Opinie o Express People w Katowice

Międzynarodowa agencja pośrednictwa pracy z 10 letnim doświadczeniem w rekrutacji pracowników produkcji na rynek czeski i słowacki.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Express People w Katowice

Janko

Czy ktoś szykuje się na wyjazd do pracy w Ostrawie?

SebQ
@Janko

Nie, nigdy w życiu, Tobie też odradzam.

Andy
@Janko

Ja jestem z kolega, polecam. Robota jest łatwa, wiecej maszyna robi jak ty.

Lewandowicz

Polecam

Janusz

Od miesiąca pracuje w Czechach pośrednictwem Manuvii. Jestem zadowolony. Zarobki ponad 5 000 na ręke, polski koordynator, zakwaterowanie o dobrym standardzie. Polecam praca w firmie Hella, Mohelnice

haah
@Janusz

Robi za 900 zł no idiota

Anonymouss
@haah

Chyba w złotych a nie koronach ....

Zenek
@Janusz

Po co kłamiesz? Najgorszy shit w Czechach!!!! Ostrzegam wszystkich przed tym czymś. Będziecie mieszkać w Pardubicach w 7 osobowych w pokojach i zarabiać na jedzenie. Powodzenia! Czesi się śmieją z tej agencji! Oni specjalizują się na zatrudnianiu naiwniaków. W Czechach da się zarobić tylko w normalnych agencjach!

Majka

Witam zastanawiam sie nad praca w Brno przy perfumach czy jest ktos kto tam pracowal.

@Majka

Jesteśmy tutaj już trzy dni i 12 osób wróciło bo mają nas gdzieś....umowa miała być a jej nie ma dużo obiecywali i tyle i nie licz na 25 000 koron. ...na umowie będzie 16 tys...... a jeżeli się jednak zdecydujesz to zabierz trochę kasy i jedzenia bo nie wiadomo kiedy będzie praca ....my rezygnujemy

@anonymous

Szanowny Panie/Pani, byli Państwo informowani o tym, jak będzie wyglądał proces onboardingu. Zachęcam też do słuchania oraz czytania ze zrozumieniem. Nigdzie nie informujemy o tym, że wynagrodzenie podstawowe wynosi 25 000 CZK. Kilkakrotnie byli Państwo informowani o wynagrodzeniu: podstawowym oraz bonusach i premiach, które przysługują pracownikom. Jeżeli ktoś liczy tylko na 16 000 CZK możemy założyć, że nie będzie podejmował pracy z należytym podejściem, bo maksymalna kwota jest do osiągnięcia przez wszystkie osoby, które chodzą do pracy zgodnie z grafikiem - o czym również nasi pracownicy informowali. Termin rozpoczęcia pracy również był przedstawiany. Wszyscy pracownicy otrzymają również pieniądze na start bez konieczności przepracowania ani jednego dnia w związku z opóźnieniem. Proszę wskazać, jaka firma płaci przed rozpoczęciem pracy i podpisaniem umowy? Na miejscu przebywa 5 koordynatorów oraz tłumacz a aktualnie na miejscu przebywa ponad 100 pracowników, więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiamy Zespół SK Expres

Xyz
@Express People

Drogi Panie/ Pani anonimus być może jest na miejscu 5 koordynatorów i może nawet tłumacz tylko co z tego skoro firma na umowie skierowania do pracy nie podała ani jednego kontaktu na miejscu do żadnego z nich. Proces onboardingu wygląda tak że każda (usunięte przez administratora) może tu przyjechać.... picie, ćpanie na porzątku dziennym tak że zgadzam się że wdrożenie nowych pracowników musi trochę potrwać a najlepiej jest ich zostawić sobie samym tak jak to się stało z grupą która tu właśnie przebywa. Mało tego Ci koordynatorzy twierdzą że SK Express nie ma nic do gadania i używaj ręce od wszystkiego co nam obiecywali w katowickim biurze bo jak to stwierdzili ks już nie istnieje a my to Manuvia .....a przecież w biurze Manuvia podpisaliśmy umowy z SK Ekspres. Proponuję spojrzeć na ogłoszenie wklejone w witrynę gdzie jest czarno na białym zakwaterowanie hotel Brno i zarobek 25 tys koron ...oto samo przekazują pracownicy firmy i są to kłamstwa. Obok hotelu Brno jest hotel robotnicy i mają ten sam adres i nr, i na umowie którą dajecie do podpisania jest ...zakwaterowanie hotel robotniczy ....ale już nie Brno. Na 20 pokoi 3 osobowych dwie lodówki dwie podwójne kuchenki elektryczne cztery prysznice, trzy toalety ...w niektórych pokojach mrówki nie ma pralni ....ciekawe w jakich warunkach mieszkają Ci koordynatorzy bo tutaj nikt ich nie widział a są wolne pokoje.Kłamiesz człowieku i cała wasza firma to jedno wielkie nieporozumienie.Ja podobnie jak ok 12 osób przeniosłem siē w miejsce gdzie jest praca i normalne ludzkie warunki ale mam kontakt z grupą więc będę informował co siē dzieje ..podobno również na ubrania nie można liczyć...ale słuchajcie ze zrozumieniem jak Wam nawijajä makaron na uszy ......pytajcie jak coś jest nie jasne....

sędzia
@Xyz

Zaraz skasują normalną wypowiedź ostrzegawczą. Największe lajno w Czechach. Zmienili nazwę, bo za dużo pozwów do sądu... Unikać, to jest (usunięte przez administratora) serbsko-słowacka

ja.
@Express People

Zgodnie z grafikiem czyli 30,31 dni w pracy to wtedy będzie te 25000 kc,tak to sobie wymyśliliscie.

MB
@Express People

Przestańcie kłamać. Kwoty z ogłoszeń wahają się od 24 do 30 tysięcy koron jako PODSTAWA!!!

@Express People

Tak, tak. W mim przypadku początek pracy miał być 22 sierpnia. Umowa w Tachov jest z 24 sierpnia!!!!!!!

Xyz
@MB

I tu się zgadzamy ..po raz pierwszy ..przestańcie kłamać i nabijać ludzi w butelkę, przecież wystarczy podać prawdziwe informacje i wtedy nie byłoby tyle powrotów i rozczarowań. Dzisiaj po przepracowania dwóch dni znowu ktoś się zwinął. Ci co byli rok temu sami mówią że dużo się zmieniło ..tylko że na gorsze.

Szanowny Anonimowy! przed wyjazdem wszyscy pracownicy otrzymali informacje w jaki hotelu będą zakwaterowani - hotel w Dukovanach. Również podczas wyjazdu koleżanka dokładnie przekazywała wszystkie informacje. Pozdrawiamy

Poszkodowany
@Express People

Żaden koordynator nie odpowiadał na telefony, jak zadzwonisz to każa skladać pisemnie skargę. Mimo ze podjeli wiedzę telefonicznie. Udają ze noc nie wiedzą.

@Poszkodowany

Szanowna Pani, tak, skargi zgodnie z umową składa się pisemnie a my zgodnie z nią mamy 30 dni na odpowiedź. Koleżanka przekazała Pani wszystkie informacje. Również w biurze podczas wyjazdu nie zgłaszała Pani problemów. Bardzo ciekawą sytuacja dla nas jest to, że pozostałe osoby nic nam nie zarzucają. Jeżeli ma Pani jeszcze jakieś pytania, zapraszam do kontaktu z koleżanką, z którą Pani już dzisiaj rozmawiała. Pozdrawiamy

Katowice krzywa 10
@Xyz

Pani blondynekczka z biura dobrze gra. Czekając na autokar do Brna który wcale nie pojechał do brna tylko zawiózł nas do jakiejś ubytowni godzine drogi od Brna (O tak firma zapomniała powiedzieć gdzie nas wywozi). Potrafiła podejść do chłopaka, który rozmawiał z tatą przed wyjazdem i spytać "a czego on chciał. Najwyraźniej jakaś przeczulona jest do tego z kulturą ma problem jak pani tłumaczka która nie umie tłumaczyć, ale rzucanie bagażami osób które chciały wrócić do Poski szło jej dobrze.

Pozdrawiam
@Express People

Umowa jest nieważna ponieważ zgodnie z reprezentacją jedyną osobą upowanioną do zawierania umow z państwa firmy jest PETER DOSEDLA A jest przynajmnie kilkudzieśięciu świadkow że podpisala ją pani Blonyneczka z biura

Oszukani

Co KŁAMSTWO!!!!!

