Grupa Kęty

Kęty

Opinie o Grupa Kęty

Patrycja

@wkurzony pracownik a czy na jakiś awans nie można liczyć? Wiadomo, że na każdym stanowisku jest inaczej. Czasami lepiej się postarać, żeby awansować na inne stanowisko. Wtedy praca może wyglądać zupełnie inaczej, na innych warunkach.

Bingo

Doświadczony
@Bingo 29.08.2017 16:05
firma beznadziejna, skladasz cv i nic, nawet nie zadzwonia z podziekowania, ze wgl tam skladasz swoje cv, zenada, zenada...

Myślisz, że przy tej skali działalności mają czas oddzwaniać do każdego potencjalnego kandydata ? Prawie wszystkie firmy nie kontaktują się z potencjalnymi kandydatami, jeśli profil takowego nie przystaje do aktualnych wymagań...

John

Na których halach w Kętach jest możliwość pracy na jedną zmianę i jakie stanowiska?

Jaro

Beznadzieja kompletna

Pracownik ZPA

Sorry, są opinie tylko trzeba w dół przejechać, bo wyświetlają się od najstarszych zamiast na odwrót.

Piter

@warto posłuchac 21.02.2017 15:15
na jaki wydział

Zastępca dyrektora

mazatrol

zgadzam sie z kolega wyzej pompuja potezne pieniadze w maszyny i technologie do sprawnego wytwarzania co przynosi rzeczywiscie ogromne zyski ale zapominaja ze człowiek jest njawiekszym kapitałem firmy, podchodzac do tego zmysłem planisty nie ma co inwestowac w rozój i szkoelnie pracownika jak jestgo stanowisko mozna w niedalekiej przyszłoscu zrobotyzowac i wykluczyc czynnik ludzki podnoszzac wydajonsc o 200% ucinajac koszty o połowe z tego same korzyści. Przykro sie robi jak widze młodych chłopaków przychodzacych do Gk z głowa pełna pomysłów, ambicji, checi samodoskonalenia, uczenia sie a dostaja kopa i do roboty bez nawet najmniejszego przyuczenia co jest skutkiem napływajacych reklamacji, kto jest winien pracownik bo nie dopilnował swoich obowiazków na stanowsku a jak ma to zrobic jak nawet nie wiem jak wprowadzic korekte do programu. Merytorycznie dzaił HR niech ruszy sie z biurowca u postawi sie na miejscu szeregowego pracownwika i niech cos wreszcie zmienia bo masakra ludzie

