Opinie o Zeitkraft Sp z o.o. (działalność zakończona) w Frankfurt nad Menem

Działalność firmy zakończona.

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Zeitkraft Sp z o.o. (działalność zakończona). Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Zeitkraft Sp z o.o. (działalność zakończona) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zeitkraft Sp z o.o. (działalność zakończona) w Frankfurt nad Menem

pracownik zk

,,Człowiek z liściem na głowie,, ,, wystarczy sie zwrocic do pracodawcy....... ,, tak , to prawda . Kazda firma powinna sie ustosunkowac do takich pytan , lecz jak to zrobic gdy takie zarzuty sa tylko wymyslem ? Na lamach tego Forum mozna wiele pisac , lecz czy sa one wszystkie prawdziwe? Przyklad p.Andrzeja ktory rzucal oskarzeniami na prawo i lewo lecz gdy poproszono go do otwartej dyskusji na temat swoich rzekomych krzywd juz sie nie odezwal.

@pracownik zk

Proszę zatem mi powiedzieć dlaczego mnie okradliście. Po wypłatę musiałem przyjechać do Opola ponad 300km bo na konto nie chcieliście mi przelać. Nikt przez telefon nie chciał mi powiedzieć ile zarobiłem. Po przyjeździe do Opola powiedziano mi ze mojej wypłaty tam nie ma. Dlaczego tak oszukujecie ludzi? Można było to odrazu powiedzieć to bym nie jechał bezsensownie 600km żeby w następnym tygodniu przyjechać ponownie. Nie wypłacono mi za wszystkie przepracowane i podpisane godziny. Na kopercie mam napisane -150€ i nikt nie powiedział mi dlaczego. To jest złodziejstwo. Miałem samochód Skoda fabia i kierowałem cała drogę do polski a potrącono mi 70€ Na koniec miesiąca. Jeśli policzę ile dostałem netto to na godzinę wychodzi 7,40€. Nie takie były ustalenia podczas rozmowy o prace. Nie polecam tej firmy.

Człowiek z liściem na głowie
@pracownik zk

Obawiam się , że to nie tak do końca " wymysły " , trochę wiedzy na ten temat mam , trochę widziałem na własne oczy . W przypadku tej firmy wyjaśnienie czego kolwiek graniczy z cudem i miałem się o tym szansę przekonać . Dlatego polecam zgłaszać tego typu problemy odpowiednim instytucją. Swoją drogą po opiniach widzę , że Zk dalej nie poszło po rozum do głowy i tylko dokręca śrubę , zamiast zmotywować pracowników. Najlepszym wyznacznikiem tego jest poziom rotacji pracowników.

@Andrzej

Rzuca Pan mocne slowa-zeby odpowiedziec na konkretne pytania potrzebne jest panskie nazwisko i imie

kris
@Andrzej

powiedz ile wypiłes ze podziekowali za współpracę

Jak czytam niektóre wpisy to piszecie ze macie potrącenia niewiadomo dlaczego. Ja również mam potrącenia niesłusznie. Pracowałem cały miesiąc a potrącone mam ponad 70€ za nieprzepracowane godziny. Czas szukać innej firmy bo w każdym miesiącu mam za cos potrącone nie z mojej winy. Dzwonię do biura i jestem zawsze zbywany ze to ich system się myli lub coś innego. A co mnie to obchodzi?! Mam dzieciom powiedzieć ze system się pomylił i nie ma prezentów pod choinkę?

marcin

po przeczytaniu komentarzy to chyba niechce tam pracowac W PL zarobie wiecej wiec zostaje:)

pracownik zk

Szanowny Panie ,,Andrzeju,, ponawiam zaproszenie do otwartej dyskusji na temat rzekomych krzywd , nieslusznych potracen z panskich pieniazkow. Latwo jest ukryc sie za jakims nickiem i pisac rozne rzeczy , lecz znacznie trudniej jest zmierzyc sie z prawda i rzeczywistoscia. I tu jest wskazowka dla osob szukajacych pracy , nie kierujcie sie informacjami zawartymi w tego typu opiniach, sa to czesto slowa ludzi ktorzy nie spelnili sie na swoim miejscu pracy , potem szukaja winnych lecz zapominaja iz czesto wlasnie to oni sa powodem tych problemow. Kazdy kto pracuje za granica zna podobne sytuacje i osoby , wiec nie warto sie na ten temat rozpisywac.

