Opinie o DB Schenker w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DB Schenker. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie DB Schenker o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DB Schenker w Zabrze

Links

Pieprzycie tu o kasie i innych głupotach a może zwyczajnie wzięlibyście się do pracy i trochę poważniej traktowali klientów! Piszę ten tekst bowiem Schenker w Krakowie ma już od poniedziałku towar dla mnie na magazynie i też w Krakowie nie potrafi zorganizować jego dowozu??? Jak na razie trwa ten proces 4 dni! Temat dotyczy raptem 1 palety?! ... a Wy "logistycy" z bożej łaski, o przerośniętych ambicjach nie potraficie go dostarczyć... i jeszcze na okrągło ściemniacie... że tak, że oczywiście... dzisiaj to już na 200% !!!!!!!!!!

dddooo

czyli mam rozumieć że ten Pan wchodzi pod szafkę na pół gazu żeby je obalić,bo jest napisane POD SZAFKĄ ,kurcze jaki On musi być wysportowany i elastyczny wszędzie się zmieści i wejdzie.Naprawdę szacun.

sprawiedliwy i xxx, nie jesteście czasem z HR aby swoimi idiotycznymi wpisami zagłuszać rzeczywiste wpisy pracowników. Takie wpisy nic nie wnoszące admin powinien usuwać. Idźcie sobie pogadać przy piwie, a nie na tym forum.

xxx

Sprawiedliwy, a tys powinienes zmienic nick na "obsesyjny gali" , bo tylko o nim piszesz ! Nie masz co do napisania , to piszesz co ci slina na jezyk przyniesie. Popatrz na siebie jak kradniesz, flaszeczke pod szafka obciagasz, bo sam swiety nie jestes. Sprawiedliwy, a moze CHRABIA MONTE JAJO chwyc sie roboty a nie lec w ch..a, i nie oczerniaj innych

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
sprawiedliwy

A Gali dalej zasysa z centrali i ma się dobrze. Szejk powinien zmienic imię na Seba Bin Al Gali:)

///
@sprawiedliwy

Gdzie żeś to bywał czarny baranie?

poeta
@sprawiedliwy

Cos ty popijal ? Czarny baranie. Wodeczke, wodeczke moj Wielki Panie.

bobrek

Manewrowy juz nie aktualne zostaje ustawiacz i maszynista

bobrek

Informacje na temeat pracy dla ustawiaczy maszynistów pod numerem telefonu (usunięte przez administratora)

bobrek

Witam jest pilna oferta pracy dla maszynistów lokomotywy oraz ustawiaczy lub manewrowych na pełny etat bocznica w Bytomiu-bobrku system zmianowy 4 brygadowy jak ktos chetny pisac udziele informacji praca od zaraz

****
@bobrek

jakie zarobki na stanowisku manewrowego?

pomysl

zamiast plakac na forach wystarczylo by zeby wszyscy co tu tak narzekaja spotkali sie pod wejsciem do biurowca i wykrzyczeli glosno swoje "zale"na pol zabrza na forach odwazni a jak przyjdzie co do czego to "na kolanach" do zwierzchnikow... najwyzszy czas powiedziec dosc i wziasc problemy w swoje rece.

@pomysl

Dokładnie,tak jak mówisz,wziąść problemy w swoje ręce.Pozwolę sobie na pewną propozycje. A więc wziąść płytę od adapteru i nagrać tam wszystkie swoje żale,zbudować coś na wzór voyagera 3,z zestawu ,,zbuduj robocika z części ze śmietnika"i wysłać w kosmos,ktoś kto to znajdzie powinien udzielić tym poszkodowanym pomocy, o ile będzie trzeżwy.Sposób 2.Poczta butelkowa dla cierpliwych.Wykupić wszystko ze sklepu,wypić,spisać żale na papirusie, wsadzić do butelek po fruktowinach i puścić rzeką.Powinny na grudzień dopłynąć do brzegów Laponii,tam wiadomo kto powinien je znależć.Powinien pomóc,no chyba że odniesie Wam znowu pełne i tak w kółko .Ja na Waszym miejscu bym spróbował,w końcu nie ma nic do stracenia,a zawsze może pomóc.

