Opinie o SPINKO w Leszno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SPINKO. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SPINKO na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja sztabek, gąsek, wlewek metali niezależnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPINKO w Leszno

Aga

Ciekawe gdzie Spinko ma pieniądze które dostało od państwa dla pracowników pensja teraz to jest kpina trzeba to zgłosić bo to jest chore co oni robią z ludźmi pewnie pieniądze wzięli do swojej kieszeni.

Joahim
@Aga

...na Twoim koncie bankowym. Byles na halach produkcyjnych? Ile maszyn produkuje? Jam sie nie produkuje to.sie.nie sprzedaje jak sie nie sprzedaje to nie ma kasy. Prad woda gaz trzeba placic... Teraz rozumiesz gdzie sa pieniadze. Skad wiesz ile dostalismy ? Jak jestes kozak w zarzadzaniu otworz wlasna dzialalnosc zatrudnij 5 osob i nic nie rob..ciekawe skad na wyplaty wezmiesz..

Super, administracja wprowadza cenzurę :D

Nic dziwnego

Prawda niestety jet taka szanowni Panstwo ze zamieszanie z korona to dla spinko wybawienie. Wiele lat dla osob na stolkach bylo na pierwszym miejscu wlasne ja i walka o kariery, nazwy stanowisk i pokazywanie co nie ja, jaki madry ja jestem itd. a interes firmy co juz h... Ta firma tak i tak sie poprostu konczy ze wzgledu na polityke prowadzona przez najgrubsze ryby, napchac swoja kieszen a reszte rozdeptac i zamiesc pod dywan. Z ta roznica ze obecnie oficjalne wytlumaczenie na (usunięte przez administratora) jakiego siegla firma: to nie nasza wina tylko korony. I nie bedzie rozliczony nik za winy i grzechy. Bolesne ale prawdziwe. Konczac zycze wszystkim powodzenia i duzo zdrowka

lolo
@Nic dziwnego

Gdybyś wiedział ile ta cała góra zarabia w porównaniu z Poznaniem czy Wrockiem to byś troszeczkę inaczej na to patrzył. A i podszkol j.polski.

@lolo

I tak samo produkcja. Lepsze stawki i wynagrodzenia. A ile wam zabrali wynagrodzenia 20 % tak jak wszędzie mówią? Nam nie 20% a 50% bo u nas zależy dużo od premii, a wy macie stałą pensję. Wy zeszliscie z 5 czy więcej na 4 tysiące około, my z 3500 na 1800. Różnica ogromna.

Bonobo
@Janusz

A gdzie tam, nam nic niezabrali, prawie nieodczulem pandemii, spadlem z 9000 na 8500 brutto, zamiast kawioru na kolację, muszę jadać Homary... Ciezko mi

@Bonobo

Człowiek poważnie rozmawia, a tu same przedszkolaki.

Bonobo
@Janusz

Masz rację, widać że niepotrafisz wyczuć sarkazmu i ironii. Tak skończmy te bajeczki, to fakt pare kitli zarabia dobre pieniadze (moze z 10%), ale niewrzucaj wszystkich do jednego worka

On to już samym swoim jestestwem pluje na siebie :D I to, że taka osoba była "majstrem".

AR
@Andrzej

Dajcie spokój z bluzgami na Mateusza. Robi swoje ja nie narzekam.

Operator Cnc

Oprowadzenie po firmie, następnie sprawdzanie umiejętności czytania rysunku technicznego i korzystanie z przyrządów pomiarowych. Na koniec test sprawdzający umiejętności liczenia (matematyka) i rozmowa weryfikacyjna.

Dlaczego chce Pan/Pani u nas pracować? Ile chciałby Pan zarabiać? Czy ma Pan dzieci?

Leszno
Romek

Nie narzekajcie. Poczytajcie jakie nam się odprawy należą. Ze spokojem będziemy mogli poszukać nowej pracy. Zakładając że ktoś ma stawkę 19 zl , miał umowę na stałe to dostanie za 2 msc odprawy plus 2 msc odszkodowania to jest ponad 10 tyś netto. Dobra kwota aby poszukać nowej pracy. A co mówicie ze nie dostaniemy tyle?(usunięte przez administratora)

@Romek

Rzeczywiście podstawą do obliczenia jest nasza podstawa z umowy według przepisów więc nie powinno być źle. A reszta to premie i inne rzeczy. Ale wiadomo jakie, ze nie mamy premii ani innych dodatków z ostatnich miesięcy.

