Opinie o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Wrocław

Mike

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie dodatku stażowego. Obecnie jestem kierowcą ciężarówki z ponad 10 letnim stażem czy zatrudniając się jako kierowca autobusu w MPK Wrocław zostanie mi doliczony dodatek stażowy za poprzednią pracę do podstawy czy jest on tylko dla kierowców autobusów, którzy pracowali w innych firmach?

Praca w biurze

Ogłoszenie do pracy w biurze to fikcja. Jako, że jest to firma co by nie powiedzieć podlegająca pod urząd miasta to ogłoszenia muszą być oficjalnie publikowane. Jednak to czysta prowizorka. Dostają się tam osoby bez doświadczenia ale po znajomości do biura. To jest powodem tak niskiego poziomu organizacji w MPK. Czas z tym modelem zaciągnientym z czasów(usunięte przez administratora)- u skończy. Dużo osób pracuję już w biurze w wieku przedemerytalnym i jak zaczną się masowe odejścia na emerytury to nawet do biura tych luk nie zapelnicie z takim system.

@Praca w biurze

I jak ktoś wyśle cv to nie ma co w ogóle liczyć na odzew czy rekrutacja się odbędzie, ale z wynikiem z góry negatywnym? Kogo najlepiej tu znać żeby mieć pewną robotę? Jak kogoś przyjmą bez wiedzy, ale ze znajomościami to jak taka osoba potem wykonuje swoje obowiązki? Ktoś jej pomaga?

W sieci widnieje ogłoszenie o pracę na stanowisko pracownika porządkowego. Firma wymaga dyspozycyjności, bo jest to praca zmianowa. Na ile zmian się tutaj pracuje? I w jakich godzinach się one odbywają? Poza tym, należy posiadać prawo jazdy. W jakim celu? Firma zapewni samochód służbowy? :) będę składać swoje CV...

Ktośnapewno

Dzisiaj 23.11.2023 r. Autobus lini 113 kierunek krzyki miał przyjechać o godzinie 18:37 nie przyjechał dopiero przyjechał o godzinie 19:18 to są jakieś żarty żeby nie móc wrócić do domu normalnie 113 to jakiś nieśmieszny żart

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
Nataliia

Bardzo dziękuję panu kierowcą autobusu kierunku N- Petrusewicza( N- litewska) numer boczny 8305. Zgubiłam torebkę, gdzie były dokumenty, telefon itp. Zadzwoniłam na ten numer, i pan odebrał telefon, i powiedział że będę o 9:18 na przystanku i można będę odebrać torebkę. Dziękuję bardzo panu że zabrał moje torebkę żeby nikt nie ukradł. To bardzo miłe zachowanie z jego strony.

Były pracownik Zajezdni Ołbin

MPK Wrocław to świetne miejsce do złapania zatrudnienia nie posiadając kompletnie żadnej wiedzy i doświadczenia bo przełożeni zazwyczaj też takowego nie posiadają. Trzy zajezdnie tramwajowe i jedna autobusowa, a wśród nich ta jedna jedyna, niedoinwestowana, z kierownictwem którym powinno się straszyć dzieci w zawodówce, miejsce gdzie zdrowie pracownika jest warte tyle co wiaderko tawotu, a ilość kamer na metr kwadratowy dorównuje Pentagonowi, tak chodzi o OŁBIN. Wspaniałe miejsce gdzie poznasz świetnych i znających się na swoim fachu ludzi którzy są traktowani codziennie jak sprzęt eksploatacyjny przez kierownictwo zajezdni, a także cały zarząd MPK Wrocław. (usunięte przez administratora)

@Były pracownik Zajezdni Ołbin

Ostatnio odszedł najlepszy spawacz, wieloletni pracownik. Oczywiście dla nich problemu nie ma, bo z nimi nie trzymał. Już rozmywają temat, nazywając go nierobem, leniem. Napiszę tylko, że nie pierwszego tak zrobili. Długo bym mógł pisać co tu się dzieje.

@2

odszedł kierownik zalewski co nie miał pojęcia o robocie kompletnie zostali mistrzowie tomeczek i pawełek cwaniaczki a zwłaszcza tomeczek nowy prezes powinien go zwolnić albo zdegradować wszyscy pamiętają jak był pracownikiem i spał a do roboty miał 2 lewe ręce i został mistrzem od gnębienia ludzi, a wiktorek tam pracuje dalej podpier..... kolegów tam był syf toksyczne środowisko i jest tylko gożej

Petris

Szanowni pasażerowie. Ogarnijcie się trochę. Myślicie, że kierowcy autobusów grają sobie na zajezdni w makao i specjalnie przyjeżdżają opóźnieni tak jak Wy to piszecie nie raz i o 50minut? To nie jest wina wrocławskiego mpk, że akurat wszystkie inwestycje zaczęli robić właśnie pod koniec roku. Stąd się biorą te gigantyczne korki i poznienia. Kierowca nie raz przyjeżdża opóźniony i odmawia sobie zjedzenia kanapki abyście Wy ludzie mogli dojechać do celu. Każdy polak patrzy tylko na siebie aby jemu było dobrze, a resztę ma w (usunięte przez administratora) Ciekawy jestem jakby tak któryś z Was wsiadł do autobusu lub tramwaju jakie były opóźnienia xD Pozdrawiam wrocławskich kierowców MPK.

