Opinie o Invenio QD w Tychy

invenio QD Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej firmy inżynierskiej mającej swoje oddziały w Europie, Ameryce i Australii. Nasza firma zajmuje się usługami z zakresu kontroli jakości i napraw części samochodowych, outsourcingu specjalistów oraz pracowników produkcyjnych, inżynierią mechaniki i procesów wytwórczych oraz szkoleniami. Realizujemy zlecenia tam, gdzie potrzebuje nas Klient. Przyjmujemy odpowiedzialność za przeprowadzone usługi. Jesteśmy elastyczni zgodnie z wymaganiami dzisiejszego rynku.

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Invenio QD w Tychy

Rafał

Praca na kontroli jakości wygląda tak, że nie robisz nic związanego z kontrolą jakości tylko pracujesz na zwykłym montażu. Zwykła tania siła robocza, pracujesz na terenie innej firmy, robisz to co wszyscy i zarabiasz 50% tego co oni. Praca monotonna, niejednokrotnie ciężka, cały czas na stojąco. Zarobki to 12zł brutto na godzinę. Nie warto sie w to mieszać, chyba że ktoś lubi czuć się wykorzystywany, ewentualnie na miesiąc żeby sobie dorobić i spadać.

Kasia91
@Rafał

Ale bzdury opowiadasz! Ja akurat po 3 miesiącach mam 13 zł brutto i wcale nie zarabiam połowy tego co pod firmą? Po co siejesz spustoszenie? Owszem zdarza się taka praca na montażu, ale masz stanowisko Monter/ Kontroler.... Istnieje szansa, że można przejść pod firmę

nikt
@Rafał

potwierdzam

Kolekcjoner

Szkoda czasu na ta prace. Ukraincy maja tam pierwszenstwo i sa lepiej traktowani. Firma olewa pracownika z gory na dol. Zamawiasz ciuchy a one przychodza (lub nie) po 7 miesiacach, chodzi sie jak menel w dziurawych spodniach i jednej i tej samej koszulce, spoconej i urabanej w oleju. Robia łaske nawet o to, ze Ci dadza nowe okulary ochronne, czy tez rekawiczki. Nie doceniaja stalych pracownikow, osoby pracujace 4 lata sa traktowane na rowni z osobami co pracuja 3 miesiace, wszyscy zarabiaja tak samo, gdzie czesto jest sytuacja, gdy jedna osoba (usunięte przez administratora)w pocie czola na ciezkim stanowisku a inna na stałe ustawiona na lajtowym dlubie w nosie codziennie przez 8h - taka osoba dostanie tyle samo kasy. Bez nadgodzin to w porywach 1850zl co jest smieszne (po kilku latach pracy). Obecnie duza rotacja bo zalew Ukraincow. Sa zmiany gdzie jest moze dwoch Polakow na 7 osob. Jesli masz godnosc czlowieka to nie zatrudniaj sie w Invenio, znaj swoja wartosc i idz do firmy gdzie potraktuja Cie z godnoscia a nie jak w Invenio - patrzac tylko na zyski i wlasny nos, dajac pracownikowi brudne szmaty do ubrania. Wysylaja Cie do miejsc, gdzie praca wedle kodeksu nie powinna byc dozwolona, bo temperatura w zime jest za niska a brak odpowiednich ubran od Invenio poteguje odczucie zimna. Gdy upominalismy sie o kurtki, zona dyrektora zawitala pewnego dnia u nas ubrana w 3 swetry i kurtke i stwierdzila "az tak zimno nie jest, przesadzacie". Kolejny przyklad na plucie w twarz pracownikowi, na ktorego sie nie patrzy. Sa marne dodatki socjalne jak np 200zl na "wakacje pod grusza" ale jest to tak smieszne, ze bym wolal tego nie dostac, niz dostac takie grosze, bo to jakby mnie wysmiali. Wyplata sklada sie z najnizszej krajowej (naturalnie) i prowizji godzinowej 2-3zl brutto. Razem wychodzi wlasnie jakies 1850zl. Wyplaty na czas chociaz i zdarzaly sie male poslizgi ale bardzo rzadko. Kolejna karygodna sprawa - wieczny problem z szafkami dla pracownikow. Pracownicy nosza ciuchy w plecakach, albo przychodza do roboty przebrani bo Invenio ma w (usunięte przez administratora)to, zeby zalatwic szafki dla pracownikow - to jest kabaret. Trafiaja sie delegacje - tutaj bez rewelacji i jak zwykle WYMAGANE MINIMUM czyli zwykla wyplata + 30zl netto obowiazkowej (wedle kodeksu) diety dziennej. Ta firma to typowe (usunięte przez administratora) chcace wyssac z czlowieka jak najwiecej ku uciesze dyrektora jadacego swoim Mercedesem. Mimo, ze w wiekszosci przypadkow praca ciezka nie jest, to jestes traktowany tam jak dziecko, wszyscy maja Cie gdzies - mi osobiscie godnosc nie pozwala dluzej tam pracowac, nie jestem smieciem, zeby nosic ciuchy w plecaku, chodzic w potarganych gaciach i brudnej smierdzacej koszulce, pracowac w przekraczajacych dolne normy temperaturach i zarabiac po kilku latach tyle co byle Ukrainiec po miesiacu, przy czym ja (usunięte przez administratora) a on na lajcie cos tam sobie dlubie omprzy stoliczku. W tej pracy NIGDY Cie nie docenia, chyba ze bedziesz lizal 4 ltery. Daruj sobie.

nigel
@Kolekcjoner

Hej, z tego co mi wiadomo to invenio qd nie zatrudnia ludzi z Ukrainy.

nikt
@nigel

ale bzdury zatrudnia z ukrainy

pruszkow

Najwięcej emocji budzi romans przełożonego z podwładnym. Nie trudno zauważyć, że coś jest „na rzeczy", kiedy kierowniczka faworyzuje jedną osobę. Traktuje ją wyjątkowo dając więcej luzu, adorując. Faworyzowanie zdecydowanie pogarsza atmosferę w pracy. Pracownicy czują się niepewnie taka sytuacją. Ujawniają się też obawy związane z brakiem równego traktowania. W pracy nie romansują bezinteresownie tylko za KASĘ ( AWANS,PREMIĘ, PODWYŻKĘ), jaka obłuda.

@pruszkow

Prywatne życie pracowników firmy Invenio QD nie powinno być tematem rozmów na bieżącym wątku. Ale rozumiem, że z powodu tej sytuacji uważasz, iż atmosfera w pracy się trochę pogorszyła. Może zatem warto byłoby porozmawiać o tym problemie z osobą, która jest jeszcze wyżej postawiona w strukturach tejże firmy. Myślisz, że mogłoby to przynieść jakiś efekt? Mam nadzieję, iż dalej będziesz aktywnie uczestniczył w dyskusji.

@Iza

Prywatne życie pracowników firmy Invenio było i nadal jest tematem wśród byłych pracowników. Problem, tejże firmy już mnie nie dotyczy, bo firma w Pruszkowie przestała już istnieć, a ja już tam nie pracuję. Więc jeśli chodzi o dalsze prywatne życie, dwóch pewnych osób to niech dalej sobie romansują, czy cokolwiek innego robią. Nie zamierzam już w to wnikać, a tym bardziej rozmawiać o tym z osobą postawioną jeszcze wyżej. Nie ma takiego romansu, który by się nie wydał. Prędzej, czy później ktoś coś zauważy. Nawet jeśli postanowią o zachowaniu zimnej postawy wobec siebie w pracy zdradzi ich mowa ciała maślany wzrok to są emocje nie do opanowania.

@pruszkow

Oczywiście, zauważyłam, że życie prywatne pracowników Invenio QD jest tu tematem, swoją drogą bardzo ożywionej, dyskusji. Chodzi o to, by skierować dyskusję na nieco inne tory. Sam wspomniałeś, iż już nie jesteś zatrudniony w tym przedsiębiorstwie, bo jego oddział w Pruszkowie przestał istnieć. Powiesz nam, co było przyczyną zamknięcia?

@Iza

Nie ma osób idealnych. Romanse w pracy to niby temat tabu, a jednak takie przypadki często się zdarzają. Tu nie ma się co dziwić, że ludzie mieli, może nadal mają temat. Ale już mnie, to nie dotyczy. Oddział w Pruszkowie przestał istnieć z powodu braku pracy dla Invenio QD. Weszła konkurencja (nie będę pisać jaka) i nas wygryzła a każdy z pracowników dostał wypowiedzenie. Oczywiście nie każdy, bo jedna osoba została do dziś i nadal pracuje w firmie, tylko że na innym zakładzie z Panią kierownik. Bo któż, by inny został i poświęcił się dla tej pracy i nie tylko. Ta praca nie jest warta, tych pieniędzy i szkoda na nią zdrowia. Rozumiem jeśli byłaby podwyżka, to wiem że pewne osoby, by zostały aby pracować na innym zakładzie.

@pruszkow

Zgadzam się z Tobą w stu procentach co do tego, że nie ma osób idealnych. Jednak dalej będę tu powtarzać, iż forum GoWork.pl w żadnym razie nie służy do dyskusji na tematy prywatne. Przykro słyszeć, że oddział firmy Invenio QD w Pruszkowie przestał istnieć. Bieżący wątek dotyczy jednak oddziału firmy w Tychach. Czy wiesz może, jak wygląda sytuacja właśnie tam? Będę Ci wdzięczna za każdą rzetelną informację.

jasiuu

Juz chwile tam nie pracuje ale milo sobie to wspominam, glownie dzieki kolegom i kolezankom z pracy. Jak tam teraz nastroje koledzy?

xx
@jasiuu

spoko jest

Demi
@xx

Potwierdzam

@Demi

Czyli mam rozumieć, że atmosfera w firmie Invenio QD jest pozytywna? O dobrą atmosferę dba pracodawca, czy może pracownicy sami dobrze dogadują się bez ingerencji pracodawcy? Moglibyście napisać coś na temat samej pracy? Jak warunki zatrudnienia i ilość obowiązków w ciągu dnia? Proszę, aby ktoś z Was opisał, jak to wygląda.

Mmania
@Damian

O atmosferę dbają i pracownicy i pracodawca. Ostatnio nawet były podwyżki, nie jest źle.

@Mmania

To świetna wiadomość. Będziesz tak uprzejmy i napiszesz, czy każdy z pracowników zatrudnionych w firmie Invenio QD otrzymał opisaną przez Ciebie podwyżkę? Zastanawia mnie również, czy podwyżki wynikają ze starań pracowników, czy może sam pracodawca zdecydował się nagrodzić swoich pracowników.

Sami dali

@Damian

Rozumiem, że podwyżki były przyznawane obligatoryjnie i wszyscy je dostali. Jakie jeszcze dodatki do wynagrodzenia oferuje Invenio QD? Mam na myśli benefity, które zawierają bony na święta lub dofinansowanie do wypoczynku letniego. Czekam na Wasze wpisy na ten temat.

Kontroler jakości

Na rozmowe zostalismy zaproszeni we czworke na korytarzu.Powiedziano nam ze kobiety nie maja ciezkiej pracy a to nie prawda dzwigalam wiecej niz powinnam.Kierownik zaganiany podczas rozmowy bez przerwy odbieral tel dziwnie

Rozowe przeprowadzal kierownik nie zadawal zadnych pytan tylko szybko mowil swoje regolki

QDE

Ale żeście żałośni.

loli

Ilu zmianowa praca?

yeti
@loli

Produkcja praca na 2 zmiany

P

W związku z pytaniem podaje linka http://www.invenio.pl/oferty-pracy/ dla zainteresowanych co najmniej 3 poz. dot. tych

@P

Na chwilę obecną widzę, że poszukiwana jest duża liczba pracowników. Zastanawia mnie, czy masz może wiedzę o tym, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w przypadku starań o pracę w tym miejscu? Ciekawi mnie kwestia tego, czy pracodawca w jakiś sposób weryfikuje naszą wiedzę i umiejętności, które mogą okazać się przydatne przy ewentualnym zatrudnieniu? W przypadku stanowiska pracownika produkcyjnego pracodawca informuje, że zapewnia automatyczną podwyżkę po 3-miesięcznym okresie próby. Mógłbyś to potwierdzić, że rzeczywiście tak jest?

P
@Damian

heh, rozmowa zależy od stanowiska o jakie się starasz?? a podwyżka jest i umowa itd

@P

Dziękuję za odpowiedź. A wiesz może coś na temat ewentualnych kwot wynagrodzeń, które można otrzymać od pracodawcy? Ich wysokość uzależniona jest od naszego doświadczenia zawodowego oraz posiadanego wykształcenia? Ewentualnie jeżeli możesz, to napisz również, czy firma Invenio QD oferuje jakiegoś rodzaju dodatki do pensji? Można liczyć na coś zadowalającego? Zachęcam do dalszej aktywności.

Ferdek
@Damian

Nie bede pisal kwot bo nie wypada ale po okresie probnym kazdy dostaje podwyzke i umowe na 2 lata.

Ferdek
@Damian

Aha no i premie tez miesiecznie mozna jakies wyciagnac bo normy sa spokojnie do wyrobienia, na swieta tez sa dodatki

Paula

Orientujecie się może czy szukają aktualnie kogoś do pracy na miejscu?

Olol
@Paula

sprawdzalas na ich stronie?

kolo

mi się tu dobrze pracuje

kolo
@kolo

wiekszosc ludzi jest wporzadku zawsze jest z kim pogada, a z reszta powiem tak idzie sie dogadac sory przez przypadek skasowalo mi sie poł komentarza

pavo

Starając się o pracę w Invenio nie patrzyłem na goworka, dopiero po fakcie bo różne rzeczy słyszałem o tym portalu i z ciekawości tu zaglądnąłem, i chwała. Jestem zatrudniony, pracuje mi się dobrze, ludzie w porządku. Nie zapeszając, na razie jest ok

SL
@pavo

latwiej przymarudzic niz pochwalic dlatego z tymi opiniami tutaj to na dystans

Patrys
@SL

typowo polskie podejście..chociaż nawet patrząc na wiadomości złe wieści rozchodzą się szybciej niż zdąży człowiek mrugnąć z tymi dobrymi jest dużo gorzej.Jak w życiu.

Pracowałem tu parę lat i spoko robota. Czasem były miesiące że lepsze wypłaty A czasem gorsze wypłaty. Pozdrawiam biuro i kierowników i brygadzistow

davidatenboroł

Kto pracował fizycznie ten zdziwiony nie bedzie. Normalna robota, nie mam zamiaru się stąd zwalniać

karczu

Pracuje dla invenio od niedawna, nie jest to moja pierwsza praca, być może przez wcześniejsze doświadczenia, ale mając taką skale porównawczą tutaj jak narazie nie narzekam

Damian Lędziny

Minusem tej firemki jest niekompetencja pań ,które pracują w biurze w Tychach.Wynagrodzenia się nie zgadzają kierownik odsyła z problemem do działu kadr a tam Panie ,które powinny posiadać jakąś wiedzę w tej materii są wyjątkowo nie uprzejme i bezczelne.Proponuje sprawdzić .To da Wam obraz co to za firma!!!!.

Sputnik997
@Damian Lędziny

wg. mnie w biurze Panie raczej miłe i pomocne tylko ta Pani Izabela coś nie bardzo, dziwię się że jeszcze jej nie zwolnili. Pracuje ponad rok, praca i kierownik ok, zarobki bez rewelacji

Motomaniak

Witam Pracowałam w INVENIO parę miesięcy dorobić sobie gdyż studiuję.Bajzel totalny w biurze w Tychach a jeszcze wspomnę o sytuacji ze szkoleniem BHP , które miało miejsce dopiero po odbyciu miesiąca pracy.ABSURD.Ogółem miałam wrażenie przez cały swój okres zatrudnienia że firma ( w moim przypadku ALPL) ma kompletnie gdzieś INVENIO a jak były błedy magazyn wszystko zganiał na INVENIO .Praca była bardzo lekka aczkolwiek wiem że zimą potrafi nieźle dać w kość w szczególności na magazynie opakowań.Stawka niezła ja tam nie narzekałam aczkolwiek jeśli ktoś ma jakiekolwiek ambicje polecam poszukać innej pracy a nie siedzieć w firmie zajmującej sie outsourcingiem bo z takiej firemki nigdy nie przejdziesz pod zakład :0 Pozdrawiam zespół z ALPL Sosnowiec

Paulina

@Moniii, czy jesteś zainteresowana pracą w Invenio QD? A może próbowałaś już aplikować do firmy? Koniecznie podziel się z nami informacjami. Może ktoś wypowie się na temat procesu rekrutacji w firmie? Czy jest jeden etap rekrutacji a może jest ich kilka? Jak wygląda ten aspekt w Invenio QD?

Lala

Czytam te komentarze i cieszę się, że się nie dostałam do tej firmy. :) Dzięki temu przyjęłam inną pracę, z której jestem bardzo zadowolona. Pomijam już fakt, że odpowiedź po rozmowie mialam dostać po max. 2 tygodniach a nie dostałam nigdy.

Moniii
@Lala

A można wiedzieć gdzie poszłaś do pracy ? ;) Szukam właśnie czegoś fajnego

Paulina

@Anna, benefity pozapłacowe to świadczenia oferowane przez pracodawce oprócz podstawowego wynagrodzenia za pracę. Czy jesteś aktualnie pracownikiem Invenio ? @Anna, dziękuję, za merytoryczną informację odnośnie warunków finansowych w firmie. Atmosfera w pracy jest bardzo istotna, jak oceniasz ten aspekt w Invenio?

Paulina

@Anna, dziękuje za Twoją merytoryczną opinie. Wypowiedzi z perspektywy byłego pracownika są bardzo wartościowe dla użytkowników forum i niezwykle pomocne w podjęciu decyzji o aplikowaniu do danej firmy. Czy w firmie dostępne były jakieś benefity pozapłacowe? Czy firma zapewniała możliwości rozwoju dla swoich pracowników?

@Paulina

Niestety nic takiego nie dostawalismy. Ale jeżeli chodzi o kwestie finansowe można było dodatkowo dostać pieniądze za obecność w pracy przez cały miesiąc jak i prowizje za przerobione godziny jeżeli oczywiście norma była wyrobiona. Mieliśmy jakieś delegacje ale jeżeli chciałaś się rozwinąć to trzeba było samemu do tego dążyć. Ja osobiście dużo nauczyłam się nie od moich przełożonych tylko od ludzi z firmy w której bylismy. To oni pokazali mi bardzo dużo trików dotyczących sprawdzania niektórych komponentów. Szczerze mogę powiedzieć że lepiej dogadywalam się z ludźmi z zewnątrz niż z moimi .

@Paulina

Paulina jakie benefity o czym Ty wogóle mówisz???.Niczego takiego nigdy nie było !

Hej :) pracowałam w invenio tylko rok ale dużo mam do powiedzenia!. Praca ogólnie nie jest zła (jeżeli nie przeszkadza Ci pracą fizyczna). Po dość szybkim czasie zostałam zmianową, Ale nie dostałam tego na piśmie chociaż stawkę mi podnieśli. Mialam przyjemność pracować ze świetną ekipą ludzi chociaz kierowników się to nie tyczy. Dlaczego ?. Umiałam pracować po 12 godzin dziennie z czego weekendy zawsze byłam pierwsza która idzie do pracy ( jesteś zmianową musisz przyjsc). Jak była dobra ekipa nie miałam z tym problemu. Ale wkurzało mnie to że nie umieli mnie doceni pomimo tego że naprawdę dużo robiłam dla tej firmy. Uwierzcie że gdyby nie oni zostałabym dalej w invenio bo lubialam tą pracę. W kwestii finansowej nie wypowiem się źle bo zawsze miałam płacone tyle ile powinnam plus do tego dostawałam prowizję.

Zostaw merytoryczną opinię o Invenio QD - Tychy

• Jak się pracuje w Invenio QD?

Zobacz opinie na temat firmy Invenio QD tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Invenio QD?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Invenio QD?

Kandydaci do pracy w Invenio QD napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Invenio QD