Opinie o Silspek Rubber Sp. z o.o. Sp.K. w Opole

Silspek Rubber Sp. z o.o. Sp.K.
counter
2 151 194 5 1

Jaka atmosfera jest między działami w Silspek Rubber Sp. z o.o. Sp.K.?

TakNie4
Sarawiczka Nowy wpis
@Pytanie

Tragiczna, produkcja zarabia znacznie więcej od laboratorium. Gdzie potrzebujesz studiów by móc pracować

Happy Nowy wpis
@Pytanie

Jakie działy? Tam jest tylko produkcja, laboratorium i biuro (dwóch zarządzających). Zarządzanie polega na poniżaniu, zastraszeniu oraz obrażaniu.

Pytanie Nowy wpis

Czy Silspek Rubber Sp. z o.o. Sp.K. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

asdaasdasd Nowy wpis
@Pytanie

Okres próbny to umowa zlecenie.

Dalejslabo
Nazwa działu: Produkcja

Najlepszą dla mnie inwestycją było to, że mnie stamtąd zwolnili. Bardzo dziękuję Silspekowi, za ten uczynny i jakże mądry gest, ktory wykonali w moim kierunku. Dziękuję Wam, że mnie zwolniliście, bo dzięki temu znalazłem nową pracę i wiem dopiero teraz co to znaczy normalność w pracy, koleżeńskie relacje w pracy. Jestem Wam bardzo wdzięczny, jak nikomu nigdy do tej pory, że mnie tam u Was nie ma. Król (usunięte przez administratora) i jego pionek (usunięte przez administratora) (czy jakoś tak sie zwał) tworzą wyjątkowy duet, o umiejętnościach i wiedzy merytorycznej na poziomie ukonczonej szkoły specjalnej, o profilu rozszerzonym, oczywiście z wyróżnieniem! Dbają chłopaki oto, by sie Wam dobrze pracowało, zawsze we dwoch sobie chodza, konsultuja sie, umieją doradzić, wysłuchać a nade wszystko wymyślają jakby to Wam drodzy bracia i siostry z silspeka się nie nudziło - ironia... Nie polecam tego miejsca, nikomu!

Tak39Nie
Autolaweta
Nazwa działu: Produkcja

Najlepsze co mi się w życiu przytrafiło to odejście z Silspeka ... Nie polecam nikomu pracy w tej firmie! Pierwszy tydzień pracy w tej firmie to tak jakby ktoś Cię ciągle gonił z widłami a Ty nie masz prawa się zatrzymać choćby na chwilę. Wszystkie negatywne komentarze są w 100% prawdziwe! Czas pracownika jest całkowicie wykorzystany i to na maksymalnych obrotach. 15 minutowa przerwa i przed jej końcem masz już stać przy maszynie, to samo rano, najlepiej żeby już przed 6 maszyna była zagrzana do pracy. Przeciągnięcie czasu pracy o jakieś 10 min to normalka. Po pierwszym tygodniu pracy byłoby bardzo dobrze gdyby pracownik potrafił samodzielnie pracować na każdym stanowisku. Często bywa tak, że pracownikowi po prostu brakuje czasu aby zrobić wszystko co do niego należy mimo tego ,że cały dzień pracuje się w biegu na najwyższych obrotach. Bardzo duża rotacja pracowników. Nikt tu nie chce zostać na stałe. Cały miesięczny okres próbny wytrzymuje może 3/10 osób, przynajmniej tyle się przewinęło gdy tam pracowałem. Pracownicy którzy tu pracują kilka lat, robią to tylko i wyłącznie dlatego że mieszkają blisko. Nigdy nie wiadomo kiedy zakończy nam się "kariera" w tej firmie ponieważ pracownikom z kilkuletnim stażem pracy po prostu nie przedłuża się umowy bez żadnej racjonalnej przyczyny. Pewna kobieta została tak właśnie potraktowana gdy tam pracowałem i wszyscy pracownicy byli w szoku razem z nią. W piątek po pracy powiadamiają pracownia że ma w poniedziałek już nie przychodzi. Wolą zatrudnić kogoś nowego i mniej mu zapłacić, widocznie to są oszczędności dla zakładu. Gdyby w biurze nie pracowało kilka Panów o których tutaj wszyscy piszą to może by ten zakład wyszedł na prostą. Ale tak na pocieszenie powiem, że pracownicy produkcji na gumie są bardzo mili i pomocni oraz Pani sprzątająca zakład jest przesympatyczną osobą :) Szkoda że nadal muszą pracować w takich warunkach... Poszukajcie sobie innej pracy bo naprawdę nie warto się tak męczyć "psychicznie" i fizycznie za te pieniądze. Teraz pracuję na produkcji w innej firmie i naprawdę jestem bardzo zadowolony! Pozdrowienia dla operatorów walcarek :)

Tak66Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Tak41Nie
Nieznany-on
Nazwa działu: Produkcja

A jak długo tam pracowałeś? Czy dostałeś takie warunki finansowe jakie były omawiane przy rozmowie?

