Opinie o Express People w Katowice

Międzynarodowa agencja pośrednictwa pracy z 10 letnim doświadczeniem w rekrutacji pracowników produkcji na rynek czeski i słowacki.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Express People w Katowice

Magda

Ktokolwiek chciałby wyjechać z agenturą Manuvia niech się dwa razy zastanowi. LUDZIE szukajcie agencji pracy która jest pewna i gwarantuje wam bezpieczeństwo, a nie zostawia na pastwę losu. MANUVIA wam tego nie zapewni. Nawet telefonu nie odbierają.

@Magda

Tragedia, idę do sądu pracy, to co przeżyłem w Czechach, nie da się opisać.. Koszmar.. Na szczęście się skończył. Nie ma takich przekleństw którymi mógłbym obarczyć te agenture..

Wiktoria
@Magda

@Magda, a czy opisałabyś dokładniej, co się stało? Jakiego doświadczyłaś pozostawienia przez tę agencję? Nie odbiera koordynator na miejscu, czy katowickie biuro?

@Wiktoria

No cóż, wywieźli nas do Liberca na, ubytowni.. W oknach kraty, wszędzie grzyb, w ubikacji śmierdziało moczem, smród zawiesiny papierosowej.. Ludzie.. Bezdomni, recydywiści, alkoholicy i narkomani, kilkanaście razy dzwoniłem do agencji w Katowicach nikt nie odbierał, przed wyjazdem zostałem pobity przez pijanych współ lokatorów, na szczęście wpłynęła mi wypłata tz ochłap z wypłaty..

Stedman

Nie ma w polskim słowniku wyrazów, które bym mógł opisać. Manuvia, to że zwolniła ludzi, to jeszcze przełknę, ale że potraktowala nas jak śmieci i drętwych jest niewybaczalne. Jeszcze skłamali, że wszyscy obywatele Polski muszą opuścić kraj. Dali po tysiąc koron zaliczki i good bye. Jeszcze dali nam tylko pół godziny czasu na spakowanie. Telefonów nikt nie odbiera, bo w Katowicach biuro niby zamknięte, ale na Facebooku dostępni są. A gdzie reszta wypłaty??? Tak jeszcze w życiu nikt mnie nie potraktował. Takiego bezczelnego (usunięte przez administratora) jeszcze w życiu nie widziałem. Sami przyjęli gościa z wysoką gorączką, potem myśmy musieli za to zapłacić. Żal i żenada.

Moderatorki.. Na Ciebie też znajdę haka.. Pedalico czy Pedale z manuvii

Praca w Inwectet może i dobra, bo nie ciężka, ale nikt tam nie liczy się z człowiekiem. Wyrzucili nas na bruk dlatego że niby jedna osoba miała wysoką gorączkę, nie zrobili żadnych badań. A na hotelu zastał nasz psełdo koordynator, jego dziewczyna i para przyjaciół. To dlaczego my grupa 31osób miała być chora a oni nie????? My pracowaliśmy 12 godzin a oni siedzieli i pili w hotelu.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Magda

Niech nikt nie wyjeżdża z tą firmą. (usunięte przez administratora) Nie interesują się ludźmi których wysłali do pracy. Zostawiają osoby na własny los. Próby żeby dodzwonić się kończą się porażką.

Rewua

Kto chce wyjechać z tą agentura niech się dwa razy zastanowi. Nas pojechała grupa 12 osób, wszystko było ok dopóki nie zaczęła się epidemia koronowirusa. Wyrzucili nas z hotelu nie odbierają tel. Zostaliśmy sami zdani tylko na siebie.

aiha

Witam czy ktoś tutaj pracował przy montowaniu foteli samochodowych?BROSE?przez agencję Manowia???

Kamillo
@aiha

Tak, pracowałem, i ta banda oszustów mnie wystawiła, przyjechałem do pracy w trzeci dzień i normalnie pracowałem, wykonywałem swoje obowiązki, zostałem nawet pochwalony, po czym dowiedziałem się pod koniec dnia, że już nie pracuje bez powodu bo na umowie o prace z okresem próbnym mogą mnie zwolnić z dnia na dzień bez podawania przyczyny a niby gwarantują stabilne zatrudnienie. Umowa podpisywana jest na szybko, tak żebyś nic z niej nie wiedział i nie pytał, a co najlepsze, na umowie była stawka ponad 16 tysięcy koron a na karcie informacyjnej o zatrudnieniu ponad 18, to widać jak kręcą. Jeszcze nie wiadomo czy wypłatę dostanę

Robert
@Kamillo

Czy na umowie jest zapisana sytuacja o zwolnieniu z dnia na dzień w czasie okresu próbnego? Jeżeli wiesz czy inne osoby na takiej umowie miały podobne zdarzenie, napisz. Czekam na odpowiedź.

