Opinie o SPINKO w Leszno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SPINKO. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SPINKO na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja sztabek, gąsek, wlewek metali niezależnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPINKO w Leszno

Piter

Dostaniemy ze Spinko duże odprawy i przeżyjemy :)To branża samochodowa, obecnie mały kryzys. Firma międzynarodowe kontrakty, maszyny warte kilkadziesiąt milionów euro ( jak tyle ludzi zwolnią to mogą kilka sprzedać bo po co mają stać nieużytkowane?), wiele milonów obrotów i zysków, dorobili się sporo przez ostatnie lata i mają rezerwy, więc wierzę , że z pracownikami pożegnają się godnie. To chyba kilku tysięcy dla dobrych i oddanych pracowników, którzy tak wiele dla nich zrobili i dla nich zarobili te milony, poświęcali się, pomagali razem rozwjać firmę wprowadzając swoje pomysły i starania, niejednokrotnie tracąc zdrowie, poświęcając nie tylko nadgodziny za wynagrodzenie, ale również w pomożeniu firmie w celu pilnych wysyłek to nie pożałują. Wspieranie firmy w ciężkich czasach niejednokrotnie idąc na rękę i branie przymusowych urlopów lub przekładanie urlopów, gdy było dużo pracy. Mam nadzieje, że policzą średnią z wypłat przed epidemią, a nie w trakcie i pożegnają się godnie, gdyż jak minie kryzys, praca ruszy jak kiedyś i będą szukać ponownie pracowników wtedy byli pracownicy chętnie wrócą. Mam nadzieje , że wezmą to pod uwagę , gdyż kiedyś był nawet system 4 zmianowy czy jak rok 2018 gdy pracowali pracownicy latem, gdy nie było klimatyzacji w 35 czy 40 stopniach po 12 godzin. Tak było. Mam nadzieję, że zarząd weźnie to pod uwagę. Pozdrawiam

@Piter

Tak było, dokładnie na prężnie rozwijającym się dziale żeliwa. Dobre czasy minęły. Zobaczymy co będzie co zarząd zrobi jak nas potraktują

ASTERIX

wiadomo że te osoby którym się kończą umowy maj czerwiec lipiec nie będą miały ich przedłużonych ale jestem za tym aby na miejscu nr 2 byli wszyscy którzy są chorzy i zbyt często korzystają ze zwolnień L4 wiem że za chwilę poleje się na mnie fala hejtu ale sorry notoryczne zwolnienia co roku czasem a nie jednokrotnie w podobnych okresach -święta 1+2+okres wakacyjny i tak co roku i nie rzadko zwolnienia przedłużane ,co to za lekarze je wystawiają znajomi rodzinni ? lekkie przegięcia co nie którzy stosują ,ale jeśli tak często chorują to może być oznaką poważnej choroby która w przyszłości bliskiej lub dalszej da o sobie znać i co wtedy ?

ASTERIX

a te osoby z grupami to co ? niby grupa niby schorzenie + 10 dni urlopu +dodatkowe przerwy + nie odrabianie świąt + goni + a jak nadgodziny to pierwsi ,za nich też powinni się zabrać i uświadomić .Firma potrzebuje teraz potężnego kopa aby wystartować i w miarę rozkręcić się, trochę to potrwa ale wierzę że da radę i dla tego potrzeba pracowników sumiennych sprawdzonych i pracowitych a przede wszystkim wydanych co nam z pracownika który w roku nie mówiąc o urlopie bo to się każdemu należy ale potrafi na L4 przebywać 5/6/7/ tygodni albo dłużej takie osoby nawet nie mają pojęcia jakie to generuje straty firmy ,owszem choroba nie wybiera bo każdy może zachorować ale sorry chłopy jak dęby a na sra ---czkę L4 na dwa tygodnie biorą

Nismo
@ASTERIX

Człowieku o czym Ty piszesz? Po 1 primo to jak zatrudnisz osobę niepełnosprawną otrzymujesz dodatkowe pieniądze od państwa. Po drugie primo to te osoby pracuja głównie na dziale klamek gdzie świetnie sobie radzą. Po trzecie primo to firma Spinko od zawsze zatrudniala osoby niepełnosprawne o czym świadczy jej nazwa A po czwarte primo ultimo, jaką to trzeba być hiena żeby się do takich osób (usunięte przez administratora) Człowiek człowiekowi wilkiem

@ASTERIX

Zastanów się zanim coś napiszesz. Byłem w takiej sytuacji. Niektórzy np przed swietami prawie brak urlopu i dostają bez problemu na pierdoly. Inni kilkadziesiąt dni urlopu i nie dostaną przez widzimisie mistrza. A ważna sprawą było zawiezienie rodzica do lekarza specjalisty bo choruje poważnie. I co w takiej sytuacji? Miałem poświęcić albo praca albo zdrowie rodzica. Co jest ważniejsze ? I takich sytuacji jest wiele. Więc przestań pisać o zwolnieniach w taki sposób. A jak zazdroscisz grupy oddaj mi swoje zdrowie a weź moje bo chętnie się zamienię na zdrowe serce.