Przeczytaj warto

Witam przepracowałem w GK parę lat niestety straconych, co tu merytorycznie powiedziec bez ukasliwości i wyewania żalu hmm może dobry social wysokie premie świąteczne 2-3 tysiecy złotych albo zakładowa kasa pożyczkowa ale to ma każde większe przedsiębiorstwo, ubezpieczenie NNW? to na pewno ma każda firma moze zarobki, jesli jestes bez doswiadcznia nie masz zielonego pojecia o pracy przy produkcji czy obróce aluminium masz 14 zł na umowe jesli masz doswiadczenie i wiedze na start dostajesz 15zł wiadomo kazda umowa to 1-2zł podwyzki, nadgodziny płaca w trzymiesiecznym okresie rozlieczniowym po nockach 100% po 1 i 2 zmianach cos połowa z tego, soboty pełna seetka cyba ze pracujesz w systemie czterobrygadowym wtedy dostajesz dodatek za system czyli dodatek za rezygnacje z zycia rodzinnego poniewaz pracujesz praktycznie na okrętke po 1 i 2 zmianach dzien wolnego po nockach dwa dni czyli ogólnie Meskyk, nie wiem jak reszta ludzi pracujacych w gk ale ja ten system z znosiłem słabo problemy ze spaniem itp. Atmosfera w pracy taka jak wszedzie zalezy na jaka brygade i brygadziste sie trafisz jaa miałem to szczescie ze brygada była w porzadku pomocni, ciekawi ludzie ale słyszałem opowiesci o donoszeniu na kolegów, obgadywaniem za plecami, rozsiewanie plotek itp norma, normy z sufitu praktycznie stajac na poczatku szychty przy maszynie zchodzisz na przerwe i pozniej gdy konczysz, rotacja potężna młodzi pracuja 2-3 miesiace i szukaja czegos innego starszyzna pracuje bo w miare dobra stawka. Rozwój,, kariery'' praktycznie zerowy ciezko jest sie wybic zwascza z pozycji ficzycznego szeregowego pracownika, wiadomo opcja zostania brygadzista po paru latach swietna zbieranie od kierownika za normy, wydajnosc,przestoje i cała reszte czyli ogólnie dosyc duzo stresu za marny dodatek za pełnienie obowaizków brygadzisty, przez pare lat pracy zauwazyłem ze wina lezy po stronie praocwnika nawet gdy to nie był Twój bład noa le cóz nie masz nic do gadania. System zarzadzania produkcja swietna sprawa niepotzrebny stres, stały nadzór porazka dlaczego ? zamiast skupic sie na wykonywanej pracy myslisz czy wyrobisz norme, kazdy przestój maszyny dłuzszy niz 1-2 min wystietla w proxi nieuzasadniony przestój czyli dostajesz minusa odnotowanego w systemie, sama praca dobrze zoorganizowana, wiec przestroga jesli masz jakas prawdziwa wiedze na temat programowania obrabiarek, masz jakas znajmosc obróbki czy mechaniki ucikeaj szukaj czegos innego usines sie ambicja i znajd cos na miare swoich mozliwosci bo tam bedziesz przystawka do zielonego guzizka a operatorem jedynie sprezonego powietrza. Wiekosc napsize noo a jaki Ci było tak zle to czemu nie poszukałes innej pracy co trzymali Cie przykuego łancuchem do posadzki? nie ale rodzina sama sie nie utzrma a wtedy akurat nie byo dobrej koniunkcji na szukanie nowego zatrudnienia. Z tego co szłyszałem to grupa kety inwetsuje teraz w kapitał ludzki ale ukrainski zalew pracowników ze wschodzniej granicy zle działa na morale kadry pracowniczej dlaczego poczucie bezpieczesntwa stabilnosci to najwazniejsze zalety oferowane przez pracodawce a jesli czujesz oddech na plecach ukrainskiego tynkarza z Donbasu który pracuje jak Ty moze szybciej za mniejsze pieniadze. mniejszy social przez marchan. A własniee Marchan spólka zatrudniaja praocników na tereni grupy kety porazka. zatrudnia ludzi za najnisza krajowa a pracuja tak samo jak pod grupa pd czego zalezy czy dostanie sie pod grupe czy pod marchan? nie mam pojecia warto przegladac ofery na oficalnej stronie grupy jesli złoszysz podanie przez strone to procedura zatrudnienia rozpoczyna sie prawdopodobnie przez kadry i to da Ci pewnosc ze jestes pod grupa masz lepiej, kasa wieksza, premia swiateczna itp. Zastanawiam sie jeśli grupa kety notuje takie potezne przychody to dlaczego nie daje zarobic szeregowym praocnikom ktorzy generuja w bardzo duzym stopniu dochód tej firmy trudno powiedziec. Jesli masz ambicje i poukładne w głowie to mysl i szukaj bo na prace teraz jest hossa

Piotr221141221214124142421124
@Przeczytaj warto 03.02.2017 19:43

Kolega wyżej pisze od ZPA, to cała prawda, na prasowniach też nie jest lepiej. Skoro teraz gdy nie mogą znaleźć ludzi tak traktują pracownik to strach się bać co będzie w razie jakiś kryzysów. Długoletnich pracowników wywalają za byle przewinienie. Zarobki kiepskie, a wielu z kadry zarządzającej nie wzbudza najmniejszego autorytetu, wykorzystują swoją pozycję, a nie sprawiają wrażenia specjalnie ogarniętych, czy wyedukowanych. Przeglądałem raport przychód firmy 1 200 mln, zysk netto 200 mln PLN, ile z tego idzie na wynagrodzenia pracowników fizycznych 1%? Współwłaścicielem Marhanu jest jeden z dyrektorów, jest to sposób na wyprowadzanie pieniędzy ze spólki do jego kieszeni za niezłą kasę, od każdego pracownika marhan coś dostaje, przynajmniej takie słyszałem plotki, a wydają się bardzo prawdopodobne.

kierowca

Ta babka stara co wydaje papiery to jest dramatyczna dłużej czeka się na papiery niż sam zaladunek

Mariusz

staryrobol
@Mariusz 06.12.2016 10:34
witam a jak z zarobkami Mechanika Utrzymaniu ruchu

Witaj. Rysiek da 14 na początek...brutto...a dalej zależy ...do 24 dojdziesz po 20 latach pracy... jak ja...

Tomek
@Mariusz 06.12.2016 10:34

Takie jak pracownika

efrtyu

@rzecz no dobra a jesteś pewien ze tak jest? z tego co wiem to jako przedstawiciel handlowy to akurat można liczyc na dwuskładnikowe wynagrodzenie ..

zwalniają polaków żeby przyjąć ukraińców robi się nieciekawie

Kolegapofachu

Wszędzie trzeba czekać a pokój dla kierowcy tez jest. Przynajmniej jest to firma która płaci w miarę dobre pieniądze za kurs i nie czekasz kilku miesięcy na przelew na terenie zakładu możesz zjeść coś ciepłego i masz czystą toalete

ttzx

ROTACJA JEST CALY CZAS TAKZE SKLADAJCIE PAPIERY hehee

@poinformowany
@ttzx 22.07.2016 12:00
ROTACJA JEST CALY CZAS TAKZE SKLADAJCIE PAPIERY hehee

Dokładnie..rotacja jest duża, ciągle przyjmują nowych pracowników (praca fizyczna), ale trzeba być dobrze ''poinformowanym'' (czyt. mieć kogoś znajomego, który Ci pracę załatwi)...

koniu

fajne masz ambicje jak chcesz zrobic kariere z uprawnieniami na wozek:D

tt

Mlodzi wykorzystuja ta firme tylko do zrobienia uprawnien na wozki i suwnice a potem uciekaja.......

Agrest1298
@tt 20.07.2016 12:16

Bo do tego sie nadaje

Sali

Wierzysz mocno? To ja ci gwarantuje, że mocno się przeliczysz :D

dgfh

popytaj kogos kto tam duzo pracuje to sie wszystkiego dowiesz co to za firma hehee no rozwiniesz sie na umowe na stale bedziesz miec 15 zl a co do rozwiniecia to wszystko zalezy czy masz kogos u gory kto cie poprze.

tt

jezeli dla ciebie 1600 zl to bardzo dobre wynagrodzenie to przyjmij sie oni tylko na takich czekaja

tomek

premia jest raz na pol roku jak nie podpadniesz ani nie wezmiesz l4 w wysokosci 300 zl brutto i nie kazdy ja dostaje. nadgodziny sa jak maja duzo zamowien , grusza 400-600 zl w zaleznosci od dochodu na czlonka rodziny to tyle co oferuje grupa kety. pieniadze 13zl brutto na start ..... lepiej poszukac gdzie indziej w bielsku kazda firma oferuje lepsze warunki ludzie wola sie zlozyc w 4 osoby na paliwo i jechac do pracy do bielska.

