MZA
counter
2 1353 12923 5 1
R&R

Jest kapusta na koncie!!! Trzy niedzielę z wolnego po 10h i mam 5400! Pozdro dla Ruchu!

TakNie5
Krajanowieczkowiec
@R&R

To już Asaaa będzie wiedział co zrobić by mieć 5400 - A co z wysługą ?

mzasupertruper
@R&R

Chxja,trzy niedziele jak to zrobiles jak byly wolne dwie?cmoku

iwona
@Krajanowieczkowiec

Mieć 5400 przy 220 godzinach albo przy nominale to w sumie żadna różnica. To tylko trzy czy tam cztery dni więcej. Widać po sposobie myślenia jacy ludzie tutaj pracują. Takich ludzi tutaj potrzebują. Brawo dla zarządu!!!

R&R
@mzasupertruper

Jeżdżę od poniedziałku do piątku. Weekendy wolne.

TakNie4
@R&R

Jakie wolne jak w niedzielę pracujesz

@R&R

Ja w niedzielę i sobotę leżę na plaży nad zegrzem i drapie się po brzuszku patrze na panienki i popijam piwko

Stary Dziad Nowy wpis
@R&R

Czym ty się chwalisz, tym że tyrasz jak murzyn za te parę groszy? Powiem Ci ze 5 tysi powinno być za nominał. Ale właśnie tacy napaleńcy jak ty psują rybek normalnego pracownika. Pracuj tak dalej, zdrowia życzę w tym (usunięte przez administratora)

Krawpownoczek Nowy wpis

Ile dostałaś premii ?

3 cytryny Nowy wpis
@R&R

Skoro się chwalimy to ja też się pochwalę, Ja za to weekendy miałem wolne i spędziłem z rodziną nad wodą między innymi nad Zegrzem widząc przejeżdżających szoferów na 735 stojących w korku A ja sobie w tym czasie smacznie zagryzałem grillowaną kielbaske i popijałem piweczkiem pijąc zdrowie tych co pracują ???? każdy ma to co lubi ???? jedni pracę drudzy rodzinę ????

Aaaa

Pytanie do kierowców jeżdżącymi autobusami elektrycznymi na ile km jazdy starczy do pełna naładowana bateria i jaki typ baterii jest zamontowany w autobusie?

@Aaaa

Z tego co się zorientowałem to jest po 6 paluszków LR6 na każdą zasięg na tym zestawie do 100km

Zgodnie z wygrana oferta przetargu powinno być 15 x R6 i zasięg 200-240 km

@Aaaa

Z propagandy sukcesu kiedy został wyłoniony dostawca autobusów elektrycznych do Warszawy. „130 przegubowych elektrycznych Urbino dla MZA będzie wyposażonych w baterie typu Solaris High Power o pojemności 150 kWh (5 x 30kWh - dwie paczki w wieży, 3 packi na dachu - jedn w wagonie, a dwa nad przednią osią) ), które są przystosowane do szybkiego ładowania pantografem oraz wolnego poprzez złącze plug-in. Ich pojemność umożliwia pokonanie na jednym ładowaniu w zależności od warunków pogodowych i drogowych dystansu ok. 200 - 250 km.” A co mamy? Autobusy które nie są w stanie przejechać 100 km

@Aaaa

Bo to(200-250km) to dane producenta, jak wyjedziesz nim na trasę że stałą prędkością i bez zatrzymywania się to zrobisz tyle, przykład aut osobowych, w danych producenta auto spala 3-3,5l na 100 a mi spala 5,5-6,5l. Ot takie same proporcje rozbieżności.

@heheszek

Autobus testowy który został dostarczony spółce jest w stanie i dziś na jednym ładowaniu przejechać 200 km. Jak uzyskałem informację od kierowców z "nowymi" autobusami już są kłopoty, baterie nie trzymają mocy, kłopoty z ich ładowaniem. Kupując nowy samochód też po przebiegu 1 tys km oddaje się go do naprawy?.

@Aaaa

Kto mi przypomnieć może od jakiego czasu pisze ze ładowarek do autobusów elektrycznych na mieście nie będzie od roku to robię czy od dwóch lat?

