Opinie o Bank Pocztowy w Warszawa

"Poszukujemy ludzi z pasją, zaangażowanych oraz czerpiących satysfakcję z pracy. Dlatego dajemy również szansę osobom bez doświadczenia zwłaszcza w tych obszarach, w których od podstaw poprzez szkolenia wewnętrzne przygotowujemy do realizowania stawianych celów zgodnie z panującymi standardami w Banku. Osoby bez doświadczenia mogą rozpocząć swoją karierę w sieci sprzedaży na stanowisku Młodszego Opiekuna Klienta."

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bank Pocztowy w Warszawa

Już szczęśliwa

Właśnie zakończyłam koszmar zwany praca w Banku Pocztowym i odradzam każdemu takich problemów z odejściem nie miałam w żadnej firmie A na koniec totalny brak szacunku wręcz poniżenie. Nigdy więcej takiej pracy

Ktosia
@Już szczęśliwa

I bardzo dobrze. Teraz Ci się będzie lepiej żyć bez stresu.

@Już szczęśliwa

Powodzenia gorzej nie będzie w innych firmach \ bankach

@Kris

Dzięki :)

@Ktosia

Masz rację to dopiero kilka dni a już czuję ulgę i wiem że podjęłam najlepszą decyzję odchodząc stamtąd ????

@Już szczęśliwa

Nie wiem skąd te ????? Miał być :)

szukająca
@Już szczęśliwa

Cześć, mogę zapytać jak wyglądała rekrutacja i czy warto aplikować?

@szukająca

Rekrutacja? Mają takie braki kadrowe, że biorą wszystkich. Nawet nie ma drugiego etapu rozmowy. Po 5 dniach zadzwonili, że zostałam przyjęta. Jedziesz na 5 dni na szkolenie Łódź lub Warszawa, ja byłam w Łodzi. Musieliśmy uczyć się wieczorami sami, a następnego dnia trenerka przepytywala nas. Na koniec scenki i testy. Teraz czeka mnie egzamin z teorii i z ubezpieczeń. Znowu wyjazd do Łódzi

@szukająca

Pieniądze są tak marne że szkoda mówić. W sumie najniższa krajowa. Obiecują premie, tylko jak miałam już dostęp do kalkulatora to wyliczył sobie te gigantyczne premię i czar prysl. Kilka groszy. Szkoda zachodu.

@szukająca

W mikro oddziale mam Panią ekspert, wprowadza tak nie miłą atmosferę. Pokazuje kto tam rządzi. Sama pracowałam wcześniej w innym banku 12 lat, a ona traktuje mnie jak osobę prosto z ulicy.

@NowaJa

Atakowanie ludzi w kolejce na poczcie. Testy to ściema weź to na relaksie

Agnieszka

@ja ale czemu uogólniasz? Skoro wszedłeś na forum to znaczy, że wiesz o istnieniu Banku Pocztowego i dlaczego od razu zakładasz, że inni nie wiedzą? Są reklamy w telewizji, idąc na pocztę są reklamy. Ulotek i tak nikt nie czyta. Myślę, że jeżeli ktoś jest zainteresowany karierą w bankowości to wie, gdzie szukać informacji.

@Agnieszka

To mozna w bp kariere zrobic ? Nikt mi nic o tym nie mowil

Innaja
@Agnieszka

No na pewno nie w banku pocztowym. Hahaha

Anular
@Innaja

Praca jest dobra dla tych ktorzy chca pracowac - stara prawda :-) a nie obijac sie i chodzic na lunche , spotkania i dzień mija o domu !

