Opinie o Databout sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Databout sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Databout sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Databout sp. z o.o. w Warszawa

Emilia

Na stronie firmy znalazłam otwartą rekrutację na stanowisko Asystent/ka Projektanta - branża mostowa. Wiecie, co właściwie znaczą te atrakcyjne warunki finansowe? Bo tak tam podali. Bez konkretów. Wiecie, jaka jest kasa zasadnicza, pensja lub widełki płacowe?

@Zuzanna

Zależy od stanowiska. Ale nie są to kokosy. Im większa podstawę wywalczysz na początku to takie będą Twoje zarobki. Premii raczej nie ma.

Janek

Przy ogłoszeniu na projektanta drogowego podano zakres od 8 do 12 tyś zł brutto. Ale na geologa dozoru kat. XIII już nie. Wiecie coś o kwotach, jakie są tu dostępne? Trzeba mieć oczywiście, zgodnie z ofertą uprawnienia geologiczne kategorii XIII i/lub IX oraz min. 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku jako geolog dozoru, co też posiadam, Ale chcę po prostu mieć pewność, ile by mi płacili i czy nie wzbraniają się przed regularnymi podwyżkami pensji?

@Łukasz

To dosyć dziwne podejście z tymi podwyżkami i premiami, bo nie zdziwiłbym się, gdyby to komuś odebrało motywację do pracy. Ja właśnie przeglądam wspomniane ogłoszenie dla projektanta drogowego i firma wypisała co jest wymagane w zakresie minimalnym, ale może zna ktoś inne wymagania, które dają większą szansę na pracę? Albo da ktoś wskazówkę jak się najlepiej do rekrutacji przygotować.

Janek

Andrzejek Nowy wpis
@Janek

Premii rocznych nie ma. Kwartalne raz są a raz nie ma ale trzeba przepracować minimum rok. Podwyżka to pojęcie względne. Nie ma reguły, widełek czy regularności. Benefity zatrzymały się w poprzedniej dekadzie.

@Andrzejek

A to od czego zależą te kwartalne i jak można sobie na nie zapracować? W ogóle to jakaś konkretna kwota, możesz podać? Czyli nic oprócz podstawy i premii kwartalnej nie dają? Jest tak czasem, że podwyżki dostają Ci którzy się najbardziej wykazują?

Łukasz Nowy wpis

Premie kwartalne są uznaniowe i przyznawane na zasadzie "Ty jeszcze nie dostałeś jeszcze to tym razem dostaniesz", premia nie ma żadnego powiązania z rzeczywistym zaangażowaniem i wynikami w pracy. Premia przyznawana jest ok 10 osobom na kwartał z całej firmy (ok.150 osób). Sama premia obecnie wynosi 2000 brutto.

@Łukasz

Emilia

Zuzanna

To jakie są te widełki finansowe na tym stanowisku? Dużo w firmie jest asystentów? Chciałabym też dopytać o szkolenia. Firma oferuje jakieś? Można podnosić kwalifikacje?

@Zuzanna

Pensja do ustalenia. Im mniej tym lepiej. Za szkolenia lojalka ale raczej nie ma na nie czasu.

Elżbieta
@Jurek

Na ile czasu takie lojalki się podpisuje jak już szkolenia jakieś zrobią? Czy te szkolenia tak w ogóle są na tyle wartościowe, że warte są pospisywania takich dokumentów? I czy jak się podniesie kwalifikacje to jest szansa na awans?

@Elżbieta

Zależy od szkolenia. Wartościowe. Można się dużo nauczyć w tej firmie ale czasami przychodzi monotonia. Awans to zalezy od działu. Ale raczej wątpliwy. Rotacja jest na stanowiskach zwykłych pracowników.

Zuzanna
@Jurek

To ile można zarobić? Możesz podać kwotę? Skoro nie ma ani podwyżek ani awansów z tego co piszesz to może chociaż kwota podstawy jest warta uwagi

