Opinie o Discovery Ventures Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Discovery Ventures Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Discovery Ventures Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Discovery Ventures Sp. z o.o. w Łódź

Weronika Lasocka Nowy wpis

Dobry wieczór Państwu ! Miałam przyjemność współpracować z funduszem Discovery i co prawda owa współpraca nie zakończyła się wejściem inwestycyjnym ze strony funduszu ale nie mniej polecam. Proces DD pozwolił mi spojrzeć na mój pomysł z zupełnie nowej perspektyw i mimo, że wycofałam się już po przeprowadzeniu DD, to przedstawiciele fundusz rozstali się ze mną w zgodzie i życzyli wiele dobrego na drodze młodego startup-owca. Pozdrawiam - Weronika

Adam Nowy wpis

Dobry wieczór, zgłosiliśmy projekt we wtorek, w środę nastąpił pierwszy kontakt i zaproszenie na spotkanie. Na tle innych funduszy bridge to ewenement, od większości do dnia dzisiejszego (7 dni sic!) nie odpisała, nie odezwała się, tutaj kontakt następnego dnia. Nie wiem jak będzie dalej ale początek napawa nadzieją ! Pozdrowienia dla całego zespołu funduszu ! Adam

Startupowiec Nowy wpis

Dobry wieczór, Poniżej rada dla startupowców takich jak ja: z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że fundusz Discovery jest bardzo trudny w stosunku do innych funduszy birdgeowych. Bardzo skrupulatnie analizują założenia biznes planu, chcą wiedzieć wszystko o osobach zaangażowanych w realizację projektu, każda jedna złotówka w biznes planie jest przedmiotem dyskusji. Due diligence, które urządzają jest naprawdę trudne do przejścia jeżeli ma się jakkolwiek nie do końca przemyślany projekt. Zalety ? Po drodze krzyżowej z Discovery udało mi się z łatwością zaaplikować do innego funduszu. Nie aplikuj do Discovery jeżeli nie masz naprawdę przemyślanego projektu ! Pzdr.

Michał Nowy wpis

Dobry wieczór ! Dołączamy się do nurtu pozytywnych wejść kapitałowych ! Nam się również udało ! Serdecznie podziękowania dla zespołów - tak ze strony naszej SPV jak i ze strony Funduszu ! Dzięki, że działamy razem !!!!! Pozdrawiam ! Michał

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Discovery Ventures Sp. z o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Właśnie otrzymaliśmy informację o pozytywnej decyzji inwestycyjnej. Gratuluje zespołowi. Dziękuję za zaangażowanie !

Krzysztof Bednarek

Szanowny Panie Marcel, czy mógłby Pan rozwinąć swoją myśl ? Z poważaniem, Krzysztof Bednarek

pytajnik

Dzień Dobry, Czy komukolwiek Discovery Ventures odpisał na maila lub na zgłoszenie? Na stronie nie ma numeru telefonu (jako chyba jedyni z Bridge Alpha), jest formularz, gdzie dwa razy wysyłałem projekt i bez jakiejkolwiek odpowiedzi, gdzie od innych funduszy mam oferty. Te opinie wyglądają tak laurokowo, że aż ciężko nie przyznać, że to fejki.

Krzysztof Bednarek
@pytajnik

Dobry wieczór, Panie Pytajnik, uprzejmie informuję, że dane kontaktowe funduszu Discovery Ventures są dostępne w wykazie udostępnionym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - podobnie jak i innych Funduszy. Znajdzie Pan w/w wykazie adres e-mail, numery telefonów i inne niezbędne dane. Jeżeli nie uzyskał Pan odpowiedzi na złożone przez Pana "oferty", to najprawdopodobniej członkowie komitetu inwestycyjnego oraz członkowie zespołu funduszu nie uznali zgłoszonego przez Pana projektu za interesujący dla Funduszu Discovery Ventures, co nie oznacza, że inne Fundusze Bridge Alfa nie będę owym projektem zainteresowani. Osobiście cieszy mnie fakt, o którym Pan wspomniał - że uzyskał Pan odpowiedź od innych Funduszy. Powyższe oznacza, że Pana projekt okazał się być wartościowym dla naszych Koleżanek i Kolegów z Funduszy Bridge Alfa. Życzę Panu powodzenia w realizacji projektu ! Z poważaniem, Krzysztof Bednarek

Obiektywny

Dobry wieczór Państwu ! Pozwolę sobie na podzielenie się opinią na temat funduszu Discovery Ventures. Po długim procesie DD oraz po zleconych analizach w zakresie PoP okazało się, że chyba nie do końca pasujemy do oczekiwań funduszu. Czy w takim razie ta opinia będzie zła ? Nie ! Wręcz przeciwnie; otrzymaliśmy wykaz zagadnień do uszczegółowienia. Jesteśmy jednym z podmiotów, które szukały już wsparcia u wielu funduszy ale dopiero w Discovery Ventures doszliśmy do poziomu zlecenia PoP oraz DD. Dziękujemy również na zwrócenie uwagi na wytyczne ze strony NCBR ! Panie Krzysztofie, liczę, że tym razem powrócimy i będziemy w stanie udzielić odpowiedzi na nurtujące Pana pytania ! Dziękujemy za konstruktywną krytykę oraz możliwość przejścia PoP oraz DD. Liczę, że następne podejście będzie równie korzystane dla Państwa co i dla nas ! Z poważaniem, Michał vel Flying-Spear

Weronika R.

Dzień dobry ! Polecam współpracę z funduszem Discovery Ventures ! Jeżeli masz naprawdę dobry pomysł, wierzysz w niego i jesteś gotowa/gotowy do bronienia swoich racji, to dobrze trafiłeś/trafiłaś ! W szczególności polecam współpracę z P. Krzysztofem ! ps. uprzedzam - proces due diligence to nie przelewki, jest ostro ale warto ! Z poważaniem, Weronika R.

PAN

Witam ! Potwierdzam opinię już zamieszczone na portalu - a bynajmniej w zakresie "trudnego" etapu DD i "konieczności" udowodnienia, że projekt ma potencjał B+R oraz, że zawiera polski pierwiastek (tak tak, zwracają na to wyjątkowo uwagę). Brałam udział w wielu "speed-dating", wielu konferencjach i spotkaniach "branżowych". Może i trzeba się wysilić, żeby projekt przeszedł etap DD ale warto ! Uczciwe podejście. Przydane wskazówki i model term-sheat motywujący do osiągnięcia założonych celów ! Pozdrawiam, Karolina

Startup

Witam, pragnę się podzielić swoją opinią na temat funduszu. Zainteresowani zapewne wiedzą, że ilość działających Bridgeów jest niewielka. Discovery jest jednym z tych, które funkcjonują. Ale do brzegu. Aplikacja samego pomysłu jasna i czytelna. Proces due żmudny, długotrwały i wymagający zaangażowania na conajmniej miesiąc. Komitet Inwestycyjny bardzo przyjemny i profesjonalny. Dokumenty przygotowane na etapie due tak naprawdę pozwalają przejść przez komitet bez większego wysiłku. Polecam z zastrzeżeniem czasu, który trzeba poświęcić na etapie due. Z wyrazami szacunku - mam nadzieję, że polski jednorożec :-)

Czy w obrębie jednego działu w Discovery Ventures Sp. z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Discovery Ventures

Dobry wieczór ! Zgodnie z umową o dofinansowanie oraz zgodnie z regulaminem funkcjonowania funduszu, wszelkie zmiany w ramach kadry zarządzającej jak i wspierającej fundusz wymagają zgody NCBiR. Ponadto zmiany, o których mowa powyżej wymagają oceny NCBiR. Z poważaniem, Zespół Discovery Ventures

Magdalena

Panowie i Pani z Komitetu Inwestycyjnego zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie. Profesjonalne podejście do oceny pomysłu. Bardzo krytyczne ale konstruktywne uwagi. Obecnie jestem na etapie PoP. Liczę, że uda mi się nawiązać trwała współpracę z funduszem, której rezultatem będzie wspólna inwestycja !

Fund-Girl

Discovery Ventures zainteresowałam w następstwie konferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele Funduszu podczas prezentacji nakreślili założenia polityki inwestycyjnej oraz założenia dot. sfer biznesu, w które planują inwestować. Wysłałam swoje CV wraz z listem motywacyjnym. Liczę, że uda mi się nawiązać współpracę z Discovery ! Jakby nie patrzeć to Fundusz ma do dyspozycji blisko 50 MLN zł. na innowacyjne projekty ! Podejście zaprezentowane podczas konferencji, nastawienie pro-inwestorskie oraz sam wydzwięk eventu pozwala mi szczerze polecić współpracę z Funduszem !!!!!!!!!!! (usunięte przez administratora)

janosik

nie polecam

@janosik

Drogi Janosiku ! Rozumiem, że możesz rozwinąć myśl dlaczego nie polecasz ? Masz jakieś negatywne doświadczenia związane z tą spółką ? Mógłbyś się owym doświadczeniem podzielić ? Od stycznia pracuję w spółce. Atmosfera jak i podejście kolegów i koleżanek stanowi wielki atut. Kadra zarządzająca jest złożona z osób z bogatym doświadczeniem funduszowym. Bezpośrednie kierownictwo stanowią ludzie z certyfikatami ACCA oraz certyfikatami doradcy inwestycyjnego. Serdecznie polecam !

Zostaw merytoryczną opinię o Discovery Ventures Sp. z o.o. - Łódź

Discovery Ventures Sp. z o.o.
4.7/5 Na podstawie 40 ocen.
  • Traktorowa 126
    91-204 Łódź
  • NIP: 9471992477 REGON: 368484234 KRS: 0000698766

Discovery Ventures Sp. z o.o.