Opinie o Bison-Bial S.A. w Białystok

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Bison-Bial S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Bison-Bial S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bison-Bial S.A. w Białystok

Jakie są mocne strony pracodawcy Bison-Bial S.A.?

Jak wyżej..

Stenfield

Mocna stroną jest najniższa krajowa :-D

Korpus 3204
@Stenfield

Jaki zarząd taka pensja pracownika...

Jaki
@Korpus 3204

Jaki Zarząd?

Jureczek
@Jaki

A co nie ma zarządu w spółce?

@Jureczek

Oczywiście, że jest. I są nowe ustalenia. Ponownie, zatrudnieni w tej spółce . A nie w Bialu czy Odlewni. Dostaną po (usunięte przez administratora) Dotąd od dwóch miesięcy mieli najniższą krajową. Ale to były dobre czasy. Teraz od 01 czerwca będą pracować na 80% etatu. Czyli poniżej najniższej krajowej. Kiełbaska i mięsko pozostaną we wspomnieniach. W lodówkach będzie tylko światło. No chyba że dorobią na 500+. Na razie bo pomysłowość (usunięte przez administratora)nie ma granic. Bo pod pretekstem tarczy przeciw epidemiologicznej, łupić pracowników. Właściciele wynagrodzą wspomniany zarząd kolejnymi nagrodami. (usunięte przez administratora)

@Rach

Kryzys, kryzysem, ale gdzie są działania (usunięte przez administratora) ws. wdrażania nowych produktów?

@Pach

Nie wiem czy (usunięte przez administratora) i zarząd kiedykolwiek koncertował się na rozwoju.Tu toczy się odwieczna walka o status quo. Obniżanie kosztów a nie zwiększanie sprzedaży. Bez podpisu (usunięte przez administratora) żaden z dyr. nic nie zrobi.Wszechobecna niemożność. Władza w jednych rękach.Vide nasz kraj.

Józef
@Rach

A co to za nowa struktura organizacyjna ?? Czy nowy dyrektor zarządzający pchnie nowe życie w firmę? Nowe pomysły na rozwój ? A właśnie może ktoś coś wiecej powie o awansach w spulce

Niemy
@Józef

A kogo znasz ? O tego zależy Twój awans. Nowy dyrektor zarządzający ? A jest taki ? Pojawiła się nowa osoba ? Zarząd to ścisłe grono od wielu lat ci sami ludzie.

Jozef_S.
@Niemy

no nie wiem, nie wiem,..., ludzie ci sami...., a nie pozamienialo sie tam,......, spulki sie polonczyly,...., a prezesi ciagle sa ,...... o maszci babo placek,....., awansowali zatem czy nie ,....

Metenburg

Jezeli wlasciciele/zarzad zyje z wypracowanych dochodow ponad stan to kupujac sprzet na grube tysiace dolcow wole kupowac od Rohm. (usunięte przez administratora)

Rach

Dziwna firma funkcjonue bez prezesa.Są często zmieniający sie vice, czyżby obaw przed odpowiedzialnością. Aktualnym jest JK i zostały odebrane przywileje pracownicze . Wysługa , jubieleuszówka to wspomnienia. Zarządzanie rodem z 19-tego wieku. Tzw. hodowla pieczarek, trzymanie w ciemności i okładanie gnojem. Wprowadzono premię absencyjną. Uwagaa 300pln co stanowi przy aktualnych zarobkach 15-20% . Zmuszając tym samym by przy maszynach pracowali chorzy ludzie, zarażając siebie na wzajem. No i proszę mamy pandemię. Co robi zarząd wywiesza plakaciki,bo musi. i odbiera premię absencyjną by zarobić. Konieczne zmiany pokoleniowe inaczej firma mentalnie pozostanie w XIX wieku

@Rach

Czy nie ma tam młodych ludzi którzy mogli by wnieść trochę świeżości. Zarządzanie wymaga nowych pomysłów, produktów itd.. Czy istnieje dział rozwoju i marketingu?

Ooo
@Pach

Byli. Ci którzy mieli tam pracować, już pracowali:)(usunięte przez administratora)

@Ooo

Dziwne to w takim razie. Dało by się zdawac ze firma z perspektywami, z tradycjami, z produktami swiatowej klasy, znana marka. Mlodzi powinni tam byc i wdrazac sie. A kapital zapasowy na czas kryzysu przy takiej Spulce powinien zabezpieczac pracownikow. A tu Rach i sie posypalo.

Izz
@Pach

Teraz wszyscy dostali najniższa krajowa. Niech i z tego się ciesza...

@Izz

Wszyscy, ciekawe czy zarzady też?

