda informacja będzie cenna dla potencjalnego pracownika. Zachęcam Was do zostawiania swoich opinii na tym forum.

TakNie

Wiesz jak wygląda wynagrodzenie w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.? Podziel się swoją opinią. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się bardzo cenne!

@Administrator

Wiem jak wygląda wynagrodzenie. Z opinią wstrzymam się do czasu rozmów indywidualnych zobaczymy co nam w tym roku zaproponują. Opiszę sytuacje i swoje wnioski szczerze zgodnie z prawdą i szczegółowo a także anonimowo specjalnie na życzenie admina tego forum

Wściekli

Uwaga. Portal gowork usuwa opinie negatywne o firmie SEW. Zapewne nie bez przyczyny. Zachęcamy do oglądania kopii lokalnych tej strony oraz kopii z archiwów internetowych. Wszystko do znalezienia w sieci. Raz wrzucone do internetu nigdy nie ginie. Zachęcamy również do utworzenia związków zawodowych zamiast rady pracowniczej która w 2/3 abdykowała. Spójrzcie sami. Rzeczowe opinie o pracodawcy znikają. Kto was obroni jak zaczną Was znikać? Tylko związki zawodowe

Tak11Nie

Odpowiedź
@Wściekli

2/3 rady nie abdykowało. Jeden z członków Rady dostał stanowisko Dyrektorskie i z tego powodu nie może dalej sprawować funkcji w radzie. Druga osoba, która zrezygnowała to faktycznie zrezygnowała. Dlatego, że dobrze jej się współpracowało z nowym Dyrektorem Serwisu. I nie ma tu żadnych nacisków ze strony Zarządu, pracowników czy kogokolwiek innego. Doszukujecie się drugiego dna którego nie ma. Trzecia osoba nadal jest członkiem rady, tyle żena urlopie macierzyńskim.

Tak4Nie

Odpowiedź
@Wściekli

Przed czym te związki zawodowe mają nas bronić? Brzmi to jakby kogoś mieli co najmniej wieszać. Idź popracować na taśmę do Della tak dla porównania warunków pracy. A jeśli czujesz się tak strasznie nieszczęśliwy w tej firmie to co cię powstrzymuje przed odejściem z tej firmy? Wysoka pensja ? Nie możliwe! Przecież jest ci tak strasznie źle. To w takim układzie jesteś masochistą skoro masz małą pensję , narzekasz że jest ci źle i nie szukasz innej pracy. Przecież teraz jest rynek pracy przychylny dla pracowników, nie dla pracodawcy.

Tak4Nie

Pat
@Odpowiedź

A przed czym broni nas polskie wojsko? Przecież wojny nie ma. Nie zadawaj naiwnych pytań. Związki zawodowe są po to po co wojsko jest i żeby zapobiegać a nie leczyć.

Pat
@Odpowiedź

To szkoda że o tej radzie pracowniczej nie wyjaśniono i jasno tego nie powiedziano w SEW. Tylko człowiek po portalach musi szukać info. Za przepływ i treść informacji pała do dzienniczka dla zarządu.

@Pat

Wiesz co szanuje kazde zdanie... ale pozwol ze wypowiem swoje ...pala dla zarzadu to jest wtedy kiedy ludzi trzeba zwalniac bo nie ma co sprzedawac, albo nie ma kto kupowac i pensji na czas sie nie dostaje... a ludzi na przymusowe urlopy bezplatne sie wysyla jak na te chwile to i premie kwartalne sa i roczne i zapach w kiblu... wiec wez troche wyluzuj albo zmien sobie na 3 zmiany w stoczni... na przyszlosc proponuje jezeli info do ciebie nie dotarlo to zapytac przelozonego albo obcnej rady no chyba ze cie to nie interesuje...

@Pat

Jeśli czegoś nie wiesz to wystarczy zapytać. Wydaje mi się, że Prezes będzie tłumaczyć wszystko na podsumowaniu roku dlatego, że właśnie wtedy planowane są ponowne wybory do Rady. A patrząc po twoich wpisach to chyba jesteś jednym z tych ludzi co to wymagania mają wielkie ale nic od siebie nie dają, co to po "kątach" firmy chodzą i szepczą jak to jest źle. Waszym zdaniem wszystko jest źle i nie tak ale sami niczego nie wnosicie pozytywnego do tej firmy. Tylko ferment siejecie. Jeśli jest tak strasznie to co cię trzyma w tej firmie? Socjalne warunki pracy dobre, jest czysto, na hali praca na jedną zmianę (!). Firmy zewnętrzne przychodzą i mówią, że nasza firma bardzo ładnie wygląda. Mimo wszystko firma nie jest idealna ale też nie jest tak strasznie jak to opisujesz. Sprawiedliwości nie ma na świecie i nigdy nie będzie.

Tak10Nie

Nick

Nie wiem czy ktoś usuwa komentarze czy nie ale nie zgadzam się z wpisem powyżej. W księgowości nie ma "dużej rotacji". W księgowości jest duży nabór i jest dużo nowych osób. Dział Księgowości bardzo się rozrósł. Faktem jest, że w zeszłym tygodniu została zwolniona jedna osoba, a przed tą to osobą poprzednia derekrutacja była jakieś 6 lat temu w tym dziale. Więc nie jest chyba tak źle z tą rotacją. Tak, w tym dziale jest dużo kobiet na macierzyńskim bądź w ciąży. Ale to chyba dobrze świadczy o pracodawcy, że daje szanse kobietom i nie zwalnia ich z tego powodu. A może właśnie firma SEW powinna zwolnić wszystkie kobiety w ciąży i na macierzyńskim skoro uważacie , że to takie złe ?! Do grona osób które jeszcze można by zwolnić dorzucę jeszcze osoby, które biorą zwolnienia lekarskie powyżej jednego miesiąca: te co ręce łamią itd. To byście dopiero opluli tą firmę.

@Nick

Wreszcie ktos cos rzeczowego napisał... obiektywnie i bez bicia piany...

Zostaw merytoryczną opinię o SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o. - Łódź