Opinie o AIUT Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie AIUT Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w AIUT Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AIUT Sp. z o.o. w Gliwice

xyz

Mi praca w AIUT się podoba. Można się dużo nauczyć (to zależy też od projektu), wypłata jest zawsze na czas, dofinansowania do obiadów, pakiety Medicover, na zarobki nie narzekam. Jeżeli chodzi o konto AB to oficjanie ono nie istnieje, jest to swego rodzaju rejestr. Ja zawsze za swoje godziny dostałem to co powinienem a nawet czasem więcej, nigdy nie zostałem wyrolowany. Pracuję jako inżynier elektryk.

Dominik

[co bardziej przebiegli menadżerowie ab jeżdżą na wakacje z rodzinami do arabów (lub w inne egzotyczne miejsca). na czyj koszt? na koszt tego, co siedzi w delegacji zagranicznej i dorzuca się ze swojej diety do tej nagrody.] I to jest właśnie jeden z powodów dla których nigdy nie zatrudnię się w aiucie.

andrzej

Aiut poszukuje na stanowisko: menadżer konta AB. Takie ogłoszenie pojawiło się w sieci ale już jest nieaktualne. Szkoda tylko że to nie dla mnie, trzeba mieć magistra z psychologii.

tofi

Jeden z ciekawszych numerów (a jest ich wiele) w firmie aiut: dostajesz telefon służbowy (którego nie chcesz i odmówić nie możesz), abonament i rozmowy służbowe są potrącane z pensji. Zaradność w prawdziwej polskiej firmie.

pracuś
@tofi

tak, to prawda z tym telefonem z drobnym szczegółem 1. z tzw. konta ab potrącane są kwoty ponad abonament za ten numer telefonu jaki został Ci przydzielony 2. telefon służbowy możesz rozliczać tj. złożyć deklarację, że wszystkie rozmowy w danym okresie były TYLKO SŁUŻBOWE więc nadwyżka ponad abonament zwracana jest ponownie na konto ab koniec języka za przewodnika ;P

Rozmowa z kierownikiem działu jakości. Zapamiętałam tego pana jako nierozgarniętego, jeśli chodzi o kulturę siedzenia, bo rozwalał się jakby w knajpie siedział. Natomiast w kwestii pyt., nie orientowałam się, w którym momencie zadawał pyt., bo mówił tak jakby mu się nie chciało, a wręcz deprymowal mnie swoim nieprofesjonalnym podejściem. Nie omówił nawet warunków płacowych. Następnie był test rysunku tech., z użyciem suwmiarki manualnej, a po teście, nie skomentował jak mi poszło. (Wychodząc z firmy, byłam rozczarowana i zażenowana). Po kilku dniach dostałam maila z podziękowaniem za udział w procesie rekrutacji. PS. Na poniższe pyt. odp, iż poziom rozmowy był słaby.

Bez konkretów dotyczących doświadczenia

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
nowy

Za kilka dni mam rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko 'projektant w branży mechanicznej i aparatury chemicznej'. Czy ktoś wie czego mogę się spodziewać na takiej rozmowie?

Pracus

Chciałbym wybrać pieniądze z konta AB. Zna ktoś z was jakiegoś uczciwego studenta, na którego mógłbym wypisać umowę o dzieło?

mok

Ja już wybrałem pracę w której zarabiam na siebie a nie na konto ab.

ślązok

tak, to prawda, wszyscy wiedzą że w aiucie warto się starać zarabiać na konto ab, aby kierownikom żyło się lepiej

zainteresowany

Witam znalazłem ofertę pracy pomocnik pracownika produkcji. Czy ktoś pracował? Jakie są zmiany? I ile bez doświadczenia można zarobić? Będę wdzięczny za odpowiedź.

cad

Witam, na jaką stawkę może liczyć inżynier mechanik w AIUT? Dziękuję z góry za konkretne odpowiedzi

inzynier automatyk robotyk

Witam Pracuje w aiucie 1,5 roku. Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie miałem żadnych znajomości w firmie. W sprawie rotacji składu powiem tak: najdłużej pracujący albo dorabiają się stanowiska kierowniczego albo odchodzą do innej firmy po lepszy pieniądz. Jak za dużo ludzi odejdzie to lecą podwyżki, bo nie miałby kto wykonywać projektów. Zakres obowiązków - jesteś od wszystkiego :) Zarządzanie projektami nie istnieje! A nawet czasami kierownicy sprawiają wrażenie jakby nie mieli pojęcia czym się zajmują! Oferty nie są przemyślane, nie ma czasu na konsultacje ustaleń projektowych z elektrykami, mechanikami, konstruktorami i automatykami - nie ma narad, nie ma ustaleń. Konto AB faktycznie jest bardzo zagmatwane i doliczenie się czy firma nie robi Cie w bambuko wręcz niemożliwe :) Pomimo tych wszystkich minusów jakie wymieniłem, jestem bardzo zadowolony, że podjąłem prace w firmie AIUT. Ilość oraz jakość i przydatność wiedzy jaką nabyłem przez okres 1,5 roku jest nie porównywalny z 5 latami studiów. Zdecydowanie polecam młodym inżynierom. Podobno Aiut jest znany z tego, że produkuje młodych kierowników :)

