Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl )

Opinie o Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl )

WT

w ekonie w pulawach praca polega na segrsgacji papierkow ,foli,butelek pet, wynoszenie belek z belownicy do 100kg a nawet wiekszych wagowo ,zaladunek tira odbywa sie recznie,kierownictwo ekonu pulawy NAKAZUJE ŁADOWANIE TIRA RECZNIE. JEZELI ODMAWIA WYLECI Z PRACY.brak wozka elektrycznego widlaka powoduje choroby stawow .pracownicy twierdza ze to nie jest zaklad pracy chronionej- tylko zwykly zaklad gdzie trzeba charowac az rece opadaja .FIRMA EKON ZBIJA KASE NA BIEDNYCH PRACOWNIKACH PO PRZEZ PEFRON POWINNA JAKAS INSTYTUCJA SIE ZAINTERESOWAC ODNOSNIE KONTROLI TEGO ZAKLADU

Fiodor

Tania siła robocza

StruśPędziwiatr

Do bani! Tempo takie, że ho-ho - 2 m-ce się bujamy i nie mamy z tego nic, o przepraszam, jaśnie panowie pewnie mają za siedzenie na d****. Piszę to najzupełniej spokojnie, zdążyło się ostygnąć przy tak zawrotnie ślimaczym tempie. Nie polecam nikomu.

@StruśPędziwiatr 06.06.2017 12:23

O jakie tempo Ci chodzi ? Tempo czego ?

Ola

Jeśli ktoś chce pracować jako kasjer to podoisuje weksel... to jest normalna sprawa. Ja nie narzekam. Pensja na czas. Przestrzeganie norm pracy osob niepelnosprawnych, dofinansowanie do lekow. A dofinansowanie PEFRON skoro takie wspaniałe yo dlaczego sami nie zalozycie takiej firmy! Rzadko kiedy pisze komentarze ale widac ze ktos po zlosci pisal wczesniejsze.

Marta

Ja pracuję w EKON w jednym z marketów w Warszawie i jestem bardzo zadowolona. Nigdy nie było żadnego problemu z wypłatą, koordynatorka opiekująca się naszym sklepem zawsze mi pomaga, gdy ją poproszę. Polecam!

nick

Wyzysk, wyzysk, zakład pracy chronionej tylko z nazwy, zgadzam się z opiniami negatywnymi zamieszczonymi powyżej.... praca na pewno nie dla niepełnosprawnych...

@nick 07.10.2016 08:35

To nie jest zakład pracy chronionej. I to już od dawna ? Jaka zatem praca JEST dla niepełnosprawnych ? Mój brat, który jest niepełnosprawny nadal tam pracuje, ale o wyzyskiwaniu go nic nie mówi...

Bullick

Weksel to standardowa procedura osób które pracują na kasach, gdyż słyszeliśmy o przypadkach, że osoba z kasą z kasy wstawała i po prostu wychodziła ze sklepu. Koordynator jest właśnie poto, żebyście takie problemy i uwagi zgłaszali jemu. Mój brat gdy był chory, dawał przeze mnie zwolnienia takiej właśnie koordynatorce, zawsze mnie pytała, czy wszystko z nim w porządku. Brat jest zadowolony, bo dzięki temu, że pracuje już 4 miesiące dostał na wniosek kasę od EKONU za lekarstwa, za które zapłacił ponad 300 zł. Z tego co wiem, to pensja wpływa mu regularnie zawsze 2go lub 3go, a przecież o to właśnie chodzi, żeby praca była i pensja. PFRON wcale taki chętny na oddawanie swoich pieniędzy nie jest. Dostaliście cos kiedyś z PFRONU ??? Jeśli EKON wyciąga kasę z PFRONU i płaci z niej pensje mojemy bratu i wam, to co w tym złego ?

Mirek

Już Stowrzyszenie Ekon do Łodzi nawet dotarło z tej Warszawki, działają jak Agencje Pośrednictwa Pracy, podpisali umowę o współpracę z Careful i umowa o pracę jest z Stowarzyszeniem a miejsce wykonywania pracy w któryms z Careful, jako kasjer. Warunkiem podpisania z Tobą mowy o pracę jest podpisanie przez Ciebie weksla in blanco i deklaracji wekslowej, nie podpiszesz WON nie dostaniesz pracy. Zyła złota kasa z Pefronu, weksle in blanco. Na początku w sprawie pracy spotykasz się z jakimś koordynatorem wysyłanym przez Stowarzyszenie na ulicy ;-) a jak już podpisujesz umowę o pracę z obowiązkowym wekslem in blanco oczywiście to w stołówce Careful, ta umowa o pracę nie jest nawet przy Tobie podpisywana przez tego koordynatora, widocznie nie ma on takich uprawnień, jest ju gotowa i przygotowana i podpisana...ale...ale nie przez przewodniczącą Stowarzyszenia, lecz przez kogoś z jej upoważnienia. Moja dziewczyna, niepełnosprawna poszła tam do pracy, podpisała tą umowę z tym wekslem i od razu do roboty, przepracowała jeden dzień,to był piątek, od razu zaplanowali ją do pracy na sobotę i na niedzielę ;-) no, niepełnosprawny ma pracować 7 godzin dziennie i 35 godziń w tygodnu ale przecież może pracować we wszystkie soboty i niedziele ;-) fartucha czy czegoś tam nie dostała kazono jej pracować we własnych rzeczach, potem zwracano uwagę,że nie jest w stroju służbowym, w końcu wygrzebano i dano jakąś kamizelkę z worka brudów, w którym znajdowały się brudne i zużyte części gadreroby obsługi Careful i kazono w tym chodzić ;-) szafki dla pracownika nie ma, nikt nic nie wie, rzeczy zostawić na wierzchu u kierownika sklepu, każdy sobie tam wchodzi i moe wziąc co chce z Twoich rzeczy,ochrona na sklepie marna jeden pan po siedemdziesiątce, a co tam, też niepełnosprawny bo ochrona w tym kraju to tylko niepełnosprawni w koncu nic nie kosztują płaci za to Perfon,moja dziewczyna po zakończeniu pracy zgodnie ze standartami w sklepach chciała się okazać ochronie, nie ma nikogo , trzeba szukać.....ha,ha....a niech sobie ludzie wynoszą co chcą ze sklepu po renamencie w styczniu zapłacą za to niepełnosprawni wekslami, ha,ha. Po powrocie do domu moja dziewczyna zaczeła czytać te opinie o pracodawcach i powiedziała ze wiecej tam nie pójdzie do pracy. Rozwiązanie umowy o pracę odbyło się z koordynatorem na ulicy w deszczu ...ha..ha....podobno weksel mają zwrócić....zobaczymy....

IZA

Nie dość ,że zatrudniają niepełnosprawnych i biorą za nich dotacje z PEFRON tak,że pracownik ich nic nie kosztuje to jeszcze zmuszają przy podpisaniu umowy o pracę do podpisania weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową (usunięte przez administratora) Odpowiedzialnośc za powierzone mienie i pieniądze wynika już z kodeksu pracy, wręczanie pracownikowi rozpoczynającemu pracę weksla do podpisu to próba dorobienia się na pracowniku do tego niepełnosprawnym, jeszcze pracownik nie zarobił ani złotówki a już pracodawca chce przejąc całe jego mienie i mić go do końca życia w swojej kieszeni, idziesz do pracy po pracę , idziesz zarabiać na życie, nie idziesz do pracodawcy po pożyczkę ,że musisz podpisywać weksel, to nie bank to powinien byc pracodawca, takiemu pracodawcy należy przy wręceniu napluć w twarz a potem jeszcze kopnąc go w 4 litery.

Andrzej

Ja jestem bardzo zadowolony z pracy u nich. Pensja jest zawsze na 3-4 dnia miesiąca. Pracuję po 7 godzn i to jest skrupulatnie przestrzegane czego pilnuje koordynator. polecam!!!

Mirek

Zupełnie nie zgadzam się z tym co napisałeś. Pracuję w EKON w Łodzi już kilka lat i nigdy nie było żadnych problemów. Umówione pieniądze na czas, a koordynator pilnuje, zeby przestrzegali kierownicy przepisów dotyczących zatrudnienia.

Zostaw opinię o Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl ) - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl )