Opinie o Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. w Kraków

Bylypracownik

Jeśli lubisz pracować po 12 godzin dziennie jest to miejsce dla Ciebie. Jeśli w niedzielę rano chcesz byc zestresowany tym co będzie w poniedziałek w pracy jest to miejsce dla Ciebie. Jeśli nie lubisz jak ktoś docenia Ciebie i Twoja pracę to również jest to miejsce dla Ciebie. Płacą na czas. Finanse.

Byłem nie madry
@Bylypracownik

Tak jak pisze kolega , pracowałem tam 10 lat jako przedstawiciel , kasa ok ale reszta to porażka

KK

PepsiCo dalej wspiera rynek Rosyjski czy się stamtąd wycofali z powodu wojny ? Wie ktoś ? Dla mnie to jest kwestia etyki czy chce tam aplikować ….

Antosia
@*

Czyli nie ma pewności, że dostanie się premii świątecznej? Bo zaraz święta, to pracownicy dostali coś z tej okazji, czy to właśnie ta premia roczna ma być rozumiana jako dodatek na święta? Może inne dodatki świąteczne są np. paczki, bonusy do jakiś sklepów?

Zwolnienia

Czy ktos mi moze powiedziec czy cale PepsiCo zmywa sie z Polski czy tylko poszczegolne dzialy? Jesli tylko poszczegolne to jakie dokladnie?

Naiwnychniesieja
@Co dalej

O słodka naiwności to po 1. Po drugie co takiego rzeczowego - bełkot i puste obietnice i zapewnienia, że innych to nie dotknie. A tu jeszcze SM opuszcza pokład więc tak - orkiestra gra jeszcze…

Zbyszko

Jest nowe ogłoszenie na stanowisko Digital Transformation Junior Program Manager. Pojawiła się informacja ze to praca hybrydowa. Jak na homme office to ile dni w tygodniu i można elastycznie sutawić czas czy firma narzuca ogórnie żeby wszyscy pracownicy tego samo dnia mogli się integrować w biurze? Chce aplikowć i takie informacje by mi się przydały.

Jan Nowy wpis
@Zbyszko

Praca hybrydowa 3 dni w tygodniu z biura, dwa dni home office. Pewna elastyczność możliwa zależnie od przełożonego.

Ola Nowy wpis
@Zbyszko

My mamy 1 dzień w biurze, 4 dni home office

Daga Nowy wpis
@Jan

Ok, fajnie, że mowa tu o pracy częściowo z domu. Mnie też interesuje ta raca juniorska i wiem, że czasami firmy mają na sprzęcie służbowym programu do śledzenia tego, co robi pracownik. Czy tu też są wgrane takie programy, aby szef śledził, kto co robi i w jakim czasie?

Bylypracownik

Agnieszka
@Bylypracownik

Ciekawi mnie czy te 12 godzin to pełen etat + nadgodziny? Czy było tak z góry ustalone, że to praca na 12 godzin? Są za to jakieś dni wolne albo dobra kasa?

Grażyna
@Bylypracownik

Hmmm a ten wątek, że płacą na czas to tyczy się pensji? Bo mnie interesują premie i inne finansowe bonusy. Czy jak dają jakieś finansowe dodatki, to też są na czas? Jest w ogóle premia?

Tommy
@Grażyna

Premie są zależne od wyników - zależnie od stanowiska róznie wypłacane - dzienne, miesięczne, kwartalne. Stały bonus za nocne zmiany. Nadgodziny raz są raz nie ma - zależy od działu/kierownika/miesiąca.

Alutka
@Tommy

Często nocne zmiany się zdarzają? Czy grafik jest ustalany według preferencji pracowników? Ile wynosi ten bonus za nocki?

