Opinie o Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl ) w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl ). Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl ) o rekrutacji.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl ) w Warszawa

Jagna Nowy wpis

Pomocnik doradcy klienta jakie konkretnie może mieć warunki pracy w tym salonie do którego go szukają? Głównie o atmosferze teraz chociażby myślę. Jak ją ocenicie? Zastanawiam się nad powodem tego, że ktoś jest poszukiwany a po prostu chyba mam wstępnie kandydata, który może by się zatrudnił

Agata Nowy wpis

Pracuje tu od pewnego czasu. Kasa jest zawsze na czas. Osoby z którymi pracują są miłe i pomocne, zawsze mają czas na odpowiedzi na moje pytania. Jak patrzę na to, ile robią i ilu osobom pomogli znaleźć pracę, to mam ochotę ich szczerze polecać.

Z głównej strony stowarzyszenia wiem, że zatrudnią obecnie pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności do segregacji odpadów opakowaniowych. Jest to forma pracy na dwie zmiany, jednak po 7 godzin, tu kiedyś ktoś wspomniał o 8. Do teraz wszystko dzieje się zgodnie z prawem i można aplikować?

Ona

Czy to prawda, że teraz w sortowniach niepełnosprawni pracownicy EKON muszą pracować 8 godz. dziennie i lekarz wydaje zezwolenie?

walczę o umiarkowany w sądzie Nowy wpis
@Ona

maja swojego lekarza, jezeli losowy lekarz robilby klopoty. jednak jest presja ekonomiczna ze strony firmy - przy braku zgody na pracę 8h, jest pensja liczona jak za siedem ósmych etatu.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl ) na stanowisko Kasjer/ka - Osoby Niepełnosprawne? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

A chętnie zatrudniają osoby z orzeczeniem tak?

walczę o umiarkowany w sądzie
@Marta

tak, do pracy, ktorej nawet zdrowi nie chca wykonywac za kilka razy wieksze pieniadze. jestes w stanie stac 7h przy tasmie i segregowac smieci - praca kilkuzmianowa? ja naprawdę nie, a mam tylko stopien lekki 05-R

KW

Polecam fundację, rzetelnie doradza i pomogą

Aleksander

Poszukują kasjera-sprzedawcy z orzeczeniem o niepełnosprawności. Z tego co widziałem na 7 godzin dziennie. Ktoś wie czy stopień umiarkowany jest ok czy trzeba mieć znaczny? Bo przy tym drugim jest większe dofinansowani dla pracodawcy dlatego pytam.

pewnie zalezy kto sie zglosi
@Aleksander

wiele firm od razu jak daje ogloszenie, to pisze, że wyłącznie znaczny, i to najlepiej te kilka symboli, ktore zapewnią najwyzsza doplate (znaczny specjalny)

Jakie warunki zatrudnienia oferuje firma Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl )? Czy oprócz pensji w wysokości około 6400 PLN można liczyć na dodatkową premię?

ZASKOCZONA

Kto widział tam zarobki 6400? to chyba łączna kwot trzech pracowników wraz z premiami za nadgodziny...

Alicja
@ZASKOCZONA

może nie aż trzech? piszesz o premiach za nadgodziny? a to one nie są normalnie liczone? czy za coś jeszcze premie przyznają i jakie są konretnie zasady ich przyznawania?

To pomyłka
@Alicja

Zwykle nie ma nadgodzin i na umowie masz najnizsza krajowa. Chyba pomylili ci sie pracodawcy, tj nazwy firm

Sylwia

Nie polecam jestem zatrudniona z firmy Ekon jestem na zwolnieniu na zasiłku rehabilitacyjnej Pismo z Zusu zostali w grudniu . I okazuje się że w grudniu nie zostanę wypłatę tylko mi darzą Wyrównanie dostanę wypłatę za styczeń. I niestety jest problem ze za grudzień nie mam wypłat i nie mam czego żyć i wykupienie leków i opłacenie rachunków. Z tym idę do sądu pracy. Bo ZUS mi powiedzieli że tak nie może być . Nie polecam .... I Druga sprawa że dwa lata temu przelali mi wypłatę taką dużą za urlop i je przekroczylam limit i zostałam pismo z zusu że mam karę i muszę zapłacić do zusu 1200 zł bo jestem na rencie socjalnej . Nie Polecam

@Sylwia

A kiedy pismo ZUS wysłał do firmy ?? Jeśli wypłacono Pani ekwiwalent za urlop, to taki firma ma obowiązek po zakończeniu umowy o pracę, to chyba raczej ZUS powinien zmienić interpretację przychodów za pracę i oddzielić od nich przychody za ekwiwalent urlopowy.

Administracja TK

Słyszałem Anonimowa o tym że pracodawcy obniżają zarobki. Mam kolegę pracuje w firmie posiada rentę socjalną i jego zarobki po polskim ładzie wzrosły o 200 zł, czyli ma netto 2314 zł z tego co pamiętam. Więc proponuję byście wy pracownicy tym się zainteresowali. W końcu to wasz zarobek po przez ciężką pracę, z utrudnieniami zdrowotnymi. Trzymam kciuki by PION poszedł po rozum do głowy i was nie krzywdził.