Człowiek z liściem na głowie
@pracownik zk

Sprawa jest prosta wystarczy pisemnie zażądać od pracodawcy oświadczenia za co dokładnie odliczył pieniądze , na takie pismo jest zobowiązany odpowiedzieć pisemnie . +4943151951667 , ida.mikolajczak@sh.arbeittundleben.de , pod tym adresem uzyskacie bezpłatną pomoc prawną .

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Zeitkraft Sp z o.o. (działalność zakończona)? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Elektryk Niemcy wyjazd od zaraz? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
pracownik zk

Szanowny Panie ,,Andrzeju,, w odpowiedzi na panski wpis na lamach Gowork- Do zadan p.K... w ZK naleza m.innymi sprawy auta firmowe (ksiazka pojazdu,warsztaty sam.mandaty), i z tego zadania jest rozliczany. Nikt z naszych pracownikow nie mial zatrzymanych pieniazkow bez powodu , np. jazda autem po spozyciu alkoholu ,i wiele innych. Podobny zal mozna miec do policjanta ktory kara kierowce za jazde z predkoscia np.100km/godz a dozwolona jest 50 km/godz. Dziwia mnie anonimowe wpisy osob ukrywajacych sie za nickiem , zamiast podac swoje nazwisko ,konkretne problemy i wtedy mozna skonfrontowac wpisy z rzeczywistymi faktami. W firmie Zeitkraft jest b.wielu pracownikow z wieloletnim stazem , wielu odeszlo na zasluzone emerytury , jak te fakty maja sie do takich wpisow?

Stilu Opole

również polecam

Tomasz, Mszana Dolna

Polecam, przyzwoite warunki, dobra logistyka

Pawlak and Kargul

Blisko granicy holendersko-niemieckiej nie wiem czy wszędzie (wzdłuż jej) pobierają pieniądze za (auto, bus itp.) przejazdy, jakieś przepisy mi się obiły o uszy kiedyś, sięgać informacji trzeba jak jest, i z wiarygodnych źródeł. Nie lubię beszczelnych zachowań, ignorowania ..do dobrych normalnych ludzi ale bardziej wśród współpracowników czy współlokatorów. Transport mi pobierali Viersen 70€/tydz nie moja wina że lokacja (miejscówka w ..ojoj) i taka do roboty daleko, w Wietze ludziom 50€/msc, ale w Augsburg 50€ za przejazd, z firmy mnie przewoził przeprowadzka nie z mojej winy, tosz to siok w Lipsku wiózł dysponent do pracy raz za darmo kolegę bo węgierki co były autem i zabierały zjechały a na transport dostawało się bez różnicy czy pasarzer i jak przestrzegali. Trochę mi się tego nazbierało.

Tomek Latek Nowy Targ

Polecam, pracuję 6 miesięcy, regularne zjazdy i wypłaty. Wiele pozytywnych zmian w ostatnim czasie. Narzekają tylko ci, którzy wylatują za %%%%%%%

Może ktoś inny odpowie mi na pytanie . Jak obecnie płacą czy się opłaca, jak to jest z darmowymi zjazdami które oferują ??. Znam język i mam kilkuletnie doświadczenie jako elektryk .

Paweł Limanowa

Ok 9eur na rękę zjazdy gratis jak jest pełny przepracowany miesiąc

xx

Dziękuję za Twoją odpowiedź dla innych osób. Moderatorzy są ważnymi postaciami niemalże incognito. Nie chcę urazić. Pozdrawiam.

yyyy
@Paweł Limanowa

wcale nie prawda ze zjazdem- zjechać możesz co dwa tygodnie pokrywasz koszty paliwa do spółki z wszystkim w samochodzie

J

Ja nie z stąd Cofajac się tu do opini z 2014 R to ja przy bzdetach pracując no co jak co trzeba było też coś pojąć żeby wykonać było u mnie 1300e wypłacone przy 180H luksusowe mieszkania autokar gratis czyli dojazd no ale to ogromna firma z usa w de mniejsza z tym. A tu do tej pory staneli na tysiaku dla elektryka ale to prace są bez "elektryki" dlatego każdy może się tu zatrudnić no nie wiem. A na polecajacego mają chyba limit dać bonus zasada chyba kto pierwszy ten lepszy ten bonus nic nie znaczy bonusy są ale nie w ...tylko diety, no nie lubię słowa puszczane na wiatr a spanie w wigwamie było raczej jeszcze możliwe w 2004 jak się nie mylę. Elektroników rok temu poszukiwały agencje na auta elektryczne a teraz cisza. No nic poza tym, że umnie w zeszłym roku była praca na spożywce miesiąc ale to jaki atomowy miesiąc by nawet się tego nikt nie spodziewał jaki produkty stosuje spożywka, dosyć skomplikowana ch**mia i wypłata babowa, tam tylko 3razy do roku ktoś musi w tym pracować. To tak dla pocieszenia, nikt całe życie dobrze nie ma.

Hs
@J

Następny analfabeta . To chyba kolejna opinia autorstwa pracowników biura ;)

J
@Hs

Dzięki wery macz w biurze siedzę owszem ale z pięć minut bo czekają mnie poważniejsze zadania żenada wiem moje wpisy ale jak znasz trzy języki plus chiński to wybacz już nie bądź taki.

Pracowałem prawie dwa miesiące do pierwszej pełnej wypłaty i trochę mnie zaskoczyła więc musiałem napisać wymuwienie w języku niemieckim a pozatm dopłacać do paliwa żeby do pracy na budowę dojechać to jest chore przy tych zarobkach i jak się zwalniasz to musisz jechać do Opola podpisać rozwiązanie umowy bo inaczej nie dostaniesz swoich zarobionych pienędzy jednym słowem porażka nie dajcie się namówić!!!

hans

Marne stawki, po wypłacie okazało się , że zarobki wynosza niecałe 8 euro a dodatkowo zabrali ponad 100 euro na tydzien pracy bezpodstawnie. Żenada naprawde. Żałuje,że keidykolwiek się tam zgłosiłem. Po rozmowie z innymi pracownikami dowiedziałem się , że to standardowe wykorzystywanie ludzi, bo dzieje sie tak od dawna i przy wiekszości pracowników. NIE POLECAM NIKOMU!

Mario

Zenada. Stawka beznadziejna. Odliczaja godziny bez powodu. Nie polecam nikomu. Najgorsze biuro z jakim mialem doczynienia.

Iza

@Nick2018, czyli rozumiem, że będziesz rezygnować z pracy w Zeitkraft? Może mógłbyś napisać coś więcej o pracy w tej firmie? Jakie są warunki zatrudnienia? Czy widzisz jakieś plusy pracy w tym miejscu?

@Iza

Iza widzę , że jesteś dość aktywna na forum . Pracujesz w Zeitkraft a może ktoś z Twojej rodziny . Mogła byś powiedzieć coś więcej na temat warunków pracy , wynagrodzeń ?? Dostałem propozycję pracy w Zeitkraft jednak opinie są podzielone.

@Tomek

Jesteś bezczelny bo nie rozumiem Twojego wpisu do moderatora z gowork, który sprawuje tu ważną rolę. Twoje pytanie powinno być kierowane do biura dział rekrutacji i tam masz podane ba a nawet na piśmie wszystko rzetelnie uczciwie, więc nie rób siana ogarnij się i żyj jakoś z ludźmi, zostań w Polsce bo wstydu narobisz z niewiedzy lub z czystej swojej głupoty. Człowiek powinien się uczyć całe życie na popełnianych swoich błędach i być otwarty na inne wartościowe osoby.

@K-391

Nie wiem na czym polega ta bezczelność. Chciałem podjąć pracę w Zeitkraft więc postanowiłem zapytać kogoś o warunki pracy . Tyle w temacie bezczelności . Pracy nie podjąłem 9 euro to trochę za mało dla fachowca z językiem . Ale wyobrażam sobie atmosferę jaka panuje w tej firmie , jeżeli zatrudniają takich jak ty .

@Tomek

sorry masz prawo wiedzieć o kwotach ogółem, diety, dodatki itp. , jaka różnica w stawce no i dochodzi kwatera jak z jej wyposażeniem, też zakres prac miej więcej jaki jest, gdzie też, np. w Niemczech budownictwo ruszyło pełną parą więc coś tam na pewno. Każda wskazówka jest cenna. Są jeszcze agencje co płacą 2350 netto (elektryk) wskazane w ofercie ale trzeba przetrzepać Internet i sprawdzić wiarygodność. Mało kto tu zagląda i pisze ostatnio z pracujących zeitkraft.

xx

Te zdania z ich strony są bardzo wyjątkowe w porównaniu do innych agencji co "wyprawiają" -Doceniając zaangażowanie, solidność, fachowość oraz wyrzeczenia naszych pracowników wynikające z zarobkowania za granicą nieustannie staramy się podnosić atrakcyjność i jakość oferowanych warunków zatrudnienia.- Gwarantujemy: - stabilne zatrudnienie w oparciu niemiecką umowę o pracę, - regularne zjazdy do kraju samochodami firmowymi, - bezpłatne zakwaterowanie - własna baza noclegowa, - najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy, - system szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe, i wiele innych korzyści dla pracowników i ich rodzin Szczerze, Polecam Złe opinie przedstawiają i wymagają większego zarobku to jest stan naturalny, też gdy przybywa nam doświadczenie.

ziom

Panowie po bardzo krótkim czasie w tej firmie mogę powiedzieć tyle: Mało elektryki w elektryce no chyba że weźmiemy pod uwagę elektronarzędzia. Dla pseudo elektryków którzy mają problem z podłączeniem łączników krzyżowych to raj na ziemi pod warunkiem ze 1200e ich zadowala. Jeśli ktoś robi robotę a nie nabija puste godziny niech trzyma się od tej firmy jak najdalej. Brak możliwości rozwoju, nikt z biura nie ma pojęcia co dana osoba sobą reprezentuje, liczą się tylko przepracowane godziny, zakwaterowanie mizerne pomimo przywlaszczania sobie przez biuro przysługujących diet, sporo kosztów pojawiających się z nienacka o których nikt nie informuje wcześniej. I prowadzący którzy poza operowaniem językiem nie wiele pojęcia mają o robocie, otoczeni amatoromi często z rodziny. Długo by pisać jeszcze choćby o relacjach między ludzkich ale szkoda czasu. Generalnie odradzam

Jan
@ziom

Mało elektryki,tzn kucie,wiercenie w ścianach,przeciąganie kabli?

@ziom

Ale masz nastawienie do świata, Ja dam Ci "3.500 tysiąca kopniaków w tyłek" na powodzenia. Innych zostaw w spokoju, zajmij się sobą jeżeli masz wysokie kwalifikacje i je realizujesz w praktyce to poszukaj firmę Tobie odpowiadająca nikt nie zabrania, firm i pracy u sąsiadów i w Polsce jest wiele. Tylko Firmie dużej znanej lub sześciogwiazdkowej nie nabrudź, proszę.

zatrudniony

hej, mom pytane jaka jest roznica w klasach podatkowych moze mi ktos doradzic ?

@zatrudniony

W pierwszym zatrudnieniu jest klasa podatkowa przyznawana nr 6 po tym jak najszybciej trzeba się postarać o zmianę na taką klasę jaka jest dla żonatych z dziećmi lub bez, rozwiedzionych, samotnych i tak dalej. Zgłosić przy meldunku o Steuernummer numer podatkowy (ID-Steuer-Nummer) lub ELStAM-Bescheinigung. Finansamt-urząd skarbowy tam, złożyć dokumenty w tym akt małżeństwa i akt urodzenia dzieci europejski, taki dokument wymagany przez nich (europejski). Może pomóc pracodawca pracownikowi jeżeli sobie nie poradzi bo bariera językowa w urzędach. Single (kawaler, panna) od trzeciej innej zatrudniającej firmy leci automatycznie klasa nr 1 ( ta lepsza). W nr 6. większy podatek jest odciągany, a na składki - fundusz emerytalno-rentowy też dużo odchodzi po 35 roku życia, to jest zabezpieczenie na „starość” na emeryturze dostanie się od państwa opiekunkę i różne fajne świadczenia ale kto by chciał na stałe w de być. Przeważnie nadawane są klasy 1, 3 i 6. Najlepiej mają małżonkowie lub osoby wielodzietne. Do rozliczenia się z podatku niemieckiego w Niemczech można więcej różnych rzeczy dorzucić jak się ma, jeżeli chodzi o zwrot ale to już informacje poda dobre z doświadczeniem biuro rozliczeniowe (np. z Gliwic, Raciborza, Opole), nie będę się rozpisywać. 1. Do pierwszej klasy podatkowej zaliczają się osoby niezamężne, rozwiedzione, pozostające w separacji, osoby owdowiałe jak również osoby zamężne, których małżonek przebywa poza granicami Unii Europejskiej. Przy pierwszej klasie podatkowej miesięcznie wynagrodzenie wolne od podatku wynosi maksymalnie 945,00 euro. 2. Druga klasa podatkowa to osoby samodzielnie wychowujące min. jedno dziecko, na które otrzymują zasiłek rodzinny lub kwotę wolna od podatku, ze względu na posiadanie dzieci. Maksymalne miesięczne wynagrodzenie wolne od podatku to kwota do 1077,00 euro. 3. Trzecia klasa podatkowa to osoby zamężne mające na utrzymaniu bezrobotnego małżonka. Miesięczne wynagrodzenie wolne od podatku to kwota 1788,00 euro. 4. Do czwartej klasy podatkowej należą oboje pracujący małżonkowie mieszkający razem. Maksymalne miesięczne wynagrodzenie wolne od podatku to kwoty 945,00 euro. 5. Piąta klasa podatkowa to w dalszym ciągu małżonkowie, przy czym jeden z małżonków wykazuje wyższe, a drugie niższe dochody. Maksymalne miesięczne wynagrodzenie wolne od podatku to w tym przypadku 105,00 euro dla każdego z małżonków. 6. Do szóstej klasy podatkowej klasyfikowane są osoby wolne lub zamężne będące w stosunku pracy, kiedy nie są w stanie przedłożyć karty podatkowej lub zaświadczenia z urzędu skarbowego za dany rok. Osoby te nie mogą wykazać żadnej kwoty wolnej od podatku.

duch-wash

Pracuję od nie dawna, generalnie uważam się za fachowca. Drażni mnie to że zarabiam tak samo jak ludzie którzy pierwszy raz trzymają wałek malarski w ręku... Po drugie czy 1200 euro (162h) na rękę (184h= 162+22 tzw zeitkonto) jest wystarczającą kwotą na pokrycie tego że żonę i dziecko widzę raz na 3 tyg- bo szybciej nie zjedziecie. Zjeżdżamy we czwartki po przepracowaniu 15 dni. Przejazdy płatne -średnio trzy razy na miesiąc + paliwo ok 18euro za przejazd więc 1200 - (3x25+3x18)= 1071 na konto. Minus życie tutaj- 250-300 euro z telefonem i internetem bo na hotelu takiego nie doświadczysz. Czyli żonka otrzymuje ok 750 euro x 4.2= 3150zł... Możliwe podwyżki? Wątpię. Kindergelt? Kiedy...? Mogą Ci wypłacić za 2-3 lata... 3grupa podatkowa? Ryzyko jeżeli małżonka pracuje przy jednym dziecku. Niby jest gelt co miesiąc, niby hotele i służbowe auto... ale jakoś tak nie do końca wszystko jest ok... Zastanawiam się czy nie wrócić do Polski, zarabiać 2200 jak dotychczas i sporadycznie zrobić jakąś fuchę. Przynajmniej będę z rodziną. Pozdrawiam. Będę pisał co miesiąc ( jeśli wiadomość nie zostanie usunięta)

debil jestes
@duch-wash

Jak to gosciu liczysz wgl? zjezdzacie co 15 dni srednio 3x na miesiac?;o

Kaziu
@debil jestes

Dobrze liczy kiedyś zjazd kosztował 25 euro w stronę . Do Polski i z Polski to 2 zjazdy po 25 euro razem 50 . Jeżdżąc co 3 tygodnie w miesiącu wychodzą trzy zjazdy . Raz do Polski i z powrotem i raz w jedną stronę .

debil jestes
@Kaziu

25 euro za co? zabieraja za to, ze człowiek zjeżdza? Pracujesz może tam? Opowiesz jak faktycznie jest? Czy opłaca sie wyjeżdzać, czy zarabiając 3000 tutaj lepiej zostac?