Rafał

Panowie i Panie napisze ktoś jakieś konkrety? Może ktoś, kto tam pracuje i zna firmę od środka. Czy macie tam premie, bony,dofinansowania, związki ( jakie ), rade pracowniczą, grusze, kasę PKZP, nadgodziny, itp?? Tylko jak ktoś pisze to konkretnie i na temat. Dziękuję.

wkurzony pracownik
@Rafał 15.07.2016 22:33

na premie nie licz, na podwyzke jak nie lubisz wchodzic komus do tylka tez nie licz, tragedia zakład, strasznie przereklamowany zatrudniajac sie tam bylem szczesliwy p oroku juz wime jak jest, uciekam jak najdalej!

tt

nie ma bo biora w wiekszosci ludzi z podfirmy

tomek

hehehee jakby "zacnie" zarabiali to by sie tyle ludzi nie zwalnialo.......

tomek

nie polecam firmy zarobki najslabsze na strefie w tychach brak premii i ciagle podnoszenie norm na podwyzki nie ma szans chyba ze masz kogos "u gory"

dgfh

jakie szkolenia chyba na suwnice hehehee kazdy kto robi tam troche to tylko patrzy jak z tamtad uciec atmosfera take ze od 7 tylko myslisz kiedy bedzie 15....

marek

cos w MARHANIE spora rotacja ostatnio i ludzi nie moga znalezc do niewolniczej roboty ale co sie dziwic za takie pieniadze to niech sobie sam pracuje prezes W...... ktory zreszta ma udzialy w marhanie

misiek2

po znajomosci tam sie nie dostaniesz , a oferty na ich stronie nie sa aktualizowane , przyjecia sobie mimo wszystko jak nie ma ofert na stronie , znajomości robia swoje

takiczlowiek

wie ktos jak sie tam mozna zatrudnic zalapac do roboty??

Grand

Obiecują i na tym się kończy po sezonie czyli październik do zwolnienia średnio 3 lata przez marhan. Nie masz pleców zapomnij o grupie

wujek

Co chcesz wiedzieć?

Rob

Zatrudnianie się przez spółkę marhan do pracy w GK to po prostu coś co w 17, 18 i 19 wieku nazywało się handlem niewolnikami. Właściciel spółki trzepie kasę a ty zapier..... za nędzne ochłapy z Pańskiego stołu, nędza i rozpacz.

Dynamic I

A jak wygląda proces rekrutacji dla stanowisk umysłowych niższego szczebla (asystenci, referenci)? Czy stawiane są duże wymagania dla osób bez doświadczenia w branży? Jaka jest atmosfera pracy i nastawienie do współpracowników?

Grand

Pierwsze co idziesz po marhan tam około 3 lat dopiero może potem do grupy cie przyjmą na 3 miesiące 6 i 9 potem 2 lata i dopiero na stałe zależy jaki dział na odlewni szybko do grupy biorą na prasowni po 5 lat w Marianne robia

DRIV3R
@Grand 06.08.2016 07:59

Jak wpiszesz sobie w CV minimalną znajomość obsługi CNC to za 14 15zł brutto Cie przyjmą na centra, w 4brygadówce... Robią tam tylko tacy, co im odpowiada gnojenie przez kierownika i wypłata 2tys po paru latach pracy. Dodatki na święta, gruszka itp w zależności od dochodu na członka rodziny. Atmosfera kiepska, mało pomocnych ludzi bo każdy się boi że nie wyrobi normy, a szkolenia żadnego na początku nie ma, idź i rób. Na ZPA1 brak prysznicy, szatni, organizacji pracy. Może kiedyś się polepszy, ale póki co nie ma co liczyć na jakieś cuda, miłą atmosferę czy premie. Ciśnienie na pracownika jest takie, że non stop ktoś się zwalnia, bo i wszędzie się zarabia więcej. Jeżeli żyjecie w przekonaniu lat 90tych, że na "ZML" to się dobrze zarabia i ciężko się dostać, żyjecie w błędzie. Kasa jest na prasach czy folii, ale tam to raczej przyjmują przez marhan, więc trzeba mieć cierpliwość. Ogólnie to nie polecam, chodź wiele ludzi pracuję tam bo mówią "ady gdzie ja pójdę"... jeżeli potrafisz więcej niż podpisać się IKSEM i liczyć do 10, masz ambicje gadane i doświadczenie w pracy, olej GK

GUESTGK

Odpowiadam na powyzsze pytania. Obecna jest spolka Marhan przez ktora wiadomo jakie sa pieniadze... Jezeli ktos jest zatrudniony bezposrednio przez GK dostaje w miare normalne pieniadze. Zaklad brnie do przodu ciagle cos nowego wiele zmian. Nie zwalniaja po zatrudnieniu chyba ze jestes jakis tluk albo wgl nie kumaty czlowiek. Zarobki w przedziale 2000+ zalezy od stanowiska. Na rozmowach jest zwyczajnie. Zalezy gdzie sie startuje. Nic strasznego nie ma sie co stresowac. Jest jeden wydzial ktorego nie polecam = ZPA-1. Pozdrawiam.

axo

rowniez zalezy mi na opini pracownikow ktorzy maja juz jakis staz oraz doswiadczenie w segmencie wyrobow wyciskanych. Jakie zarobki ? jakie warunki umowy ?

iva

kulik o co pytali na rozmowie? mógłbyś napisaćm będę bardzo wdzięczna!

umysłowy
@JamŁasica 29.10.2014 15:43
Witaj, a masz może pojęcie o stanowisku które teraz oferują, tj. specjalista ds. logistyki i planowania? Jakie tam są warunk...

Kierownik Dudziak przypuszczalnie. Pomysły podwładnych przedstawia dyrektorom RL i RH jako swoje i tak punktuje. Jego świat to excel i analizy oderwane od życia. Kierownik handlowy Burzej prostuje go i urealnia mu zasady planowania produkcji pod klientów/rynek, może w końcu zaskoczy.

zwirek
@JamŁasica 29.10.2014 15:43

tak umyslowi to moze tyle maja ale z pracownikiem szeregowym nikt sie nie liczy robic w systemie to porazka za 1600 zlotych i czasu wolnego dla siebie nie ma wiem bo tam pracuje nie ma przyszlosci w tym zakladzie ale tyle dobrze ze chociaz na miejscu jest a pracowactrzeba bo czeba za cos zyc i druga sprawa to spolka MARHAN jest posrednikiem w tym zakladzie i wiekszosc ludzi pracuje przez nia za najnizsza krajowa a GRUPA KETY milionowe zyski ma a ciagle nazejaka ze kryzys jest i ludzi maja za nic tylko kazuja robic wiecej i wiecej trzecia sprawa jest taka ze ci co maja znajomych w kierownictwie to maja dobrze zarobki i ogolnie ok ale jak nie masz znajomosci to jedziesz za najniza stawke tyle mam do powiedzenia mam nadzieje ze to ktos przeczyta

Pelagia

ja wam powiem tak - nie wiem czy mówimy o tym samym kolesiu co był na rozmowie : Blondyn ok 167-170 cm wzrostu z bródką (zgoda- sympatycznie wyglądał i można powiedzieć bez kozery: miał ten błysk w oku :) ) ale coś musiało nie zgrać Stąd moje pytanie - skoro chcą kogoś dobrego to albo on nie chce bo coś tam .... Albo oni nie chcą bo coś tam .... A jak nie wiadomo o co chodzi to w obie strony chyba o pieniądze. Cholera - zainwestoali by w dobry zespół a kożyści by były długofalowe !!!! A nie tylko szukają i szukają !!!!!!!!!!!! Polscy pracodawcy mam wrażenie chcieliby mgr inż / dr / Prof / ale za 2000-3000 tyś złotych

gron

Kiedyś zapewniali klienta, że Grupa Kęty jest producentem wysokociśnieniowych odlewów aluminiowych. Panowie nie zawsze odróżniają stopy do wyciskania od tych do odlewania, ale że GK posiada własną odlewnie wysokociśnieniową to już przeszli samych siebie:) cóż nie zależy za wiele wymagać od absolwentów szkółki rolniczej... To jest niesamowicie przykre, że tak wygląda największy pracodawca w mieście.