Nazwa działu: Finanse
@Nieznany-on

Odnośnie finansów dodam tylko, że podwyżki były obiecywane, ale w tej kwestii były to tylko słowa.

@Nieznany-on

Proszę zobaczyć jak bardzo bolała, moja opinia, nie spodziewali się tak mocnego i inteligentnego przeciwnika. ???? Została usunięta po 41 pozytywnych reakcji. Prawda w oczy kole. ????

@Nieznany-on

Muszę napisać raz jeszcze, gdyż usunęli moja odpowiedź, pracowałem tam niemal 2 lata, także trochę mogę powiedzieć.

Nazwa działu: Produkcja

Witam, chciałbym zamieścić moją opinię po raz drugi, gdyż po 41 pozytywnych reakcjach, (czytać poniżej) została bezpodstawnie usunięta. Opinia była i jest adekwatna do sytuacji w Silspek Rubber, usuwając ją okazano słabość i przyznano się, że jest zgodna z prawdą, a zarazem do tego jak bardzo obawiają się jej wpływu na potencjalnych nowych kandydatów do pracy. Szczerze odradzam pracę w Silspek Rubber, proszę nie dać się skusić atrakcyjnym wynagrodzeniem, gdyż nie jest to żadna łaska, przy szkodliwości tych wszystkich czynników, które mogą mieć w przyszłości przykre konsekwencje zdrowotne. Szukacie stałej pracy? Nie ma co się nakręcać, gdyż w tej firmie jest bardzo duża i częsta rotacja pracownicza. Notoryczne zwolnienia to chleb powszedni, jeżeli nie urodziłeś się dla firmy, to długo tam nie popracujesz. Odnośnie atmosfery mogę tylko napisać, że jest straszna, stres, mobbing i presja czasu na porządku dziennym. Przełożeni potrafią stać nad tobą i to dosłownie z stoperem w ręku. Od pracownika wymaga się stu procentowego poświęcenia tylko i wyłącznie dla pracy, ośmiogodzinny czas pracy jest niemal codziennie wydłużany(te minuty pracujesz za darmo). Nikogo nie interesuje, że po pracy możesz mieć też obowiązki, chociażby odbiór dzieci ze szkoły i przedszkola, a więc nie możesz każdego dnia zostawać po godzinach. Jesteś marionetką firmy, wewnętrznego systemu, dwojga przełożonych Pana A. i W. Tańczysz jak oni zagrają, albo otrzymujesz wypowiedzenie. W sytuacjach losowych typu grypa, złamanie ręki, operacja i etc. jesteś na celowniku, po prostu musisz być okazem zdrowia, gdyż tutaj nie wolno chorować. Przytoczę też bardzo mądre i życiowe powiedzenie "ten się nie myli, kto nic nie robi" niestety nie sprawdza się ono podczas pracy w Silspek Rubber, każda pomyłka wiąże się z karami finansowymi, przykrymi konsekwencjami a nawet zwolnieniem. Jednakże, gdy jakakolwiek pomyłka wyjdzie ze strony przełożonych, automatycznie jest zamiatana pod dywan. W okolicach umiejscowienia firmy nie ma chętnych do pracy, spytasz dlaczego? Wszyscy przeżyli już tu swoje piekło, na szczęście znaleźli nową prace, a przykre doświadczenia z tej firmy, będą tylko wspomnieniem. Z ręką na sercu potwierdzam negatywne opinie i ostrzegam przed pracą w tym miejscu. Nie warto marnować tam swoich kompetencji, swojego czasu i nerwów.

Tak110Nie
Jou
Nazwa działu: Produkcja

Obecnie na produkcji nikt nie wychodzi z pracy z minimum 3.800 na koncie. Całe te pomyje to wymysły i żal ludzi którzy wylecieli za własną głupotę, lenistwo albo jedno i drugie. Atmosfera w pracy jest spoko poza jedną wszą która chodzi i sieje plotki a nowych straszy by tylko nie weszli na jego miejsce - ale i na niego przyjdzie pora :-). Fakt, że co tydzień produkcja ma czyste ubranie kompletnie nie pasują z wcześniejszymi wpisami.

Tak5Nie54
@Jou

Czy poza przedstawioną przez Ciebie pensją osoby pracujące na produkcji mogą liczyć również na ewentualne świadczenia dodatkowe w postaci premii bądź nagród? Daj znać, proszę, jak to wygląda.

TakNie4
Jou
@Jacek

Tak. Do tego wypłacane są premie.

Tak1Nie8
Nieznany-on
Nazwa działu: Produkcja

Warunki prscy są makabra! Zero dbania o zdrowie pracownika! Pracownik nie dostaje odpowiedniego ubrania! Przy takich warunkach szkodliwych dla zdrowia powinni dbać o ubiór i nie tylko!

Tak21Nie1
Mateusz

@kasia a możesz zdradzić na jakie pieniądze się umawiałeś na rozmowie ? Ile da się zarobić ?

