Opinie o Idea Bank S.A. w Warszawa

Domeną banku jest obsługa finansowa małych podmiotów gospodarczych; mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Sukcesy: - Najlepszy bank dla firm 2015 magazynu Forbes pod względem oferty, jakości obsługi klienta i innowacji - Najlepszy bank dla mikroprzedsiębiorców w plebiscycie Portfele Wprost 2015 - Najszybciej rozwijający się bank w rankingu Gwiazdy Bankowości Dziennika Gazety Prawnej i PwC - Zwycięstwa w wielu międzynarodowych konkursach m.in. Efma Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards, BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards, Edison Awards, Stevie Awards, Best in Biz, European Business Awards.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Idea Bank S.A. w Warszawa

specjalista ds sprzedaży ide bank - wiecie na czym polega praca na tym stanowisku ? cos w stylu call center ?

@Adam

A w ogłoszeniu nie masz opisu stanowiska? Zwykle takie rzeczy podają w ogłoszeniu po prostu. Zerknij, może jest zakres opisany. :)

@Marek

@Marek No właśnie w tym konkretnym nie ma. Jest tylko ogólnikowo napisane, a w zakresie tylko pozyskiwanie klientów. Bez podania w jaki sposób ma to wyglądać, stąd moje pytanie. Więc to takie call center ? I podstawa to 2 tys brutto ?

@Adam

Trudno odpowiedzieć nie mając ogłoszenia przed nosem, ale to zależy gdzie trafisz, bo doradcy też zajmują się sprzedażą i pozyskiwaniem klientów. Moim zdaniem powinieneś dopytać.

Joanna

Czytaliście już wywiad z przedstawicielką firmy Idea Bank? http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,476090,wywiad-anna-niewiatowska Co myślicie o stosowanych przez firmę systemach motywacyjnych?

Rybak

Ogłoszenia na doradców pojawiają się cały czas, więc co ci szkodzi aplikować. A o resztę to się wypytasz jak zaproszą.

Dawid

Czy praca dla doradcy klienta w Idea Banku jest jeszcze do wzięcia? Fajny bank i chętnie bym popracował? Ile taki pracownik może zarobić? Jakieś dodatki?

Doradca inwestycyjny

Była pani rekruterka plus jeden z koordynatorów . kazali mi sprzedać wycieczkę w Sopocie w czasie ferii i zniechęcić do wakacji na Karaibach. Ogólnie przebiegło to zabawnie. dostałam info że podstawa 2100 plus 1000 wszystko brutto do tego procent od sprzedaży w skali 1%. Było to jednak troche naciągane wszystko.....

zadawali pytania w stylu co wiem na temat inwestowania i czy wiem na czym polegają lokaty i jakie rodzaje lokat znam, w odpowiedzi usłyszałam , że bardzo dobrze znam temat, pyrtali o doświadczenie w obsłudze klienta. Ogólnie profesjonalizm był wg mnie na bardzo słabym poziomie i wyczułam, że biora każdego, podjęłam prace tylko dlatego aby doświadczyć jak to jest w sprzedaży i zdobyć nowe doświadczenie

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
ciekawy

Czy wie ktoś może, czy działa jeszcze call center idea banku w Lublinie? Przyjmowali tam na stanowisko m. in. Doradca ds. Kredytów Online i inne. A dawno nie widziałem już żadnej oferty pracy. tak się zastanawiam bo kiedyś miałem stamtąd ofertę pracy, ale wtedy zrezygnowałem i jestem ciekawy czy jeszcze działają czy może już wszystko przenieśli do Warszawy.

Mateusz

To chyba bardziej pytanie do kadr. :) Oni mają najbardziej aktualne info w tej sprawie. Zapraszamy. ;)

Martusia

Mam pytanie czy etat asystentki w dziale sprzedaży jest aktualny? Bardzo bym chciała dostać się tu do pracy bo słyszałam dobre opinie o nich. Ile można dostac na początek?

jan
@Martusia

minimalną krajową :)

o nie
@Martusia

Pracowniku nie wybieraj tej pracy... a na pewno nie na posprzedaz.... to jest (usunięte przez administratora) nie bedziesz mial zycia, godziny nieciekawe 10-18, a i tak musisz bycno 9:30/40 aby przygotowac stanlwisko pracy bo siedzisz na kasie, bo musisz 1000maili przeczytac, odebrac juz 10telefonow z rana, a i tak zrobisz cos co pozbawi Cie dalszej wspolpracy... Klient ma prawo byc rozczarowany i niegdziwy wobec zasad jakie panua w tym banku, jednak wszelkie zale zostaja wylane na Twoja glowe... Psychicznie mozna sie zajechac... Placone masz do 18stej, ale i tak siedzisz prawie do 19stej nie wyjdziesz do poki sie nie rozlizysz z dnia! I jaki jest sens? Zapomnij o zwrocie za nadgodziny...ciezko je odebrac, a co dopiero wywalczyc! Szanuj swoje zdrowie i nie pracuj w Idea Banku...

Maja

Mam dobre zdanie o banku, ale tam jest praca odpowiedzialna i jeśli ktoś chciał sobie posiedzieć 8 godzin to niestety będzie niezadowolony.

Kawek

A ja jako klient i pracownik Idea Bank też oceniam pozytywnie. W maju stuknie mi rok.

IT-resource

Ja się tylko odniosę głównie do rekrutacji. Jako klient Idea Banku nie mam powodu do narzekań - jestem raczej zadowolony z konta w banku w tym zakresie w jakim go wykorzystuję. Ale jeśli chodzi o rekrutację to jedna z tych firm, która potrafi się odezwać do potencjalnego pracownika po ponad 2 miesiącach od wysłania CV, a samej rozmowie rekrutacyjnej, firma nie potrafi, mimo zapewnień, dać jakiejkolwiek informacji zwrotnej. Jednak jak wystawia się to samo ogłoszenie o pracę po kolejnych 2 miesiącach, to pracownik może się domyśleć, że jednak nie jest brany pod uwagę do zatrudnienia. Po samej rozmowie miałem wrażenie, że warunki zatrudnienia jednak są gorsze niż w obecnej pracy (chodzi tu raczej o wszelkie dodatki pozapłacowe). Nie odnoszę się do podstawowej pensji, która miała być tematem kolejnej potencjalnej rozmowy z przełożonymi. Jeśli chodzi o IT, to sądzę, że firma proponuje warunki raczej średnie, a sama rekrutacja nie wygląda do końca profesjonalnie (rozmowa techniczna była w porządku).

Myśliciel
@IT-resource

Generalnie firma profesjonalna , warto tu pracować. Taki też mam zamiar i jeśli stok ma wiedzę inną proszę omacje. infor

Patrycja

Ja dopiero niedawno zaczęłam pracę, ale nie mam takich odczuć. Mam nadzieję, że jednak będzie ok, bo póki co praca mi się podoba.