Shah
@Kamillo

W brose fabryce np. 90%zwalnoają mistrowie nie agentura. Nawet jesteś chwalony to na próbnym możesz wylecieć bez niczego z dnia na dzień.

Robert
@Shah

Możesz napisać jaki jest powód tych zwolnień skoro wspominasz, że pracownicy są chwaleni. To mistrzowie decydują o przedłużeniu umowy i pozostaniu w firmie?

Ilka
@Robert

Stanowczo odradzam prace w firmie Brose za posrednictwem Manuvii(usunięte przez administratora). Na początku dadzą Ci kartę, i od razu powiedzą Ci, że przez kilka dni może nie działać, a wiadomo karta odpowiada za zanotowanie w systemie naszej obecności w pracy i na postawie karty rozliczamy się do wypłaty, więc jej nie działanie już świadczy, że coś jest nie tak. Mnie zwolnili po 3 dniach mimo, że zdążyłam zebrać pochwały (podobno). Agencja oferuje stabilne zatrudnienie, no a niestety tak nie jest. (usunięte przez administratora) wiadomo, za każdą osobę do pracy Manuvia (Express People) pewnie coś dostają.

Daro
@Robert

Tak jest trzeba czytać a po drugie nue dostajesz kopii dlz siebie

Wiktoria
@Ilka

Nasza obecność w pracy powinna być rejestrowana. Napisałaś, że zwolnili Cię z Express po trzech dniach. A jaki był powód tego zwolnienia?

Ilka
@Wiktoria

Nie było powodu zwolnienia, kiedy zapytałam dlaczego zostałam zwolniona, otrzymałam odpowiedz: „Jest za ciężko, idź gdzie indziej, sama widzisz, że jest ciężko, ale mister nie powiedział, że źle pracujesz”. Za ten okres pracy (3 dni) nie otrzymałam do dziś wynagrodzenia. Ja nie wiem, gdzie oni mają godność człowieka.

@Kamillo

Pracowalam w Brose trzy lata Ekspres dwa lata rok pod Manuvia i nie mialam zadnych problemow z tego co wiem teraz jest 18300 brutto na umowie ubytownia w Novym Jicinie nie najgorsza a naprawde widzialam gorsze.Co do twojej pracy poprostu nie dawales raďy i ci podziekowali wierz mi jezeli pracowalbys dobrze nikt by ci nie podziekowal a wrecz przeciwnie niestety tak jest w kazdej fabryce w Czechach albo sie nadajesz albo nie i nie mow ze cie oszukali bo tak naprawde nic nie mozesz powiedziec pi tezech dniach.Pozdrawiam

Kamillo1
@Zoska

Niestety tutaj się z Tobą nie zgodzę koleżanki, apropo pracy w Brose, mam dowody na to, że Polacy byli tam w moich pierwszych dniach i wcześniej zwalniani bez powodu. Kiedy przyjechałem do fabryki nie działała mi karta w pierwszy dzień pracy i dwa kolejne, wylądowałem na lince z Polką, która umiała prawie biegle czeski, widać, że niedokształcona intelektualnie, podobno do niej na linke trafiały Polki i Polacy i wcześniej przewinęło die łącznie ponad 20 osób, które miały wylecieć od razu, bo podobno jedna z najcięższych robót, czego nie zauważyłam u ta kobieta cały czas wmawiała mi, że w tej fabryce jest ciężko, że nie dam sobie rady, że są o wiele lepsze fabryki bliżej Ostrawy, gdzie za te same lub większe pieniądze można pracować, i stawało się to mówienie coraz bardziej nachalne, do tego stopnia, że trzeciego dnia powiedziałem już, że spróbuje poszukać czegoś innego. Do tej laski ciagle podchodził Mister i ona do niego coś tam mówiła po czesku, ale nie bardzo było wiadomo co, no i myśle, że była ona po prostu wystawiona z agencji, żeby ludzie którzy przychodzą do niej odpadali na wstępie, możliwe, że czerpała z tego jakieś korzyści, lub po prostu z wypłaty tego pracownika, nawet nie szkoliła mimo, że miała to zrobić. Nikt w fabryce nie zapoznał z takim pojęciem jak norma produkcyjna (target). Ogólnie nie polecam, bo to po prostu ściąganie ludzi na darmo, jeden wielki żart.