Kasia
Nazwa działu: Produkcja

Dla mnie praca w SR jest naprawdę dobra. Negatywne opinie są o każdej firmie. Miałem wcześniej dwóch pracodawców i tutaj naprawdę jest dużo lepiej. Właściwie to nie dostrzegam poważniejszych problemów. Pieniądze są dokładnie takie, na jakie się umawiałem. Gdy się tak dobrze zastanowić to w okolicy ciężko o firmę, która da zarobić podobna kasę. Wakacji i sielanki tu nie ma- to jakby sprawa wiadoma, natomiast jest godna pensja i godne warunki pracy, tak wiec wszystko zależy od tego, co kto szuka. Najlepszym dowodem na dobre warunki jest nie zmieniający się zespół. Coś ich jednak w tej pracy trzyma:-)

TakNie12
Magic
Nazwa działu: Produkcja

W rozmowie telefoniczne zaproszono mnie na rozmowę. Zapytałem jak wygląda wynagrodzenie, miła Pani powiedziała że takie jak w ogłoszeniu (do 3300 zł netto). Ale co to znaczy do? Bo jeśli poniżej 3000 zł to nie będę marnował czasu na bezproduktywną rozmowę. Ale miła Pani nalegała więc poszedłem. Rozmowa z właścicielem który chwalił się i obnosił ze wszystkim co ma była bardzo zabawna... Na końcu kiedy skończył swoje wywody opowiedziałem o uprawnieniach i doświadczeniu zapytałem o wynagrodzenie zaproponował UWAGA 2200 zł, bo jak stwierdził "no jak to wygląda że nowy pracownik zarabia więcej niż starzy pracownicy". Więc doświadczenia, kursy i uprawnienia tu znaczenia nie mają. Nie zdecydowałem się na pracę. Mam niemiłe wspomnienia z tą firmą i ze szczerym sercem nie polecam. Chyba że nie masz ambicji i aspiracji to wtedy idealnie się uzupełnicie... Teraz znowu widzę to samo ogłoszenie. Z ciekawości weszłam na opinie o firmie i utwierdziłem się w przekonaniu że niczego nie straciłem. A do was wszystkich apeluje: szanujmy się i nie dajmy wykorzystywać. Ci ludzie zarabiają miliony a nam oferują jałmużną... Wstyd i hańba!

@Magic

Z pewnością jesteś w bazie "polecanych" inżynierów jakiejś renomowanej firmy headhunterskiej i (usunięte przez administratora) zapraszała a sam właściciel przyjmował na dywanach i oprowadzał. No! No! Szacun!

Tak2Nie
@Magic

Jak bardzo trzeba być rozżalonymi, że poświęca się tyle czasu na tworzenie tylu kłamstw... Nie dziwię się, bo praca i warunki płacowe są naprawdę fajne.

TakNie2
kross

Obecnie, rok od zatrudnienia mogę powiedzieć, że znalazłem miejsce dla siebie. Praca uporządkowana, wypłaty na poziomie lepszym niż w sąsiedztwie punktualnie na koncie.

@kross

Super, że w Silspek Rubber płaca terminowo. Jakieś inne plusy pracy w tym miejscu? Daj znać, jestem ciekaw..

TakNie1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 242 dni.

Jakie są warunki zatrudnienia w Silspek Rubber Sp. z o.o. Sp.K.?

Nazwa działu: Handlowy

Tak1Nie2
Ja

Kicał zając razy kilka.... Ale z łapą do prezesa to pierwszy zasuwasz fałszywy wazeliniarzu!

Tak8Nie
LOL

No mistrzostwo świata! Chwilka i prawdziwa, niekorzystna informacja o goworku i podjudzaniu przeciwko firmom by rozwijać nienawiść a po tym oferowanie firmie odbudowywanie dobrego wizerunku za kasę znika!!! Prokuratura śpi - Jawne podżeganie do nienawiści!

Zamyślona
@LOL

To prawda. Fajnie byłoby gdyby w takim samym tempie usuwali nieregulaminowe wpisy o innych. Ale właśnie na tym im zależy. Żeby pisać. Kłamać, pomawiać i oczerniać. Bo wtedy powstaje "wizerunek"... I nie ma to znaczenia, że tylko wirtualny, tworzony przez tchórzliwych, śmierdzących i niespełnionych pajaców.

Tak5Nie1
Zamyślona
Nazwa działu: Produkcja

Witam:-) czy ktoś orientuję się jaka jest stawka w SR dla początkujących?

Mama
@Zamyślona

Marna stawka i jeszcze Ci będą potrącać za wszystko co ich zdaniem źle zrobisz

Tak7Nie2
@Mama

Jak wszędzie mamusiu. Za dobre wynagradzają za złe każą. A ty widać z tych genialnych i nieomylnych. Niezastępowalnych.

