Opinie o Laskomex w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Laskomex. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Laskomex o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Laskomex w Łódź

kirkut

Prawda jest taka,że w firmie pracowali,pracują dobrzy specjaliści tylko nie rozumieją co się wokół dzieje.Młodzi już pouciekali widząc brak przyszłości w tej firmie.A starsi lub mniej wykształceni siedzą,drżąc przed zwolnieniami.Sa w firmie jednostki z wizją i pomysłami ale są one notorycznie blokowane przez ludzi,którzy są dupolizami i są bez jaj.Miernoty ze starej nomenklatury. Chcą jedynie dotrwać do emeryturu.Firma już nie wypłynie na szerokie wody.Stagnacja i przechowalnia dla emerytów.

Były z LX

Co się w firmie Laskomex dzieje? Ano sekta. To że firma działa od lat o niczym nie świadczy, bo właścicielowi padło na głowę kilka lat temu, a nie na początku działalności. A finansowo ma się kiepsko. Chcesz się przekonać? To się zatrudnij. Zapewniam, że zrezygnujesz po kilku miesiącach.

nikot

Laskomex PPUH jest światowym liderem w branży niebezpieczeństwa. Nasze produkty są obecne w całej Europie,świecie i nawet na Marsie. Do biznesu podchodzimy pieszo, a zarazem czujemy własny smród. Pracowników traktujemy jak partnerów seksualnych i wspólnie dążymy do założenia jednej wielkiej rodziny. Wartości, które promujemy to przede wszystkim niska płaca, duża rotacja zatrudnienia,sprzątanie kibli przez pracowników.Tworzymy dynamiczne, pełne wyzwań środowisko pracy.Mamy nawet jeden młotek na trzy osoby. Realizujemy długofalowe cele i rozwijamy takie talenty jak:Chodzenie po wodzie,wegetarianizm,picie oliwy,rozmowy ze światem flory,wiara w nieśmiertelność oraz uzdrowicielskie właściwości wody.

Opornik

Kto twierdzi że Laskomex jest liderem w branży bezpieczeństwa? To grube nadużycie. Chyba co naj wyżej jedną z firm produkujących domofony. Do ogólnie pojętego bezpieczeństwa daleka droga. Laskomex to niewielka polska firma o mentalności garażu produkująca niedrogie domofony oparte o starą technologię. Systemy video produkowane są na bazie chińskich przerabianych produktów. Ot i wszystko

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
vigor

Laskomex PPUH jest krajowym liderem w branży bezpieczeństwa. Nasze produkty są obecne w całej Europie. Do biznesu podchodzimy w sposób nowoczesny, a zarazem czujemy się odpowiedzialni za otoczenie zewnętrzne i wewnętrzne. Pracowników traktujemy jak partnerów i wspólnie dążymy do ciągłego rozwoju. Wartości, które promujemy to przede wszystkim inicjatywa, odpowiedzialność, dyscyplina i stałość. Tworzymy dynamiczne, pełne wyzwań środowisko pracy, w którym realizujemy długofalowe cele i rozwijamy talenty.

Opornik

Tak. To był wyciek z proela. Ot taka niewinna dyskietka 3,5 cala. Walała się swego czasu po dziale konstrukcyjnym u Jacka. Myślisz że w sieci nie ma schematów i wsadów atmela do laskomexu? Zbyt wiele osób miało nieograniczony dostęp do bkpp. Tak, wiem wszystkie EC będą miały tą samą tabele kodów. ... ale czy to takie istotne. To tylko wejście do klatki schodowej

vigor

Jak można przekopiować zabezpieczony przed odczytaniem program?Chyba ,że dłubiąc w strukturze półprzewodnikowej pod mikroskopem.Musiał być wyciek z Proela.

vigor

Moim skromnym zdaniem to co może postawić firmę do pionu to: mega wypasiony,zgodny z najnowszymi trendami,ekskluzywny i drogi,całkowicie polski,(nie sygnowany logo firmy chiński wyrób),system videofoniczny dla zamożnego,odbiorcy indywidualnego i agresywna promocja tego wyrobu na stronach internetowych oraz periodykach dla klasy średniej tj: lekarzy,prawników,biznesmenów,specjalistów etc.Czy starczy sił i chęci na takie działania czas pokaże.

