Opinie o Okucia Maco (Maco Polska Sp. Z O.O.) w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Maco Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Maco Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maco Polska Sp. z o.o. w Gliwice

poirytowana

witam serdecznie jeżeli szukasz rzetelnej opini to dobrze trafiłaś/eś napisze dokładnie. zacznę od tego odrazu że odradzam zdecydowanie zatrudnienie w tej firmie( pracuje w tej firmie ale szukam innej pracy), napisałabym że ta firma (usunięte przez administratora), ludzi traktują przedmiotowo. na pracownikach redukują koszty produkcji tzn. zwiększają tak normy produkcji że aż nawet najlepsze pracownice nie są w stanie wyrobić normy a co za tym idzie utną po premii która jest zależna od wyników. wiele osób zmądrzało i się masowo zwalniają, nawet kierownicy i brygadziści się zwalniają bo wiedzą co się dzieje z firmą. (usunięte przez administratora)

Usuwacie wiadomości, bez obrażania, tylko stwierdzenie faktu,że ludzie po latach pracy wam się zwalniają. Że kobiety na takich samych stanowiskach jak mężczyźni mniej zarabiają. Każdego da się zastąpić. To fakt,was też da się zastąpić...a tych co przewidzieli ,że będzie pracować w tym roku 250 osób, też się da zastąpić. Niektórzy w tej firmie wiedzą, że nowe taśmy na podłodze to nie wszystko ,tick toc...

Nowa

Jestem od kilku dni i bardzo mi się podoba. Spoko atmosfera bez nacisków i presi

Nofa
@Nowa

To fajnie ,że Ci się podoba. Jak tylko skończy się ten kilku miesięczny wzrost produkcji ,zwolnią was jako pierwsze. A jak nie bedziesz mieć normy to i szybciej.

Zniesmaczona
@Nowa

Popracuj trochę zobaczymy. Będziesz bez premii i cała reszta również

@Zniesmaczona

Czemu z góry zakładasz, że tak źle będzie im szło tu na starcie, że tej premii ostatecznie nie wyrobią? Co z obecnym przeszkoleniem, żeby wiedzieć co i jak? Jest potrzebne?

@Halina

Z obserwacji i pracy z nowymi ludźmi. Już są efekty, mega niska norma dzięki czemu wszyscy będziemy mieli uciętą premię. Normy są jakie są i często nie da się nadrobić tego co zawala nowy.

@.

A kiedy docelowo mają te premie już mają być ustalane? po tylu dniach, już wiecie, czy wyszło, czy nie wyszło? Ciekawa jestem też tych norm ile wynoszą? albo czy da radę je do czegoś przybliżyć, żeby było wiadomo o co chodzi?

@.

Nie każdy się rodzi z umiejętnościami że przychodzi do nowej pracy i wszystko potrafi na te 85%. Przypominam że również każdy kiedyś zaczynał i wszystkiego się cały czas uczy. Jak są mili ludzie którzy pomagają nowemu to chce się robić jak najlepiej tak mi się wydaje. 'Nowy' kiedyś też może zostać tym 'starym' i miejmy nadzieję że przypomni sobie wtedy jak go traktowali i będzie miał trochę zrozumienia.

Uśmiechnięta

Traktowanie pracowników przez kierownictwo ,,na równi ,, między działami to niebo a ziemia :)

Pracownik Produkcji

Szybka... Z zauważonych obserwacji... BIORĄ KOGO POPADNIE !!! Najważniejsze żeby ręce do pracy się zgadzały... - Ale... To czy EFEKTYWNOŚĆ tych rąk ma.znaczenie to jest SPRAWA DRUGOPLANOWA... STARE PRACOWNICE- a za taka się uważam po pobycie 2 miesiecy tutaj maja zasuwać za NOWE... BO ONE PO MIESIĄCU CZASU NIE WNOSZĄ I NIE DAJĄ N8C OD SIEBIE... TO MY STARE PRACOWNICE CIĄGNIEMY TEN WÓZEK NA SWOICH BARKACH A PRACODAWCA MA TO ZA NIC... Jeśli dalej bedzie zatrudniana patola(usunięte przez administratora) by ręce do produkcji się zgadzały nie wróże tej firmie nic dobrego... Osobiście... Nabyłam doświadczenie na produkcji... To jest JEDYNY POZYTYW PRACY TUTAJ... Ale już SZULAM CZEGOŚ INNEGO... FIRMA NIE DOCENIA !!! STARYCH PRAVOWNIKÓW KTÓRZY CIĄGNA TEN WÓZEK NA SWOICH BARKACH... !!!