Nick

I znowu się jakieś ście... znalazło dla którego pojęcie "uczciwa praca" jest obcym. Z twojego opisu płynie tylko jad i nienawiść a mi i zdecydowanej większości dobrze tutaj się pracuje. Gdzie w okolicy znajdziesz taką kasę? Przy 8 godzinach dziennie i wolnych weekendach? jak masz coś lepszego to zmykaj i nie siej zamętu.

Tak4Nie3
Jacek

Za jakie konkretnie rzeczy odpowiada pracownik zatrudniony w firmie Silspek Rubber? Napisałaś, że pracownik obarczany jest kwotami za naprawy sprzętów. Czy w trakcie podpisywania umowy pracownik informowany jest o swojej odpowiedzialności za powierzone mienie?

rre-entry
Nazwa działu: Produkcja

Mi odpowiada praca w tej firmie. Trochę zajmuje dojazd, zimą 30 minut, ale bywało gorzej. Czy polecam? Moge powiedzieć, że nie odradzam. Ludzie raczej otwarci i chcący się szybko bez kwasów dogadać. Wynagrodzenie mam płatne według tego co wyszarpałem na rozmowie, nic mi nie ścinali i nie odwalali akcji w stylu połowa pod stołem itp, tak wiec pod tym katem jest zadowolony. Jak ktos stwarza na siłę problemy to raczej nie trzymają. W sumia pracwa jest dobra i mozna myslec o stałym zaczepieniu, czasami trzeba mocniej porobić, ale to jak wszędzie.

Tak19Nie5

kross
@rre-entry

Firma faktycznie daje radę. Pracowałem w innych zakładach i zawsze po podpisaniu umowy robili trudności, tutaj się z tym nie spotykam. Teraz jest zgrana ekipa więc raczej nie będę zmieniał. Kasa zawsze może być większa, ale daleko mi do narzekania.

Tak9Nie6
Alefajnie
@kross

Ja też polecam, szczerze polecam ZNALEZIENIE SOBIE PRACY GDZIEŚ INDZIEJ, polecam ze wszystkich sił i wam mocno kibicuję w poszukiwaniach! Kasa pod stołem? Gdzie tak płacą? Pracuję i żyje tyle lat i NIKT nie dał mi ani grosza z wynagrodzenia ani żadnych innych środków pieniężnych pod stołem, to dla mnie absurdalna, kosmiczna sytuacja. Po czorta taką brednie ktoś pisze w komentarzach, czyżby miał jakąś wiedzę na ten temat że ktoś, komuś, coś, za coś, kiedyś, pod stołem płacił? Ja się z takim czymś w życiu nie spotkałem i wierzę że nigdy z tym się nie spotkam.

Tak7Nie2
Casablanca
Nazwa działu: Finanse
@rre-entry

Nie rozumiem czemu jedna, może dwie osoby wylewają tyle jadu, bez żadnych argumentów i merytorycznych treści, skupiając się bardziej na obrażaniu innych. Ludzie mają prawo wyrażać swoją opinie, nawet jeśli według niektórych, ta jest "niestety " dobra. Jeśli ktoś tak jak ja, postrzega pracę w tym przedsiębiorstwie pozytywnie, to chyba ma jeszcze prawo bez narażenia się na hejt o tym napisać. Pracowałam tam kilka ładnych lat, były różne momenty, ale generalnie pracę wspominam bardzo dobrze. Nadal mam tam również znajomych i jakoś nie słyszę od nich opinii, które odbiegałyby od tego, co mi zostało w pamięci. Oczywiście tak jak napisał kross czy rr.., bywają gorsze momenty, ale nikogo na siłę tak nikt nie trzymał. Ja rozstałam się z uwagi na przeprowadzke i wszystko odbylo sie po ludzku, bez spinania.

Tak9Nie1

A

Co tu taka cisza? czyżby Woj. i Kraw. już nie pracowali w tej cudownej firmie:) Chopaki co z wami wyczerpaliście już wszystkie argumenty.... Tęsknimy :)

Tak21Nie4

Lola
@A

A co tu pisać chamy i (usunięte przez administratora) zawsze nimi zostaną.

Tak23Nie2

Głos racjonalny
@A

Firma funkcjonuje bardzo dobrze, co niewątpliwie jest zasługą Wszystkich Pracowników, tworzących młody i współpracujących ze sobą zespół. Dziękuję Panu/i "A" za troskę i życzę sukcesów, a przede wszystkim życzliwości. z przymrożeniem oka: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Tak8Nie5
@Głos racjonalny

Dopóki nie zacząłem pracować w tej firmie to nigdy w życiu nie spotkałem takich idiotów jak wy dwaj - pracownik

abc
@A

widać jeszcze nigdzie w życiu nie pracowałeś... dzieciaczku

TakNie5
Jonn
@Głos racjonalny

Haha dobre zespół młody i dobrze współpracujący tylko zapomniałeś dodać, że Ukraińców tak o to właśnie firma ma się dobrze i bardzo dobrze funkcjonuje, tak się wam wy dwaj d.. palą, że nawet nie wstydzicie się dzwonić do ludzi, których zwolniliście i błagać ich, aby wrócili bo nie ma komu pracować, pozostało wam dwóm wyjść z za biurka, przebrać się w te łachmany, które nazywacie odzieżą robocza i do roboty , mieszać umiecie doskonale to silikon też namieszacie

