Opinie o IKEA Industry Poland Sp. z o.o. w Wielbark W. Witosa 31

Branże: Meble - pozostała działalność

Czy jest możliwość pracy w Swedwood Poland na część etatu?

Nieznajomy

Kiedy wypłata ?

kasa
@Nieznajomy

Przeważnie płacą po 15-tym????????????????

Jaa

Wie ktoś coś o dodatku na dzień dziecka?

Basia

Kiedy wypada wypłata? Jakieś zmiany przez majówkę i te wolne????

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Masz

Potwierdzam Niestety przestój z lata przesunięty na maj

Wacek
@Masz

Prawnie raczej to niezgodne z kodeksem a kto zwroci pieniądze za zaliczki zapłacone za wynajem domków pokoji a i za całe wczasy bi niektórzy mają już po płacone.Sie pytam kto bo nie drektorstwo

Fajna
@Wacek

Jak cię stać to idź na zwolnienie i sobie jedź,bo niektórych nawet na zwolnienie nie stać , gdzie tu mowa o jakimś wyjeździe

Wacek
@Fajna

Bo jesteś już (usunięte przez administratora) tego zakładu obodz się i poszukaj czegoś innego i nie narzekaj są ludzie co jeszcze gorzej maja ale sobie radę dają

Macie jakieś dodatkowe informacje na temat wynagrodzenia extra za piątek 21.04? Słyszałem, że dział Lamel przychodzi do pracy w piątek na produkcję( wpadło jakieś zamówienie do Jasnej). Podobno temat jest na tyle pilny, że dostaną w rekompensacie 200 zł dodatkowo do dniówki za przypadający tego dnia " przestój ekonomiczny".

Edek

Za darmo teraz to nic nie ma. Myślisz, że ktoś by przyszedł wiedząc, że reszta siedzi na przestojowym? Należy im się ten dodatek (usunięte przez administratora)

Euzebiusz

Za darmo? Sądzisz że nie dostaną wynagrodzenia za ten dzień? Bardzo szybko się przyzwyczailiście do tych wolnych piątków. Strach pomyśleć co będzie w czerwcu jeśli wrócimy pięciodniowego tygodnia pracy. Pewnie jakiś strajk zorganizujecie. Ja wiem ze najlepiej siedzieć w domu i dostawać pensję a jeszcze lepiej pracować w innym miejscu i dostawać kasę z dwóch źródeł. Nie zapominajcie że te wolne piątki są tymczasowo a dodatkowo postój ekonomiczny mamy płatny 100% a mogło być 80%.

Kamilos
@Edek

Ogólnie to wiele osób pracuje we wszystkie piątki i nie narzekają, cieszcie się, że jakieś zamówienia wpadają.

Jala
@Marek

Na samym początku mówili że jak będzie trzeba przyjść w piątek do pracy to będą informować i płatne normalnie. To nie żadna nowość że w piątek się pracuje. Jeśli jest przestój ekonomiczny to w każdej chwili mogą nas do pracy wezwać

No racja!

Właśnie! Ale majówka zostaje bez zmiany? O pracy dopiero 8 mają ?

Jaa

Sprawdźcie na kwitkach ile procent płatne macie zwolnienia lekarskie. Wychodzi że 50 % od stycznia.

@Jaa

Zgłoś się do Kadr po wyjasnienie. Zwolnienie lekarskie wg kodeksu pracy jest zawsze płatne 80%. Niezależnie od czasu jaki byłeś na L4

Xx
@Ff

Oni twierdzą że jest plate 80% na siebie i na opiekę na dziecko. A mi wychodzi też mniej...

@Xx

To jaki problem pokazać odcinek że jest inaczej?

Ciemna strona pomidora
@Xx

Przede wszystkim chorobowe jest wyliczane zarobków średniej rocznej, a to nie to samo co pensja np. z ostatniego miesiąca. Z tej średniej należy odjąć współczynnik 13,71 %, potem podzielić chyba przez 30 dni i dopiero z tej sumy obliczyć 80%. I tak powinna wyjść dniówka zwolnienia, o ile nic nie pomieszałem, bo piszę z pamięci. To tylko potocznie mówi się, że L4 jest płacone w 80%.

Nowa

Witam. Jak z przyjęciami do zakładu? Ktoś coś wie? Pozdrawiam.

X

Dlaczego jest ograniczenie produkcji?

X

Nie oglądam telewizji. Ja pracowałam w innym mieście w ikei, były zwolnienia, brak przyjęć. Pytam więc jaki u was powód, ten sam co tu?

Zielony beret

Pseudo liderzy te szare bezrobotne piony wrzuta ich do roboty mają dawać przykład to niech dają a nie śpią po kątach. W hierarchii jest kierownik i lider działu i to starczy reszta tych zielonych koszulek ma iść do roboty jak inni mają (usunięte przez administratora) a nie grać w (usunięte przez administratora) psują imię Ikea nic nie robią wyslugusy info przekazywać to i lider . Może nie musi mieć (usunięte przez administratora) na posyłki do (usunięte przez administratora) nimi metry nadrabiaj ikeeo to oni mają przykład dawać pracownikom do (usunięte przez administratora) psa zabrać im zielone koszulki i dać kopa w (usunięte przez administratora) do (usunięte przez administratora)

Ff

Ta wypłata to chyba żart!!! Mimo 23 dni roboczych i dodatku świątecznego to jakaś jałmużna a nie pensja.

Bogdan
@Ff

To ile ty zarabiasz?

bodzio
@Bogdan

albo nabrał bezpłatnych urlopów w pi,atki

@bodzio

Rozumiem że tylko ja nie jestem zadowolony z wypłaty. Ok, odcinek się zobaczy i będzie wiadomo co i jak.

Ktoś

Czy ktoś już wypłacał pieniądze z PPK ? Jeśli tak to opłaca się to ?

be
@Ktoś

Wypłacasz 100 % składek swoich i 70 % od pracodawcy (jeszcze nie wypłacałem )

Ja ustawowo wchodzi w życie to co z naszymi urlopami ?

taa
@Nowy

prosze podać żródło tych informacji xdd

Gosc

Czas pracy na byś skrócony początkowo do 38 godzin a w trzecim roku ustawy ma być te docelowe 35

wLbK

Czy to prawda ze na FF pracownicy myszą korzystać ze swojego urlopu lub przymusowo na urlop bezpłatny w piątki nie uwzględnione przestojem ekonomicznym?

@wLbK

W piątki, które nie są wolnymi-przestojowymi, pracownicy którzy nie mają wystarczającej ilości dni urlopowych lub nie chcą iść na bezpłatny urlop, mają możliwość przyjścia do innych prac porządkowych.

Nsnehd
@Euzebiusz

To tylko chyba na ff chcą dawać urlopy bezpłatne na GB nie ma o tym mowy xd

Ktoś coś wie o dodatkach na święta?

Mrówka
@1234

No jakoś dziwna cisza z tymi dodatkami

Gsjsix

Aaa 15.04.2023 to jest piątek i czy ona jest wolny?? W informacji nic nie ma o 15.04 hm?

@Gsjsix

Wg. ostatnich ustaleń, piątek 14 kwietnia, przychodzimy do pracy. Wolne mamy 11 kwietnia, we wtorek. Dzień wolny z urlopu.

Punkskin Ludwik

Ikea Tu wasz nowy dyrektor a nawet może i nie taki nowy a stary tylko że działający w ukryciu przyjechałem wczoraj z Rumunii moim golfem gt1 i jestem rozczarowany podwyżki nie wyszły jak brak deseczki były przez was ładnie robione układane w snopki wiązane i dobrze się sprzedawały na bazarku ale kierownictwo nie dało wam podwyżek dlatego ja dyrektor nad dyrektorzy widząc to jak chłopcy się starają i dziewczęta też tych pięknych miniówkach. Ci poniżani będą wywyższeni będę władza tego padołu łez a zła wiara ludu będzie odsłania do skłotu na lodowej 3/2

Nikoś

Czy wiadomo coś na temat świątecznego dodatku?

(usunięte przez administratora) te 4dni po co robic 5dni tygodniu jak spokojnie normy beda wyrobione w 4dni to sa duże oszczędności a jak ktos niema to przecież moze przyjść będą szkolenia

a
@Nowy

dla zakładu oszczędność, dla pracownika nie .W miesiącu tydzień mniej pracy to znacznie niższy zarobek

Soköł
@Nowy

Moim zdaniem to oni czekają aż odpowiednia ilość ludzi sama się zwolni wtedy nie trzeba bęndzie robić zwolnień grupowych. Dlaczego nigdzie nie jest podane ile płatny jest ten przestuj ekonomiczny...???

Xp
@Soköł

To jest po to zeby dostac za ten przestój dofinansowanie z unii bo się im należy firma myśli pozytywnie i trzeba się cieszyć ze nie będzie zwolnień.