Byłem nie madry Nowy wpis

Arek Dybich byly pracownik

A ja napisze prawdziwe moje spostrzeżenia co do pracy w Pepsico i nie mam zamiaru podpisywać się jakimiś Nikami. Pracowałem w finansach na stanowisku starszy doradca łańcuchów dostawy. Nadgodziny są w działach przy zamknięciu miesiąca z tym trzeba się liczyć. Ludzie bardzo uprzejmi. Oczywiście nie wszyscy zostaną tam twoimi przyjacielem. Wdrożenie procesów trochę mozolne, ale ja miałem ubaw przy tym wszystkim. Nie mogłem się nadziwić, jak taka wielka firma może mieć tak spowolniony proces. Ludzie z HR bardzo pomocni i tu dla nich wielki ukłon. Mój dyrektor bardzo otwarty człowiek i milo się z nim pracowało. Ludzie od zatrudnienie bardzo pomocni zawsze otwarci do rozmowy jak problemy. Co do innych to tak jak było napisane -ja bym napisał obesrolki z mlekiem matczynym, pod nosem, jak chodzi o niektórych managerów jak oni tam się nazywaj.Poprostu niektórzy pracują w korporacji mają dużo wiedze, ale słaba z dzieleniem się tej wiedzy a szkoda, bo to nie w jedności siła. Dużo tu widać Płaczków i niezadowolonych ludzi. Moje zdanie jest takie nie sugerować się tymi opiniami tak bardzo jak nie spróbujesz nie wiesz co jest dla ciebie dobre. W moim przypadku otworzyłem własną firmę, bo chciałem być czasowo niezależny od spotkan-moim zdaniem trochę ich za dużo. Ale ogólne ja bym powiedział ze PepsiCo jest dobra firma do pracy, zwłaszcza jak skończysz studia i masz możliwość to aplikuj. Moje założenie: nie pasuje, odchodzisz i nie marudź, szukasz dalej. Trzeba znaleźć swój poziom i iść z tym co się lubi.

Grzesiek
@Arek Dybich byly pracownik

Odwarzne podejście do opini ale dobrze też tam pracowałem z nadgodzinami zgadzam się a co do reszty to można dodać że są możliwości też rozwojowe.

Wnioski

Pracuję tu już ponad 2 lata i oto moje wnioski - chaos jaki był taki jest, niekompetentni ale posiadający staż awansują i szerzą postawę „ byle jak, byle do przodu” Tradycyjne metoda wdrażania - „sam sobie radź bo nam też nikt nie pomagał” zbiera plon w postaci coraz szerszego grona tych, którzy coś robią bez zrozumienia i refleksji. Ai efektywność to ewentualna wypadkowa przypadkowych zdarzeń. Ważne, żeby pliki się zgadzały i tak co miesiąc. Wieje nijakością, ale wypłata jest na czas i jak nie masz ambicji to umiarkowany luz.

Mario
@Wnioski

A wymagania jakie są w tym dziale, który opisujesz? Co taki kandydat ma umieć i jakie są wymagania, gdy się człowiek już tu zatrudni?

Kora
@Wnioski

Co do wypłaty, to po 2 latach pracy tu, pracownik ma już za sobą pierwszą podwyżkę? Czy nadal pensja jest taka, jak na start? Wgl tutaj są jakieś dodatki stażowe, aby zatrzymać ludzi, którzy już mają doświadczenie i wiedzą, co i jak w firmie? Dzięki z góry.

Swiadomy
@Wnioski

Potwierdzam i dodam jeszcze zero szkoleń, projektów “out of scope” ale żeby była choć opcja awansu MUSISZ zrobić coś “out of scope” . Nepotyzm, kolesiostwo i miernota - to charakterystyka managerów z awansu za stażowe, a zamiast wiedzy i wsparcia jest arogancja, impertynencja i wykorzystywanie “władzy”. Szkoda -bo już nie taka młoda korpo, a progresu nie ma.

@Swiadomy

To znaczy, że nie ma tu w ogóle awansów? Skoro brak możliwości spełnienia wymagań? Taki korpo-paragraf 22? Czy może jednak są awanse, tyle że np. oparte o staż pracy

To co w końcu jest podstawą awansu? Przedmówcy sugerują, że staż pracy. Ty wskazujesz na inne jeszcze zasługi, które nie wiadomo, na czym w praktyce miałyby polegać. Sama firma w ogóle tego nie precyzuje w tych nielicznych ogłoszeniach, które można znaleźć. Przykładowo, gdy rok temu potrzeba było Control & Reporting Analyst, to wyliczono jedynie oczekiwania, listę zadań i listę benefitów, typu współfinansowanie kursów / szkoleń.