Tak14Nie
Jonn

Tak7Nie

Już tam bylem
@Głos racjonalny

Haha dobre, jak trzeba kłamać, żeby jeszcze ostatkiem sił trzymać się stołka, Głos Racjonalny masz poczucie humoru naprawdę,...... Funkcjonuje bardzo dobrze hahaha. Żałosne

Tak13Nie

Nie_frustrowany88

Jak dla mnie to praca w SR jest naprawdę dobra. Negatywne mniej lub bardziej zasadne opinie sa o każdej firmie. Miałem wcześniej dwóch pracodawców i tutaj naprawdę jest dużo lepiej. Właściwie to nie dostrzegam poważniejszych problemów. Pieniądze są dokładnie takie, na jakie się umawiałem. Czasami łąpie wkurv, ale to już raczej rzadkość i wynika bardziej ze zwykłych bledow. Gdy się tak dobrze zastanowić to w okolicy ciężko o firme, która da zarobić podobna kasę. Wakacji i sielanki tu nie ma- to jakby sprawa wiadoma, natomiast jest godna pensja i godne warunki pracy, tak wiec wszystko zależy od tego, co kto szuka.

Tak6Nie3

Kasia 89
@Nie_frustrowany88

Pewnie po UP będę tam aplikowala, wtedy sama się przekonam. Znajomy m pracuje w silspek od ładnych paru miesięcy i sobie chwali. Nie wiem jak mają z dodatkami itp. Ale na pensję i miejsce nigdy nie mówił źle i to jego poerwsza praca, której nie rzucił po próbnym;)

Już tam bylem
@Kasia 89

Życzę Ci Kasiu, żebyś dotrwala do końca próbnego. Powodzenia

Tak6Nie

Janek

No widze ze bez zmian klimat. ja tu juz sie kiedys wypowiedzialem i generalnie mam dobre zdanie o tej firmie, nie jest to jakis cud, ale jak sie tak zastanowic i wezme wszystkie za i przeciw , to firma jest ok. kiedys jak mieszkalem blizej Poko.. to kombinowalem zeby cos blizej zalapac, pomeczylem sie pol roku przbijajac i generalnie nie zaluje. Ludzie raczej mlodzi wekipie, kasa sie zgadza, nie ma zle. Jak robisz swoje i gamon nie jestes to na swoje wyjdziesz i raczej glowy mi przynajmniej nikt nie suszy.

Tak15Nie2

Casablanca

Nic dodać , nic ująć.

Tak3Nie1

@Janek

Servus, nie wiem kolego jak tam z klimatem macie dzisiaj, dwa lata temu nie było źle i raczej nic sie nie zmienilo w tak krotkim czasie. Z wynagrodzeniami bywało chyba różnie, ja dostałem co wynagocjowałem z panem S.A. i nie mam uwag. W sumie to wspominam nieźle, czasami jak w sobote przejezdzam kolo was to zastanawiam się nad come backiem. Pomyslnosci w 2019'

Tak3Nie1

Eryk
@Janek

Praca jak każda inna. Moim zdaniem warto, mam przynajmniej blisko i tak jak napisał #Janek, pieniądze są zgodne. Trudno powiedziec jak ludziska w biurze, ale raczej tez jest spokojnie.

Albin
@Janek

Warto przyjąć się do tej firmy?

@Albin

Jak lubisz poniżanie, traktowanie pracownika jak rzecz, zabieranie premii za wszystko co wydarzy się w firmie bo tam zawsze jest winny pracownik, i w końcu zwalnianie bez konkretnego powodu, lub bardzo często dyscyplinarne to.... aplikuj. Powodzenia, zaznaczę tylko, że wszystkie pozytywy są pisane przez dwie osoby z biura , które firmę doprowadziły już do ostateczności.

Tak17Nie

@Janek

Janek jak Cię(usunięte przez administratora) to pochwal się.... Wesprzemy Cię dobrym słowem :D

@Janek

Większości ludzi pracuje się tu dobrze. W Silspeku pracuje od ponad roku, wiec już jakiś obraz sprawy mam. A to ze firma się z kimś rozstaje, lub ktoś z firmą to naturalne zjawisko, które widziałem w dwóch poprzednich zakładach. Wypłatę mam dobrą i pracuje w normalnych, godnych warunkach. Tych co zwolnili, to w większości chłopaki - bez urazy, ale w mojej skromnej opinii "ciężko" sobie na to zapracowali.

TakNie2

Do podlizywaczy
@Robert G.

Bez urazy ale w naszej skromnej opinii, to ty równie "ciężko" pracujesz, aby za moment zrobili z Tobą to samo.

