Opinie o Versum Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Versum Sp. z o.o., oraz Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Versum Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Versum Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Podzielam zdanie mojej przedmówczyni "Małej Mi". Po wysłaniu CV czekałem na odpowiedź około 2 tygodni, więc w miarę krótko. Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, którą przeprowadzała trójka rekruterów. Widzę, że to standard z tym "czarowaniem" przez Panią od HR o atmosferze w firmie, jak to wszystkim się dobrze pracuje, są mega zintegrowani, chodzą w dresach i kapciach po firmie... Po prostu korporacyjna idylla. Później już konkrety. Rozmowa trwała godzinę. Przedstawiłem wiele pomysłów na rozwój firmy. Potem wiadomo - kwestia finansowa. Przekazałem informację, że w obecnej pracy zarabiam ok. 4000 netto i mogę zgodzić się na taką samą kwotę. Poinformowałem również, że głównym powodem chęci zmiany pracy jest możliwość dalszego rozwoju, zarówno osobistego, jak i finansowego. Wypadłem nieźle, co zresztą po tygodniu zostało mi zakomunikowane przez telefon. Zacytuję: "byliśmy pod wrażeniem rozmowy z panem" i tego typu chwalebne zwroty. Później nastąpiło: "ale niestety szukamy kogoś innego". Domyślam się, że głównym powodem były pieniądze. Niestety możliwość przychodzenia do pracy "kapciach i dresach" nie jest dla mnie ważniejsze niż pieniądze. Szczególnie, że mam spore doświadczenie. Poruszę jeszcze jedną kwestię. Firma wydaje spore pieniądze na reklamę w sieci poświęconą poszukiwaniu pracowników. Reklamy są aż nachalne, ale dobrze, że da się je wyłączyć. Reasumując. Moja opinia - i staram się tu być naprawdę obiektywny - o rekrutacji (bo o samej firmie i pracy w niej nie mogę powiedzieć ani słowa) - jest negatywna. Mało konkretów, omamianie idealną wizją firmy. Lepiej od razu usłyszeć odpowiedź na rozmowie, że nie są w stanie spełnić oczekiwań finansowych. Ponadto raz jeszcze poruszę kwestię "dresów, kapci, imprez firmowych i atmosfery" - sądze, że dla zdecydowanej większości pracowników to tematy drugoplanowe. Niemniej życzę wszystkim potencjalnym pracownikom firmy Versum zadowolenia z pracy!

Mała Mi

Nie mam dobrego zdania o tej firmie. Po pierwsze fakt iż ciągle zamieszczają ogłoszenia z pewnością nie jest bez znaczenia...Rozwój firmy rozwojem firmy, ale żadna firma mieszcząca się w średniej wielkości budynku nie szuka pracowników kilkanaście razy w miesiącu...Byłam miesiąc temu na rozmowie w tej firmie. Troszkę uderza w oczy dwulicowość zachowania. Dwie osoby oddelegowane do prowadzenia rozmowy-Pani z kadr-bardzo miła i przyjazna, opowiadająca długo i szeroko jaka to cudowna i swobodna atmosfera jest w firmie, że wszyscy są na Ty i tak dalej...Pan z pewnego działu-niesympatyczny, mrukliwy i patrzący jak by mu się rodziców grabkami zabiło, w momencie kiedy zwróciłam się do niego po imieniu-kierując się tym co sami mi przed chwilą powiedzieli...Rozmowa bardzo długa-sprawdzanie kwalifikacji językowych, testy do rozwiązania-oczywiście zero konkretów na temat wysokości płacy-dopiero potem wyszło na jaw że na większą ilość stanowisk proponują płacę minimalną-czyli 2.200 brutto plus premie (czyli nie wiadomo co-zawsze należy być ostrożnym przy tego typu sformułowaniach gdyż najczęściej jest to wielkie nic). Podsumowując po rozmowie na której wykazałam się doskonała znajomością języka-czego wymagali, dobrym rozwiązaniem zadanych przez nich testów-dostałam odpowiedź odmowną. Dlaczego? Ponieważ na pytanie o wysokość pensji zażyczyłam sobie kwoty netto w granicach 2.500-3.000 Troszkę żenujące jest by przy wymaganiach które ma firma oferować ludziom płacę minimalną, zwłaszcza jeśli się przeanalizuje ich CV. Nie polecam.

