Opinie o AIUT Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie AIUT Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w AIUT Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AIUT Sp. z o.o. w Gliwice

No

Pracowałeś w kilku firmach i zatrudniłeś się w Aiucie? Takich tu nie przyjmują. Chyba że na stanowisko kierownicze. Nie dziwię się że ci tak dobrze.

Harry
@No

Jestes zapewne albo zatrudnionym pociotkiem, ktorych tam pelno i ktory od pierwszego dnia okazal sie tak "swietnym" pracownikiem, ze natychmiast awansowal albo zwyczajnie nalezysz do kadry aiutowskiej i tak ci po prostu wypada mowic. Powiem ci tylko, ze ja tez pracowalem w aucie i zdecydowanie nie jestem z tego dumny, wrecz przeciwnie raczej zdecydowanie unikam tego "nieciekawego" epizodu w swoim CV. Nie pozdrawiam

bla

Wskażcie mi firmę, w której jest lepiej. Pracowałem w kilku miejscach i włos mi się jeżył na głowie kiedy słyszałem/widziałem jak traktowani są pracownicy w innych firm w tej branży. Aiut nie jest najgorszy. Powiedziałbym nawet, że jest w tej znacznie lepszej połowie.

frad

Popieram wpis: Pracujący - 2014-02-25 18:47:44 Jest dokładnie tak, jak pisze ten ktoś. Firma POLSKA, młoda i bardzo prężnie działająca - w automatyce i w telemetrii (wdrożenia na całym świecie). Niestety jednak trochę słabo zarządzana. Brak typowych kierowników projektów i zarządzania grupowego. Wiele pomysłów, mało czasu na dokładne ich omówienie i często wdrażanie czegoś, co jeszcze nie jest sprawdzone. Od wielu kierowników można się czegoś nauczyć, a do tego można też zarobić całkiem niezłe pieniądze (w zależności od umiejętności i stanowiska oczywiście). Niektórzy kierownicy są po prostu kierownikami. Niewiele wiedzą, niewiele umieją, a atmosferę zepsuć potrafią... Polecam na chwilę lub na dłużej (myślę, że za kilkanaście lat firma będzie bardzo dużą, prężnie działającą korporacją, gdzie można będzie mieć bardzo fajne stanowisko) - na razie opiera się głównie na małych projektach i przetargach, czasami dofinansowaniach. Przy okazji jeden z lepszych przykładów współpracy uczelni z przemysłem. Bardzo wiele rzeczy robi się w porozumieniu z Politechniką Śląską, dlatego też studentom polecam w szczególności. PLUSY: + elastyczny czas pracy + stołówka na miejscu (obiady są częściowo sponsorowane) + kawa, herbata bez ograniczeń + młody zespół + ciekawe projekty + delegacje zagraniczne + część kierowników MINUSY: - lokalizacja - niska jakość kodu (wśród programistów) - raczej słaba zależność zarobków od czasu pracy (na razie) - część kierowników

Pracujący

Witam, Widzę, że część osób powyżej musi być dość mocno rozgoryczonych pisząc takie opinie. Zgadzam się, że wspominane wielokrotnie konto AB może budzić zastrzeżenia ale na pewno nie wzbudzi zastrzeżeń fakt, że firma wypłaca kasę zawsze na czas i przeważnie nieco więcej niż powinna. Konto AB faktycznie mogło by być prowadzone w bardziej zrozumiały dla pracownika sposób ale to w sumie niewielki problem. Jeżeli chodzi o podpisywanie lojalki i wcześniejsze zwalnianie się - płacisz, tak jak w każdej firmie. 1. Atmosfera w firmie - wyścigu szczurów nie ma, pracuje się przyjemnie pod warunkiem, że to nie czas letnich rozruchów w zakładach. Wtedy czasem i siódme poty z człowieka wyciska ale taka specyfika pracy - są trzy tygodnie na uruchomienie nowej linii produkcyjnej i nie ma zmiłuj się - ma działać i już. Każdy kto pracuje jest w pełni świadomy, że "wakacje" jako takie przesuwają się na maj albo dopiero na październik. 2. Technologie - Aiut wdraża nowe rzeczy, to świetne pole do manewru i nauki, można nauczyć się naprawdę dużo jeśli tylko ma się odrobinę chęci. 3. Zarobki - na start po studiach nie najgorsze, pięcie w górę jest czasochłonne a kasa później może nieco mniej zadowalać ale trzeba brać pod uwagę, że bardzo gwałtownie firma zaczęła rozrastać się dopiero kilka lat temu, być może i na pełniejsze docenienie zaufanych ludzi przyjdzie pora. Kasa zależy też trochę od kierownika pod którym się pracuje ale podejrzewam, że tutaj Aiut nie jest wyjątkiem na tle innych firm. 4. Ogólne wrażenie - młoda, naprawdę gwałtownie rozwijająca się, ucząca się (niedociągnięcia i powtarzające się błędy niestety są ale wierzę, że z czasem znikną), polska! firma (wskażcie mi inną drugą podobnej wielkości polską firmę wdrażającą automatykę dla światowych gigantów). Ostatnia uwaga: być może wiele osób traktuje Aiut jako przejściówkę, która czegoś nauczy i pozwoli pójść dalej. Z jednej strony racja, okazja jest wyśmienita, z drugiej przez tą ciągłą rotację pracowników naprawdę ciężko skompletować zaufaną drużynę, do tego potrzeba lat. To też weźcie pod uwagę, nie oceniajcie przez pryzmat tych którzy przychodzą i odchodzą w niepamięć. Nie chce mi się pisać więcej. Ocena 4.0.