Karlik
@dddooo

Nic z Twojego wpisu nie wynika. Ble, ble, ble.... Czy masz coś co w Spółce Ci się podoba, a może nie podoba? Mnie przykładowo nie podoba się całkowity brak podwyżek dla pracowników DB w Polsce, wielkie integracje z zachodnimi Spółkami, wspólne projekciki, a gdy przychodzi do spraw płacowych to rozwarstwienie pomiędzy pracownikami Spółki córki w Polsce, a płacami na tych samych stanowiskach w Niemczech. HRowskie ustawianie rekrutacji pod dyktando gdzie wiadomo kto przejdzie itd. Panowie Prezesi i Liderzy mając samolot opłacony, samochód służbowy na dojazdy do pracy, karty służbowe do dyspozycji z których nadmiernie korzystają i idącą w dziesiątki tyś płacę zapominają o podstawowej rzeczy dla której pracownik przychodzi do pracy, mianowicie o PŁACY z której musi wyżywić rodzinę. Ciekawe jakie wnioski wyciągną z ankiet pisanych w roku ubiegłym. Podejrzewam że znowu będą strugać głupa i wymyślać wszystko inne tylko nie wpadną na pomysł podniesienia płac pracowników którzy na nich pracują..

@Karlik

Wiesz co przyjacielu,mógłbym Cię zdenerwować,mógłbym Cię opi.....,mógłbym się ponabijać,ale mam to gdzieś.Wiesz dlaczego?Bo biorę to na lajcie i patrzę z daleka jak robicie sobie sztuczny hardkor.Coś pięknego.Rozejrzyj się wokoło jak w pracach jest wesoło,wszędzie.Ty ją masz,ja sobie daję radę śmiejąc się z tego,ale do wesołości też brakuje.Spytaj się Tych co ich pozwalniali w dzisiejszych czasach od Was a np.Ty zostałeś,zapytaj się ich jak wyżywiają swoje rodziny.Wiadomo został swój albo kabel,ale nic mi do tego,no chyba że ty jesteś wyjątkowy a wierze że tak.A ankiety są po to żeby je wypełniać bo je miałem,a ty kolego możesz narysować sobie na niej np.kaczkę,wolno ci i pokazać że oglądasz świat przez taki właśnie pryzmat i niech mądre głowy wtedy coś uradzą albo niech narysują sobie swoją.Wtedy będzie impas i trochę spokoju.

qwerty
@dddooo

Idąc twoim tokiem rozumowania dojdziemy do tego, że lepiej za miskę ryżu robić, bo inni co nie robią nawet tej miski nie maję heh :( Ci u żłoba już się tyle nachapali, że im to pewnie zwisa, czy firma dalej będzie ciągnąć, czy się rozpadnie po jakimś czasie. Trzeba walczyć o swoje póki właśnie można, a nie liczyć, że ktoś nadstawi karku za nas, a my coś z tego urwiemy bez uszczerbku i tyle. W jedności siła, więc jeżeli zebrała by się grupka, przykładowo jeden oddział, który by się postawił i troszkę utrudnił pomiatanie sobą, to całego oddziału raczej tak łatwo nie idzie zastąpić, więc musieli by zrobić mały ukłon w stronę robola. Jeżeli inni widzieli by, że to coś daje, to także pewnie poszli by w ślady kolegów i tez pogrozili paluszkiem, co skutkowało by może wreszcie jakimś sensownym ruchem pracodawcy w kierunku poprawy dla normalnych pracowników. Też kiedy próbowałem coś działać, ale samemu, to jak walka z wiatrakami i musiałem zmienić chlebodawcę pracując teraz na wygnaniu, ale sercem jestem cały czas z moim oddziałem :)

tomek
@Karlik

Te ankiety to możesz od razu do śmietnika wywalić, bo gwarantuję Ci, że to jeden wielki pic ja wodę. Zauważ, ż ankieta jest niby anonimowa, że odrywasz pierwszą stronę, a pojawiały się ankiety, gdzie na samym dole stron widniały numery statystyczne pracownika. Te ankiety dają ułudę anonimowości, żeby każdy mógł wylać swoje gorzkie żale i żeby firma mogła na ich podstawie lepiej sterować ludźmi. Chyba nikt normalny nie łudzi się, że te ankiety w takiej formie docierają do DB w Niemczech- wystarczy spojrzeć na "artykuły" w propagandowej gazetce Inside, jak to po koleinych ankietach wszystko się poprawia i jest cudnie.