Pracuję od 2 lat w CZ
@Robert

Witam, tak naprawdę wystarczy przeczytać czeski kodeks pracy, w okresie próbnym pracodawca może zwolnić pracownika z dnia na dzień, bez podania przyczyny. To samo tyczy się pracownika, działa to w obie strony.

@Kamillo1

Witam Kamillo1 powiem ci tak nikomu nie dziala karta idrazu

@Kamillo1

Nie zgodze sie z toba poniewaz karta nie dziala nikomu musza ja uaktywnic i to troche trwa ale jestes w systemie u majstra ktory co miesiac wysyla do agencji twoja obecnosc i ile godz przepracowales wiec nie ma mowy zeby cie oszukali to jest do sprawdzenia.Jezeli ktos zaucza a pracuje w Brose ponad rok to wierz mi ze po dwoch trzech dniach wie czy dasz rade czy nie.I nie nadawaj na polke jak nie wiesz co mowila.Osobiscie zauczalam okolo15 osob i jedna osoba sie nie nadawala a reszta po tygodniu zrezygnowala sama albo za duzo pila albo bylo dla nich ciezko.Ja przyjechalam do Brose z 30 osobowa grupa po dwoch miesiacach zostalam sama bo wszyscy odeszli jedni wczesniej drudzy pozniej.Napisze tak jesli ktos sie nadaje do ciężkiej pracy to wierz mi bedzie pracowal jesli zas przyjechal zeby sie bawic wraca po pierwszej zaliczce.I taka jest prawda

@Ilka

Nie wiesz co piszesz agentura cie nie zwalnia bo jej zalezy na ludziach zeby funkcjonowac bez pracownika nie istnieje pomysl troche.To majster cie zwalnia jezeli stwierdzi ze sie nie nadajesz.A wiec nie pisz ze to wina Manuvi.A tak na marginesie karta nie dziala nikomu na poczatku ale jestes w systemie u majstra i to on wysyla twoja obecnosc i ile godz zrobiles do agentury to jest do sprawdzenia

Osiem

Kto normalny jedzie pracować do Czech jak w Polsce zarobisz tyle samo pełno pracy w Niemczech Holandii a wy do Czech jezdzicie nie kumam twgo

Tony

Jedzie ktoś 5.02.20 do liberca do denso ?

Jak z praca w Libercu przez manuvia praca przy klimatyzacjach opłaca się jechać jakie jest zakwaterowanie jestem zainteresowany

Daro

Omijać dalekim łukiem testy jakieś z nieba zdasz i tak wracasz bo chcą abyś odrazu składał fotele a wracasz na własny koszt zresztą jakie to zarobki 3 tys na Polskie a kwatera (usunięte przez administratora) kiła mogiła wczoeaj przyjechałem dziś wracam na 20 osób 2 zostało reszta naiwniakow pojechała na drugą pracę za ike 2600 zł samu się poniżamy pracy w Polsce jest masa

Praca

To zlodziejska firma omijac z daleka jada na klamstwiee I oszustwie nic sie nie zgadza zakwaterowanie jak naa melinqch a PRLu (usunięte przez administratora) Kasy po po rusty nie ma!!!

robert

mam jechac montowac siedzenia do skody a widze po komentarzach ze tam tak zle pomozcie jak tam jest naprawde

Honorata
@robert

A jak przebiegał proces rekrutacji w przypadku pracy na tym stanowisku? I miałbyś tam pracować w pełnym wymiarze czasu pracy? Zapytam też, czy zaproponowali Ci w Express People jakąś rozsądną płacę na początek?

@robert

Omijaj tą agencje z daleka,pojedziesz do Czech,na pracę będziesz czekał nie wiadomo ile,potem potrącą Ci za zakwaterowanie za te dni co czekałeś na pracę i uwaga 1 umowa o dzieło na 150h bez żadnego ubezpieczenia,składek itp,wypłatę dostaniesz za 2 miesiące i to taką że nie wystarczy Ci na życie!!!! byłem tam i uciekłem zaraz po wypłacie,to zwykli naciągacze są!!!

Tom
@robert

Siemka. Kiedy wyjeżdżasz na montaż i donjakiego miasta?

aiha
@Tom

Rezygnuje bo opinie nie są zbyt fajne !!!

Zaciekawiona

Witam mam jechać przez ta firmę na produkcję serów ktoś był? Jak tam wygląda sytuacja

T
@Zaciekawiona

Jestem na miejscu i narazie pracuje. Praca lekka zakwaterowanie jest ok. Tylko koordynatora jeszcze niewidzialem a to tu jestem już miesiąc.

Przemysław
@T

Skoro pracujesz już za ich pośrednictwem, to wiesz może, czy w przypadku, gdyby zakwaterowanie nie odpowiadało naszym standardom, istnieje możliwość poszukania sobie miejsca tymczasowego zamieszkania na własną rękę? Napisz, proszę, czy słyszałeś może o takiej możliwości.

Keny

Witam.Nie rozumie dlaczego tak wszyscy co piszą narzekają na tą firmę.Myśmy wyjechali do pracy z Katowic 17.09.2018r. do firmy Foxccon w Kutna Hora.Od razu po przyjeżdzie na drugi dzień mieliśmy szkolenie i badania do pracy a w następny dzień poszliśmy do pracy.Jeżeli chodzi o warunki pracy i wynagrodzenia to jest lepiej niż mówili nam w biurze w Katowicach.Tylko trzeba wiedzieć i czytać co się podpisuje...!!!Praca nie jest ciężka,tylko trzeba chęci do pracy a nie imprezy,ćpanie i picie...a później pożyczanie pieniędzy i uciekanie z powrotem do Polski co niektórzy robią a później piszą jak było źle...Może nie ma aż tak dużych zarobków ale jak ktoś chce zarobić to może się starać o więcej godz.pracy.Stawka plasuje się między 2500-3500zł.Dostajemy zaliczki co tydzień po 1000koron cz.Wypłata jest niestety pod koniec następnego miesiąca.Praca nie jest ciężka za takie pieniądze.Mamy grafik do końca roku, choć zawsze można go zmienić.Praca jest 3 zmianowa.Może być po 8 godz.lub 12godz.Do każdej godz.dodawany jest bonus od 5-15k.cz.Po wyżej 180 godz.także jest bonus 5k.cz.Mamy autobus darmowy do pracy.Dobrze wyposażoną stołówkę w pracy za odpowiednią cenę.Może mogłyby by być lepsze warunki na Ubytowni w Kolinie,ale zawsze można się starać o pokój na mieszkaniu lub o dopłatę w kwocie 2400k.cz.do mieszkania co miesiąc.Jeżeli to nie przemawia do was i uważacie że za małe wynagrodzenie i praca nie odpowiednia to zawsze możecie jechać do Holandii lub Niemiec a tam naprawdę trzeba zapieprzać i nie wiadomo czy wytrzymacie nawet tydzień...W tej firmie co jestem to akurat składamy durze komputery przemysłowe i praca jest różnoraka.Zależy gdzie was przydzielą...To tyle jeśli chodzi o pracę w Foxconn w Kutna Hora.Jeżeli macie jakieś pytania to służę pomocą.Pozdrawiam

poloniusz
@Keny

Brawo ……… bzdury piszesz i tyle,kolega pracował w Foxconie.Zwial z tego obozu po 1 miesiącu.Za 175 godz dostał 12500kć.Powodzenia

mahatma

wszędzie trzeba zapieprzać.

Kicker
@Keny

Wypowiedź pracownika Manuvia. Macie ludzi za głupków? Powodzenia w dalszej rekrutacji, mam nadzieję, że wasz biznes niedługo padnie.

Joanna
@Kicker

Chyba większość użytkowników forum przyzna mi racje co do tego, że Twoja powyższa wypowiedź nie jest do końca zrozumiała. Jeśli jesteś pracownikiem Express People to zachęcam Cię, żebyś powiedział nam coś na temat tego pracodawcy. Szukałam aktualnych ofert pracy, lecz nie znalazłam. Może zatem wiesz coś odnośnie planowanej tam rekrutacji? Będę wdzięczna za informację.