Banalne

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant w Dziale Wsparcia Sprzedaży
Polenergia Fotowoltaika S.A.
logo firmy Finance and Administration Manager
SIBELCO POLAND SP. Z O.O.
Pytający

Jak wygląda odstawienie hali na noc i uruchomienie jej w dniu następnym ??

Angie
@Pytający

Po 2 zmianę przyjeżdża motorniczy. Wraca na następny dzień przez 6

Ola

Proszę napiszcie mi na czym praca polega Warto tam iść? Dostałam ofertę pracy i się zastanawiam Za każdą odpowiedź będę wdzięczna..

Iza
@Ola

Praca jest spoko tylko trzeba uważać na niektóre osoby właśnie te które tu sie rozpisują i wyrażają swoje opinie bo na hali siedzą cicho hahaha

Grażyna
@Iza

Praca jest spoko ale poszanowania do pracownika żadnego.Dostajesz umowę pod agencja więc pierwsza cię zwolnią jak nie będzie pracy.No ale spoko jak znów będzie praca to przyjmą cię jeszcze raz ha ha ha

@Grażyna

Na tych samych warunkach? No widzisz czyli taką specyfikę odnośne sposobu trybu pracy w firmie sami deklarują? Człowiek dostając tego typu umowę jest świadom tych potencjalnych okoliczności, firma mówi to wprost?

Dymek

Mam nadzieje ze Panie z działu GMZ nie przeziębią się poprzez wychodzenie na papieroska w czasie pracy :)) zdrowie to podstawa a ok 20 jest baaardzo chłodno :) pozdrawiam

@Dymek

Właśnie drogie panie, się przeziębicie będziecie na chorobowym i was zwolnią a na wasze miejsce są tłumy nowych pracowników których już rekrutują;)

No i.
@Dymek

Żebyście się tak przejmowali einstelerami co wychodzą jak tymi paniami. Też się rozchoruja i nie będzie miał kto pracy rozdzielac.

Jak wygląda sytuacja z dress-codem w Okucia Maco (Maco Polska Sp. Z O.O.)?

Hihi

Na start dostajesz buty, koszulki i bluze

Jaka atmosfera jest między działami w Maco Polska Sp. z o.o.?

Ymmm

Cudowna,fantastyczna jak w całej firmie. Szacunek który idzie z góry jest rozlewany przez kierownictwo i brygadzistów. Robaczki produkcyjne emanują tą cudowną atmosferą.Dyrektor ,kierownictwo ,brygadziści niczym herosi walczą o każdą złotówkę dla nas. Od 5 lat nie szczędzą sił w tej ciężkiej walce. Dlatego też wiemy że zawsze możemy liczyć na 300 zł na święta. Nic ich i nas nie może zaskoczyć.

@Ymmm

300 zł w tym roku mieliście? już potwierdzone i wpłynęło? a w poprzednich latach co dawali? firma ma ogólnie jakieś plany / perspektywy na kolejny rok? ogłaszali coś?

Edyta
@Halina

Ma być tylko 300 zł. Reszta poszła na imprezę świąteczną dla wybranych.

@Edyta

300zl w tych czasach to jak zostać spoliczkowanym za wykonaną pracę.Impreza dla wybranych?To nowość w tym roku?

Edyta
@Dana

Pracownik biurowy to czysty pracownik i zasluguje na zaproszenie do restauracji i wspólne świętowanie w gronie szefostwa. Produkcja niech się cieszy, że może pracować za gorsze.