Brno oszustwo
@Express People

W procesie rekrutacji podano nieprawdę : ogloszenia praca Brno iperfumy 30.09. Na miejscu brak hotelu, brak kontaktu z osobami w Polsce. Wyplaty po 2 miesiacach, zaliczki po 2 tygodniach 1000kc, praca od pon do niedzieli (mialo byc pon-nd). Jak nie pracujesz to masz placic za hotel(noclegownie) nawet nie wiadomo ile, czyli jak nie pracujesz cały tydzien to płacisz. Bony 80kc na jedzenie są potrącane z twojej pracy 50% placisz ty (miałybyc darmowe). Praca miala byc w Brnie okazuje sie w Rajhardzie. Hotel Brno okazał sie ubytownią 1h drogi od niej. Żałujemy wycieczki do Katowic.

Rzeszów
@Express People

To nie jest hotel chyba miała pani na myśli noclegiwnie

@Brno oszustwo

Szanowna Pani, zachęcam do zapoznania się umową. Wszystko jest dokładnie w niej opisane. Zapraszam do biura, osobiście przedstawię te wszystkie punkty, o których Pani pisze i proszę nie wprowadzać błąd naszych kandydatów - nikt nigdy nikogo nie informował, że bony będą za darmo - proszę przedstawić dowody, wynagrodzenie jest płatne do ostatniego dnia następnego miesiąca - zachęcam do czytania ze zrozumieniem. Zaliczki - tak samo - w umowie jest zapis o terminie zaliczek. Pragnę przypomnieć, że zaliczki nie są obowiązkiem pracodawcy - to przywilej pracownika. Dokładnie tak jak w umowie - za dni nieobecności w pracy pracownik ponosi koszty zakwaterowania - dlaczego mamy płacić komuś zakwaterowanie, jak nie przychodzi do pracy z własnej winy (np. nieusprawiedliwiona absencja)? Temat zamykam i nie będzie on więcej poruszany.

ja.
@Express People

Wypłata za 2 miesiące? kto na to pójdzie chyba jakiś kretyn,pracujesz we wrześniu to pieniądze dostaniesz w listopadzie o ile dostaniesz? z dala od tych oszustów!!! trzymają kasę na koncie bo odsetki im lecą.

Forum
@Express People

Nie mamy obowiązku pracować w sob i niwdziele to nie (usunięte przez administratora) w somali nie ma podane ile będziemy placic za nocleg Czyli są panstwo oszustami nabierającymi ludzi na wyjazd do pracy od pon do piątku. W umowie jest jakokolwiek nieobecność . Nie ma wyszczególnienia. Czyli kolejny raz nabieracie ludzi na formu.

Brno
@Express People

NO PRZECIEŻ MNIE INFORMOWANO O HOTELI BRNO DARMOWYM O DARMOWY H BONACH TYLKO W KATOWICACH POSÓWACIE UMOWĘ KTORA NIC NIE GWARANTUJE A POTEM WYSADDZACIE LUDZI 1H OD BRNA Dokladnie takie rzeczy są powypisywane w umowie ktorą udostępnie bo się was nie boję oszukujecie ludzi i korzystacie z tego ze wyjeżdzają w trudnej sytuacji tak jak z tym zaginiecięm. DO OSTATNIEGO DNIA NASTĘPNEGO MIESIĄCA CZYLI 2 MIESIACE OD ROZPOCZECIA PRACY LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ.

@Express People

Zamykasz temat, bo wychodzi, że oszukujesz ludzi?

@Pozdrawiam

Szanowna Pani, naszym zadaniem nie jest tłumaczenie aspektów prawnych, na podstawie których podpisywane są dokumenty. Proszę z tym zwrócić się do prawnika. Pozdrawiamy

Ktoś
@Express People

W waszym ogłoszeniu jest jasno napisane: "• bony żywnościowe o wartości 80 CZK za dzień pracy (wydawane do wynagrodzenia)," - oznacz to, że są dodawane do wynagrodzenia, a nie potrącane z niego.

