Opinie o SPINKO w Leszno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SPINKO. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SPINKO na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja sztabek, gąsek, wlewek metali niezależnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPINKO w Leszno

Zwolniony

Poczułem się pokrzywdzony, gdy zostałem zwolniony ze Spinko z powodu kryzysu. Było to niesprawiedliwe, bo byłem pracowity, skupiałem się na pracy, a nie na gadaniu i siedzeniu w tel jak niektórzy, co zostali. Teraz pracuje w lepszej firmie, na lepszych warunkach i lepszą kasę. Jedyne czego żałuję to tego, że wcześniej nie zmieniłem miejsca pracy. Powodzenia

@Zwolniony

Nie ma co żałować Takie odprawy jakie dostaliście to każdy chciałby być zwolniony. A ci co zostali (usunięte przez administratora) dostali. Niektórzy dostali po 15 czy 20 koła i jeszcze mogli wrócić. Ale większość osób miała już pracę na wypowiedzeniu. Ciesz się. Żyć nie umierać. Roboty full, nadgodziny non stop a na święta 200 zł.

GOŚĆ

''Polska trudna jazyka do napisać '' .Panie i Panowie ortografia ,przede wszystkim ortografia ,a później piszcie co wam się za maszynami na nocnych zmianach przyśni ''miłego czytać wam życzyć hi hi ''

Święty Mikołaj
@GOŚĆ

Odstępy w zdaniach i po przecinkach Panie Miodek :))

XXX

HEJT GONI HEJT

@XXX

Dostaniemy cos na swieta a hejt za hejtem eh. Spokojnie.

@Ojciec

No właśnie Zatkało?

Chyba Ciebie.

Iqs

Czym zajmuje sie pani jakosciowiec na wydziale pa?? Nigdy nic nie wie, nic nie umie... Po co taka osoba? Byli dobrzy inżynierowie ktorzy znali sie na rzeczy to ich zwolnili a zatrudnili laske co nie ma o niczym pojecia. Dramat

tadeusz
@Iqs

Jeden drugiemu tylko do gardła umie skakać .Całe spinko

@tadeusz

Bo prawda jest taka że same parówy w spinko, na każdym dziale bez wyjątków :)

Roman
@Iqs

Nie nadaje sie do niczego. W nic się nie angażuje, nic nie umie. W dodatku nie ma checi. Tylko ręce w kieszeni i nóżka na nóżkę. Żenada.

Operator Cnc

Oprowadzenie po firmie, następnie sprawdzanie umiejętności czytania rysunku technicznego i korzystanie z przyrządów pomiarowych. Na koniec test sprawdzający umiejętności liczenia (matematyka) i rozmowa weryfikacyjna.

Dlaczego chce Pan/Pani u nas pracować? Ile chciałby Pan zarabiać? Czy ma Pan dzieci?

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Stefan

będzie jakiś datek na święta?

@Stefan

Nie wiesz że socjal jest zawieszony? Przecież związki się na to zgodziły

Stefan
@CNC

Premier też były zawieszone

Alvaro
@Stefan

Będzie jałmużna w postaci kiepskiej pensji, to wszystko na co można liczyć, dodatek świąteczny już na początku roku zapowiedzieli że zawieszony, czyli w tłumaczeniu z ich języka na nasz to po prostu zlikwidowany

Robol
@Alvaro

Moźe cos dadza od siebie. Zobacz mimo pandemii ile jest pracy i jakie sa duze zamowienia. Poczekamy zobaczymy nie ma co sie wkurzac. Duzo rzeczy nie mialo byc i zobacz jak sie wszystko zmienilo.

@Robol

Podobno ma być dodatek 60% od podstawy

XD
@Mariusz

Pewnie hahaha każdemu mają dać 1,5k zł na święta tak samo od siebie. Hahahaha dobre żarty.

Alwaro
@Stefan

Paczki dla dzieciaków będą to pewne.

@Stefan

Wy żyjecie w jakimś innym świecie? Co na święta?? A z resztą.. W końcu widać, że uwas Nadzieja umiera ostatnia :D

@Bob

Z pewnego źródła wiem

Roberto
@Robol

Spinko nie słynie z dzielnia się pieniędzmi, wręcz przeciwnie, tylko patrzą jak wykorzystać pracownika i co mu jeszcze można zabrać bo to tylko niepotrzebny wydatek, ot taka optymalizacja kosztów

Max
@Roberto

Już tak nie mów. Przecież dali nam 500zl podwyżki.