@Anular

Hahahah, proszę Cię. Przeszłam do innej firmy gdzie zarabiam prawie drugie tyle, ile gwarantował bp. Praca bez stresu, bez nadgorliwych managerów, dyrektorów regionalnych, bez planów, bez cisnień. Ale jak lubisz być traktowana jak rzecz, to życzę Ci powodzenia ;)

Agnes76
@Anular

Zgadzam sie. Pracuje 7 miesiecy i jesli sie starasz to zarobisz dobre pieniadze. Jesli czytasz ksiazki i masz w tylku wszystko pracujesz zarobisz niewiele ponad najnizsza krajowa. W malopolskim jest dosc dobra atmosfera

@Agnes76

No super zarobki tzn jakie bo podstawa minimum a z wysokosci prowizji nie są oszałamiające i weszło w maju teraz pod koniec z mocą od kwietnia zmiany w wypłacie prowizji oczywiście na niekorzyść więc nie myśl oczu ludziom

Agnieszka

@Kris czyli pracownicy Banku Pocztowego nie mają swojego miejsca pracy w okienku tylko szukają klientów poprzez chodzenie po domach? Jaki macie system pracy? Możesz opisać jak wygląda dzień pracy pracownika w banku? @Fan kredytów-chwilówek skąd posiadasz takie informacje? Zawsze proszę pisać na forum potwierdzone informacje, by nie wprowadzać paniki.

Fan kredytów-chwilówek
@Agnieszka

z mediów.. piszą o tym money.pl , bankier.pl i rp.pl. Bank szukający Ukraińców bo najtansi nie ma za dużych perspektyw na rynku.Swoją drogą moderatorze gowork zwany Agnieszką trochę wsyd pisać takie komentarze

@Fan kredytów-chwilówek

A co z pracownikami poczty tzw pocztowej strefy szybciej na bruk niż z bp pewnie

Profeska jak nic

@Agnieszka

Dobrze wiesz jak wygląda szukanie klientów w Pocztowym, więc nie wiem, czemu udajesz, że tego nie wiesz ;)

Nik

Naciąganie znajomych rodziny na bazę klientów nie ma co liczyć nie ma jej ludzie umarli albo jak jest to " należy" do pracownika poczty np okienkowej lub drugiej osoby z psf twoim zadaniem jest ściągnięcie znajomych utopić rodzinę zaczepiać ludzi stojących w kolejce by nadać paczke lub stojących z awizem jak nie to chodzić po domach z listonoszem i przedstawiać ofertę