"shoot to the moon" etc.

Możliwość otrzymania w tej firmie awansu czy podwyżki jest taka sama, jak możliwość polecenia na księżyc.

Trolololo

Po wypowiedziach faktycznych pracowników znów posypały się trole, próbujące skorzystać z okazji do zrobienia czarnego PRu. Czasy są jakie są, nigdzie nie jest łatwo i każdy stara się ratować swój tyłek. Tak duża firma też jest dotknięta kryzysem i żeby cokolwiek dostać od tego państwa z kartonu, musiała podjąć na pierwszy rzut oka niefajne kroki. Kto bardziej inteligentny, ten zrozumie. Idiotów nie brakuje, którzy uważają, że są jedynymi poszkodowanymi i wszystko się im należy. Ludzie ogarnijcie się, bo część z Was kompletnie nie wie co mówi.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Czy firma Versum Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

"shoot to the moon" etc.

Nie
@"shoot to the moon" etc.

Nie zgodzę się. Pracuję tu od lat i nigdy nie było problemu z podwyżką. Trzeba oczywiście się czymś wykazać, żeby ją dostać, bo za nic to nikt Ci nic nie da. Tak samo z awansami na leadera czy przeniesienie między działami, choć z pracownika/leadera nie zostaniesz managerem i to od początku jest w firmie jasno komunikowane.

@Nie

niestety to kłamstwo.są może 3 działy w całej firmie w których ludzie awansują. reszta jest na siłę trzymana przy obecnych stanowiskach choć proszą o podwyżki i awanse już od dawna i są zlewane ciepłym .......... glosna sprawa w zespole sprzedazy? jak to mi i paru osobom obiecano podwyżki,a gdy nadeszla fuzja i zmiana managera to okazalo sie że nikt o tych podwyzkach (a ja pytałam juz od roku) nie wiedzial...... zaczelo sie straszenie, ze nie ma co tego wyciagac przy nowych liderach.....

Statek tonie
@pracownik

W jaki sposób straszyli? Czym konkretnie? Pamiętaj, że ich też jest czym postraszyć. Niektórzy mają sporo udokumentowanych dowodów na ich brzydkie poczynania.

Ostro Nowy wpis
@Statek tonie

Ich ? Czyli kogo ? Prowadzicie komunikacje o niczym...

propozycja Nowy wpis
@Ostro

Może zamiast zadawać głupie pytania i tracić czas na wypowiedzi tutaj popracujesz nad swoją moralnością i przestaniesz oszukiwać ludzi? Serio, dobrze sypiasz i łatwo ci się patrzy w lustro, gdy tak postępujesz?

Porada Nowy wpis

O tej firmie można mówić dobrze albo wcale. Czego nie rozumiecie?

Dj

Nie chce zwalniać.. Ale wypowiedzenia poleciały churtem z dnia na dzień. Ta banda biorą ludzi na piękne oczy Ale tak na prawdę człowiek się dla nich nie liczy. I to nie jest wymysł idź tam i się przekonać trzeba na własnej skórze. Żal tylko tych ludzi co poleciało co naprawdę zależało im A pracy...przyczyny zwolnień wysane z palca.

@Dj

Tym samym śmiejąc się/oczerniając Booksy za to, że zwolnili iluś tam ludzi.

@M

Teraz widzę, że Booksy wykupiło całe versum. To co mówili w marketingach o tych magicznych rundach finansowych to była prawda. Versum po prostu już nikt nie chciał dać pieniędzy, stąd booksy ich wykupiło

@zaciekawiona
@M

A co mówili? Dlaczego ''magiczne''?