Karol

Pracowałem tam kilka lat temu i wiele się nie zmieniło, no może poza zlikwidowaniem stanowiska kasjera. Ogólnie praca jak to w banku - liczy się sprzedaż. Nie wyobrażajcie sobie, że będziecie doradcą klienta jak to ładnie bank nazywa. Nie będziecie mu doradzać, a próbować wcisnąć produkt. Tak jak na bazarze - masz owoce i warzywa (często gnijące, ale przykryte świeżymi) i chcesz je sprzedać za wszelką cenę. Zarobki były i z tego co wiem nadal są wysokie, ale tylko dla tych którzy mają gadane, kontakty, brak skrupułów i sporo czasu. U mnie w oddziale była osoba zarabiająca po 20 tys. zł miesięcznie. Natomiast nie dajcie się zmanipulować, że tak może każdy tzn. teoretycznie może, ale w praktyce są to jednostki wybijające się z masy pracowników bazujących na podstawie (te kilka lat temu to było nieco ponad 1000 zł na rękę, a trzeba było jeszcze opłacić ubezpieczenie zdrowotne, czyli ok. 200 zł) i ochłapach z prowizji. Atmosfera zależy od oddziału, u mnie było raczej miło, ale presja sprzedażowa dopadnie każdego, komu nie idzie przynajmniej dobrze. Plany do realizacji, ale jak nie masz kontaktów (jakiejś bazy klientów z poprzedniej pracy, znajomych znajomych itd.) i trochę szczęścia na początku to wypadasz z gry tzn. call center nie umawia ci spotkań. A że klienci umawiani to często BIK E albo bez działalności gospodarczej to już inna sprawa, ale wiadomo - kwiatki się zdarzają. Czasem klient z ulicy się trafi i wpadnie prowizja. Niestety je ogromne parcie na "doklejki" i kredyt bez jakiejś inwestycji w postaci tzw. regsa lub czegoś podobnego nie przejdzie. I tak gość dostaje kredyt 15 0000 zł, a ty masz go namówić, aby 5 000 zł wpłacił na program regularnego oszczędzania, a potem co miesiąc przez 10 lat wpłacał np. po 300 zł. Na porządku dziennym było składanie wniosku z taką doklejką, a klient informowany był dopiero w momencie podpisywania umowy - albo bierze z inwestycją albo nici z kredytu. Ludziom się śpieszyło, nie mieli czasu bądź szans w innym banku, więc często brali, a potem były jazdy jak przychodzili i się kłócili, że to nie tak miało być itd. Najgorsze było to, że osoby, które sobie nie radziły nie dostawały wsparcia i np. "pomoc" polegała daniu wyeksploatowanej bazy do obdzwonki. Także jak ktoś lubi pracować dużo i intensywnie, kontakt z ludźmi i nie ma problemów ze sprzedażą słabych produktów oraz kłamaniem w żywe oczy to śmiało aplikować. Tyczy się to większości banków, żeby nie było, że tylko Idea taka zła, choć akurat produkty mają wyjątkowe marne, a broszury dla klientów dość perfidnie zakłamane. Zarobki potencjalnie bardzo wysokie, ale trzeba na to czasu i sporo poświęcenia. Fajnie mieć już jakieś doświadczenie i bazę klientów.

Odradzam
@Karol

Ellaa
@Odradzam

Witam. Możesz napisać czy 3000 brutto na pisprzedazowce można wywalczyć ? Mam rozmowę i chce wiedzieć czy jest sensvtam iść. Mam duże doświadczenie.

nie
@Ellaa

nie

Rozmowy kwalifikacyjne wyglądają teraz różnie i często stosowane są różne "sztuczki", żeby lepiej przyjrzeć się kandydatowi. Poza tym skąd wiesz, że odpowiadasz dobrze? Oni mają swoje jakieś tam założenia i sama nieraz na rozmowach uważałam, że odpowiadałam dobrze, a okazywało się inaczej. Już nie wspominając o róznych pytaniach od czapy i dziwnych "zadaniach", które totalnie nie wiązały mi się z danym stanowiskiem, ale wiązały się rekruterom. :D Rozumiem rozczarowanie, no ale nie oceniałabym pracy na podstawie samej rozmowy, bo do samej pracy nie dotarłeś, więc co możesz wiedzieć i powiedzieć o niej? A gdybanie, że stanowiska dostają tylko synowie itp. to wybacz, ale jest trochę słabe... Nie jestem niczyją córką a rozmowę przeszłam i już pół roku pracuję, więc chyba nie do końca jest tak jak piszesz.

@Monika

Mówię o wyższych stanowiskach. Odpowiadalem tak jak mnie uczono na studiach więc widocznie pan rekruter jest mądrzejszy od profesorów uczelni wyższych :) nie napisałem że nie dostałem tej pracy bo jeszcze nie było wyników rekrutacji, jednak jakbym dostał propozycję to jej nie przyjmę. Zresztą od samego początku byłem do tego nastawiony sceptycznie po przeczytaniu opinii z tego serwisu, także za bardzo się nie przygotowywałem do tej rozmowy i bardziej poszedlem tam z ciekawości niż z jakas nadzieją na pracę :)

NIE polecam Idea Banku w Białymstoku. Rozmowa kwalifikacyjna to jakaś kpina - odpowiadasz dobrze na zadawane pytania, to rekruter (którym de facto jest chyba dyr. oddziału) kręci głową i mówi co innego. Poza tym chyba wciela się w rolę profesora na uniwersytecie i jest gotowy wpisać się do indeksu, bo rozmowa wygląda jak egzamin ustny na uczelni. Przyczepia się do schludnego stroju mimo, że sam wygląda jak klaun w cyrku. Nie dziwię się tylu negatywnym opiniom o pracy w tej firemce. No i to chyba prawda, że góra w tej firmie to małolaci którzy robotę i stanowisko dostali za bycie synem kogoś ważnego w firmie.

