Opinie o Solinea w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Solinea. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Solinea o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solinea w Poznań

Ostatnio o rozmowie rekrutacyjnej tutaj pisał ktoś jeszcze w 2019. Niestety kandydatka została odrzucona i to w dość nieprzyjemny sposób. Był może ktoś niedawno na rozmowie u nich? Dalej są dwa etapy? I jak ogólnie wygląda? Feedback wciąż jest tylko poprzez portal, gdzie się aplikowało?

@Gośka

Naprawde nie masz czego żałować, firma jest od a do z porażką. Mnie zatrudnili, po czym na szkoleniu przyjeżdża Pan Radzio, wielki prezes, nikomu się nie przedstawia, ale siada do obiadu gdzie wszyscy inni dostaja MIELONEGO z burakami a on zamawia z karty, bo przecież nie bedzie jeść tego co plebs. Jadac na meeting dostajesz info, że masz przywieść wódkę. Udaja wielkich profesjonalistów a tak naprawdę firma patykiem pisana, dno.

Mogę prosić o informacje dotycząca stanowiska: Przedstawiciel medyczno-farmaceutyczny, Ilość wizyt, czy plany realne, jakie podejście klientów do firmy i produktów, jak sytuacja z GPSem i autem do użytku prywatnego?

@kaktus
@Kandydat

Zalezy na jakiego kierownika regionalnego trafisz. Jeden zrozumie, wspiera, drugi mobbinguje i czujesz sie jak najwiekszy szit. 11 wizyy lek i 2 apteczne, ale wymagaja wiecej. Poza tym prava od 8-16 i nie masz w to wlicoznych dojazdow zadnych wiec wymagaja pracy po 12h. GPS nie ma, ale masz kilometrowke do rozpisania i mozesz uzywac auta sluzbowego do 1000 km na msc w celach prywatnych i oczywiscie benzyna we wlasnych zakresie.

Aaa
@Kandydat

10 lekarskich 2 apteczne . Brak planów bo brak premii. Gps w tablecie . Możliwość do użytku prywatnego tylko trzeba zatankować. Praca od 8 do 16 nawet jak szybciej zrobi się wizyty . Większość to suplementy .

Rudy Nowy wpis
@Aaa

Aktualnie, geniusze zwiększyli liczbę wizyt do 13 lekarskich plus dwie apteczne, myśląc że ludzie będą rzetelnie wykonywać swoją pracę. Firma leci po równi pochyłej. Omijać z daleka.

Czy pracodawca Solinea motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Kulsa Nowy wpis

Firma nie radzi sobie z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Działa na modelu (usunięte przez administratora). Uchlać na szkoleniu i poganiać w terenie batem. Zero wsparcia od kierowników (brak kompetencji), zero przesyłu informacji, przedstawiciele są jak dzieci we mgle. Nikt nic nie wie, lub dowiaduje się pocztą pantoflową od innych przedstawicieli (głuchy telefon) Przekazywanie informacji służbowych w weekendy przez kierowników na prywatnego Messengera. Można by wymieniać długo... Jedyne co Ci da ta firma to doświadczenie w wielu specjalizacjach.

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Solinea? Dodali nowe ogłoszenia 18 czerwca na Pracuj.pl.

Alicja Nowy wpis

2 etapy rekrutacji z kierownikiem , który kompletnie nie ma o tym pojęcia. Nie ma żadnego przeszkolenia w tym temacie .

Wiecie może, czy w Solinea szukają chętnych na staż?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Solinea? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Przedstawiciel/ka farmaceutyczno-medyczny?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik ziemny, Drogowy, Firmy podwykonawcze - PRACA W BELGII
Brugia
Ready Construct NV sp zoo sp k
logo firmy Menedżer Produktu
Wiedza i Praktyka sp. z o.o.

@Ewa

Są lepsze firmy.

Weronika
@I30

nie wątpię... ale dlaczego tak uważasz? co w tej firmie aktualnie jest jeszcze nie tak?

@Weronika

Pensja na początek to 3500 zł . Jeśli chodzi o firmy farmaceutyczne to dramat na rynku. Brak możliwości awansu . Brak szkolen i wiedzy merytorycznej u niby kierowników. Nawet na początek nie polecam.