Dorotka

W Banku Pocztowym przepracowałam ładnych parę lat. Niektórzy mogą się ze mnie śmiać, czemu tam? Czemu tak długo? Naprawdę widziałem jak ten bank się rozwija, przyjmuje nowych ludzi, daje szansę rozwoju oraz przyzwoite zarobki. Niestety ostatnio można było tylko zauważyć same negatywne rzeczy. Po pierwsze prawdą jest co piszecie, że na najniższe stanowiska oferowana jest minimalna krajowa, ale nie to jest najgorsze. Nawet jeśli awansujesz wyżej, nie odczujesz tego w swoim portfelu. Różnica między stanowiskami do ok. 100 - 200 zł., a na stanowisku eksperta (jednym z najwyższych), zarobisz mniej niż początkowa kasjerka w Biedronce:(, co jest naprawdę przykre. Oczywiście są premię za wykonanie planu, niestety tutaj młodzi pracownicy również nie mają lekko. Ostatnio popularne było dzwonienie do klientów z ofertą i można było w ten sposób zrobić plan. Jednak wszyscy klienci obdzwaniani są po kilka razy w miesiącu i jak tylko słyszą hasło Bank Pocztowy to w najlepszym razie się rozłączają. Można iść na spotkania do zakładów pracy, budżetówki i gdzie tam jeszcze chcecie, ale ja tam jeździłam nawet z dyrektorami i planu na tym nie zrobicie. Możecie rozdawać ulotki i patrzeć jak przechodnie będą je wrzucać do koszy na śmieci. Nawet jak zrobicie plan szału nie ma, wychodzi ok. 2 500 zł. na rękę, co przy innych bankach jest wręcz śmieszne. Kolejna rzecz miejsce pracy. Są dwie opcje: placówka albo mikrooddział. Placówek jest mało, znajdują się w miastach wojewódzkich i od ponad 2 lat słyszałam, że ma powstać 50 nowych placówek, ale bank nie ma na nie pieniędzy. Tam plany na doradców są około 3 razy większe niż na mikrooddziałach i do nich teraz przejdę. Przeważnie zlokalizowane są one na poczcie ( dawniej były jeszcze galerie ale okazały się za drogie:) i tu sprawa nie jest prosta do opisania, dlaczego? Bo stan UP jest różny. Mogą to być stare poczty gdzie odpada tynk, toalety są gorsze niż na dworcach, nie ma żadnych aneksów kuchennych gdzie pracownik może w spokoju zjeść i 5 minut odpocząć lub mogą to być nowe, ładne UP, ale tych nie opiszę ponieważ się z nimi nie spotkałam. Więc jeśli miałabym wybrać komfort pracy, to bardziej proponuje placówki, ale z zastrzeżeniem, że na mikro jest mniejszy plan. Spytacie ilu doradców co miesiąc robi plan? Ok. 30 -40%. Czemu tylko tyle? Jest kilka powodów. Szkolenia: niestety w ostatnim czasie odeszło z banku wielu wartościowych ludzi, którzy zajmowali się szkoleniami, tj. ekspertów, i po prostu nowych ludzi szkolą inni pracownicy, którzy sami pracują dopiero od kilku miesięcy i jeszcze wszystkiego nie umieją, przez co wielu nowych pracowników odchodzi już po 2 może 3 dniach pracy!!! Pierwszy tydzień szkolenia jest w Łodzi lub w W-wie, gdzie ludzie uczeni są scenek sprzedażowych nie znając produktów, dopiero w drugim tygodniu jadą do swoich miejsc pracy gdzie poznają całą ofertę. Ale jak już pisałam ekspertów zostało mało, a tam gdzie ich nie ma robi się tzw. p.o. eksperta:) i są tak zajęci, że nie mogą w pełni poświęcić się waszemu szkoleniu. Średnio z grupy 10 - 15 osób w banku pozostaje 1 - 2 osoby. 2. Atmosfera. Napiszę tak, powietrze można kroić nożem. Ciągły stres, maile i sms-y od dyrektorów (którzy też notabene zmieniają się co chwilka) powodują, że więcej czasu zajmuje odpisywanie na nie niż szukanie nowych klientów, a jeszcze musisz zająć się bieżącą obsługą. (usunięte przez administratora) Dlatego postanowiłam poszukać czegoś nowego i o dziwo bardzo szybko znalazłam nowe miejsce pracy czego życzę wszystkim którzy czytają mój post. P.s. system premii się znowu zmienił i jak to bywa w pocztowym na gorsze.

@Dorotka

Też zrezygnowałem z pracy dla bp na poczcie tzw psf że względu na to że bank nie wypłaca kredytów same odrzuty (sprawdzając na sobie znając swoją historię wyszło brak oferty już wtedy zorientowałem się że coś nie halo ) wzrosły ceny ubezpieczeń o 200-300 zł blado wypadamy na tle konkurencji .trudno wcisnąć komuś ekstra super konto warunkowo bezpłatne nikt nie chce konta w bp nawet jak proponują te 30 zł.z resztą po co komu konto w bp jak nie można wypłacić pieniędzy bo nie ma ich na poczcie .absurdem jest że nie ma 1000 zł w kasie co tu mówić o wypłacie kredytu.warunki na poczcie też słabe bez ochrony danych nikt normalny nie przyjdzie na pocztę żeby krzyczeć w okienku swoje dane warunki w psf to samo cała poczta wie kto się stara o kredyt :) brak pomieszczenia odrębnego.zaden młody człowiek czy biznesmen nie przyjdzie brać kredyt w takich warunkach.pozostaja stare dziadki których coraz mniej. Babki na poczcie okienkowe mają gdzieś klientów bp z lachy wielkiej zrobią przelew +( nie chce im się logować szkoda im czasu wola sprzedać jakiś bibelot lub wcisnąć priorytet bo liczy się do premii) i tak to wtglada

