MZA

1.5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o MZA

Aktualność
Szanowni Państwo,

Miło nam Państwa powitać na profilu Miejskich Zakładów Autobusowych sp. z o.o.

Platforma GoWork to przestrzeń do wspólnej wymiany informacji. W tym właśnie miejscu, możecie Państwo poruszać istotne sprawy dotyczące pracy w Miejskich Zakładach  Autobusowych sp. z o.o. Zapoznajemy się z każdą opinią i komentarzem. Jesteśmy otwarci na wszystkie sugestie i konstruktywne uwagi, dlatego zachęcamy Państwa do merytorycznej dyskusji.
Jednocześnie informujemy, że komentarze, które będą niezgodne z regulaminem tj. niemerytorycznie, zawierające wulgaryzmy czy godzące w dobre imię pracowników Spółki będą usuwane przez administratora.

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu.
@Mazowieckie@poczta.fm

Przepraszam ze poprawiam, ale dostęp do wody pitnej dotyczy 40% linii autobusowych obsługiwanych przez pracowników spółki.

JANUSZ
Kandydat

Wysokie są kary w MZA na umowę zlecenie?

@JANUSZ

Od początku nie dostałem żadnej kary a jeżdżę najlepszymi liniami kiedy chce i śmieje się z tych co płaczą na umowie o pracę jak dostają grafik

Mariusz

Kilka razy po -45pln i dla przykładu ponad -600pln za pominięcie przystanków na nowej trasie to według Ciebie niewysokie?? Należy dodać do tego brak możliwości przeszeregowania oraz utratę nagród rocznych. Niewysokie... ????

@900

I pytanie się nasuwa czy ty jesteś normalny?? Odpowiedź brzmi NIE.......

młoda
@900

Na umowie zlecenie jest normalnie karta miejska?

@młoda

Wykonując czynności na umowę zlecenie, kierowca otrzymuje spersonalizowaną kartę zbliżeniową, która upoważnia do korzystania z bezpłatnych przejazdów w trakcie wykonywania czynności służbowych.

@MZA

Czyli kierowca prowadząc autobus nie musi kupować biletu? O to chodzi?

Sprawiedliwy
@MZA

Rozumiem, że chodzi o dojazd do pracy?

Nowy
@MZA

Czyli bezpłatny jest przejazd komunikacją miejską jak jadę na kraniec na zmianę?

R3
@900

Czy możesz podać swój nr slużbowy. Jakos tak dziwnie zalatujesz trolem.

@3333

Bardziej niż ty na umowie o pracę z grafikiem w pracujące święta ????

@3333

(usunięte przez administratora) cię boli że ja mam święta wolne lepsza kasę i mniej stresujące linię? Rozumiem także (usunięte przez administratora) na elektrykach na popołudnie i stój w korkach

@R3

Nie poda bo jest trolem

@Sprawiedliwy

Dojazd i powrót do domu na podstawie karty która otrzymujesz

@R3

9000000000000000 szukaj :-)

@3333

90000000 i szukaj reszty w komputerze:-) ale mogę ci powiedzieć że w weekend siedzę i odpoczywam a ty jeździsz w niedzielę zamiast spać z żoną:-)

3333 Nowy wpis
@900

Człowieku boli to mnie głowa jak czytam Twoje wypociny. Jak by nie chciał pracować w święta to zostałbym takim samym trolem jak Ty

Adolf
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.
Inne

W firmie przełożeni kierowców jak planuja urlopy wypoczynkowe za bieżący rok? I czy kierowca uzgadnia cały urlop wypoczynkowy?

Dlaczego kierowca nowo zatrudniony mimo próśb ma dawane wszystkie linie autobusowe skoro nie zna tras i powinien mieć czas na ich zapoznanie a główny dyspozytor wychodzi z założenia iż to problem kierowcy? Miejskie zakłady autobusowe możecie odpowiedzieć skoro mówicie że kierowca ma prawo do zapoznania tras i ograniczenia jeżdżących linii autobusowych?