@@zaciekawiona

Ujebali w 2019 roku połowę budżetu marketingowego w oczekiwaniu na pieniądze z magicznej rundy. Magii i pieniędzy nie było. :)

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

murzynowanie

Polecam omijać tą firmę szerokim łukiem. Szukają frajerów, którzy zgodzą się pracować za psie pieniądze, karmiąc przy tym pustymi obietnicami o rzekomych możliwościach rozwoju czy lepszych zarobków w przyszłości. Dają najniższą krajową i nie zmienia się to przez kolejne lata! A teraz jeszcze, po fuzji z Booksy, dołożyli do pieca i myślą, że ludzie za kolejne puste obietnice będą (usunięte przez administratora) jak chomiki w kołowrotku.

@murzynowanie

Nie znam żadnej osoby z Versum, która narzekałaby na zarobki. Najniższej krajowej nawet Pani sprzątająca nie zarabia, więc nie siej kłamstw. Poza ogólnym (usunięte przez administratora)w organizacji, na pracę i płacę nie można narzekać. Wiesz na co się piszesz, a jak się nie podoba, to zawsze możesz zmienić. Nikt Cię nie trzyma.

@Nie

Bo Pani sprzątająca dorabia na zostawianiu w kuchni koktajlików i innych szmerów/bajerów a obok kubeczek na pieniądze. :)

krótko i na temat

Kto w Versum pracuje, ten się w cyrku nie śmieje.

Zofia
@krótko i na temat

A czy możesz dokładniej wyjaśnić co przez to rozumieć? Niestety ale nie wiem nic na temat tego jak pracuje się w Versum a inne osoby wchodzą tu po to by się czegoś dowiedzieć. Co masz konkretnie na myśli?

niezrzeszony

Odwala się coś więcej niż wtedy jak wywalili połowę starych pracowników z tej firmy?

@niezrzeszony

Zwolnienie 30 osób przy zespole liczącym 150 to dla Ciebie połowa? Gratuluję umiejętności matematycznych. Pomyliłeś chyba Versum z booksy, bo tam owszem połowa poleciała.

pipi
@Nie

Oho, to prezes czy pracownik hr napisał?

@Nie

Napisałem wyraźnie, że połowę starych pracowników, a nie całości zespołu - czytaj ze zrozumieniem. :)

Czy w Versum Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

sumar

Szkoda, że wcześniej tak się krytykowało działania booksy, \a teraz jesteśmy jego częścią. BEZ jasnego uprzedzenia pracownikow, co się dzieje i że zmieniamy się w booksy.

Klient

Czuje się (usunięte przez administratora)przez system versum!!! Płacenie za nic !!! Moment premium to zwykle oszustwo !!! Oczywiście konsultant zachwala usługę, ze reklama wychodzi za grosze, a tak naprawdę to biorą 30% od kwoty danej usługi wystawionej przez klienta versum. Za pozyskanie 1 klienta musiałam zapłacić 145 zł !!!! (Chociaż klient był z polecenia innego klienta! ) Konsultant oczywiście nic nie wspomniał o tym, a Pani na obsłudze klienta oczywiście powiedziała, ze to moja wina bo jest to w regulaminie. Szkoda, ze przy reklamowaniu usługi nikt nie poinformował mnie, ze jest gdzieś dostępny regulamin. Nie ma żadnego aneksu do umowy :/ więc skąd laik ma to wiedzieć... naciąganie.

