Opinie o OPteam Poland w Katowice

Opteam Poland jest firm

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OPteam Poland w Katowice

chlodnym_okiem

Zrobicie co uważacie za dobre dla was. Na chwilę obecną jakiś tydzień temu przyjechało kilku Słowaków i nikt z Polski. Pisałem wcześniej że nie ma was gdzie upchnąć. Towarzysze są dopiero w fazie niwelacji terenu pod budowę lokali dla pracowników VA . Rekrutacja trwa bo Opteam zdaje sobie sprawę że część ludzi zrezygnuje i chcą mieć tak zwany zapas. Poza tym czy którykolwiek z was na rozmowie kwalifikacyjnej otrzymał informację, że stosuje się tutaj kilka prawnych sztuczek żeby nie płacić za nadgodziny? Od początku roku weszło w życie tak zwane "kiky". Nie do końca wiemy tutaj jak się do tego odnieść. Generalnie działa to na takiej zasadzie, że pracodawca wybiera sobie dzień w którym pracuje się za tak zwany damski ch...Zazwyczaj jest to sobota za którą każdy liczył na wypłatę nadgodzin. Pula godzin "kiky" wynosi pomiędzy 24 a 60 w skali roku. Opteam w Uusikaupunki twierdzi że oczywiście godziny te będą zapłacone ale nie do końca wiedzą kiedy i w jakiej formie. Tak sobie towarzysze wymyślili. Zatem jeśli macie jakieś ciekawsze oferty to róbcie swoje. Panie z Katowic są bogu ducha winne. All Rounder? gdzie była ta twoja oferta? Może się skuszę :-)

angus
@chlodnym_okiem

Niezłe w ch ciecie, podczas rozmowy i w ogłoszeniu podają: Mozliwość pracy w godzinach nadliczbowych: • Poniedziałek – Piątek : 9-ta i 10-ta godzina dodatek 50%; 11-ta i 12-ta godzina dodatek 100% • Sobota– pierwsze 8 godzin dodatek 50% , kolejne dodatek 100% • Niedziela – dodatek 100% Jak ty mówisz ze oni dopiero kwatery budują to se można czekać do usranej śmierci.

All Rounder

No panowie nie jest za ciekawie. Zrezygnowałem z bardzo dobrej pracy, 450 euro na tydzień nastawiając się na wyjazd i przygodę życia. Trzeba było być realistą. Jak słyszę że nie wyjechały jeszcze osoby kwalifikowane na przełom stycznia-lutego nóż się w kieszeni otwiera. Coraz większe dziadostwo. Pracy jest multum i zastanawiam się już czy w ogóle się w Finlandię bawić. Gwarantują pracę niby do końca roku z możliwością przedłużenia, ale jak tak dalej pójdzie do końca roku nikt nie wyjedzie. I tak jak pisałem wcześniej, mają niby ludzi, ale zbierają CV i dobierają sobie ludzi, także jak widzę panowie większość może obudzić się z ręką w nocniku. 1200 na rękę bez problemu można wyciągnąć na jakimkolwiek magazynie jako picker i praca pewniejsza, bo z dnia na dzień raczej nikt nie podziękuje i praca z dnia na dzień. Trochę niepoważni ludzie.

Lokalny

Dla mnie OPteam Poland jest spoko firmą, i mam dobre zdanie o nich.

@Lokalny

nie łącz OPTEAM w Katowicach z OPTEAM w Uusikaupunki.

chlodnym_okiem

Max, nie wiem ilu obcokrajowców pracuje w Valmet. Większość zatrudnionych to Finowie. Co do moich odczuć to nie da się tego sprecyzować. To raczej coś co wyczuwa się przez skórę.

Pracownik Produkcji

Rozmowa przez Skype, sprawdzono znajomość języka angielskiego, była informacja o warunkach pracy i płacy .Padły pytania o posiadane doświadczenie zawodowe, certyfikaty.

Franek

Witam, w ostatniej ofercie widziałem pracę dla operatora wózka widłowego w Hämeenlinna. Czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie jest ta robota i może jeszcze jakieś szczegóły? Zależy mi a słyszałem, że agencja jest spoko więc dobrze by było skorzystać z oferty.