@2216

Proszę o kontakt z rekrutacją 22 568 77 65 wew. 1 – pomożemy rozwiązać problem.

@2216

Czy możesz głebiej opisać na czym polega problem. Slyszałem własnie o sytuacjach w których kierowcy mają zlecane trasy których kompletnie nie znają. Myśke że firma powinna własnie tutaj wypowiedzieć sie na ten temat anie szybciutko zapraszają do siebie. Raczej uważam ze nie czas juz na indywidualne załatwianie takich spraw, skoro problem może być globalny. Prosze o odpowiedż xzy ten problem dotyczy szerszej grupy pracowników czy to pojedynczy przypadek.

@2216

Nikt z nas nie był głaskany jak przyszedł do pracy wszyscy muszą się nauczyć linii ze swojej zajezdni jak chcesz tu pracować to się ogarnij

@Elektro

A to już sie wyjaśniło co jest powodem braków kadrowych o których pisze tutaj jeden z forumowiczów.

@2216

I ma rację to problem kierowcy a nie jego. Co myślałeś że będziesz jedna linie klepał cały czas? Idź do mobilisu albo PKS grodzisk tam mają jedna linie przypisana i się cieszą i nie wylewaj tutaj swoich zali ze dostałeś linie której nie znasz. Każdy kiedyś zaczynał nie było aplikacji z trasami i się jezdzilo

@Mazowieckie@poczta.fm

Jest to bardzo częsty przypadek szczególnie u kierowców zatrudnionych w związku ze sfinansowaniem ich prawa jazdy otrzymują w grafiku linie których nie znają często są to osoby nie z Warszawy nie znające miasta więc aplikacje nie są dla nich wielką pomocą i firma nie robi nic aby takie osoby wdrożyć wiedząc że mają braki kadrowe a jednocześnie są take osoby karane zabraniem premii w związku z nie znajomością lini na danym oddziale

@Elektro

Ok a jeśli ktoś nie jest z Warszawy i nie zna miasta ulic nie ma punktów orientacyjnych? Aplikacja mu dużo nie pomoże. W takim razie po co firma zatrudnia osoby spoza Warszawy skoro podczas rejestracji obiecuję możliwość zapoznania się z liniami a później karze pozbawieniem premii za brak znajomości?

TenTamten
@2216

W tej firmie jest tak: Nowy kierowca i ten z doświadczeniem jest na jednej stawce a czarną robotę zwala się na starego. Młody nie pojedzie bo nie zna trasy. Młody nie ma przerwy to zemdleje itp.... Stary szofer musi wszystko... i to wszystko za jedną stawkę. Hahahaha Dziwię się jak można dać tak sobą pomiatać.

Oczywiście że tak bo jeżeli pomylisz trasę autobusem 10-12 metrowym to przy odrobinie umiejętności i podstawowej znajomości miasta możesz wyjść z opresji ale przegubem to robi się problem nawet dla kierowców z większym stażem a firma bagatelizuje takie sytuacje doprowadzając jak choćby jakiś czas temu na Marysinie iż kierowca zawracał przegubem na wysokości cmentarza. Jeśli firma zatrudnia osoby spoza Warszawy ma obowiązek i powinna dać czas na zapoznanie tras obsługiwanych przez dany oddział

@2216

Czy firma wcale nie ?apoznaje kierowców z trasami? Czy zwiazki o tym wiedzą.

@TenTamten

Ale kto dopuszcza do tego że kierowca nowy i ten pracujący np 2 lata ma taką samą stawkę? Związki i firma. Generalnie przeszeregowanie powinno być zawsze co dwa lata bez względu na wszystko liczy się tylko staż pracy. Ale to temat rzeka skoro nawet teraz związki podpisały porozumienie niekorzystne dla kierowców dające 1100 premi która jest pod wieloma względami niekorzystna i niesprawiedliwa

@2216

Może nie uwierzysz jestem tu 8 lat i jestem z poza Warszawy to co przeszłem przez pierwsze pół roku to tylko ja wiem , każdą linie objechałem jechałem w wolne dni lub weekendy ,a najgorsze było po całym dniu na linii ja jechałem objeżdżać kolejną linię bo z aplikacją nie do końca podobała mi się jazdą ja musiałem wszystko sam zobaczyć i sprawdzić koledzy ze mnie się śmieli ale ja jechałem,z tego stresu schudłem 10 kg chciałem kilka razy się zwolnić ale zostałem w tym bagnie i walczę o 3 przeszeregewanie.

Rafał Wr1
@Elektro

Prędzej się wykończysz w tej pracy niż się czegoś dorobisz, tak dorobisz się ale choroby.

@Elektro

Płacili ci za te czynności czy robiłeś to w swoim wolnym czasie? Czy bez tych czynnosci nie mogłeś normalnie pracować?

@2216

Ważne żebyś wyjechał za bramę bo wtedy firma będzie miała zapłacone za kurs bo wyjechał a jak tobie przy okazji premie zabiorą to dodatkowy bonus dla nich bo jak zabiorą z premi to to na tobie też zarobią tu firma ma być zadowolona a nie my kierowcy

terefere
@2216

Pewnie 402 , po chxx cofać gdy można jechać do przodu i dalej jest gdzie zwrócić. Dotyczy to wszystkich linii jechać , obserwować, najwyżej natłucze kilometrów

@Elektro

Czy nie lepiej poprawic warunki pracy a nie szukać pracowników?

@Mazowieckie@poczta.fm

Firmie nie zależy na poprawieniu warunków pracy , wóz ma wyjechać i linia ma być obsłużona firma załatwiła nam psychologa na NFZ a po co nam psycholog proszę się domyślić.

@Elektro

Czy praca w tej firmie wplywa negatywnie na zdrowie? Jesli tak to w jaki sposób?

On
@Mazowieckie@poczta.fm

Oczywiście. Chociażby ciagly stres. Można nabawić się rozstrojow żołądka, problemów z wypróżnianiem,pecherzem,snem itp

@Mazowieckie@poczta.fm

Oczywiście że tak zbyt długie zmiany trwające już po prawie 11h od bardzo wczesnych godzin porannych co powoduje bardzo duże zmęczenie i naraża kierowcę i pasażerów na niebezpieczeństwo wynikające z zbyt dużego przemęczenia i nie wyspania stres związany z pracą i odpowiedzialnością agresja ze strony pasażerów brak poszanowania przerwy przez pasażerów brak możliwości czasem zjedzenia posiłku bądź jedzenie na szybko wiele czynników w tej firmie wpływa na uszczerbek na zdrowiu.

Jarek
@2216

Jeżeli nie znasz dobrze Warszawy i jej ulic to możesz pożegnać się z tą pracą bardzo dużo jest objazdów zdarza się że dzisiaj jedziesz według rozkładu a jutro trasa jest zmieniona i nie masz czasu jej objechać

M18LF WX3717E
@2216

Bo to jest problem kierowcy. 30 lat temu kierowcy nie posiadali smartfonów z nawigacją i po prostu musiała wystarczyć najzwyklejsza mapa do zapoznania trasy. Jak się pomylisz i pominiesz przystanek, to odpiszesz że nie byleś wstanie trasy objechać, ja tak zrobiłem i nie zostalem z tego tutułu ukarany.

M18LF WX3717
@2216

Zawsze możesz poprosić dyspozytora o wydruk przystanków i mapki do zapoznania się z trasą. W zajezdniach na dyspozytorni znajduje się stanowisko z komputerem na którym możesz się zapoznać z trasą lub odrobić pracę "domową" do domu, dla chcącego nic trudnego, to się nazywa przygotowanie do służby. Wyobraź sobie że na kolei maszyniści też muszą odrabiać pracę "domową" w postaci nanoszenia poprawek do wykazu ostrzeżeń stałych i nie płaczą.