Manovia
@Majka

Kryminał ludzie bez papierów o niekaralności , wczoraj wrucilismy po tyg pobycie

Aneczka26
@Majka

czesc ja pracowałam w tej firmie z chłopakiem i brdzo sobie ją chwalimy naprawdę polecamy zarobki bardzo dobre lekka praca .

rudy
@Express People

Express people - Manuwia. Kłamiecie jak z nut a zmiana nazwy agencji występuje u was jak kolor skóry u kameleona. Macie 5ciu pasożytów zwanych szumnie przez was koordynatorami. Ludzie ci jedynie potrafią zapisać obecność białych murzynów w obozie foxconn a jedyną ich odpowiedzią na zadane im pytania jest czy też zwrócenie się do nich ze sprawą jest - Ja ne rozumim. Prym w tej grupie wiodą Michał K oraz David S. Co do obecności tłumacza w obozie Foxconn - Kutna Hora to nie spotkałem tam nikogo takiego co by potrafił konkretnie tłumaczyć. Był tam co prawda jakiś facet co udawał tłumacza ale znał się na tłumaczeniu tyle co przysłowiowy wół na gwiazdach.

Anonymus
@Express People

Koordynator jeden, drugi pojawił się, wysłuchał, na obiecywał źe pomoźe i na tym się skończyło ....a pani tłumacz załatwiła swoje prywatne sprawy(usunięte przez administratora)gratuluję wyboru ...a z drugiej strony wszyscy siebie warci

Kama
@Majka

Ja się też zastanawiam nad tą ofertą

KubaKrk
@Majka

Witaj zastanawiam się nad wyjazdem do Czech i dowiedziałaś się może coś ciekawego? Bo przynajmniej jest blisko A tu w Polsce już nie mogę wytrzymać hehe pozdrawiam Kuba z Krakowa

Grzegorz

Dobra komunikacja z biurem w Katowicach przez cały czas, nawet po zatrudnieniu. Polecam, Grzegorz

@Grzegorz

Planuje wyjazd w ciagu najbliższych kilku dni, chciałabym usłyszeć więcej opinii, czy można prosić o kontakt na e-mail pracaazg@gmail.com bądź inna formę kontaktu? Bede bardzo wdzięczna!

Anonymouss

Pracuje w firmie Notino w Brno. Narazie moge polecic, praca jak gdziekolwiek indziej w magazynie przy orderpickingu. Dostajesz skaner i łazisz po magazynie, kompletujesz zamówienia, proste. Mamy polskie trenerki, pani Magda oraz Sonia, zawsze chętnie pomogą.

Julia

Ktoś jedzie do firmy Notino w Czechach na magazyn 23.9?

m
@Julia

Zosia

ok

123sylwek

Pracuje w Pardubicach, firma Panasonic, polecam. Na produkcji dobrze sie pracuje bo nie ma na akord. Leaderki bardzo sympatyczne a nasz koordynator jest super - Słowak ale po polsku dogada sie z nami bez problemu. Narazie jest nas 28 polaków, super grupa, za tydzien ma przyjechac kolejny grupa, polecam !

Essi_37
@123sylwek

Witam ja się wybieram z kolejną grupą miło przeczytać pozytywną opinie na temat tej pracy,a jak wygląda temat ubytowni?tzn.warunki,pokoje itd.Na drugi dzień idzie się już do pracy? a w pierwszy BHP,Lekarz i szkolenie pozdrawiam.

123sylwek
@Essi_37

Wyposazenie podstawowe, ale mieszkasz zadarmo, nie ponosisz zadnych kosztow. Jest mozliwosc przejscia na lepszy standart, tam juz dopacasz około 1000 koron. Poniedzialek i wtorek sa szkolenia, bhp, teoria, a trzesi dzien idziesz na hale. Najpierw patrzysz jak pracuje ich pracownik na danym stanowisku, potem probujesz i sie zmieniacie. Teraz pracuje sie po 12 godzina el jest super bo wiecej kasy oraz masz wiecej wolnego i ewentualnie robisz sobie nadgodziny

Urszula

Moge tylko polecic prace w Pardubicach, wyjechałyśmy razem z koleżanką. Bardzo łatwa praca, fajna grupa polaków.

Bolox

Witam , możne niekoniecznie po wpisach widzę że firma (usunięte przez administratora)

Karol

Witam. Chciałbym polecić wszystkim agencje pracy Manuvia, wraz z kolegą rozpoczęliśmy pracę w mlada Boleslav, Wszystko na miejscu jest tak jak ustaliliśmy przed wyjazdem. Pani z Katowic jest z nami w stałym kontakcie i zawsze odbiera telefon, a to nie jest tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Byłem w wielu różnych miejscach za granicą ale z takim profesjonalnym podejściem do pracownika jeszcze się nie spotkałem. Pani Aneto, pozdrawiamy i dziękujemy! No i oczywiście polecamy ????????????????????????