Henk
@Franek

Franek, Czy ty wogóle byłeś kiedykolwiek w Finlandii i podjołeś tam prace??? Raz piszesz,że tam byłeś a po chwili pytasz gdzie jest jakaś tam praca,bo słyszałeś,że to niby spoko agencja!? Taka niby spoko a na umowach oszukują a w Finlandii z tego co wieść niesie(z fińskiej gazety) to szykują statek dla nowo przybyłych-oczywiście za drobną opłatą(500)na miesiąc haha.No i co niby ludzie mają mieszkać w kajucie czy jak?? A co do rekrutacji to brak słów...czy Finowie myślą sobie,że ambitni ludzie będą rok czekać na łaskawego emaila z pracą od nich.Wkoło tyle pracy i to o wiele lepiej płatnej.Porównując ceny jedzenia to wynik marny wychodzi. To tak patrząc obiektywnie,bez zbędnych emocji i fantazjowania o cudnym życiu tam.

Franek

Myślę, że jako agencja pracy OPteam zdał egzamin. Dobrze organizują wyjazdy do pracy a to jest dla nas najważniejsze. Nawet mieszkania są spoko, chodź często przyjeżdżają ludzie, którzy uważają że sprzątanie to nie ich zadanie. Ogólnie byłem zadowolony z wyjazdu.

@Franek

Witam, A można wiedzieć gdzie dokładnie pracowałeś i czemu już wróciłeś? I jak byś opisał przebieg współpracy z Opteam.fi? Dzięki Max.

northern wolf

Chodzilo mi ze napisałem max zamiast ciebie ;)

chlodnym_okiem

chlodnym bo przez tylnojęzykowe "Ł" pisałem...

northern wolf

Chłodnym okiem* pomyłka literowa ;)

northern wolf

No nic, w takim razie czekamy za konkretnym terminem wyjazdu. Mam nadzieje ze wypali ten przełom maj/czerwiec. Btw. Max po przyjeździe musiałeś ponieść jakies dodatkowe koszty typu rejestracja na policji jezeli będziesz dluzej w FIN niż 3 miesiące itp. ? Pozdro.

chlodnym_okiem

Max, subiektywna opinia ale jak dla mnie same mieszkania nie są w złym stanie technicznym choć pewnie mogłoby być lepiej. Tu i ówdzie odłazi farba ze ścian, w łazience z powodu braku dostatecznej wentylacji pojawiły się gniazda grzyba ale to było zanim przyjechaliśmy. Sprawy z zapchanym odpływem w kuchni i w łazience załatwiono od razu ale z resztą przyobiecano nam załatwić w czasie przerwy technicznej w pracy fabryki. Pokoje jedno lub dwu osobowe. Gdzie i jak trafisz to już loteria. . Problemem jednak większym są ludzie na kwaterach . Trafiają się brudasy i lenie. Towarzysze z Opteam w Uusikaupunki chcą zarobić dodatkowo na wynajmie mieszkań więc będą starali sie poupychać możliwie jak najwięcej głów w mieszkaniach. Zdarzają się sytuacje że w domu mieszkają 4 osoby. Wynajęcie mieszkania na wolnym rynku jest dużo tańsze. Wyjeżdżając z Polski macie podpisane umowy na 40 godzin tygodniowo. Tutaj na miejscu okazuje się że podpisuje się kwit na 20-40 godzin. Ponoć jest to standardowa opcja i nie jest często wykorzystywana ale jednak jest więc kiedyś mogą po nią sięgnąć. Do tej pory tylko dwa razy skrócono nam pracę o godzinę z powodu awarii. Nadgodziny są więc jakoś wszystko się wyrównuje. Problem może się pojawić gdy zmienią system pracy. Towarzysze fińscy planują wprowadzić system 4-brygadowy co w przypadku dwutygodniowego rozliczania godzin pracy może dawać marny wynik. Stosunek do nas jest raczej poprawny. Chłodny ale poprawny. Nikt nie wita nas tutaj z otwartymi ramionami ale nie miałem jeszcze przykrych sytuacji w pracy. Co do zarobków. Czas pracy rozliczany jest co 2 tyg. Początek jest raczej skromny ale później jak się wszystko pozazębia wpada przelew w wysokości minimum 700 euro. Czyli w okresie 30 dni wychodzi jakieś 1400 już po potrąceniach za podatek i mieszkanie.

@chlodnym_okiem

Dziekuje Ci bardzo za szczegolowa odpowiedz.

zack
@chlodnym_okiem

Też czekam na wyjazd. Powiedz mi kiedy aplikowałeś na stanowisko w Valmet Automotiv i po jakim czasie wyjechałeś, jak długo już pracujesz? Interesuje mnie jeszcze czy miałeś jakieś wykształcenie/doświadczenie kierunkowe dla branży motoryzacyjnej. Czy Opteam faktycznie zatrudnia osoby bez takiego doświadczenia?

Jurop

OPteam ma w swojej ofercie prace przy montażu rusztowań i to mnie zainteresowało. Można się tu coś więcej dowiedzieć?

chlodnym_okiem

Czołem, Pracuję w Valmet już jakiś czas więc wrzucę to swoje 3 grosze. Praca nie jesz ani zła ani dobra. Robociarnia jak wszędzie w takich miejscach. Przyjazd zweryfikował informacje jakie otrzymałem od miłych Pań w Katowicach. Pierwsza dotyczyła okresu próbnego który wynosi 6 miesięcy a nie 4 o których była mowa wcześniej. Zdarzały się też sytuacje, że różniły się stawki godzinowe na umowach w podpisanych w kraju z tymi podpisywanymi na miejscu. Musicie pilnować żeby wszystko zgadzało się w kwitach. Admirał prawdę pisze. Znam gościa któremu Opteam zgubił kartę podatkową co skutkowało nałożeniem podatku w wysokości 60%. Oczywiście da się to skorygować ale to trwa a rachunki płacić trzeba…. To co tak naprawdę mnie przeraża to przerośnięty do granic możliwości personel biurowy Opteam w Uusikaupunki. Na cały ten sztab musimy zarobić. Nadgodziny w sobotę płatne normalnie zatem nie liczcie na jakieś dodatki ekstra. Trzeciej zmiany nie ma jak na razie. Dla tych którzy niecierpliwią się czekając na telefon. Proces rekrutacji trwa bo planują zwiększyć zatrudnienie. Jednak w miasteczku którego populację szacuje się na około 15 000 głów ciężko upchnąć dodatkowe 400 głów. Z tego co wiem budują jakieś lokale dla pracowników. Blisko do pracy i blisko do Lidla…

@chlodnym_okiem

Witam, A czy moglbys opisac : Jak wygladaja warunki mieszkaniowe? I jakie jest podejscie do obcokrajowcow w fabryce i na miescie ( mam na mysli kolegow z linii i kierownictwo czy nie traktuja Polakow gorzej)? I czy zawsze masz 40 godz. tygodziowo, czy zdarzylo sie ze wyslali Cie wczesniej do domu? I ile mozna zarobic tygodniowo? Dzieki

@Max

Podłączam się do pytania.

Agnieszka

@Admirał wspominasz o tym, że OPteam Poland nie policzył Ci jednego przepracowanego dnia. Czy taka sytuacja zdarzyła Ci się jednorazowo? Zgłaszałeś ową sprawę do OPteam Poland?

Admirał
@Agnieszka

Agnieszka daj sobie spokój z nimi naprawdę szkoda gadać nieodpowiedzialni oraz niekompetentni ludzie.

Admirał

Nie polecam klamia ze wszystkim i liczą wypłatę jak im się tylko podoba. Pracowałem w sobotę za którą mi nie połączyli. W umowie za wynajem mieszkania było 200 e zaje. Ali 240.Mojego kolegi zgubili kartę podatkowa która jest podstawą wyliczenia wynagrodzenia i z tego tytułu za ich nieodpowiedzialnosc zamiast 9 % podatku karcie wrzucili mu 60% chociaż to nie była jego wina za co dostał za. 2 tygodnie pracy aż 20e i to nie całe więc przestańcie wpisywać jakie to cudowne biuro bo może było ok 2 lata temu. Teraz są nastawieni żeby jak najwięcej tylko z biednych Polaków wydoić.Jeszcze raz banda oszustów i (usunięte przez administratora)

Agnieszka

@Kozi, dlaczego tak uważasz? Powiedz więcej o swoich doświadczeniach. Jak przebiegła Twoja współpraca z OPteam Poland? Jesteś zadowolony?

mvtt89

Byles i wrociles stamtąd kolego? Mozesz cos wiecej powiedziec na temat samej pracy, zakwaterowania itd. Pewnie sporo osob , ktore tutaj czyta opinie bedzie Ci wdzieczna, łącznie ze Mną :)

All Rounder

Co do zarobków podczas rozmowy udzielono mi informacji, ile będę zarabiał, także to od początku było jasne i jest tak jak mówisz, nikt nie obiecywał nie wiadomo czego. Koszty życia też można sobie bez problemu sprawdzić, nie jest to żadna tajemnica. Ja pracowałem u Finów i z własnego doświadczenia dziwi mnie twoja opinia. Napisz coś więcej. Jak z zakwaterowaniem? To mnie najbardziej interesuje. Szczerze powiem nigdzie teraz nie masz kokosów. W UK zarobisz ok. 8 funtów brutto, opłać mieszkanie i paliwo, nie za dużo ci zostanie. W Holandii harujesz jak idiota, zdrowie tracisz a zapłacą ci z 1000-1200 euro, zakwaterują cię w lesie, a w pracy powiedzą ci jeszcze że jesteś białym Murzynem, szacunku absolutnie zero, a po roku kopną cię w d*** i tak się to tam kończy, w Belgii jeżdżą chłopaki do roboty na 2-3 miesięczne kontrakty, jak dobrze zaiwaniasz popracujesz pół roku i powiedzą ci spadaj, wymieniają po klika-kilkanaście osób jak mają dać ci podwyżkę, po pół roku mają obowiązek dać ci umowę na stałe a nikt kogo znam się jeszcze nie doczekał. Podatki wysokie, teraz dowalili mi 700 euro dopłaty bo za dużo poza Belgią zarobiłem. We Francji nie ma już czego szukać. Jedyne poważne kraje to Niemcy, Szwajcaria i Skandynawia. Ja nie mam nic do stracenia, poczekam, spróbuję. Języka się uczę, dam coś od siebie i zobaczymy.

Extreme

Cała ta śmieszna rekrutacja z wieloma niejasnosciami to gruszki na wierzbie. Na miejscu dla nielicznych i tak bez kokosów i warunkach cyganskich ot co.

All Rounder

Chciałbym się mylić, ale wygląda mi na to, że cały czas zbierają CV, co trwa już od zeszłego roku, i nieustannie prowadzona jest selekcja, dobierają sobie najbardziej odpowiadające im osoby, a tym, którzy mieli wyjechać przesuwają terminy, podając niedorzeczne powody. Jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że pomimo tego, że już w marcu mieli wystarczającą ilość chętnych (sam znam kilka osób, które wysyłały CV i odbyły rozmowę), a wyjdzie na to, że sam czekał będę na wyjazd pół roku, ciągle szukają kandydatów? Jak podają różne źródła, w tym fińskie Ministerstwo do spraw gospodarki i zatrudnienia, będą potrzebowali ponad 1300 nowych pracowników, można sobie samemu sprawdzić, nie mogą wysłać garstki osób? Nie wiem co o tym myśleć, sam objechałem już pół Europy i naprawdę różne rzeczy już na własne oczy widziałem. Gdyby moje przewidywania się sprawdziły, byłoby to najbardziej nieetyczne postępowanie z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia i w znaczący sposób zmieniłoby moją opinię na temat polityki zatrudnienia prowadzonej przez firmę . Zastanawiam się, czy nie skierować osobiście zapytania do firmy Valmet odnośnie zaistniałej sytuacji, ale wątpię, czy uzyskam od nich odpowiedź.

Ludek

Słyszałem, że OPteam Poland ma ciekawe oferty pracy w Szwecji. Jakie pieniądze można zarobić? Jakie warunki mieszkaniowe są na miejscu? Gdyby ktoś wiedział...

Zostaw merytoryczną opinię o OPteam Poland - Katowice

• Jak się pracuje w OPteam Poland?

Zobacz opinie na temat firmy OPteam Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OPteam Poland?

Kandydaci do pracy w OPteam Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OPteam Poland