Opinie o SPINKO w Leszno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SPINKO. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SPINKO na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja sztabek, gąsek, wlewek metali niezależnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPINKO w Leszno

Zbychu

Teraz przerażająca może być logika włodarzy. Jeżeli nikt nie chce wrócić bo działamy niczym saper z zawiązanymi oczyma... Hmmm to może pracowników z Ukrainy oni są świetnymi najemnikami, jak przyjdą reklamację to premii pozbawi się pracowników a to oszczędność. Drodzy włodarze to juz było i taki plan się nie sprawdza to pokaże, że nie ogarniemy reklamacji i z nas zrezygnują. Dbajmy o jakość w końcu a nie o ILOŚĆ. 500 Z KTÓRYCH 300 SIĘ WYRZUCI jest gorsze od 450 dobrych!!!

Brak obsady

Przestanie brakować pracowników jak LIDERZY apu się wezmą do pracy zamiast skutecznie jej unikać może zebranie dla nich, że od bycia tylko są inni :-(

Panczur1
@Brak obsady

Koles jestem liderem na odlewni i od początku jestem liderem pracującym więc tylko Ci na obróbce się bujaja A jak nie wierzysz to zapraszam na odlewnie

takitam
@Zbychu

to prawda, że byli pracownicy dostali odprawę a teraz wracają za wyższą stawkę bo nie ma kto pracować?

Wtykacz
@takitam

Wracają, ale stawka ta sama, umowa na 3 miesiące no i odprawę trzeba oddać

@takitam

To jest prawda niestety. Zostawili ludzi i pochwalili że zostawili bardzo dobrych pracowników i nas doceniają możemy być wyróżnieni. I co? Osoby zwolnione dostały odprawy i odszkodowanie w wysokich kwotach i jeszcze podwyżki. A reszta? W sklepie kupię coś ekstra za pochwałę i wyróżnienie? I na dodatek te osoby się śmieją nie wspominając firmy jaka opinia poszła na.miasto to każdy się śmieje.

NIKT

nie może nas zmusić do odrabiania grudnia w soboty wrześniowe,październikowe czy listopadowe '' bo nie ma zamówień na grudzień'' nie interesuje mnie to ,ja na podstawie umowy o pracę świadczę swoją pracą a pracodawca ma obowiązek zapewnienia mi pracy ,w przypadku gdy jej nawet nie ma ,pracodawca jest zobowiązany do wypłacenia mi ustalonej umownie stawki ,i jeśli w grudniu faktycznie nie będzie co robić to spinko i tak będzie musiało nam wypłacić pensję i aby nikt się nie godził na wybieranie urlopu w te dni ,dość nas pookradali

Wtf

Z iluminatów to ten zarząd na pewno się nie składa. Iluminati znaczy oświecony a tutaj trudno ostatnio szukać światłych decyzji. Czas zadbać o pracowników produkcji i nie premiami których nie będzie możliwości zdobyć lub takimi za wierność. Czy nie daje do myślenia, że już brakuje ludzi i przerzucenie 2, 3 lub 5 nie załata sprawy. Czy nie jest jasnym sygnałem, że ludzie nie wrócili z wypowiedzeń tylko wybrali inne zakłady???

Piter
@Wtf

W biurze jest bardzo dużo ludzi. Niech przyjdą na produkcję. Ale oprócz premii na produkcji nikt nie będzie robił prawie za najniższą krajową. Teraz ani urlopu ani nic niby tyle pracy. Niech uważają bo zaraz sypną się l4. Niby taki szał pracy a podwyżki kiedy hm? I nie mówię o 40 groszach tylko kilka złotych. Nie mają pieniędzy? A na odprawy dla ludzi skąd wzięli? Oprócz premii proponuje podwyżki i będzie lepiej pracownicy się postarają.

@Piter

I tak nie dadzą. Biurowi zarobki mają o wiele lepsze. Produkcyjnych mają gdzieś. Prędzej firma upadnie niz dadzą podwyżki. Z resztą widać jak nie myślą. Full ludzi pozwalniali i już potrzebują. Myśleli że ludzie sami się nie pozwalniaja? Myślenie nie jest ich mocną stroną niestety. Jest wiele zakładów pracy więc szanujcie pracowników bo za chwilę sami kierownicy czy mistrzowie będą pracować na maszynach. Pozdrawiam

@Janusz

(usunięte przez administratora) Każdy byłby zadowolony. Najwięcej zależy właśnie od nas a jesteśmy najgorzej oplacani. Tylko niech nikt nie mówi ze nie ma kasy.(usunięte przez administratora) Nas nie będzie nikogo nie będzie. A ludzi brakuje. Haslo firma spinko firma ucząca się. Zarządzie do boju.

Krzychu
@Janusz

Najgorsze było to że zabrali niby 20 % ale minus premie straciliśmy ponad 50 %. Jak ktoś ma dobrą stawkę to nie odczuł, ale jeżeli ktoś ma stawkę najniższa to wiadomo wszystko opiera się na premiach i na tym nadrabiamy. Z resztą jak chodzi o stawki nigdy nie było sprawiedliwości. Niedługo młody pracownik będzie miał tyle co pracownik z 10 letnim stażem , a żeby było śmieszniej niedługo doświadczony pracownik będzie szlolil młodego co będzie miał być może większą stawkę. Hehe jest wesoło.

Zz
@Krzychu

Tak już było. Stary pracownik szkolił młodego co miał wyższa stawkę.

Krzychu
@Zz

Już tak było? Nawet nie wiedziałem hehe. To wszystko na temat.

OSTROŻNY

czas by powrócić do systemu pracy 7h by nie mijać się ze zmiennikami ,wielu pracowników odbywa,będzie odbywać lub jest w trakcie planowanych urlopów ,a co niektórzy przemieszczają się w weekendy po różnych ośrodkach lub większych skupiskach ,pamiętajcie corona virus przenosi się podczas kontaktu z wodą a ilość zakażonych znowu wzrosła zwłaszcza w Wlkp. dmuchajmy na zimne bo może być niezłe ała

Zielony guzik
@OSTROŻNY

O czym ty chłopie mówisz jakie urlopy jakie wakacje? Ludzie urlopów już nie mają od paru miesięcy i pieniędzy a ty tu z wakacjami wyskakujesz wydaje mi się że firma przewidziała obecna sytuację i dlatego kazała wcześniej urlop wykorzystać :D

Bas
@Zielony guzik

Naaa jak choopie, zarząd składa się z Iluminatów i wolnomularzy. Wszyscy wiedzieli kiedy i którego dokładnie - głupie narody świata zrobią lockdown.

Operator Cnc

Oprowadzenie po firmie, następnie sprawdzanie umiejętności czytania rysunku technicznego i korzystanie z przyrządów pomiarowych. Na koniec test sprawdzający umiejętności liczenia (matematyka) i rozmowa weryfikacyjna.

Dlaczego chce Pan/Pani u nas pracować? Ile chciałby Pan zarabiać? Czy ma Pan dzieci?

Tarcza 7.0

Najpierw firma dała pracownikom na ich własną niczym nie przymuszoną wola urlopy na początku wiosny ( nie żeby się tatowac ale po to by pracownicy odpoczęli) bo przecież moto nie zwalniało więc praca była. A teraz tym wyssanym z urlopu dla swojej korzyści daje możliwość dopracowania sobie dni urlopowych 1:1 w soboty, czyż to nie piękny gest???

Wtajemniczony
@Tarcza 7.0

(usunięte przez administratora) Klienci wstrzymali zamówienia a firma wysłała pracowników na urlop. Tak się praktykuje w firmach produkcyjnych.

Tarcza 7.0
@Wtajemniczony

Wysyła się na postojowe a nie na urlop. Urlop jest dla pracownika. Firma ma pracownikowi zapewnić pracę

Urlopik
@Tarcza 7.0

Firma poza zapewnieniem pracy, moze cie jeszcze wy..bać na bruk, także pomyśl lekko

Taaaaaa
@Urlopik

Tak to prawda, ale ważna jest także atmosfera w pracy, a tutaj widzę zastraszanie. Zapewniam że czasy niewolnictwa już dawno się skończyly. W dzisiejszych czasach za pomocą mediów takich jak np. Internet można zapoznać się z opiniami pracowników które kształtują obraz firmy. Więc zapodaj sobie maść na ból d.py,:)i stwórz pozytywny obraz firmy

Robol2
@Urlopik

I co te przymusowe urlopu dały ? Nic bo i tak ponad 200 osób (usunięte przez administratora) na bruk jak żeś to ładnie opisał. I tu nie jest winien żaden wirus tylko nieudolność zakładu który nie wyciągnął żadnych wniosków po kryzysie z 2009. Oczywiście 90% tych szczęśliwców było z produkcji. Biurowiec pozostał prawie nietknięty bo tam są wszyscy potrzebni. Ze zwolnieniami tak sie rozpędzili ze teraz brakuje im ludzi. Nikt na tym nie panował i nadal nie panuje co sie w tej firmie dzieje. Teraz dzwonią po niedawno zwolnionych i szukają jeleni do roboty :D. Myślą ze Spinko to jedyna firma w Lesznie która prace daje, no i tu sie przeliczyli.

Nick turbina
@Urlopik

Dlatego polecam zmianę pracy najlepiej gdzieś dalej niż zapiziałe Leszno, tu nie ma się wyboru... W Poznaniu to Ty wybierasz pracodawcę (jeśli masz minimum oleju w głowie)

Tokash

Jaki pracownik pozostaje, taki który siedzi z telefonem całą zmianę za tokarką, wprowadza korekty innym pracownikom na maszynach, zmniejsza posuwy, nie ogląda detali, utrudnia innym pracę, często rzuca L4. (usunięte przez administratora)

Jarek
@Tokash

Zmieniał innym posuwy i dawał korekty? Ktoś to widział? Mistrzowka wie? I taki ktoś pracuje nadal?

Tyranozaur
@Jarek

tak, ktoś wiedział i go wydał. tak, lider i mistrzowka wiedzieli o wszystkim. tak, taki pracuje i nikt nie wie dlaczego

Tk
@Tokash

Po pierwsze kolego naucz się pisać nazwiska ???? a jak masz jakieś obiekcje zapraszam o 14 przed Spinko ????

Ronaldo

Dobry w czym muszę być....? We wprowadzaniu innym korekt..?

@Ronaldo

Pewnie nawet korekty dać nie potrafisz , bo latałeś po całym zakładzie żeby Ci ktoś pomógł , za kilometry płacone nie miałeś

Adam Małysz

Kogo masz na myśli?

Żelisław Były Pracowity

Nie jest ważne jak pracujesz, tylko z kim się kolegujesz. Nie jest ważne jak harujesz, tylko komu Ty kablujesz. Po co tyrać za dziesięciu, jeśli znasz kierasów pięciu. Wystarczy im wejść głęboko, by na kierka gnać szeroko. Po co chęci, wiedza, szkoły, dla guru wyście matoły, stanowiska dla kolegów, i kierowników kundelków.

Firma nie wyszła z kryzysu, a oni wywracają całą strukturę do góry nogami... Czy leci z nami pilot?

@Adam

Czy to prawda , ze koniec kryzysu? Podobno za dużo ludzi zwolnili i mają przyjmować spowrotem? Hehe ale kabaret. Ale starych pracowników? Ciekawe kto wróci.

niktnicniewie
@Janek

są działy gdzie ludzie sami poodchodzili i ściągają zwolnionych, ale wypowiedzenia nadal są szykowane, nie czarujcie się, że to koniec zwolnień na koniec czerwca znowu pójdzie drukarka w ruch

Nikt
@Janek

(usunięte przez administratora)Szkoda tylko, że teraz jeszcze przewrót chcą zrobić pozamieniac mistrzów tych co ogarniali temat to nara żeby wcisnąć nowych co nie będą wiele ogarniać. Przeszkadzało że nie ma reklamacji na dziale to teraz nawet jakosciowcow chcą zwolnić. Paranoja

@Nikt

Pozmieniaja mistrzów? Na wszytkich działach? Masakra.

@niktnicniewie

Mogą poprzesuwać przecież ludzi. Dziwna polityka. Jednych zwolnią , a drugich spowrotem to bezsensu.

Jarosław
@Nikt

Dokładnie ludzie się sami zwalniają i zaczęło brakować ich. Co do zamian mistrzów to tylko i wyłącznie dyrektor zmienia i ustawia ludzi swoich (ratując żeliwnych chłopców wciska na aluminium) nie patrząc na innych ale jak będzie się robić swoje to mistrz się czepiać nie będzie. A reklamacje już lecą a jakościowców zaraz nie będzie - ciekawe kto to będzie ogarniać.

Pracownik 1503
@Adam

Masz rację. Planowaniem produkcji zajmie się człowiek który nigdy nie miał z tym nic wspólnego , a magazynem zajmie się blondi która nigdy nie dorówna swojemu poprzednikowi nawet w 1 procencie. Ale cóż tak wybrały elity tej firmy które obstawiają się swoimi ulubieńcami a nie dobrem firmy. pozdrawiam jako były pracownik tej firmy swoich kolegów koleżanki i życzę powodzenia.

Mariuszek
@Pracownik 1503

No właśnie jaki to ma sens ? Ludzi którzy się znali na swoim stanowisku zostali przesunieci na inne o którym nie mają pojęcia, żeby te rotacje czasem nie zrobiły gorzej z ta firma niż wirusek z nietoperza

Jakos
@Jarosław

Jakoś to bedzie nie martwmy sie... Nadzoru bedzie.mniej ale robota jakos sie zrobi... 2800 pln na reke i zarzadzaj 60 osobami......

Obserwator zmian
@Pracownik 1503

.....może.nie Wszyscy to wiedzą czują ale kilka dużych zmian nie jest podyktowana dobrem firmy chęcią zmian na lepsze lecz prywatnymi urazami zadzieraniem nosa i " nie lubieniem" co po niektórych osób przez ... :) Chyba każdy to wie... :) Kto kogo lubi a kogo nie :)

independent

słyszałem że dzwonią po ludziach żeby wrócili jakie warunki im proponują ktoś wie ?

Czemu?

Ex

Takie same

2000 na reke ????????

Nemo

Niestety, działania zarządu przypominają sapera który otrzeźwiał nagi na polu minowym. Artystyczne przesunięcia mistrzów zmianowych, wytrzebienie stada jakościowców, pozbycie się innych pracowników metodą na chybił- trafił.. A najlepsze jest zwalanie winy za własne błedy na nieznośne siły natury.... Ktoś pytał o kolowrotek, tak chyba to koniec pandemii, ale niestety tylko dla pracodawcy.. Co zaś do telefonów do osób zwolnionych... Jeśli ktoś znalazł już pracę to jego powrót na łono firmy musi mieć inne podstawy niż finanse, rozwój zawodowy, stabilizacja życiowa i zaufanie do pracodawcy.

Janusz

Czy to prawda że kołowrotek już nie zaraża przy wejściu i pokonał covida?

Zwilniona

Recepcja w spinko ma niedługo być rodzinna dziedziczona w prostej Lini :-( nie po umiejętnościach. Czyli " biurowych" coraz więcej ehhh

@Zwilniona

W jaki sposób?

Zdziwiony
@Zwilniona

Też słyszałem taką informację. Wydawać by się mogło, że w recepcji powinna pracować oboba choć trochę kompetentna. Co tę panią wyróżnia od innych? Chyba tylko to, że jest siostrą pani, która tam siedziała a w tej firmie to mocny atut i wystarczające kompetencje

Bezrobotna
@Zdziwiony

Siostra Pani z recepcji już nie pracuje wgl w spinko wiec skąd te ploty???

Pytanie prawda że teraz będzie jeden kierownik na 2 wydziały. Przecież on o jednym nie ma pojęcia A gdzie o dwóch wydziałach. W dodatku wymieniają mu mistrzów i uciekają jakociowców. Słabo to wygląda. A jak żeliwo wygląda?

Def

To jeden z lepszych kierowników jakie spinko miało.Można iść do gościa i normalnie z nim pogadać. Spoko facet. Za późno się zjawił. Wbrew pozorom kreski i procenty są bardzo potrzebne.

Czyli jednak zwykli, szarzy robole, którym też tam byłem, dobrze wnioskowali już w zeszłym roku. Wszystko zmierzało do tego, że ktoś spinko przejmie. Zeszłoroczna fala reklamacji, wprowadzanie na siłę (usunięte przez administratora) pomysłów, które dopiero przy "przejściu kontrolnym" przed audytem pokazywało, że faktycznie się nie sprawdzają, presja na ludzi, brak podwyżek i jeszcze kilka innych spraw. Jednak nie tacy głupi ludzie tam pracują i pracowali, wbrew temu co się niektórym, stojącym stopień wyżej w hierarchii, wydawało.

@Andrzej

Andrzej a Ty nadal masz żal, że Ci podziękowali za wtopę? Dobrze wiem kim jesteś. Topisz tu swoje żale od miesięcy, wypisujesz bzdury nie znając obecnej sytuacji. I te wasze teorie spiskowe hahaha. Myślicie że reklamacje to dobra droga dla zarządu? Przecież to są koszta dla firmy większe niż wasza premia za jej brak, po za tym wskaźnik klienta o którym nie macie pojęcia jak funkcjonuje bo nie macie z tym bezpośredniej styczności - i nie chodzi tu o pieniądze tylko o "chęć" dawania nam pracy. Roszady komentujecie - obecnie nie jest potrzebne 6 mistrzow na wydziale to są roszady - to chyba logiczne. Czemu tutaj nikt nie pisze o detalu bez gwintu wysłanym do klienta? Detalu z pękniętym gwintownikiem w otworze? Wysyłamy detal bez gwintu M12. Taki otwór i nie zauważyć braku gwintu. Tacy jesteście wszyscy eksperci. Po wszystkich to spływa a Ci zapluwani kitlowcy muszą myśleć co zrobić żeby maszyna myślała za człowieka i nie dopuszczała do takich sytuacji. Rozumiecie? Myślała za Was? To kim wy jesteście? Daj sobie spokój chłopie, zamknij ten portal i zacznij żyć :D

Operator 1
@Hehe

Kim my jesteśmy? Przyjdź na produkcję i pokaz mi choć jedno.(usunięte przez administratora) jedno działanie poreklamacyjne, jedna procedurę która wprowadziłeś żeby maszyna mogła myśleć za nas do boju. Zejdź na dół na spotkanie w szkoleniowym i przekaz to prosto w twarz operatorom. A co do roszad to się dowiedz najpierw... Wywala się i zwalnia pracowników którzy zapewnili brak leklamacji a za nich daje tych co nie ma dla nich miejsca to jest LOGIKA??? Chyba tylko w tym zakladzie

@Operator 1

To był sarkazm.... Nie ma takiego rozwiązania i nie będzie, które wyeliminuje w 100% czynnik ludzki. Nie mamy zautomatyzowanych linii, które na to pozwalają. Co do roszad wiem więcej niż myślisz.

@Operator 1

Po za tym zapewniać brak reklamacji powinniście WY.

@Hehe

Chciałbyś wiedzieć (usunięte przez administratora) :) Ja przez ponad dwa lata nie miałem ani jednej wtopy. Ani razu nie wylądowałem na niebieskie strefie, o reklamacji nie wspominając. I tak jak ktoś napisał, jakie działania poreklamacyjne były podejmowane? Podpis pod "szkoleniem" to działanie? Brawo w Wy. Co do gwintów, nie wypowiem się, bo nie frezowałem :)

Def
@Hehe

.Spinko poprostu nie dało rady z większą ilością zamówień i poległo poprzez reklamację na całej linii Brak szkoleń i inwestycji w pracownika. Uczymy się pracując? To teraz macie.Czas wyciągnąć wnioski. Cały czas nie można zwalać wszystkiego na szarego pracownika:) Jest takie powiedzenie że "ryba psuje się od głowy" oszukiwanie prezesa i zamiatanie problemów pod dywan teraz procentuje. 3majta się chłopoki