Opiekun Klienta

Standardowo, pytania otwarte, dotyczące przebiegu kariery zawodowej, motywacja do pracy, jak postrzegam bank, co bank wyróżnia. Generalnie dyr sam więcej mówi niż czeka na wypowiedź kandydata. Motywacja - rozpisuje jakie można zdobyć zarobki, Podpowiada i czeka na to gdzie potencjalny pracownik będzie szukał klientów. Nacisk na tzw ZOR czyli państwowe i duże firmy w których będzie można sprzedać kredyty, karty kredytowe i założyć konta ROR i oszczędnościowe. Bardzo ważne aby wpasować się w model połowa czasu pracy w oddziale połowa w terenie. Po odbytej rozmowie dyr informuje że jeśli zaakceptuje informuje że chce otrzymać namiary. Po otrzymaniu telefonuje i ustala opinię, pomocne oczywiście na piśmie będą referencje od poprzedniego pracodawcy, kolejnym etapem jest telefon z centrali i pytania dotyczące osoby i motywacji do pracy. Moje odczucia były kiepskie po tym telefonie ponieważ odniosłem wrażenie jakby kobieta z którą rozmawiałem dzwoniła do mnie w tajemnicy z ciekawych pytań zadała czy kandydat uczestniczy jeszcze w innej rekrutacji... Po tej rozmowie dzwoni dyr i informuje czy zatrudnia czy nie. Następnie po pozytywnym zaopiniowaniu proponuje pracę o 2,5 tygodniowy wyjazd do Łodzi na szkolenie i hotel Ibis (w którym za dodatkową opłatą można zaparkować swój samochód). Szkolenie 1-szy tydzień ogólne zagadnienia szkolenie miękkie (budowanie pozytywnego wizerunku banku), 2-gi tydzień to szkolenie z systemów i zdobycie certyfikatu uprawniającego do obsługi i sprzedaży) kolejne 2 dni to scenki sprzedażowe i powrót do swojego oddziału. W oddziale jest osoba która wprowadza do pracy szkoli itd. Pensja to 1m-c 1800 zł netto, kolejny to 1550zł netto 3-ci podstawa czyli 1100zł netto + prowizja, Od czwartego miesiąca to już normalna praca. Plany sprzedażowe 1 m-c 3 konta 1 karta kredytowa, 3500 kredytu gotówkowego, 2 m-c 5 kont ROR ok 5000zł kredytu i 1 karta kredytowa, 3 m-c 7 kont ror 5000 - 7000 zł kredytu 1 karta kredytowa, od czwartego 12 kont, 70 000 kredytu gotówkowego, 1-2 karty kredytowe i wciąż mało i mało od regionalnego. Jak się wykona swój plan to są naciski żeby pracować dla grupy i ciągły mobbing.

Pytania: co motywuje do pracy, jak pracownik będzie poszukiwał potencjalnych klientów, jakie zarobki są satysfakcjonujące, czy łatwo nawiązuje kontakt z klientem, czy swobodnie prowadzi rozmowę sprzedażową. Ogólnie standardowe pytania rozmowa zajęła mi ok 45-50 minut.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Zbyszek

Kilka lat temu starałem się tam do IT na stanowisko juniora w stolicy.. Rekrutacja 3 etapowa (sic!) . Kompletna strata czasu. Rozmowa z 3 osobami w 3 różnych terminach w nerwowej atmosferze. Jeździłem bo mi zależało na znalezieniu czegoś. Straciłem 3 dni, pieniądze, a na sam koniec że wybraliśmy innego kandydata. Mam nadzieję że od tamtej pory coś się zmieniło w tym temacie. Sam już nigdy nie popełniłem tego błędu i wam doradzam. Odniosłem wrażenie że stanowisko było już wcześniej obsadzone a rekrutacja została przeprowadzona dla picu, aby ktoś miał robotę.

Innaja
@Zbyszek

Normalne to przecież tam :)

Anular
@Zbyszek

Ale to nic nowego :-) czesto tak jest ze rekrutacja z rynku jest przykrywka ;-) a zatrudniony jest i tak "przyjaciel królika " ;-)

Nik

Zachodni już się połączył z Santander en z dnia na dzień czy ktoś wie jak jest z tymi udziałami poczty ? Czy PKO chcę odkupić ?

pracownik bp
@Nik

a skąd my, pracownicy, mamy o tym wiedzieć? ktoś nam to przekaże? bardziej ogłosi, jeśli do takiej sytuacji dojdzie. i santander z bzwbk nie połączył się z dnia na dzień, tylko my się o tym dowiedzieliśmy z dnia na dzień.

@pracownik bp

No my też wiemy że związek zawodowy poczty polskiej chcę się pozbyć udziałów bp bo niby nie przynosi zysków i poczta nie ma na podwyżki dla pracowników i rozwój przesyłek. Cisza jest pewnie nikt nie chce udziałów w banku który nie wypłaca pożyczek i ma stary portfel klientów

@pracownik bp

Ale faktem jest że pracując w psf nie mając pleców ( rekrutacja zewnętrzna) zaliczy się wypad z poczty

Dawid

Czy są jakieś działania w celu łączenia ? Warto aplikować czy zaczekać?

@Dawid

Wystarczy wyguglowac wiadomości najnowsze bank pocztowy .bylo parę artykułów na razie cisza. Mnie interesuje przyszłość psf na poczcie czy je zlikwidują .ja wiem że w moim przypadku zmiany stanowiska czy miejsca pracy nie wchodzi w grę

nick
@Dawid

do czego chcesz aplikować?? najniźsza krajowa, klient 70plus i brak premii oraz Ukraińcy jako target.Lepiej znajdź pannę zrób barabara i będziesz miał 500 plus przyjemniej spędzisz swój czas

@nick

Takie plany za najniższą krajową że nie ma się nad czym zastanawiać

Jaw

Uciekaj, a nie aplikuj.

anty

Serio? Ulotki po ukraińsku? Może byście tak skupili się na własnych pracownikach i polskich klientach banku :/ ŻENADA.

@anty

Bo ci się już przejechali na banku ?

Ktosia

Poczta chce Was sprzedać? Ojejku. Czemu mnie to jakoś nie dziwi. :)

@Ktosia

No ja się nie dziwię wygląda to wszystko jak zabawa w bank

@Ktosia

Czy coś wiadomo zwijać manatki ?

Trzeba zwijać żagle

Poszukująca pracy

Cześć, zaprosili mnie na rekrutacja związaną z analizą danych. Czy ktoś wie może jak się pracuje w dziale w analiz?/ w centrali? czy atmosfera w porządku, jakieś nadgodziny? będę wdzięczna za informacje.

zzzz

https://www.pracuj.pl/praca/starszy-specjalista-ds-sprzedazy-produktow-hipotecznych-lublin,oferta,5948360 szukajcie dalej fraje..w ze średnim wykształceniem którzy jadą na własnej działalności i będą sprzedawać rzeczy niesprzedawalne..

Fan kredytów-chwilówek

Po połączeniu czy z PKo bp czy Pekao szanowni pracownicy praktycznie wszyscy zostaniecie zwolnieni. Walczcie o jak najwięksse odprawy bl skończycie jak pracownicy Nordei czy BPH..

@Fan kredytów-chwilówek

A kiedy miałoby to nastąpić ?pierwsze slysze

Agnieszka

@Zbyszek czy ta trzy etapowość rekrutacji w firmie Bank Pocztowy polegała tylko na tym, że były one przeprowadzane z innymi osobami? A jakie odstępy czasu były między tymi rozmowami? Może to mylne wrażenie. Tobie się wydawało, że szło Ci dobrze, a jednak ktoś okazał się lepszy. Wiadomo, że jak się nie dostanie pracy to pozostaje zły posmak, ale czy to powód by hejtować firmę na forum?

Zbyszek
@Agnieszka

Agnieszko, nie hejtuję, tylko opisuję jak to wyglądało w moim przypadku i prawdopodobnie kilku innych kandydatów. W sumie teraz mi to obojętne, bo kocham obecną pracę :).

kris

Może ktoś napisać jak się zarabia? Jaka podstawa i ewentualnie prowizje?