@Administracja TK

Prawdopodobnie złożył u pracodawcy PIT-2. Pod koniec roku będzie musiał zwrócić fiskusowi 5100 zł, skoro posiada inne niż pobory w tej firmie źródło utrzymania. Sprawdźcie na portalu niepelnosprawni.pl, co macie robić.

Pracownik Mortkowicza

Szkoda że Mortkowicza zostało zlikwidowane, ja do tej pory nie mogę znaleźć pracy. Wszystkie oferty które są przygotowywane przez Ekon to nie mają odpowiedniego stanowiska dla mnie. :( Oczywiście ekon pomaga osoba niepełnosprawnym ale nie wszystkim co mają powiedzieć osoby na wózkach...

Anonimowa

w obecnym roku 2022 od stycznia ucieli pensje z najniższej do poziomu dna straciłam ponad 260 zł, jest to robione za kurtyną polskiego ładu, z pensji 2160zł zjechałam na 1900 zł. Myślę że ZUS i PIP powinni o tym wiedzieć i skontrolować naliczanie PIONu dla pracowników. Kontaktowałam się z osobą w temacie i poleciła mi zgłoszenie sprawy w PIP lub ZUS. (usunięte przez administratora) pracowników mydląc oczy. Dojdziemy prawdy!

@Anonimowa

Pod kurtynę Nowego Ładu ??? Co Pani wypisuje za głupoty ? Skargę oprócz do ZUS, PIP, FBI, CIA i czego tam jeszcze powinna Pani napisać również na Nowogrodzką !

Izabela
@Anonimowa

Ale jak to jest w ogóle możliwe, przecież pracodawca nie może obniżyć pensji poniżej minimalnej! Musiałyby być nowe umowy, a wątpię, by ktokolwiek coś takiego podpisał. Jak najszybciej pracownicy powinni na tę sytuację zareagować i zgłosić do PIP.

@Izabela

A co ma wspólnego najniższe wynagrodzenie brutto do wynagrodzenia netto otrzymywanego po wprowadzeniu Nowego Ładu ? To nie wynagrodzenia brutto się zmieniły, tylko podatki , składki, ugli a w efekcie to co na rękę dostajemy, Ludzie myślcie trochę !

Hopsasa

Dowiedziałam się właśnie od byłego pracownika, że jednej z osób nie przedłużono umowy z powodu... kwarantanny w pandemii Covid. Nie dość że to praca na stojąco przy śmieciach przez wiele godzin, to jeszcze wielką łaskę robią osobom niepełnosprawnym. Gdybym ja miała tam pracować, wolałabym suchy chleb jeść.

Barbara
@Hopsasa

Jeśli to co piszesz jest prawdą, to nie za dobrze by to świadczyło o Stowarzyszeniu „EKON”. No ale to oczywiście należałoby odpowiednio zweryfikować, by móc stawiać konkretne zarzuty wobec nich. A może poprosisz tego byłego pracownik, aby sam się tu wypowiedział? Takie informacje z "pierwszej ręki" są tu cenne.

Niepełnosprawna 7 lat w EKON
@Hopsasa

Jeśli tylko tyle masz do powiedzenia, lepiej się nie wypowiadaj. Swoją wypowiedzią krzywdzisz osoby, które tam pracują. Tak, ja wiem co mówię. Ty wolałabyś jeść suchy chleb i w porządku, ja szanuję Twoje "obrzydzenie" do tego rodzaju pracy, ale dla większości osób tam pracujących, to praca jak każda inna. Owszem, na stojąco, ale nie ma przekroczenia czasu pracy, przerwy obowiązkowe zachowane, brak nadgodzin, wynagrodzenie od co najmniej 7 lat nigdy nie zostało wypłacone z opóźnieniem, dofinansowania do leków, odpoczynku, rehabilitacji...prywatna opieka medyczna. Mam wymieniać dalej? Praca w warunkach mało przyjemnych, ale z zachowaniem norm bezpieczeństwa i BHP. Mamy ciężkie czasy (pandemia zaskoczyła nas wszystkich)...czasami pracodawca też musi podejmować takie działania, aby utrzymać się na rynku. A o tym to już zapewne nie pomyślałaś/eś? Trzymam kciuki, aby EKON dalej dawał możliwość pracy dla tych ludzi, aby mieli gdzie pracować i z czego utrzymywać swoje Rodziny. Pozdrawiam wszystkich pracujących w tej Firmie.

@Niepełnosprawna 7 lat w EKON

Na szczęście nie muszę jeść suchego chleba mam godną pracę jako osoba niepełnosprawna. Ciekawa jestem jakie korzyści firma oferuje za takie wpisy jak Twój? Bo warunki tam są takie, że powinni tam być zatrudnieni osadzeni w ZK.

@Hopsasa

A tak poza tym, jeżeli jesteście w stanie wystać przy taśmie 7h dziennie przez cały tydzień w smrodach i ciemnejj hali, powinien się Wami zainteresować lekarz orzecznik. Skoro dajecie radę to jesteście zdrowi.

hopsasa
@Niepełnosprawna 7 lat w EKON

Wymieniasz korzyści takie jak wypłata w terminie? Otóż jest to psi obowiązek pracodawcy i należy się to Wam jak przysłowiowa psu micha. W dodatku przyjmując takie warunki pracy robicie koło pióra osobom z prawdziwymi niepełnosprawnościami, które przez Was nie znajdą nigdzie pracy, bo pracodawcy sądząc, że w niepełnosprawności każdy da radę tak ciężko pracować będą proponować takie niewolnicze warunki, których za takie stawki nigdy nie przyjęłaby osoba zdrowa. A co do tego, że firma musi sobie radzić w pandemii zwalniając osoby, którym nakazano iść na kwarantannę, ciekawe czy tak samo mówiłabyś gdyby dotyczyłoby Ciebie? Pozdrawiam wszystkich myślących logicznie.

Mona
@Hopsasa

Wyzysk i tyle.zamiast pomoc pracodawcy to dobijajom.

Blady

witam Ja pracowałem tam przez 5 lat i to co zobaczyłem co tam się dzieję to aż w głowie się nie mieści nie dosyć że osoby niepełnosprawne były tam traktowane jak śmieci to jeszcze kazano nam oszukiwać a jeszcze jak dawali nam ankiety do podpisania w sprawie wyborów to kazano nam na siłę podpisać. Dużo było by pisać o negatywach tej firmy

Śniady
@Blady

Chyba się powtarzasz bracie. Swoją drogą, 5 lat aż tam wytrzymałeś :-)

@Blady

Pełni pana popieram

Pracownik WikiPL

Witam jestem Pracownikiem z Miasta Co Zamkną Działalność (EKON) . Praca Jak Praca Wypłaty Były Na Czas Jakaś Tam Premia Była Do Firmy Pod Tym Względem Nie Mam nic Do Zarzucenia . Zbiórka Nie Była Zła Bywało Więcej Jednego Miesiąca Drugiego Mniej A jakeś tam Limity Wrabiane Były. --- I Potem Wyszło Zamkniecie . Jak Tak można Było Zwolnić i Zostawić Ludzi Bez Pracy --- Nie Wiem Jak Jest w innych Miastach .

Franek

Dobry pracodawca, fajna atmosfera w pracy więc przestańcie szukać przysłowiowej dziury w całym.

Niezadowolona

Witam,jestem pracownicą ,,Ekon,,i to co robią z pracownikiem to jest jakieś przegięcie,koordynatorów.Bartosz Z na rozmowie proponuje inną stawkę a na umowie jest zupełnie co innego,przez okres próbny nie mam żadnych praw ,niby premia uznaniowa i dodatek Kasjerski należy się dopiero po drugim miesiącu pracy ale rozmawiałam z innymi pracownikami i oni również tej premii nigdy nie widzieli,nie należy nam się obuwie ochronne ani ubranie,chodzimy w swoich prywatnych ,nie przestrzegane są godziny pracy i przerwa między nimi,z popołudniowej zmiany,która kończy się o 22.00 zaczyna się pracę o 9.00 dnia następnego, nic nie jest w porządku,pani kadrowa jest niemiła i arogancka .Nikomu nie polecam.

M.

Wszystko prawie ok.,dofinansowania i wogóle. Ale UWAGA, nie chcą dawać umowy na czas nieokreślony, więc po około 3 latach zostajesz bez pracy.

Pracowalem tam kiedys wyzysk osob niepełnosprawni dyskryminacją. Wiem co działo się na sortowni na Klobudzkiej jakie ciężary kazano dźwigać niepełnosprawni chodzili często na zwolnienia z wycienczenia i przemęczenia. Mrówki pracowały na swoich stanowiskach dodatkowo byli zmuszani do pracy na sortowni na tasmie

@Andrzej

Od wielu już lat nie ma sortowni na Kłobuckiej, podobnie jak i Mrówek też już nie ma... Praca była dobrowolna, nikt nikogo nie zmuszał do niczego. Dlatego tak wielu z nas tam pracowało, mamy ze sobą kontakt do dzisiaj. Ja gdy poczułem się gorzej po prostu zrezygnowałem z pracy...

Martyna

@Jkas a ile zaproponowali Ci i na jakie stanowisko?

Jkas
@Martyna

Co do pieniędzy nie do mnie tylko do Osoby która się tym zajmuje pozdrawiam ????

Jkas
@Martyna

To moja sprawa i chyba nie muszę odpowiadać na to pytanie....

Zostaw merytoryczną opinię o Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl ) - Warszawa

• Jak się pracuje w Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl )?

Zobacz opinie na temat firmy Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl ) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl )?

Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl )
2.6/5 Na podstawie 20 ocen.
  • Mortkowicza 5
    02-823 Warszawa

Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” ( www.ekon.org.pl )