Czytanie nie boli
@Klient

Aktywacja Moment Premium jest niemożliwa bez zaznaczenia akceptacji regulaminu, więc sama jesteś sobie winna. Wystarczyłoby zgłosić reklamację w terminie, a nikt nie robiłby problemów z jej uznaniem. Skoro nie potrafisz czytać tego, co akceptujesz, to nie miej później żalu i nie oczerniaj firmy na publicznym forum dla PRACOWNIKÓW.

krokodyl

miało być połączenie versum i booksy jest przejęcie versum przez booksy, szkoda, że właściciele versum nie powiedzieli wcześniej pracownikom tego wprost, bo można by już w grudniu szukać nowej pracy; była bardzo fajna firma, a dołącza do wielkiego korpo z dziwnymi zasadami; szkoda, że, w życiu tak bywa, że dobra firma jest wchłonięta przez gorsza firmę, tylko dlatego, że dobra jest mała a gorsza jest większa

Nick

Miałam wysłać cv, ale po przeczytaniu tych opinii mi się odechciało

Domiś

@dobre a dużo osob zwolnili? Dlaczego ?

Młody

Czy firma Versum planuje w jakiś sposób przywracać wcześniej zwolnionych pracowników?

dobre
Kandydat
@Młody

A myślisz, że będą chcieli wracać? XD

Mumbasa
@Młody

Nie będą chcieli wracać plus nie... Nie planuje i od początku nie było takich planów.

tadaaa
 Rekomendacja
@Mumbasa

Masz słabe informacje ;) Kilka osób wróciło po wiosennym zwolnieniu.

i co?
@tadaaa

Podoba im się?

Mumbasa

To nie są komentarze specjalnie pisane, dla czarnego PR-u... Naprawdę, pierwsze po co sięgnęliście to zwolnienia. Od razu w marcu po ogłoszeniu lockdownu. Godzinne telespotkanie kłamiące o tym, jak przetrwamy to razem. A tuż na końcu informacja o podjętej przez was decyzji o zwolnieniach, po nim maile do wybranych informujące o zwolnieniu, ograniczeniu etatu. Wiadomości od koleżanek i kolegów, że tak, na nich padło, żegnamy się. Przez miesiące mieliśmy obniżone pensje, ale w imię intensywnej pracy i walki o klientów. W imię takiej firmy, która jakby co, wypnie się na nas, bo słabiej zarabia. Zero poduszki finansowej, zero zabezpieczenia na taki czas. Gołosłowne obietnice, że razem damy radę. Nie razem, bo od razu rozsypaliście zespoły. Strach pomyśleć, co będzie teraz, kiedy covid dopiero zaczyna narastać, a kolejne ograniczenia znów się zaczęły. Zaczynając pracę w tej firmie warto to wiedzieć i poznać prawdę, że to wszystko jest sztuczny PR i tworzenie sobie wizerunku super pracodawcy. Zamiast owocowych dni i bali integracyjnych miesiące wstecz wolałbym normalną wypłatę w tym roku.

PRAWDA
@Mumbasa

Nic dodać, nic ująć. Potwierdzam. Zatrudniając się w tej firmie też się dałem nabrać na ten dobry PR, ale bardzo szybko się okazało, że to tylko PR ;/ Szkoda czasu!

M&M

SZCZERZE POLECAM, NIE ZAMIENIŁABYM TEJ PRACY NA INNĄ

Syśka
@30

Myślę, że tutaj istotną kwestią nie były pieniądze a jednak osobowość. Jak sam pan zauważył nie jest dla Pana ważne to co dla pozostałych pracowników Versum, czyli atmosfera i luźny dress code.

JK
@Syśka

Bo dress code jest ważniejszy od pieniędzy chyba dla (usunięte przez administratora) Oni po prostu szukają desperatów, a luźny dress code i atmosfera to jest w większości firm przy pracy biurowej i to żaden argument.

Ojojoj
@Syśka

Mając doświadczenie ludzie szukają pracy gdzie możesz chodzić w dresie, czy takiej dobrze płatnej?

Trolololo

Sab
@Trolololo

Dlaczego zatem są usuwane niewygodne posty? Firma pewnie dostała kasę z PFR, sa jakieś zassady, a prezes mowi na spotkaniach, że firma ma gest i daje nam pracownikom coś co i tak się nam nalezy?

TS
@Sab

Przy dłuższej dyskusji posty są automatycznie częściowo ukrywane, wystarczy je sobie wyświetlić. Chyba, że Versum wykupiło GoWork i może sobie zarządzać komentarzami ;)

@Mała Mi

Pracuję w dziale ES od przeszło pół roku. Przeszłam standardowy proces rekrutacji: aplikacja, rozmowa telefoniczna, rozmowa w firmie z dwójką rekruterów, sprawdzenie umiejętności językowych. Wszystko sprawnie i najwyraźniej pozytywnie po obu stronach, sama rozmowa trwała półtorej godziny, ale chyba nikomu się nie dłużyło. Rekrutacja prowadzona jest ciągle, bo takie jest zapotrzebowanie. Rzeczywiście, budynek się nie rozciąga, ale można po prostu zajmować kolejne piętra co też Versum czyni :) Część osób pracuje też zdalnie. Atmosfera fajna, ludzie także, niektóre osobowości naprawdę inspirujące, każdy inny, a jednak każdy tworzy cząstkę całości, co jest w Versum kluczowe. Nie sądzę, żeby Twoje oczekiwania finansowe były przyczyną niezaoferowania Ci pracy. Jeżeli kwalifikacje masz tak dobre, jak mówisz, to raczej chodzi o te elementy Twojej osobowości, które powodują, że zadajesz kłam każdej osobie, która pozytywnie wyraża się o swoim miejscu pracy i najwyraźniej kierujesz się innymi wartościami, niż Versum. Jeżeli przyszłego, być może, przełożonego określiłaś tak negatywnie, sama rozmowa Ci się nie podobała, Pani z HR nie wzbudziła zaufania to może to po prostu nie jest miejsce to dla Ciebie, tyle że rekruterzy to zrozumieli, a Ty nie. Nie ma co mieć żalu i go tak kąśliwie szerzyć, lepiej poszukać pracy w lepszym, bardziej odpowiednim Twoim oczekiwaniom i osobowości miejscu. Szkoda czasu :) Powodzenia! P PS. Ja polecam bardzo!

@Anabel

To że Ty polecasz to jest Twoje zdanie, natomiast to forum nie służy do wychwalania firmy Versum, tylko do wyrażania swojej opinii na jej temat i każdy z nas to robi-a jak uważnie poczytasz to zauważysz że nie jestem jedyną osobą która na tym forum ma podobne zdanie. Więc to że Tobie się podoba to mało znaczy.

@Mała Mi

No oczywiście, że moje, o to chodzi w tej dyskusji, żeby wyrazić swoje zdanie, nie? :) Nie rozumiem tylko, dlaczego opinia osoby pracującej w firmie od dłuższego czasu miałaby znaczyć mniej, niż wpis od kogoś, komu nie podobał się proces rekrutacji i go nie przeszedł. Trochę obiektywizmu i więcej pogody ducha!

Gość

To ciekawe, że rzekomi pracownicy tak zachwalają pracę w tej firmie. Ciekawe jaki mają w tym interes? Ja nie widzę żadnego, więc nie wierzę, że to piszą pracownicy. To chyba oczywiste. A bzdurna dyskusja prowadzona tylko po to by sensowne opinie spadły na dół i nie rzucały się w oczy też jest celowa.

Nie, dziękuję!
@Gość

Właśnie dokładnie tak jest. Firma jest tylko tym zainteresowana aby uzyskać jak największy zysk finansowy co automatycznie doprowadza do fatalnego stosunku między firmą a pracownikiem. Jednym z dowodów są paskudne tłumaczenia sprzedawanego produktu (oprogramowanie dla salonów) instrukcji, ofert, itp. w każdym obcym języku, ponieważ tylko bardzo nisko opłacone tłumacze oferują tak paskudne wyniki. Następnym dowodem jest ta nadgorliwa samo prezentacja kierowników i właścicieli Firmy w internecie, zdrowi ludzie się tak nie zachowują. Nadto fałszywe opinie o Firmie jaka ona to jest super przypominają organizacje jak Scientology i świadkowie Jehowy oni też piszą że są najlepsi na świecie. To myślę powinno być ostatecznym dowodem jaka to ideologia panuje w tej firmie i czego można oczekiwać.

Lil
@Gość

Widocznie w takich czasach żyjemy że trudno uwierzyć w to że firma może być tak fajna, że pracownicy mogą chcieć o niej pisać fajnie rzeczy. Ale to prawda. Firma jest świetna. I chciało mi się o tym napisać. Lubię to miejsce i lubię swoją pracę. Mam to szczęście.

Zadowolony pracownik - Artur
@Nie, dziękuję!

Droga/i @Gość, jeżeli znasz ,a widać, że znasz się bardzo dobrze na wszystkim - zasady ekonomii, to wiesz, że każda organizacja nastawiona jest na zysk. Często kosztem pracowników, ale właśnie Versum sp. z o. o. taką nie jest, to firma o podejściu PARTNERSKIM DO PRACOWNIKÓW. TUTAJ NAPRAWDĘ LICZĄ SIĘ LUDZIE - PRACOWNICY I ONI SA NAJWAŻNIEJSI. ODCZUWAMY TO CODZIENNIE. TO KAPITAŁ FIRMY. Czuję, żal w Tobie, że nie jesteś jednym z nas, pracownikiem pracującym u pracodawcy, który Cię szanuje, rozwija, daje możliwość awansu i rozwinięcia kompetencji, rozmawia z Tobą - tutaj tak jest naprawdę. W naszej kulturze od zaborów potrafimy tylko narzekać, ale są jednostki, organizacje, które potrafią się w sposób kulturalny, nie nachalny podzielić dobrymi wieściami, sukcesami. Skoro firma tak się rozwija na rynku krajowym oraz zagranicznym. Nic złego w tym nie ma. Doceniajmy sukcesy i wyciągajmy wnioski z porażek jeżeli takowe są. Życzę Ci takiego pracodawcy oraz zmiany podejścia do życia - więcej optymizmu, uśmiechu i zapału. Ps - sekty tu nie ma. W oprogramowaniu nic złego nie ma, zdecydowanie ułatwia życie. Sam korzystasz, skoro piszesz tutaj ;).

@Gość

Może zwyczajnie nie zgadzają się z zarzutami od osób, które nie przeszły procesu rekrutacji i budują na tej podstawie spiskowe teorie? Może "interesem" jest po prostu praca, którą lubią i chcą się tym podzielić? Dlaczego negatywne opinie zamieszczone pod wpływem impulsu są ok, a opisanie dobrych wrażeń już odbierane jest jako ściema? Wiadomo, że wylanie hejtu przychodzi z łatwością, a z dobrymi rzeczami już tak się nie obnosimy, taka ludzka natura, ale życzę każdemu, by ostatecznie znalazł pracę w takim miejscu, żeby chciało mu się te parę miłych słów o nim napisać.

bobo

Jestem pracownikiem ze średnim stażem i pracowałam w swoim życiu w kilku firmach i Versum, to jedna z lepszych w jakiej się znalazłam. Właściciele i pracownicy w porządku, jest duże nastawienie na efektywność pracy, trzeba mieć wyniki. Podczas pandemii zarząd robił wszystko, aby straty po stronie ludzkiej były jak najmniejsze. Od września wracają pełne pensje i wracamy na pełne obroty, więc jak na razie nie ma się do czego przyczepić. Przychodzisz do pracy robisz swoje, wychodzisz i zajmujesz się swoim życiem i nikt cię nie nęka i to mi pasuje

Zostaw merytoryczną opinię o Versum Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Versum Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 173 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Kolejowa 32