@kris

Serio, znajdz inna prace ;) Kazda inna praca jest lepiej platna.

@kris

Bez szaleństw trudno o klienta

Bella
@kris

Ja w ubiegłym tygodniu a szukam pracy, dowiedziałam się,że podstawa to najniższą krajową a prowizja czy premia jest tylko za zrobienie planu miesięcznego. Nie zrobisz planu a sprzedaż np 60tys to nikt za to nie zapłaci ????słyszałam od osób, które się zwalniały że to jest totalne dno.

@Bella

Bo to prawda :)

Js

Czyli nigdy nie wypłaca w planie jest majątek który nie idzie ikze zawsze się czegoś nie zrobi

@kris

Prowizji nie uświadczysz powiedzmy sobie szczerze .podstawa to aktualne minimalne wynagrodzenie bazy nie masz lub ma jakiś stary pracownik ty masz zadanie ściągać nowych ludzi latać po domach firmach wciągać znajomych

@kris

A może ktoś powiedzieć w jakim terminie od umowy wypłacają prowizje

Agnieszka

@Js czyli Bank Pocztowy nie ma zbyt wielu klientów? Czy to jest zależne od oddziału? @Ja czy uważasz tak, bo w tej firmie nie ma zbyt wielu klientów? A w jaki sposób chcecie ich zachęcić, by akurat swoje środki umieścili u Was?

@Agnieszka

Tak są klienci. Srednia wieku +70... latanie i robienie z siebie d...la po firmach z ulotkami, dzwonienie wiecznie do tych samych klientów, bo.Oczywiście nowych baz nie ma...i to za najnizsza krajową ;) no ale jaki "bank" taka płaca ;)

Js

No niestety problem z klientami jest w całej Polsce ludzie starsi 70 -80 lat wybierają się na tamten świat i klientela się kurczy. Dla młodych jest mało atrakcyjny brak standardów jakie panują w bankach .

@Js

W pocztowym. Inne banki nie mają tego problemu :)

Agnieszka

@Js nie próbowaliście z przełożonym porozmawiać, że czas zmienić ofertę i przestawić się na młodych klientów? Może powinny być organizowane w Banku Pocztowym spotkania burzy mózgów, na którym będziecie podsuwać specjalistom pomysły odnośnie zmian w ofercie.

@Agnieszka

A co oni nie wiedzą co się wokół nich dzieje ważne żeby hajs na koncie się zgadzał ??? Szybciej się zmieni pracę niż zorganizuje spotkanie :) jest pełno banków z ofertą super bp to meczarnia

Nika
@Js

@Ja całkowicie się z Tobą zgadzam we wszystkich twoich opiniach na tym forum.

Agnieszka

@Ja nie pracuję w dziale HR Banku Pocztowego. I tylko dopytuję o szczegóły, które nie są zawarte w danych wypowiedziach, bo mogą komuś się przydać. A czemu bank, który powstał z ramienia instytucji państwowej nazywasz parabankiem?

