Idea Bank

Opinie o Idea Bank

Franz

Witam serdecznie. W przyszłym tygodniu idę na rozmowę o pracę na stanowisko Doradca biznesowy w placówce bankowej w Warszawie - Aleje Jerozolimskie 92. Proszę mi powiedzieć czy to call center czy "w oddziale"?

Róża

Pracowałam w Idea Banku 5 lat. Najpierw przez rok w sprzedaży telefonicznej, potem 4 lata w szeroko pojętych operacjach. Nie polecam pracy w tej firmie - przede wszystkim ze względu na bardzo subiektywny sposób awansowania (jak ktoś jest pupilkiem szefa, to dostanie awans). Firma nie ma jasno wyznaczonych etapów, w których można by wnioskować o awans. Ponadto wynagrodzenie jest na bardzo niskim poziomie. O podwyżkach można pomarzyć, zwłaszcza, że praktycznie co roku, w grudniu, są zwolnienia grupowe (na 5 lat mojej pracy 3 razy była grupówka). Rotacja jest przeogromna, ponieważ pracy jest sporo, natomiast nie bardzo jest komu szkolić ludzi. Porównuję tę firmę ze swoją obecną - branża podobna, tylko aktualnie pracuję w globalnej firmie. Nie ma co porównywać - zarabiam o wiele lepsze pieniądze, mam jasne postawiona kryteria awansowania, mam kompetentnych przełożonych. W obecnej firmie pracuję prawie 2 lata, więc zdążyłam ją już dobrze poznać. Nie poleciłabym pracy w Idei nikomu ze swoich znajomych lub bliskich. Pozdrawiam

Zainteresowana

Hej a jak z wynagrodzeniem? Podobno kiedys slabo placili pozniej lepiej a jak jest obecnie?

Myślicielka

Trochę zastanawiająca dla mnie jest sytuacja , że Idea Bank potrzebuje tak dużo nowych osób do pracy.! Czy to efekt powstawania jakiegoś nowego oddziału czy zupełnie cos innego? Jak się tu pracuje? Trochę martwią niektóre wpisy, chociaż wiadomo, że ludzie są różni!

Moni81

Paniom z posprzedaży przydałyby się komputery stacjonarne. Obecne laptopy to jakieś nieporozumienie.

Filip

Potwierdzam. Były już pracownik IB. Wysłany na bruk z dnia na dzień w ramach redukcji zatrudnienia i grupowych zwolnień. Taka jest specyfika pracy w korpo. Dzisiaj jesteś a jutro cię nie ma...

Joanna

Obecnie Idea Bank poszukuje Doradcy ds. Ofert Kredytowych. Z oferty pracy wynika, że zapewniają umowę o pracę, opiekę medyczną, kurs języka online oraz kartę Multisport, konkursy sprzedażowe z atrakcyjnymi nagrodami. Czy ktoś zastanawia się nad aplikowaniem do Idea Bank?

Monia

@lola89 Czy możesz napisać coś więcej w temacie zwolnień? Nie rozumiem Twojej opinii ponieważ Idea Bank ma aktualnie bardzo długą listę ofert pracy i coś mi nie pasuje. Wprawdzie pracuję w firmie od niedawna ale jest mi tu zupełnie dobrze a przecież początki zawsze są trudne.

lola89

jeszcze w lipcu pisaliście, że zwolnienia to plota...co powiecie po dzisiejszych informacjach?

Joanna

Zachęcam do zapoznania się z wywiadem ze Specjalistą w Zespole ds. Rozwoju Zasobów Ludzkich Idea Bank, który znajdziecie na stronie http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,476090,wywiad-anna-niewiatowska @Rafal82 czy byłeś na szkoleniu? Jak wyglądało?