Piter

Zmniejszyli urlop przez postój o 3 dni czyli z 26 dni na 23 dni. Czy jest to zgodne z prawem? Ktoś się orientuje?

Bonobo
@Piter

Oczywiście, ponieważ zmniejszył ci sie wymiar pracy, tak jakby do 4/5 etatu. W momencie powrotu do pełnego etatu wróci ci również twoje 3 dni.

Mario

te wasze wylewki i tak nie zmienia sytuacji w firmie

Operator Cnc

Oprowadzenie po firmie, następnie sprawdzanie umiejętności czytania rysunku technicznego i korzystanie z przyrządów pomiarowych. Na koniec test sprawdzający umiejętności liczenia (matematyka) i rozmowa weryfikacyjna.

Dlaczego chce Pan/Pani u nas pracować? Ile chciałby Pan zarabiać? Czy ma Pan dzieci?

Od trzech lat nikt Cię tam nie wysłucha ani nie weźmie nawet do myślenia tematu jedno co usłyszysz to " CO JA MOGE "

Ciezka jest sytuacja gdy człowiek się dowiaduje ze dzisiaj zwolnili pracownika z działu laboratorium ze stazem 14 lat jak zle sie musi dziać w tej firmie .współczuję temu człowiekowi był jaki był ale zawsze sobą.

Bonobo
@Anonim

Ciężkie zycie przed wami, jesli wierzycie że cyferka za staż coś wam zmieni. zapamiętajcie że nie ma firmy na świecie, która w momencie kryzysu niezwolni was żeby nie paść. Dla firm jestesmy tylko i wyłącznie siła roboczą, masz zrobic swoje zato dostać wypłatę i wypad. Jak nie jesteś potrzebny, niema dla ciebie roboty, sory. Im szybciej zrozumiecie ze tylko tyle znaczysz, to lepiej wam się bedzie żyło i będziecie przygotowani na ciężkie czasy - skonczcie myśleć że jedna firma do końca życia, i ze doświadczenie w jednej firmie i podejscie do wielu pracowników (fikcyjne stanowiska, trzymanie na sile, przesuwanie) zweryfikuje was boleśnie inny pracodawca. - chociaż zycze wam zeby tak nie było

@Anonim

Co zrobić. Nikogo nie szanują, ale jeszcze przyjdzie koza do woza. Niestety zakład z Zielonej Góry pociągnął nas w doł. Ludzie z zarządu! Sprzedajcie to i zainwestujcie w firme w Lesznie! Nie widzicie tego? Ma upaść wszystko ? Tego chcecie? Obudźcie się!

Abc
@Piotr

Tylko ze nie moga tego sprzedac. Podatki, dotacje, kredyty...

Adam z dgr
@Anonim

Przecież wszyscy wiedzą że to TUKAN z żółtymi papierami. Znajdzie sobie prace w Kościanie albo Pakówce tam go docenią

Koza
@Piotr

Koza na bank nie przyjdzie ???????? dziękuję

sowa
@Piotr

zajrzyj sobie na portale nieruchomości ile hal produkcyjnych w Polsce czeka na kupca i to po śmiesznie małych cenach

Kola
@Piotr

Nie pisz głupot.Szanują Was. Miałam krótki epizod w Spinko.Byłam bardzo zadowolona. Pójdziecie do innych firm to docenicie. Teraz oczka Wam się otworzą.

Gall Anonim

Witam czy ktoś wie ile ludzi w kitlach bedzie zwolnionych ?

Mariuszzzz
@Gall Anonim

Produlcjoner

Ta firma jiz nigdy nie będzie taka sama, nie będzie już takiej atmosfery jaka panowala dotychczas

Pewnie niedługo pozegnam się z praca, mimo to cieszę się, ze mogłam pracować w Spinko. I takiej pracy życzę sobie i swojej zmianie. Marcin, Mateusz dziękuję ????

Harnaś

Dziś posypały się pierwsze głowy. Kto będzie następny? Atmosfera porażka dzisiaj

@Harnaś

Ile dzis poszlo osob? 50? To kolejne bedzie 150. Dzisiaj atmosfera porazka? Porazka to juz od kwietnia, marca. A bedzie jeszcze gorzej..

Jacy wy wszyscy poszkodowani. Przeciez bycie operatorem to taka odpowiedzialna praca... Napewno nie w tej firmie, wasza odpowiedzialnosc konczy sie na srednicowce.. Myslicie jacy to wy nie jestescie kozaki w tej branzy.. Wszystko sie wam nalezy przeciez. Ciekawe jakie to wy byscie podejmowali decyzje gdybyscie byli w tych niebieskich kitlach. A moze odrazu prezesem?. Szczury co przyjda na 8h odjebac swoje praktycznie nie myslac bo tu duzo myslec nie trzeba a myslicie ze jestescie pempkami swiata, macie odgornie okreslone zasady postepowania podczas pracy zeby wasz mozg sie nie przegrzewal. Firma ratuje sie zeby nie upaść, chyba logiczne.. Kazdy ma ciezko, sie cieszcie ze wgl macie wynagrodzenie, a jak sie zyje ponad stan to potem ryk?.

solidarny

widzę że nie masz zajęcia na nocce tylko pisanie bzdur ci w głowie [piszesz sam do siebie?]

Nikt
@Anonim

Jeśli wyjazd z rodziną na tygodniowe wakacje albo na weekend w góry to życie ponad stan to sory Ale wróć do jaskini i żyj jak ludzie pierwotni!!!No i oddaj swoje auto, tel ,tv ,komputer . Aha i większość z nas na to jak mówisz "życie ponad stan "musi sobie zarobić po godzinach bo z pensji płaconych w tej firmie no nie bardzo można pozyc PONAD STAN

Bardzo zirytowany

Mnie tylko zastanawia czy będą zwalniać po stażu pracy? Tzn czy wogle będą na to patrzeć?! Bo ja tam nie chce nic mówić ale np na pewnym dziale to najkrócej pracuje kierownik :) hmmm albo np z braku doświadczenia będą zwalniać? Hmm to tez kierownik hahaha :) ale przecież pewnie jego nie rusza bo linie namalował i tablice zrobił ze zdjęciami maszyn i ich numerami bo ul twierdzi pracownicy nie znają maszyn i ich nr. Hahaha ale sam jest zawieszony między rzeczywistością a życiem realnym na produkcji. Myślicie ze jeżeli zrobicie pare kącików czystości przed auditem i trochę posprzątacie to lata kłamstw tak dużych klientów pójdą w zapomnienie?! Trochę na to za późno i tak długo tak ciagneliscie z ukrywanie wymiarów, niezgodności i wiele innych.... żal się robi jak się czyta ze spinko to taka światowa firma. Ucząca i uczciwa. Ale w pozerstwie uczciwa to napewno! Wasze decyzje to jedna wielka porażka... nie pracowałem jeszcze w firmie która tak kłamie i mataczy... na nic was nie stać bo moto ciągnie wszystko to ratujecie się kosztem pracownika... a mogła istnieć jeszcze wiele lat pewnie ale nie wy i tak wszystko wiecie lepiej przez my nosimy brudne ogrodniczki w butach mamy słomę i nie umiemy się wysłowić tak jak wy ale to dzięki nam was tam tylu jest. Może niech wszyscy zaczną się docenić nawzajem i będzie wszystko git. Chociaż tak prawdę mówiąc który z was”mówię tu oczywiście cały czas o kitlach” ma na tyle pokory żeby przyznać się do jakiegokolwiek błędu?!?! Szkoda naprawdę szkoda życzę wam wszystkim jak najlepiej ale to i tak już nic nie da pewnie. Pozdrawiam „wkurw” syn Bogdana z Łomianek :))))

Odpowiedź alu-ny
@Bardzo zirytowany

Nie bądźmy jak typowi zawistni Polacy. Ten pan jest niedługo ale z Alu Kaj jaki jest kunszt wykonania tych kresek i jaka jest jakość takiej tablicy ( może nie być pracowników tablica będzie) klient nie widzi czy wymiary się zgadzają i czy liczba pracowników jest ok ale zobaczy kreski i tablice i to już mu powie tu chce ulokować nowe projekty. To żadna Alu zja ze warto tak dbać o firmowy imidż

Nie mogę sie doczekac w tym roku firmowej wigilii :) ale będzie super :)

Zielony guzik
@Marek

Nie będzie przepychanek w końcu do jedzenia :)

ziuta
@Marek

nie będzie wigilii firmowej, socjal skasowano

@ziuta

Chyba tak prężna firmę stać na wynajęcie kateringu? Na przemowę jakaś jaki ten rok był super dla firmy? :)

Od paru miesięcy nie pracuje ale z tego co słyszę to pieniądze nie wchodzą w grę tu chodzi o Pana kierownika odlewni za chwilę zaczną się starzy pracownicy zwalniać jeżeli jest nie po jego myśli rzuca fochami i z takim tekstem ja was zwolnię to se poszedłem łaskę robi za chwilę sam wejdzie na maszyny cwaniaczek za dychę współczuję Panu prezesowi że takiego pawia ma pozdrawiam

Nowy nick

Jak tanio zwolnić 200 pracowników? 1 wziąć od rządu tarcze 2 zmienić wymiar wynagrodzenia na 80% 3 pozbawić ludzi w międzyczasie urlopów dla ratowania firmy 4 po okresie pomocy zwolnić 200 osób za 80 % ... I gotowe

Ilona
@Nowy nick

Ale.to dopiero w lipcu was zwolnią

Netflix
@Ilona

Zachowując klasę i standard do końca firma zamiast dać zarobić odchodzącym wręczy im, rzecz jasna na ich prośbę urlopy bezpłatne i sio

Obserwator

Witam! Nie jestem pracownikiem Waszej firmy ale od dłuższego czasu interesuję się i patrzę jak się pogrążacie w biedzie. Dziwię się że jeszcze nikt nie zgłosił do Prokuratury Zarządu za działanie na szkodę firmy. Mam tu na myśli firmę w Z.G. moim skromnym zdaniem nie przeprowadzono rozeznania logistycznego względem obsadzenia stanowisk pracy. Pozdrawiam i życzę lepszych czasów

Axn

Ciekawe czy prezes i reszta elity sobie też wypłacą najniższą krajową... Ale z tym wypłaceniem 80% chorobowego z najniższej krajowej przegieli... Ciekawe czy mają świadomość tego że pełno ludzi pozbawili środków do życia... Ludzie to zapamiętają!!!!!

Czy zgodne z prawem jest obniżenie pensji pracownika bez żadnego podpisania aneksow? Nikt nic nie podpisywał że się zgadza na obniżenie pensji

dfshsetr
@Marek

Tak, jest to zgodne z prawem

Bartas
@dfshsetr

Tylko na jakiej zasadzie się to odbyło? Prezes sobie ogłosił i to wszystko, nikt nic nie ma do powiedzenia?

Dyui
@Bartas

Wszędzie wisi kartka na jakiej podstawie się to odbyło. Jeśli ktoś był na chorobowym to dostał poniżej minimalnej ponieważ nastąpiła zmiana warunków i nie liczą średniej z ostatnich miesięcy.

Bartas
@Dyui

Czyli jak jestem teraz na chorobowym to ile dostanę, 80 procent z 80 procent?

SS panzer wywłoken

Wake Up, Neo ...lepiej podążaj za białym królikiem.

Metal maniak
@Marek

A premie moga byc a nie musza podpisales z nimi umowe ze premia bedzie no nir to pi co takie bzdury piszesz

Stawka
@Bartas

Stawki godzinowe zostały bez zmian. Tylko/aż miesięczny wymiar czasu pracy został zmniejszony do 80%. Stawka na l4 wynosi wiec 80% stawki godzinowej. Nie wiem tylko czy jest to również liczone w te dni, kiedy za darmo siedzimy w domu.

Zbychu

Przed koronawirusem było kiepsko (usunięte przez administratora) Teraz jesteśmy 3m w mule nie polecam nikomu no może kierownicze posadki bo na produkcji szacunku do pracowników brak . Jeśli macie inne opcje lepiej iść gdzieś indziej do pracy .

Robol2
@Zbychu

Jak może być poszanowanie dla pracownika jak nadeszła era pracodawcy??? Wiec albo robisz co fartuszek każe albo wypad za bramę. Wielu firmą pasuje teraz ten układ nie tylko tej. Ale co miłe szybko siei kończy wiec i to długo nie potrwa ;)

Jolanta

Może poinformujecie wcześniej pracowników kto został nominowany do zwolnienia??????? Tych 300 wybranych?? Czy standardowo na ostatni dzień poinformujecie, hmmmm?????? Swoich kolegów też bierzecie pod uwagę w nominacjach????

Zostaw merytoryczną opinię o SPINKO - Leszno

• Jak się pracuje w SPINKO?

Zobacz opinie na temat firmy SPINKO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 142.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPINKO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 119, z czego 11 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a 70 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SPINKO?

Kandydaci do pracy w SPINKO napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SPINKO