vigor

To co można zarzucić laskomexowi to ograniczony czyt.niedostateczny zakres działań marketingowych,kunktatorstwo przy wprowadzaniu nowego wyrobu.Niestety nowy projekt i wprowadzenie wyrobu na rynek kosztują.Firma ze swoim napiętym budżetem i ograniczonym zapleczem badawczym nie może sobie pozwolić na nietrafiony wyrób.W rezultacie obserwując polską konkurencje i czekając na ruch z jej strony,firma odkłada zrealizowane projekty do szuflady.Jednak to co doskwiera firmie najbardziej to rozproszenie odpowiedzialności.Nawet szeregowemu pracownikowi trudno podjąć decyzję bo nuż okaże się nietrafiona a na jego miejsce pracy czaka dziesięciu chętnych.W rezultacie szuka drugiej osoby,która podejmie decyzję za niego.Ta druga szuka trzeciej itd..Kurczący się i nasycony rynek(stagnacja w budownictwie),działania konkurencji ze wschodu nie wróżą dobrze na przyszłość firmą z tego sektora.Lata świetności i szybkiego rozwoju minęły bezpowrotnie.Więc albo utrzymają się,drastycznie ograniczając zatrudnienie i tnąc niemiłosiernie koszta utrzymania firmy lub podzielą los dziesiątek upadłych firm elektronicznych.Szkoda pracowników!

b.pracownik

Jeżeli chodzi o systemy domofonowe laskomexu to uważam, że stosowane w nich rozwiązania technologiczne,uznawane przez niektórych za przestarzałe w tym wypadku działają na korzyść tych urządzeń.Tutaj wodotrysków nie potrzeba.To nie jest sprzęt powszechnego użytku jak telefon komórkowy czy telewizor led. Przynajmniej można je naprawić niskim nakładem sił i środków.Ile to nienaprawialnych,(z powodu użycia egzotycznych części i najnowszej technologii)Chińskich wynalazków wala się po znanym portalu aukcyjnym i naszych domach.

Krzysztof

A.... coś to laboratorium nie ma szczęścia. Też kiedyś tam pracowałem... świetny zespół ludzi, których serdecznie pozdrawiam. Niestety jeśli w zarobkach nic nie drgnęło, to inż. elektronik z biegłym angielskim za 2000 zł nie przyjdzie a i za 2400 może być kłopot.... by został na dłużej

b.pracownik

Z laboratorium laskomexu zwolnił się Adam i szukają inżyniera elektronika z bięgłą znajomością angielskiego.

3.7.12

A Rocha to widziałem jak wychodził z Urmetu..... więc tajna technologia sprzed 20 lat zgromadzona na BK dla PP poszła w świat.

Sprostowanie!Przenieśli uruchamialnie do pomieszczenia gdzie składowano kartonowe opakowania.Jest tam gorąco ale mają klimatyzator więc można wytrzymać.Na uruchamialni pracują 4 osoby.Dwie kobiety ,Robert(kasety,videodomofony) i Maciek z serwisu(panele cyfrowe).Karalus odchodzi na emeryturę.Roch się zwolnił.Wszyscy trzęsą się że stracą pracę.Jak wieść gminna niesie produkcję mają oddać kooperantom z zewnątrz.

onek

Z tego co się orientuję to zwolnili duże pomieszczenie uruchamialni i przenieśli z powrotem do tej dziupli,gdzie (usunięte przez administratora) się o (usunięte przez administratora) trze i wytrzymać z gorąca nie można.

Robert G. z Compal
@onek

No to współczuję ekipie z uruchamialni. Też kiedyś pracowałem w tym pomieszczeniu. Faktycznie koszmar, no ale ten mały przenośny klimatyzator trochę pomagał. Słyszałem, że pomieszczenia po "Lucysiu" ponoć mają zostać zwrócone. A poszło tyle pieniędzy w ich remont i postawienie ścianek działowych. Pozdrawiam ekipę z uruchamialni.

Masarz jest dla pedałów
@Robert G. z Compal

Hej ile ci płacą za trolowanie?