Syśka

Witam zainteresowanych. W każdym banku jest ciśnienie sprzedażowe i w każdym można zarobić jak zrobi się plan, ale nie każdy Bank zrzuca odpowiedzialność spłacania bądź zaległości w spłacaniu kredytów przez klientów, na doradcó. BO NIE WAŻNE CZY ROBISZ PLANY I ŻE JEST TO I 200% JAK TWOI KLIENCI NIE SPŁACĄ RATY LUB BĘDĄ MIELI ZALEGŁOŚĆ NAWET MIESIĄC TO WIEDZ ŻE STRACISZ PRACĘ - taka polityka Prezesa, bo jak to ładnie nazywa " w Banku Pocztowym nie ma miejsca dla pracowników, którzy maja pecha". Bank Pocztowy to bardzo specyficzny Bank trzeba się nastawić na intensywne poszukiwanie klientów,bo jedyni jacy przychodzą "z ulicy" są przekredytowani albo w różnych bazach typu BR,BIG itd, ale na bieżących klientach spokojnie można było zrobić plany, jeśli zbudowało się z klientem tzw relację, bo plany w porównaniu do innych banków są małe, choć to już przeszłość, bo teraz z nowym systemem nie ma podziału na klienta znanego czy nieznanego i aktywni klienci którzy są od lat w BP już nie dostaną oferty na sam dowód. Co do pieniędzy nie jest źle jak robi się plany, ja na pensję nie mogłam narzekać i nie zdarzyło mi się, żeby wypłata niebyła zgodna z tym co wyliczyłam w kalkulatorze premiowym. Ale to co jest pewne w tym Banku to zmiany i brak stabilizacji, rotacje są ogromne,a po wprowadzeniu nowego systemu będą jeszcze większe, bo będzie jeszcze trudniej zrealizować plany, a wiadomo że w Banku dla podstawy się nie pracuje, ale to co jest najgorsze to obietnice zmian na lepsze a w rzeczywistości wychodzi inaczej, pracownicy są traktowani jak szczury korporacyjne a nie ludzie. Nikogo nie obchodzi Twoje zdanie a jak masz coś do powiedzenia robisz się niewygodnym pracownikiem. Nawet takich pracowników którzy robią plany miesiąc w miesiąc na poziomie 200% nie szanuje się i pozbywa, bez wcześniejszych sygnałów... Bank Pocztowy zmieniając system kredytowy, który jest stworzony dla za przeproszeniem idiotów, bo nie trzeba liczyć zdolności kredytowej, nie widać historii BIKu i to system decyduje czy klient dostanie kredyt czy nie, a my jako doradcy nie mamy informacji nawet dlaczego jest negat. Bank Pocztowy idzie w kierunku zatrudnienia "Pani Jadzi z warzywniaka" która będzie zadowolona bo dostanie pracę w Banku, co wielu ludzi nadal uważa za prestiż, a to czy "Pani Jadzia" zrobi plan to chyba Bank już mniej interesuje, bo takich co robią plany i zarabiają pozbywają się bez "mrugnięcia okiem". Co do samej specyfiki tej korporacji cóż trzeba liczyć się z panującym hałasem na Poczcie gdzie czasem jest tak głośno, że nie słychać klienta który siedzi po drugiej stronie biurka. Na zatrudnienie ludzi do ulotek też szkoda pieniędzy, więc doradcy biegają z ulotkami, z plakatami, do firm i gdzie tylko się da, żeby w ogóle pokazać ludziom że jest coś takiego jak Bank Pocztowy mimo że istnieje od 26 lat, no i nie zapominajmy o borykaniu się każdego dnia z tłumaczeniom ludziom z kolejki poczty, że my nie sprzedajemy kopert, czy też nie pójdziemy obsługiwać na poczcie bo jest mało Pań w okienku. To może być miejsce dla osób bez doświadczenia w bankowości, ale nie ludzi którzy wiedzą jak może wyglądać taka praca i że nie trzeba się godzić na traktowanie przedmiotowe.