Dalejslabo

Czy jest to prawda, że z Silspek Rubber Sp. z o.o. Sp.K. dzwonią do byłych pracowników z silikonu, lub z gumy z prośbą o powrót do pracy? Przeczytałem komentarz poniżej i dlatego dopytuje, powtórzę: dopytuje a nie insynuuje. Proszę o udzielenie rzetelnej odpowiedzi czy to jest prawda. Jeśli jest to prawda (oby nie), to oznacza tylko jedno, totalne d. N. O. Ponadto, chciałbym dopytać Was pracowników, co z ankietą o której wspominalem, zrobili ją dla Was? Porozmawiali z Wami o waszysz zastrzeżeniach, pretensjach, czy temat ucichł? Panie dyrektorze (głosracjonalny) czy jest prawda, że dzwonicie do byłych pracowników z prośbą o powrót do pracy? Co z ankietą pracowniczą? Czy zrobił Pan cokolwiek dla poprawy Waszej współpracy? Liczę na uczciwość ze wszystkich stron.

dalejsłabo
@Dalejslabo

zacznij od siebie z tą uczciwością....

Tak1Nie

Nigdy więcej w silsie, nigdy

Ja poszukalam i znalazlam szybko gdzieś indziej. Dziekuje tym dwom obywatelom z biura ze mam ogromny zaszczyt nie pracowac w Silsp. Dzieki nim teraz znów wiem co oznacza normalność, chęć wstawania do pracy i spokój. Acha, mam w nowej pracy porządne socjalne pomieszczenia (kuchnie), automat z kawą, herbatą, wypłatę na czas, prysznice i nade wszystko: NORMALNOŚĆ, powtórzę NORMALNOŚĆ za godne pieniądze.

Juztambylem
@Nigdy więcej w silsie, nigdy

Super, ja mam tak samo, chyba masz rację, że tym dwóm z biura tylko trzeba podziękować, że już się nie męczymy w tej nie normalnej firmie, a oni Ukraińców i byłych pracowników ściągają do pracy taki : cytuję wypowiedź jednego z biura" super zgrany zespół, który tworzą młodzi i doświadczeni.... " klamcy sami siebie oszukujecie, że wasz statek tonie.

Tak12Nie

Zarazbeda

Moja jedyna rada: zastanówcie się zanim podejmiecie pracę. Jest tam bardzo dziwnie, obiecują niektórzy złote góry a w rzeczywistości sa one tylko w Czechach (z Jarnołtówka jest tam przecież nie daleko, na pewno bliżej jak do Dobrzenia - a jednak przysłowiowe złote góry w Sils tak czy tak niektórzy obiecują by przyciągnąć). miodu nie ma, wiele czynników szkodliwych (patrz: skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy), a ci z biura panowie też słabi, pod każdym względem. Poszukaj sobie roboty człowieku gdziekolwiek w innym miejscu, nie pożałujesz!:-)

Tak23Nie

Juztambylem
@Zarazbeda

Haha dobre , w Jarnołtówku to jest tylko pałac w górach za nasze,wypowiedź w 100% prawdziwa i szczera

Kross

Firma jest naprawdę w porządku. Trudno się tak na poważnie do czegoś przyczepić. Oczywiście do ideału to jeszcze trochę drogi przed nimi, ale wszystko co deklarowali mi na rozmowie mam. Warunki socjalne są na poziomie, którego żaden inny pracodawc a by się nie powstydził. Podobnie zresztą ja k z wynagrodzeniem. Miliony to nie są, ale jak się uczciwie swoje wyrobi, to pieniądz jest sensowy.

Tak5Nie

Alfred pożegnanie

Jak się przyjmowałem się do tej firmy myślałem praca do emerytury poświęciłem tam serce zresztą jak 80 procent pracowników których się potraktowało jak intruzów (Dali serce tej firmie) wyzysk brak szacunku dla pracownika.... liczy się anarchia żądzą (usunięte przez administratora). którzy nie mają pojęcia o tym co się dzieje Byle Panu i Pani Prezesowej (usunięte przez administratora)Liz A POWIEDZIEĆ ŻE KIEDYŚ TO BYŁA FIRMA NA POZOMIE ŻYCZĘ NOWYM PRACOWNIKOM DUŻO SZCZĘŚCIAI POMYŚLNOI/ŚCI A resztę moim kolegom koleżankom życzę wytrwania (usunięte przez administratora)

Tak16Nie

@Alfred pożegnanie

No Alfred, Jak na alkoholika i lenia tak długo cię trzymali! Gratulacje

Tak5Nie3

@Nick

Za takie oszczerstwo powinien Cię Alfred podać do sądu.

Tak19Nie

@@

Tak jak ciebie wszyscy inni których codziennie obrażasz ty (usunięte przez administratora)

@Nick

Szkoda że admin usunął bo jestem ciekaw jak mnie obraziles W. Ty szuj... o

@Nick

Do sądu i tak trafisz nie myśl, że nie mamy nic na Ciebie bo się zdziwisz, trzeba wiedzieć co się robi i mówi i do kogo, bo czasem przyjaciel może Cię wydać

Tak16Nie

On
@@

Witam może zróbmy głosowanie ile osób jest za tym aby prezes wypi---olil pana W.Z, i statystę pana Kra----ka .a wsiądzie na pana W.Z też bym parę słów powiedział

Tak17Nie1

nie nowy nie stary

Praca jak każda inna. Pierwsze miesiące za sobą i wszystko na ten moment jest zgodnie z ustaleniami. Trochę obaw było, jak się sprawy będą miały po próbnym, szczegolnie, ze z poprzedniej roboty zrezygnowalem wlasnie z powodu waurnko jakie mi zaproponowali po 3miesiacach a dokladnie 50% poza oficjalem, co mi akurat nie lezalo. W SR jest dobrze i mogę polecić, ale mowie jasno, ze pracuje dopiero niespelna rok, wiec roznie moze byc, no zobaczymy. Tak jak patrze to faktycznie rotacja jest ale raczej nie wieksza niz u innych-taki standard. Grosz jest dobry i w termin no niby normalka obowiazek, ale bywalo u mnie roznie. ,a Ludzie, ludzie rozni, wiadomo, czesc spokojna i pomoze, podziekuje, ale wynalazki tez sa. Całkiem niezła normalna praca, wiecej plusow ale bez fajerwerkow.

głos racjonalny

Szanowna Pani/Panie #Dalejsłabo, Dziękuję za sugestie. Jak już wspomniałem, rozumiem część argumentów, choć nie muszę ich podzielać. Sądzę, że pewnym problemem może być perspektywa i zakres danych jakimi dysponuje w danym przedsiębiorstwie Zarząd lub Manager. Te często (choć naturalnie nie zawsze) dają bardzo szerokie spektrum wiedzy i informacji, które niekoniecznie są i powinny być dostępne Pracownikom niższego i średniego szczebla. Jest to oczywiście mechanizm naturalny w spółkach nie będących już małymi przedsiębiorstwami, kilku osobowymi działalnościami. Może on zatem determinować sytuację, iż dane ruchy z perspektywy Pracownika, wydają się być działaniem błędnym. Tymczasem realnie takie działania mogą być jak najbardziej zasadne i korzystne zarówno dla samych Pracowników jak i danej spółki. Zapewniam, że każdy Pracownik Silspek jest szanowany, nie oznacza to jednak, że każdego opinia czy też stanowisko, musi zostać uwzględnione. To komercyjne przedsiębiorstwo, które poza generowaniem zysków, musi myśleć o przyszłości swojej i Pracowników, stąd często decyzje podjęte "dzisiaj", mogą być niewygodne i nawet narażać decydentów na szwank, tymczasem jutro będą fundamentem do budowania rozwoju tej firmy. "Cierpliwość jest plastrem na wszystkie rany." - Miguel de Cervantes Saavedra Dziękuję Panu/Pani za wpis.

Tak8Nie2

Dalejzle
@głos racjonalny

Szanowny "głos rozsadku", ale nie mam tutaj ns mysli ankiety ktora poruszalaby kwestie np finansowe, czy zdradzalaby informacje poufne np o klientach, absolutnie tak skonstruowana ankieta nie wchodzi w role. Cztery proste pytania, a odpowiedzi dadzą wam bardzo dużo; Czy jesteś zadowolony z pracy w firmie ? Tak lub nie i dlaczego? Opisz... Co chciałbyś zmienić w swojej pracy na lepsze? Opisz... Czy ktoś, lub cos ma negatywny wpływ na atmosferę w pracy? Opisz... Wymień pozytywne rzeczy w firmie? Opisz.. Tyle i aż tyle.

Tak7Nie

Ann
@Dalejzle

I kto będzie czytał te ankiety W i K i co to zmieni, jeśli będą zawierać informacje na ich niekorzyść, to znów skrupulatnie wszystko zatuszują.

Tak13Nie

@Dalejzle

Czy jesteś zadowolony z pracy w firmie ? Tak lub nie i dlaczego? Opisz... Jeżeli NIE - to po co tu siedzisz??? Co chciałbyś zmienić w swojej pracy na lepsze? Opisz... W ankietach wpisywane są bzdurne pomysły, racjonalne pomysły można składać przełożonemu lub zarządowi, jeżeli są uzasadnione dla interesów spółki na pewną zostaną uwzględnione i nie trzeba sie takich pomysłów wstydzić i opisywać ich w anonimowych ankietach Czy ktoś, lub coś ma negatywny wpływ na atmosferę w pracy? Opisz... Bardzo subiektywne pisanie, jednemu przeszkadza białe drugiemu czarne. Jeżeli nie pasuje atmosfera to zmieniam pracę. Wymień pozytywne rzeczy w firmie? Opisz.. Podobnie jak w trzecim pytaniu. Subiektywizm. Osoba która przygotowała pytania ewidentnie nie ma doświadczenia w tworzeniu ankiet. Pytania pozwalają jedynie wylać żale i pomyje a nie daje szansy na zmianę. Daje miejsce na upust emocji oraz irracjonalnych pomysłów. Problemem są niektórzy pracownicy kurczowo trzymający się tej pracy, niepotrafiący dostosować się do wymogów i zasad pracy lub nie potrafiący przejść do innej pracy.