@tomek

ja pamiętam jeszcze z KW że część ankiet wylądowała tam,aż się zatkał,idąc tam i widząc taki obrazek musiałem iść na dwór.Ale byli tacy co zabrali je do domu.Po co tego nie wiem.

lololp

np.największy poddany.

@qwerty

nie kombinuj stary jest zbyt małe pole manewru,wiadomo że wszyscy się znają.Zawsze znajdzie się ktoś swój,obojętnie gdzie i nic się nie zrobi,taką co nie którzy mają już mentalność.Przetrwałeś i bardzo dobrze i nie daj po sobie tego poznać.A sercem tam nie bądż,bo jak cię to spotkało to pewnie po cichu się cieszyli.Stary,dla mnie połowa z nich to roboty taki jak tripijo ze star wars.

@dddooo

tak że widzisz kolego więcej z ankiet było szkody niż pożytku .

jeszcze pracownik

przepraszam... a za co ich chwalić?????? za nieudolność i brak wiedzy?

joł

a kiedy ty pochwaliłeś swojego prezesa dyrektora(lidera), czy kierownika?

Kolejarz

Dlaczego jedni piszą o wyrównaniu stawek? A gdzie są zwykłe podwyżki płac? Przynajmniej wyrównujące inflację. W DB są osoby które ostatnią podwyżkę widziały 6 lat temu. Jak DB istniej nie miały jej ani razu. Co z tymi osobami? Czy rzeczywiście mają się zwolnić i iść do konkurencji. Prezes ostatnio w necie nawijał o lustrach. Niech sami spojrzą w lustro Prezesi, Liderzy, Dyrektorzy i Kierownicy i zapytają siebie, czy zrobiłem coś dla swoich ludzi? Czy wystąpiłem o podwyżkę dla nich, bo mam takie prawo? Czy wystąpiłem o premię dla nich za dobrą pracę, bo mam takie prawo? Czy choć raz zrobiłem coś co mogłoby zmotywować pracownika? Pochwaliłem za dobrze wykonana pracę? To nie pracownicy powinni patrzeć w lustra lecz przełożeni. Powinni wstydzić się własnego odbicia bo nie szanują własnych pracowników.

A Fujjjjjj

Najlepszy "planista" to Dr House !!! Tęgi rozum i praktyka. Już około 100 maszynistów podpisało pewne pisemko. Żegnaj gangreno.............

romek

i kolejny agent Tomek z zabrza co to firme przed upadkiem uratował. pewnie jak odejdziesz z tej firmy "bardzo kompetentny i udolny niebywale" chlopaku to DB padnie na ryj i juz nigdy się nie podniesie.

@romek

kolego,on ma dużo racji w tym co mówi,ale zastanawia mnie jedno,co ty tam robisz? Tylko nie kłam że uczciwie pracujesz.Moim zdaniem to tam robisz, ale pod siebie i nogami odpychasz, do kogoś.A póżniej jest na niego.

@romek

Wystarczyło uderzyć w stół, a nieudolny dyspozytorek się odezwał. O niekompetencjach "panów planistów" mógłby człowiek w nieskończoność pisać- nie pytacie, czy ktoś ma uprawnienia na daną lokomotywę, znajomość szlaku, wklepujecie w wasze śmieszne plany, a później wydzwaniacie i jak się wielokrotnie okazywało ludzie ratowali wam dupska, bo najprowtszych rzeczy nie potraficie wykonać sierotki. Z resztą, długo by się rozpisywać o tym, w jaki to magiczny sposób zostaliście "teleportowani" ze swoich poprzednich stanowisk- często jeden z drugim do jazdy się nie nadawał, to go dyspozytorem zrobili.