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Automatyk zmianowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Bolek Lolek

22.03.2024 12:03

Bolek Lolek ikona wywiad

Zdecydowanie nie polecam pracy w Pesico Polska. Pracowałem w finansach i są tu niesamowicie duże nadgodziny. Ludzie potrafią ustawiać spotkania na 5 minut przed skończeniem pracy. Zero respektowania czasu po pracy. Przełożeni, którzy ze mną pracowali, to niedojrzali ludzie bez pojęcia o tym, co oznacza praca zespołowa. Wdrażanie procesów było tak monotonne, że nie wiem, czym trzeba się wspomagać, żeby to wytrzymać. Jeden zoom proces nagrany trwa 18 godzin, żeby się uczyć... Dramat, zero skutecznej organizacji. Odszedłem, bo dostałem świetną odprawę, którą zapewniała mi umowa i uciekłem jak najszybciej. Ludzie są wyjątkowo nieszczerzy i niezorganizowani. Nie są chętni do pomocy. Ostanie zwolnienia w 2023 roku objęły ponad 200 osób. To pokazuje, jakie Pepsico ma podejście do osób, które ciężko pracują i są oddane firmie. Wielkie i niedotrzymane obietnice. Mam ochotę wygarnąć przełożonym, jak potraktowano oddanych pracowników. Sam mogłem spokojnie odejść z firmy, ponieważ miałem odpowiednio wysoką rekompensatę, ale żal mi tych, którzy zostali zwolnieni.

Bolek Lolek ikona wywiad

Starszy Analityk Łańcuchów Dostaw w Europie.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Bolek Lolek ikona wywiad

Tak, cztery dni mogłem pracować z domu, a jeden z biura. Bardzo łatwo można było się dogadać.

Bolek Lolek ikona wywiad

Niskie płace oraz bardzo duże nadgodziny, a także słaby poziom zarządzania ludźmi.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

13000-16000 złotych.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

12 miesięcy.

Bolek Lolek ikona wywiad

Plusem była na pewno możliwość pracy zdalnej.

Bolek Lolek ikona wywiad

Nadgodziny, brak rzetelnego wdrożenia - zero przekazania wiedzy na temat procesów. Przełożeni boją się utraty pracy, więc nie są skorzy do pomocy.

Bolek Lolek ikona wywiad

Nie było żadnych. Albo ktoś utknie tu na lata, albo - jeśli nie pasuje - odchodzi.

Bolek Lolek ikona wywiad

Tak, ale jedynie dla osób, które najbardziej nadskakują przełożonym.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Atmosfera była dobra.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Bolek Lolek ikona wywiad

To jeden wielki dramat i strach w oczach. Ludzie mają wrzody ze stresu i nawału obowiązków.

Bolek Lolek ikona wywiad

Nie, między innymi ze względu na skandaliczny wymiar nadgodzin.

Bolek Lolek ikona wywiad

Zatrudnić odpowiednich ludzi i dobrze ich traktować - kiedy firma zadba o pracowników, to oni zajmą się dbaniem o firmę.

Zzz

Też pracowałam, też wiele rzeczy mnie drażniło ale bez przesady z tą kasa, brakiem rozwoju i wdrożeń. Niestety o pewne rzeczy trzeba się też zatroszczyć samemu- i w Pepsi i tak te kwestie są lepiej zorganizowane niż w innych firmach. Poza tym gadka w stylu chciałem pracować ale było nie ok więc odszedłem z odprawa sprawia że te wypowiedzi są jakieś niewiarygodne. Odprawę dostają ludzie przy zwolnieniach grupowych, nie samowolnych. Każdy ma prawo do własnych opinii ale jak mnie powyższe jest mocno przesadzone.