Booohoo
@Michu

Odprawa i odszkodowanie jest liczone tylko z tego co masz na papierze, nawet jak bys mial ostatni rok +1250 premii to i tak policzyli by ci twoja podstawe, premia niejest wpisana i jest to tylko Dodatek

@Booohoo

Więc nie będzie źle jak na kryzys jaki mamy. A jeszcze jakieś dodatki? To się liczy jak ekwiwalent za urlop, a jak był urlop to zawsze było trochę więcej więc ciekawe co jeszcze w to wchodzi.

Booohoo
@Michu

Powinni dac za chyba niewykorzystany urlop w tym roku - za niewykorzystane dni

Janek

Spokojnie. Znajdziemy pracę. A jak kiedyś sie ruszy praca i by zadzwonili to odmowcie, bo im się nie opłaca szkolić młodych pracowników i tyle. Co nas to obchodzi? Chyba że dadzą nam dobre stawki plus część to co mieliby przeznaczyć na szkolenie. Albo tak jak kiedyś zatrudnia młodych kupę braków i reklamacji i będzie kolejny upadek. Firma ma czas na przemyślenia. Opinia idzie w świat. Ten wirus to dla nich wybawienie. Sami wiecie że wcześniej już było kiepsko. Zielona Góra pociągnęła ich w dół. Pozdrawiam. A propo Nowego Kisielina jak tam sytuacja też zwalniają?

ex worker
@Janek

Tak, dodatkowo umowy nie są przedłużane.

O odpowiedź proszę Gore

Co w tym roku będzie z urlopem, który chcemy poświęcić rodzinie na wyjazd w tym po.... Lonym 2020 roku. My z własnej woli mamy brać urlopy bo zakład chce. Ile mamy jeszcze od siebie dać??? 80% brak premii, brak urlopu? Duża część zwolnionych.(usunięte przez administratora)

@O odpowiedź proszę Gore

Zobacz co rząd zrobił. Jakie tarcze antykryzysowe wprowadził. Co pracodawcy robią? Robią co chcą. Skończyły się dla nas dobre czasy.(usunięte przez administratora)

Haha

Dziewczynie obsługującej jedna maszynę i bronboże na inna przedłużają umowę a ludzi przed emerytura na bruk. Jak tu szukać logiki

@Haha

Teraz przedłużyli? Znajomości pewnie.

Nix

Wlasnie dostalem wypowiedzenie Zona bez pracy, dwojka dzieci, zero chorobowego, urlop wyblagany I pytam za co, za to ze bylem lojalny wobec firmy

Leszczyniak

Jak mnie zwolnią to w drodze do szatni wszyscy spotkani po drodze mają z liścia

Niebieski fartuszek

Daj znać, ustawimy się

@Leszczyniak

Ja bym na Twoim miejscu sie wykasztanił na środku hali :)

Hala
@Leszczyniak

Jaki chojrak ???? pewnie z 10lat robi i jedyne co mu sie udalo wykrztusic to "dobrze kierowniku", jak będziesz szedł do tej szatni to niezapomnij sie od ściany odkleić zeby cię ktoś jednak spotkał

@Niebieski fartuszek

Zapraszam pedale o 14 na żeliwo 1 chiron psa zobaczymy jaki jesteś kozak tylko sie nie zesraj po drodze cioto

Niebieski fartuszek w oksach
@Leszczyniak

To jak mnie spotkasz po drodze, to daj mi znać jakby co. Okulary ściągnę. :)

Dr Joint
@Leszczyniak

Z takimi tekstami i podejściem zapraszamy do poradni. Z żeliwa masz blisko. Spinko nie potrzebuje takich cwaniaków

@Leszczyniak

Wiesz co, zrób wszystkim przysluge i zwolnij się sam. Zrobisz miejsce komus kto tej pracy potrzebuje.

Grubas

He he prawda. Otis mocny w gębie ale i pewnie liścia by wypłacił. A z kayohem też ma rację

Bogdan

Głównym problemem na dzień dzisiejszy jest właśnie to, że czytając komentarze skupiamy się na tych , choć prawdę mówiąc bladzimy właśnie w tym lecz spójrzmy obiektywnie jeśli to się sprawdzi to stanowczo na tak, a co do problemu rodzi się pytanie czy można? Odpowiedźmy sobie szczerze sami

Językoznawca
@Bogdan

Masz chyba problem z formułowaniem logicznych wypowiedzi...

Leszczyniak

Pierwszy do zwolnienia lider z psa ze zmiany Michała. Nierzetelny niekompetentny lizodupiec

Cyrkospinko

Ale będzie chęcią jak lud się dowie, że łasce przedłuża umowę a doświadczonych operatorów zwolnią, no i p. Prezesie czas ratować firmę a nie zostawiać znajomego jako dowódcę działu od kresek i tablic. Pozdro

@Cyrkospinko

Przecież kreski i tablice to podstawa. Bez tablic, wypełniania ich minutę po danej godzinie, cała firma by padła. Nie ważne podejście do wszystkiego, grunt żeby tablica była wypełniona i broń Boże zaniedbywać tego obowiązku!

Bzdury. Co ten użytkownik wygaduje. Nie zna specyfiki pracy osób nadzorujących produkcje

Marysia z Krzycka

Więcej optymizmu, zacisnąć pasa a od stycznia będzie znowu dobrze, wałówke dobra na stołówce macie, premie wrócą, więcej optymizmu, a nie kłótni między sobą, pieniądze to też nie wszystko, dajcie coś od siebie w tych trudniejszych czasach. Zdrówka i tymbardziej spokoju dla wszystkich

Sztuka
@Marysia z Krzycka

Do stycznia to się wiele jeszcze może wydarzyć :)

Zielony guzik

Już go chyba przerzucili?

Vladimir

Może firma powinna pozwalniać kobiety pracujące na produkcji, które jedyne co potrafią to ględzić i plotkować, zamiast zaniżać pensje pracownikom, którzy rzeczywiście potrafią coś w tym fachu? Myślę, że wszystkim wyszło by to na zdrowie. Nie byłoby trzeba niczego poprawiać, robić za kogoś a i atmosfera by się oczyściła

@Vladimir

Bez przesady. Niektóre świetnie radzą sobie na maszynach w szczególnośi na frezarkach.

Wtf
@Piter

W sensie jak radzą? Bo umieją skasować licznik i założyć detal? Tu chodzi o samodzielność. Wymiana narzędzi, korekty, przezbrojenia. A nie tylko plotki plotki a później płacz bo się wyrobić nie mogą. Albo chodź pomóż! Firma nie dla kobiet może szczelność ale tutaj nie powinny pracować!

@Wtf

Spokojnie bez przesady nie dyskryminuj kobiet. Takie było założenie, że mają pracować i robić dobre sztuki, a od innych rzeczy liderzy. A co kobieta ma przezbrajać maszynę i np zakładać stół o wadze 70 kg?(usunięte przez administratora) Dźwigaj stój 70 kg i rób! Współczuję jej. Pozdrawiam

Tommy
@Vladimir

Taka prawda, albo romanse z fartuszkami i później śmiechy hihy z nimi przy maszynach.

Piter

Jak jesteś taki mądry aplikuj na kierownika lub prezesa i wprowadź ten przepis, a nie piszecie tutaj (usunięte przez administratora) Uważasz, że kobiety mało umieją? To jak uczyłeś? Jak szkoliłeś? Jak tłumaczyłeś? Wnioskuję , że jesteś doświadczony pracownik. Jak nie umieją to naucz! To wina ludzi nie kobiet. Znam takie co się naprawdę starają i chcą się nauczyć. Ale jak większość zielony guzik i nic więcej. Albo jeden z drugim chwalą się jak szybko robią przezbrojenia , a później (usunięte przez administratora) i chaos dla zmiennika. Co z tego, że miało być np wiertło fi 3 jak fi 5 może być i też ujedzie.Po co naddatki ustawiać? Zgrubna zbierze wszystko i po co reszta? Jeest na gotowo! Skrócony czas obróbki brawo! Przezbrojone? Przezbrojone zamiast czasu 2 zmian zrobione w 1 zmianę , a że źle? H... ważny czas i pochwała, a że zmiennik musi się męczyć i poprawiać i za gościa obrywa to już go nie interesuje. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Ktoś zrobi reklamacje to wszyscy cierpią. Taka polityka i macie efekty. Pozdrawiam.

