Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

Krzysiek

Uwaga firma zatrudnia niekompetentych ludzi Wrocław Kraków. team leaderzy nie po studiach finansowych a w HR ludzi po studiach prywatne uczelnie słabe nie SWPS

aspoleczna

Lama skoro masz wieksza wiedze niz ludzie po ekonomii, to czemu jeszcze jestes rekruterka? W koncu zarobki dla ekonomistow przedstawiaja sie o niebo lepiej? Tylko nie pisz, ze lubisz swoja prace i robisz ja dla hobby.

Uncle

Jak wygląda kwestia pracy zdalnej w UBS, dział Hedge Funds? Czy nadal jest opcja pracy 100% zdalnej?

Bob

Rekrutowałem na to stanowisko: Service Delivery Team Leader- Regulatory Transaction Reporting, czy ktoś wie jakie widełki?

Jaga
@Bob

A myślicie, że przejecie CSa wpłynie jakoś w duzej skali negatywnie także na obecnych pracowników UBSa? Mi wszyscy wmawiają, że nie, jesli będą zwolnienia to w CS a UBS jest bezpieczne ale mam aktualnie na stole dwie oferty: ofertę z UBS i innego banku i muszę to jakoś uwzględnić w.decyzji...

Barbara

Czesc :) Jaki okres wypowiedzenia obowiązuję w UBSie w pierwszych miesiącach pracy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

qq
@Barbara

To jest regulowane przez Kodeks Pracy więc dla stażu mniejszego niż 6 miesięcy jest to 2 tygodnie. 0,5 - 3 lata to miesiąc. Powyżej to 3 miesiące. Oczywiście to dotyczy umowy o pracę.

Barbara
@qq

Cześć, dzięki za informacje :) Czyli dostając umowę na czas nieokreślony (jeśli staż pracy w firmie jest mniejszy niż 6 miesiecy) to obowiązuje 2 tygodniowy okres wypowiedzenia?

Prowokator
@Barbara

To w przypadku gdy okres wypowiedzenia nie został określony inaczej w umowie - UBS daje od początku 3-miesięczny okres wypowiedzenia w swoich umowach.

@Prowokator

Jakieś pierwsze przemyślenia w kontekście planowanego przejęcia Credit Suisse w weekend w kontekście SSC w Polsce nowego tworu? CS ma biura we Wrocławiu i Warszawie, trochę chyba za dużo by tego było? Ze swojej strony przerabiałam kilka fuzji na polskim rynku i zawsze jest z tego mega bałagan, przy tak dużych bankach obstawiam 2 lata min. Ale to w poniedziałek się okaże.

tomasz
@Ania

Taka fuzja to temat na lata. Każdy bank ma odrębne systemy, procedury itd.

qq
@Prowokator

Nieprawda, aż sprawdziłem swoją umowę - są tam "standardowe" okresy wypowiedzenia.

@Prowokator

Nieprawda. UBS, od jakiegoś czasu, daje umowę na czas nieokreślony od samego początku jej trwania.

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Makbet1651

Regulatory Reporting Specialist - ile mogę zarobić na tym stanowisku? 3,5 lata doświdczenia w korpo

Olo
@Makbet1651

Jakoś pomiędzy 12 a 14 brutto. Z racji dosyć małego doświadczenia chyba bliżej tych 12

Dawid

Hej, Ile % podwyżki i bonusu w tym roku ?

x

ee - 10% podwyżki od podstawy (bez dodatku) i 4100 brutto bonusu

Podobie AO, tylko bonus 1k wyzszy

mm

28% i 7800 bonus

6% wzrostu podstawy, 8.8k bonusu, AO

Jan

12% i 17k bonus

te wysokie podwyżki podejrzewam że są razem ze zmianą ranku - nie ma osobnej podwyżki przy awansie, tylko ta roczna.

Nope, kolega dostał 20+% bez awansu

Seba

no to musimy zaczac wpisywac tez podstawe dla tych procentow to moze wyklaruje sie schemat AO, 2 lata w UBS, teraz bedzie 11.7K + dodatek 450, 6% podwyzki, 8.8k bonusu; calkowite roczne wynagrodzenie wynosić bedzie 149k PLN od HR dostalem tabelke ze 160k rocznie jest gornym limitem na AO w moim dep na 2023, 2022 mial limit 148k

@Seba

U nas limit to 230k, ja mam grubo daleko do tej kwoty (AO)

Rafal
@Seba

Skad te rozbieznosci w podwyzkach? Dlaczego ludzie ktorzy nie sa w gornych limitach na AO dostali 1% a inni 10%? Czy te 1% podwyzki sa po to zeby wymusic na ludziach poszukanie nowej pracy? Bo innego wytlumaczenia nie widze.

zawiedziona
@x

0% podwyżki od podstawy, 2910 brutto bonus przy b. dobrym year end review. Ale praca od czerwca 2022.

@Rafal

Raczej tak, bo nie widzisz żadnego sensu robić czegoś powyżej miniumum, skoro firma traktuje Cię, a nie inaczej.

Jim Helpert
@ja

Sa wyjatki, ja w poprzednim roku dostalem 10% z awansem w i okolo 33% w polowie roku

@Jim Helpert

Na jakiej zasadzie w połowie roku?

Aaa

Jak się załapać na podwyżki poza cyklem? Wypowiedzenie?

@Aaa

Wypowiedzenie to jeszcze inna historia, dostajesz kontroferte albo nie. W lipcu-sierpniu jest druga tura podwyzek dla 10% pracownikow nominowanych przez menago.

Jim Helpert
@Aaa

Nie mam pojecia na jakiej zasadzie. Manager zadzwonil i powiedzial ze daja podwyzke bo chca zatrzymac talenty w firmie i docenic obecnych pracownikow. Moze negatywne opinie daly do myslenia managementowi (?)