Q

Niestety, nie mam najlepszych wspomnień z pracy w tej firmie. Zacznę od plusów, ale naprawdę trudno mi coś znaleźć, bo przecież wypłata na czas to już raczej standard. Można przychodzić do pracy o której się chce, byle wysiedzieć te 8h. Atmosfera w WYG/Databout ma plusy i minusy. Na pewno dużym plusem jest to, że ludzie faktycznie ze sobą współpracują, pomagają sobie wzajemnie (nie dla osiągnięcia jakiegoś zespołowego targetu, tylko ot tak, po prostu). Zawsze można kogoś o coś zapytać, wszyscy są chętni do pomocy, generalnie czuć, że to współpraca, a nie jakaś rywalizacja. Niestety, pomimo tej niekorporacyjnej atmosfery, dość ciężko pracować z ludźmi, którzy non stop narzekają: na wszystko, codziennie. Wiadomo, w każdej pracy są minusy i jest na co narzekać, zwłaszcza my jako Polacy bardzo to lubimy, ale w tej firmie to jakiś ewenement - odnoszę wrażenie, że pracownicy nakręcają się wzajemnie i zamiast próbować cokolwiek zmienić (np. znaleźć nową pracę), wolą kisić się w tym samym sosie i nie opuszczać swojej strefy komfortu. À propos zmian, to banalny przykład: pracownicy chcieli pracować z domu, ale nawet nie próbowali rozmawiać o tym z szefostwem, bo "to i tak nic nie da". Home office to jest w ogóle osobny temat. Na rozmowie rekrutacyjnej z mojej strony padło pytanie o pracę zdalną - miała ona być, nie od samego początku zatrudnienia, ale później "na pewno da się dogadać". Okazało się jednak, iż w firmie nie ma jasno określonych reguł dot. HO i dostępne jest tylko dla osób, które mają układy, zaś dla nowych osób w ogóle nie ma takiej możliwości z powodu braku laptopów... Zatem na rozmowie rekruter okłamał mnie w żywe oczy. Sama praca mało ciekawa, brak jakichkolwiek wyzwań, zero szkoleń, monotonia, często nie było dla mnie w ogóle żadnej roboty. Raczej dla studenta albo kogoś świeżo po studiach i bez doświadczenia. Słaba lokalizacja biura, które samo w sobie jest tragiczne. Dosłownie (usunięte przez administratora) bo sprzątanie było tylko 2x w tyg. Niedomyte naczynia, zardzewiałe sztućce, spleśniały dyspozytor wody, worki w śmietnikach nigdy nie wymieniane, osoba sprzątająca opróżniała tylko zawartość kosza... Widać, że próbują zaoszczędzić, gdzie się da, ale takie coś w Warszawie w 2020 r. to skandal! W dodatku nawet nie ma recepcji, a więc kogoś, kto na stałe zajmowałby się przyjmowaniem gości, odbieraniem przesyłek itp. W biurze dostępne 2 rodzaje herbaty i kawa z mlekiem. benefity? Jakiś medicover, ubezpieczenie na życie, multisport, czyli standard.

Iwona

@Mróweczka mam jeszcze jedno pytanie odnośnie warunków zatrudnienia w WYG International. Czy do wynagrodzenia oferowane są jakieś bonusy pozapłacowe, typu dofinansowanie do karty sportowej albo pakiet prywatnej opieki medycznej? Wiele osób zwraca uwagę na takie aspekty, podejmując decyzję o wyborze przyszłego miejsca pracy.

Krystyna
@Iwona

W WYG jest dodatkowe ubezpieczenie medyczne Medicover, karta sportowa Multisport na preferencyjnych warunkach, świadczenia socjalne.

@Krystyna

Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji. A jak oceniasz panującą firmie atmosferę? Jest to kolejna, bardzo ważna kwestia, która w sposób znaczący wpływa na zadowolenie z pracy. Użytkownicy forum, którzy rozważają wysłanie CV do WYG International, na pewno chętnie dowiedzą się jak wygląda sytuacja pod tym kątem.

ussmissuri

pup wyslalo mnie do tej firmy zeby znalazlo mi prace puki co to rozwiazuje testy jak u psychiatry

MC
@ussmissuri

Bo ludzie przysłani z pupu to zazwyczaj czyny.

Iwona

@Szaryzukzdeprynkupracy rozumiem, że polecasz pracę w firmie WYG International. Wymieniłeś dużo plusów, które na pewno zachęcą wiele osób do aplikacji do firmy. A możesz powiedzieć czemu jest taki problem z fakturami, że nie ma ich na czas?

Szaryzukzdeprynkupracy

A skąd mam wiedzieć? :D

MC
@Iwona

Polecam firme, nikt tu nie ściemnia i nie mami misją, wizją itd. Praca ma być wykonana i w terminie w dowolnym doborze środków ograniczonych prawem. Owszem, jest jazda z terminami, ale przez to nikt nie wymyśla rzeczy niestworzonych (procedur, celów, raportow) i pierdół. Warto.

krycha

a czy ta firma nie wyprowadza sie z Polski? Jak patrze w KRS to byly 4 spolki W Polsce. we wszystkich byli inni prezesi. wszyscy znikneli teraz jest tylko jeden

poinformowana
@krycha

@krycha bądź spokojna, firma nie wyprowadza się z Polski.

Iwona

@Mróweczka dziękuję za informację. A ta umowa o pracę podpisywana była na jaki okres czasu? @eleonoras czy udało Ci się skontaktować z WYG International? Jeśli tak, to podziel się proszę z nami informacją jak dalej potoczyła się Twoja sprawa, czy została rozwiązana i jaka była reakcja firmy. Mam tez pytanie, czy sytuacja związana z brakiem wypłaty wynagrodzenia dotyczy tylko Ciebie, czy wiesz może o innych podobnych przypadkach?

@Iwona

Roczne, pół roczne. Różnie w zależności od sytuacji w oddziale w chwili podpisywania umowy (np. na jak długo mamy front robót).

eleonoras

Od maja czekam od nich na pieniądze. Może ktoś zna do nich kontakt tel.?Szef odpowiedzialny za realizację projektu też milczy. Macie rację ta firma nie szanuje ludzi.

eleonoras

ILe razy można tu pisać? dlaczego moje nie zapisuje się?

eleonoraemer.