Ten
@Pracujący

Pozdrawiamy kierownika.

Rozmowa z kierownikiem działu jakości. Zapamiętałam tego pana jako nierozgarniętego, jeśli chodzi o kulturę siedzenia, bo rozwalał się jakby w knajpie siedział. Natomiast w kwestii pyt., nie orientowałam się, w którym momencie zadawał pyt., bo mówił tak jakby mu się nie chciało, a wręcz deprymowal mnie swoim nieprofesjonalnym podejściem. Nie omówił nawet warunków płacowych. Następnie był test rysunku tech., z użyciem suwmiarki manualnej, a po teście, nie skomentował jak mi poszło. (Wychodząc z firmy, byłam rozczarowana i zażenowana). Po kilku dniach dostałam maila z podziękowaniem za udział w procesie rekrutacji. PS. Na poniższe pyt. odp, iż poziom rozmowy był słaby.

Bez konkretów dotyczących doświadczenia

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
George

W tej firmie mozesz spotkac wszystko oprocz prawdziwych fachowców i normalnego traktowania !

Dirty Harry

Miałem z tą firmą kiedyś do czynienia i jedyne co moge powiedziec to omijac tę beznadziejną firmę wielkim łukiem. Wlascicielom tej firemki wydaje sie, ze samo postawienie stodoly w gliwickiej strefie czyni ją wielką. Prawda jest taka, ze ta firma jest malo znana nawet w swojej branzy. Pracuje tam wciaz jedna i ta sama grupka ludzi, ktorzy mienia sie pierwszymi lub jednymi z pierwszych pracownikow z czasow gdy firma powstawala na poczatku lat 90 tych. Jest to zelazny trzon, rdzen tej firmy ktory stanowi ok. 10-15% zalogi, reszta to nieustanna rotacja glownie zupelnie niedoswiadczonych studentow i absolwentow na ktorych jak widze z pozostalych opinii ta firma sie oparła i w jakis sposob jedzie do przodu choc ta jazda wydaje sie coraz bardziej szalencza i bezcelowa. Odniose sie natomiast do poprzedniej opinii ktora tutaj przeczytalem, otoz ludzie rozczarowani ta firmą (a jest ich jak widac sporo) powinni zakladac wlasne lepsze miedzy innymi po to aby pokazac takiemu aiutowi jak powinna wygladac i funkcjonowac prawdziwa firma na miare XXI (a nie jak aiut XIX) wieku (wbrew przeciwnosciom typu fiskus, zus, koszty pracy itd.).

Jan N.

Młodzi ludzie zamiast siedzieć w takim (usunięte przez administratora)Aiucie zakładajcie własne firmy, może fiskus i ZUS was nie zjedzą czego Wam życzę a w przypadku sukcesu pokażcie, że na rynku mogą prosperowac znacznie lepsze firmy niż aiut, pod każdym względem.

jo

Jedna 16-godzinna zmiana...

PYTA K.

czy aiucie jest praca w trybie trój zmianowym czy tylko jedna zmiana?