JPG
@Zzz

To chyba nie wiesz o tym ze sa proponowane odprawy dla osob ktore pracuje mniej jak 6 czy 8 miesiecy.Sam znam osobiscie czlowieka co pracowal kilka miesiecy i dostal odprawe 3 miesieczna bo stanowczo skrytykowal wlasnie nadgodziny i bylo duzo niporozumien z tej strony pod wzgledem nadgodzin-co jak co nie sa ogarnieci jak chodzi o finanse i dlatego wszytko przechodzi do Indi tam srednia ieku 33 lata i az glodni na nadgodziny i nikt tam nie bedie im gadac ze jest a duzo pracy.Tu w Polsce juz ludzie sie budza ze snu o pracy w korpo.Tez nie polecam Pepsico PL.

Żenada

Firma będzie właśnie zwalniać mnóstwo ludzi, a na Linkedinie trwa w najlepsze durna kampania zachwycania się tramwajami w barwach pepsico. Niektórym chyba propaganda zdrowo uderzyła do (...)

Aga
@Żenada

A to nie cała firma ma docelowo przenieść się do Indii?

@Aga

Inne departamenty w przyszłych latach. To nie jest jeszcze oficjalna informacja aczkolwiek ten kto wie to wie, przez NDA nie może powiedzieć.

wkurzona

Czy mogę prosić o adres email do HR? Nigdzie nie mogę go znaleźć. Nawet w mailach od Pepsico jest napisane, żeby nie odpowiadać i w razie pytań skontaktować się z HR, ale nigdzie nie ma podanego adresu. Od 3 miesięcy nie dostałam świadectwa pracy ani pocztą ani na email. A pasek z wypłaty przyszedł zahasłowany bez podanego hasła. To wszystko jest mało profesjonalne…

wkurzona
@wkurzona

W dalszym ciągu świadectwo nie zostało mi wysłane. Ostatnio dostałam zahasłowany PIT do wypełnienia z wiadomością „standardowe hasło do jak do pasków z wypłaty”. Problem w tym, że nigdy nie dostałam żadnego paska, więc nie znam hasła. A do tego standardowe zdanie „Prosimy nie odpowiadać na tego maila”. Do recepcji nie da się dodzwonić, bo ich telefon jest non stop wyłączony. Jeden wielki żart…

Zuzka

A taki zaszyfrowany pit to jest tutaj normalnością, czy tylko osoby, które odeszły go dostają? I czy jest wgl opcja uzyskania od firmy pita fizycznie, na kartce, a nie mailowo?

elo
@Zuzka

W każdej poprzedniej pracy miałam zaszyfrowany pit więc raczej standard. Obecni pracownicy też dostali online, trzeba pobrac do końca miesiąca i sobie wydrukować. Naprawdę żadna filozofia i PIT mailem to standard od dobrych kilku lat.

Panda
@wkurzona

Zglos do PIP. Firma odpowiada finansowo za niewyslanie swiadectwa pracy w ciagu 7 od zakonczenia stosunku pracy.

Zwolnienia

Co dalej
@Zwolnienia

Właśnie mieliśmy spotkanie całego oddziału krakowskiego. Nie PepsiCo się nigdzie nie zmywa. Zupełnie nie, są plany nawet na wzrost w innych sektorach. Zwolnienia niestety dotknęły dział Finansów i Kontrolingu, ale też te osoby nie tracą pracy z dnia na dzień - 50% pracuje do maja, drugie 50% do sierpnia. Będą miały zapewnione wsparcie psychologiczne, zawodowe, finansowe. W mojej długiej już karierze zawodowej to 3 zwolnienie grupowe którego niebezpośrednio doświadczam. Takie rzeczy się zdarzają :( To bardzo przykra sprawa i będę wspierać moje koleżanki i kolegów. Muszę jednak uczciwie przyznać, że firma poradziła sobie dobrze z tą sprawą, zwłaszcza dzisiejsze spotkanie było rzeczowe i wspierające. Uspokoiła też nastroje co do dalszych zwolnień. Nie będzie ich

PH
@Co dalej

Czy w strukturach firmy wiadomo coś na temat kolejnych zwolnień PH?

?