@Piter

W takim podejściu do przezbrojeń to prym wiódł jeden z liderów :)

@Andrzej

Który? Ja tylko mogę powiedzieć o zmiennikach. To porażka. A jak mają taką samą stawkę lub większą(usunięte przez administratora)

@Andrzej

Juz wiem. Na zmianie u majstra Łukasza jest taki kumpel co przezbraja bardzo dużo na tokarkach multum detali małych i dużych. Prawie zawsze na maszynie ma gnoj o coś zj.... często pokazuje. To jest masakra ile on wie a ile inni. Często pokazuje. Niektórzy po kilku latach umieją ustawić naddatkow lub innych narzędzi. Eh trudno. Miejmy nadzieję że będzie dobrze.

Kobieta
@Vladimir

Poprawiać to chyba po Was trzeba. Na szczelności to nic innego się nie robi jak poprawia Wasze niedorobki bo się detalu obejrzeć nie chciało. Widziałam nie raz jakie piękne detale jechaliscie jak się po Was obejmowało stanowisko, zresztą cale uwalone bo czasu by nie starczyło na kabaret. Taki to dla Ciebie problem żeby pomoc wymienić narzędzia? Chętnie naucze się od Ciebie, żadnej pracy się nie boje.

Racja nie ma sensu.

Wow

Zgodnie z Tarcza nr. jakiś tam jest zapis że zakład pracy musi wyrównać pensje po obniżeniu do najniższej krajowej. Mam nadzieje że będą pamiętać o byłych pracownikach... Bo byli pracownicy na pewno będą firmie o tym przypominać...

@Wow

A jak były mniejsze i nic w tym kierunku się nie dzieje. I co teraz?

Aga

To jest chore co oni robią żadna firma tak nie robi zgłosić ich ciekawe czy panie w biurach mają obciętą wypłatę i panowie w kitlach za taką pensje żyć a pieniądze z rządu wzięli dla siebie

@Aga

W ABC pisze , że nic właśnie nie dostali.

Robol2
@Aga

No to czemu ich nie zgłosisz tylko zaliż sie tu ??? Bo to powoli zaczyna być śmieszne z że przez cały czas nikt nic o tej firmie nie pisał a teraz jak wręczyli ludziom wypowiedzenia to jaka ta firma jest zła :D i niedobra :D. A przez te wszystkie lata gdzie każdy mógł zmienić prace jak mu coś nie odpowiadało to wszyscy jakoś dziwnym trafem byli zadowoleni bo sie nie zwalniali. Jak ktoś uważa ze firma łamie prawo to niech ja zgłosi do inspekcji pracy, albo zgłosi skargę do sądu pracy jak uważa ze jest poszkodowany. A nie tu jakieś żale wypisuje i szuka jeleni którzy mieli by tą skargę za nich zapisać :D

Kitel
@Aga

Jasne że wszystko zabralismy dla siebie, ogólnie to dzieki waszym zwolnienia dostałem podwyżkę o 60% z moich 10tys brutto, podwoili mi premie i dodatki funkcyjne dzięki tym zwolnienieniom jutro jade na karaiby za premie którą otrzymałem z tytułu waszych zwolnień, jest git, prześlę pani pocztówkę z Wyspy juz nie wspomnę o tym ze firma splacila moj kredyt na mieszkanie, pozdrawiam serdecznie

Zielony guzik
@Kitel

Jedz i nie wracaj :) tak was nikt nie lubi :)

Franczeska
@Aga

Aga stuknij się w głowę, oczywiście że wszyscy mają obniżony wymiar pracy przez co obciętą wypłatę. Jakieś kompleksy, że nie pracujesz w biurze? Coś cię boli? Nie ugryź się w język bo się własnym jadem zatrujesz...

Przestańcie już narzekać jest ciężko ale przetrwamy to wszystko jeszcze będzie dobrze trzeba w to wierzyć to prawda nikt do tej pory nie narzekał bo wypłaty były super na czas wypłacane a że teraz firma ma kryzys to zaraz same krytyki jeszcze każdy będzie chciał do takiej firmy wrócić

Zostaw merytoryczną opinię o SPINKO - Leszno

• Jak się pracuje w SPINKO?

Zobacz opinie na temat firmy SPINKO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 144.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPINKO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 121, z czego 11 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SPINKO?

Kandydaci do pracy w SPINKO napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SPINKO