Bergholz Wood

Czy masz finanse, potrzebujesz pożyczki, aby założyć firmę lub płacić rachunki? Oferujemy wszelkiego typu pomoc finansową, tak nisko jak 3% stopy procentowej, likwidując wynik kredytowy i ścisły czas trwania. oferujemy: Kredyty firmowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty samochodowe: Kredyty rolnicze, E.t.c Wnioskodawcy proszeni są o wypełnienie spodu i wróć do nas, aby uzyskać więcej informacji. Imię: Kraj: Państwo: Kod pocztowy: Kwota kredytu: Czas trwania: Płeć: Praca: Status: Numer telefonu: Alternatywny adres e-mail: Preferencje językowe: Zainteresowane osoby powinny ubiegać się o więcej informacji, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: (bergholzwood@outlook.com) Najlepsze pozdrowienia Pan Bergholz Wood Dyrektor Generalny / MD Bergholz Wood Loan Pożyczki Firmą Inc USA Kontakt (bergholzwood@outlook.com)

Rafal82

Wybiera się ktoś na najlbsze szkolenie w wa wie ?;)

Myśliciel

Wszyscy wiemy, że praca w banku jest jednak bardzo odpowiedzialna. Nie wszyscy nadają się do tego typu firm, dlatego pewnie takie rotacje? Duże znaczenie ma również wysokość zarobków, czy w banku macie dość dobrze?

Obecny

Ktoś kto pisze negatywne komentarze moim zdaniem poprostu nie nadaje się do sprzedaży i próbuje się lepiej poczuć smarując na tego typu portalach. Moze to wina przelozonego ale jego zazwyczaj mozna zmienic jesli faktycznie podchodzisz do pracy powaznie i to widac to wszystko jest mozliwe. Może się nie podobać praca owszem, możesz ja zmienić. Ja pracodawcę polecam. Można godnie zarobić, atmosfera też jest fajna, przynajmniej w moim przypadku.

Jolka
@Obecny 13.09.2017 20:33

Tak możliwe, że ja się nie nadaje do sprzedaży i otwarcie o tym mówiłam koordynatorowi, że to nie jest praca dla mnie gdzie połowę swojego czasu pracy spędzam na tym, że ludzie nie odbierają albo zrzucają połączenia. Czy próbuję się lepiej poczuć ? - otóż nie. Ten bank jest mi obojętny, piszę tylko o własnym doświadczeniu pracy na depozytach. Nie wypowiadam się o innych działach, nie mówię, że mają denne i złodziejskie produkty. Piszę jaka jest polityka. Do każdej swojej pracy podchodziłam bardzo poważnie. Na tyle poważnie, że zostawałam po godzinach mimo, że są one bezpłatne tylko dlatego, że obiecałam to osobie, którą miałam po drugiej stronie słuchawki. Stwierdzam, że się to nie kalkuluje. Kwota premii za target nie jest adekwatna do wysiłku i godzin spędzonych ponad normy czasu pracy. Dlatego zmieniłam pracę i jestem z tego zadowolona. Nie mam czasomierza przerw, nie muszę się stresować, że za długo czekam na mikrofale i czas leci, albo , ze za dużo kawy w siebie wlałam i mi nie starczy czasu na skorzystanie z toalety. Mam stałą pensję i płatne nadgodziny i nie musze się stresować czy dam radę przeżyć od wypłaty do wypłaty

Joanna

@Jolka czy wiesz może z jakiego powodu pracownicy odchodzą? Rozumiem, że powodem Twojego odejścia było niskie wynagrodzenie? Czy ktoś odszedł jeszcze z takiego powodu? @Grażkadlaczego nie pracujesz już w Idea Bank? Czemu nie chciałaś podpisać kolejnej umowy?

Mania

Zastanawiam sie dlaczego macie negatywną opinię o firmie? Czym są spowodowane takie działania firmy?

Jolka

Tez odradzam. Szukają ludzi bo ludzie odchodzą. Ja na umowie próbnej poszłam w ostatnim miesiącu na l4. Na depozytach byłam. Z 6 osób 3 już odeszly, jak dalej wygląda nie wiem bo tam już nie pracuje i nie z każdym ze szkolenia mam kontakt. Praca mało ambitna. Ciężko wypracować 3h pracy. Ludzie często rezygnują z lokat. Nigdy jeszcze jak pracuje nie dostałam tak małej pensji a aktywna zawodowo jestem 8 lat. W okresie pobytu na l4 też miałam jazdy. 1 zwolnienie było na papierze dwa elektronicznie. 4 razy byłam u lekarza po kolejne duplikaty l4 do tc albo ib bo ciągle się gubiły ginęły co tylko było dodatkowym stresem. Koordynator wiedział że chce odejść ale nie przyjmował tego do wiadomości - chyba że mu to odpowiednio uargumentuje na @ . Wracając do l4 oczywiście wyszło tak że wszystkie duplikaty musiałam osobiście dostarczyć do kadr obydwu spółek i brakującą część wypłaty otrzymam przy kolejnych rozliczeniach czyli za miesiąc. Firma duża ale bardzo niepoważna dobrze że większość rzeczy mam @ załatwianych bo zapewne nigdy bym nie zobaczyła wynagrodzenia za ostatni miesiąc oraz zapewne nie miałabym usprawiedliwionej nieobecności

Grażka

Lento otóż w tej pracy już nic nie robię. Nie podpisałam kolejnej umowy. Postąpiłam fair wobec idea banku a wobec siebie nie do końca ok bo straciłam tylko swój cenny czas. Domyślam się że są ludzie którzy wierzą że coś zawdzięczają tej firmie. Otóż tak nie jest. Sprzedaż jest specyficzna idp mnie to całe podejście corpobiurwy i żenującego couchowania nie przemawia . Takie są fakty. To nie jest ani pierwsza ani ostatnia firma w której pracowałam. Jestem świadoma rynku pracy i nie wierzę w denna paplaninę na zadnym forum czy na wtorkowych spotkaniach z trenerem

Mądrala

Wszyscy wiemy jaka jest praca w banku. Często zdarzają się sytuacje stresujące, wymagające pełnej koncentracji i może nie wszyscy to wytrzymują? A jeśli chodzi o Idea Bank to należą do dobrych pracodawców, dlatego sadzę że czasami przerasta nas praca.

Aga29

Mają i ciągle przyjmują ludzi na nowe stanowiska, na stare zresztą też. U nas sporo nowych osób jest.

Marzena

Maja sporo nowych ofert pracy? Wygląda że się rozwijają.

Lento

Sorry Grażka, ale skoro to nie praca dla inteligentnych to co w niej robisz? Poprawianie sobie humoru pisaniem w taki sposób o ludziach, którzy z nami pracują jest słabe po prostu.

Waldi

Praca w banku należy do gatunku stresogennych i idąc do takiej firmy musimy być tego świadomi. Nie ma innej rady!

Grażka

pracuję w tej instytucji ponad 3 miesiące. pracuję na sprzedaży lokat, ładnie się nazywa doradca ds inwestycyjnych i depozytowych. Na tym zakończę piękność tej firmy :) jeżeli chodzi o firmę to najniższa krajowa czyli 2100 brutto jak masz szczęście i zatrudniłeś się na początku miesiąca to po dwóch miesiącach wpadnie Ci do pensji dodatkowe 1000 brutto ( tak po 2 miesiącach, gdyż w pierwszym sprzedajesz w kolejnym rusza produkt i ten klient , który Ci się nie wysypał i wziął produkt to po przeksięgowaniu po dwóch miesiącach masz tą super dodatkową premie ) oczywiście możesz mieć ten tysiąc plus 0,04% od sprzedaży bądź bez tysiąca 0,07% od sprzedaży ( przypomnę że zbawienny tysiąc jest tylko przez 5 pierwszych miesięcy. Jeżeli chodzi o sprzedaż to dział obsługi stara się bardzo aby Ci odjąć od tego jeszcze procenty. Jak nie masz targetu to dostajesz 0,02% od sprzedaży nawet jak zabraknie Ci złotówki. trzeba mieć minimum 3h przegadane. Niby mało ale jak ludzie każą spie*****ć to ciężko to wyrobić, nikt nie przyjmuje do wiadomości , że masz prawie 200 tel dziennie, mają być 3h i już zawsze można brać nadgodziny, które oczywiście NIE SĄ PŁATNE :D . Atmosfera ok ludzie spoko chociaż czasem da się wyczuć , że cotygodniowe couchingi sprzedażowe wyprały im mózgi. Praca dobra dla maturzystów i studentów. Dla ludzi z ambicjami odradzam. Koordynatorzy niby ok , ale na głębsze tematy nie pogadasz to nie praca dla ludzi inteligentnych z ambicjami i takich co chcą zarabiać godne pieniądze. Jak ktoś ma gadkę sprzedawczyka to polecam, chociaż człowieku nawijkę załapiesz z kimś raz dziennie przez telefon....

