Opinie o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Wrocław

Nowy prezes

Od momentu kiedy jest nowy prezes jest nastawienie na zmiany. Jednak prezes nie rozumie, że sprawdzanie ludzi na kamerach w zajezdniach nic mu nie da. Jeśli będzie tak dalej działać system zaufania do pracowników to skończy się tym, że zostaną TYLKO Ci,którym brakuje lat do emerytury i nikt nie będzie tu pracować. Jest źle już od dawna i pracownicy czują się strasznie prześladowani. Coraz więcej osób myśli o zmianie pracy. Najlepiej jest zawsze skomentować coś i oczekiwać czegoś. Zapraszam Prezesa na kilka weekendów na różne zajezdnie aby przyjechał i pomógł ogarnąć stare tory,pijanych,obsikanych pasażerów, następnie taki tramwaj umyć i przygotować go do jazdy. Wymagania są coraz większe dla wszystkich ale takie rzeczy robić nie jest łatwo. Policji jak slyszy zajezdnia mpk to automatycznie ma milion innych czynności do wykonania i do pomocy potrafią przyjechać po kilku godzinach od wezwania.

Xxx
@Nowy prezes

A co było powodem zmiany prezesa? Czego wymaga firma, dodaje Wam obowiązków czy więcej godzin? Macie chociaż dobrą kasę?

Damiano Italiano

Jeżeli jesteś dobrym kierowcą, nikt nie będzie się do Ciebie dowalał.Jeżeli idziesz do kierownika i "wskakujesz na stół" i robisz bu bu bubu z pełną (usunięte przez administratora)na ryju to nie ma się co dziwić.Umiesz normalnie rozmawiać to się dogadasz.Najbardziej narzekają (usunięte przez administratora)o wyglądzie człowieka, wąsate (usunięte przez administratora)Którym oczy tęsknią za rozumem a jak mówią to potrzebne są napisy.Gdyby nie sytuacja rodzinna i potrzeba przeprowadzki to bym się nie zwolnił.

Staszek

Najgorszemu wrogowi nie życzę pracy w komunikacji miejskiej. Smród, bród i ogromna odpowiedzialność za marne grosze. Zaczynasz pracę w środku nocy lub ją kończysz w środku nocy z prorokiem na plecach.

Wercia
@Staszek

To jakie teraz stawki tutaj są? Marne grosze, czy ile konkretniej, podzielisz się? Za te nocki to chociaż jest jakiś dodatek?

@Staszek

A gdzie konkretnie jest brud? Dużo nocek trafia się w miesiącu? Za co tak na prawdę jest się odpowiedzialnym?

Tramwaj o numerze ( 1 ) 22.08.2023 15:30 +- plac GRUNWALDZKI. Nieadekwatny kierowca wyszedł z tramwaju do koleżanki w innym tramwaju zaczął mocno pukać w drzwi, przeklinać po tym rzucił drzwiami i poszedł dalej prowadzić tramwaj.. ja się zastanawiam czy mogę takie kierowcy wozić ludzi, masakra???? Wstyd dla niego i dla jego pracodawcy

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Bartek

Bardzo polecam kierowce Mercedesa 8300 który bardzo świetnie spisał się na trasie linii 148 z Leśnicy na Dworzec Główny, pomimo korków dojechal kilka minut po planie a jazda była bardzo przyjemna i komfortowa, dawno tak przyjemnie nie spędziłem 50 minutowej trasy na Dworzec Główny Spisał się umiejętnościami!

Rafal

Korek we Wrocławiu? To nie problem dla świetnego operatora Mercedesa-Benz #8300 około 18 z leśnicy na linii 148! Szybko, przyjemnie z pięknymi wrażeniami dźwiękowymi silnika. Ogromny + podwyżka się należy gdyż nie każdy tak potrafi.

Barbarzyńca

Miałem wiele prac, ale do tej jako jedynej wstaje z biegunką. Nie dość że zmiany zaczynają się w nocy np.o 3.20 gdzie trzeba wstać o 2 i pójść spać żeby się wyspać o 20 no nie ma szans na to. Trzeba wozić ludzi ledwo na oczy widząc, nie raz drugie zmiany kończą się koło 1 w nocy potem dzień przerwy i na 3 rano no nie da się przestawić. Człowiek cały czas chodzi do tyłu. Wypłata nie adekwatna do odpowiedzialności, najlepiej jakbyś z wolnego co chwilę schodził bo wydzwaniają ale w życiu chyba nie chodzi o to żeby (usunięte przez administratora) codziennie tylko etat i z tego wyżyć. I te zmiany na mieście ile człowiek czasu traci żeby zostawić auto na zajezdni i jechać gdzieś na zmianę, a jak ktoś nie ma auta to już w ogóle nie wiem ile to czasu zajmuje. Mi wychodzi jakieś 40 h dodatkowo na takie zmiany za które nikt nie płaci oczywiście. Jakość autobusów no słabo ciągle jakieś błędy, awarie może nie w nowych citaro ale w starszych to norma.ja się dziwię ludziom co tam pracują 20 lat i więcej no szok i się tym szczycą za psie pieniądze. Kierowca powinien zarabiać adekwatnie do odpowiedzialności. Dlatego młodych tam nie ma bo nie są głupi a średnia wieku kierowców strzelam 50 plus no ale jak nie chce ze starą w domu siedzieć to mu to odpowiada. Ogólnie nie polecam kierowca musi zarabia te 8 a nie 4 ????

fsdgds

Polecam kierowcę z dnia 20.07.2023 z godziny 9:21 co wyjechał z Działkowej, linia chyba 143. Widział że biegnę to poczekał i otworzył drzwi, oby więcej, a panu życzę jak najlepszych dni :)

Z tego co widzę firma kilkukrotnie poszukiwała pracownika jako ślusarza w firmie. Jak aktualnie wyglądają zarobki na tym stanowisku, bo wiadomo, że ofertami z 2020 r raczej wzorować się nie będę. Co powiecie na temat atmosfery? Może coś na plus w postaci dodatków?

Pyton

A wiesz że jest coś takiego jak czas pracy kierowcy? I że kierowca musi odbebnic przerwę bez względu czy ma zaczynać kurs czy nie ?

Kazimierz
@Pyton

Ile tej przerwy ma się przy ośmiogodzinnym dniu pracy? I jakie trzeba mieć uprawnienia poza prawem jazdy kat. D, by u Was jeździć?

Kierman
@Kazimierz

Prawo jazdy i świadectwo kwalifikacji, karta kierowcy nie jest wymagana. Do szóstej godziny musisz zrobić minimum 15 minut przerwy a do ósmej drugie 15 minut. Przery są zazwyczaj dłuższe. Zależy od natężenia ruchu

Zofia
@Kierman

A co jeśli są korki i autobus ma opóźnienia? Wtedy traci się tą przerwę? Co z nadgodzinami? Zdarzają się? Są dodatkowo płatne czy odbiera się jako wolne później? Dacie znać?

Kierman
@Zofia

Jeśli są korki to zajeżdżaszl na pętlę spóźniony. Zgłaszasz Dyżurnemu i robisz przerwę. Jeżeli w tym czasie wyprzedzi Cię inny autobus to po przerwie ruszasz "Przejazd techniczny" i szukasz swojego czasu. Jeśli nie to ruszasz spóźniony a później jakoś równasz czas. Nadgodziny są płatne, tylko rozliczenie jest co 3 miesiące

O Mpk

Polityka firmy skierowana na bylejakość. Zarobki średnie, brak zwolnień, co jest bardzo korzystne dla leniwych i o bardzo niskich kwalifikacjach. Fachowców można policzyć na palcach jednej ręki, bo który specjalista we Wrocławiu przyjdzie pracować za 3700 netto. Stąd wszystkie specjalistyczne prace wykonywane są przez firmy zewnętrzne, a ze względu na dużą liczbę osób nie nadających się do niczego koszty obsługi spółki przez miasto są astronomiczne. Nie polecam ludziom ambitnym.

Kazimierz
@O Mpk

Jak się konkretnie objawia ta bylejakość? Chodzi o naprawy? O słabą jakość taboru, o brak narzędzi? I jakiego stanowiska dotyczy podana kwota?

@Kazimierz

Objawia się to tak, że w Mpk lepiej być po rodzinie albo czyimś przydupasem niż wykształconym specjalistą. To nie jest firma gdzie cię docenią za pracę, tylko dowalą więcej. Pociot może niewiele robić, a stawka taka sama. Cała masa ludzi od niczego, a mało inżynierów, spawaczy, mechaników, elektryków. Ci co jeszcze zostali powtarzają jedną mantrę..dam radę, jeszcze 4-5 lat do emerytury..

@Kazimierz

I właśnie dlatego mamy tyle usterek, awarii i ogromne koszty funkcjonowania.

Witek
@O Mpk

Nie ma weryfikacji przyjmowanych osób do Mpk? Rozdają umowy na lewo i prawo.

Tajemnjcza
@O Mpk

Oj tak!!! Leserzy i lanserzy aż wręcz wylęgarnia tego typu pseudo kierowników i dyrektorów. O pracownikach tzw "duchach" nie wspomnę ???? Widnieją jedynie na liście płac.

Sylwia
@Witek

Umowy o pracę czy zleceniówki tak rozdają ?

@Sylwia

Rozdają umowy o pracę. W tej firmie nie wiadomo z kim się rozmawia, jeden od Wieśka, drugi od Zenka, nic nie potrafią, a mówią, że wszystko umieją. Codziennie jakieś nowe osoby co nie potrafią narzędzia trzymać w ręku. A jak się ktoś nie nadaje to do pomocy znowu zatrudniają nowego i tak w kółko. W biurze pracuje mam znajomych i jest to samo. Do tego coraz więcej koordynatorów, kierowników, zastępców. To jest studnia bez dna.

@O Mpk

I co im się tak opłaca każdemu umowę dawać? To nie jest przypadkiem dla firmy koszt?

Lidia

Ok, nie wpadłam na to. No ale to nikt tego nie nadzoruje? Bo właśnie tym bardziej skoro to pieniądze publiczne to przestaje mi się to podobać...

@Lidia

A jak można kontrolować robiąc to z "tylniego siedzenia" z biur na Prusa czy Obornickiej? Nawet kierownicy na zajezdniach nie znają poszczególnych pracowników. Mpk brakuje zaufanych osób na najniższych stanowiskach kierowniczych, kadra się powiększa, ale nie ilość i jakość wykonywanej pracy. Jak to jest, że wydajny fachowiec elektryk czy spawacz zarabia około 4 tys po kilkudziesięciu latach pracy, tyle samo co pracownik mało wydajny, nieudolny lub leniwy. Nie ma na tym żadnej kontroli, mistrzowie robią co chcą. Polityka Mpk to kpina, cała masa ludzi nieprzydatnych, odpowiedzialność spada na ludzi ambitnych i profesjonalnych w swoim fachu. W ten sposób Mpk nie zachęci do pracy specjalistów, a jedynie leni.

@O Mpk

Zgodzę się w 100% jest tu dużo leni i nierobów, pracę trzeba wykonywać za inne osoby które niby mają wykształcenie w tym kierunku. Gdzie nie pójdziesz wszyscy śpią

Lidia

mnie to naprawdę zastanawia, że tak cały czas może być z tego co opisujecie i tamte osoby problemu nie mają. czyli jakby ci co robią normalnie by odeszli wtedy by zaczęli reagować? jest na to w ogóle opcja?

O Mpk

Pewnie, spanie niejako wpisuje się w codzienny harmonogram pracy w mpk. Wystarczy przejść się po halach od godz 11.00-12.00, śpią w tramwajach, chowają się po różnych pomieszczeniach socjalnych, warsztatach i śpią. Jeszcze gorzej jest popołudniami, a w nocy to już sam Prezes naloty robił i karał śpiochów, ci jeszcze mają pretensje, że jak to w nocy nie można oka zmrużyć???? To jest tak (usunięte przez administratora) firma, że szkoda pisać, (usunięte przez administratora) z pewnością się tam nie skończyła. Połowa ludzi to jest zupełnie zbędnych. Potem się dziwią, że na mpk poszło z budżetu miasta 2x więcej pieniędzy niż zaplanowano.