4 pietro T(oo)

4 piętro dobrze mówi (usunięte przez administratora). Trochę miejsce dla graczy i manipulantów. Ciężko o docenienie ciężkiej pracy. Zamiast tego łatwo dostać opiernicz. Im więcej robisz tym większa szansa że coś się nie spodoba. Ale i tak było fajnie ;-) Zespół tworzy dobry klimacik.

lokospoko

moze ktos napisze jak sie pracuje w poszczegolnych dzialach w biurowcu no w telemetri, bo widze ze wiekszosc to chyba ludzie ktorzy wdrazaja na miejscu?

4pietro

Pracowalem w AIUT kilka lat i oceniam ten czas jako dobry. Pisze z perspektywy czlowieka, ktory zaczal zaraz po studiach. Najczesciej opinie pisza ludzie rozgoryczeni a ja jestem zadowolony. Zarobki: Zarabialem tyle na ile sie zgodzilem, w kazdej innej firmie w Gliwicach dostal bym podobnie, wiec szału nie ma ale i wyzysku. Warunkiem spokojnej glowy jest niezgadzanie sie na dodatkowa prace za bonusy (typu ekstra kasa, wolny dzien itp). Na poczatku jest cisnienie zeby robic nadgodziny, ale jak sie asertywnie przetrzyma to potem juz wiedza ze z toba sie nie da :-) Jest wybor: lubisz pracowac po nocach i w weekendy - mozesz ale moga byc problemy z wyegzekwowaniem bonusu, chcesz miec wiecej zycia osobistego - tez sie da. Zespół: Zespol to swietni ludzie, zero wyscigu szczurow, konkurowania czy donoszenia. Dobrzy specjalisci i porzadni ludzie, kultura na wysokim poziomie, serdeczna atmosfera. To najwieksza wartosc w AIUT ale wg. mnie kierownictwo nie docenia i motywuje pracownikow. Zaznaczam że bylem w malym teamie i nie mialem za duzo doczynienia z \\\\\\\"górą\\\\\\\". Wyplata była zawsze na czas a na inne \\\\\\\"łaski\\\\\\\" nie liczylem, wiec nie mam pretensji. Byly przykre incydenty (np miala byc karta multisport a potem prezes powiedzial \\\\\\\'nie\\\\\\\' bez podania przyczyny) a nie bylo pozytywnych incydentow. Praca: Bezstresowa, kazdy projekt ma termin +2 miesiace do oficjalnego, a czasami +nieskonczonosc. Raczej pracuje sie w nowych technologiach ale nie ma szans na certyfikat czy jakis inny kurs. Projekty mogly by byc ciekawe ale wszystko niszczy chaos w ich prowadzeniu: nie ma specyfikacji, planu pracy, zalozenia sie ciagle zmieniaja, czesto nikt nie zarzadza danym projektem i dzieje sie on sam. Wiadomo ze termin oddania to mżonka, zawsze przekladany. Najpierw sie spieszysz, siedzisz w sobote a potem okazuje sie ze ktos albo cos innego zawiodlo, wiec jest jeszcze kolejny tydzien (a potem kolejny itd) a potem wychodzi na to, ze polowa tego co zrobiles jest niepotrzebna albo zla bo zmienily sie zalozenia. Nie da sie dlugo wytrzymac czegos takiego, na poczatku jest ok bo sie czegos uczysz ale potem juz nie ma zadnego sensu w tym i to wypala. Podsumowujac: dobre miejsce na start, jest jak wszedzie: pracownicy standardowo nie lubia kierownictwa, kierownictwo nie dopieszcza pracownikow. Chciwi i leniwi tracą, trzeba pracowac, tam gdzie bylem awans bylby duzym wysilkiem. Firma ma potencjal i wyrobiona marke, wiec praca pewna. Zwolnilem sie bo juz mialem dosc robienia tego samego, niczego nowego sie nie uczylem a nie bylo perspektywy ze kiedys bede oraz dlatego ze wiecej mi zaplacili.

rozczarowany

ziomek - 2012-07-19 10:58:02 Jesteś w stanie zarobć z 8-10 tysi na delegacji na czysto bez problemu (jako początkujący) , ale musi być to rozruch i dużo godzin, jak będziesz siedział 8h/dobe na delegacji to tylko z diety cos wyciągniesz. Firmę polecam, jak chcesz to się duuuużo nauczysz. Są w firmie świnie, ale są też spoko ludzie z którymi się (usunięte przez administratora) pracuje. Ogólnie moja ocena 4.0 To są właśnie metody które stosują kierownicy aby zachęcić do pracy w Aiucie. Obiecują kwoty nierealne, których sami nie osiągają co miesiąc. Nieważne, że podwyższą ci stawkę godzinową za granicą, Podwyżka to połowa diety. Dietę zagraniczną wypłacą zgodnie z prawem, połowę zabiorą ci z wyższej stawki godzinowej przez konto AB, zatem realnie za granicą przy standardowym 8h/dzień dostaniesz taką samą pensję jak w kraju + diety zagraniczne. Jeśli nic nie będziesz jadł na delegacji, to zarobisz na czysto całą dietę. Jeśli przeznaczysz dietę na posiłki i w miarę zdrowe jedzenie z delegacji zagranicznej zostanie ci niestety tylko sama wypłata krajowa. Przy stawce godzinowej za granicą w widełkach 20-25 zł/godz. aby zarobić 9tys. zł trzeba by przepracować min. 360 godzin w miesiącu, czyli wychodzi około 15 godzin dziennie bez ani jednego dnia przerwy. Jestem ciekaw komu udaje się w takich warunkach pracować. A zajebiste w aiucie to jest przeglądnie stanu konta ab. Czysta abstrakcja.

ziomek

Jesteś w stanie zarobć z 8-10 tysi na delegacji na czysto bez problemu (jako początkujący) , ale musi być to rozruch i dużo godzin, jak będziesz siedział 8h/dobe na delegacji to tylko z diety cos wyciągniesz. Firmę polecam, jak chcesz to się duuuużo nauczysz. (usunięte przez administratora)ale są też spoko ludzie z którymi się zajebiście pracuje. Ogólnie moja ocena 4.0

Poszukujący

Napiszcie proszę co to znaczy dobre zarobki (konkretne kwoty)? Zapytałem czy jest możliwe zarobić 10 000 pln na czysto (odliczając koszta pobytu) na miesiąc siedząc na delegacji? Czy możecie podać wartości netto jakie zarabia się w tej firmie? Czy wszystkie delegacje polegają na siedzeniu na sztukę, jako mięso armatnie? Proszę o odpowiedź ludzi, który aktualnie pracują dla tej firmy. Ludzie, którzy kiedyś pracowali ale zmienili firmę mogą podać firmy, które rekomendują i ich zdaniem stwarzają lepsze warunki pracy.

wujek_dobra_rada

Jeśli masz zamiar wziąć udział w ciekawym projekcie, zdobyć doświadczenie i dodatkowych pozycji w CV to jest odpowiednia firma. Jeśli przychodzisz z ulicy, to na dobre zarobki nie licz na początku. Jak masz doświadczenie i chcesz zarabiać dobre pieniądze to zatrudnij się bezpośrednio za granicą. W polskiej firmie musiałbyś poświęcić parę lat i mieć trochę szczęścia aby dobić się do dobrze płatnych projektów.

Poszukujący...

Witam, Mam 4 letnie doświadczenie jako systemowiec w oparciu o platformę SIMATIC. Na chwilę obecną chcę się nadal rozwijać i chcę pojechać na delegację za granicę. Czy firma AIUT jest odpowiednia? Z tego co piszecie to 90% odpowiedzi jest negatywnych, ale czy może ktoś opisać jakie warunki są dla kogoś z doświadczeniem i jakie rzeczywiste zarobki są przy projektach za granicą? Obecnie słyszę po delgacjach opowieści, ze np. elektryk jadący na kontakt zarabia 10 000 zł. (na rękę) na miesiąc. Czy są to bajki wyssane z palca, czy jest to prawda o tych delegacjach za granicą? A jeśli nie AIUT to jakie inne firmy polecacie, do projektów zagranicznych. Z góry dziękuję za odpowiedź.

wares

A tak z całej Polski to gdzie jeszcze warto uderzyć po Automatyce ??

after_eight

ame plus, askom aiut dobre na start

wares

Dzięki za tak szybką odpowiedź. A mam jeszcze jedno pytanie czy polecisz jakąś w miarę porządna firmę dla Świeżaka dopiero po studiach po automatyce z góry dzięki

Zostaw merytoryczną opinię o AIUT Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w AIUT Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AIUT Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIUT Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 4 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIUT Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AIUT Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIUT Sp. z o.o.