Opinie o Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. w Nekla

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. w Nekla

Oniemiały

Zdrowych, wesołych wszystkim Pracownikom produkcyjnym, a co do zarządu, mógł lepiej przypalić głupa, że zapomniał niż. No właśnie argumenty najbardziej winnych zawsze są ciekawe.

larry

czy teraz sa tylko 3 oferty na specjaliste zakupów? bo nigdzie nic nie widze

Dax

Oby tak dalej, mam to samo kolego pozdrawiam

Elżbieta

Hej, widzę tu sporo opinii z zapytaniami oferty pracy, dojazdu do pracy i pytanie o pracę na stanowisku Kierownika Logistyki, a ja bym chciała wiedzieć coś z kwestii związanych z atmosferą w firmie, ktoś napisałby jakie są relacje między pracownikami i jak działa komunikacja z przełożonymi? Mój mąż po ostatniej firmie ma niemiłe doświadczenia jeżeli chodzi o relacje w pracy i teraz bardziej niż zarobki liczy się komfort psychiczny w miejscu pracy, dajcie znaka jak tutaj jest, bo sprawdzamy co jakiś czas nowe oferty do nich.

@jamnik długowłosy

A nie bylo moze zdalnej rekrutacji? U was wszystko od poczatku stacjonarnie?

dowóz

Jest oferta na o el iks z darmowym dojazdem do Nekli. Jak to wygląda? W sensie zbiórka w określonym punkcie i wszystkich zgarniają z jednego miejsca, czy się zatrzymują po drodze, żeby pracowników zgarniać? chciałbym dojeżdżać ze środy wielkopolskiej.

frens
@dowóz

nie wiem czy to koncert życzeń, ale dołączam się do pytania bo też liczę na transport pracowniczy

frens
@dowóz

wgl zgłaszałeś się już? ciekaw jestem po jakim czasie będą odpowiadać

niki
@dowóz

Jakiś czas temu były 2 przystanki w środzie - niedziałkowskiego i koło cmentarza, później z cmentarza przenieśli na strzelecką koło kwiaciarni. Obecnie nie wiem czy coś się zmieniło.

pra
@frens

ja ci moge powiedziec jako pracownik, ze dostalem od nich odpowiedz po kilku dniach od wyslania cv, wiec raczej dosc szybko odpowiadają

moon
@pra

a po rozmowie ile czekales na decyzje ?

Beddy

nie dzwonią, żeby umówić na rekrutacje

Vee
@moon

Coś około dwóch tygodni? już nie pamiętam ile dokładnie ale mniej więcej tyle

Kolekcjoner
@Vee

Spoko całkiem szybko można zacząć pracować?

fast
@Kolekcjoner

no w sumie ja po decyzji zacząłem prace od nowego miesiąca, czyli jakies 2 tygodnie później

Desdjh
@fast

Do dogadania takie terminy sa?

Malvin
@Desdjh

Raczej muszą być XD zawsze na moich poprzednich rozmowach wspólnie ustalaliśmy jakiś termin taki żeby każdej stronie pasował

Hums

Niby mogliby sami narzucic terminy, a ty sie wtedy dopasowujesz albo nie. Ale na szczescie juz malo gdzie tak robia.

basz
@Hums

jesteście już w trakcie rekrutacji? jak to z pierwszej ręki wygląda?

basz
@Hums

gdzie szukacie ofert bo ciężko mi cokolwiek znaleźć?

@basz

czasami czytam te opinie i zastanawiam się kto je pisze. j -jak ciężko znaleźć ofertę pracy to znaczy że jej nie ma albo nie chcą byś ją znalazł- a jak chcesz znaleźć pracę to szukaj ... polecam tylko działaj rozważnie i patrz gdzie aplikujesz byś źle nie trafił!

Try
@basz

Ja wpisuję sobie jak człowiek firmę w której chciałbym zacząć pracę i dopisuję "praca"

Joda Master

Co tam takiego fajnego? wymieniłbyś z 3 rzeczy które o tym świadczą?

ezz

ja bym powiedział że na każdym dziale fajni ludzie sie trafią

kkk
@ezz

a skąd wiesz ze na kazdym...?

@kkk

moze gwiazda firmy hah

Zaciekawiony Nowy wpis
@kkk

Pamiętaj słowo. Zdarzają. Ludzie różni pracują. Zdarzają się w porządku którzy chętnie pomogą ale coraz więcej ludzi jest zmęczona brakiem konkretnych informacji. Najgorsze jest to że nie ma zasad. Jedni swoje wydeptaja i mają więcej inni siedzą cicho i czekają na cud. Sytuacja naprawdę kiepska ale.to co teraz słychać to jigdzie nie jest dobrze

Kasztan Nowy wpis
@Zaciekawiony

Musiała by tam bomba wybuchnąć podczas jednego z zebrań w sali. Wtedy zapanował by ład i porządek

larry

czy teraz sa tylko 3 oferty na specjaliste zakupów? bo nigdzie nic nie widze

@larry

gdzie widzisz takie ogloszenia bo ja nawet takich teraz nie widze?

@renegat

czy ktos powie jak przebiega rekrutowanie w tej firmie?

@renegat

jeszcze bede wdzieczny za info o benefitach.. sory za tyle pytan

@renegat

ja też na żadnym portalu ogłoszeń nie znalazłem, więc może kolega wszedł na jakieś archiwalne czy coś, ogłoszeń w każdym razie nie ma

@renegat

nic niezwykłego, jak lecisz na produkcje to masz jeden etap rozmowę z kierownikiem albo kims oddelegowanym do tego i sama rozmowa tez jest spoko bo gadacie glownie o doświadczeniu i takich tam dyrdymałach

@renegat

i też bardzo fajne jest to że jak im się od razu spodobasz to wezma cię pokazac gdzie będziesz robił i to też w zasadzie dla ciebie znak, że prawdopodobnie tą robotę dostaniesz jak się na warunki zgodzisz

helf
@Mugol

to proponuja od razu jakas umowe zazwyczaj czy moge wybrac sam?

Keto
@helf

co do umów to pewnie jak jesteś studentem to zaproponują umowę zlecenie, natomiast warto samemu powiedzieć co się woli :) Można się dogadać w tej kwestii

Becia
@Mugol

Ooo, to spoko w sumie. Tylko pokazują miejsce pracy, to nie od razu dzień próbny? :P Jak tam sytuacja z kobietami na produkcji? Pracują, czy to raczej ciężka praca fizycznie? Wiadomo, ze produkcja produkcji nie równa :)

@Keto

to i tak bardziej celuja w uopy oprocz studentow?

@Keto

na ile te umowy maja w zwyczaju dawac?

@arek

zalezy mi na stabilnym zatrudnieniu wiec wole sie upewnic czy tu takie znajde

Vi
@arek

Nie wiem czy bardziej, ale jeśli nie jesteś studentem to raczej umowa o pracę.

Vi
@arek

Ja po okresie próbnym dostałem na rok.

Zoja
@Vi

A okres próbny 3 miesiące? Czy po tym czasie ogólnie dostaje się wyższą stawkę? I tak w ogóle jakie stawki teraz i czy da się jakoś dorobić nadgodzinami?

Tlen
@Zoja

tak okres próbny trwa trzy miesiące

Tlen
@Zoja

nie pamiętam czy akurat po próbnym były jakieś znaczce podwyżki na pewno kilka dodatkowych benefitów się dostawało np. Compense

@Tlen

compense to jakies ubezpieczenie?

@Tlen

poza tym jeszcze jakies benefity sa?

@Tlen

dojazdy jakies firma zapewnia?

costa
@Tlen

ewentualnie premie sa za cos mozliwe?

@yun

tak, sa darmowe dojazdy

@Tlen

Ktoś pisał, że okres próbny trwa 3 miesiące, ale czy jak firma zauważy, że ktoś się nadaje na dane stanowisko wcześniej niż po upływie 3 miesięcy, to skracają go i podpisuje się umowę? Pierwsza umowa jest możliwa na rok czasu?

tadam
@pracownik

oo a od jakiejś konkretnej ilości kilometrów? jeśli tak to wiesz może od jakiej?

pralls

okres próbny chyba nie jest zmienny, jak już ci dają na te 3 miesiące to raczej nie zmienią w trakcie

@Vi

A po tym roku można liczyć na umowę o pracę na czas nieokreślony? Czy nadal umowa na kolejne lata? Jak to wygląda? Czekam na info, bo maksymalnie zależy mi na stabilnym zatrudnieniu, dopiero po waszych odpowiedziach złożę cv. :D

nufff

Tak, można się starać :)

ibuprom

chyba dłuższy okres wypowiedzenia się wtedy ma, poza tym brzmi stabilniej no i kredytu chętniej udzielają

DaDA

składaj... wróbelki ćwierkają, że od nowego roku będą potrzebować nowych ludzi na produkcji, więc jeśli szukasz pracy do składaj cv ino szybko

worek ziemniaków
@DaDA

ogólnie poleciłbyś pracę tutaj? głownie pytam właśnie w takiej dłużej perspektywie

worek ziemniaków
@DaDA

jeszcze jakbyś coś o atmosferze powiedział to by już było w ogóle super

ven0m
@DaDA

gdzie im najlepiej cv wysłać jak coś?

ven0m
@ven0m

robi to jakąś różnice kiedy sie potem odezwą czy bez różnicy? może na jakiegoś maila jakbyś podał by było najszybciej?