Tak2Nie1

Do malolata
@Nick

W. Problemem jesteś ty w tej firmie, ostatnie zdania to tak jakbys o sobie pisał,bo trzymasz się rękami i nogami, i jeszcze próbujesz się bronić, jak nie pasują ci szczere wypowiedzi na twój temat i skoro ludzie w firmie ci nie odpowiadali to przecież ty również mozesz zawsze się zwolnić, powiem Ci tak jak ty uparcie tu non stop wypisujesz skoro tak Ci źle to się zwolnij, chociaż z drugiej strony życzę Ci żebyś doświadczył tego co ci ludzi, którzy odeszli przez ciebie(usunięte przez administratora)

***
@Nick

Boicie się takiej ankiety, co jest rzeczą naturalną, ponieważ, obaj zostali byście potraktowani w ten sam sposób w jaki wy dwaj traktujecie teraz ludzi, nie mam pojęcie kto wam dał, aż tyle swobody i wolnej ręki w tej firmie, przecież wasze zarządzanie wyszło daleko poza granice i normę, wygląda na to, że nawet sam prezes jest dla was tylko pionkiem w waszej grze, ponieważ przedstawiacie mu nie prawdziwe fakty, wasze zagrywki są teraz bardzo intensywne, ale uważam że bardzo krótko trwale

Głos racjonalny

Zapraszam do merytorycznej dyskusji, ponieważ niedomówienia, insynuacje (np. inicjały) i półsłówka niczego nie wnoszą, podobnie jak brak konkretnych argumentów, charakteryzujący negatywne tutaj wpisy. Odnosząc się do poniższej kwestii, poruszonej przez Autora podpisującego się (@Alfred...) oraz zdaje się kontynuatora wątku (Pan/Pani Dalejsłabo...) przypominam, iż spółka Silspek Rubber, celem dbałości o bezpieczeństwo swoich Pracowników oraz zapewnienia należytej kultury pracy w Zespole, często musi podejmować decyzje ni emiłe tak naprawdę Obu Stronom. Dbałość o Jednostkę, kończy się tam, gdzie w grę zaczyna wchodzić bezpieczeństwo i szacunek do innych Pracowników , nawet jeśli jest to okupione trudnymi, niezrozumiałymi dla ogółu decyzjami. Nieuczciwe jest natomiast ciągłe atakowanie jednych Osób i podawanie ich inicjałów, bez znajomości faktów. Uprzejmie Proszę o niewypowiadanie się w kwestiach, w których pogląd na dany temat jest znikomy lub ograniczony do relacji jednej strony. Proszę pamiętać, że dalece iluzoryczna anonimowość w sieci, nie chroni przed prawnymi konsekwencjami nieprawdziwych pomówień i nie uprawnia do bezpodstawnego oczerniania innych Osób, tylko dlatego, że pracują na rzecz danej firmy.

Tak4Nie1

Ann
@Głos racjonalny

W. Ty napewno dbasz o jednostkę i szanujesz ludzi, jesteś porostu żałosny w swych wypowiedziach, i skąd ta teza,że nie znamy faktów lub, że są one ograniczone do jednej strony.... Fakty i przykłady twojego chamskiego zachowania będę podane Prezesowi firmy napewno nie tobie.

No

Ostatnio Woj. Napisał :cytat:, "firma wciąż rośnie i zatrudnia pracowników z wieloletnim stażem. Dlaczego codziennie z polecenia obecnych, napływają aplikacje ludzi, którzy naprawdę są fachowcami, a nie samozwańczymi profesjonalistami" Więc pytam gdzie Ci profesjonaliści i fachowcy, także Ci z polecenia, którzy rzekomo biją się o pracę w tej firmie, skoro ciągle ukazują się ogłoszenia... Zatrudnimy Pracownika Produkcji, co Woj. chtetnych brak? Jak mi przykro :), a może znów Ci się czymś narazili i już wylecieli, nie znam drugiej(usunięte przez administratora)firmy, w której jest taka rotacja. Powodzenia w dodawaniu ogłoszeń, ale raczej mało już jest takich desperatów, którzy po przeczytaniu i wysłuchaniu opinii, bo w całej okolicy już o Was i o twoim(usunięte przez administratora) traktowaniu ludzi mówią, zdecydowali by się na pracę w tej firmie.

alfred

nick krótki temat życie nauczy cię kultury zku……………...

Zostaw opinię o Silspek Rubber Sp. z o.o. Sp.K. - Opole

Chcę opublikować:

Silspek Rubber Sp. z o.o. Sp.K.