Jolin

A ja wam powiem, że chyba szukają kogoś nowego do tych "pseudohandlowców" bo wczoraj widziałam kolesia w garniaku który nawet sympatycznie wyglądał jednak czy będzie odpowiadał... trudno powiedzieć - wiemy że obiecanki cacanki zawsze były i będą.

adam chrzanek

4 czterobrygadówka to 4 dni robisz na rano masz dzień przerwy potem przychodzisz na nockę 4 dni masz wolne jeden pełny dzień i przychodzisz na popołudnie święta nie święta 8 godzin masz wypracować 168 godzin jak w kodeksie pracy reszta to ddw czyli dodatkowy dzień do wybrania za który możesz wsiąść kasę (czyli tzw.setke ) lub wolne

Tomak

a gdzie szukałaś tej zakładki? bo tutaj jest :) http://www.grupakety.com/pl/praca/ może byłaś na innej stronie

marcin
@marcin 27.03.2014 19:59
1500 będziesz miał za 4 brygadę wiem bo pytałem specjalistę,przez pośrednika,wiem bo pamiętam jak było kiedyś...

sorki pomyłka 1680 brutto +5% brygadowej bez niczego przez marhan,może na gk jest lepiej,niewiem

qwert

Wegetować można tylko jak tu myśleć o założeniu rodziny. (usunięte przez administratora)

fyt

zmien lekarza

milo

jednym słowem porażka robi się dokładnie za grosze jak ludzie 25 lat temu zarabiali 1200zł a teraz się zaczyna od 1500zł gdzie tu sens i logika a wszystko idzie do góry zarabia tylko kierownictwo i starsi pracownicy którzy mają wyrobioną stawke(usunięte przez administratora)

gk

i niby racja, ale to samo kierownictwo jednocześnie swoich pracowników ocenia po znajomości lub nie języków obcych. To, że niekompetentni szefowie szukają jeleni do pracy za nich (bez skrępowania przerzucają swoją pracę na podwładnych, często także w sferze podejmowania decyzji i odpowiedzialności)to także prawda. I gdyby na prawdę była ta wiedza to super, a odnośnie doświadczenia to nic nie można powiedzieć - przecież każdy z nas musi pracować do 67-go roku życia. I co można powiedzieć: że ktoś w wieku 50-ciu lat to się nadaje na dyrektora, bo ma duże (czy długie) doświadczenie :)

xxx
@gk 24.01.2014 20:03

...brak słów...po co język,od pracowników fizycznych wymaga się niewiadomo czego,a koleś na kierowniczym st.takie rzeczy gada ...

karzeł

Ludzie z daleka od tego miejsca. (usunięte przez administratora). Atmosfera taka że codziennie myślisz tylko o jednym kiedy skończysz pracę. Kierownictwo bez znajomości języków obcych żenada. Ci na górze zarabiają dobre pieniądze i szukają jeleni których za marną kasę zwerbują (usunięte przez administratora) Uważacie na pozorną otoczkę wspaniałego pracodawcy wytwarzaną podczas rozmów kwalifikacyjnych.

metalurg

Grupa Kęty, czyli grupa ludzi po Akademii Rolniczej, którzy zabrali się za wyciskanie stopów. Pan szanowny Prezes czołowy specjalista od krów ukończył Akademię Rolniczą i obstawił swoimi ludźmi z uczelni co ważniejsze stołki. Nie raz byłem świadkiem jak inżynierowie na hali za głowę się chwytali co ci na górze wymyślili. Firma mogłaby działać dużo lepiej, a tak jest folwark kolesiów z rolniczej szkółki.

sk

całkowicie popieram - pełne zakłamanie - dla mnie nie do przyjęcia

Czara

Interesuje mnie praca planistki lub w laboratorium w GK Kęty. Co należy umieć by się tam dostać? Jak wygląda praca atmosfera itp... ?

Zostaw opinię o Grupa Kęty - Kęty

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Grupa Kęty