Kkzz
@worek ziemniaków

ja pracuje juz z dwa lata i uwazam ze praca jest stabilna, ale zalezy tez pod jakim względem pytasz?

Kkzz
@worek ziemniaków

mysle ze atmosfera jest ok, nie ma niepotrzebnych awantur, ludzie raczej normalni tam pracują

Ojciec Mateusz
@worek ziemniaków

ja się tam zatrzymałem na dłużej i powiem, że nie żałuję, zależy czego oczekujesz, nikt nikogo niespodziewanie nie zwalnia, wypłaty na czas mnie odpowiada

@DaDA

Wielkie dzięki za cynk! Na ile zmian robicie na produkcji? Jak tu normy wyglądają? Są bardzo wysokie? W firmie szybko idzie proces rekrutacji? Pamiętasz jak to u ciebie było? Po jakim czasie się odezwali? PS pracownicy z dłuższym stażem mogą wynegocjować lepsze warunki, stawki? Co z awansem na brygadzistę? Przyjmują osoby na kierownicze stanowiska z zewnątrz, czy awans jest jak najbardziej możliwy?

kastan

na produkcji są 3 zmiany 22-6, 6-14 i 14-22

Vifon
@kastan

Warunki są w porządku?

berlin
@Vifon

zalezy jakie kto ma standardy, ale ja np pracowalem juz w innych miejscach i to jest zdecydowanie najlepsze z nich wszystkich

Ona
@Mugol

czyli taka na luźno rozmowa? a trzeba pytać o to ile proponują, czy sami wychodzą z inicjatywą zarobków? da radę negocjować na rozmowie stawkę?

samson
@Ona

na rozmowie ze mną sami powiedzieli ofertę, a jesli chodzi o negocjacje to probuj, rozmowa raczej luźna ale tez konkretna

Krzywy
@Ona

Wydaje mi się że spróbować nie zaszkodzi zależy oczywiście o jakie stanowisko się starasz a jeśli chodzi o rozmowę to bez żadnych napięć było okej

@kastan

A jest możliwość, żeby pracować na jedną zmian? Byłabym zainteresowana nocną zmianą. Czy za nią można spodziewać się dodatku nocnego?

Janusz

nie ma takiej opcji by pracować na jedną zmianę a z tego co wiem to dodatek nocny jest obowiązkowy

JGJ

Jestes juz po rozmowie czy po prostu tak przypuszczasz?

bury

tego jeszcze nie slyszalem, zeby ktos chcial sobie zmiany wybierac

@bury

ja jak robote mi beda chcieli dac to sie wszystkiego chwyce

Dax Nowy wpis
@samson

Z kim przeprowadzana tak w ogóle? Za każdym razem rekrutacje prowadzi ta sama osoba czy można różnie trafić?

Dax Nowy wpis

Oby tak dalej, mam to samo kolego pozdrawiam

Empatyczny

Opinia podlega weryfikacji i jej treść jest obecnie niedostępna.

BARCER

Bo jest prawda

Elżbieta

Kolas
@Elżbieta

Pracuję dłuższy czas w tej firmie i uważam atmosferę za jeden z lepszych powodów dlaczego warto tutaj pracować. Naprawdę ludzie są w porządku i bardzo doceniam to tutaj. Jeśli faktycznie jest taka sytuacja to ja bym się nawet nie zastanawiał i składał cv :)

senior
@Kolas

atmosferę tworzą głównie ludzie i to prawda, że atmosfera w zespołach jest w porządku, mam czasami tylko wrażenie, że każdy dział dba tylko o siebie, a zapominamy, że cele mamy wspólne....

blank
@Kolas

a na jakie zmiany pracujecie najczesciej, w jakich godzinach mniej wiecej?

senior
@blank

produkcja pracuje teoretycznie na trzy zmiany, ale niektóre działy pracują na I lub II zmiany, biura kiedyś od 8 do 16, teraz nie wiem ale chyba podobnie

Leszek
@senior

Wiesz może czy przyjmując się do pracy na zmiany można wybrać sobie zmianę na którą będzie się przychodzić? Mnie głównie pasowałyby nocki. Ktoś tak już był zatrudniony czy jak się przychodzi do konkretnego działu to trzeba pracować jak jest narzucone odgórnie?

salami
@senior

i te 3 zmiany to takie typowe godziny od 6 rano czy pozniej zaczynacie?

hole
@senior

a kojarzysz może czy do biura kogoś teraz szukają? bo tam pracą byłbym zainteresowany

hole
@senior

i jakby ktoś potwierdził te godziny pracy czy dalej tak jest to byłbym wdzięczny

inek
@hole

do biura akurat nie kojarze zeby teraz kogos szukali, radzilbym przegladac na biezaco ogloszenia po prostu

inek

chyba od 8 do 16 w biurach sie pracuje jak dobrze kojarze

kukurydza
@inek

a szukają tam teraz kogoś do pracy, kojarzysz to może?

kukurydza
@inek

gdzie oni tutaj w ogóle wystawiają oferty?

hass

jak nie szukaja teraz to mozna im wyslac na maila swoje cv i tak sie zglosic czy lepiej poczekac na ogloszenia?

Grunt
@hass

ślij co będziesz czekać ogloszenia w kratke sie pojawiają, próbuj swojego szczęścia

Burbon
@Grunt

czy gdzieś poza pracuj.pl można natrafić na jakieś ogłoszenia?

???
@hole

W biurach w większości jest elastyczny czas pracy tzn. pracę trzeba zacząć pomiędzy 6:00-9:00. Średnio w okresie rozliczeniowym musisz przepracować 8godz. 5 min. dziennie (5min. liczone na przygotowanie do pracy).

@???

W takim razie przerwy sa tez wliczone w godziny pracy?

@???

Czy ogolnie jest mozliwosc pracy hybrydowej jesli chodzi o biura?

Duty
@???

Czy ten elastyczny czas się jakoś wcześniej określa czy można to zmieniać kiedy się chce?

samson
@Duty

no nigdzie tak nie jest ze mozesz z dnia na dzien powiedziec czy bedziesz czy nie, wiadomo ze trzeba to troche wczesniej ustalic

Pracujący
@samson

to jest normalna firma i chyba ktoś nie rozumie na czym polega elastyczny czas pracy. Masz umowę o pracę, w firmie obowiązuje regulamin i jeśli chcesz normalnie pracować to normalnie się komunikujesz czyli planujesz urlop z kierownikiem, zachorujesz dzwonisz do niego, potrzebujesz użetkę dzwonisz/piszesz - kontaktujesz się z kierownikiem tak by mogli funkcjonować bez ciebie... czasami czytając komentarze na go worku zastanawiam się gdzie ci ludzie niektórzy wcześniej pracowali, że mają takie dziwne praktyki lub nie znają podstawowych zasad pracy w firmie.

Skaut
@Pracujący

Umowa o prace jest o tyle dobra że idzie z ustalonymi z góry zasadami. Jedne mogą się mniej podobać, ale chociaż jest w tym jakaś stabilność - coś za coś.

@Skaut

nie wiem co masz na myśli pisząc o stabilności, każdą umowę można wypowiedzieć.

palma
@Janusz

ale jednak na zleceniu nie ma takiej stabilności o której mowa

cashier

nie wyobrażam sobie żeby ktoś n ie odróżniający uopa od zlecenia mógł się dostać tutaj do pracy :)

Gerber

Bardzo jest tutaj stresująca taka rozmowa wstępna?

jamnik długowłosy
@Gerber

to chyba zależy od człowieka czy sie bedzie stresować czy nie, ja tam sie na przykład w ogóle nie stresowałem

jamnik długowłosy
@Gerber

ale jeśli chodzi o samą atmosfere na rozmowie, to było bardzo dobrze, miło ale i profesjonalnie, no ja sie nie mam do czego doczepić

@jamnik długowłosy

A nie bylo moze zdalnej rekrutacji? U was wszystko od poczatku stacjonarnie?

Firma Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Młodszy specjalista ds. zakupów. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

Hmm

Trudne czasy nastały na świecie ale w tej firmie to trwa już od jakiegoś dłuższego czasu... może wreszcie ktoś to zauważy i podejmie odpowiednie decyzję. Ciekawy jestem czy osoby do góry odpowiadaja za to czego nie zrobią a co ma wpływ na pracę na dole! To już nie jest śmieszne. Brak dobrego zarządzania wpływa na wiele obszarów. Przykro patrzeć na to

Aszton

Na produkcji robicie tylko poniedziałek piątek ? Nie ma pracujących weekendów ?

Lon
@Aszton

W ogłoszeniu jest napisane że tylko tak pracują

@Aszton

Jesli chodzi o biura to raczej tylko od poniedzialku do piatku jak to wszedzie.

Boski
@trefl

ale to pewnik i wiesz bo pracujesz czy tylko domyślasz się?

Eka
@trefl

Do biura kogoś teraz szukają, ktoś wie gdzie znajdę oferty? :)

mnichu
@Eka

Najczesciej na tych najbardziej popularnych portalach byly wstawiane ogloszenia, ale teraz jak tak patrze to nie widze zadnych aktualnych.

@Lon

A wiesz może czy w weekendy można pociągnąć nadgodziny, albo jakieś soboty dla chętnych 100 % płatne? Bo niestety ogłoszenia nie znalazłem.

@mnichu

Dalej nie ma żadnych ogłoszeń? Bo też właśnie sprawdzałem i nie widzę nic

@mnichu

Jakieś nowe się niedługo pojawią, ktoś coś wie?

@mnichu

Albo jakoś cv można przesłać? No bo zależy mi na robocie...

bejon
@Damio

nie ma na to póki co wielkich prognoz ale co my tam wiemy warto sprawdzać regularnie te oferty

@bejon

a jak już są to na ile trzeba się nastawić?

@chilli

mam na myśli, że jak już są ogłoszenia powstawiane to ile się czeka na odpowiedź od firmy

estko
@chilli

nie ma raczej określonego czasu na to, u mnie to było troche ponad tydzień a u kolegi ponad dwa więc wiesz

Kolekcjoner

Na stronie nie ma? powinna być jakaś zakładka kontakt?

fast

albo na ich stronie, albo w ogłoszeniach, albo jak wpiszesz nazwe firmy po prostu w google to też się powinno wyświetlić

Desdjh
@fast

Tyle ze ja wcale zadnych ofert nie widzialem wiec pytanie czy mozna sie do nich zglosic tak po prostu bez tego przez emaila

Malvin
@Desdjh

Znajomy tak kiedyś dostał pracę ale nie próbowałem więc w sumie nie wiem jak to się zazwyczaj kończy

so
@Aszton

są jeszcze soboty czasem - ja na automatach po 2-3 w m-cu czasem robie, teraz zrezygnowali z zajączkowego, i ponoć z wczasów pod gruszą- tego już nie ma :(

Prawdziwe

Cokolwiek napisze nieprzychylnego ktoś skutecznie przesunie lub usunie... na ścianach wiszą plakaty o komunikacji a nikt nie potrafił ludziom wcześniej powiedzieć że w tym roku nie będzie premii na święta...to jest ta jakość komunikacji której nas uczą i wymagają...

Oniemiały

Specjalista/ka ds. Kontroli

teraz w wegmanie/stomilu/aligatorze nie ma nigdzie roboty- krucho ze zleceniami, rzucają ludźmi gdzie i jak popadnie z działu na dział, nie przedłużają umów, ogólnie kicha na całego. :P

kegel
@Specjalista/ka ds. Kontroli

no - potwierdzam kiepsko na całego - anulowali jedną zmianę (są 2 zamiast 3 ) roboty tyle co kot napłakał - , oby na święta wogóle coś dali (ostatnio 800zł było) nie przedłużają umów - ludzi przerzucają gdzie popadnie i jak popadnie (niestety za te same pieniądze:()), ogłoszeń o prace brak i pewnie nie zobaczymy- firma chyli się ku upadkowi...., jeszcze troche i zamkną bude , ludzi zostawią (czyt zwolnią) i będzie pozamiatane.

@kegel

Serio wszystko do tego zmierza? Nigdy jeszcze nie było tu takiego kryzysu? Czy jakieś przestoje czasem jednak są? Nikt z góry nie informował czy to chwilowe problemy czy raczej coś większego?

@Specjalista/ka ds. Kontroli

uważam, że jak masz opcję pracy w innej firmie to ją przyjmuj... tu się dobrze nie dzieje i myślę o obu firmach, bo niby osobne ale sytuacje podobne... jeżdżąc autobusem nasłuchasz się najwięcej informacji. W obu firmach młodzi dyrektorzy, którzy kierownikami mianują swoich kolegów, którzy uczą się zarządzać i produkcji. A starzy pracownicy albo sami odchodzą, albo zostają do tego zmotywowani. Prawda że chcą by pracownik był uniwersalny i wszystko umiał. Najlepiej na każdej maszynie i od pierwszego dnia robił normy. Nie ma kto uczyć. Pracownikom nie zależy na przekazywaniu swojej wiedzy. Kasa słaba, lepsza dla wybrańców czyli dla brygadzistów i tych co sobie wychodzą. Komunikacja żadna. Motywacja średnia. Coraz gorzej się dzieje. Jednak to też ciężki czas na szukanie nowej pracy, dlatego ludzie siedzą tu i czekają za lepszym czasem.