@Aaaa

Przeczytaj sobie artykuł na infobusie, brak czy też opóźnienia w realizacji montażu ładowarek na mieście zostały podciągnięte do skutków koronawirusa. Jaki wpływ ma pandemia na ustawianie ładowarek tego nawet wróżbita Maciej nie wie.

@heheszek

Plissss, czytałem inne info dotyczące budowy metra nie Nas ale przytoczę " opóźnienie budowy drugiej nitki metra z powodu koronowirusa wyniesie 18 miesięcy", teraz na koronawirusa wszystko się zwala przypomnę było zatrzymanie Warszawy ale nie na dłużej niż 3 miesiące.

Driver Nowy wpis
@Aaaa

Oj tam się przejmujesz. Takie drobnostki to prezes rozwiązuje szybko

RudyR4
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 godzin.

Kolega z forum doradził żeby zrobić fotkę pod gruszą. Też tak zrobiłem, ile trzeba czekać na odpowiedz z kadr i na pieniądze? Kolego odpowiedz

t34

Jak wieść niesie na fejsie osoba odpowiedzialna za kontakty medialne i PR(pijar) w ztm popełniła właśnie zawodowe sepuku. Wystosowała list (kolega Wojda opublikował) w którym w zawiłych słowach prosi o zajęcie się opiniami tymi negatywnymi na forach również osobom odpowiedzialnym u przewoźników. Mówiąc po prostu zwaliła odpowiedzialność za politykę medialną na kierowników oddziałów by to oni ścigali tych co mają inne opinie niźli te właściwe.hahahahaha public relation ,żesz to jakieś nowe standardy powiałloo zza Buga

Tak9Nie1
Tłusty Grubas
@t34

Oni chyba ogólnie się uwzięli bo czepiają się tez tych miłośników blogerów co na fejsbuku maja swoje strony. Monitorują to wszystko i jak im się coś nie spodoba to mogą być konsekwencje

@t34

62 mil zł wydane inaczej niż było zaplanowane boli oj boli polowanie na czarownice rozpoczęte.

Krochmaniek
@t34

Jak to jest w autobusie z tymi maseczkami - kierowca ma obowiązek kontrolować pasażerów ?

Tak3Nie3
R12
@Krochmaniek

Może jedynie upominać a raczej przypominać o obowiązku ich noszenia w przestrzeniach zamkniętych. W niektórych autobusach robi to lektor zapowiadający przystanki. Od kontrolowania i ewentualnego karania są odpowiednie służby.

Tak4Nie1
@Krochmaniek

Tak, ma obowiązek!! Ja kupiłem sobie bloczek mandatowy i wypisuję mandaty, oczywiście podałem swoje konto

Tak11Nie
@heheszek

Ja też tak robię...pozdrawiam myślącego

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

bodzio

Dzwonią do ludzi jak opętani żeby z wolnego przyjść albo zmienić dzień. Jak ja potrzebowałem to tylnią częścią ciała do mnie stawali. Teraz mają czelność dzwonić i się płaszczą. Teraz to mnie mogą w tą tylnią część pocałować. Dziwić się że ludzie na zwolnienia chodzą. I będą częściej chodzić bo jak się stworzyło chory system wynagradzania to czego się chcą spodziewać.

Tak8Nie
Młody wilk

Ostatnio miałem 705 i 735 kolega ze zmiany A jeździł wszystko na zero, co jest niemożliwością, ja natomiast na każdym pół kursie miałem minimum 7 minut opóźnienia, nawet zjeżdżając na zakład przyjechałem na minusie. Podejrzewam że kolega nie wypełniał rzetelnie karty albo nie zatrzymywał się na każdym przystanku. Ja zatrzymuje się na każdym przystanku i otwieram drzwi nawet jak nie ma nikogo w autobusie i na przystanku. Szczerze mówiąc wkurza mnie to, bo ktoś kto później przegląda kartę drogową pomyśli że zmiana A wyrabiała się a zmiana B cały czas opóźniona, pomyślą że gość się nie nadaje do pracy bo się nie wyrabia w czasie.

Tak5Nie10
Kierowca
@Młody wilk

I to i to. Olewał gość przystanki i fałszował kartę drogową, to jest normą szczególnie u starszych kierowców. Tak wynika z moich obserwacji.

@Kierowca

Jaki masz cel oczerniać kierowców?