Wszystko zależy od nastawienia. Firma jest duża i nie jest korporacją - panuje świetna atmosfera (przynajmniej w moim, "terenowym" dziale, jednym z tych, o których mówi się, że rypią na biurwy ;-)). Pracuje się przy najnowszych technologiach (firma jest duża i ją stać, dodatkowo uruchamiamy projekty u ogromnych klientów) co jest bardzo ważne dla rozwoju. Wiadomo, że są minusy: trochę zagmatwane sprawy personalne, do niedawna mocno niejasne warunki rozliczania nadgodzin. Studentów nie jest "sporo" - po prostu regularnie raz na kwartał przyjmuje się nowych do niemal każdego działu bo firma się po prostu rozwija. To, że jest rotacja jest naturalne bo przecież nie wszyscy po dwóch latach będą zadowoleni. Normalne jest, że chcą szukać dalej. Firma OK. PS: Płatny staż jest możliwy dla studenta (chyba nawet bez tytułu inżyniera) ale trzeba się dogadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Tak przynajmniej było kilka lat temu.

@Tomek: Ja pracowałem w aiucie w trakcie studiów. Ogólnie możesz przychodzić w jakie dni Ci pasuje itp. Polecam pracować w czasie studiów, bo zawsze zapoznasz się z praktyką i będzie co do CV wpisać.

majster

Witam, dzisiaj dostałem telefon z Aiutu z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Chodzi o stanowisko Inżynier Mechanik. Czego można się spodziewać po tej rozmowie? Z czego się przygotować itp?

polecający

Mi także podoba się praca w tej firmie. Taką atmosferę i ludzi trudno znaleźć gdzie indziej, a posiadam już doświadczenie zawodowe. Mocne strony firmy to: elastyczność, swoboda w działaniu, zarobki na wysokim poziomie. Obecnie polecam bo można zdobyć doświadczenie i rozwijać się na wielu płaszczyznach.

black

Firma z polskim kapitałem na rynku od 24 lat, obecnie działająca na całym świecie. Firma daje b. duże możliwości rozwoju zawodowego, umożliwia udział w ciekawych projektach. Wieloletni pracownicy służą swoim doświadczeniem młodszym kolegom, natomiast nowi pracownicy nadrabiają pomysłowością. W mojej ocenie Aiut zapewnia: stabilne zatrudnienie, dobre zarobki, rozwój zawodowy, fajną atmosferę - daleką od korporacyjnego wyścigu szczurów. Dużym plusem jest stołówka, gdzie można zjeść coś ciepłego i opieka medyczna.

Harry Poter

Wspolpraca Aiutu z politechnika slaska istnieje wylacznie dlatego, ze Aiut sciaga tam kolejnych "kandydatow" do pracy. Jak doskonale wiadomo 80% zalogi aiutu to studenciaki politechniki. Moim zdaniem lepiej byloby dla nich gdyby zdobywali doswiadczenie i szlify zawodowe w bardziej fachowych iu poukladanych firmach. Ale to moje prywatne zdanie ktore mam po przepracowaniu pewnego czasu w tej firmie.

Kandydatka

Dzien dobry, znalazłam ofertę pracy do księgowości. Czy ktoś mi pomoże i powie jak wyglada ten dział, tzn czy jest duży i w miarę młody zespół bo pracuje teraz w dziale gdzie księgowa kojarzy sie z wredna baba w koku

Odp
@Kandydatka

Masz traumę? Zapraszamy, tu pracują tylko ludzie po przejściach.

@Kandydatka

Cześć. Z księgowości nie jestem ale wiem że pracują tam fajne zawsze miłe i uśmiechnięte babeczki :) Szefowa pierwsza klasa.

K

Chyba Aiutowi żal, że nikt tam nie chce pracować.

CorTezo

Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do AIUT na stanowisko Inżynier Automatyk. Telefonicznie zostałem poinformowany o wstępnym teście z PLC, drabinek, oraz testu z j. angielskiego. Ktoś był już na rozmowie w tej firmie i może podzielić się doświadczeniami?

Zostaw merytoryczną opinię o AIUT Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w AIUT Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AIUT Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIUT Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 4 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIUT Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AIUT Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIUT Sp. z o.o.