Ale czy nie jest to prawda? Rozumiem rozgoryczenie i złość, ale takie prawa rządzą światem korporacji. Nie pierwsze i nie ostatnie zwolnienia. W porownaniu z tym co się stało w Aptiv to możliwość zostania jeszcze 3 czy 6 miesięcy i szukania pracy chyba nie jest takie fatalne?

Zniesmaczona
@?

No i co im to da? Przez kolejne 3 lub 6 msc mają przychodzić z uśmiechem na ustach i przekazywać swoją wiedzę Hindusom? Nie wiem kto tam powariował w tym Pepsico, żeby takie procesy jak np francuski FP&A przekazywać Hindusom, których ledwo po angielsku można zrozumieć. Będziecie uczyć Hindusów mówić po francusku? Na pewno market we Francji jest przeszczęśliwy. Całe szczęście, że miałam nosa i zdołałam stąd uciec wcześniej.

XD
@?

To jets normalny okres tranzycji a nie laska PepsiCo xD jakby zwolnili z dnia na dzień to by tamci nie zrobili procesów a a to zajmuje trochę. W Aptiv najwidoczniej nie musieli przekazywać, PepsiCo zrobiło by to samo ale zwyczajnie nie mogą. I jak zapewnili innych pracowników ,że nie stracą pracy ? Powiedzili nie martwcie się to was nie dotyczy. Tak nie dotyczy dziś kto wie co bd jutro. Każdy jest zaskoczony tymi zwolnieniami a planowali to już kilka miesięcy temu. Skoro dziś dostaje info,że nie pracujesz a za tydzień już szkolisz osobę to chyba w tydzień nie ogarnęli 200 osób na stanowiska kto wie czy już nie szukają pracowników na następne działy xD ?

Bolek Lolek
@Zniesmaczona

Zgadzam się zdecydowanie z Niesmaczona. Miałem okazję pracować w tej przecudownej korporacji Nadgodziny w finansach nie do zaakceptowania dla mnie. Jak zamknięcie miesiąca to każdy ma opóźnienie. Managerowi niesamowite (usunięte przez administratora) co nawet podejścia do ludzi nie mają. Fałszywa korporacja z udawanymi ideologiami.Oczywiscie nie mówię o wszytkich są osoby z którymi można się miło porozmawiać. Procesy daremne całkowicie nie usprawnione -całkowita strata czasu.Bylem w ciężkim szoku jak ludzie są traktowani i wystraszeni. Porada dla tych co są zwolnieni idź cię sobie na 6 miesiący zwolnienie lekarskie na wypalenie zawodowe.Zostawcie ten (usunięte przez administratora) ,te zwolnienia pokazują jak korporacja jest lojalna dla was wszystkich.Tylko jesteście numerkiem w statystyce i w kolejnym pięknym programu jak ShortCut. Zdecydowanie nie polecam PepsiCo(usunięte przez administratora) Fałszywi ludzie zero wprowadzenia bo zawsze nikt nie ma czasu.A każdy wyżej na pozycji to aż (usunięte przez administratora) ogniem żeby mu się tylko krzesełko nie zapaliło. Teraz pytanie niech się wypowiedzą ci co robili AOP na 2022 jaka charowali i tak wam właśnie podziękowali. Wspomniał ktoś o Francji -dramat polonczony z (usunięte przez administratora) słabo mówiącymi po angielsku.Duzo tu pisać szkoda czasu waszego a studenci uciekajcie do innej pracy bo was tam zajadą.Jak widziałem jaka niewolnicza prace wykonywał jeden koło co miał praktyki to aż było chłopaka żal. Jak się zatrudniałem jasno padło pytanie z mojej strony o nadgodziny czy są.Odpowiedz że zadko a w 3 miesiące zrobiłem ponad 100 nadgodzin. Jakim cudem ich nie biorą do sądu pracy -ja odpowiem szczerze że za taką odprawę jak dostałem też bym ich nie brał tylko trzeba mieć ikrę żeby dyrektorowi powiedzieć na czym sprawa się ma i kulturalnie podejść do sprawy. Jedyny ogarnięty dział jaki znałem to HR dziewczyny super pracują.Dzial finansów nie polecam niekończące się chore spotkania na zoomach.Przez te miesiące co tam byłem to się cofnąłem z rozwojem intektualnym zdecydowania.