Robert G. z Compal

Pracowałem w tej firmie na uruchamialni. Teraz pracuję w innej firmie trochę dalej, i codziennie mijam Laskomex idąc do/z pracy. Spoglądając na okna zauważyłem, że od jakiegoś czasu w uruchamialni jest zupełnie pusto. Zniknęły regały i stanowiska pracowników, pomieszczenie opróżniono. Widzę, że jeszcze na dziale SMD i produkcji coś jeszcze się dzieje. Czyżby to koniec Laskomexu jako producenta systemów domofonowych? Jak wracam autobusami 77/72 to widuję kilka osób z LX.

Opornik

Pewnie że zero miejsc pracy. Dopiero co pozwalniali ludzi z produkcji. Inni sami odeszli. Człowiek co pracował tu chyba od początku Marcin L. i był niby menagerem. Taką mu ścieżkę kariery zapewnili. Omijaj tę firmę z daleka. Najgorzej jak tam utkniesz albo poddasz się indoktrynacji

pol

o fajnie ze szukają ludzi którzy chcą się rozwijać zdobycie cennego doświadczenia jest teraz bardzo potrzebne aby dalej pokierować swoją scieżką kariery... czy tak jest w praktyce tez chętnie dowiedziałbym się na pewno nie jedna osoba doświadczyła pracy z tą firmą i mogłaby powiedziec jak jest naprawdę ....

Były pracownik LX

Czy Laskomex w ogóle jeszcze istnieje? Na forum Gazeta.pl ktoś napisał że "produkcja praktycznie nie istnieje...". Bardzo ciekawi mnie co się dzieje w LX, bo mijam firmę codziennie, i widzę że światła się palą.

Były z LX

Zacytowałeś tekścik marketingowy skopiowany ze strony Laskomexu i co? "Firma Laskomex to jeden z największych polskich producentów systemów domofonowych." - ha! ha! ha! Bzdura! Największym jest warszawski Proel. Laskomex jest co najwyżej producentem NAJTAŃSZYCH systemów domofonowych. "Obszar działalności firmy obejmuje kilkanaście krajów na całym świecie." - Trzeba dodać kilkanaście najbiedniejszych krajów, głównie z Europy wschodniej i południowej "Firma Laskomex istnieje od 1985r" - No tu się zgadzam. "Od początku swojej działalności nastawiona była na wykorzystanie zaawansowanych technologii oraz tworzenie własnych, innowacyjnych rozwiązań. Firma rozpoczynała swoją działalność jako producent profesjonalnych systemów mikroprocesorowych znajdujących zastosowanie głównie w procesach przemysłowych." - No robili jakieś tam peryferia dla polskich komputerów Odra, ale przechodząc na produkcję domofonów zrobili niewielki krok naprzód. Ich aktualne "cyfrowe" systemy domofonowe to technologia początku lat 90'ych. Prymitywne rozwiązania. Ich flagowe produkty bazują np. na mikrokontrolerach Atmel AT89C55WD, na bazie których obecnie żadna firma od kilkunastu lat już niczego nie projektuje bo są technologicznie przestarzałe, a Atmel produkuje te mikrokontrolery tylko jako części zamienne do jeszcze pracujących starych urządzeń. Flagowe wyroby Laskomexu to rozwiązania spiracone wraz z oprogramowaniem mikrokontrolera z starych systemów domofonowych Proela z połowy lat 90'ych, za co Laskomex miał sprawę w Sądzie którą przegrał i musiał modyfikować swoje konstrukcje, które nadal są zbliżone konstrukcyjnie do oryginałów Proela.

stary były
@Były z LX

Nie do końca spiracone, to znaczy prawda jest taka że Proel spiracił oprogramowanie od czołowego producenta w Europie zachodniej a Lx od niego przekopiował :-) Z tym procesem to też nie do końca prawda o przegranym.

Zostaw merytoryczną opinię o Laskomex - Łódź

• Jak się pracuje w Laskomex?

Zobacz opinie na temat firmy Laskomex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Laskomex?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Laskomex?

Kandydaci do pracy w Laskomex napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Laskomex