Opinie o DPM - Doradztwo Personalne Menedżer w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie DPM - Doradztwo Personalne Menedżer. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie DPM - Doradztwo Personalne Menedżer o rekrutacji.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DPM - Doradztwo Personalne Menedżer w Katowice

Iwona Nowy wpis

witam serdecznie, jest ktoś może na bieżąco z Agencją? Tutaj widzę, że komentarze są jeszcze dawniejsze niż daty ofert ze strony. Chciałam sprawdzić pracę jako grafik marki premium ale widoczny jest w niej jeszcze rok 2023. Możliwe, że to aktualne?

Opinia Nowy wpis

Po mimo tego, że dwukrotnie dopytywałam się o weryfikację językową, uzyskałam informację, że pytania na rozmowie rekrutacyjnej pojawią się w moim wiodącym języku niemieckim. Zostałam jednak bardzo niemile zaskoczona, kiedy podczas rozmowy rekrutacyjnej usłyszałam, że może teraz porozmawiajmy trochę po angielsku. Nie wiem, co ta bardzo niekompetentna osoba chciała osiągnąć w ten sposób.

Kandydaci, omijajcie tą pseudo firmę szerokim łukiem. Zostałem wysłany na rozmowę kwalifikacyjną z zapewnieniem możliwości pracy w systemie pracy zdalnej. Na miejscu okazało się, że to nie wchodzi w grę. Cały dzień stracony i przejechane blisko 700 km! O rekompensacie kosztów nie chcą słyszeć.

Nie i nigdy więcej. Praktyki w tej firmie to porażka. Zacznijmy od tego, że oni nie szukają praktykanta, którego chcą nauczyć czegokolwiek, a asystenta, który będzie sprzątał, latał po kawę i robił to, co każdy potrafi, czyli przepisywanie na komputerze. Ewentualnie dopuszczą kogoś do drukarki. O zabraniu na rozmowę rekrutacyjną nie wspomnę, bo to wyjątkowe święto. Firma wręcz szczyci się wysokim poziomem praktyk, ale na tych praktykach nie uczą absolutnie niczego. Może jak ktoś tu wcześniej napisał "pokory", ale pokorni ludzie daleko w życiu nie zachodzą. Ja nie idę na studia, aby kończyć sprzątając i zamiatając podłogi w jakiejś firmie. Dla porównania praktykant z konkurencyjnej firmy wychodzi tak dobrze przygotowany, że mógłby spokojnie z tą wiedzą objąć stanowisko. Tutaj jest "praktyka" i puszczanie ludzi wolno, bo sami mają świadomość, że niczego nie nauczyli, więc takiego pracownika nie chcą. Nie wiem, czy jakikolwiek praktykant został u nich na stałe. Zwyczajnie wymiana na nowego asystenta. W firmie strój obowiązuje elegancki, ale nie do końca formalny. Morale są tragiczne. Rodzinna firma, w której rodzinka rządzi, a reszta jest pomiatana. Większość pracowników nie jest zadowolona z warunków pracy oraz systemu wynagrodzeń. Duża część pracowników narzeka na umowy, które są prowizorycznie napisane i za wiele nie gwarantują. Przy wypłatach niejednokrotnie narzekano na opóźnienia. Jeśli dzień wypłaty wypadał w weekend, to pieniądze przychodziły w poniedziałek. Płace raczej żadnego z pracowników nie zachwycały, o ile nie był z rodziny. Teraz widać po promocji stworzonej przez nich platformy, że zatrudnili profesjonalnego grafika, a nie robią prowizorki jak ze stroną główną DPM. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby ta osoba pracowała za dwa piątka i bez wykupienia jej praw autorskich. Tak działa ta firma i jej umowy. Wyzysk na każdym kroku. Zero jakiegokolwiek pójścia pracownikowi na rękę i takiej normalnej ludzkiej życzliwości, docenienia czy poszanowania. Nie ma tu żadnej wartości dodanej. Jak na firmę zajmującą się doradztwem personalnym to integracja pracowników jest tragiczna. Chyba że złe warunki i jednoczenie się pracowników w celu obgadywania zarządu, jest traktowane jako integracja, bo wtedy wychodzi świetnie.