@Edyta

Już myślałam że bardziej upodlić człowieka się nie da a tu patrz jednak się da!

Obserwator

Droga Beatko Wiśnio……ka jak możesz chodzić i zbierać a raczej wymuszać na ludziach składanie się na osoby na które nie mamy ochoty.Wystarczy powiedzieć raz o zbiórce pieniędzy.To ze jesteś fanką wchodzenia swoim przełożonym bez mydła do tyłka to już wiemy. Następnym razem nie traktuj ludzi jak bankomaty do załatwiania swoich wazeliniarskich spraw.

........
@Obserwator

Taki wpis raczej nie dotyczy opinii firmy. A jeśli ktoś nie miał ochoty się składać to trzeba bylo tego nie robić i prosto w twarz to powiedzieć. Bycie miłym i okazywanie szacunku drugiej osobie to już wazeliniarstwo ?. Sądzę, że dobre wychowanie i pamiętanie o innych a nie patrzenie tylko na siebie.

Iwona

Widziałam że szukali kiedyś Specjalisty ds Jakości. Mnie ciekawi czy firma organizuje wyjazdy integracyjne? Są jakieś może wyjścia czy spotkania w celu budowania relacji?

Xd
@Iwona

O tak są i wyjazdy. Do azot i nazot

...

Do dyrekcji i kierownictwa Maco czy wy tego nie widzicie, "stara" ekipa brygadzistów to ... (bez komentarza) mamy nadzieję, że "kolesiostwo" w tej firmie skończy się w momencie odejścia obecnych team leaderów, którzy wszystko tuszowali i zamiatali pod dywan a nowych ludzi na te stanowiska zatrudnicie z zewnątrz. Katarzyna to fenomen na skalę światową po tak długim czasie na tym stanowisku jej wiedza i umiejętności są na poziomie 0 albo i jeszcze niżej, błąka się jak "smród po gaciach" po hali z rękami w kieszeni bądź telefonem w rękach. Damian ten to swoją niewiedzę tuszuje straszeniem nas upomnieniami, naganami jest wyniosły i nie słucha ludzi (no w końcu to on jest na stanowisku a my mamy robić i się nie odzywać). Dawid to, że pracuje na jednej zmianie ze swoją partnerką to tylko w Maco a do tego jest chamski i te jego odzywki, więcej szacunku do nas krzykiem posłuszeństwa nie wymusisz. Anna jeszcze dobrze nie zaczęła a już "dupna" Pani brygadzistka zapomniała jak to pracuje się na maszynie, trochę pokory i szacunku do nas. Oddawanie meldunków o wpół do! Jeżeli macie czas brygadziści a macie bo siedzenie za biurkiem i oglądanie meczy, filmów to nie wasza praca to proszę ruszyć swoje szacowne cztery litery i przejść się po hali zapytać o wynik, my nie mamy czasu biegać tam i z powrotem musimy normę zrobić za którą też macie płacone premie. No i te sławne kamery którymi jesteśmy non stop straszeni (może dyrekcja je wykorzysta i zobaczy jak pracują co poniektórzy brygadziści skoro wielki brat patrzy). A tak w ogóle to byliśmy w Austrii i wiemy jak się tam pracuje spokojnie bez spiny, nikt nikogo nie goni a torebki można trzymać przy maszynach a nie na drugim końcu hali w otwartej szafce. Tylko Polak Polakowi potrafi taki los zgotować więc przestańcie nas straszyć Austrią i kamerami.

Rurkaj
@...

Byla ja tam kiedyś wywalona haaa...dziewczyny wwalajcie z maco to już koniec po co się starać oni robią z wami co chcą po co się tak dajecie ...

Wiki
@...

Tak było, jest i będzie

Ktoś

Jeśli ktoś chce pracować w tej firmie odradzam, brak jakiegokolwiek szacunku do ludzi, wszystkiego wszyscy dowiadują się na ostatnią chwilę i brak normalnej umowy o pracę. Cały czas obiecywano mi umowę pod firmę a w pewnym dniu okazało się że zostałam zwolniona z dnia na dzień. Rozmowy w kierunku umowy nic jak widać nie dały. Każdy ma gdzieś czyjeś zdanie,robią sobie co chcą z ludźmi. Jeśli szukacie stabilnej pracy to napewno nie tutaj,nic się tu nie osiągnie i wywalą w każdej chwili.