Znawca tematu
@M18LF WX3717E

30 lat temu to były jeszcze ekspedycje na krańcach. Zdarzało się, że ekspedytor zdejmował wóz z jednej linii i wysyłał na inną gdzie akurat było dużo awarii. Często na linię obsługiwaną przez inny zakład i do miejsca gdzie nawet kierowca urodzony w Warszawie nigdy nie był. Do takiego wysłania "z łapanki" żadna mapa nie pomoże bo nie było kiedy się zapoznać z trasą. Co robił kierowca? Pytał pasażerów kto zna tę trasę i stawiał takiego gościa koło siebie. Najlepiej było jak trafiłeś na fajną dziewczynę. Tylko, że nikt wtedy gorliwie nie przestrzegał zakazu przewożenia ludzi w kabinie. Kontrolujący byli normalni i pracodawca nie szpiegował kierowcy kamerami.

@M18LF WX3717

Czy za tą tkzw prace domową kierowca ma zapłacone?

heheszek
@Mazowieckie@poczta.fm

Nie ma żadnych braków. Z wolnego nie ma szans nawet raz w miesiącu. Pierwszeństwo mają emeryci. Przynajmniej na stalowej. To jest jawny strzał w kolano, przecież jak młody kierowca dostanie 5500 kilka razy bo nie da się więcej bez nadgodzin to podziekuje

@heheszek

Jak to nie ma braków? Jesli nie ma braków to w jakim celu szukają już od kilku lat kierowców? Przecież cały czas jest ogłoszenie. Możesz powoedziec kim jesteś?

@Znawca tematu

Jaka faja ze związków zgłasza ten post? Najwyższy czas rozwiązać wszystkie związki w MZA a nie darmozjady jeżdżą na 213 219 Itp od poniedziałku do piątku

BabaYaga
@3333

To już teraz wiem czemu brakuje chętnych do pracy. Żyjemy w XXI wieku i przy takim podejściu do pracowników, to będziecie długo szukać ... ale wiatru w polu. Gratuluje podejścia.

Marlena

Prezesy nie narzekajcie! Pozytywne nastawienie jest najważniejsze!

Sprawiedliwy
@Marlena

Prezesy nie narzekają, bo mają pięciocyfrowe przelewy za ludzkie godziny pracy w biurach i nie muszą użerać się z pasażerami.

Naprochach
@Marlena

Weź ty już s.....j

Kierowca
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Pytania

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
Kleszczowa

Uwaga panowie Angelo jest gejem także uważać na siebie:-)teraz jest za granicą także jesteście bezpieczni

rafau
@Kleszczowa

to jakiś dzieciak jest miłośnik a nie żaden kierowca, ja się nie dziwię że w tej firmie jest jak jest jak takiego miłośnika mogą zatrudnić

PO
Kandydat

Dlaczego w MZA na liniach nie ekspedniowanych pracodawca nie dostarcza darmowej wody? Nie skraca czasu pracy... p. Minister Pracy prosimy się wykazać oraz interweniować. W placówce w/w firmie. o interwencję.

@PO

Proponoje zglosic tą sprawę do kilku posłów w celu przeprowadzenia interwencji poselskiej.

Kandydat

Szanowni forumowicze. Chcąc zakończyć te wszystkie dywagacje i przypuszczenia na temat zarobków kierowców w tej firmie, proponuje aby ktoś napisał jaką stawkę pracodawca wpisuje w umowie. Kwota wpisana w umowie jest sumą jaką się zarabia brutto napewno. Wszystkie dodatki mogą być albo nie. To jest istotne i pewne co wpisane w umowie. Wszystko inne może zależeć od wielu czynników a nawet po prostu dobrej woli pracodawcy.