Jaaa
@Soköł

Urlop ekonomiczny płatny 100 %

Jaaa

Gdzie te szkolenia w piątki? Na GB nie ma. Jedynie można przyjść sprzątać

Szkolenie

Będzie szkolenie w postaci sprzątania

Głośniki

Czy ktoś już wypłacał pieniądze z PPK ?

Bolo

Da się trzeba aby się zarejestrować na ich stronie

taa
@Bolo

dobrze, tylko trzeba później tą kase zwrócić, radze poczytać dobrze ich regulamin :)

Stołówka ikea

Urlop postojowy będzie zabierany z urlopu ?

lókos
@Stołówka ikea

nie i chyba 80% płatne, tak to jest jak nie potrafią dobrze napisać ogłoszen w których będą zawarte wszystkie informacje tylko na odwal a później trzeba się domyślać

A.
@lókos

Chyba Ikea znowu chce się tłumaczyć przed inspekcją pracy. Jakim prawem znowu ingerują w urlop pracownika i zabierają aż 8dni a przestojowe raptem 6dni. Paranoja

Operator
@lókos

Zgodnie z prawem jeśli nie masz zaszeregowania godzinowego to jest płatne min. 60% za postój ekonomiczny .Podobnie jest w przypadku przestoju kodeksowego .W Naszym przypadku dostaniesz normalnie dniówkę bez dodatków (akurat u nas nie ma premii to nie zabiorą) Główna różnica jest w tym ,że przy przestoju kodeksowym zakład nie musi uzgadniać warunków z związakim zawodowymi . Co do urlopów ,jak zawsze wolą się wyręczyć Naszym dobrem niż sami zapłacić.

Operator
@Operator

Jednak nie doczytałem. Zakład może obniżyć wynagrodzenie do 50%

M
@A.

Za chwilę może w ogóle nie być roboty i będziesz miał problem z głowy.

Sztos
@lókos

A nie mogli by zrobić po ludzku przestuj te 2 tygodnie płatny 80 % a urlop nam zostawić. Przecież to jeszcze pół roku , a my mamy dzieci, rodziców schorowanych . Jak teraz zabiorą nam urlop to z czego później weźmiemy wolne żeby móc pojechać do lekarza czy szpitala z dzieckiem .

Bo mogą
@Sztos

Nikt się nie przejmuje losem pracownika . Ludzie nagle nie zaczną kupować mebli ,nie zmienią tego nowe meble lub te które miały wrócić do produkcji . Nie zmieni sytuacji również przestój czy wole piątki. Jest poprostu zapaść gospodarcza na całym świecie ,ludzie wolą posiedzieć na starym krześle niż jeść suchy chleb . Ludzie z oszczędności żyją bo z nieba nie spada kasa .Strach pomyśleć co będzie jak te oszczędności się skończą .

Maruda
@Sztos

Tylko narzekać potraficie jak urlopu nie daja to zle jak daja to tez zle szczególnie ze 100 % podobno będzie a jak ci zle to zawsze na sprzątanie albo warsztaty mozna przyjść. A te pare dni to i tak każdy do czerwca wykorzystał by sam.

Opiekuncze
@Sztos

Myślę że spora część wolała by 2 tygodnie przestoju niz tak, a co do dzieci to przysługuje dodatkowe 2 dni opiekuńczego plus można brać l4 jeżeli dziecko jest chore.

Jajeczko
@Maruda

A kto powiedział że 100 % . Nigdzie nie jest właśnie napisane ile ten postuj bęndzie płatny.

Nikola
@Opiekuncze

Tak a później na rozmowach rozwojowych lider/ liderka mówi że trzeba było oszczędzać urlopu to nie musiał/ a byś brać l4 . Albo wracasz z l4 i dostaniesz wieńca albo na odsortownik na lakiernie. Dobrze wiemy że l4 nie jest mile widziane. Może firma chcę żeby Ludzie sami się pozwalali wtedy nie bęndzie zwolnień grupowych

Kto
@Nikola

W takim razie możesz próbować zmienić dział, niecwszedzie tępią za l4

Nikola
@Maruda

No właśnie.... Podobno 100% . Ale nikt oficjalnie na papierze nie podał ile ten przestuj będzie płatny, czyli zapłacą Ile bendą chcieli.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Industry Poland Sp. z o.o. - Wielbark

• Jak się pracuje w IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

IKEA Industry Poland Sp. z o.o.