@Roberto

Nie narzekać ! Pracować ! lub szukać gdzie jest lepiej Wszędzie lepiej gdzie nas nie ma

Roberto
@Max

Ale premię zabrali, więc tak naprawdę nic nie dali

@Mariusz

Nie rób nadzieii ludziom.. Niektórzy zaplanują sobie święta "bo coś będzie" (niektórzy mają tendencję do dysponowania niepewnymi środkami) a prawda jest taka, że nic nie będzie..

@Roberto

Wszystko ładnie wyglądało jak się podpisywali, tak na prawdę to ta premia będzie tylko widmo

@Mariusz

Z jakiego źròdla? Inne firmy tak daja to prawda. Niech dadza chociaz jak rok temu to bedzie dobrze.

@Janek

Z Magicznej Kuli.

@Janek

Nic nie dostaniemy, premier też nam wezmą

@Mariusz

To po co tak klamiesz i wkrecasz ludzi?

Mam pytanie do zarządu:Kto zdecydował o zamontowaniu kilku blokad na parkingu?To wstyd ze zabieracie miejsca parkingowe dla swoich a nie zadbacie o miejsca dla niepełnosprawnych choć trochę ich zatrudniacie.Czekam na merytoryczną odpowiedż.

@pracownik

Ta firma od samego początku ma w czterech literach to czy pracownicy mają gdzie zaparkować czy nie. I to sie tu nie zmieni ważne żeby oni mieli miejsce dla siebie. A co do miejsc dla niepełnosprawnych to i tak były by ciągle zajęte przez osoby z zarządu :D

Grzegorz
@Robol2

Nie wspominając , ze niektórzy ciągle zastawiają i mają to gdzieś. Jeżeli jest to parking firmowy i ktoś mnie zastawi i zablokuje czy policja zareaguje?

szarik
@Grzegorz

mnie jak ktos zastawi to pospuszczam mu powietrze w oponach, ja jakos sobie poradze zeby wrocic do domu :)

Tomasz
@Grzegorz

Nie zareaguje bo to prywatny parking a oni tam nic nie mogą, tak samo pod marketem, a firma ma też w (usunięte przez administratora) czy pracownicy mają gdzie parkować albo czy ktoś kogoś zastawi

XD
@Tomasz

A co mają każdego pilnować czy dobrze parkuje?? O to pracownicy sami powinni zadbać.

Młot Udarowy
@pracownik

Przecież te blokady są opuszczone, tak że nadal możesz sobie korzystać z tego miejsca. Umieszczono je na wypadek wizyty kogoś, nazwijmy to ważnego, np. klienta. Chodzi o to, żeby nie tułał się po okolicy w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania. Taki klient zawsze jest zapowiedziany, więc odpowiednio wcześnie można mu zarezerwować miejsce. Zdarza się to bardzo rzadko, więc nie widzę problemu i uważam, że to dobry pomysł

Łukasz P.
@Grzegorz

Policja nie zainterweniuje bo jest to prywatny teren. Ale przecież wiemy że wciąż blokują innych te same osoby , z kierowniczką magazynu na czele. Która ma wszystko i wszystkich gdzieś. Nie daj się i blokuj tak samo jak ciebie i miej to gdzieś

Ł....
@Grzegorz

I znowu te same osoby od poniedziałku blokują innych na parkingu. (usunięte przez administratora)Wystarczy przyjechać przed siódma do pracy aby prawidłowo zaparkować.

Jarosław
@Ł....

Nie dosyć wam państwo przyjeżdżający na 7 do pracy że od strony biurowca blokujecie innych prawidłowo zaparkowane samochody pracowników. To jeszcze jakiś durny kierowca czerwonego Renaulta od strony kołowrotka zaczyna blokować. Pomyslcie trochę nie jesteście ponad innymi.

Amelinium
@Jarosław

kierownik od rozliczeń

Kkkk

Ukraińcom dają 26 zeta z czego pośrednik bierze 6 zeta czyli 20 zeta na godzinę a ludzie na odlewni i okrawaniu oraz innych działach naginają za 18 zeta gdzie jeszcze muszą pilnować oraz uczyć Ukraincow szacunek do pracowników poziom Żenada a później się dziwią ze ludzie się sami zwalniają (usunięte przez administratora) dna i poziom mułu zarządzających ta firmą brak słów.

Stary

18 ,20 plus premia to dobry pieniądz w trudnej sytaucji firmy i kraju

Dobre :D
@Stary

A jaka to niby trudna sytuacja firmy ze trzeba (usunięte przez administratora) 7dni w tygodniu bo tyle zamówień jest ???