@Mazowieckie@poczta.fm

Kwota pewna to 6200 brutto najniższa stawka dla nowego kierowcy i takiego który pracuje w tej firmie kilka lat ale ma dzieci które czasem chorują.(usunięte przez administratora)

Ktoś

Narzekacie na zarobki i kłamiecie że tu w MZA zarabia się 5 500 na rękę na miesiąc. Ja co miesiąc biorę 6400 i nie mam nadgodzin, jedynie te co są z rezerwy czyli około 5 godzin miesięcznie. Dochodzą godziny nocne i premie i nie kłamcie bo to już jest nudne. Malkontentom dziękujemy za współprace. Było ostatnio tyle podwyżek i ciągle mało. Pieniądze w rej firmie nie są małe. Pozdrawiam

Aaaaabb
@Ktoś

Chyba zapomniałeś napisać że te 6400 to najwyższe przeszeregowanie na które musisz pracować 6 lat bez żadnej podpadziochy czyli (brak zwolnienia,brak opieki na dziecko,brak obcierki,brak skargi,brak na żądanie 5 godz.przed pracą i jeszcze trochę tego jest ale już nie pamiętam,więc na przeszeregowanie możesz pracować i 30 lat ja pracuję 10 lat i jestem na najniższej stawce bo jak przychodziłem do MZA to miałem pech bo urodziło mi się dziecko

PawełKleszczowa
@Ktoś

Jak pracuje 18 lat to takiej pensji jak 6400- nigdy nie widziały moje oczy. (usunięte przez administratora)

@Ktoś

6200 brutto+ 1100 brutto ewentualnie+ dodatki nocne świąteczne paliwo to max 5700-5800 przy dobrej opcji nie wiem jak ci wychodzi bez nadgodzin w 100 6400 chyba że masz stawkę wyższa niż podstawowa a z rezerw 4h robisz sobie 10h wyłączasz klimatyzacje na wozie albo kombinujesz na paliwie ( niedotankowujesz) i masz duże oszczędności. W tej firmie jak masz dzieci rodzinę zapomnij o takich pieniądzach musisz być kawalerem i żyć podejściem Bóg Honor MZA ojczyzna

Paweł
@Aaaaabb

Ty nazywasz pechem to że urodziło Ci się dziecko? Ładnie dałeś sobie "wyprać mózg". To że MZA łamie prawo poróżniając ludzi kilkoma stawkami ty masz nazywać pechem urodzenie własnego dziecka? Ta firma w nagłówku powinna mieć dopisane "dziad".

Redutowiec

To chyba logiczne, ze jak sie ktos urodzil w latach 2000, to nie bedzie mial wieloletniej pracy w MZA za sobą, bo dopiero co mógł zrobic prawo jazdy.

Wacek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Dlaczego na Woronicza jest tak mało zmian na przystankach? W internecie pani główna dyspozytor nspisala że wprowadzają te zmiany. Ale te zmiany juz od roku są wprowadzane a na Woronicza nie są. Inne zajezdnie mają mnóstwo zmian na przystankach a na Woronicza kilka. Rozmawiałem z dziewczyną od grafików powiedziała że to decyzja Pani Marleny. Pani Marlena mówi prezesie nie narzekaj. I tak w koło. Mam pismo do dyrektora w tej sprawie. Ciekawe czy polepszy się.

Arter

Czy jest jakaś szansa na podwyżki? Może w końcu warto poruszyć ten temat?

Tom według ciebie 6200 brutto+1100 brutto premii która mogą ci zabrać za wszystko są dobrymi zarobkami? W Warszawie gdzie za sam czynsz płacisz od 800 w zwyż? Już nie mówiąc jak wynajmujesz mieszkanie? Obecny system plac to zgroza firma zmieniła się w obóz taniej pracy premia przynajmniej 2/3 do stawki nie tylkalne wracamy do starszych chorych czasów gdzie premiera zacznie stanowić 1/3-4 zarobków. Narazie mają kierowców bo wakacje zobaczą od września jak wróci pełny plan i będzie rzeźba w g.... Związki zawodowe to nowotwór który należy wyciąć i wprowadzić związek który nie jest powiązany z prezesem i nie będzie bał się mu sprzeciwić. Przeszeregowanie ma być co 2-3 lata bez względu na wszystko. Miejskie Zakłady Autobusowe= pracodawca z Korei północnej

1JANO

To tylko 5500 tyś bez nadgodzin się zarabia w MZA?

GórnikStalowa
@1JANO

Ba, nawet sporo mniej.

Oczywiście
@1JANO

Dużo forsy tyle zarobisz oczywiście jak nie dostaniesz skargi, kary lub mandatu...

;/
@GórnikStalowa

No ja bym chciał tyle zarabiać! :D

Kandydat

Uważasz że to jest dużo za taką pracę i taką odpowiedzialność? Oczywiście jak nie dostaniesz skargi ani mandatu, jak to piszą

Wodzu

Na Kleszczowej też nie ma szans na nadgodziny emeryci dostają 5500 do ręki o to wszystko

Kandydat - kierowca D
Kandydat

Cześć, Chciałbym rozpocząć pracę w komunikacji miejskiej. I właśnie zastanawiam się czy robic kurs w Tramwajach Warszawskich (bo jest rekrutacja) czy robić prawko D i do MZA albo do Relobus czy PKS Grodzisk. Co radzicie?

@Kandydat - kierowca D

Zastanów się dobrze. Dopytaj wcześniej u ewentualnego pracodawcy czy będziesz miał czym dojechać do pracy, czy będziesz miał możliwość przygotowania ciepłego posiłku. Sprawdz najpierw czy praca nie zrujnuje Ci zdrowia.

Pracodawca

W początkowym okresie zatrudnienia (przez pierwsze trzy miesiące) pracownik może zwrócić się z prośbą o przydzielenie 3 linii autobusowych.

@MZA

Absolutnie gadają państwo bzdury w momencie gdy się zatrudniałem główny dyspozytor na R-3 powiedział mi że zapisał mnie na elektryczne i będę tym jeździć a grafik dostałem na wszystko i musiałem w wolne dni sam jeździć poznawać linie także prywatne firmy jak Mobilis PKS Grodzisk Relobus są bardziej chętni do porozumienia się w kwestii pracy lini autobusowych oraz zmian czy rano czy popołudnie w tej firmie główny dyspozytor nie bierze pod uwagę sytuacji pracownika masz grafik i albo go wykonasz albo po premii także proszę nie wprowadzać w bląd zainteresowanych zatrudnieniem

Młody R1
@MZA

Dlaczego tak ludzi w (usunięte przez administratora) robicie? Wszyscy o tym wiemy że to nieprawda. Przez pierwszy miesiąc gdy u was pracowałem obsłużyłem 8 nowych linii, z każdym następnym miesiącem to było średnio 3-5 nowych linii...u konkurencji mam może i mniejsze pieniądze o ok. 600PLN ale mam swój wóz,linie,brygadę i zmiennika a po pracy pracodawca busem rozwozi ludzi do domu tak że jak zliczyć wszystkie za i przeciw to moja noga tam więcej nie stanie. Pozdrawiam wszystkich kierowców z R-1

Aaaa

Najgorszemu wrogowi nie życzę pracy w komunikacji miejskiej. Smród, bród i ogromna odpowiedźialność za marne grosze. Zaczynasz pracę np o 4 rano i kończysz pracę w środku nocy.

Kiero2

Ile płacą w MZA za nominał? bo u konkurencji widziałem na olx 6000 netto za nominał

@Kiero2

Co to znaczy npminał. Czy jestes kierowcą w tej firmie?

@Mazowieckie@poczta.fm

Nominał czyli dni robocze w miesiącu x 8 godz.