@dddooo

A czy ja gdzieś pisałem, że ja jeszcze pracuję w Dolinie Biedy? Żaden normalny człowiek w takiej firmie nie pracuje.

@Tomek

to prawda kolego,co piszesz że zwykły człowiek nadstawia karku,ale skoro tacy tam są i lubią to robić to tylko im przyklasnąć.Ja takich rzeczy nie robiłem były inne osoby co to łyknęły z bananem na twarzy i to za darmo.Nie byłem za to u nich lubiany,ale nikt nie miał mi nic do zarzucenia i mogli mnie cmoknąć.Niech założą sobie jeszcze chomąta i kulę do nogi i sprężają się bo nie ma czasu.I niech wezmą sobie to na garb,ja popatrzę i się pośmieje.

Skonsolidowali kilka firm, z których każda przynosiła zyski, w każdej firmie masa pracowników biurowych i masa roboli. Pozwalniali rzeszę ludzi, część sama odeszła...a do niedawna skonsolidowany moloch DB przynosił masakryczne straty rzędu milionów złotych miesięcznie. O czym to świadczy? O niekompetencji i nieudolności władzy. Gdyby nie fakt, że w tej firmie przeciętny Kowalski nadstawia karku, żeby robota jakoś szła, to ten wytwór chorej ludzkiej wyobraźni już dawno by się rozpadł. To że ta firma jeszcze jakoś funkcjonuje zawdzięczamy sobie, a nie dyrektorom, kierownikom, czy nieudolnym planistom.

Jeszcze_DB

Niestety HR to najsłabsza część całego DB Schenker. Dlatego tak wygląda obłożenie stanowisk od kierownika w górę. Nieważne czy się na czymkolwiek znasz, ważne, żeś nasz koleś. Castingi (czytaj: rekrutacje wewnętrzne) robione już pod konkretne osoby. Jeszcze się casting nie zaczął a już wiadomo kto wygrał ;-) Ot, schenkerowskie przyśpieszenie ;-)Żaden fachowiec nie ma się szans przebić, bo jak zacznie mówić o jakichś przepisach czy regulacjach to przecież od razu widać, że zawalidroga ;-)90% tzw władz nie ma bladego pojęcia o ruchu kolejowym. I w tym tonie można by jeszcze długo... Tylko po co? To wszystko zostało tu już powiedziane po wielokroć...

j23

Zabrze do starego Rybnika,równa się jak Pcim Gorny do Nowego Yorku.

Jeszcze_DB

Oj durny Ty MHO, durny...

Mho

A czy cos o Slawkowie może ktoś napisać?

z
@Mho

A czy potrafisz czytać ze zrozumieniem? W KAŻDYM oddziale jest to samo.

mho
@z

JA wlaśnie potrafię czytać ze zrozumieniem, Odpowiedź była na zapytanie kasiek88 o Skawinę. Ja nie pytam o KAŻDY oddział tylko konkretnie o Sławków. I pytam ludzi którzy tam faktycznie pracują. Skąd ktoś kto pracuje np w Zabrzu może wiedzieć, że wszedzie jest tak samo...

z
@mho

W KAŻDYM oddziale jest to samo...jak można tak prostej wypowiedzi nie zrozumieć? Ja pracuję po CAŁEJ Polsce, a nie w Zabrzu i wiem co piszę. Nie ma znaczenia gdzie będziesz pracował, bo finalnie będziesz podlegał pod "inteligencję powiatową" z Zabrza, a tu im bardziej niekompetentny człowiek, tym wyżej na grzędzie siedzi.

qwa
@z

Dokładnie tak jak piszesz, zero praktyki mnóstwo teorii. Najważniejsze słupki w ekselu, a reszta mało ważna. Poparciem tej tezy jest chociażby to, że poprzegrywali przetargi gdzie tyko mogli. Pretensje za to mają do wszystkich począwszy od robotnika, ale nie do siebie.

nip

tutaj tylko sie dowiesz po ile ropa stoi

Zostaw merytoryczną opinię o DB Schenker - Zabrze

• Jak się pracuje w DB Schenker?

Zobacz opinie na temat firmy DB Schenker tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DB Schenker?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DB Schenker?

DB Schenker