Joe
@ja

Właśnie ciekawe jak to będzie. Bo o ile pracownicy UBSa raczej nie powinni się obawiać zwolnień w związku z przejęciem CSa. O tyle firma pewnie przyoszczędzi na podwyżkach. Bo po co dawać podwyżki skoro ma się za dużo pracowników

Aga

Model Risk Management & Control (MRMC) Internship Program Ile można zarabiać na stażu w risku? Jest szansa na stałe stanowisko? Jak oceniacie risk w UBS?

Tomasz
@Aga

Pracuje w model riski od lat i polecam. Bez presji, praca projektowa.

Aga
@Tomasz

Na jaką stawke może liczyć stażysta? Ile dni w tygodniu trzeba pracować z biura?

Dobry Guy

Cześć wszystkim Podpowiedziałby ktoś, ile może na start zarabiać fund accountant? , Na ile mozna liczyc, Jeśli - Doświadczenie zawodowe - 1,5 roku (1 rok staż + 0.5 roku na umowie o pracy) - Wykształcenie - Licencjat - Angielski C1 Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi

Cześć, jakie Waszym zdaniem są widełki na Senior Risk Analyst? To będzie AO?

Cześć. Czy ktoś może polecić, czy oczekiwane wynagrodzenie w wysokości 10,5K pln. dla analityka modelowania ryzyka AO jest normalne?

@pracownik

Dostałem podobną stawkę na podobnym stanowisku bez doświadczenia w połowie 2021r., ja bym negocjował na min. 14k.

@pracownik

mogę polecić przez wewnętrzny system

@pracownik

Czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli, mówiąc „Mogę polecić przez system wewnętrzny”?

@pracownik

Pracownicy maja możliwość wygenerowania linku do oferty przez która kandydat się rejestruje i wysyła CV, kandydat po prostu zostaje polecony przez obecnego już pracownika firmy

anon
@pracownik

rozmawialem na poczatku roku i mialem w ryzyku oferte niecale 12k (zero doswiadczenia)

Olga

Każdego polecacie? A jak się okaże, że się nie nadaje to wyciągają jakieś konsekwencje? Czy nie ma tematu? Bo za osobę która się zatrudni są jakieś benefity?

Pucio
@Olga

Żadnych konsekwencji nie ma z tego powodu, a bonus za polecenie jest wypłacany po 6 miesiącach pracy tej osoby kiedy już wiadomo, że zostaje w firmie

kandydat

Jakie widełki na EE w operacjach hr z językiem niemieckim?

Dano

Witam, Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Screening Specialist for Sanctions Compliance? Czy ktoś może więcej wypowiedzieć się na temat tego działu?

Forest Gump

Dzień dobry, Na jakie widełki można liczyć na stanowiskach: AO AD?

tomasz
@Forest Gump

AD to max ok. 25k

@tomasz

Dzięki, a początkowy zakres dla AD?

Tomasz
@Forest Gump

Nie ma czegoś takiego. Zależy ile sobie wynegocjujesz

@Tomasz

Podejrzewam, że przy awansie wewnątrz nie ma miejsca na negocjacje, tylko od razu przyznawana jest minimalna stawka na dawne stanowisko.

new

Hej, na jaka stawkę można liczyć na junior compliance, transaction monitoring albo country risk analyst? można liczyć na 8k brutto? jakie są widełki? obecnie mam 5.5 brutto i chciałabym więcej :) chciałabym aplikować nawet już ale drażni mnie brak stawek

A
@new

8k brutto na juniorze jest nierealne

new
@A

to o jakiej kwocie mowimy? + czy wiesz jakie są widełki na pozostałych opisanych przeze mnie stanowiskach?

Joanna
@A

A jak ktoś ma doświadczenie i chce zostać mid’em np? Fajnie byłoby przeczytać konkretne widełki, ale nie widzę, żeby firma gdzieś podawała. Ktoś wie więcej?

@new

Na ranku ee 8 brutto jest w górnych granicach widełek, ale możliwe.

l

nie mozna napsiac negatywnej opinii o pracy bo od razu usuwaja????

ciekawa

hej czy ktoś wie jaka jest teraz stawka na stażu w ubs? kiedyś było to 25zl/h, a teraz?

KK
@ciekawa

34zł/h

M
@ciekawa

27 zł

Prac1

Hej, czy bonus jest uwzględniony w umowie?

Nadal pracownik
@Prac1

Nie, nie jest. Jest uznaniowy. To, czy w ogóle cokolwiek dostaniesz i w jakiej kwocie, zależy od Twojego pryncypała i ogólnej kondycji całej spółki, choć aby zaoszczędzić, będą wciskać kit, że jest dobrze, ale gorzej niż było i ewentualnie rzucą jakiś ochłap na pocieszenie, gdy po opodatkowaniu zostanie tyle, aby móc zabrać dziewczynę/żonę do średniej klasy knajpy. W wyjątkowych sytuacjach powinno wystarczyć na dwa bilety do kina i popcorn.

@Nadal pracownik

Nie, no az tak tragicznie to nie jest :) mi wplynelo 6.3k na konto choc jestem zwyklym AO pracujacym od roku w UBS 80% wyplaty

Czy cały Ubs wraca do biura?

Cyz
@1267

A czemu niby?

Pawel

Firma powinna zatrudniac ludzi z wyksztalceniem branzowym po porzadnych panstwoeych studiach.

Janeczek

hej, Compliance Monitoring Specialist jest ktoś coś w stanie powiedzieć bo wydaje mi się ze w tym zespole może być ostry sajgon? jest tutaj ktoś kto pracował w tym zespole?

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 412.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 137, z czego 11 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków