Opinie o PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Łódź Dr. Stefana Kopcińskiego 79

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Łódź Dr. Stefana Kopcińskiego 79

Aktualny pracownik

Jestem aktualnym pracownikiem tej spółki i na pewno sytuacja w firmie jest o niebo lepsza niż ta, którą opisują wcześniejsze komentarze. Jestem zadowolona z finansów jak i z mojego kierownictwa. Atmosfera w firmie jest bardzo przyjemna, ludzie pomocni, a kierownictwo bardzo wyrozumiałe. Firma oferuje pracę zdalną i bardzo fajne benefity. Z czystym sumieniek mogę polecić pracę w tej firmie. Zmiany wyszły wszystkim na dobre.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.

Na jakie wsparcie w PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Aktualny pracownik Nowy wpis

Czy PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Arek z Podkarpacia Nowy wpis

Witam, co myślicie o stanowisku Prezesa Zarządu, warto aplikować ?

Firma PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Beata

Czy w związku z reorganizacją Firmy po przejęciu przez PGE w CUW też będą zmiany ,zwolnienia ?

@Beata

Kwestia czasu i organizacji procesów. Nie znam firmy która miałaby dwa Cuwy obsługujące kadry, place i księgowość.

Arek

Dzień Dobry jak wiadomo stanowisko Specjalisty Zwl ma zostać zlikwidowane i w związku z tym mam pytanie : Czy Specjaliści będą przenoszeni na inne stanowiska ? lokalizacje ?

stanowisko asystentki zarządu

Co myślicie o stanowisku Asystent(ki) Zarządu w tej firmie? Warto aplikować?

Jakie godziny pracy obowiązują w PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.?

Anc

Dlaczego usuwacie niewygodne komentarze ??? Nie od dzis wiadomo, że na porządku dziennym jest (usunięte przez administratora)!!! Teraz mleko się rozlało i nie zamieciecie tego pod dywan.

Czym w PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Xyz

Mogą zachęcać czym tylko chcą - serio ludzie dajcie sobie spokój z tą pseudo firmą! Że jeszcze to jakoś funkcjonuje to zdziwienie mnie ogarnia... A ilu pracowników chodzi na rozmowy rekrutacyjne do innych firm- to tylko świadczy o tym co się tam dzieje!

Nie lubię fałszu

Zarządzający są do wymiany i parę osób z zespołu kadrowego. Wtedy mooooże zmieni się coś na plus.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.?

ENERGETYK

PYTANIE PIERWSZE I OSTATNIE - CZY ZGADASZ SIE PRACOWAĆ ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ I TO PRZEZ 2 LATA? JAK ODPOWIESZ TAK, TO ROBOTA JEST TWOJA, A JAK NIE TO SZUKAJ DALEJ.

Na szczęście nie

Ja jestem po rozmowie kwalifikacyjnej. I powiem tylko tyle - tak żenującej, nie merytorycznej i po prostu słabej rozmowy nie odbyłem w żadnej z firm. Już po pierwszych kilku zdaniach "managera" miałem ochotę zakończyć tą rozmowę, bo wręcz odechcialo mi się zadawać jakiekolwiek pytania o szczegóły pracy. Odradzam każdemu, no chyba że ktoś chce zobaczyć ten skansen myśli zarządczej.

@Na szczęście nie

A do jakiego obszaru była ta rozmowa? Pytam z czystej ciekawości ???? i bardzo dobrze że nie podejmiesz tam pracy- serio, rozmowa rekrutacyjna to tylko wierzchołek tej zepsutej i przesiąkniętej złem góry lodowej zwanej PKP ENERGETYKA CUW ???????? (usunięte przez administratora) jakich mało!

Ona

Szkoda, ze ludzie ktorzy maja ukonczone Państwowe wyzsze szkoly w trybie dziennym zarabiaja o wiele mniej niz przelozeni ktorzy ukonczyli szkoly prywatne i to smieszne szkoly przysposobienia zawodowego bo sie nigdzie nie dostali...

Lalunia
@Ona

Generalnie kadra "menadżerska" jest do wymiany! Jak ktoś może sprawować funkcje jakiekolwiek bez braku szacunku do drugiego człowieka?