Barbara
@Ktoś

Czyli na umowę o pracę w ogóle nie można liczyć? To jaką dają tam umowę. Dość dramatycznie te komentarze brzmią ze zwolenieniami i to jeszcze w takich czasach.

@Barbara

Umowę o pracę???raczej na zwolnienie możesz liczyć.Ty myślisz że ta firma martwi się o ludzi że są trudne czasy?? no proszę cię.

Jest
@Barbara

Jest umowa o pracę ale początkowo agencyjna. Po 6-18 miesięcy dostajesz pod firmą. Po 33 miesiącach umowy pod firmą masz umowę na stałe. Owszem sytuacja jest jaka jest. Były zwolnienia ale taka sytuacja jest w wielu firmach. Mogli zrobić inaczej, mądrzej i z szacunkiem do pracowników no ale cóż...

@Jest

Mogli zrobić inaczej ale nie zrobili dlatego jak chcesz poczuć się jak (usunięte przez administratora)to zapraszamy.Bo tak potraktowano dobrych pracowników!!!Przyjmą cię do pracy a za dwa dni zwolnienią.Albo zwolnią i przyjmą z powrotem a po miesiącu zwolnią po raz drugi.

@Jest

1 umowa 2 tygodnie, 2 umowa 1 miesiąc kolejne umowy po 3 miesiące. Przy dobrych wiatrach 18 miesięcy i pod firmę. Ale teraz praca tam to porażka. Prędzej zwolnienie. Dyrektor obiecuje na koniec roku gruszki na wierzbie. Jest obłudnym kłamcą

@Dana

Otóż to. Prawda. Najlepsze że będą od stycznia przyjmować tych co zwolnili

@Były robol

Kto by chciał po tym znów wrócić?

@Kasia

Ja mimo tego ze juz minie tam nie ma to jak tylko zacznie sie reaktywacja to chce tam znowu wrocic i dalej pracowac

Rob

Brawo!takich potrzeba,wtedy będą wiedzieć że z ludźmi można zrobić wszystko!

Zdenerwowwna

O widzę że moje posty zniknęły ,szkoda, że tak nawet traktujecie ludzi usuwając ich wypowiedzi. Co boicie , że ktoś wam narobi zadymy tak to się bójcie bo my nie musimy tu pisać co się dzieje w firmie wystarczy że każdy kto został tak potraktowany przekaże swoim znajomym i dalej pójdzie jak lawina , firma od siedmiu boleści , tak jak wcześniej pisałam. Żal mi tylko paru osób co jeszcze pracują .Pamiętajcie ludzie mają rodziny których pozbawiliscie normalnego życia

Obecny praciwnik

Jestem tą 'szczęściarą' która ma szansę nadal pracować w Maco na Bojkowskiej. Jednak jestem zarzenowana dzisiejszą sytuacją z wypowiedzeniem umów pod agencją. Najpierw ludzi przywrócili do pracy po czym dostali kolejne wypowiedzenia. Zero wytłumaczenia. Wysłali tylko niczemu winnego Krzyśka który za 'gore' świecił oczami. Helo Halo którzy siedzicie na cieplutkich stołkach... Szanujmy się trochę, boicie się stanąć twarzą w twarz z garstką ludzi? O co chodzi? Zero szacunku, kpina jakaś. Myślę że nikt nie jest bezpieczny w tej firmie... Nawet Wy w tych czyściutkich pachnących ubrankach. Trzymajcie się stołeczków bo karma wraca. Pozdrawiam wszystkich i ściskam mocno

Zdenerwowana
@Obecny praciwnik

Dokładnie jak możecie tak nas traktować ,to ludzie dla tej sytuacji biorą urlopy nawet bezpłatne a wy tak ich traktujecie , wywalacie na zbity pysk , bo kto jest ważniejsi Ukraińcy czy Polacy , a tak macie nas gdzieś nawet jak to pięknie ujeliście cytuje ,,Dziękujemy naszym pracownikom za pocztówki z wakacji! ???? Mamy nadzieję, że wypoczęliście i wróciliście do pracy z nową energią i zapałem! ????; Tak my wróciliśmy z zapałem i chęcią a wy nas traktujecie jak śmiecie , dziewczyny te co Pod firma uważajcie bo Ukraina was też wygryzie bo firma Maco ???????????? niby rodzinna firma z tradycjami zrobi z wami to samo ,lepiej odejdźcie

Aga
@Zdenerwowana

Odkąd przyszedł pan Sylwester Sławomir czy jak mu tam to wszystko w firmie zaczęło sie psuć masakra jak traktują ludzi Polska dla Polaków

Zniesmaczona
@Aga

Myśle ze Pan kierownik to likwidator firmy????dlaczego nikt odważnie nie może odpowiedzieć nam na kilka pytań a nie mydlić oczy ze umowy zostaną przedłużone ????żenada

Robol
@Obecny praciwnik

Szczera prawda. Karma wróci. Od stycznia chcą na nowo ludzi tych co teraz zwalniają przyjmować. Kpina. Jak ludzie ogarną sobie nową pracę to będą się trzymać. Bynajmniej ja mam taki plan. A nie za głodową stawkę wrócić tutaj. I pewnie na tych samych warunkach. Umowa na 2 tygodnie...... Żenada

Nel
@Zniesmaczona

Nie zostaną przedłużone,bo nie potrzebują tyle ludzi.

@Nel

Nie? To tak orientacyjnie jakie aktualnie mają zapotrzebowanie. To z czasem będzie jeszcze stale się zmniejszać?

Były robol

Karma wraca więc i do tych mądrych wróci wcześniej lub później. O Maco opinia już idzie dalej. 100 zł podwyżki ale nocek nie ma więc te 100 zł to kpina. Sławomir czy jak mu tam kłamie w żywe oczy. Pamiętaj Sławuś karma wraca. Jak ty komu tak on tobie . Zresztą to się tyczy wszystkich tych zarządzających

Ktoś

Nie mam nic do Ukraińców ale to co dzieje się w tej firmie to jakaś porażka!!! Zwalniają Nas Polaków a Ukraińców zostawiają, wstyd ze Polak Polaka tak może traktować, a panu Sławomirowi życzę żeby kiedyś go również tak potraktowano,ŻENADAAAAAA!!!!!!!

Nemo

Ja czegoś nie rozumiem ludzi pozwalniali ,czesc wysylali do Austrii a teraz Ukraińców poprzyjmowali ???

Heheszki

I co, zadowoleni z podwyżki? To gratuluję. Od nowego roku będziemy tyrać za 10/20zł więcej niż najniższa krajowa. W połowie roku nk 3600zl. Wnioski? Kolejna fala ukraińców ( bo przecież taniej) i kolejne zwolnienia, żeby im po kieszeni za bardzo nie poszło. Bywajcie w zdrowiu.

@Heheszki

O co ci chodzi?jak ci się nie podoba to po co tam siedzisz? idź gdzieś indziej przewidywać przyszłość.

@Al

Może na razie nie ma dokąd się przenieść a ponarzekać chyba ma prawo? A co nie wierzysz w tę wróżbę?

@Halina

No tak najlepiej narzekać.Zapomniałem że to najlepiej wychodzi ludziom ,narzekanie.A co do wróżb?nie wierzę we wróżby.

Bobo
@Al

Niestety nie trzeba przewidywać przyszłości wystarczy tylko mieć dobry wzrok, jest to bardzo przykre że firma tak zeszła na dno. Zwalniali tyle osób i to naprawdę dobrych osób pracowników którzy pracowali tam bardzo długo bez żadnego powodu po prostu tak pozatrudnianiu Ukrainę, Ukraina pracowała po 12 godzin soboty niedzielę bo w (usunięte przez administratora) za przeproszeniem mieli ciepło żeby produkcja szła, a teraz to nawet dla nas dla Polaków nie ma pracy, po tym jak zwolnienie 150 osób i pip przyszedł na kontrolę to nagle nie ma zwolnień i niby każdy ma się czuć bezpiecznie w tej firmie . Dla mnie to jest po prostu żenada że tam nie ma poszanowania dla pracowników że po prostu traktują nas jak worek ziemniaków, ale co z tego jak jedna osoba jest przeciwko temu co sie dzieję ale niestety większości osobom to pasuje bo mogą czuć się bezpieczni że mają pracę i pilnują własnej (usunięte przez administratora)

Taaa
@Heheszki

No podwyżka mega????100 zł. Zawsze to coś ????????????nic tylko kłaniać się w pas panu z góry. Ale poklaskiwaczy ma sporo. Tylko mała garstka ludzi wie że to jałmużna bo za nocki musieli płacić więcej. Ludzie ogarnijcie się. Likwidując nocki zyskali więcej niż ta podwyżka ????????wiedząc doskonale że w styczniu najniższa krajowa przegoni nasze płace. No to pytanie do tych co potrafia logicznie myśleć i liczyć. Kto na tej podwyżce zyskał a kto stracił??????????

Ano
@Taaa

Dokladnie. Wystarczy zobaczyc paski z tego miesiaca. A najlepiej bedzie widać w październiku. Po podwyżce mniejsze zarobki no to tylko w tej firmie

@Taaa

Tyle, że skoro serio nocki zlikwidowali to jak teraz organizacja pracy będzie wyglądać? Godzin nie tracą?

KiciKici

Patrząc na to co się dzieje, firma prędzej czy później upadnie, lub zostaną tylko ukraińcy (bo jak widać idą z duchem czasu i nagle ich polubili). Chciałabym z tego miejsca podziękować pani marzence że miałam zaszczyt pracować z nią (XD), nigdy wcześniej nie poznałam tak fałszywej i psychopatycznej osoby (ogarnij to nucenie pod nosem w każdej sekundzie swojego życia, chyba że jesteś jeszcze bardziej nawiedzona niż myślałam). Droga anetko (Aka szpicel) weź zmień perfumy, bo pachniesz jak kwiaciarnia na cmentarzu. Hmm kamilu, nie spodziewałam się że w kilka miesięcy można zrobić się takim chamem i ulańcem. Pozdrawiam moje kochane dziewczyny i uciekajcie stamtąd póki czas.

KaciaKacia
@KiciKici

Dlaczego piszesz to tutaj?Dlaczego nie poruszyłaś /łeś problemu wtedy kiedy byla okazja?miło było patrzeć jak jedna z Ap miala odwagę postawić się tej babie?Co zrobiłaś/łeś?K?K przyciaga takie osoby bo sam taki jest,wczesniej nie widziałaś tego?uciekać?niby przed czym?duchem złym?praca jest i bedzie. No piszcie wszyscy co maja teraz odwagę cokolwiek powiedzieć. A na hali udawajcie że wszystko jest supercio????bo właśnie w taki sposób najlepiej o kimś wyrażać opinie,wtedy włącza się odwaga no dawajcie????

Szk
@KiciKici

To co dzieje się aktualnie w firmie to jest żart i nieporozumienie

Pfff
@KaciaKacia

No widzisz... Pewne sprawy są tak sprawnie zamiatane pod dywan, że nawet Cię słuchy nie doszły, że temat był poruszany nie raz.

KiciKici
@KaciaKacia

Oj widać że mnie nie znasz, myśląc że siedziałam cicho. Nie jestem typem osoby która dużo gada na przerwie, a później udaje super koleżankę. I proszę naucz się używać znaków interpunkcyjnych, bo oczy aż bolą.

Zostaw merytoryczną opinię o Maco Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Maco Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Maco Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maco Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 11 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Maco Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Maco Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Maco Polska Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 55 ocen.
  • Jana Gutenberga 18
    41-109 Gliwice