Opinie o Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. w Kraków

Coca Cola

Proces rekrutacji do Pepsico na stanowisko juniora - po tygodniach czekania telefon od HRów i nagle wszystko idzie na łeb na szyję, rozmowa z managerem na następny dzień, godzinę po niej umówione spotkanie z Operations Managerem. Przypominam rekrutacja na ENTRY. Potem tydzień ciszy i dowiaduję się, że jednak nikogo nie będą zatrudniać i rezygnują z rekrutacji. Wielki brak profesjonalizmu i strata czasu kandydata. Ponadto jeszcze nigdy nie widziałam tak wygórowanych oczekiwań i rekrutacji na juniora. Biorąc pod uwagę pozostałe opinie o firmie cieszę się, że moja przygoda skończyła się tak szybko. Strata wielu, wielu godzin

Witold
@Coca Cola

Rozumiem że jesteś rozczarowany bo to dziwne postępowanie najpierw przeprowadzać rekrutacje a potem cisza i nikogo nie przyjmują. Jakie to te wygórowane oczekiwania? Wymagali dużego doświadczenia na tym stanowisku?

kandydat
@Witold

Miedzy innym tak, wymagają.

Hej czy ktos moze sie wypowiedziec o HQ Accountant ?

Jak szefostwo w Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Dziwne

Dziwne pytanie..z szefostwem nie ma sie styczności będąc na normalnych grejdach. Ogolnie firma jest mocno international. Jesli chodzi o przepisy prawa pracy to poza chorymi nadgodzinami w niektórych działach, reszta jesr przestrzegana..Mialan 3 różnych TL i 2 gosci bylo spoko, a 1 kobieta nie fajnie zarządzała zespolem. Tak jak wszedzie w korpo, zalezy jak trafisz. Rotacja jest duza. Przynajmniej w finansach. Procesy niestabilne.

Agnieszka
@Dziwne

A te nadgodziny są potem płatne czy do odbioru?

@Agnieszka

Do odbioru w trakcie obecnego kwartału i u mnie TL bardzo na to naciska. Szkoda bo i tak nie ma backupów, trzeba iść odebrać a potem jak się wraca są zaległości i 2 razy więcej pracy = nadgodziny i znowu do odbioru, błędne koło.

Mam jeszcze pytanie - jak jest z umową? 3 mies. - rok - nieokreślony czy mozę 3 mies. - nieokreślony ?

Ada
@Zainteresowany

ja dostałam po 3 miesiącach na czas nieokreślony

@Ada

Ale o chwalili Cię jakoś czy coś? Ogólnie to dostałaś od nich jakieś treściwe podsumowanie postępów związanych z pracą przez te 3 miechy lub cokolwiek?

7Up
@Danuta

Tak. Szef rady dyrektorów napisał 7- io stronnicową laudację. Były owacje na stojąco, uścisk dłoni ( do dziś nie umytą - pomimo Covid 19), puchar chipsów i czteropak słodkiego napoju. Punktualnie o 12 w południe z wieży Mariackiej odtrąbiono hejnał. W bonusie promesa podwojenia ilości zadań i inne niespodzianki

Ada
@Danuta

nie, po 2 miesiącach miałam krótką rozmowę z TL czy mi się podoba i czy chcę zostać. Na tym etapie to w sumie zostałam ledwo co wdrożona w obowiązki, bo onboarding zajmuje bardzo długo (np. dopiero po 2 tygodniach poznałam zdalnie resztę zespołu, a i tak nie wszystkich). Powiedziałam szczerze co myślę, czyli że nie spodziewałam się że jest taki workload i że stosunek ilości pracy do wynagrodzenia nie jest już taki atrakcyjny jak mi się wydawało. W odpowiedzi kiwanie głową, mowa o tym że będą rekrutacje do zespołu (cos nie widzę nowych ogłoszeń) i umowa na czas nieokreślony. Pewnie się domyślili że nie jestem jakoś oczarowana.

@7Up

Haha, no to widzę tutaj dość rozrywkowo podchodzą do sprawy. ;p A tak na poważnie to urządzane są tu może jakieś tego typu właśnie wydarzenia? Jakieś imprezy wspólne czy coś?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Automatyk zmianowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
księżycowa

Dziwne rzeczy się tu dzieją. Wydawałoby się, że w dużym korpo procesy już będą w miarę opisane i ujednolicone, a tymczasem zmiany czasem w ciągu tygodnia, parę dni lub godzin (sic!) przed deadlinem, pracownicy postawieni przed faktem dokonanym, zero jakiejś dyskusji na temat tego jak można by coś zrobić inaczej. Przy tym workload ogromny, bo cały czas jest rotacja a nowi nie ogarniają przynajmniej przez pierwsze 3 miesiące, zresztą co się dziwić skoro cały czas się coś zmienia i jak szkolimy z procesu to on za tydzień jest całkiem inny. Benefity standardowe, a wynagrodzenie średnie rynkowe/prędzej niższe niż wyższe od mediany, nawet nie było podwyżek inflacyjnych. Jakiś plus to to że firma dobrze wygląda w CV i inni chętnie zapraszają na rozmowy, chociaż nie wiem jak można to doświadczenie wykorzystać w praktyce, chyba tylko nauka jak opanować stres i spinać się żeby SLA były na czas. TL;DR: szkoda zdrowia.

Słaba atmosfera, duża rotacja i brak organizacji w firmie, czyli jeden wielki chaos.

@Andrzej

Prawda, jest chaos nie do opisania, management bardzo słaby...niektórzy to nie mają pojęcia o dtp i procesach w gbs...

Agnieszka

Z czego to wynika że nie mają pojęcia? Szkoleń żadnych u was nie robią?

Zielona
@Agnieszka

Managerowie widzą co to chcą widzieć i to co im robi dobry PR. Managerowie często znają procesy tylko z nazwy, wrazie czego to nie mają wiedzy jak ci pomóc a przecięć każdych adhoc problem nie jest opisany w DTP.

Witam, Jakie zarobki są na stanowiskach typu Customer Service/Order Administrator ? Pozdrawiam

Zyczliwa

Za duży workload i za mało pracowników w zespole. Ludzie siedzą w pracy czasami do północy żeby się wyrobić (za darmo), a managerowie jeszcze narzekają że pracownik nie bierze na siebie dodatkowych projektów. Podwyżki są bardzo niskie, w tym roku były niższe nawet od procentu inflacji. Wszyscy pracownicy, którzy przeszli z PMI wrócili tam z powrotem po kilku miesiącach, co bardzo dużo mówi o pepsico. Akurat w moim zespole atmosfera była tragiczna, co wpływało znacznie na komfort pracy i dodatkowy stres. Nie polecam.

Rysio
@Zyczliwa

Ciekawe. Znam sporo ludzi, którzy po przejściu do PMI, po kilku miesiącach zdecydowali się odejśc z tej firmy. Powody to głównie mało interesująca praca.

Życzliwa
@Rysio

Domyślam się, że i w pepsico i w PMI praca jest nieciekawa ale jeśli masz wybrać pomiędzy dwoma nieciekawymi to lepiej ta w PMI za lepsze pieniądze

Nadkaa
@Zyczliwa

Dokładnie tak. Zwłaszcza jak zespół jest w tranzycji. Zero sprecyzowania zakresu obowiązków, wolne z wielką łaską o ile w ogóle i nie ma backupów.

@Życzliwa

I tylko lepsze w tej jednej, reszta dosłownie tak samo tragiczna? Ja jestem zdziwiona, że nikt nie przejmuje się tym, że ludzie w robocie do północy siedzą, no jak można tego nie widzieć?

Zadra

Hej a jaki to dzial.

Lajkonik
@Zyczliwa

Szybko kasujecie komentarze ! Szkoda że tak dobrze nie chcecie płacić, jak dbacie o idealny PR.

Kandydatka

Cześć! Czy ktoś na jakie zarobki może liczyć GL accountant? Czy jest duża liczba nadgodzin? Jeśli tak, to są one wypłacane, czy do odbioru? Jak ogólnie z atmosferą?

Pracownik1
@Kandydatka

Nadgodziny sa wyplacane lub do odbioru jesli dasz rade odebrac w kwartale.

Sebastian

Możesz mieć najlepsze pomysły i robić setki nadgodzin za co bonus dostaniesz 200zl w punktach kafeteri. :)

@Sebastian

A to miło z ich strony, a nie można tego wymienić na coś innego? ;)

wariatka
@Danuta

niestety nie, mozesz w kafeterii wykorzystac na karte multi/decathlon/smyk

@wariatka

Rozumiem, to i tak jakiś wybór, a to może się jakoś przeterminować?

Alina
@Sebastian

200zl to jeżeli przełożony łaskę zrobi i nominuje Ciebie, tak nie ma nic.

Slon

Praca i atmosfera, zalezy jak trafisz..sa zespoly ze jest ok, a sa takie ze uciekniesz po 3 miesiącach. Nierównomierny podzial obowiązków nawet w ramach jednej dywizji. Firma jest caly czas w okresie tranzycji, przez co jest duzy workload, duzo nadgodzin, czasem siedzenie do późna w nocy czy do 3 nad ranem( zamkniecia). Benefity nie ma szału. Jest nagroda roczna, w zależności od Twojego i zespolowego wyniku. Z reguly nie przekracza ona Twojego miesięcznego wynagrodzenia brutto. Atmosfera przeróżną, tak jak pisalam, wszystko zależy od Twojego Team Leadera/ Managera. Bylem pod 3 różnymi w ramach jednego działu i bardzo rozne podejście. Duza rotacja. Zarobki w zależności od poziomu zaszeregowania, dla GL specialist to gdzies 5k +/- , co jak na Kraków nie jest duzo, bo w Katowicach daja tyle samo, a koszty utrzymania nizsze w Kato.. pozdrawiam

Irena
@Slon

słabo że jest tak dużo nadgodzin... płatne one chociaż są jakoś lepiej? albo w sumie czy w ogóle, bo się różnie słyszy nieraz w różnych firmach że się pracuje na nadgodzinach za darmo

Zadra

Hej ktoś powiencos.na temat działu księgowości finansów w Wwa? Jaka atmosfera Nadgodziny płatne??

Pls share

Dużo otwartych rekrutacji ale jak się tam pracuje? Dajcie jakieś aktualne info bo póki co dotychczasowe nie zachęcają - jakie zarobki, premie itd czy jest szansa na rozwój - szkolenia, projekty

Pep
@Pls share

Hej, praca i atmosfera, zalezy jak trafisz..sa zespoly ze jest ok, a sa takie ze uciekniesz po 3 miesiącach. Nierównomierny podzial obowiązków nawet w ramach jednej dywizji. Firma jest caly czas w okresie tranzycji, przez co jest duzy workload, duzo nadgodzin, czasem siedzenie do późna w nocy czy do 3 nad ranem( zamkniecia). Benefity nie ma szału. Jest nagroda roczna, w zależności od Twojego i zespolowego wyniku. Z reguly nie przekracza ona Twojego miesięcznego wynagrodzenia brutto. Atmosfera przeróżną, tak jak pisalam, wszystko zależy od Twojego Team Leadera/ Managera. Bylem pod 3 różnymi w ramach jednego działu i bardzo rozne podejście. Duza rotacja. Zarobki w zależności od poziomu zaszeregowania, dla GL specialist to gdzies 5k +/- , co jak na Kraków nie jest duzo, bo w Katowicach daja tyle samo, a koszty utrzymania nizsze w Kato.. pozdrawiam

Pls share
@Pep

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A wiesz coś o innych działach - procurement, sourcing, marketing bo tam teraz dużo otwartych rekrutacji.

bnm
@Pls share

Wszystko zależy od team leadera, ale skoro mają dużo stanowisk otwartych to sam możesz się domyślić... Generalnie jest duży problem z rozwojem w firmie i podwyżkami. Managerowie nie są ekspertami w tym co robią. Atmosfera zależy od zespołu, ale w większości jest słaba. W codziennych obowiązkach jesteś pozostawiony sam sobie.

Jakiś czas temu firma Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. poszukiwała osoby na stanowisko Mechanik. Czy znajdę tu kogoś, komu udało się otrzymać tę pracę? Jak ocenia atmosferę w firmie?

To raczej nie do Krakowa, a do Warszawy/Warszawa prowadzila rekrutacje. Nie mamy mechanikow w Krakowie

Bardzo słabe zarządzanie rekrutacjami. Dzwoniła do mnie rekruterka, przekonywała do aplikowania na dwa stanowiska. Już wcześniej miałem słabe doświadczenia z nimi, ale myślałem, że coś się zmieniło. Niestety, moja rozmowa została odwołana na dwie godziny przed spotkaniem, bez podania powodu. Po prostu nara nie jesteśmy zainteresowani. Szkoda sobie zawracać głowę by aplikować do firmy, która nie szanuje kandydatów, raz ich zachęca a następnie bez powodu odrzuca.

Xyz

Zastanawiam się nad stażem Financal Processing in Marketing Department. Czy ktoś może wyrazić jakąś opinię?

Jacek.

Ogólnie urlopy to z laptopem. Nie ma backup'ow a robotę trzeba zrobić.

Ogólnie fajna firma na rok / półtorej roku. Potem zaoferują ci 400-500zl brutto więcej przy awansie na wyższe stanowisko.

Zostaw merytoryczną opinię o Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 2 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Aleja Pokoju 18
    31-564 Kraków

Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.