Były praktykant

Ten wpis to kompletne bzdury, polecam praktyki w DPM, świetne doświadczenie, dużo zdobytej wiedzy.

@Były praktykant

Jeśli to kompletne bzdury, to dlaczego swojej pochlebnej opinii nie piszesz z imienia i nazwiska? Aby osoby, które faktycznie tam pracowały/pracują mogły mieć ogląd, czy ktokolwiek ktoś taki się faktycznie przewinął i istnieje. Ja mam anonima uwarunkowanego niechęcią do firmy oraz obawą przed zrobieniem mi złej opinii w branży HR, do czego są zdolni. Jednak za pozytywne opinie, nikt po głowie chyba nie dostaje. Warto też zadać sobie pytanie, dlaczego jesteś byłym praktykantem? Bo nikt nigdy nie rozważał oferowania Ci tam stałego zatrudnienia? Chyba gdyby było inaczej, przy tych świetnych warunkach, zdecydowalibyś się bez zawahania, aby tam podjąć pracę. Standardowo, firma jak ogarnie sobie, że wpadły tu nowe negatywne opinie, to nadrabia i dodaje pochlebne. W niezwykle sztuczny i bezrefleksyjny sposób, co widać gołym okiem. Robią żarty nie tylko z pracowników, ale również kandydatów na nich i klientów chcących wiedzieć coś więcej...

Była

Widzę że od wielu lat nic nie nie zmieniło. Ja też musiałam robić tam wszystko za psie pieniądze ze stażu.

Urszula
@Była

Ja od razu się dołączę i zapytam - Jakie stawki obowiązują na stażu w DPM? Czy po nim jest szansa na normalne zatrudnienie? Jak często się zdarza, że stażysta zostanie pracownikiem? I czy dzięki temu, że posiada się już doświadczenie stażowe, można liczyć na wstępie na wyższą stawkę?

Edyta Nowy wpis
@Była

Wszystko to znaczy co? Nie przesadzasz trochę? Raczej kierownikiem nie byłaś i za niego nie robiłaś

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w DPM - Doradztwo Personalne Menedżer na stanowisko Inżynier Jakości? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
Nati

Firma już od jakiegoś dłuższego czasu cały czas zamieszcza to samo ogłoszenie w sprawie pracy na stanowisko Sales Managera, rozmowa jest po angielsku i mam pewne wątpliwości co do tej rekrutacji. Dziwne, że po tak długim czasie nikogo nie znaleźli. Mam wrażenie, że chcą tylko wyciągnąć informacje od kandydatów

Urszula
@Nati

Wiesz.. może niekoniecznie tak jest. Może po prostu szukają kogoś kto w 100% spełni ich oczekiwania i do tej pory nie udało im się znaleźć takiej osoby :) Jak w firmie przebiegała w ogóle cała rozmowa? O co Cię pytano?

ehh

@anonim aha czyli niestety takie praktyki jak w większości miejsc...to słabo :(

Natalia

Praktyki w firrmie DPM były super doświadczeniem. Zespół zgrany, miły, uśmiechnięty i bardzo ciepło mnie przyjął. Poszukiwałam pracowników na różne stanowiska, mogłam obserwować pracę profesjonalnych rekruterów, uczestniczyłam w wielu procesach rekrutacyjnych i poznałam wiele narzędzi stosowanych w doradztwie personalnym. Ponadto po praktykach zaproponowano mi pracę i zostałam tu na dłużej. W firmie DPM dowiedziałam się wiele o rynku pracy i o specyfice pracy doradców personalnych. Myślę że lepiej nie mogłam trafić. Z całego serca polecam praktyki w firmie DPM! :)

Anatol

@Karo A ja mam wrażenie, że konkurencja zaczęła inspirować do zamieszczania takich wpisów bo firma ma dobra opinię pod każdym względem.

Karo

Byłam specjalistą ds rekrutacji w tejże firmie. Praca polegała głòwnie na head huntingu i okłamywaniu ludzi przez telefon, podawaniu się za kogoś innego aby uzyskać kontakt do osoby. Czysty telemarketing..

Zuzanna

DPM jest firmą, która efektywnie dobiera kapitał ludzki do organizacji oraz usprawnia jej procesy personalne. Trzon ich działalności to procesy rekrutacyjno-selekcyjne. Specjalizują się również w doradztwie organizacyjnym oraz towarzyszących temu szkoleniach. Może ktoś z Was miał przyjemność współpracować w ostatnim czasie z tą firmą i powie nam, jak owa współpraca przebiegała? Bardzo jestem tego ciekawa.

Witold

Produkt dom uchwyt do tv szajs z chin prawie spadł mi telewizor

Klara

Może ambicje nasze są zbytnio wygórowane? Praktyki to nauka wszystkiego łącznie z pokorą i sprzątaniem.

Zosia

Byłam tam stażystka. W trakcie pracy przepisywałam masę CV i zostałam raptem zaproszona na dwie rozmowy rekrutacyjne. Firma kładzie nacisk na odpowiedni strój, a zapomina o atmosferze. Mycie i zamiatanie podłogi cykliczne, bo po co sprzątaczka jak jest stażysta? Nudne i mało rozwijające praktyki. Zero kasy, bo to praktyki. Szkoda, bo policzyłam że na przepisywaniu CV i przez to zaoszczędzonym przez pracowników czasie firma zarobiła co najmniej kilka tysięcy. Nie polecam.

Justyna

Zainteresowała mnie sprawa praktyk w firmie? Może podpowiecie coś więcej? Czy teraz również organizują?

Zuzanna

@Sylwia widzę ,że jesteś zadowolona z praktyk w DPM - Doradztwo Personalne Menedżer. Powiedz nam ile czasu trwały Twoje praktyki i czy były one płatne? Takie informacje mogą być pomocne dla osób, które też zastanawiają się nad praktyką w tej firmie.

Sylwia

Bardzo dobra firma. Odbywałam staż w DPM, zespół jest miły i chcą jak najwięcej nauczyć praktykanta. Cierpliwie odpowiadali na moje pytania, wszystko dokładnie tłumaczyli i pomagali. Polecam firmę DPM na odbywanie stażu/praktyki!

Zuzanna

Obecnie firma poszukuje między innymi osób na stanowisko Key Account Manager. Jest to oferta pracy w Katowicach. Zamierzacie aplikować?

wert

hej widze ze pojawlo sie kilka nowych ofert pracy od nich.na przyklad na stanowisko dyrektora finansowego- członika zarzadu oferuja samochód służbowy, telefon komórkowy, laptop

Olka

Marnie, marnie, marnie - nieciekawe praktyki, brak perspektywy zatrudnienia.

kiki

oj @nastr jak Ty słabo orientujesz się jeszcze w dorosłym życiu i rynku pracy ;) DPM prowadzi rekrutacje cały czas , ale dla swoich klientów. U nich na stronie możesz znaleźć wszystkie oferty pracy które obecnie mają wystawione, a przyznam , że jest tego sporo. Inna sprawa jesli chciałbym wzmocnić ich zespół...

Zostaw merytoryczną opinię o DPM - Doradztwo Personalne Menedżer - Katowice

• Jak się pracuje w DPM - Doradztwo Personalne Menedżer?

Zobacz opinie na temat firmy DPM - Doradztwo Personalne Menedżer tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DPM - Doradztwo Personalne Menedżer?

DPM - Doradztwo Personalne Menedżer
2.6/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Damrota 6 lok. 301
    40-031 Katowice