Heniek Strzlece

jasne że na rynku jest wiele lepszych ofert pracy - ale koledzy wymagania -dobra znajomość języka niemieckiego, prawo jazdy i własny samochód więc coś za coś

Nick2018
@Heniek Strzlece

Ja wyjechalem do tej firmy i po 3 dniach zadzwonili do mnie z biura ze przenosza mnie na inna budowe ale musze sam sobie zorganizować transport i za niego zapłacić. Wole zjechac do Polski i poszukac lepszej pracy .TA FIRMA TO JEDNA WIELKA PORAZKA

@duch-wash

Witam, Wróć do Polski bo tylko narzekasz, są biedniejsi co chętnie przyjadą i popracują i tak większość ma minimalną stawkę, nauczą się języka i sobie wynegocjują większą stawkę a nawet przejdą fachowe szkolenia żeby zarabiać więcej. Będą mieć na chleb masło mleko bez zastanawiania się w sklepie co wziąć zrobią w końcu solidne zakupy do domu dla rodziny, żeby mogli zjeść śniadanie obiad kolacje zrobić grilla latem, wyrobią sobie emeryturę, zrobią remont. Samotni lub ze wsi nie są bogatymi osobami tak jak TY przebierasz sobie i masz żoneczkę też z grubą kasą na same dzieci i tą kasę już nie wiecie w co wsadzić, na szlachetną paczkę radzę parę chociażby groszy wpłacić. Polska jest ogromnym państwem z czego parę milionów osób jeszcze żyje w biedzie a są to osoby z ukończonymi szkołami bezrobotne, które łapią nawet pracę przy zbiorach itp. nie związane z ich zawodem wyuczonym. "Leń by chciał złote góry i obalić obowiązki" Pozdrawiam

@Nick2018

Moje zjazdy wynoszą około stu euro w jedną stronę i nie narzekam Ciężko pracuje tak wymaga zawód i nie narzekam Zarabiam 1100e (stawki ponownie wzrosły w kwietniu) i nie narzekam Święta wypadające w tygodniu w dni robocze, mam płacone siedząc w domu i świętując plus odpoczynek mam płacone i nie narzekam W razie potrzeby zjazdy mam uzgadniane i nie narzekam Słucham uważnie przełożonych, realizuje ich polecenia i nie narzekam Szanuję osoby wartościowe, uczę się od nich i nie narzekam Dzielę się z biednymi, nagle potrzebującymi i nie narzekam Życie, czas i finanse gospodaruje prawidłowo czyli "nie przechlewam" całości. Szanuję osoby innych narodowości, mieszkańców, żyję z nimi w zgodzie w tych krajach w których przebywam. Pozdrawiam, czytelnik.

Igor

Konkurencja inspiruje do pisania?

@Igor

O co Ci chodzi? że za dobrze jest byś skopał ogródek babci żeby miała jesienią warzywa to może by Tobie z głowy wybiło głupoty.

Kebab

To jak to tam jest faktycznie? Chciałbym podjąć prace jako elektryk, ale nie wiem, czy opłaca mi sie zostawić prace tutaj. Jakies opinie osób pracujących obecnie tam? Jaką wypłate faktycznie tam dostane? Z góry dziękuje, pozdrawiam.

Florian
@Kebab

pracuję pół roku, na razie OK, wszystkie nadgodziny wypłacane w miesiacu ok 1500 na rękę, mieszkanie darmowe, samochody ich

@Florian

Bardzo dobra Agencja. Pozdrawiam

Zeitkraft Sp z o.o. (działalność zakończona)
2.6/5 Na podstawie 236 ocen.
  • Frankfurt nad Menem

Zeitkraft Sp z o.o. (działalność zakończona)