Opinie o OPTeam S.A. w Jasionka

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie OPTeam S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie OPTeam S.A. o rekrutacji.


Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OPTeam S.A. w Jasionka

baner wywiady
Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie OPTeam S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Pytanie
 Pytanie

Czym w OPTeam S.A. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Krótki stażem
Pracownik
@Pytanie

Jeśli chodzi o dodatki pozapłacowe, to zarówno na rozmowie rekrutacyjnej, jak i później po przyjęciu oferty dowiedziałem się, że m.in. mam możliwość skorzystania z "wczasów pod gruszą", karty Multisport, ubezpieczenia grupowego i dodatkowego medycznego, dopłaty do obiadu oraz do wykorzystania płatnego dodatkowego dnia wolnego na urodziny (co było dla mnie nowością). Ogólnie często są realizowane w firmie różne akcje tematyczne mające na celu integrację.

Hanna Nowy wpis
@Krótki stażem

No i tą rozrywką to mnie zainteresowałeś, jak te akcje wyglądają? Fajnie, że dbają o integrację

Pracownik Nowy wpis
Pracownik
@Hanna

Mi osobiście podobają się comiesięczne śniadania - niby nic, ale zawsze czekam co tym razem wymyślą HR-y. OPTeam zachęca też do udziału w biegach i funduje opłatę startową.

anonim
Kandydat

(usunięte przez administratora)

żeco? Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie

pracuję dopiero kilka miesięcy, pierwszy raz w ogóle wypowiadam się na tym portalu, ale muszę dodać wpis i zadać pytanie: ŻE CO? Czy dodatkowo uważasz że ziemia jest płaska i USA rządzą reptilianie?

Obiektywny

Firma, znacznie poniżej przeciętnej jeśli chodzi o atmosfere i zarobki, udająca specjalistów w branży IT, a pracownicy z łapanki. Innowacje i nowoczesność chyba tylko na sloganach bo ogólnie PRL, sprzęt i wyposażenie stanowisk pracy marniutkie. Współpracownicy męczący i przemądrzali,  mają wybujałe ego i myślą że kilka lat w zawodzie sprawia że są niezastąpionymi ekspertami. W rzeczywistości mało ambitni jeśli chodzi o rozwój, potrafią i wiedzą niewiele, czasem nie umieją rozwiązać prostych problemów. Nie mówię, że wszyscy tacy są, ale niestety większość. .. I to bardzo psuje morale w zespole. Niestety strata mojego czasu na taką firmę, nie polecam i nie polecę nigdy nikomu.

obecny_pracownik
Pracownik
@Obiektywny

Bardzo subiektywna i krzywdząca opinia. Jeśli chodzi o atmosferę, biuro, narzędzia pracy to jest naprawdę dobrze. Pracownicy są mili i bardzo pomocni (oczywiście nie wszyscy, jak w życiu - nie wszystkie interesy są zbieżne we wszystkich działach, ale to przecież normalne). Kilkuletnie doświadczenie moim zdaniem pozwala się już uważać za eksperta w danej dziedzinie. Świadczą o tym duże realizowane projekty a także duża konkurencyjność - nawet jeśli chodzi o największych graczy na rynku, to nie ma się czego wstydzić. W firmie podejście do pracowników bardzo elastyczne, nie przesiąknięte korporacyjnymi absurdami - choć zdarzają się absurdy typowe dla niesformalizowanej struktury przedsiębiorstwa. Tak samo traktuje się klientów, wszyscy rozumieją, że aby zdobyć klienta trzeba naprawdę mocno popracować, tym bardziej należy ich doceniać i szanować. Jeśli chodzi o narzędzia to nie ma wstydu... najnowszy notebook, telefon, auto - również do prywatnego użytku, Multisport, kursy językowe, dopłaty do obiadów, wszystkie świadczenia pracownicze, praca zdalna... można by tak wymieniać. Firma da szansę każdemu kto doceni to co otrzymuje - wiem to po sobie.

2
Walenrod
Kandydat
 Pytanie
@Obiektywny

Hej a na jakim stanowisku pracowałeś? Mniej więcej czym się zajmowałeś? Pytam bo poszukują "Konsultant ds. sprzedaży rozwiązań IT dla rynku publicznego" i po Twoim wpisie mam wątpliwości co do kadry zarządzającej.

Labudi
Były pracownik
 Pytanie
@obecny_pracownik

a owocowe czwartki są czy niema ? :) niestety to co piszą przedmówcy jest prawdą która trwa od wielu lat a główny motyw działania i podejścia do pracownika pozostał: jednego specjalistę da sie zastąpić skończona liczba studentów. na szczęście po traumie pracy wzbogacony doświadczeniami (niemiłymi) wyciągnięte zostały wnioski i pozostaje stwierdzić że nikomu nie życzmy źle ale karma wraca - pozdrawiam kadrę kierowniczą :)

Hanna
@Labudi

Ty o sobie mówisz jako o tym specjaliście czy ja to jakoś nadinterpretowałam?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Firma OPTeam S.A. szukała nowego pracownika na stanowisko Dyrektor Finansowy – Główny Księgowy. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
chętny
Kandydat
 Pytanie

Witam, na jakie zarobki może liczyć programista-wdrożeniowiec z dużym doświadczeniem ?

Gustawson

@Qwerty Tworzenie teorii spiskowych nikomu nie służy. Wystarczy być fachowcem i zadowolenie jest w pakiecie

Qwerty
@Gustawson

A czemu Tworzenie teorii spiskowych? Ta strona jest od tego żeby przedstawić jak wyglądało zatrudnienie w tej firmie i opowiedziałem ja wyglądało w moim przypadku. Nie jest kolorowo. Może w przyszłości będzie, jak się zmieni kadra dyrektorów. Jak „nowe pokolenie” dojdzie do władzy, a nie osoby które są zdania „ze one w tym wieku tyle nie zarabiały”, wiec nie będą doceniać pracowników. Czasy się zmieniają, może opteam tez kiedyś czeka zmiana. Szerzenie teorii spiskowych, każdy kto pracował tutaj dłużej na pewno to zobaczył na własne oczy. I teraz tak mnie ciekawi, który pracownik backoffice to napisał, żeby wybielić wizerunek firmy.

Anonim
Były pracownik
@Qwerty

Ni ma co na to liczyć. W Opteam jest jak w Polskim rządzie. Jak już stworzyłeś swoje stado i jestes przy korycie to tak szybko z niego nie zrezygnujesz. Nawet kosztem pracownika, który mógłby wiele wnieść.

anonim

(usunięte przez administratora)

Mieczysław

Czy w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, w której brałeś/brałaś udział pracodawca ten, weryfikował w jakikolwiek sposób Twoją wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania obowiązków na stanowisku pracy, którego dotyczyła rozmowa? Jestem ciekaw, czy trzeba pod tym kątem jakoś specjalnie się przygotowywać.

tryt
Kandydat
@Mieczysław

Tak, rozmowa była bardzo merytoryczna. Nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Przynajmniej w moim przypadku.

Patryk
 Pytanie

Jak obecną sytuacja zwiazana z pandemia wpłynęła na rozwój firmy? Czy firma ograniczyła zatrudnienie, korzystała z przestoju, obniżyła pensje lub zrezygnowała z benefitów pozapłacowych?

Nikita
 Pytanie

podbijam pytanie :D jak jest teraz z przyjęciami do pracy do działów ?

Pytanie
 Pytanie

Dziewczyny jaki styl panuje w Opteam Poland Sp. z o.o.?

NN
@Pytanie

Barok.

Przemysław

Czy w Opteam Poland jest szansa na załapanie się na płatne staże lub praktyki? Wcześniej odradzaliście pracę w tej firmie ze względu na niskie wynagrodzenie i brak możliwości rozwoju. Czy nadal tak to wygląda?

Qwerty

Kiepskie zarobki plus brak rozwoju. Duża rotacja pracowników (zdobywają jakieś doświadczenie i uciekają). Do tego trzeba być testerem, wdrozeniowcem, analitykiem. Mało ludzi w dziale, przez co spada Ci na głowę kilka projektow na raz. Uprzywilejowane traktowanie niektórych pracowników, którzy sami mówią ze nie będą robic więcej niż jeden projekt, przez co reszta ma czasami po 4-5 i oczywiście wszystko ma być zrobione na wczoraj. (usunięte przez administratora) Obiecywanie podwyżek i premi za projektu po czym widza ja tylko kierownicy i handlowiec. Nie polecam.

Helena
@Qwerty

Z Twojej wypowiedzi wynika, że jest to wymagająca praca. Jak myślisz, czym spowodowana jest ciągła rotacja pracowników? Uważam, że do swojej opinii mógłbyś dodać informacje, co Twoim zdaniem powinien zmienić pracodawca, aby sytuacja w firmie polepszyła się.

Qwerty
@Helena

Czym jest spowodowana? Grzecznym sugerowaniem nadgodzin, za które nie będą płacić „ale dużo się nauczysz”, tylko po co się uczyć czegoś co się umie tylko jest czasochłonne? Tym ze niektórzy nie maja czasu iść na kawe lub zjeść obiad bo są zarobieni po łokcie a w tym samym momencie inne osoby z działu chodzą na herbatę raz na godzine i cały dzień przeglądają sklepy online. A czym to jest spowodowane? Ze te osoby które sobie robią zakupy nie są osobami technicznymi i przez to gora nie chce im dawac projektow żeby nie popsuli. Wiec inni musza nadrabiać. Oraz tym ze w całej tej zabawie płacili najniższa krajowa. I łaskawie po pół roku dali podwyżkę 250 brutto.

Helena
@Qwerty

@Qwerty Dzięki za odpowiedź. Odnośnie robienia nadgodzin w Opteam Poland, jakie są ustalenia na samym początku? Są one płatne i dla chętnych pracowników? Rozwiń proszę ten wątek.

Qwerty
@Helena

Nie było żadnych ustaleń o nadgodzinach. Kończyło się tak czy środek tygodnia, czy weekend czy o zgrozo l4, się pracowało bo klient dzwonił ze ma być zrobione i już. A jak się od klienta nie odebrało telefonu (bo przecież nie ma Cię w pracy). To zaraz był telefon czemu nie odbierasz od nich telefonu i żeby robić. Nie branie komputera do domu na l4? Współpracownicy potrafili do Ciebie dzwonić i mieć problem o to ze go nie wziąłeś bo przecież i tak „nic nie robisz”. Po powrocie do pracy to samo. Pierwsze spotkanie z współpracownikami i wyrzucanie żali bo przecież mogłeś pracować.

Maja

@PracownikRoku, nie bardzo rozumiem? Co chciałeś przekazać swoim komentarzem, który dodałeś w wątku opinii o pracy w firmie Opteam Poland? Uzasadnij swoją wypowiedź. Obecnie mamy drugą część sezonów urlopowych w większości firm, czy pracownicy, którzy są zatrudnieni w firmie Opteam Poland również w okresie lipiec-sierpień mają możliwość wzięcia urlopu wypoczynkowego? Zachęcam do wypowiedzi w tym temacie.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Remik

Idealnych firm nie ma ale przecież nikt na siłę nie trzyma w firmie. Może zabrakło zaangażowania ze strony pracowników?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
oszukany exworker

Odradzam,odradzam,odradzam,co innego mówią,a co innego robią,zostaniecie na lodzie jak ja....

Realista
@oszukany exworker

Ktoś ci płaci za te nagatywne opinie pisane po kilka razy ? Wysillbys się przynajmniej i napisał coś oryginalnego i konkretnego

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
PracownikRoki
@Realista

Piszę "coś oryginalnego i konkretnego".

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Maja

Witam, chciałabym się dowiedzieć nieco więcej na temat pracy w firmie Opteam Poland. Czy znajduje się na tym forum osoba, która pracuje bądź pracowała w tej firmie, oraz jest zdolna mi odpowiedzieć na moje pytania: Jak wygląda przebieg rozmowy kwalifikacyjnej? Oraz jak zaprezentował się właściciel firmy, bądź osoba odpowiedzialna za rekrutację. @Jacek, @MOBY DICK, prosiłabym was o utrzymanie kultury na forum poświęconym firmie Opteam Poland.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
PracownikRoku
@Maja

To już poświęcone nawet. Alleluja

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Maja

@Mistrz, dziękuję za Twoją odpowiedź. Odwiedziłam stronę internetową firmy Opteam Poland i muszę przyznać, że informacje tam zawarte różnią się od tego, co Ty piszesz. Jak sądzisz może to czy w tej firmie pracuje się dobrze czy też nie zależy jedynie od gustu danej osoby i jej oczekiwań?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Mistrz

Kiepskie zarobki oraz brak rozwoju - generalnie nie polecam. Firma dobra dla osob po studiach na max 6-8 miesiecy, pozniej lepiej uciekac do normalnych jak sie chce rozwijac.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Jacek

Może w menstruacji braku fachowców firma zacznie podnosić wynagrodzenia?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Irek

Idealnych firm nie ma. Każdy ma możliwość wyboru i nie musi narzekać!!

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o OPTeam S.A. - Jasionka

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w OPTeam S.A.?

    Zobacz opinie na temat firmy OPTeam S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

OPTeam S.A.
1.7/5 Na podstawie 53 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w marcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. pracuj.pl 4 476 708
  2. GoWork.pl 3 989 574
  3. linkedin.com 3 495 960
  4. olx.pl - praca 3 386 448
OPTeam S.A.
Przejdź do nowych opinii