Angelika

Polecam

Od miesiaca pracuje w firmie adient, na produkcji polski tlumacz co doceniam bo jestem z pod Warszawy a czeskiego nie znam. na zakwaterowaniu spokoj, czysto, bez alkoholikow i cpunow

Magda

znalezli nam prace z partnerem w Czechach. moge tylko polecic, rozmowa rekrutacyjna odbyla sie telefonicznie a potem testy w biurze w katowicach. po testach przyjechal bus i pojechalismy do czech, nie daleko bo za 2 godziny bylismy na miejscu. Zakwaterowanie barzdo ladne, mama z partnerem pokoj dwuosobowy, prywatna lazienka, czystko, do pracy jezdzimy busem lub na piechote bo spacerem 30 minut Jest polski koordynator czyli bez problemu sa sie dogadac w sprawie zaliczki, lub jak potrzebowalam do lekarza to pojechal ze mna. Na produkcji bardzo fajne team leaderki, po tygodniu przeszlam na inna linie gdzie mam lepsze zarobki. Moge tylko polecic prace w Hella, Mohelnice

p

czy pracowal ktos na produkcji przy lampach do samochodow?

@p

tak pracuje od ponad dwoch miesiecy

Czy jest możliwość pracy w Express People na część etatu?

Janusz

ja pracuje na pełny etat, czeska umowa o pracę a z tym oczywiście czeskie ubezpieczenie zdrowotne

Nie Polecam

Nie Polecam dzięki tej firmie mam tysiąc złotych w plecy za powrót do domu na własny koszt. Czegoś się nauczyłem z tej wycieczki :) Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i jeśli czyta to ta pani co mi na granicy 20 zł dała to głośno Dziękuję jeszcze raz :) Moja granicą to moje miasto a po za nim dzikie pole. Jeśli jeszcze tam nie byłeś to Nie Polecam lepiej jednak zostań w kraju rodaku kraj dla Polaków nie dla Obcokrajowców!!! :) Wystarczy wyjść z domu by zobaczyć jak w Polsce traktowani są Ukraińcy więc pomyśl jak traktują nas inne kraje bez różnicy. Chcesz przeżyć dzień jak Ukrainiec, wyjedź za granicę zobaczysz jak to jest fajnie być mniejszością w innym kraju Nie Polecam i odradzam... Do ciebie należy decyzja bo ty jesteś swoim losu Panem Pozdrawiam i powodzenia :)

Marcin Szewczyk
@Nie Polecam

Tysiąc złotych to miałeś lot samolotem. Ja na podróż wydaje tam i z powrotem ok 1600 koron. Pociągiem a mam prawie 400 KM.

Marcin Szewczyk

Ja również pracowałem w tej agencji, nazwy się tylko zmieniają adres ten sam i ludzie Ci sami. W listopadzie 2016 roku wyjechałem z Katowic do Skody w Kvasinach. Wszystko wtedy było wiarę dobrze. Na miejscu już tak pięknie nie było zakwaterowano nas w ubytoni w mieście Pardubice. Ubytownia straszna lipa, (usunięte przez administratora) i brak zainteresowania ze strony agentury. Na miejscu brak tłumacza który umiał mówić po polsku płynnie bo wydukać kilka słów to nie to co powinno być. Umowa pracy była tylko w języku czeskim na rok była podpisana. Skoda wypowiedziała agenturze umowę w kwietniu gdyż były skargi na nią z powodów finansowych i kwaterunku. O tym fakcie dowiedzieliśmy się dokładnie 15 kwietnia i kazali nam podpisać nie umowę. Ja tego nie zrobiłem i przeszedłem do innej agentury. Do dziś nie otrzymałem rozliczenia podatkowego mimo, że infirmowałem agenture o fakcie obliczeń i że pracowałem w Polsce. Za 2017 również takiego rozliczenia brak do dziś. To jest zwykłe (usunięte przez administratora)

Najważniejsze nie płacić za usuwanie tych komentarzy. Prawda musi być

Zostaw merytoryczną opinię o Express People - Katowice

• Jak się pracuje w Express People?

Zobacz opinie na temat firmy Express People tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Express People?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 16 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Express People?

Kandydaci do pracy w Express People napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Express People