Mania

Słyszałem, że firma ma wprowadzić jakieś zmiany i zastanawiam się ci to może być? Może ktoś już coś wie?

Rafał82

Jordan
@Rafał82 18.08.2017 19:01
Dzwonił do mnie kierownik ze się dostałem ale jeszcze ma ktoś dzwonić z hr spotkaliście z czymś takim?...

Tak, pewnie zadzwonią na dniach. Czekaj spokojnie. Jak masz potwierdzone to odezwą się na pewno. ;)

Jordan
@Rafał82 18.08.2017 19:01

Myśliciel firmowy

Jak komuś jest ciężko tu pracować może iść na bezrobocie. W tak porządnej firmie pracownicy na kasie mają swoje przerwy i klient o tym wie. Bzdury możecie mówić w domu a nie na forum. To tylko świadczy, że ktoś was podpuszcza do pisania tych bzdur!!.

Gugi

Zgadzam się z opinią o stresie. Odpowiedzialność za pieniądze, sprawy klientów, to zawsze stres. Z drugiej strony ja lubię to co robię. No co poradzę. :)

Nieke

Osoby obsługujące kasę powinny mieć wyznaczone godziny na przerwę, o ktorych powinni byc poinformowani klienci. Bywa ze przez caly dzien taka osoba nie ma czasu wyjsc cos zjesc bo kolejka nie ma konca.

Mędrzec

Każdy dorosły człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że w banku jest mocno stresująca praca. Nie wszyscy odnajdują się w takiej firmie jak Idea Bank, dlatego może zmienić pracę na bezstresową i wszyscy będą zadowoleni.

Kuman

Net to net. Ludzie wpadają rozładować frustrację, szkoda tylko bo potem ta opinia zostaje..

Uszat

Już samo to, że przedstawiasz się jako Paweł a piszesz jako dziewczyna, daje wiele do myślenia na temat wiarygodności opinii. ;) Chyba ktoś sobie nie poradził...

Paweł

Nie polecam, najgorsza praca jaką kiedykolwiek miałam. Nakładają kosmiczne plany, niby "koordynator" ktoremu do koordynatora daleko wydzwania po kilkanascie razy dziennie z pytaniem "i jak tam dzis?"- pierdolca mozna dostac. Wymagaja niemozliwego, co jakis czas sa durne szkolenia ktore nie sa zrozumiale dla kogos kto nie siedzi w branzy 10 lat. Zarobki marne, podstawa 1800 + premia ktora ciezko wyrobic. Robia z pracownikow [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Przelozeni z brakiem kultury. Odradzam!!!

Amaro

Ta, średnio co pół roku ktoś puszcza plotę. Nie ma się co przejmować tym. ;)

Obecna

Idea Bank ma na tyle długą listę ofert pracy, że z pewnością nie będą zamykać oddziałów a mogą jedynie otwierać nowe. Mnie odpowiada praca w firmie pod wieloma względami!

ktoś
@Obecna 23.07.2017 17:01

właśnie się zamykają oddziały- redukcja kosztów

adam

Ostatnio mnie znajomy z wawy straszył zwolnieniami, podobno zamykają placówki - coś słyszeliście?

Mądrala

Praca w banku jest stresująca i dość odpowiedzialna. Jeśli ktoś nie widzi się w takich warunkach niech nie pracuje.

Zdrowy rozsądek

Komuś przyszło do głowy, że może to pracownicy chcą wypłatę a nie chcą pracować? Polecam dać coś od siebie i skupić się na swoim rozwoju, poprawnym wykonywaniu obowiązków. Jeżeli się później okaże, że w firmie jest źle, zawsze możecie z niej odejść i dostać lepszą pracę - w końcu ciągle pracowaliście nad sobą i rozwijaliście się? Dużo łatwiej jest bruździć na firmy niż spojrzeć na siebie krytycznym okiem i wziąć się za siebie. Polecam przemyśleć. Pozdrawiam. Jeżeli ktoś się poczuł urażony, powinien przeczytać od początku tyle razy, aż zrozumie co napisałem. Podpowiem na wszelki wypadek, że nie chodziło o obrażanie kogokolwiek.