@Stary

Premii nie licz, bo to tylko dodatek, który jest, a wcale być nie musi, jak to 'gura' mówi. Porównując więc stawkę minimalną krajową, która wynosi aktualnie 17 zł/h, za tą pracę, te 20 zł, to prezes się powinien wstydzić. Ciekawe, czy sam by za tyle wyżył.

nauczyciel
@Kkkk

ortografia , przede wszystkim ortografia kolego ,następnie możemy coś pisać ,a komentarz ? adekwatny do pisowni

@Obserwator

To po co tam pracujesz? Zawsze możesz się zwolnić i poszukać lepiej płatnej pracy...

WSTYD

Firma tak się boi żeby nikt nie przyniósł Covida do firmy że aż pozwala pracować ludziom których najbliższa rodzina z jednego domu jest na kwarantannie. Pomyłka firmy czy sanepidu? A jak bedzie w zakładzie ognisko chorych to do kogo pretensje????

Franczeska
@WSTYD

"kolega" przychodzi do pracy mimo, że powinien być na kwarantannie a jedyna reakcja to skarga w necie? extra????

Roman
@WSTYD

To (usunięte przez administratora) na skargę do sanepidu. Tylko nie płacz za chwilę ze zarabiasz 80% pensji.

#
@WSTYD

Według najnowszych zaleceń sanepidu kwarantannie poddane są osoby które miały kontakt z zakażoną osobą i nie jest ważne czy mieszka w jednym domu z piętnastoma osobami czy z jedną więc to teraz bez znaczenia bo można chodzić do pracy spokojnie Pozdrawiam

@#

Ludzie już zostawcie ta grypę, nie macie o czym pisać? Weźcie jeszcze zacznijcie robić w pracy strajk o aborcję

Pani
@Sztuka

Twoja wypowiedź akurat jest nie na miejscu ,współczuję twojej przyszłes żonie lub obecnej. Trochę kultury i zrozumienia drugiego człowieka

@Pani

Nawet nie wiecie o co strajkujecie :) penery z was i tyle, takie bochaterki na niby strajku a aby ktoś mocniej tam tupanie mogą to ucieka cię gdzie pieprz rośnie :)

@WSTYD

Wazne ze podwyzki byly!!! Co tam ze z premii wazne ze chociaz cos.

@Piter

To ile dostałeś ż jesteś zadowolony

@CNC

Malo ale zawsze jest :)

Max
@Piter

Tyle dostaliście i nadal marudzicie ?? Ja dostałem tysiąc złotych brutto i jestem bardzo zadowolony nareszcie mam 7 z przodu ????!!!

To sie ciesz.

@Max

My 2 zl na godzine czyli miesiecznie 320 brutto. Wedlug Ciebie to malo. Mogli cos od siebie dac ale zobaczymy w przyszlym roku moze bedzie dobrze :)

@Piter

A ty umiesz ziomuś liczyć??? Dali Ci 320 zł brutto a zabrali Ci 400 zł brutto premii. Wiec jesteś 80zł w plecy. No cóż ale w tej firmie takich tępych ludzi potrzebują którzy uważają ze dostali "podwyżkę" i są zadowoleni :D

Robol
@Robol2

Mozesz walic na telefon urlop czy l4 i nie zabiora ci premii haha bo dali ci w stawke. (usunięte przez administratora) Pomysl troche. To z korzyscia dla nas .

Leszno

Jaka jest przewidywana stawka dla operatora-programisty CNC?

Góra
@Leszno

Minimalna plus premia która jak to kierownictwo mówi może być, lecz nie musi

Kto ma problemy z trafieniem dwójką do kibla w toalecie przy odlewni? Żyć się odechciewa jak trafisz na to. Sprzątaj po sobie śmierdzielu...

Obserwator

Takie sprawy załatwiajcie między sobą na odlewni. Tu publikujemy opinię nt firmy.

Jaka stawka jako operator maszyn?

Piotrek

5 złotych

Rysiu

A propo podobno mają być podwyżki czy ktoś coś wie na ten temat? Hm?

Sosna z odlewnii
@Rysiu

Już tu nie pracuje więc masz pewnie rację

@Rysiu

Jakie podwyżki, za chwilę będzie powtórka z wiosn

@Rysiu

Podwyżki będą na pewno ,mam pewne info

A coś więcej wiesz?

Krystian

A co Wam zabiorą w zamian za podwyżkę?!? :)))

nick

zdrowie i godność

Arnold
@Krystian

Słyszałem, że premia od planu i reklamacji wrzucona będzie w podstawę a od chorobowego raz na pół roku 1200zl. Od Ci cała podwyzka.

Gujan
@Arnold

Czyli realnie mniej wypłaty dostaniemy, super, tylko się cieszyć, oni sobie krzywdy nie zrobią, takie machloje porobią że jeszcze stratni będziemy

Jacek
@Rysiu

No właśnie i co? Jakoś cisza się zrobiła.

@Jacek

Nie wierzysz , podwyżki będą ,poczuliście nie dla wszystkich, trzeba sobie, zasłużyć

Jacek

Kiedy? Jak nie dla wszystkich?

Kabongo

Ludzie się zwalniają, więc rozpuścili plotkę że podwyżki będą, nie pierwszy i nie ostatni raz tak robią...

Krystian

Wszyscy ryczą, narzekają ale i tak siedzą w tym zakładzie... ???????? ????‍♂️Takie wycieranie (usunięte przez administratora) o beton ????

@Krystian

Firma i praca dobra. Porównując zarobki operatorów cnc z Poznania czy Wrocławia jesteśmy daleko z tyłu. I nie mówić że życie jest droższe bo jest takie samo.

Jakich operatorów CNC? Włożyć sztukę o dmuchać to nie operator CNC hehe

@Piter

Firma była dobra dawno temu... Praca może i dobra... Ale otoczka i te wszystkie "magistry" które zarządzają tym bajzlem... Nie będę dalej obrażać :))))) powodzenia! :D

@Mariusz

A niby kto? Jak przezbraja i ustawia całą maszynę?

Robo
@Piter

99% ludzi wtyka i odmuchuje detal, to nie operatorzy CNC, to zwykli wtykacze, więc bez bulwersu guziokwcu, wymiana płytek na frezie to nie jest ustawianie maszyny czy przezbrojenie

Mariusz

Operator CNC to taki co dostanie rysunek i napisze sam program a nie wczyta z folderu przeslanego przez sieć, przezbroic maszynę każdy ciemny umie

Abc
@Mariusz

Otóż to dobrze napisane Mariusz. Na palcach jednej ręki można policzyć kto napisze sam program lub go chociaż przerobi w iSO lub Mazatrol . Pozdr wszystkich .

Kkkk

Coraz więcej zakażeń covid a w spinko (usunięte przez administratora) enklawa zdrowia i po prostu zielona wyspa nie wspominając o zarażeniach na Ukrainie ale w spinko nikt pracowników z Ukrainy nie bada a jeszcze więcej przyjmuje po prostu żenada

@Kkkk

I jeszcze zabierają nam pracę i nadgodziny. Tania siła robocza. Ciekawe ile z tego będzie braków, reklamacji nie wspominając o premiach.

Hehe
@Piter

W jednym wpisie narzekasz na nadgodziny a w drugim wytykasz, że ludzie z Ukrainy je zabierają? AA to dlatego narzekasz bo nie dostajesz propozycji przyjścia? Standardowy krzykacz zakładowy :)

@Hehe

To jest stwierdzenie faktów. Nie narzekanie.

tadaaaa
@Hehe

Duzo tych krzykaczy;) Może coś jest na rzeczy?

Covid

Dookoła wszystkie firmy kończą wcześnie pracę by osoby się nie mijały że sobą ze względu na Covid. Tylko spinko wie że w firmie pracownicy nie zachoruja. Za ta chciwość jeszcze ktoś powinien wam wywinac taki numer żeby firma stanęła na 2 tygodniową kwarantanne.

@Covid

Nie wspominając o nadgodzinach w weekend bez zachowania odpoczynku 35 godzinnego. Chyba że prawo się zmieniło to okej.

Covid
@Piter

Skoro podpisales papierek że się zgadzasz to nie masz co dyskutować

@Piter

A ktoś Cię zmusza do tych nadgodzin? Przecież nie są one obowiązkowe. Jeśli ludzie czują się na siłach i chcą zarobić to o co chodzi?

Pracownik.

Witam niedługo mam mieć rozmowę o pracę. Ile wynosi średnia wypłata netto na produkcji aluminium.? Lub ile mogę negocjować według was moje doświadczenie ponad rok . Wykształcenie zawodowe. Zawód operator maszyn CNC czekam na opinię.

Spiderman
@Pracownik.

Moim zdaniem po okresie próbym możesz śmiało zaproponować 3.800 zł brutto.

Twój stary
@Spiderman

Po okresie próbnym nikt cię nie będzie pytał ile byś chciał. Dostaniesz umowę i albo podpisujesz albo do widzenia. A 3800 to chyba ze wszystkimi premiami...

Dobre :D
@Spiderman

3800 Brutto to chyba ze myślisz o zatrudnieniu w Kisielinie :D ;). Bo w Lesznie pracownicy z kilkuletnim stażem tyle kasy nie maja. No ewentualnie jak kolega niżej napisał że te 3800 premiami które są albo ich ni ma :D Bo na podwyżki to w tym zakładzie nie ma co liczyć no chyba ze norm :D

@Twój stary

Wy tam jeszcse 3800 zł nie przekraczacie?? Łooo Pany.. DRAMAT

Kiedy w końcu podwyżka będzie? Kierownictwo myśli że Ci co zostali to za miskę ryżu do emerytury będą robic

Lukasz.S

I tak za duzo dostajecie

DAMA

Alkomat na wydział Ż bardzo pilne kontrole codzienne

Jurek
@DAMA

chyba wyślę cv na żeliwo ;)

@DAMA

Dawaj za maszyną skrzynka juz czeka ????

Madzia
@DAMA

A dlaczego alkomat? Ludzie piją w pracy? Bez przesady. Ciepło jest piwko wypije się przed pracą to co? Na okrawaniu jeden kolega lubi wypić piwko po pracy i przed pracą i to nic złego. Swoje zrobi a na nogach się nie chwieje. Ze spokojem trochę więcej luzu.

Mmm

Biedny lider na Alu... obrażony na cały świat ze po 30 latach ktoś kazał mu się wziąć do pracy hahahah... to jak nie jesteś liderem to dodatek Co nie potrzebny? Czy dodatek oddajesz kochanicy z montażu?

Pawel

Cześć, mam pytanie ile na star jako magazynier (rozdzielcza)? Pozdrawiam

Bartosz
@Pawel

Nie polecam się zatrudniać w tej firmie, szukają tylko taniej siły roboczej na chwilę, a za parę miesięcy znów zwalniać będą. Dużo ludzi już zwolnili, a coraz więcej się zwalnia przez niskie zarobki i(usunięte przez administratora)

B===D
@Pawel

Nie polecam oferują 2,5k na rękę + jakieś śmieszne premie.

@B===D

!!! Nieprawda !!!! 2.5 ys ( ale nie sa w to wliczone sa w to dodatki) - premia ktorej nie ma 0 pln - bogaty socjal ( mozna na wigili zjesc pierogi o ile sie dopchasz do stolu zajmujac kolejke 1.5h wczesniej) 0pln - darmowa woda z automatu 0pln - paier toaletowy 0 pln - mydlo o ile.sie nie skonczy - 0pln - itp cuda To wszystko na stanowisku Menadzer obszaru brobki skrawaniem i rozwoju i infrastruktury około siebie. W skocie operator tj. Wkladasz detal do maszyny i go wyciagasz. O ile.Ci sie chce. Polecam aaaa i jeszcze - darmowy paiper toalet

2,5 na rękę to nieźle w wielu firmach tego nią ma

Robar
@B===D

2,5k na rękę z premiami, dodatkami i przy 22 dniach roboczych w miesiącu, wtedy może tyle będzie. Już nie jednemu tak nasciemniali i niejeden jak zobaczył pierwszy pasek od wypłaty i ile realnie się zarabia to juz więcej się w firmie nie pokazał, więc nie wierz w te ich bajki bo żałować będziesz.

A1
@Robar

Tak zgadzam się z tym że pierwszy kwitek od wypłaty nie wygląda dobrze, też chciałem się zwolnić po pierwszej, ale uspokoili mnie że premie mi wejdą na następny miesiąc i faktycznie tak było. Później wypłaty wyglądały już normalnie, więc jeżeli ktoś się poddaje po pierwszej wypłacie zamiast się dowiedzieć dlaczego jest taka różnica między tym co miał powiedziane a tym co dostał to już jest jego problem.

Hajto
@A1

Premia na święte nigdy, może za miesiąc, a może za rok, a może wcale, zawsze się wymówka znajdzie aby premie zabrać, a bez premii to minimalna krajowa praktycznie

Sw

Jaka jest stawka dla operatora cnc z kilkuletnim doświadczeniem?

@Sw

Jaka wynegocjujesz taką może dostaniesz

Robar

Max 19 zł na godzinę brutto

Peter
@Sw

Najniższa krajowa. Chyba ze utargujesz 50 groszy więcej. Nieważne czy doświadczenie wcale czy 10 lat. Masz tyle samo.

Zostaw merytoryczną opinię o SPINKO - Leszno

• Jak się pracuje w SPINKO?

Zobacz opinie na temat firmy SPINKO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 143.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPINKO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 120, z czego 11 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 70 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SPINKO?

Kandydaci do pracy w SPINKO napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SPINKO