@Andrzej

Oho zaczynamy się obrażać. To ja wychodzę :)

Polityk

Ponoć znowu jakieś zmiany Dyrektor zrobił? Mistrzów pozmieniali znowu na Alu. I zrezygnowali jakoscowców na Alu i Żel kto to teraz będzie ogarniał na bieżąco. Zmiany znowu na gorsze A czy jeszcze będą zwalniać

Mariuszzzz
@Polityk

Nowy właściciel wydał warunki i muszą je spełnić

Magik

Pewnie jeżeli ktoś z wyżej postawionych :-( to chociaż przeczyta to stwierdzi, że ludzie narzekają bez podstaw ale czy nie czas na refleksje, że ostatnio nikt nie wpisał pozytywnej opinii. Zrezygnujmy z Jakości - owców bo nie było reklamacji, zróbmy roszady bo nudno się robiło, weźmy spowrotem ludzi którzy obejma stanowiska po znajomości.(usunięte przez administratora)

Abc

To początek końca...Wsumie to początek był dawno...

Sztukacz
@Abc

Co masz na myśli?

@Sztukacz

Zrobią teraz roszady bo nowi majstrowie się stawiać nie będą, gościa od kresek zostawia albo awansują, ludzie zwolnieni im nie wrócą bo albo coś znaleźli albo nie wsiada na dziurawy okręt co tu więcej jak już ktoś pisał wrócą ludzie zwolnieni przed czasem z jakiegoś jednak powodu po znajomości. Statek z połamanym sterem daleko nie popłynie, teraz tylko mieli na i...

Sztukacz
@Nowy

wedlug mnie wracac do firmy nie majac pewnosci ze za miesiac bedzie moze to samo to bez sensu, tylko naiwni wroca z powrotem, teraz ludzie za dlugo sie tutaj nie utrzymaja jak znajda lepsze warunki pracy to nie beda sie zastanawali tylko beda uciekac, bo czasem taka sytuacja jaka jest teraz moze sie powtorzyc lub bedzie sie powtarzac, juz ktos wczesniej powiedzial ta firma juz stracila ta renome, nikt nie wroci do firmy zeby za miesiac lub dwa dostac znowu wypowiedzenie

Byly pracownik

Chodza sluchy ze spinko chce przejac jakis inwestron z niemiec ... slyszal ktos cos ???

@Byly pracownik

Poważnie?

@Byly pracownik

Tak to prawda, to będzie Bosch

Pierwszy się pytasz a teraz potwierdzasz kto to, z kad nasz takie info kolego?

Byly pracownik 1
@Marek

Osoby pod nickiem byly pracownik to dwie rozne osoby . Nie znam tego drugiego

Powrot

Kolejny powrót po znajomości niebawem

Aga

Ciekawe gdzie Spinko ma pieniądze które dostało od państwa dla pracowników pensja teraz to jest kpina trzeba to zgłosić bo to jest chore co oni robią z ludźmi pewnie pieniądze wzięli do swojej kieszeni.

Joahim
@Aga

...na Twoim koncie bankowym. Byles na halach produkcyjnych? Ile maszyn produkuje? Jam sie nie produkuje to.sie.nie sprzedaje jak sie nie sprzedaje to nie ma kasy. Prad woda gaz trzeba placic... Teraz rozumiesz gdzie sa pieniadze. Skad wiesz ile dostalismy ? Jak jestes kozak w zarzadzaniu otworz wlasna dzialalnosc zatrudnij 5 osob i nic nie rob..ciekawe skad na wyplaty wezmiesz..

Zostaw merytoryczną opinię o SPINKO - Leszno

• Jak się pracuje w SPINKO?

Zobacz opinie na temat firmy SPINKO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 143.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPINKO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 120, z czego 11 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 70 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SPINKO?

Kandydaci do pracy w SPINKO napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SPINKO