Belzebub

Czy ktoś ma wiedzę dlaczego oferta pracy jest tak długa? Czy to jakieś nowe projekty czy nowe oddziały otwierają? Czy doradca klienta może zarabiać w Idea Banku godziwe pieniądze, proszę o kilka informacji.

Jaha

Nie wypłacają wypłaty na czas

zdecydowanie nie

Posprzedaż- na rękę ok 2000 zł. Oferta banku i regulaminy są tak wyborne, że codziennie przychodzi sporo niezadowolonych klientów, żeby na Ciebie pokrzyczeć, bo np dostał wezwanie do zapłaty za niezamknięty przez kilka lat rachunek, o którym zapomniał/założył do dawno spłaconego kredytu i miał być zamknięty, a bank po uzbieraniu się znaczącej sumy lubi się upomnieć -Twoją rolą jest przyjąć stos obelg i zazwyczaj pisemną reklamację. Do zakresu obowiązków zalicza się również: obsługa kasowa (wpłaty/wypłaty/przelewy itd.)- zależnie od dnia miesiąca, czasami przelicza się dziennie grube setki tysięcy zł (oczywiście na własną odpowiedzialność, za błędy płacisz swoimi zł), przyjmowanie wszelkich dyspozycji, pełnomocnictw itp. - ot specyfika "przyjemniej", dobrze płatnej pracy w Idea Banku. A jeżeli chodzi o ścieżkę rozwoju , to proponuję z niej skręcić przy pierwszej, pewnie lepszej okazji. pozdrawiam

Anna

Do wczoraj powinni wypłacić prowizje dodatkową 1000 zł zgodnie z umową. Podobno jakis błąd w systemie i powiedzieli ze zapłacą do końca miesiąca skandal. Uwaga nie wypłacają prowizji!!!

Falcon

Jak się będziesz wyrabiała z robotą to nie ma powodu zostawać.

Nowo przyjęta

A ja mam inne pytanie ;) Czy ktoś w ostatnim czasie przeszedł pozytywnie całą rekrutację i wybiera się na 2 tygodniowe szkolenie w Warszawie które zaczyna się 17.07 ? Co do rekrutacji jestem bardzo zadowolona, ludzie bardzo mili. Myślę, że dostałam ciekawą ofertę wynagrodzenia. Jedyne martwi mnie to zostawanie po godzinach, ale mam nadzieje, że u mnie nie będzie się to często zdarzać.

ktoś
@Nowo przyjęta 07.07.2017 16:59

zostawanie po godzinach jest na porządku dziennym i to standard, oczywiście za to nie płacą

Onyx

Jak chcesz zarobić, a się nie narobić to pewnie nie. W przeciwnym wypadku da się. ;)

Onyx

Marek

Zastanawiam się czy na stanowisku mobilnego specjalisty ds. finansowania przedsiębiorstw można godziwie zarobić? Może ktoś ma wiedzę i mógłby się podzielić? Jakie warunki stwarza firma dla tego stanowiska? Interesuje mnie bo słyszałem o banku sporo dobrego.

Joanna

@Myślicielpiszesz, że polecasz innym pracę w Idea Bank. Dlaczego? Chętnie dowiemy się co sprawia, że w Twoich oczach ta firma jest godna polecenia. Jakie są dla Ciebie największe plusy pracy w niej?

Myśliciel

Myślę, że jak firma planuje silna rozbudowę to potrzebuje więcej osób i tak pewnie jest w Idea Banku.

Myślicielka

Jaki jest powód, tak długiej listy ofert pracy? Może ktoś ma wiedzę o tym i mógłby podzielić się z pozostałymi? Mam aplikować do oddziału w Warszawie i dlatego interesuje mnie wszystko o firmie. z góry dziękuję.

Zostaw opinię o Idea Bank - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Idea Bank