P
@O Mpk

Pracowałem w MPK jako elektronik nic tam nie było żadnych narzędzi, żadnych mierników, o szkoleniach można sobie tylko pomarzyć. W dziale elektronicznym tylko jeden bóg elektronik reszta to elektrycy, dopiero jak pojawił się drugi elektronik poszły zamówienia na sprzęt ale tam dla elektronika nie ma pracy nic nie da się naprawić nie ma schematów i dokładnej dokumentacji cała naprawa to wymiana gotowej płyty na nową Pracownicy głównie śpią to właśnie praca w MPK

Małgorzata
@O Mpk

Ale zatrudniają po samych znajomościach czy bez też można dostać pracę? Skoro stawka ta sama to nie płacą za nadgodziny, są potem do wybrania jako wolne?

@Małgorzata

Bez znajomości też zatrudniają, ale przeważnie takich nie doceniają. Jesteś najlepszy bez układów to dowalą ci jedynie więcej pracy, nic za to nie dostaniesz. A powiedz im coś jeszcze to cię dojadą, zabiorą premię, podwyżki i będziesz pierwszy do zwolnienia. Nie przejmują się zupełnie czy jesteś dobry czy nie, zgłoszą zapotrzebowanie na dwóch czy trzech kolejnych i zapełnią lukę. To moje doświadczenia z codziennej pracy na hali.

Marzena
@O Mpk

Koordynatorzy, kierownicy, zastępcy, na te stanowiska można awansować wewnątrz firmy? Czy zatrudniani są oddzielnie ludzie z zewnątrz z kwalifikacjami? Jak określisz atmosferę między pracownikami? Dla wielu to bardzo ważny szczegół..

Arek
@O Mpk

To wszytko niestety prawda. Do tego ludzie, którzy źle pracują i szkoda firmie są na najwyższych stawkach bo taki tam funkcjonuje idiotyczny system płać,który opiera sie na stażu, z ktorego nic noe wynika! Do tego zwiazki ,ktore oszukuja mlodych ambitnych i czesto mądrzejszych, a chronia stara (usunięte przez administratora)! Od lat nikt nie chce tego zmienić.! Ciekawe dlaczego?!

Smutne

+ plusy regularna pensja karta multisport ośrodek wypoczynku w Sułowie .I koniec tego dobrego Czas na minusy fatalna atmosfera w firmie za byle co po premi 10% wynagrodzenia za L4 400zł mniej do pensji praca od 3 rano do 3 w nocy weekend w pracy święta w pracy zawsze brak ludzi a urlop kiedy kierownik wyrazi zgodę praca czasem po 10 h w korkach dla kogoś kto lubi jeździć:) przerwy to nie że wyjdziesz bo musisz podjeżdżać petla kminkowa os sobieskiego dworcowa tarnogaj książę małe aż dziw że ktoś się tym nie zajmie odradzam z całego serca chyba że ktoś nie ma rodziny albo nie chce jej mieć:)

Zajezdnia tramwajowa nr 2
@Smutne

To samo jest na dwójce . Ciągle zastraszanie oraz karanie . Nigdy nie wiesz czy dostaniesz całą premie . Jednego dnia przymykają oko na wykonanie jakiejś czynności nie do końca zgodnie z BHP innego dnia lądujesz na dywaniku . Ciągle próby sklucenia brygad między sobą , ludzi w brygadach , wozowni z motorniczym . To Kadrze nie pasuje że jeden do drugiego podchodzi jak do człowieka zaczynając rozmowe od cześć , to takie proste słowo a tak wiele zmienia w relacjach pomiędzy pracownikami . Wprowadzenie nakazu przebywania na palarni maksymalnie dwóch osób .i nie wiesz czy zapalisz czy masz czekać a może iść spowrotem bo robota czeka ,tak samo jak ktoś by dostać cześć twojej premi . MPK nigdy nie było przyjazne pracownikowi jednak ostatnim czasem co się tu wyprawia to wielu ludzi już nawet nie smieszy .

@Zajezdnia tramwajowa nr 2

Co dokładnie za kary dostajecie i za co? Może premie są formą karania, dużo zdarza się im zabrać? Od jakiego czasu jest ta zasada z palarnią, bo wcześniej chyba się nikt na to nie skarżył?

Biedny
@Zajezdnia tramwajowa nr 2

Oczywiście kadrę macie nieźle podgrzaną na dwójce, mistrzowie są niekompetentni i niesprawiedliwi. Ale jeśli chodzi o kary to utrata premii to najniższy wymiar kary. U was 50 % załogi powinna dostać wypowiedzenia, bo nic nie wnoszą, są laserami, albo zupełnie nie nadają się do tej pracy. Jak tam ten kolega z kanału co wiecznie siedzi na zwolnieniach, a jak jest w pracy to siedzi po kilka godzin w WC i mu zdjęcia robią, albo te (usunięte przez administratora) co biją się narzędziami po głowach? Niestety to jest mpk tutaj zwalniają tylko za picie, (usunięte przez administratora), albo po prostu z zemsty. Jak dobrze trzymasz palec w (usunięte przez administratora) to masz pracę, podwyżki i premie. Nie trzeba być wybitnym pracownikiem i tego się trzymaj.

Elektromechanik pracuje od poniedziałku do piątku czy są jakieś inne dni pracy? Nie widzę żadnej oferty, która by była aktywna, ale zapytam, bo kojarzę, że kiedyś szukali.

Zmiany?

Witam Mam pytanie do kierowców jak planiata ustala zmiany ? Jako pasazer widuję na głównych przystankach Jana Pawła, Fat Dworzec Świebodzki.

Agata
@Zmiany?

A na pewno tam jest system zmianowy dla wszystkich? Czy można ewentualnie wybrać, jak się chce pracować… jest jakakolwiek elastyczność w tej kwestii grafiku?

xxxxx.x
@Zmiany?

zmiany na mieście są na trasie autobusu albo tramwaju bezpośrednio pod zajezdnię z małymi wyjątkami raz na jakiś czas

Opiszę sytuacje z czwartku 11.5.2023godzina 17:10 Czekałem na autobus powinien być o 16:58 a tył 10 po 17:00 ale to nieważne,autobus przyjeżdża spóźniony i po pierwsze nie zatrzymał się na przystanku chodź powinien a na dodatek machałem aby się zatrzymał potem przejachał dalej i ja podbiegał i klikam przycisk do otwierania drzwi nie otwierają się podzielam do pierszego wejście obok kierowcy i pykam aby mi otworzył nie otwiera chodź się spojrzał na mnie klikam w przycisk i nic i kierowca czekał aż będzie zielone i pojechał Był to o kierowcy autobusu 119

Agata

Specjalista ds. wizualnych, ktoś wie czy takie stanowisko jest jeszcze wolne? Bo swojego czasu prowadzili rekrutacje, a teraz coś cisza. I wiadomo coś, czy możliwa jest praca z domu? Chociaż częściowo?

Michal

Kierowca tramwaju nr 17 zatrzymal tramwaj na przystanku hallera krzyczac ze Pan ktory wszedl nie zalozyl kaganiec na psa i nie chcial mu wytlumaczyc normalnie chociaz Pan z psem nie potrafil mowic po Polsku. Znarnowal wszystkim pasazerom czas i w koncu kazal Panu wyjsc chociaz juz tego dnia to byl ostatni tramwaj.

Małgorzata

Zastanawiam się nad złożeniem cv na etat specjalisty ds zamówień publicznych i czy język angielski wystarczy na poziomie B1, bo piszą że jest mile widziany? Czy znajomość MS office jest jakoś sprawdzana praktycznie podczas rekrutacji? No i przede wszystkim chciałabym wiedzieć czy warto tu się zaczepić, ale ile proponują podstawy na początek?

Nie ma to jak zrobienie komuś nadziei że ktoś poczeka a następnie odjeżdża przed nosem. Dzięki mpk właśnie przez takich ludzi jak wy was nienawidzę. Plus dzięki waszym kierowcom moja mama doznała też urazu kręgosłupa, ogarnijcie się w końcu

Pytający

Witam jakie warunki można otrzymać jako spawacz u was w firmie średnio

Zostaw merytoryczną opinię o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 6 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 130 ocen.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.