Othman

Każdy sobie jakoś radzi, ale z tą przypadkowością to trochę przesadzasz. Są przecież wymagania, które trzeba spełnić, żeby się dostać więc nie jest to praca dla każdego.

Dertss

Cóż, dziwne rzeczy tu piszecie, aż mam wrażenie, że nie rozmawiamy o tym samym banku. Mam dużo, dużo wyższą podstawę, niż to, co piszecie, a oznacza to, że wszystko zależy od doświadczenia potencjalnego pracownika. Atmosfera pracy to coś fantastycznego, bałagan? A no jest, dla sprytnych do wykorzystania :) czujesz, że coś się dzieje, nie siedzisz i nie pierdzisz w stołek. Już w drugim miesiącu pracy miałam zrobiony plan, bez większego wysiłku i teraz nie ma sytuacji, aby tego planu nie było. Olbrzymia pomoc ze strony kadry zarządzającej. Prawda jest taka, że to jest sprzedaż i nikt za brak pracy nie będzie głaskał po głowie. Nawet gdy nie robisz wyniku, a pracujesz jak należy, nikt ci głowy nie urwie. Dla mnie bomba!

Montenegro

Zgodzę się. Wiele osób tak robi, bo to dobry początek, żeby nabrać doświadczenia i nauczyć się cierpliwości do klientów. A oni jak wiadomo... potrafią być zaskakujący. ;)

Montenegro

Ale co Cię konkretnie dziwi, bo trochę ciężko zrozumieć z wypowiedzi. Ludzie tak pracują. Lekko nie jest, ale to są targety do zrobienia, jak nabierzesz wprawy i się sprężysz.

ola

Hej byłam na rozmowie rekrutacyjnej i przeszłam ją pozytywnie. Mimo to zastanawiam sie. Praca miałaby być dla idea banku 1/16 i taxe care 1/16 plus własna działalność. Podstawa netto to 2000zl plus prowizja. Dodatkowo laptop i tel służbowy. Nigdy nie pracowałam na takich warunkach i bardzo mnie to dziwi. Jak myślicie na ile to jest realne? Po 3 miesiącach pracy jeśli się zrealizuje cel to dostajemy awans gdzie podstawa wynosi 3 tys plus prowizja, kolejne 3 miesiące i spełnione cele = kolejny awans i podniesienie podstawy? Wygląda wszyto pięknie w porównaniu do innych ofert i rozmów na których byłam.... Nie wiem czy ufać takim źródłom jak internet przecież tu każdy może napisać co chce. Ale jednak chciałaby poznać Waszą opinie. Co myślicie ? Na ile to jest realne?

oszukany

Doradca ds. Kredytów Online.. na rozmowie o pracę jest mowa o etacie 3000zł brutto + prowizja. Faktycznie na umowie jest wpisane 2000zł brutto. Razem ze mną zostało dzisiaj oszukanych ok.10 osób. Firma tłumaczy się, że zostaliśmy źle poinformowaniu przez osobę rekrutującą. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem jest to celowa praktyka tego banku i regularnie w ten sposób oszukiwani są ludzie. Już wiem dlaczego jest tak często rekrutacja na to stanowisko. Dzisiaj był mój pierwszy i zarazem ostatni dzień szkolenia w tej firmie. Szczerze odradzam na przyszłość aplikować do tej instytucji.

Zły
@oszukany

Kolego, popracuj miesiac i na L4, oni Ciebie to Ty ich. Nie Ty zaczales zabawe.

Zostaw merytoryczną opinię o Idea Bank S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Idea Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Idea Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Idea Bank S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Idea Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Idea Bank S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Idea Bank S.A.