Szukasz pracy, może zainteresu

Szukasz pracy, może zainteresuje Cię nasza oferta. Aktualnie szukamy do zespołu pracowników na stanowisko: Operator automatów tokarskich Praca: Nekla - darmowy transport do pracy z Wrześni i Środy Wielkopolskiej Do Twoich zadań należeć będzie: - obsługa automatów tokarskich, tokarek konwencjonalnych oraz innych urządzeń na dziale, - wykonywanie obróbki zgodnie z dokumentacją techniczną, - zapewnienie maksymalnego wykorzystania czasu pracy maszyn i minimalizacja czasu wymiany narzędzi. Wymagamy od Ciebie: - wykształcenie min. zawodowe (mile widziane techniczne mechaniczne), - mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku - znajomość rysunku technicznego, - umiejętność posługiwania się narzędziami pomiarowymi, - zaangażowanie, dokładność, odpowiedzialność, - gotowość do pracy w systemie III zmianowym, - umiejętność pracy w zespole. Oferujemy: - zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - pracę od poniedziałku do piątku w systemie trzyzmianowym - szkolenia i możliwość rozwoju zawodowego (m.in. kursy językowe, studia) - dofinansowanie do karty Multisport - prywatną opiekę medyczną Compensa - ubezpieczenie na życie w PZU na preferencyjnych warunkach - premię na święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia - kawa/herbata/owocowe środy/parking dla pracowników.

Pracujący

jednak jak wpadną nadgodziny to chętnie pracujemy, bo jest szansa na wyższe wynagrodzenie... kasa zawsze się przydaje

XD
@Szukasz pracy, może zainteresu

dobrze zaczynają rok, potrzebują ludzi - kto tam teraz rządzi? Słyszałem że sporo zmian w na stanowiskach rządzących?

pracujący
@XD

dobrze zaczynają- ale szybko skończą- bo ci co się przyjmują to ciągle odhodzą i rotacja jest non stop- kierownictwo non stop zmiany jak zawsze - na gorsze - to już nie ten sam stomil co kiedyś

Bezkomentarza
@pracujący

Zmiany czasami są potrzebne. Nie wszystkie są takie złe jak się na początku wydają. Ja w tym naprawdę nie widzę nic złego. Ważne by nowe osoby znały się tym co mają robić... gorzej jak nowe osoby na nowych stanowiskach tylko udają że coś wiedzą

Nekla

Jak oceniacie stanowisko na które jest oferta - Kierownik w Logistyce ? Czy do tego stanowiska przewidziane jest auto służbowe? Komu w firmie auto przysługuje?

Tamur
@Nekla

Dla zwykłych pracowników zorganizowali jakieś dojazdy jak ktoś nie ma auta?

Linczelli
@Tamur

Jest darmowy dojazd z wrześni i ze środy wielkopolskiej

lesno
@Linczelli

to jest taki dojazd autobusem na duzo osob?

wronex
@Linczelli

a na jakieś inne benefity można tu liczyć? bo dojazd spoko ale chodzi mi o takie klasyki typu multisporty etc

kisiel
@wronex

tak jest dofinansowanie do multisportu normalnie plus ubezpiecznie w PZU też w jakimś stopniu pokrywają

kisiel
@wronex

a i co przydatne można za złotówke sobie pakiet medyczny w compensie wykupić co jest też super opcja więc takie podstawy sa zapewnione

cuks
@kisiel

a to od razu przysluguje czy po jakims okresie probnym?

cuks
@kisiel

bo nizej wycyztalem ze normalnie umowa o prace obowiazuje wiec pewnie z okresem probnym jak to bywa w zyciu

AAAA
@wronex

Jest multisport, są dodatki świąteczne, ale moim zdaniem najfajnieszym pomysłem są dofinansowania edukacyjne - kursy językowe/ dopłaty do studiów podyplomowych.

Soks
@cuks

jest okres próbny, trzy miesiące potem określony z szansa przejścia na nieokreslony

esqa
@Soks

na ile najczesciej ten okreslony?

esqa
@esqa

zalezy to od czegos na ile sie podpisze ta nastepna?

@AAAA

Co do tego dofinansowania do kursów podyplomowych, duże kwoty finansują? Czy pracownik musi podpisać lojalke z firmą jak się decyduje na takie dofinansowanie? No i czy po takim kursie na jakaś podwyżkę albo awans można liczyć?

@AAAA

z kursów korzystają pewnie tylko biurowi, karnety na siłownię, karta medyczna, owoce, napoje, jakieś okolicznościowe przysmaki typu rogale, pączki to jest , ale kasa mogłaby być lepsza, ważne że w terminie na koncie

karciany
@DaDA

Fajnie, że mimo wszystko jest tyle dodatków, taka karta na siłownię to by mi się przydała

Flaming
@karciany

Właśnie ciekaw jestem co to są za karnety i na jaką siłownię to działa.

estko

nie ma to jak człowiek z poczuciem humoru, złożyłeś już może cv? ;p o wypłaty się nie martw, odkąd tu pracuje wszystko wpływa zawsze na czas

rekruter

teraz potrzebujemy na produkcję i automaty tokarskie - ogłoszenia na olx i pup - płacimy 4400 brutto :)!

Aska
@rekruter

Jestem bardzo zainteresowana praca. Posiadam doswiadczenie na produkcji i kontroli jakosci w branzy samochodowej. Bardzo prosze o info. Pozdrawiam.