@Kiero2

7300 brutto w tym 6200 podstawa i 1100 premi uznaniowej zawieranej za L4 za urlop na żądanie za krew za opiekę nad dzieckiem oto oczywiście w jakimś stopniu potrąconej bądź jeśli przebywasz więcej niż 5 dni na zwolnieniu lekarskim to całe 1100 tracisz. Generalnie firma wychodzi z założenia że masz być więźniem w ich zakładzie pracy

@MZA

Ale w tej firmie nie ma zmian po 8 h generalnie zaczynają się od 9.5h kończąc po prawie 11 h bez dostępu do wody na krańcu gdyż nie wszystkie linie mają ekspedycję

@MZA

Czyli praca od poniedziałku do piątku? A w jakich godzinach?

mazowieckie@poczta.fm
@8833

7300 brutto to netto 5306,24. Czy tu jest inaczej?

@Mazowieckie@poczta.fm

Nominał nie oznacza pracy od poniedziałku do piątku, prosimy o kontakt telefoniczny – wytłumaczymy.

Kiero2

W Mobilisie już płacą na zlecenie 55 h i 43h a w Grodzisku już tyle samo co w MZA a praca tam lżejsza

@Kiero2

Ale w Mobilis musisz zgłosić min 11 h przed rozpoczęciem pracy ze się nie pojawisz inaczej dają ci karę finansową

Mały
@900

W MZA też masz karę finansową

Nowy

A jakie są kary w Grodzisku na zlecenie?bo w MZA bardzo wysokie i za wszystko praktycznie słyszałem że chłopakowi za obcierke1500 zł zabrali

@Nowy

A tutaj za obcierke nic nie zabierają?

XXXX
Inne

POLECENIE SŁUŻBOWE nr 4/2023 Dyrektora ds. Przewozów z dn. 29 sierpnia 2023 r. w sprawie zasad przekazywania zmiany na mieście przez kierowców autobusów. ... 7) W przypadku braku zmiany, kierowca ZOBOWIĄZANY jest powiadomić WZP i zastosować się do wydanego polecenia: a) na krańcu linii - należy wykonać maksymalnie jeden kurs, b) po trasie linii - należy wykonać maksymalnie kurs powrotny do zespołu przystankowego, gdzie planowana była zmiana, c) każdorazowo, kierowca zobowiązany jest powiadomić WZP i zastosować się do wydanego polecenia, w szczególności skonsultować konieczność wydłużenia czasu pracy. 2§ W stosunku do pracowników nie przestrzegających ww. zasad zastosowane będą postanowienia Regulaminu Pracy MZA i innych aktów wewnętrznych Sp. oraz KP.

@XXXX

Ale dotyczy to kierowców zatrudnionych na umowę o pracę gdyż kierowca na umowie zlecenie ma ustalone ściśle godziny wykonania pracy i nie ma obowiązku stosować się do kodeksu pracy pracodawcy gdyż formalnie nie jest pracownikiem etatowym spółki a pracownikiem najmowanym do wykonania zadania.

@XXXX

Chciał to napisał akurat jestem zatrudniony na umowę o pracę w równoważnym systemie pracy rozliczanym miesięcznie, skoro nie zna przepisów przypomnę " nawet dla dobra zakładu nie można zmienić pracownikowi rozpoczęcia i zakończenia grafitowych godzin pracy " sentencja wyroku SN, chcę mogę spotkać się z nim w sądzie

aaa
Inne

Czy pracujac na umowie w mza moge dorobic u innego pr,ewoznika na zleceniu??

@aaa

Jeśli pracujesz na umowę o pracę to nie bo podpisujesz lojalke że nie będziesz pracować gdzie indziej jeśli na zlecenie w MZA masz prawo pracować dodatkowo gdzie chcesz

Koledzy z umowy zlecenie macie kasę na koncie za poprzedni miesiąc?

@900

160 h i 6100 na koncie wszystkie weekendy w domu pozdrowienia dla wszystkich etatowców

Marek
@900

162 h wszystkie weekendy wolne. 6300 na koncie.

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1934.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1752, z czego 303 to opinie pozytywne, 367 to opinie negatywne, a 1082 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA
Przejdź do nowych opinii