Klaraaaaa
@Syśka

Zgadzam się w 100%, to jest pseudobank. Pracowałam tam prawie 2 lata. Takich fałszywych i dwulicowych ludzi jak tam nie poznałam nigdzie indziej. Bank pocztowy to bank, w którym bardziej doceniana i chwalona jest osoba, która nie ma pojęcia o bankowości, baaa, jedyna jej wcześniejszą pracą była np.kasa w hipermarkecie - (nie ujmuje nic paniom kasjerkom, ale chodzi mi o doświadczenie i wiedzę jeśli chodzi o bankowosc) niż osoba z wykształceniem kierunkowy, wiedza i doświadczeniem z zakresu bankowości tylko dlatego, bo "pani z kasy" dostała się jakimś cudem do tego banku i lepiej wciska kit klientom przez co ma lepszą sprzedaż, niż osoba która wie o co chodzi w pracy w banku. Mimo że klienci często są wprowadzani przez takie osoby w błąd, nie są informowani o podstawowych warunkach czy opłatach. Jeżeli nowy pracownik trafi do oddzialu gdzie pracują już dinozaury z kilkuletnim stażem, to nie ma szans przebicia. Jest taka walka o klienta, którego bardzo mało w banku pocztowym, że młody pracownik zostanie zaszczuty przez resztę ekipy, wytrzyma pół roku i odejdzie i tak jest w wielu oddziałach dlatego jest taka mega rotacja a dyrektorzy oddziałów nic z tym nie robią. Finansowo też kicha, najniższa krajowa podstawa lub nieco wyzej (zależy od stanowiska) premie jak zrobisz plan znacznie powyżej 100% są fajne, jak nie masz planu albo tylko na styk to premia wychodzi kilkaset złotych, ale zawsze na czas przychodzi na konto. Plusem jest jakiś tam socjal- multisport i lux med. Ogólnie nie polecam, wyścig szczurów w stylu PRL-U. Bank tylko obiecuję zmiany na lepsze, a w rzeczywistości wszystko się zmienia na gorsze ale co się dziwić skoro cały zarząd to PIS tak więc dobra zmiana musi być :).

Syśka
@Klaraaaaa

ja na zarobki nie narzekałam bo robiłam plany na wysokim poziomie, ale szacunek do człowieka jest bezcenny. Wyścig o klienta jest jak trafi się na kiepska osobę w placówce. Ale tak ludzi z doświadczeniem BP nie potrzebuje bo takie osoby będę wiedziały ile są warte, co daje konkurencja i że trzeba o swoje walczyć, a BP nie lubi ludzi, którzy mają coś do powiedzenia. Poza tym lepiej nie robić planów bo wtedy nie ma ryzyka trafienia na CZARNNĄ LISTĘ jeśli jakiś nasz klient będzie miał poślizg z płatnością w racie, no bo wg Prezesa nie ma miejsca w BP dla ludzi którzy maja PECHA (bo inaczej nie można nazwać tego czy klient zapłaci ratę czy nie- przecież dostają kredyty ludzie tylko ze zdolnością kredytową, nie nam chyba oceniacz czyjąś uczciwość )

BIONDA119
@Klaraaaaa

co ma do tego PIS ? CO TO ZA GLUPIE DYSKUSJE

fgfgh
@BIONDA119

wszystko. prezes msze w Licheniu organizowal. wypowiedzi typu: "Bóg Wam zapłać" itp. wszystko tylko nie rozwój banku. wiem co mówie, przepracowałam tam kilka lat. kasa dobra jak jest premia, podstawy na waciki

Agnieszka

@Ja ale zatrudniając się w Banku Pocztowy wiedziałeś, że jest mała baza klientów i są to głównie starsze osoby? Czy dopiero w trakcie pracy sobie to uświadomiłeś?

@Agnieszka

Serio...skończ swoje denne hr-owskie gadki, i nie mydl ludziom oczu, jaki to Twój parabank jest wspaniały. Kazdy kto tam pracował i pracuje wie jaki jest "bałagan". Co chwile nowe roatcje pracownikow, menagerowie ds wsparcia sprzedaży, którzy nie potrafią ogarnąć samych siebie, a wczuwają się we władców świata ;) koordynatorzy, ktorzy zamiast wspierać swoje zespoły gadaja na nich za plecami ;) nie no...rzetelny pracodawca roku ????

A ja wam powiem odnośnie sprzedaży, że jest taki Sprzedawca w korporacjach w oddziale Warszawa, który od roku nic nie sprzedał i ciągle pracuje. Jego dyrektor też ponoć na niczym się nie zna i też ciągle jest. Czyli da się nic nie robić i być.

Zostaw merytoryczną opinię o Bank Pocztowy - Warszawa

• Jak się pracuje w Bank Pocztowy?

Zobacz opinie na temat firmy Bank Pocztowy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bank Pocztowy?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bank Pocztowy?

Kandydaci do pracy w Bank Pocztowy napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bank Pocztowy