Opinie o Laskomex w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Laskomex, oraz Klientów firmy. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Laskomex o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Laskomex w Łódź

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Czy zdarzają się nadgodziny w Laskomex?

3.7.12 Nowy wpis

Cóż stało się z centrum światła rasa jana Laskomex przy ulicy Nowej w Łodzi? Czyżby pseudo wiedza Poliakowa nie miała wzięcia i centrum światła pochłonął mrok? A może zwyczajnie nie ma pieniędzy w LX i trzeba wyprzedawać lub wynająć...

Pytanie Nowy wpis

Wiecie, czy Laskomex udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Jak długo trwa proces awansu w Laskomex?

xx
@Pytanie

to zależy o jaki awans chodzi. Do uczestniczenia w jakiś strukturach, których w firmie jest sporo to nie trwa zbyt długo Jeżeli chodzi o dojście do jakiegoś poziomu zarządzania to jest to zdecydowanie dłuższa perspektywa

JaJakoByły
@Pytanie

O awansie na stanowisko kierownika (menaggera :-) ) w dziale utrzymującym firmę Lx przy funkcjonowaniu, to nastaw się na okres min 7-8 lat. W działach ogólnie uznanych za zbędne (ok 60%) to może to być nawet kilka miesięcy. Warunkiem jest (usunięte przez administratora) głową w podłogę bijąc pokłony nadsystemom. Wazelina też się przyda.

Stary pracownik 2 Nowy wpis
@Pytanie

Proces twojego awansu w firmie Laskomex trwa tyle ile sobie zaplanujesz. Najczęściej do momentu w którym założysz wypowiedzenie.

logo firmy REGIONALNY DORADCA TECHNICZNO-HANDLOWY
logo firmy ZDALNY Key Account Manager
GoWork.pl
(470 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Magazynier- operator wózka widłowego
Łódź
UNIQ LOGISTIC sp. z o.o. sp. j.
(168 opinii)
Aplikuj na wiele ofert

Czy firma Laskomex w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Lx

Tak

stary pracownik 123
@Lx

Firma oczywiście może finansować w całości ale dział szkoleń nie wyszukuje żadnych szkoleń dla pracowników oprócz obowiązkowego SEP. Zazwyczaj szkolenia, studia oraz inne tego typu rzeczy które są płatne wymagają podpisania umowy lojalnościowej. Przekonanie firmy co do zasadności szkolenia jest ciężkie. Najchętniej zgadzają się na darmowe szkolenia, czyli takie jakie oferują. Oczywiście nie chcę demonizować firmy, ale tak jak to już wiele osób przede mną napisała. Zarobki w firmie są bardzo marne, pracownik nie jest najlepiej traktowany i perspektywa rozwoju jest niewielka. Każdy ma swój rozum i powinien ocenić sam.

Co jaki okres czasu w Laskomex można ubiegać się o podwyżkę?

stary pracownik
@Pytanie

Można się ubiegać w każdym momencie, ale trzeba wypełnić masę uniwersologicznych dokumentów nie mających nic wspólnego z wykonywaną pracą. Najlepszą metodą na podwyżkę jest złożenie wypowiedzenia i zmiana pracy :)

Stary pracownik 2
@stary pracownik

Ja nie dostałem podwyżki przez 3 lata. Odszedłem i dostałem dwukrotnie wyższe wynagrodzenie. Teraz zastanówcie się ile tam płacą względem realiów rynkowych.

kot

Czytam w internecie wiele niepokojących opinii, że ta firma to po prostu jakaś sekta. Ktoś może powiedzieć, jak to wygląda naprawdę?

@kot

To chyba nieco przesadzone opinie. Każdy z nas oczekuje czegoś innego od pracodawcy, a więc zawsze warto jest wyrobić sobie własne zdanie. Widziałam na stronie Laskomexu, że właśnie szukają nowych pracowników: http://www.laskomex.pl/kariera.php Może chciałbyś aplikować?

podejrzliwa
@Paulina

Paulina od razu widać że pracujesz w tej firmie. Firma niestety jest sekciarska, byłam tam na rozmowie, ogólnie biuro w strasznym stanie widać że oszczędzają, miałam z 3 głupie etapy rekrutacji z jakimiś testami psychologicznymi i długą nic nie wnoszącą rozmową z prezesem. Szkoda czasu.

stary pracownik
@kot

Mała lektura, a zdanie samo sobie wyróbcie. Część z tych dokumentów to stare materiały dotyczące wdrażania. Każdy musi to przejść bo to pierwszy stopień wtajemniczenia. Link do materiałów :https://www.slideshare.net/stopsekcie?utm_campaign=profiletracking&utm_medium=sssite&utm_source=ssslideview

Czy Laskomex oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Lel
@Pytanie

Nie ma umów zlecenie, zawsze umowa o pracę. W razie pytań, wypłaty zawsze na czas

Wojciech
@Lel

Widzę że sporo wiesz na temat Laskomex, możesz mi w takim razie powiedzieć coś o pensjach w tej firmie? Na jakie wynagrodzenie można tu liczyć? Mam nadzieję, że niedługo mi odpowiesz.

Bolo

Mało opinii na forum bo dobrze się pracuje i nie ma takiego parcia na pisanie!!

lololo
@Bolo

Omijajcie tę firmę! Na komputerach nawet nie mają pakietu Office, bo koszty. Sami zobaczycie jak przyjdziecie na rozmowę kwalifikacyjną to dostaniecie zadanie do zrobienia na programie LibreOffice!! Śmiech na sali. Przygotujcie się też na wielogodzinne bzdurne testy psychologiczne i piorącą m

@lololo

A co takiego złego jest w pakiecie LibreOffice, który wywodzi się z OpenOffice? To że jest darmowy i Open Source? Wiele dużych firm na świecie, a nawet urzędy i instytucje pracuje na Open Office. Linuxa na serwerach też wyśmiejesz bo jest darmowy i Open Source? Oj malutko wiesz o oprogramowaniu biurowym. Tylko się lepiej ucz obsługi Open Office i pochodnych, bo być może niedługo będzie to standard w większości firm zamiast coraz bardziej badziewiastego MS Office.

///
@lololo

Akurat to jest wyznacznikiem złego pracodawcy Twoim zdaniem? Że kożysta z darmowego pakietu Libre? :)

Ewka

Podpowiecie czy warto aplikować? Czy firma w ogóle potrzebuje kogoś?

@Ewka

potrzebuje i warto.

@007

@007 Też myślę, że próbować zawsze warto. Osoby zainteresowane pracą w Laskomex tutaj znajdą aktualne oferty pracy http://www.laskomex.com.pl/kariera.php . Może napiszesz nam coś na temat warunków zatrudnienia w tej firmie? Jak oceniasz je ze swojej perspektywy?

Pamiętajcie, że udzielając merytorycznej odpowiedzi pomagacie innym użytkownikom zainteresowanym pracą w firmie Laskomex. Chce ktoś się podzielić swoją opinią?

@Administrator

daaamny

Hej, jak wyszły te warsztaty wczoraj??

Paulina

@Była z LX, a co możesz napisać o pozytywnych stronach pracy w Laskomex? Co podobało Ci się w pracy w tym miejscu, a co jeszcze uważasz, że powinno ulec zmianie?

Paulina

Poszukiwani: Referent ds. obsługi klienta, Specjalista ds. kadrowo-płacowych, Serwisant. Aplikujecie?

@Paulina

Nie. Nie aplikujemy. Po co skoro Laskomex daje pracownikom przymusowy urlop 1-5 maja. Oznacza to że pracy tam nie ma. Pamiętam że wiosna i lato to był gorący okres sprzedaży domofonów a pracy było dużo. A teraz lipa i bieda.

Joker

Uwaga !!! Pierwsza reklama o pracy w Laskomex na youtubowym kanale pracuj.pl. - sprawdź czy nie szukasz: szaman.

Była z LX

A tutaj, czyli dla mnie już tam, bo tam pracowałam, chyba orkiestra gra finał. Odszedł główny konstruktor Jacek... Nie znam się na technice ale wiem że właściciel Janusz był przerażony. To nie wróży nic dobrego bo Jacek ponoć budował te firmę od jej technicznego początku.

Robert
@Była z LX

A to niespodzianka! Czyli jednak nawet najdłużej pracujący ludzie przestają wytrzymywać i odchodzą. Odejście Jacka to katastrofa dla firmy. To prawda, że budował firmę od jej początku, i był autorem wszystkich konstrukcji, które Laskomex sprzedawał, no może poza reebrandowanymi chińskimi wideodomofonami. No to ciekawe co dalej? Kto teraz będzie wprowadzał innowacje, opracowywał nowe konstrukcje, czy modernizował istniejące produkty? Za tak małe pieniądze nie znajdą konstruktora z tak dużą wiedzą i doświadczeniem jakie miał Jacek. Obecne systemy domofonowe są skonstruowane np. w oparciu o stary mikrokontroler Atmel AT89C55WD który niedługo może wyjść z produkcji, a odpowiedniki nie istnieją, i co wtedy. Teraz to wielkie ryzyko kupować taki system domofonowy, bo jak coś się popsuje to jak to naprawią? Codziennie rano przechodzę naprzeciwko budynku LX, i widzę że światła na produkcji się palą, czyli coś tam jeszcze funkcjonuje. Ja w LX nie pracuję od marca 2010 roku, po tym ja była seria zwolnień - "czarne piątki".

mima

a tutaj w koncu jak jest, dzieki za informacje o ogłoszeniu, jndka chcialabym sie dowiedziec czy tutaj tez sie da zarobic, interesowaloby go tutaj bo ma namiejscu wszystko i do pracy długo dojezdzać nie musi ani za Łodz

3.7.12

Olej Laskomex. Wczoraj było ogłoszenie o pracę dla elektroników w Gillette. Stawki od 2500 zł na rękę, prywatna opieka medyczna i super pakiet socjalny. Zostaw tę padakę jaką jest LX. Ostatnio odszedł kolejny pracownik z biura konstrukcyjnego - Bartek M. Reszta pracuje tam z zasiedzenia albo z litości.

Były pracownik LX

Żadnych benefitów socjalnych tutaj nie ma.

Zostaw merytoryczną opinię o Laskomex - Łódź

Laskomex
3.6/5 Na podstawie 324 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Dąbrowskiego 249
    93-231 Łódź
  • NIP: 7280007158 REGON: 004274467

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Laskomex