Ooo
@Bolek Lolek

No ja tutaj właśnie stażu szukam. Wspominasz, że studenci mają dużo pracy - pracują po 8h? Szczerze to mnie tylko elastyczne godziny pracy interesują ( wciąż się uczę).

Naiwnychniesieja

Ten ktoś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Kiedy w końcu wdrożą karty lunchowe ?

Zwniony FP

Hipokryzja, bałagan, pr i brak szacunku. Amerykanizm w najgorszym wydaniu.

Smile

Chyba pierwsza korpo w Krk ktora zawijaja po 4 latach. No nic jakos sie musi nowe logo splacic a balagan sie przeniesie do Indii i przykryje pieknym dywanem :) :) Smile :)

zgadzam się
@Smile

o co chodzi? Zwoleniania grupowe w PepsiCo? Ktos moze cos wiecej powiedziec, jakie działy?

XYZ
@zgadzam się

Wszyscy pracownicy tracą pracę z końcam Maja lub końcem Sierpnia. Wszystko zostanie przekazane do Indii

@ZZZ
@XYZ

nie wszyscy. 2 dzialy.

@@ZZZ

ale ktore działy?

Jaki jest styl zarządzania w Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.?

Agatkowo

przebieg on-boardingu nowego pracownika: bez zarzutu. sprawnie. serwują żarcie na koszt firmy proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia: przeciętne. nie wyróżniają się na krakowskim rynku a po latach dużej inflacji nie ma wyrównania. ale najgorszy jest brak perspektyw awansu. codzienna praca, również w relacji z przełożonymi: zależy od zespołu i od czasookresu bo menadżerowie potrafią się zmienić w ciągu roku. ostatnio zatrudniają jakichś spadochroniarzy z niskimi kompetencjami. przykro patrzeć jak obniża się jakość panująca atmosfera w pracy: ogólnie ok. jest sporo imprezek. zapowiadało się fajnie ale widzę że to sie staje kolejne capgemini

@Agatkowo

Mam pytania właśnie odnośnie onboardingu. Super, że idzie sprawnie. A ile czasu w sumie zajmuje ten etap? A co dzieje się podczas wdrożenia? Pokazują tylko, co robić i jak wykonywać obowiązki, czy też jest jakiś pakiet szkoleń, może nawet integracja zespołowa??

Inka

Przed aplikowaniem słyszałam różne komentarze dotyczące pepsi, przewijał się jeden: bałagan, nikt nad niczym nie panuje. Stwierdziłam jednak, zaaplikuje, chce przekonać się sama. Po 3 etapach rekrutacji po których byłam zapewniona, że feedback jest pozytywny zaledwie po ponad miesiącu od ostatniej rozmowy dostałam generycznego maila, że nie będą mojej aplikacji procesować dalej... Co za brak szacunku. Naprawdę myślę, że jeśli ktoś poświęca swój czas na 3 rozmowy w tym na dojazd do biura to zasługuje na informacje jakie są przyczyny odrzucenia a nie na mail i to jeszcze totalnie nieadekwatny do statusu rekrutacji.

Agnieszka
@Inka

Na stronie money.pl jest wywiad z Borisem Woutersem, General Manager w PepsiCo GBS w Krakowie, opowiada w nim, że "Jesteśmy firmą, która skupia się na ludziach" i jeszcze, że firma jest miejscem, gdzie "wszyscy się uśmiechają", a brak pomocy nowym pracownikom nazywa "twórczym chaosem". Po przeczytaniu tutaj opinii stwierdzam, że kultura sukcesu jest przereklamowana, praca ciężka (nazywana przez managera "przygodą" z "fascynującymi wyzwaniami") a środowisko pracy neurotyczne. Nie mają nawet czasu albo ochoty, albo jednego i drugiego, żeby odpisać Pani po 3.spotkaniach rekrutacyjnych i podać powód odmowy. To co by było gdyby Pani dostała tam pracę? Pewnie tak jak piszą w innych komentarzach, że zostawiają człowieka samemu sobie i albo dasz radę, albo wypad (taka to "przygoda" w korpo).