TakNie4
Kierowca
@Aaaa

Nie oczerniam tylko piszę co widzę. Jak się zmieniam że starszymi to często są same zera w karcie na linii gdzie minimum docierasz na kraniec na -5.

Tak5Nie1
Skin
@Kierowca

Kiedyś stary kierowca mi powiedział żebym zera wpisywał do 3 minut opóźnienia,że tak się robi.

Gryzli
@Skin

Mi kiedyś stary driver powiedział, że jak nie będzie miał opóźnień i awarii w danym miesiącu to dostanie wyższą premię. Z Awarią typu brak przystankowego lub zepsute 2 drzwi potrafili przejeździć do wieczora byle by nie wzywac technicznego... Niestety Leśne dziadki wciąż wierzą w te bajkę z premią..

SCORPIO
@Młody wilk

Wiersz o tym że w 2 strefie nie musisz zatrzymywać się jeśli ni masz nikogo na pokładzie i nikt nie stoi na przystanku?705 i 735 to masz z 60% przystanków na żądanie w 2 strefie.Wiec albo jesteś nadgorliwy albo nie masz wiedzy.

Stary wilk
@Młody wilk

Twój kolega ze zmiany A może kiedyś się na tym przejechać. Wystarczy że jakaś mameja zapatrzona w telefon nie wysiądzie na takim przystanku jak chciała i pozamiatane

@Młody wilk

Zadzwoń na niego do ZTM. Pewnie tez klimy nie używał. Biedni ludzie zapoceni musieli jechać

MARIAN r4
@Młody wilk

Ja mam często 705/735. Jak towar w autobusie się nie rusza i nikogo nie ma na przystanku to zwalniam ale nie zatrzymuje się. Tam są krótkie czasy inaczej nie idzie się wyrobić. Trzeba myśleć synu!

Tak4Nie3
...
Kandydat

I zmienili regulamin wynagradzania i zegarków nie ma. To byl kiero z solidarnosci, oni strasznie oszukuja. Zalezy im tylko na skladce.

R12
@MARIAN r4

A gdzie jest powiedziane lub napisane, że musisz się wyrobić? Jak sam napisałeś trzeba myśleć więc myśl.

3 cytryny
@SCORPIO

Rozumiem że długo nad tym nie myślałeś ?

Młody wilk
@SCORPIO

Nie wydaje mi się że tak jest

SCORPIO
@Młody wilk

A jednak tak jest. Zasiegnij informacji to się przekonasz. Mówimy oczywiście o 2 strefie.

R-4

Panowie włączacie klimę? Bo ja nie bo mam lepsze oszczędności.

Tak5Nie1
@R-4

I napewno jesteś z Solidarności, a biedne ludzie jadą zapoceni

Aaaa

62 mil zł z budowy tramwaju na Gocław przesunięte na zakup autobusów elektrycznych. Grosik do grosika i się uzbiera autobusy będą.

Leon

Wstydzą się ? - kto ! , zz nie podając swoich kablotach stan ilości członków,mieli termin do 30 06

Tak4Nie4
Leon

Błąd ortograficzny to pikuś ale,błędy w interpunkcji to aberacja.Dobrego dnia.

Supersawer
@Leon

Tyłu mają ludzi że nie mogą się doliczyć

Abcd

Mam nadzieję że firma dobierze się do tego Aaaa za krytykowanie działań firmy i działań ZTM. Bo to co on wyprawia to już przechodzi ludzkie pojęcie. Jestem przekonany, że pismo wystosowane przez ZTM do przewoźników odnośnie działalności w sieci przez ich pracowników to między innymi pokłosie wpisów tego człowieka

Tak3Nie6
@Abcd

Pochlebiasz mi jak to moja spraw nie spodziewałem się że to forum jest tak czytane, nie lepiej zrobić zebranie z pracownikami i wysłuchać ich co mają na sercu?

@Aaaa

Myślę że nikomu nie chciałoby się słuchać tego co masz do powiedzenia.

Tak2Nie1
@Abcd

5400,00+ wysługa oraz poszanowanie godności pracownika

Tak4Nie3
Qwerty

Powiedzcie mi czy faktycznie aby dostac wczasy pod gruszą nie można przekroczyc jakiejś tam kwoty brutto na czlonka rodziny? Jaka to jest kwota?

@Qwerty

Tak. Wczasy pod gruszą uzależnione są od dochodu brutto na członka rodziny. Dokładną kwotę podadzą ci w kadrach.

Qwerty
@Anton

Dziękuję

Nowy

Pomylilem sie i nie obsluzylem przystanku na zadanie. Nikt nie wsiadal i wysiadal ale zglosilem ta sytuacje gdyz tak nalezalo postapic zgodnie z regulaminem. Kierownik potracil mi 145zł premii. Jakie są dalsze konsekwencje?

Tak1Nie6
Filantropek
@Nowy

Zapominasz o całym zdarzeniu i pracujesz dalej

Tak8Nie
@Nowy

Na przyszłość przemysl czy warto było zgłaszać

Tak7Nie
@Nowy

O jakim regulaminie mówisz? Pokaż mi gdzie jest napisane że nie zatrzymanie się na przystanku na żądanie bez żądania ze strony pasażera jest przewinieniem, po drugie ja bym się odwoływał, nie wiem na jakiej zajezdni pracujesz ale na stalowej w karcie masz tylko zapis że nie używamy ciepłego guzika i że meldowanie jest wznowione co też jest nie do końca prawdą bo ZTM nie przybija pieczątek, o obsłudze przystanku na żądanie jako stały nie ma mowy. Odwołuj się, oni wiedzą że to jest zrobione ot tak nie do końca zgodnie, jak z przystankami 5setek w mrozy-10, brak zmian rozkładów na przystankach, nawet w karcie nie zmienione, nawet jak zapowiada to na żądanie ;-) więc wał do kierownika i twardo powiedz że chcesz uzasadnienie na papierze i ksero karty bo tego tak nie zostawisz. I pamiętaj nie zgłaszaj nic co może Cię obciążyć

Tak15Nie
Olo
@Nowy

Twój błąd polega na dwóch rzeczach: 1. Zatrudniłeś się w MZA i jesteś z tego dumny 2. Zgłosiłeś temat.

Tak14Nie
Raf
@Nowy

Nowy ale ty musiałeś mieć dobrego patrona że tak cię wyszkolił

Lepiej

Niech lepiej ten os.zolom Aaaa nie idzie na urlop... Wtedy by miał mnóstwo czasu na tworzenie nowych (usunięte przez administratora) I wtedy toby były dopiero problemy (np. Dlaczego pasek do spodni jest czerwony albo dlaczego dostajemy taką wodę w butelkach a nie inną). Aż strach pomyśleć co za halny hula na tym czaszkowym pustkowiu Aaaa

Tak7Nie2
@Lepiej

5400,00 +wysługa i odpowiem na wszystkie wasze pytania

Tak1Nie4
@Lepiej

Nie muszę nic wymyślać to władze miasta dbają bym temat do pisania miał. Jak podawał prezydent Warszawy na miasto wyjeżdża 1440 autobusów więcej nie ma. W innym wywiadzie ten sam prezydenty informuje że spółki miejskie jest ich jedna MZA wystawiają do ruchu 90% autobusów. Z danych ZTM wynika że spółki prywatne wystawiają 320 autobusów. Szukam dobrego matematyka który dowiedzie ze 144 = 320 :))))

@Aaaa

A i zapomniałem. Bardzo ale to bardzo lubię prezesa i lubię też strzelać z ucha.

Tak2Nie3
@Aaaa

Ze statystyk ZTM: wykonane przewozy wzkm wszystkich operatorów autobusowych w 2019 roku 118785115 wzkm, operatorzy nienależący do spółek miasta wykonali 29853966 wzkm. Zgodnie ze statystyka ZTM inni operatorzy KM wykonali 25, 1% wszystkich wykonanych przewozów w Warszawie. Proszę o udzielenie informacji, jaki jest cel mówienie dezinformacji władz miasta na temat komunikacji?.

TakNie5
@Aaaa

Sensu w tym brak, tak jak twoje życie jest bez sensu. Weź sobie te tabelki wiesz gdzie wsadź. (usunięte przez administratora)

@Aaaa

Twoje posty mnie nie drażnią ale wpisy powinny dotyczyć :stosunków pracodawcy wobec pracownika i łamania przez zz Prawa Pracy w MZA

@Aaaa

Proszę też podać do publicznej informacji że te posty piszę po kilku piwkach. Także traktujcie moje wpisy z przymrużeniem oka.