Pauli
@I30

Cześć....jakie np?. Wymień proszę 3.. Pozdrawiam, P.W.

Agata
@I30

Ta pensja 3500 to netto czy brutto?

@Agata

Pierwsze 3 miesiące to chyba 3 tyś netto, po tym czasie 3500 netto

@Pauli

Mam Ci pracę znaleźć? Czy kompletnie nie wiesz jak wygląda sytuacja na rynku farmaceutycznym :)

Grzegorz
@XY

To rewelacji nie ma. Dochodzą do tego jakieś premie albo benefity? Bo wiadomo że każdy dodatek cieszy.

zetor
@I30

Słyszałem,że ostatnio spore podwyżki podstawy i niezłe premie...Tak słyszałem, a koleżanka z FMCG szuka swojej pierwszej firmy farmaceutycznej i nie wiem czy Jej ofertę na przedstawiciela farmaceutyczno-medycznego polecić ?

Gośka
@Ewa

Ja byłam ostatnio na rozmowie u nich. Totalny brak profesjonalizmu. Rozmowa skończyła się po 15 minutach bo nie mam doświadczenia w branży stricte medycznej (mam za to doświadczenie w branży FMCG i sprzedawałem tez OTC) co było widać w moim CV - jasno to było napisane wiec po co ciągnąć ludzi na spotkanie na 15 min, niech CV czytają. Szkoda na nich czasu.

@Gośka

kandydat

Cześć, mam pytanko jaka jest obecnie podstawa dla przedstawiciela medycznego ?

Nie ma lepszych ofert ???

Jak jest z pakietem medycznym w Solinea? Można dołączyć rodzinę?

Olka

Nie ma pakietu medycznego.

Grzegorz
@Olka

Czy są inne dodatki z tytułu funduszu socjalnego lub motywacyjne premie, żeby podnieść wydajność pracowników?

@Grzegorz

Nie

Franciszek
@I30

To jak tu się motywuje pracowników? Sama podstawa to przecież za mało. ;/

Nie

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Solinea?

Sejo

Większość pracowników jest zwalniana przed dostaniem umowy na stałe...

Renata
@Sejo

Ciekawe :P A jak się sprawdzają to też są zwalniani? Ciężko w to uwierzyć i jaki byłby tego sens...

Gość 1000

Gość 1000
@Gość 12

3 tyś netto

Rozmowa

Byłam niedawno na rozmowie do firmy Solinea woj. podlaskie. Rozmowa bardzo miła ale bardzo krótka. Nie dostałam żadnych konkretnych informacji, usłyszałam jedynie że więcej dowiem się na 2 etapie jeśli się zakwalifikuję. Zostałam poinformowana, że niezależnie od wyniku dostanę informację mailowo bądź telefonicznie. Niestety telefon milczy a o tym, że moja aplikacja została odrzucona dowiedziałam się przez portal przez który wysłałam CV do tej firmy. Moim zdaniem jest bardzo nieprofesjonalne podejście do potencjalnego pracownika.

Zuzia

Pracowałam w firmie ok. 1,5 roku, odeszłam z własnej woli, nie zostałam zwolniona. Firma posiada swoje plusy i minusy, aczkolwiek w ogólnym rozrachunku - mogę polecić pracę w Solinei. Zacznę od tego, że pracując w tej firmie nie musisz poświęcać miliona godzin na bezsensowne tabelki, raporty etc. Pracy po pracy nie ma. Dostajesz sprawny sprzęt do pracy, tzn. telefon i tablet, a co do samochodu - nie ma gpsa, dodatkowo auto ma nienajgorszy silnik (ok. 120 k m). Pracowałam na terenie pomorskim i życzę wszystkim takiego kierownika, jakiego spotkałam w tej firmie. Ogólnie ludzie z całej firmy, tzn. biuro, inni przedstawiciele - super, poza kilkoma team liderami, którym się poprzewracało w głowach i myślą, że pełnią bóg wie jaką funkcję, ale są to sporadyczne przypadki, np. na ja swoja tl-kę złego słowa nie powiem. Minusem mogą być ciągle wprowadzane nowości (czasem aż ciężko za tym nadążyć), ale dostajesz masę próbek i ulotek, a do tego fajny budżet. Oczywiście promujesz same suple, to fakt, ale lepsze to niż 36724732 generyk, bo ich suple najczęściej są oryginalne. Co wyróżnia Solineę? Brak ciśnień i stresu, choć nie ukrywam, że czasami sypały się zwolnienia z niejasnego powodu, ale tutaj to też na dwoje babka wróżyła. Zwolniony pracownik nie zawsze przyzna się co ma za uszami. Także polecam Solineę, a jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w branży - jest to ZDECYDOWANIE najlepsza firma na początek.

Magdalena
@Zuzia

Zuzia, miło czyta się opinie o pracodawcy takie jak Twoja. Jest rzeczowa i zawiera wiele informacji. Chciałabym odnieść się do Twojego ostatniego zdania - dobra praca na początek, dla ludzi bez doświadczenia. A więc jakie wymogi trzeba spełnić by dostać się tu do pracy?

Daniel

Firma teraz potrzebuje pracowników? Może ktoś mi podpowie więcej szczegółów/

Ona

Witam Zostałam zaproszona na II etap rozmowy i mam się przygotować z produktu. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda ta rozmowa? Chciałabym wypaść na niej bardzo dobrze.

Girl
@Ona

Hej, jak poszedł Ci pierwszy etap, o co pytali konkretnie? Gdybyś mogła podać szczegóły rozmowy byłabym wdzięczna! :)

Ona
@Girl

Miła, profesjonalna rozmowa ;) Ale na II etapie mówią dużo więcej ;)

szkoleniowiec
@Ona

Jak ktoś prosi Cię, byś za tydzień przyjechała z wystukaną na blaszkę ulotką produktową - to odpuść sobie. Szczerze. Zmarnujesz czas i co udowodnisz? Że nie potrzebujesz szkolenia w firmie?

Iza

Jak aktualnie wygląda sytuacja w firmie Solinea? Czy praca jest ciężka, a warunki oferowane przez pracodawcę adekwatne do wykonywanych obowiązków? Czy są szanse na awans? Firma aktualnie posiada kilka ofert pracy kierowanych do osób z różnych części Polski. Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową: http://solinea.pl/kariera/

Martyna

Mam zamiar aplikować na stanowisko w dziale marketingu. Słyszałam sporo dobrego o firmie. Jak trudno jest przejść rekrutację?

romek

Super, że jest prywatna opieka medyczna @kozen i nawet dorzucają odpowiednie mulitsportu. Przecież o takie urozmaicone zatrudnienie jest teraz dość trudno, a an pewno jest jeszcze szansa na wysokie zarobki w tym zakresie, czyż nie? Dzięki za odpowiedź.

Bran
@romek

Oczywiście, że jest... w innej firmie...

misiowa

1800 zł na rękę? ? To chyba żart. Jest dużo więcej. Atmosfera godna pozazdroszczenia, nie jest to wielkie korpo w którym jesteś tylko numerkiem! Dla mnie osobiście jest to bardzo ważne. Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie lub pracować w normalnej atmosferze to polecam

ZOran

Na początek 1800 na rękę, potem więcej. Premia raz jest, raz jej nie ma, ale nie wcześniej niż po roku pracy. Samochody Hyundai i30. Atmosfera różnie. Cześć ludzi jest super, a część w drugą stronę. Jak już kogoś zwolnią, to nikt w firmie nie wie za co (niekoniecznie za wyniki). Za złe wyniki oczywiście też zwalniają, ale to wszędzie. Co do stabilnej posady, to nigdy w branży przedstawicielskiej się tego nie zazna i Solinea nie jest tu wyjątkiem.

Zapytanie

Ja rozumiem, ale chodzi mi właśnie o średnią tej podstawy jaką dają 2500 zł ? W końcu to jedna stała wynagrodzenia. Kluza a wiesz czym jeżdżą przedstawiciele ?

wieem
@Zapytanie

Na okres próbny (3 msc) dostajesz 2100zł netto- to nie żart! ;D po okresie próbnym 3000netto, premii przez pierwszy rok nie masz co się spodziewać. Jeżdżą Hyundaiami i30 albo Oplami, nowi raczej tymi drugimi.

Zostaw merytoryczną opinię o Solinea - Poznań

• Jak się pracuje w Solinea?

Zobacz opinie na temat firmy Solinea tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Solinea
2.3/5 Na podstawie 130 ocen.

Solinea