Bylamiwiem
@Agnieszka

W punkt - chaos i/lub brak komunikacji, indolencja i brak zaangażowania przełożonych oraz zasada - radź sobie sam. A z kolei inicjatywa w radzeniu sobie poprzez zadawanie pytań, chęć konsultacji itd odbierane są jako nachalność, natręctwo i niesamodzielność co w efekcie prowadzi do frustracji

Jula
@Agnieszka

A ile jest wszystkich etapów tych spotkań rekrutacyjnych? Spoko, że podchodzą do tego w sposób twórczy, bo człowiek szybciej się uczy jak może do czegoś dojść sam. Ale mam pytanie; czy jak ktoś sobie na prawdę nie radzi i wolałby skorzystać z pomocy to się ostatecznie ktoś znajdzie? Jak pracownik przez niewiedzę popełni błąd to wtedy ponosi odpowiedzialność?

KK

Pep
@KK

No i co z tego? co Rosjanie maja wspolnego z wojna. Poza tym Ukraincy dalej handluja z Rosja (przesył gazu, itp). A po trzecie obejrzyj filmiku na YT jak w 2014 UA atakowała obywateli Rosyjskicj na Krymie (palenie żywcem, etc).

HelloWorld
@KK

Nie wycofali się, więc warto się zastanowić...

Rafał

Czy to wpływa na poziom zatrudnienia, w sensie zwalniania pracowników? W zakładce kariera szukają teraz Control & Reporting Senior Associate with Greek i Sales Admin Analyst with Romanian ale w żadnej z tych ofert nie podali kwoty zarobków. Może Ty wiesz, ile teraz płacą?

Krakus
@Rafał

nie wpływa, przynajmniej jeśli mówimy o krakowskiej spółce. Nikt nie był zwalniany, cały czas przychodzą nowi i dalej planują zwiększyć zatrudnienie.

Emma
@Krakus

Czyli cały czas firma się rozrasta? O jakieś konkretne działy, czy każdego po trochu? Czy w związku z rozwojem firmy macie jakieś porządne premie albo pakiet socjalny?

@Emma

Premie są ok i chyba jedne z lepszych jeżeli o obecną sytuację na rynku, natomiast co z tego jeżeli w dzisiejszych czasach będą przymuszać wszystkich pracowników do chodzenia 4 razy w tygodnia do biura, nie oferując żadnych dodatków w zamian i mając kompletnie nieprzystosowane biuro do takiej liczby ludzi na raz. Myślę, że wstrzyma to rozrastanie się, a nawet pójdzie to w drugą stronę.

Maja
@Anonim

To planując zwiększanie zatrudnienia nie szykują nowych stanowisk w biurze albo jakiegoś całego nowego biura? Albo może zdalnie można tu dodatkowo pracować? Są u was takie możliwości?

Krakus
@Maja

Widać wszystko zależy od działu bo u mnie nie ma premii, ale pracujemy w większości zdalnie (w miesiącu wystarczy 4 dni z biura, ale nawet tego nikt nie sprawdza)

PepsiMax
@Krakus

Kazdy pracownik PepsiCo w Krakowie ma premie niezaleznie od dzialu..

@PepsiMax

Nie jest to prawdą, chyba że mowa o premii rocznej. Poza nią nie każdy zespół ma coś takiego jak premia uznaniowa.

Antosia
@*

Waldek

Ilu przedstawicieli zatem zwolniono, i jakie wymieniono powody zwolnień? Teraz nie wiem, czy składać CV i czy firma ma lekką rękę do zwalniania ludzi?

Czy firma Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

PepLudzik

Hej, są i podwyżki inflacyjne (raczej symboliczne ale zawsze coś) i co około roku/ półtora roku wpada tez jakiś awans/ podwyzka stażowa.