@Leon

Do łamania praw pracownika nie mam do czego się przyczepić. Na oddziale którym pracuje mogę tylko mieć pretensje do zaczynania dwa razy pracy w dobie pracowniczej gdzie jestem zatrudniony w równoważnym systemie pracy, ale ten temat sobie odpuściłem na poziomie oddziału tego nie można uregulować. Przez lata sądziłem że spółka rządzi prezes i zarząd ale okazuje się że jest inaczej spółka zarządzi rada Miasta i prezydent Warszawy, z poziomu władz spółki nic nie wykonamy pokazuje że to zła polityka miasta odnośnie KM doprowadzić może spółkę do katastrofy finansowej a co za tym idzie brak zmiany wynagrodzenia dla pracownika.

@Aaaa

.... Przyklad w budżecie miasta na rok 2020 zapisane jest ze do ruchu wystawiane będzie 1650 autobusów dziennie, prezydent miasta mówi że nie może wystawić więcej niż 1440 autobusów bo więcej nie ma, czy ktoś z urzędników miasta wogile wie ile jest dziennie wystawianych autobusów do ruchu?.

Tak2Nie4
@Aaaa

Pragnę też zauważyć, że niezmiennie od kilku lat poświęcam się tematom związanym KM. Moja pasja spowodowała, iż nie mam przyjaciół a żona się że mną rozwiodła uznając, że jestem dziwakiem,. Także moją pasją i obsesją jednocześnie stały się cyferki i prześwietlanie wydatków MZA

Krachmulek
@Aaaa

Dobrze że ty wiesz i nam to uświadomiłeś - dzięki i czekamy na więcej

Tak3Nie1
@Krachmulek

Jestem pracownikiem spółki, ciągle szukam dziury w całym, drążę temat o wydatkach. Podczas pracy przegrzebuję sprawozdania, bilanse wydatki spółki szukając rozbieżności. Mam nawet potworzone specjalne algorytmy. Nawet podczas czerwcowego urlopu sumiennie tworzyłem tabelki. Po prostu mza jest moją pracą i domem. Temu zajęciu oddaję się z pasją

Tak6Nie1
Aaaa

Czyżby ruszyło że media mówią autobusy elektryczne są tylko ładowarek brak a rzecznik spółki się tłumaczy?

Tak1Nie2
Aaaa

Całkowite koszty projektu autobusy elektryczne wraz z infrastruktura wynoszą około 511 mil zł., projekt dotyczy zakupu 130 autobusów elektrycznych, wychodzi średnia projektu zakupu autobusu około 3 mil 900 tyś zł. Czy ktoś jest w stani wytłumaczyć sens ekonomiczny projektu?

Tak4Nie5
@Aaaa

..... Żeby było jasne w skład ceny projektu wchodzą, ekspertyzy, wykonane plany, opłaty kancelarii zewnętrznej nadzorującej projekt pod względem prawnym.

Tak1Nie4
@Aaaa

Ten projekt jest bezsensowny jak twoje życie

@Aaaa

Rozumiem że ktoś powie spółka dostała dotacje z UE i koszt projektu autobusu wynosi 2,5 mil zł, ale to i tak dużo. A co będzie kiedy spółka nie uzyska dalszego dofinansowania tak by cena projektu autobusu spadła do 1,7 mil kto za to zapłaci?, pracownicy spółki?.

Tak1Nie5
@Aaaa

Widzę u ciebie nowy dzień nowy problem, idź na urlop nie po to żeby odpocząć ale żebyśmy my mogli od ciebie odpocząć.

Tak4Nie1
Aaaa

Gdynia będzie miała autobusy elektryczne, nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że Gdynia uczy się na błędach Warszawy. Zaczyna program zakupu autobusów elektrycznych od montażu ładowarek elektrycznych na mieście. Kiedy w Warszawie powstanie sieć 21 ładowarek która wchodzi w skład projektu zakupu 130 autobusów elektrycznych?, do zakończenia projektu pozostało pół roku a autobusów elektrycznych i ładowarek brak.

Tak1Nie9
Aaaa

Podwyżki nie będzie spółka kasy nie ma

TakNie12
@Aaaa

..... A gdzie kasę może mieć? W tym roku ma wielomilionowe wydatki żeby tylko przypadkiem wirtualnej wypłaty w grudniu nie było to będzie dobrze.

TakNie6
Aaaa

A co masz do mnie żal że spółka kasy nie ma z tymi żalami to do władz miasta nie do mnie, a jak prawda w oczy kole to nie czytaj.

TakNie3
@Aaaa

Spółka nie ma kasy, rozwalimy system firmy przychodząc z wolnego, trzeba będzie oddać dofinansowanie na elektryki. Drugi

5400 + premią+ wysługa. Trzeci

Aaaa

Skoro spółka podniosła wydatki na działalność ZZ to co mają marudzić? Że kasy nie chcą?.

@Aaaa

Nie zrozumiałeś tego, to ma być dezinformacja informacji a nie potwierdzanie faktów. Pisać trzeba czego nie było tak jak pisze się o premi za koronawirus.

Nic mnie już nie rusza
@Aaaa

Pal licho już te elektryki, szkoda gadać - 3 ładowarki w Warszawie autobusy kupują. Na jednej z zajezdni nawet biją się ze jeden dłużej ładuje niż trzeba.. Szkoda słów. Pracujemy niby w jednej firmie a jeden tylko patrzy na drugiego żeby donieść ( nie mówię ze wszyscy ) ale jak tak jest to co tu mówić o podwyżkach albo i przywilejach dla kierowcy. Szykujcie się Kochani natomiast na to, ze niedługo już będziemy wpuszczać pierwszymi drzwiami i sprawdzać czy ktoś ma maseczkę. Jak kierowca będzie zarabiał godziwe pieniądze i miał dobry rozkład i przerwy wtedy mogę nawet ich w szeregu ustawiać i mówić „ kolejno odlicz”. A tak poważnie miasto funkcjonuje dzięki kierowcom i nie ma co ukrywać w większym procencie a szacunek gdzie godna zapłata? Wszystko drożeje, weź jeden z drugim prezes czy związkowiec pensje kierowcy i żyj miesiąc. Nakarm rodzine, zapłać kredyt, opłać rachunki, ubierz się i odłóż sobie na wakacje raz ba rok. Elo.

Tak7Nie
@Nic mnie już nie rusza

Widzę że czytałeś artykuł o komunikacji miejskiej w Sosnowcu, tam właśnie planują żeby pasażerowie wchodzili pierwszymi drzwiami i kierowcy sprawdzali maseczki. Ale Sosnowiec to inna bajka tam kierowcy mają wydzielone miejsca postojowe do wykonywania przerw w pracy, dobrze wykonane rozkłady jazdy zarobków kierowców nie znam wypowiadać się nie będę. Ale gdzie tam KM Sosnowiec do Warszawy u nas wolna amerykanka kierowca jest do roboty nie do gadania.

@Aaaa

Sprawdź lepiej czy nie powinieneś stąd już iść. Życzę ci jak najgorzej

@Bbbb

Czyżbyś był jeden z tych który popiera wyzysk?. Jestem pracownikiem spółki znam swoje prawa i obowiązki a jak moje wpisy nie pasują nie czytaj.

@Aaaa

Jestem osobą która nie popiera ciebie. Jesteś pracownikiem który ten wyzysk popiera. Jeszcze wmawiasz ludziom że dostałeś premie za koronawirusa. Jesteś zwykłą ci.iotą w koralach jak to uwielbia Kminek określać. Mam nadzieję że firma odkryje kim naprawdę jesteś i wylecisz stąd z wilczym biletem

@Bbbb

A nie przyszło Tobie do głowy że tego chce?. Jestem na to przygotowany :)))))

TakNie3
@Aaaa

A może ty wcale nie jesteś pracownikiem tylko emerytem co przesiaduje tu z nudów

Bbbb

Ale gowork to nie miejsce na takie wyznania

Adam

mój ty wojowniku w nocniku. Jak byś jeszcze nie zauważył wojny pomiędzy kierowcami, zapleczem juz dawno jest cicha wojna. Nie ważne czy zrzeszony czy nie. Patrz ma to kto ma jakie brygady, o której zaczynają i kończą, jak z urlopami ,jakie wozy dostają. Wiec przyjacielu nie podburzaj !!!! Chyba ze jesteś z solidarmosci to wszystko tłumaczy.

Aaaa

Proponuję zakłady która zajezdnia pierwsza złapie koronawirus. Wzrost zachorowań w Warszawie rośnie a tu spontan jak by nic się nie działo.

@Adam

Podziwiam Cię za te wirtuozyjne texty. Ja nie mówię o cichej wojnie tylko o takiej prawdziwej na maczety. I to wszystko w imię dobra pasażerów.

@Driver

jak z maczetami na to bydło zwane ludźmi w 738 lub 723 to się zgadzam. Maczety,benzyna i gaz.

Adam

o widzę że jesteś rodowity przyjezdny. Grojec łuków warka czy malkinia?

@Adam

Mińsk Mazowiecki

marian

Napiszcie wreszcie coś mądrego. Np. o związkach zawodowych jak to walczą o wasze prawa. Przecież ciągle się przechwalają w tych swoich gazetkach co to oni nie są, i co oni zrobili. Zgodzicie się ze mną że niektórzy działacze są gotowi niemalże przelać krew za swoich pracowników, czy członków. Trzask ponoć ogłosił zero podwyżek na trzy lata, zero premii itp... Zabrali Wam w tamtym roku jakieś 1000 złotych a sobie zabrali premię?! Kto jest odpowiedzialny za sprawne funkcjonowanie miasta? Kierowca czy Prezydent itp...?! Związki milczą w tej sprawie? No tak, wystarczy popatrzeć kto jest przewodniczącym na R3 chociażby to wszystko staje się jasne. A tak w ogóle to kto jest teraz głównym przewodniczącym w S, bo mam wrażenie jakby związek był bez wodzireja.

Tak10Nie
Robol
@marian

Nie licz na nic, wez zycie w swoje rece.

@marian

Odpowiedz sobie na pytanie: jakim trzeba być umysłowym zerem, żeby należeć do związków? Teraz rozejrzyj się po zakładzie i popatrz ilu twoich "kolegów" płaci co miesiąc na darmozjadów. Co chcesz zmienić? Barany zostaną zawsze baranami.

Tak7Nie1
@Aaaa

Sam namawiałeś by się do nich zapisywać. Odejdź stąd proszę. Nie chcę cię więcej czytać

Dodatek
Klient

Mam pytanie dot.dodatku stażowego.Tylko proszę o normalne odpowiedzi.Czy w MZA jest takowy i ile wynosi? Czy oprócz podstawy+premii dochodzi jeszcze dodatek stażowy?

Zyga
@Dodatek

Nie ma i nie będzie, ale kiedyś był

@Dodatek

Przy takiej rotacji pracowników taki dodatek nie ma najmniejszego sensu

Tak6Nie1
Gracek

Pamiętamy o 17 stajemy na 1 min

***** ***
Klient

Rocznica zbrodni na własnym narodzie

Tak4Nie5
Edek
@***** ***

I bardziej jestem skłonny do tego zdania niż chwała bohaterom Przez powstańców zamordowano mi pradziadkow. Więc na pewno nie będę ich wychwalal i przystawał o 17 w żadnym roku.

Tak2Nie4
Mariusz
@Edek

Ciężko uwierzyć, że przez Powstańców a nie przez rozkaz psychopatycznego wodza nazistów. Zdrowi umysłowo żołnierze nie zarzynają cywili jak zwierzyny na uboju. Zdecydowanie coś Ci się pomieszało i to zdrowo.

Zraniona Wsza
Klient

Czy wyjeżdżając z zajezdni powiedzmy na pętlę muszę mieć już brygadówkę na swoim miejscu czy mogę ją włożyć dopiero na pętli?

Tak1Nie2
Zyga
@Zraniona Wsza

Musisz mieć brygadowke, chyba że brygadowka jest elektroniczna to wtedy na przejeździe technicznym nic się nie wyświetla

@Zraniona Wsza

Ten przepis to wymysł ZTM aby mieć kolejny powód do zabrania premii. Wyjeżdżając z zajezdni musisz mieć ten kawałek papieru już wsadzony. Nikomu on nie służy, nawet nadzorowi ruchu. Ale pozwala zabrać premię za jego brak

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

MZA
2/5 Na podstawie 1353 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Włościańska 52