@Ooo

Ooo Piszesz , mówisz o innych z pogardą. Tak jak JK. Typowe dla Bisona . Brak szacunku dla człowieka. Często mówi się o ludziach "banda baranów".Nepotyzm, kastowość. Typowe bolszewickie podejście do ludzi. Dziwi stanowisko JL. Biznesmen z dużym doświadczeniem a tu takie kwiatki.

Krzysztof
@Ooo

Co prawda to prawda. Było naprawdę parę młodych osób którzy mogli zmienić obliczej tej firmy jednakże komuś zależało żeby ta firma nie zrobiła kroku w przód. Należy zobaczyć tylko że wszyscy sobie bardzo dobrze radzą w innych firmach a Bison na postojowym :/

Ubogi
@Izz

Mam pytanie ? Czy w tym roku będą jakieś bony na święta lub przelewy ? Czy czekać z celebracja do kolejnych świat?

NICK
@Ubogi

2600 brutto to za mało?

@NICK

No mniej się nie da. Zobaczymy co będzie w końcówce maja. Zdrowia Wszystkim i dobrego czasu w gronie najbliższych. Alleluja

NICK

Oby było lepiej!

Rach

Co na to zarząd firmy Bison S.A. i Związki Zawodowe ? Premier mówi i rząda : w miejscach pracy musi być zagwarantowane 1,5 m odległości między stanowiskami pracy oraz zapewnienie środków ochrony osobistej . Zapewne nic............. jak zawsze.

Prezes
@Rach

Od jutra pójdziemy na przestój. Będzie siedzieć w domu, bo na zakupy stać Ciebie nie będzie

@Prezes

Spokojnie nie tak szybko Prezesie najpierw podpiszesz umowę na czas określony na 2miesiące za najniższą krajową. Bez gwarancji, że po tym okresie wrócisz na umowę dotychczasową i na tych samych warunkach. Bo o wiekszych pieniądzach czy premii zapomnij. (usunięte przez administratora)

Edaward
@Rach

Czy szanowny zarząd spółki również pójdzie na najniższą krajową ?

Tadeusz
@Edaward

Pewnie tak :P przecież solidarnie musi być haha.

Rach

Pracodawca z poczuciem humoru. Jutro 01. kwietnia prima aprilis przedstawi pracownikom nowe angaże. Uwowa na czas określony 2 miesiące z płacą minimalną krajową. A wszystko pod pretekstem czasu przestoju. Hurra o to walczyliśmy, dobry rząd, dobre zmiany. Brawo pan premier i pakiet kryzysowy.

Wacuś
@Rach

No co ty piszesz? Chyba nie wracam z urlopu. Napisz więcej co się dzieje?

@Wacuś

Napisałem. Poczytaj jutro od 7mej mamy podpisywać angaże . Najlepsze wyjście to chorobowe bo premii i tak nie ma i nie będzie. A potem pozbędą się kogo chcą. Starych pracowników przed emeryturą i niewygodnych To JK będzie miał pełną władzę.

Bison-Bial S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Elektronik w Dziale Utrzymania Ruchu. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.

Czy e dobie pandemi pracodawca zapełnia środki ochrony? Maseczki i środki dezynfekujące. W firmie prscuje kilkaset osób. Duże zagrożenie. Czy prscodawca trktuje Was poważnie ?

Okuma
@Gość

Co się dzieje w Grupie Bison? Co z naszymi premiami ? Urlopy na ile czasu.... RED Alert... ACHTUNG

Gamer

Czy mógłby ktoś napisać jak wyglądają zarobki na maszynach CNC? Na ile można liczyć na start, a na ile powiedzmy po kilku latach? Interesuje mnie zwłaszcza to czy operator CNC po kilku latach pracy jest w stanie zarobić w okolicy tych 3000zł na rękę. Pozdrawiam

Mariusz
@Gamer

Zapomnij, tutaj nie zarobisz 3k na rękę na produkcji.

@Mariusz

Bison-Bial szuka teraz kogoś na stanowisko Księgowego - widziałam ofertę na stronie firmy: http://www.bison-bial.pl/praca Ciekawe, jak przedstawiają się zarobki na tym stanowisku. Podobno można tam liczyć na jakieś dodatki finansowe do pensji. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Imadło prosto z Bielska

Witam, co dobrego słychać w firmie ? Jest jakiś progres w rozwoju czy dalej 3204 na masową skalę? Jak atmosfera? Były jakieś podwyżki ? Podobno wiele się zmieniło w firmie?

Iza

Wysuwasz bardzo poważne oskarżenie wobec tego pracodawcy. Mobbing to przecież zachowania skierowane przeciwko pracownikowi, które polegają na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu go. Jeśli zatem w Bison-Bial takie sytuacje faktycznie mają miejsce, to wypadałoby zgłosić to odpowiedniej instytucji. Rozważałeś takie rozwiązanie?

Korpus 3204

Czyżby Pan JK znowu był w formie ?

Czym Bison-Bial S.A. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Rr

Niczym

Mariusz

Bison-Bial S.A. rekrutuje na stanowisko księgowego/księgowej. Ogłoszenie znajduje się w oficjalnej witrynie firmy: http://www.bison-bial.pl/praca Wg. opisu oferty zapewniane są dodatki finansowe na wakacje i święta (pakiet socjalny). Jak to wygląda w praktyce? Czy zarobki są adekwatne do ilości obowiązków?

aa
@Mariusz

Od kilku tygodni wisi ta oferta. Czy coś wiadomo o co chodzi? Dalej szukają do księgowości kogoś ?

Tytan
@aa

Zadzwoń tam i zapytaj się.

Edek
@aa

Sądząc po Twoich wpisach to napewno będziesz tam pasował :) kolejny baran

@Edek

Na jakiej podstawie wyrażasz swoją opinię, że ktoś jest baranem? Jakie są prsesłanki do takich opinii?

Krystek

Czy to prawda że likwidują Bison Bial w Bielsku Podlaskim ? Co się dzieje ? Co z produkcją imadeł??

@Krystek

Niestety nie wiem nic na ten temat, a na jakiej podstawie sądzisz, że likwidują oddział Bison-Bial S.A.? Będę wdzięczna za wszystkie informacje na ten temat. Dziękuję!

Gosx
@Iza

Monitor Sądowy i Gospodarczy.

CAC

Pracowałem tam przez pewien czas, firma raczej słaba do pracowania, brak kawy, po wodę pitną trzeba iść na magazyn (tak - w kranach nie ma wody pitnej!), sprzęt wiekowy tak jak i oprogramowanie. Generalnie głęboki PRL. Są w Białym dużo lepsze miejsca pracy.

Ryszard

Firma wielokrotnie wyróżniana, dobry pracodawca to i nie ma chętnych do pisania na forum.

Krzysztof

Witam, Jak się rozwija Bison :) Czy Pan JK szaleje trochę na produkcji czy spokorniał? Wprowadza nowe wyroby czy dalej 3204 produkuje i jest z tego dumny?

Jkowiec
@Krzysztof

Nikt nie chce odpowiadać. Znaczy się chyba dobrze w Bisonie dzieje się :)

Dysponujecie jakimiś nowymi informacjami dotyczącymi tego, jak wygląda praca w Bison-Bial S.A.?

Ktoś

Administratorze, zrób bardzo proszę porządek z datami wpisów, gdyż pomyśle, że pracowałeś w Bisonie

Sam

Jakie podwyzki? To ktoś tam dostaje podwyzki???

Kawa na ławę
@Sam

Podwyżek nie ma od 6-7 lat. Ale jest pewna Pani Dyrektor która rozdziela kasiorkę. Pewne komórki organizacyjne (czytaj: rachuba, księgarnia, controlling, sekretarze a nawet fundusze EU i inne zaprzyjaźnione osoby) systematycznie są dofinansowane kwotami o których my na produkcji możemy pomarzyć. Nam się daje premnie uznaniowe po 30 polskich złotych. Inni biorą po 300 do 2000. Jak jest nadwyżka to i więcej. Syf i kiła. Byle do emerytury doczekać.

Sam
@Kawa na ławę

2000? Inni tyle nie zarabiaja...

Kawa na ławę
@Sam

A inni tyle dostają ponadto co mają w zasadniczym. I nie mają tam też 2 tys. Taka jest prawda. Okrutna jak cholera , ale co mi tam. Byle do emerytury

Pan D
@Kawa na ławę

Pani Dyrektor już wsadzila na stołek chłopaka swojej córeczki, prowadzi prywatny folwark a udaje że cierpi za wszystkich.

zenit
@Pan D

A gdzie pracuje chłopak córki pani dyrektor?

numeryk
@zenit

i ile zarabia? ile razy więcej niż ja po 6 latach? 6 razy? bo jestem pewien że nie tyle co moje 2150

kawa na ławę
@Kawa na ławę

i znowu się zaczęło nagradzanie w pionie szanownej pani dyrektor K. trudne czasy w bisonie nie dotyczą chyba wszystkich. na nagrody dla pupili pieniążki są. nagrody w tym miesiącu otrzymali: UK – 1200 BK – 600 MG - 500 AW – 3000

Robol
@kawa na ławę

Na 3tysie to ja dwa miechy muszę zapierda... na maszynie w syfie a góra bez skrupułów siedzi w cieplutkich pokojach z klimatyzacją z funkcją grzania i bierze nasze pieniądze

Zygmunt
@Pan D

Podobno chłopak zmienił pracę.Będzie pracować w renomowanej firmie w Białymstoku.

Gosx
@Zygmunt

W jakiej firmie Zygmuncie?

Zygmunt
@Gosx

Nibe-Biawar

zły

nie podzielę się opiniami bo się boję

@zły

Czy możesz napisać, dlaczego obawiasz się wyrazić swoją opinię na forum odnośnie firmy Bison-Bia? Forum GoWork.pl jest miejscem, gdzie każdy może wyrazić swoją opinię anonimowo. Może być to opinia pozytywna lub negatywna. Ważne, żeby opinia była poparta argumentami.

gienio
@zły

a czego tu się bac firma 20 lat presperowala bardzo dobrze jeden z najlepszych zakladow w Bialymstoku teraz jest ze za dużo narobilo się darmozajdow i zlodzieji

Byly pracownik

Ta firma to porazka na kazdej linii. Placa grosze wymagaja niewiadomo czego. Majstowie i kierownicy stoja nad głowami z zalozonymi recami albo w kieszeni. Dobrze ze jeszcze bata w reku nie trzymaja. Choc to pewnie kwestia czasu. Prezes odlewni pan bartek uwaza sie za pana swiata co okazuje na kazdym kroku w kontakcie z pracownikiem. Nie polecam nikomu. Zero perspektyw w dodatku warunki sa tragiczne. Smrod i syf. Zycze szybkiego upadku prezesom.

Kijent
@Byly pracownik

Witam wszystkich pracowników Bison-Bial. To co tutaj czytam jest szokiem dla mnie. Firma produkuje świetne przyrządy. Znam je osobiście ale i z mediów. Patrzę na film od gościa z USA chwali imadła mówi ,że kupi więcej. Patrzę na film od gościa z UK mówi że świetne uchwyty, łezka zaczyna się w oku kręcić. Nasz POLSKA marka w Stanach po tylu latach PRL . To co wyróżnia wasze produkty to jakość , niezawodność która w ogromnej mierze zależy od szeregowych pracowników. Sam pracuję w firmie produkcyjnej i wiem jak to jest. Bez odpowiedzialności, sprawiedliwości, uczciwości nie da się zbudować zgranego zespołu . Prywata i wewnętrzne kłótnie doprowadziły do rozbiorów Polski. Pozdrawiam i cieszę się, że pracuję w firmie z zupełnie innym podejściem.

Patrycja

@Pracownik z Myśliwskiej, czy możesz napisać dlaczego nowe maszyny stoją nieużywane? Jaka jest bezpośrednia przyczyna tej sytuacji. Może pracownicy czekają na odpowiednie przeszkolenie? Warto rozwinąć ten temat, będzie to interesujące zarówno dla pracowników jak i kandydatów.

Pracownik z Myśliwskiej
@Patrycja

Nie mam dowodów, więc nie chcę rzucać oskarżeń kto i jaki ma w tym interes. Jednak, jeżeli maszyna stoi nieużywana kilkanaście miesięcy, a nawet więcej, lizing za nią spłacać trzeba, to coś jest tutaj nie tak.

@Pracownik z Myśliwskiej

Na pewno stoją za tym jakieś konkretne przyczyny. Może maszyny jeszcze nie są gotowe do rozpoczęcia pracy? Czy uważasz, to za prawdopodobne? Czasami z zewnątrz sytuację interpretujemy jednoznacznie, a po bliższym przyjrzeniu się sprawie okazuje się, że wygląda to zupełnie inaczej.

Pracownik z Myśliwskiej

Jedna wielka komedia. Nowe maszyny wzięte na dotacje stoją nieużywane, ludzie muszą pracować na starych złomach przekraczających wszelkie normy bezpieczeństwa. W razie awarii takiego złomu, to do pracownika są pretensje dlaczego mu ta maszyna się zepsuła i musi się z tego tłumaczyć. Same przepisy bezpieczeństwa też są w głębokim poważaniu, ma trwać produkcja i tyle. Po zakładzie chodzi pełno kierowników obsadzonych prawdopodobnie po znajomości. Jest ich tyle, że można odnieść wrażenie, że oni sami nie wiedzą od czego są. Wynagrodzenie? Jeżeli nie zostanie się jednym z kierowników, to do 3000 nawet się nie zbliżysz. Wykonywana praca, doświadczenie, wykształcenie jest tu bez znaczenia. Mogę napisać o wiele więcej, ale z troski o swoją tożsamość tego nie zrobię.

Zostaw merytoryczną opinię o Bison-Bial S.A. - Białystok

• Jak się pracuje w Bison-Bial S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bison-Bial S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bison-Bial S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 3 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bison-Bial S.A.