Zodiak

Czy można liczyć na karty lunchowe jako benefit ? Widziałem, ze CCHbc oferuje takie świadczenia dla Pracowników. Jak to działa tutaj ?

kasia
@Zodiak

nie ma kart lunchowych

Monia
@kasia

To jakie inne benefity firma oferuje? Jest multisport albo prywatna opieka medyczna? Robią wam jakieś integracje itp ?

Zenek
@Monia

Integracyjnych imprez - mniejszych i większych, w biurze i poza - jest sporo. Myślę, że w porównaniu z innymi firmami PepsiCo tym właśnie bardzo pozytywnie się wyróżnia (pracowałem w kilku więc wiem o czym mówię).

@Zenek

W czymś jeszcze również pozytywnie się wyróżnia? Może atmosfera? Jak pod tym względem?

W tym,ze pracujesz nawet po 16 i mają to w (usunięte przez administratora) jak grozisz ,że po 8h i zamkniesz laptopa. Nie ma struktury backup więc z urlopu cię ściągają nawet do roboty

@Monia

Jest karta multisport i opieka medyczna Signal Iduna. Dodatkowo ubezpieczenie na życie w MetLife. Na święta Bożego Narodzenia firma wpłaca pracownikom doładowanie do Platformy Worksmile (kwoty są różne w zależności od dochodów)

Szukam pracy na Data Analyst. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat oferty firmy Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.? Czy oferują tam zarobki w okolicach 8200 ? Jaka forma umowy jest proponowana?

Byly pracownik

Pracowalem w analityce w Warszawie wiec nie wiem czy tam jest podobnie ale generalnie to raczej zapomnij, zarobki bardzo niesmiesznym zartem. Spodziewaj się blizej 5500 - 6000 brutto na midzie. Wiem ze w niektorych dzialach analitycy (np finansowi) byli o jeden stopien zaszeregowania wyżej. To możesz dolozyc sobie wtedy 500zl do tych widelek. Odszedlem - bylo przyjemnie ale teraz jak znam stawki i realia w analizie danych to smieje sie z samego siebie. W innej firmie z miejsca pieciocyfrowa kwota brutto .Malo tego poznalem kontakty i co za tym idzie realia w zawodzie i wiem ze nawet to co ja mam to malo i to sporo za malo. Jezeli masz umiejętności i jakies doświadczenie nie pchaj sie w to. Zaznaczam ze troche miesięcy juz minelo odkad tam nie pracuje ale szczerze watpie ze cos sie zmienilo bo firma raczej nie byla w najlepszym polozeniu

hanka
@Byly pracownik

Tylko że ty piszesz o Warszawie, a tam są inne spółki z innymi stawkami (tak, płace są jawne dla poszczególnych stanowisk). Ten temat jest o krakowskim GBS. Mid to powiedzmy poziomy L4-L7. L4 zaczyna się bodajże od 6100 także 8200 jak najbardziej jest możliwe...

@hanka

Nie upieram sie ale nawet poziomy zaszeregowania sie podobnie nazywaja i nie sadze ze spółka z biurem w Warszawie ma duzo mniejsze stawki. Analityk mid to tam w większości obszarów L4 , senior L5 manager L6 i niektorzy managery przede wszystkim ci ktorzy byli managerami managerow mieli L7. W niektórych dzialach odpowiednio każdy stopien o lvl wyzej. Bylem L4 i dwoch innych kolegow również i widzielismy stawki okolo 6000. Co nie zmienia faktu ze nawet te 8200 na data analysta to malo.

@Byly pracownik

To ile twoim zdaniem powinien zarabiać data analyst ? Pozdrawiam

@Kandydat

mysle ze widelki sa szerokie, zalezy co potrafisz. Myslę że analityk danych rynkowo 10-25k . Ale te 10 to raczej dla kogos kto ma troche scislego umyslu ale doswiadczenia max 2 lata i nie ma twardych umiejetnosci za wiele a raczej te prostsze typu zaawansowany excel. Rok po odejsciu z pepsico zarabiam x2 a to i tak bardzo malo i niezbyt rynkowo

Zostaw merytoryczną opinię o Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 2 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Aleja Pokoju 18
    31-564 Kraków

Pepsico Global Business Services Poland Sp. z o.o.