Od maja czekam od nich na pieniądze za godz. zlec. Może ktoś ma do nich kontakt?

eleonoraemer.

Czekam na wynagrodzenie za godziny zlecenia od maja 2018r. Nigdzie nie mogę znaleźć do nich telefonu. Szef odpowiedzialny za realizację projektu też się nie odzywa, a consulting nie wywiązuje się z umowy. Może wiecie jak się skontaktować z ich działem płac? E.W.

Iwona

@pracownik dziękuję za Twoją wypowiedź. Mam jeszcze pytanie, czy WYG International proponuje umowę o pracę? @Henryk pytał czy są szanse na podwyżki. Jak to wygląda z Twojego punktu widzenia? Wszelkie informacje od zorientowanych osób są bardzo cenne z punktu widzenia zainteresowanych użytkowników forum.

@Iwona

U mnie w oddziale królowały umowy zlecenie, po jakimś czasie jak się zasłużyło albo wyprosiło to umowy o pracę ale na czas określony. Co do podwyżek to były ale minimalne kwoty, chociaż nie ma co narzekać bo patrząc na wysokość pensji to każdy dodatek się przydał :)

Iwona

@Mróweczka piszesz, że firma jest dobrym miejscem dla osób zaczynających swoją karierę zawodową. A jak wygląda kwestia szkoleń? Czy WYG International oferuje możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych w ten sposób? Jest możliwość awansu? Czy w firmie występuje duża rotacja pracowników?

@Iwona

Również pracowałam w WYGu i odnośnie Twojego pytania powiem, że na początku owszem obiecywane są szkolenia i rozwój, ale w praktyce, kiedy już rozpocznie się pracę, to zwyczajnie przy ogromie projektów brak na nie czasu i na własną rękę trzeba zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy. Rotacja jest spora, sporo osób szczególnie tych rozpoczynających tutaj swoją karierę zawodową po jakimś czasie odchodzi. Wśród starszych stażem pracowników raczej jest mniejsza.

@pracownik

Zgadzam się z @pracownik, szansa na jakiekolwiek szkolenia w nawale pracy zerowa podobnie jak szansa awansu i pewnie m.in. dlatego jest taka rotacja na niższych stanowiskach.

Henryk

Jak sądzicie czy są szanse na jakieś podwyżki w firmie?

Mróweczka

Pracowałam w Wyg-u i jak to w korporacja oczywiście papierologia. Atmosfera w biurze u mnie genialna ale to też zależy pewnie do jakiego oddziału się trafi - chociaż w kontaktach z innymi działami też trafiałam na fajnych ludzi. Zarobki.... polecam dla osób rozpoczynających karierę i nie liczących na wysoką pensję, premie czy płatne nadgodziny. Ale w ogłoszeniach nie wspominają o wysokich zarobkach więc sa uczciwi :)

Tomasz

Idealnych firm nie ma, może firma ma gorszy czas?

Szaryzukzdeprynkupracy

Pracowalem z WYGiem przy 3 projektach jako specjalista i raz jako podwykonawca. Znam firme od 4 lat. + nigdzie nie nauczylem sie tyle co w wygu + pracujesz z ludzmi, ktorzy razem z Toba pchaja wozek + nie zauwazylem by ktos komus walil klody pod nogi + wynagrodzenie dla pracownika zawsze w czasie. Kto nie dostaje na czas - najczesciej jest to jego wina. Firma kreci dziesiatkami milionow zlotych i naprawde nie beda rzucac wszystkiego dla kogos kto nie potrafi dopelnic formalnosci w umowie + WYG cares + najlepszy przelozony kiedykolwiek. Ten co go do Chin wywialo ;) - fv spoznione zazwyczaj o tydzien i nikt nic na to nie poradzi, niezaleznie czy wystawiasz na 10 zl, czy na 100 tys. Ale w koncu wchodza. Pozdrowienia dla Ani i Sławka z Wawy

Betylka
@Szaryzukzdeprynkupracy

Zgadzam się prawie ze wszystkim... Ludzie rewelacyjni! Opóźnienie z płatnościami do 3 miesięcy (przez cały okres współpracy) - zaznaczam, nie z mojej winy...

Iwona

@Szaryzukzdeprynkupracy nigdy nie próbowałeś się dowiedzieć co może być powodem takich opóźnień w firmie WYG International?

Iwona

Nadal sytuacja z komentarzem @mik nie została rozstrzygnięta. Gdyby kogoś interesowało jakim ostatnio projektem zajął się WYG International to znajdziecie więcej informacji w zakładce Aktualności na stronie firmy. Teraz na zlecenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji w Toruniu firma realizuje szkolenia w Unii Europejskiej i Szwajcarii. Szkolenia są organizowane w ramach projektu „Klucz do uczenia II edycja – profesjonalny nauczyciel gwarancją jakości edukacji”.

Zostaw merytoryczną opinię o Databout sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Databout sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Databout sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Databout sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Databout sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Databout sp. z o.o.
  • Bitwy Warszawskiej 1920 R. 7