@poloniusz

Kolega powiedział dobre. Pracowałem z dziewczyną w firmie Foxconn w Pardubicach przez 3 lata . i jakoś nigdy nie mieliśmy poniżej 19tyś koron. Więc jak kolejnym razem kolega powie Ci skocz w ogień to ta zrób :)

brak logiki

Tak abstrahując od tego czy ta agencja jest dobra czy zła to jak można wyjeżdżać do pracy do czech ? przecież tam wynagrodzenie jest tylko o 10-20% większe niż w polsce na danym stanowisku (np w Polsce w Krakowie na produkcji zarabiasz mw 3-3.5tys na rękę, w czechach jest to 3.5-4tys) a w Warszawie pewnie jeszcze więcej się zarabia na produkcji może nawet więcej niż w czechach więc kto mi wytłumaczy jaki jest sens tam wyjeżdżania bo nawet biorąc na logike jak mieszka ktoś w jakiejś dziurze to chyba lepiej wyjechać do warszawy niż do obcego państwa i mieszkać w hotelu robotniczym.

@brak logiki

Witam, ja to panu wytlumacze, po prostu w Warszawie czy w Krakowie oczywiście sa zarobki porównywalne a w Czechach o 10 % większe ale jakby mial pan o 200, 300 zl do wyplaty więcej razy na przyklad 10 miesięcy do wychodzi 3000zl czyli 13 pensja, w Polsce to maja na przyklad górnicy, dalej w Polsce sa tylko mieszkania do wynajęcia i to drogie, tu sa ubytownie które sa przeważnie za darmo.

Makosz

Ubytownie? Tego nie można tak nazwać, warunki są tragiczne. Z dziewczyna uciekliśmy wraz z inna para do polski. Noe dajcie oszukać się tym paniom z biura czy konsultanta którzy dzwonią.

mahatmagandi
@brak logiki

Tak qrfa ciekawe gdzie, ci (usunięte przez administratora) jak mogą to płacą najniższą możliwą.

Jakub99

MANUVIA to agencja która zatrudnia na stanowisku tłumaczy oraz koordynatorów alkoholików narkomanów a nawet hazardzistów. Przykład: (usunięte przez administratora)

Dawid

Krótko (usunięte przez administratora) naciągacze, w Polsce mówią jedno na miejscu okazuje się co innego. Brak wypłat w terminie, ciągle malwersacje związane z dopłatami, wiecznie brakuje, wypłata za nadgodziny zapomnij wymyślą byle powód żeby Ci nie wypłacić np będą podbieraki zaliczki na miesiąc do przodu, przez co nigdy pieniędzy nie zobaczysz. Zero kontaktu przez telefon olewają totalnie. Jak chcesz coś załatwić na miejscu musisz zadzwonić po policję, dopiero wtedy miękną. Sama praca w Czechach jest fajna i polecam Czesi są serdeczni, jednak praca przez agencję to kompletne oszustwo. Moje sugestie dla Express People: Trzymać się od nich z daleka Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zacząć szanować pracowników, wypłacać pieniądze w całości oraz w terminie, zaoferować godne warunki mieszkalne.

@Dawid

Dzień dobry, proszę nam wskazać, gdzie Pan pracował. Nie otrzymujemy żadnych zgłoszeń, zażaleń. Prosimy o kontakt z działem administracji pod numerem 665 777 451.

Barte
@Express People

Numer podany nikt nie odbiera. Express czy manuvia jedno ..... Sami wiecie co. (usunięte przez administratora). Wyjazd Tachov na produkcje siedzen do aut czerwiec 2018. Ubytowali nas w jakiejś stodole o 23 w nocy kazali wyjsc z autobusu i pieszo z 1 km z bagazami isc.

nervousx

Co sądzicie o pracy w Niemczech przez tą agencję?

Komciu

Pracowalem w Samsungu na Slowacji.Wiem bardzo duzo o calej sprawie bo pracowalem jako koordynator.Nie polecam nikomu i prosze trzymac sie z daleka od takich agencji jak Manuvia. Moje sugestie dla Express People: Pracowalem dla tej agencji i ludzie prosze was trzymajcie sie z daleka od Express People-Manuvia.

Zostaw merytoryczną opinię o Express People - Katowice

• Jak się pracuje w Express People?

Zobacz opinie na temat firmy Express People tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Express People?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 16 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Express People?

Kandydaci do pracy w Express People napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Express People