Pablo 2.2
@Petris

Dokładnie ja też kiedyś myślałem że to fajna praca, tak fajnie to wygląda z zewnątrz jak kierowca sobie siedzi i odpoczywa jadąc. To jest obłudne myślenie osób które nie wiedzą co to jest praca kierowcy a w szczególności kierowców którzy jeżdżą po mieście gdzie od skupienia się na jeździe boli głowa a od nieprzyjemnego pasażera potrafi mieć cały dzień zepsuty nie wspomnę że w lato w kabinie kierowcy temperatura dochodzi do 50 c. Tak apropo każdy autobus ma zamontowany GPS i to nie jest tak że sobie może każdy jeździć jak chce tutaj kierowcy dostają kary za opóźnia ze swojej winy a jak każdy wie że korków się nie przeskoczy także życzę wam miłego dnia i nie denerwujcie się kierowcy jeżdżący komunikacja miejska tak samo się spóźniają jak autobus nie przyjedzie

Właśnie nie wsiadłem
@Petris

Szkoda że przystanki na życzenie są życzeniem kierowcy a nie pasażera. Czy kierowcy którzy chamsko nie zatrzymują się albo odjeżdżają sprzed nosa tez sie wliczaja do tych super zatroskanych? Nie sądzę

Kazimierz
@Właśnie nie wsiadłem

Czy dla poprawy jakości świadczonych usług nie lepiej byłoby to zgłosić do MPK, by rozpatrzyli sytuację?

Celi

To prawda.

Piter _444555@intreris.pl
@Petris

Hmmm dlaczego odjazd z pętli jest wg rozkładu 5 15 a bus odjeżdża o 5 19 po wypaleni papierosa po uwadze do kierowcy w kwestii punktualności odpowiedzi nie było

Ysid
@Piter _444555@intreris.pl

Bądź chwile kierowcą to zobaczysz jak pasażerowie potrafią ci wejść i uwierz ze szybko się staniesz nerwowy oraz jestem ciekaw czy sam przestrzegasz przerwy że punktualnie wychodzisz np. na 15-30min i w między czasie nie lecisz np. zapalić, do łazienki itd. Nie to że chamski jestem, nie miły, ale ludzie, nie bądźmy tacy że komuś wytykamy, pilnujemy czyiś obowiązków bo sami nie jesteśmy lepsi lub nie pilnujemy punktualności co do minuty.

Petris
@Właśnie nie wsiadłem

Jak jesteś fujara i nie potrafisz nacisnąć przycisku tylko przycisk dla inwalidów to każdy zaden kkerowca się nie zatrzyma....

@Petris

Nie pasuje to zmień prace, czy ta firma z kartonu wie co to rozklad?

Ochrona

Pracuję od wakacji na ochronie w jednym z punktów zatrudniona przez firmę ochroniarskom w mpk. Roboty jest wiecej niż w innych punktach w których byłam ochrony a stawki są takie same. Najnixsza krajowa. Nocki okropne.Nikt tu nie chce pracować i każdy szuka innej firmy ochroniarskiej i spokojnego punktu.Szkoda czasu.

Angela
@Ochrona

Czemu akurat w tym jednym punkcie jest więcej obowiązków? Możesz napisać co musisz robić? Napisz coś więcej o tych nockach, co tam trzeba robić? Ile nocek w ciągu miesiąca trzeba wyrobić?

@wściekła uczennica

Autobus się spóźnił 13 minut już piąty raz, Mam pierwszą matematykę i dostałam spóźnienie z tego powodu, proszę o porozmawianie z pracownikami na temat tego żeby się nie spóźniali na przystanki.????????????

rgewy
@@wściekła uczennica

Proszę przychodzić wcześniej :> Kazdy chyba znając sytuacje w MPK, wie że lepiej być wcześniej niż myśleć że przyjedzie na czas i będziemy na miejscu pare min przed np. ważnym spotkaniem

&K

Nie polecam MPK Wrocław, ponieważ kosztuje mnie to sporo nerwów. Rano wychodząc na autobus uciekł mi dosłownie kiedy stałam na pasach, nastepny przyjechał 5 minut później. Ale dałam mu szanse i przyjechał. Jestem zawiedziona i przez to dostałam O (usunięte przez administratora)na uczelni. nie pozdrawiam

Kierowca autobusu 4622 wg nie opuścił mi podjazdu na wózek dziecięcy. A napomknąć, że był spóźniony. Córka przez niego się wystraszyła. A ja nie mogłam wjechać wózkiem do autobusu.

Ferdek

Zastanawiam się, jaka jest średnia wieku kierowców imotorniczych tramwajów we Wrocławiu. Czy dużo jest przyjęć nowych pracowników, czy raczej ludzie pracują tu do emerytury (albo i dłużej, jak się da)?

Madzik

Prawie 5zł trzeba zapłacić za normalny bilet, ale żeby autobus w ogóle przyjechał to cud. Człowiek jest umówiony na daną godzinę do lekarza, wyjeżdża specjalnie wcześniejszym autobusem, który nie przyjeżdża. Żeby zdążyć na prywatną wizytę tracę kolejne 30 złotych, bo jestem zmuszona pojechać taksówką. Jest to nagminne i potwornie irytuje. Autobusy powinny jeździć częściej niż raz na 30 minut, bo w tym momencie pasażer zostaję zostawiony na lodzie.

@Liudmyla

Dlaczego proszę powiedzieć ten numer pojazdu w tramwaju jest w (usunięte przez administratora)? Jak mogę zapłacić za przejazd odrazu, skoro 10 minut muszę iść od środka do końca tramwaju przez tłum. I w końcu na szybie oczywiście go też nie ma. Musiałam wyjść na dwór na kolejnym przystanku, zajrzeć do (usunięte przez administratora) tramwaju i na śczęście znaleźć ten numer. Czy to normalnie? Dobre, że jak wejdziesz i po chwili nie zdążysz zapłacić, to już ci piszą mandat. Czy to kobieta z dwójką dzieci, hulajnogą, wózkiem i zakupami może skakać po tramwaju i szukać tego numeru? Czy trzeba stać z małuchem na renkach, z hulajnogą w zębach w godziny szczytu i płacić przez terminał?

Ysid
@@Liudmyla

Przecież numery są łatwo widoczne w środku? Na początku i na końcu danego składu, na niektórych są pomiędzy, tak samo na biletomacie (w środku) masz napisany numer..

Żonglować

Od godziny 14-18 w autobusach jest masakra zamiast drzeć się na ludziach że odsunęli się od drzwi bo niechcący się zamknąć może byście puścili więcej autobusów a nie jeden autobus

Pasażerka linii 115

Chciałam podziękować kierowcy porannej linii autobusowej nr 115 z trasy Wojnów Pętla -> Reja, że jako jedyny odkąd od 01.09 jeżdżę o tej godzinie, poczekał na przystanku Mikołowska będąc na nim przed czasem (godzina odjazdu wg rozkładu 6:36). Dzięki Pani pierwszy raz udało mi się zdążyć do pracy bez spóźnienia. DZIĘKUJĘ.

Pracownik dwójki

W zajezdni Ołbin źle się dzieje, odchodzą najlepsi ludzie fachowcy, atmosfera jest fatalna, panuje wszechobecny bałagan, części brakuje. Niejaki "mistrz Or..."obstawił kamerami każde miejsce na hali, czujemy się jak w big brotherze, albo w areszcie śledczym, wchodzi pod prysznice 13.45 i spisuje kto się kąpie. To wszystko pod nadzorem kierownika, aż dziwne, że on na to pozwala. Tak to jest jak ludzie bez wiedzy i wykształcenia biorą się za zarządzanie. Policzcie sobie ile osób odeszło z tej zajezdni od czasu rozpoczęcia pracy przez te kierownictwo...najlepsi spawacze, tokarze, nawet cały magazyn uciekł. A co mamy...brak fachowców, a ci co zostali czekają na emeryturę albo kiedy stąd uciec, brak części no i wszechobecny bałagan.

@ Sylwia

Bardzo ale to bardzo chcę podziękować Panu z autobusu Lini D nr. 8457 godz. 18.40 Capitol, był tak miły i poczekał na mnie widząc jak biegnę. Oby więcej takich ludzi, to będzie żyć nam się lepiej ❤️

Jakie wartości są cenione w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.?

Misiaczek

Na pewno nie są cenione wartości takie jak : sumienność,staranność oraz chęć zrobienia czegoś zgodnie ze sztuką . W skrócie wóz ma wyjechać a ty masz się modlić by szybko nie padł .

Em

Autobusy pomimo podanej godziny odjazdu nie przyjeżdżają w ogóle lub przyjeżdżają z ogromnym opoznieniem. Nie każdy posiada samochód, żeby wsiąść z punktu A do punktu B i nie każdy ma na tyle dużo czasu wolnego, żeby pół godziny czekać, aż przyjedzie jakikolwiek autobus. Natomiast spóźnianie się do pracy lub do szkoly, bo "nie przyjechał autobus i nie wiadomo, czy kolejny przyjedzie" jest niedorzeczne i to nie mpk obrywa, tylko my jako pracownicy w firmach. Pracodawcę lub klienta nie interesuje to, czym dojedziemy, tylko to, czy zdążymy na czas i czy trzymamy się terminów, a to zależy też od tego, czy autobus przyjedzie, na co nie mamy wpływu jako pasażerowie. Przez ciągle opóźnienia utrudniacir tylko jakość pracy w firmach, w których my pracujemy, a nasz komfort fizyczny i psychiczny spada.

Zostaw merytoryczną opinię o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 6 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 130 ocen.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.