@zorientowany
@rekruter

W firmie obowiązuje wynagrodzenie zasadnicze + premia. A od nowego roku wzrasta minimalne wynagrodzenie. Jeśli ktoś przyjdzie bez doświadczenia zapewne na początku może na to liczyć... A jeśli zna się na obsłudze lub nastawianiu, może otrzymać wyższe wynagrodzenie od samego początku.

Nix
@@zorientowany

super, dzięki za tą informację, czyli jak mam doświadczenie to mogę próbować negozjowac stawki?

rekruter zorientowany
@@zorientowany

no to już po podwyżce minimalnej podaje - nawet tej z lipca 2024r (które wynosi 4300 brutto- 3260zł netto) - premia ok 400zł netto :) - tak podajemy wynagrodzenie dla początkujących :) - choć rzeczywistość jest inna (nawet jak ktoś długo u nas pracuje to i tak ma tyle samo jeśli nie umie nastawiać- tylko przyjdzie i zrobi swoje minimum - i tyle :P:))

balszoj

A co było napisane ?!!!!!! @"nawet jak ktoś długo u nas pracuje to i tak ma tyle samo jeśli nie umie nastawiać- tylko przyjdzie i zrobi swoje minimum - i tyle :P:)" - do szkoły uczyć się czytać ze zrozumieniem !!!!! XD

Dms

Czy firma zapewnią ubrania robocze? Jakie?

czesc moglby ktos powiedziec jak wyglada tutaj rekrutacja? jest jeden etap czy kilka? jaka atmosfera jest na rozmowie?

tiru riru

dlugo sie czeka na decyzje o zatrudnieniu?

@tiru riru

jak masz pewną wiedzę i chcesz pracować to myślę, że będzie szybka decyzja...

ByłoiNima

Ogolnie jest jeden etap, rozmowa z kierownikiem produkcji albo działu produkcyjnego. Rozmowa raczej standardowa - pytania o doswiadczenie i twoją motywacje do pracy...przynajmniej u mnie tak bylo

ByłoiNima

A atmosfera w porządku - miło ale konkretnie

blacha 2115
@ByłoiNima

na co dzień w pracy też spoko ludzie się trafili? rekrutacja trwa chwilę a to w pracy trzeba jednak tyle czasu wytrzymać

Riko
@blacha 2115

Ludzie są ogólnie w porzadku i gotowi do współpracy, co znacząco ułatwia pracę.

Zarobki też okej? Bo ciężko mi o tym znaleźć jakiekolwiek info w sieci, a tutaj też ta dyskusja trochę pozbawiona konkretów, jak gdyby nie patrzeć. Jak się na rękę teraz zarabia?

karciany
@Riko

orientujesz się jak tutaj jest z doświadczeniem? duże trzeba mieć żeby się zatrudnić?

Colesław

siema sa moze aktualnie jakies przyjecia? nic nie moge nigdzie znalezc

Colesław
@Colesław

albo kto wie gdzie szukac? albo ma ktos jakis kontakt do firmy?

Beszalem
@Colesław

też byłbym zainteresowany czy w ogóle są jakieś zatrudnienia i ajk mogę się skontaktować bo widzę że polskiej strony nie ma w ogóle

Młodociany Kryminalista

nie stawaj na przeszkodzie prawdziwej miłości... każdy z nas może mieć zakład w którym zakochał się od pierwszego wejrzenia. w moim przypadku był to np. karny i złamał mi serce

Hrvi

nie macie jakiejś po polsku strony internetowej gdzie można was znaleźć? jest tylko ta po niemiecku?

Ravi
@Hrvi

ale szukasz ogłoszeń czy po prostu chcesz poczytać o firmie?

trefl

Gdzies poza oficjalna strona internetowa sa wstawiane ogloszenia?

plik
@Hrvi

nie ma polskiej strony, w zasadzie mozna o nich info tylko na goworku znaleźc z tego co się orientuje

Genz

Na jakich stronach mogę sprawdzać?

elv

Jeśli nie zdążysz na ogłoszenia to możesz napisać maila z zapytaniem i daj znać jak odpowiedzą.

Carbon
@elv

no a są jakieś ogłoszenia? obserwuję od tygodnia i nic się na pracuj nie pojawiło :(

@Carbon

nie, nadal nic nie ma. zaczynam myśleć żeby się sam pierwszy odezwać do nich

ole

weź no człeczku - prosze nie rób "ruchu w komentarzach" - firma ledwo przędzie , a ty takie bzdety wypisujesz !

Mentalista

Czysty kosmos to co ostatnio się wyczynia, oboma autobusami jeżdżą po jednej osobie a wypłaty dobitnie po okrajane, roboty jak na lekarstwo na każdym kroku szukane oszczędności a gruba kasa marnowana jest na bzdety.

Kabaret Nowaki
@Mentalista

Taka organizacja i współpraca między ludźmi zarządzającymi. Życie...

wczasowe

teraz wczasowe niższe niż przed rokiem - paliwo na autobusy drogie ( bo to z naszego socjalu idzie) zamówień jak na lekarstwo - tak to jest pracować na niemieckim kapitale :)

wczasek
@wczasowe

niecały 1 tys na wczasowe w tym roku- mniej niż rok temu :( - bieda i brak zleceń plus niby darmowe dojazdy autobusami (a tak naprawde z waszego wczasowego/socjalu to idzie:))

Emma
@wczasek

A ile było w zeszłym roku? Czyli, żeby dać darmowe dojazdy to musieli zmniejszyć wczasowe? No trochę szkoda, że coś za coś :< A jak z premiami? Bo tak przeglądam wątek tutaj, ale ogólnie więcej pytań niż odpowiedzi, więc mógłbyś przybliżyć widełki płacowe oraz widełki premii jeśli funkcjonuje u nich taki system motywacyjny? Oczywiście mam na myśli zarobki na produkcji.

produkcja
@Emma

wypłata 3300-3500 netto w tym 0-400 netto premi , na wczasowe 1000zł netto, na gwiazdke 700zł , i na zajączka 400zł

Karola
@produkcja

Za co jest premia? Za wyniki w pracy? Te maksymalnie 400 netto łatwo wypracować? Ciekawi mnie czy normy są spoko.

Aquamen

Jak wygląda kwestia dowozów na produkcję? Są jakieś dodatki albo transport firmowy? A jak tak to skąd?

Krasnolud
@Aquamen

Kojarzę, że kiedyś był możliwy transport ze Środy Wielkopolskiej, ale nie wiem jak jest teraz... Może ktoś się wypowie.

brumbrum
@Krasnolud

tak jest i ze środy i bodajze z wrześni transport

welon
@brumbrum

ale jaki to jest transport? jakis maly bus podjezdza po cb?

welon
@brumbrum

bo wsm to bym chcial jakis dojazd do pracy ale nwm jak to wyglada u was, skad oni zabieraja pracownikow?

@Aquamen

o transporcie było już wiele razy, jest z Wrześni i Środy za darmo. Trwa dłużej niż prywatnym samochodem ale taniej a wybór czy korzystasz czy nie należy do ciebie

Kostek
@welon

normalny duży autobus jedzie są wyznaczone przystanki, temat wielokrotnie maglowany w wielu postach... za darmo ale jedzie dłużej niż byś prywatnie dojeżdżał ale wybór należy do ciebie

hass
@Kostek

moze po prostu nie kazdy przeglada wszystkie posty tylko te co sa wyzej? mi sie nie chce latac po kazdej stronie, tez wole sie spytac skoro od tego jest forum..

szukampracy

Wiecie coś może o nowych ofertach pracy?

lvl2
@szukampracy

no są, a chodzi ci o jakieś konkretne stanowisko?

prosze
@szukampracy

szukają specjalisty ds. jakości i młodszego specjalisty ds. zakupów

prosze
@lvl2

ja sprawdzałem na oelu, jak masz jeszcze jakieś to podeślij po prosu koledze, bo ja widzę, że dużo osób odpowiada tu pytaniami na pytania i nic z tego nie wynika potem

husarz
@prosze

jest jakaś oferta na pracaku na młodszego specjalistę ds zakupów. mnie nie interesuje to podaję dalej :p

Bobas
@husarz

a kojarzycie czy gdzieś indziej jeszcze znajdę oferty do tej firmy? jest jakakolwiek rotacja? bo w sumie opinie są ciekawe i chcę tu podrzucić cv

Bobas
@husarz

i chodzi mi bardziej o jakieś fizyczne stanowiska, bo jako specjalista to byłbym słaby

wronex

właśnie też się zastanawiam czy są oferty dla fiztcznych, a ktoś może próbował sam się jakoś wkręcić? może na maila wysłać cv albo coś?

paco

a to tutaj raczej nie ma większej rotacji? w sensie praca raczej pewna na dłuższy czas?

Kurdek
@paco

nie powiedziałbym, że rotacja az tak mala tyle ze czesto to pracownicy odchodza do innych zakładow nie ze firma zwalnia, wiec mozna powiedziec ze jest stabilnie, brak ofert tez moze byc spowodowany korzystaniem firmy z agencji pracy

Zostaw merytoryczną opinię o Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. - Nekla

• Jak się pracuje w Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 146.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 86, z czego 11 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 518 ocen.
  • ul. Gnieźnieńska 6
    62-330 Nekla

Wegmann Automotive Polska Sp. z o.o.