Czy w PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Dzień dobry, Dziękujemy za wiadomość. W PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych zatrudniamy pracowników przede wszystkim na umowy o pracę. W niektórych przypadkach na warunkach umowy cywilnoprawnej, czyli umowy - zlecenie. W CUW nie podejmujemy współpracy na umowy B2B. Pytania na temat szczegółowych warunków zatrudnienia prosimy kierować na adres hr@pkpenergetyka.pl. Z poważaniem Zespół PKP Energetyka

Ona

Dzień dobry ? Proszę o aktualna opinie czy warto aplikować do działu finansowego ? Proponują ok 4 tys brutto plus benefity .

Jadwiga Paździerz
@Ona

Nie, nie warto aplikować ani tam ani nigdzie indziej! Przez ostatnie pół roku odeszło bardzo dużo osób z działu księgowości oraz z kadr i płac. Dali śmieszne podwyżki i co z tego skoro szacunku i pewnych wartości nadal brak? Zastanawiam się, dlaczego ludzie nadal tam pracują? Po co? Dla kogo? Ludzie! Serio jest Wam aż tak dobrze że zgadzacie się na takie poniżanie? Pracę non stop w nadgo? I współpracę z beznadziejnym kierownictwem?

Ktoś....
@Jadwiga Paździerz

Skoro pracują to znaczy, że może nie jest tak źle jak wynika z opinii:) Komentarz nasycony "jadem", bez żadnych konkretów

Obecny pracownik
@Jadwiga Paździerz

Smutne jak szybko zapominamy o dobrych rzeczach...Podwyżki co roku (wyjątek zeszły rok z uwagi na pandemie), premie kwartalne (jedynie w zeszłym roku zostały wstrzymane ale potem je wyrównano i wypłacono dodatkową nagrodę), na czas pandemi wynagrodzenia wyplacane w pełni, możliwość pracy zdalnej, przełożeni proponowali zawiezienie własnym autem stacjonarek do domu żeby móc pracować zdalnie (czy to jest beznadziejność? Raczej wątpie). Co do szacunku to widać z Twojej strony jaki jest, łatwo anonimowo krytykować i obrażać jeżeli druga strona nie może się bronić. Ciekawe, czy Twój przełożony usłyszał od Ciebie co myślisz o nim:)

Gola
@Ktoś....

Ludzie tam nie pracują, tylko w strachu wykonują obowiązki, żeby jakoś przetrwać do momentu, w którym znajdą odpowiedni dla siebie moment i odważą się odejść. Wreszcie zaczęli brać przykład z koleżanek i kolegów, którzy zdecydowali się na ten krok. Jest bardzo źle, a więcej konkretów wynika z pozostałych komentarzy. Zacznijcie państwo szanować ludzi, bo za chwilę zostaniecie zupełnie same.

@Ona

Niestety opinie ogólnie nie są pozytywne wiec raczej odstraszają od podjęcia pracy w CUW

@Jadwiga Paździerz

Cześć, Są plusy i minusy. Wszystko zależy od zespołu. Plusy to socjal, przełożeni z którymi co do zasady da się dogadać. Kasa średnia ale na start żeby się systemów nauczyć jak najbardziej spoko.

@Gola

Dzień dobry. Dziękujemy za opinię. Zależy nam na tworzeniu przyjaznego miejsca pacy, dlatego w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek nieprawidłowości, bardzo prosimy o zgłaszanie ich na Linię Etyki - można to zrobić anonimowo. Informacje na temat sposobu jej działania można znaleźć pod linkiem https://www.pkpenergetyka.pl/standardy-etyki oraz w zakładce „Standardy etyki” na naszym profilu na portalu GoWork. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości. Z poważaniem Zespół PKP Energetyka

@Ona

Stanowczo odradzam pracę w tej firmie. Możesz dawać z siebie 100% a przełożony i tak nie będzie zadowolony. Nigdy nie usłyszysz podziękowania czy dobrego słowa nawet jak robisz za 2 osoby. Brak szacunku dla pracownika, pensja słaba jak na warunki rynkowe, a takie benefity jak tutaj proponuje już praktycznie każda korporacja lub o wiele lepsze. Pracownik nie ma żadnego prawa głosu, brak szkoleń czy podnoszenia kwalifikacji - ewentualnie odsyłają do YT lub internetu :) Odeszło tak wielu dobrych fachowców że nie ma komu pracować. Szkoda, że kadra zarządzająca nadal nie wyciągnęła wniosków.

Xyz

Bardzo bardzo mądra opinia, zgadzam się w 100%! I jeszcze gadają że jak coś jest nie tak, to zgłaszają to na linię etyki... A w tej całej etyce jest taka ustawka, że żadna sprawa nie jest i nie była rozpatrzona bezstronnie...

Dzień dobry. Dziękujemy za opinię. Zapewniamy, że doceniamy wszystkich naszych pracowników. W przypadku jakichkolwiek przejawów braku szacunku, prosimy o zgłaszanie ich na Linię Etyki (https://www.pkpenergetyka.pl/standardy-etyki). W kwestii szkoleń – każda osoba, która dołącza do naszego zespołu przechodzi niezbędne szkolenia przygotowujące ją do pracy na danym stanowisku. Dodatkowo naszym pracownikom oferujemy szkolenia wewnętrzne oraz dostęp do platformy e-learningowej. Część szkoleń organizowana jest online, jednak te, które wymagają ćwiczeń i mają na celu podnoszenie kwalifikacji w wybranych obszarach, są stacjonarne – przykładem mogą być praktyki na podstacjach trakcyjnych, które przeszło już ok. 100 osób. Zrealizowaliśmy też ponad 250 wniosków na szkolenia zewnętrzne – jest to ponad 1500 godzin. Wymagania i potrzeby szkoleniowe są omawiane z pracownikami na rozmowach okresowych. W 2021 roku szkolenia przeszło już łącznie ponad 2,5 tys. osób. Z poważaniem Zespół PKP Energetyka

@Xyz

Dzień dobry. Linia Etyki została stworzona w celu umożliwienia pracownikom zgłaszania nieprawidłowości, także anonimowo. Jest ona obsługiwana przez zewnętrzny podmiot, a cały proces zgłoszeniowy jest stale rozwijany i doskonalony. Zachęcamy do korzystania z tej opcji oraz do przekazywania jak największej liczby faktów. Każde zgłoszenie jest przez nas analizowane i rozpatrywane. Szczegóły dotyczące działania Linii Etyki można znaleźć pod linkiem https://www.pkpenergetyka.pl/standardy-etyki oraz w zakładce „Standardy etyki” na naszym profilu na portalu GoWork. Z poważaniem Zespół PKP Energetyka

@PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.

Drogi Pracodawco, Moja opinia nie jest wyssana z palca tylko pochodzi z mojego doświadczenia w tej firmie. W kwestii szkoleń właśnie takie praktyki są powszechnie stosowane. Mamy się uczyć we własnym zakresie, a zmiany w przepisach śledzić w internecie. Nie licz na pomoc przełożonego w trudnych sprawach- albo sam nie wie albo się boi podjąć decyzję. Jeśli firma jest taka etyczna i atrakcyjna to wyjaśnijcie proszę z jakiego powodu tylu pracowników odeszło z firmy ???!!?

Dzień dobry. Dziękujemy za informację. Chętnie porozmawiamy o Pana/i potrzebach szkoleniowych. Prosimy o kontakt w tej sprawie z działem HR pod adresem hr@pkpenergetyka.pl. Jeżeli pojawiły się jakieś trudności, również je omówimy. Z poważaniem Zespół PKP Energetyka

PK

Ja mam inne spojrzenie. Jeśli chodzi o podnoszenie kwalifikacji przed pandemią jako pracownicy byliśmy wysyłani na szkolenia a następnie poprzez prezentacje i przedstawienie ich wymienialiśmy się zdobytą wiedzą. Teraz dużo szkoleń przygotowujemy wewnętrznie jako cele kwartalne a i Centrala przygotowuje i przedstawia szkolenia z kwestii zmian jakie zostały wprowadzone w przepisach. Jeśli chodzi o podziękowania to nie wiem kto jest Twoim przełożonym. Mój zawsze dziękuje za zostanie na nadgodzinach czy wytężoną pracę i zostaje to nagrodzone w części uznaniowej w premii kwartalnej. Nigdy też nie było kłopotu w sprawie dogadania się czy to potrzebny był jakiś dzień wolny z dnia na dzień czy też w innych kwestiach. Co do pensji to faktycznie nie powala na kolanach jednak w tym momencie jest tak dużo nowych projektów, że na pewno każdy może się czegoś nauczyć tak samo jak pracy na systemach czy narzędziach. Pracy jest dużo ale jeśli ktoś chce się nauczyć czegoś nowego to myślę, że będzie zadowolony.

@Ona

Nie, nie warto! Co to jest 4 tys brutto teraz?? i żadne benefity tego nie zmienią..

@Ktoś....

Nasycona jadem to Ty jesteś! Już widzę Twoją minę jak czytasz te wszystkie mega "piękne" komentarze nt.firmy????????

Dosia
@Obecny pracownik

Owszem - wynagrodzenie na czas, premie są, nawet jednorazowa nagroda za prace w czasie pandemii się zdarzyła; praca hybrydowa. Pamiętamy o tym co dobre ale to nie przyćmi tego co jest nie tak: ukrywanie do ostatniej chwili istotnych informacji (zmiany w programach kadrowo - płacowych); brak szkoleń merytorycznych - brak budżetu; zbyt mała (lub w ogóle ich brak) liczba ekspertów (biegłych rewidentów) do których można zgłosić się z problemem; utrudniona ścieżka zgłaszania się do "ekspertów z centrali - konieczność zbierania zapytań raz w miesiącu, które przełożony prześle i na które otrzymuje sie jednozdaniowe odpowiedzi a nawet czasem jednosłowne; traktowanie właśnie ludzi jak trybiki od klikania - dopóki się nie stworzy Robota który robote wykona; nagłe zwolnienia dyrektorów/kierowników w całej grupie kapitałowej bez żadnego ostrzeżenia - pisanie "przez nich" czułych pożegnań... no to jest żenada zwłaszcza że uprawnienia są odbierane zanim owy dyrektor/kierownicy/przełożeni odpalą kompa ;) i oczywiście są to decyzje tajne i strategiczne; co niektórzy kierownicy zapychają sobie kalendarze zadaniami "nadpisz się nad mailem"; praca w nadgodzinach jest zarówno dobrem jak i złem bo jak ktoś chce sobie dorobić do wypłaty to raz na kwartał dostanie ciut więcej złotówek lub rzeczywiście może odebrać jesli dzień czy godziny są potrzebne ;); przepychanie odpowiedzialności za proces/księgowanie jest na porządku dziennym bo procedury po 5 latach scentralizowania zadań księgowych i kadrowo płacowych nadal nie ma lub są kompletnie niedopracowane. To tylko niektóre z grzechów PKP Energetyka CUW która jak ktoś wyżej trafnie stwierdził jest oddzielną jednostką z osobnym numerem NIP, w osobnej lokalizacji jednak została powołana po to by wspierać całą grupę kapitałową - o tym nalezy pamiętać :) Tragicznie nie jest ale do tego by można powiedzieć że jest dobrze to droga bardzo daleka. Przychodząc do pracy można nastawić się na wiele wyzwań (tworzenie usprawnień procesów finansowo księgowych jak również kadrowo płacowych - to plus bo praca nie jest jednostajna ale tez i ogromny minus bo jednak nikt tu nie jest zatrudniony na stanowisku programisty czy testera gdzie zarobki sa zupełnie inne) ponieważ PKP E jest rozwijająca się i jak wydać strategiczna, ale w tym wszystkim brakuje patrzenie na człowieka. Ostatnie zmiany regulaminów które obecnie już legalnie pozwalają szpiegować prace pracowników i podsłuchiwać rozmów telefonicznych słuzbowych (a kto wie czy nie i tych prywatnych) to gruba przesada - zwłaszcza że wszystko można sobie wyraportować (a przynajmniej zdecydowaną większość informacji) - pokazuje to jak bardzo firma nam - jako pracownikom - ufa. Na koniec coś pozytywnego - jest multisport i dofinansowanie do wczasów.

Roman

Mam pytanie jak wygląda kwestia nadgodzin w firmie?

Karma
@Roman

Nadgodziny to norma!! Jak ktoś nie lubi swojego życia prywatnego i woli swój czas wolny poświęcać pracy, CUW jest idealnym miejscem na spełnienie tego marzenia :-)

Kolejow@
@Roman

Nadgodziny w tej (usunięte przez administratora)firmie to norma! Jeśli ktoś nie ceni swojego życia prywatnego i lubi pracę non stop, to CUW jest doskonałym miejscem do takich działań

@Roman

Dzień dobry, Dziękujemy za wiadomość. Występowanie nadgodzin może zależeć od wielu różnych czynników – miejsca pracy, stanowiska czy zadań w danym momencie. Nadgodziny są rozliczane w PKP Energetyka zgodnie z przepisami Prawa Pracy. Jeśli jest możliwość ich odbioru, Pracownicy odbierają ją w pierwszej kolejności. Jeśli nie ma takiej możliwości nadgodziny są wypłacane. Z poważaniem Zespół PKP Energetyka

@PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.

pracownik nawet jakby chciał to nie ma kiedy odebrać nadgodzin. Pracując tutaj, nie masz życia.

Kandydatk@

A mnie zastanawia fakt, że PKP Energtyka CUW w swoich ogłoszeniach rekrutacynych podaje nieprawdziwą nazwę firmy. Ogłoszenia są pisane na ogólną nazwę spółki- czyli PKP Energetyka S.A., co nie jest zgodne z prawdą, bo CUW to inna jednostka. Jak mam to rozumieć jako potencjalny pracownik? Że wstydzicie się Państwo podawać prawdziwą nazwę, bo podając nazwę "CUW" nikt do Was nie złoży aplikacji, czytając obecne opinie na portalu goWork??? Na miejscu potencjalnych kandydatów do pracy, byłabym ostrożna w aplikowaniu do pracy w tej firmie...

Anioł

Drogi GoWorku! Dlaczego negatywne opinie o pracy w tej "cudownej firmie" są na bieżąco usuwane albo w ogóle się nie pojawiają? Wasza koncepcja prowadzenia tej strony zaczyna tracić sens, skoro cenzura obowiązuje na każdym kroku!! Mamy rozumieć, że wyłącznie pozytywne opinie mają tutaj znaczenie? Jeśli tak, to już możecie biznes zamykać, bo pozytywów w przypadku pracy w CUW nie ma i nikt ich nie napisze!

Krzysiu

@ Leyla - Jeżeli mamy być merytoryczni to aktualnie prowadzona rekrutacja na stanowisko Koordynatora Zespołu w jednym z Obszarów nie jest spowodowana działaniami Lidera Krótko odnośnie komentarza dot. Prezesa - pracownicy CUW to grupa świetnych, doświadczonych i ambitnych osób, które realizują stawiane przed nimi zadania. W związku z tym cele krótko i długo terminowe stawiane przez Nami są realizowane. I wydaje mi się, że dla osób zarządzających cała GK ważny jest rozwój przedsiębiorstwa i realizacja celów całej GK. Sprawy bieżące w funkcjonowaniu poszczególnych jednostek organizacyjnych załatwiane są na bieżąco na niższych szczeblach.

@Krzysiu

Dlaczego opinia Leylii została usunięta przez Administratora? Mamy przecież wolność słowa, prawda?

M
@Krzysiu

Krzysio napisz jak traktowani są pracownicy przez menedżerów i dlaczego tyle osób odeszło z firmy. Tylko prawdę napisz!

@M

Krzysio i prawda??? :-) :-) przecież to stoi w sprzeczności ze sobą :-)

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.
1.4/5 Na podstawie 57 ocen.

PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.