Opinie o Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki o rekrutacji.

Branże: Usługi hotelarskie dla firm
Usługi hotelarskie dla firm Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki w Kraków

jednym słowem NIKOMU NIE POLECAM PRACY W TYM HOTELU (usunięte przez administratora) którzy kombinują jak ciebie urobić z kasy itp , po za tym atmosfera to wielka lipa masz tyrać po 200h o wszystko pretensje itp. Masakra .Jeśli macie tam pracować to się zastanówcie dwa razy .Pozdrawiam.

Where the memories are made - to hasło, które ma promować hotel. Zaiste tak jest, tylko, że wspomnienia są zdecydowanie negatywne. Początek końca zaczyna się w lutym. Wtedy to też miało miejsce zebranie z pracownikami hotelu odnośnie planów otwarcia kolejnego hotelu. Padły wielkie słowa, o tym, że jesteśmy rodziną. Już miesiąc później większość kuzynów i kuzynek była bezrobotna. Ale nie o tym. W momencie zamykania restauracji przed pracownikami otworzyły się dwie furtki. Albo starasz się jak najwięcej wyciągnąć od pracodawcy, niekoniecznie uczciwie idąc na L4, albo jesteś w porządku i zgadzasz się na proponowane obniżenie pensji. Ja wybrałem drugą drogę. Po naszym powrocie do pracy, okazało się, że panie menadżerki nie mają pojęcia, czy w ogóle firmie została udzielona tarcza antykryzysowa. Czy zostanie ze mną przedłużona umowa na pół etatu również nie było wiadomo. Nie było wiadomo nic. Wkońcu, 15 czerwca miałem dostać informacje co dalej z moją przyszłością. Przyszedłem więc tego dnia do pracy, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Pierwsze co znalazło się przed moimi oczami to wnioski urlopowe wypełnione wstecz na cały urlop wypracowany do tegoż momentu. Wnioskuję, że przez którąś z pań menadżerek lub innego pracownika hotelu, bo napewno nie przeze mnie. Odmówiłem podpisania, bo pamięć mam dobrą i pamiętałem, że na urlopie nie byłem. Zaczęły się rozmowy i próby przekonania mnie, że hotel jest w trudnej sytuacji. Ale czy ja jestem w dobrej, zarabiając 1000 złotych i mając pracodawcę, który zmusza mnie do oddania płatnego urlopu? Podczas kolejnej rozmowy przedłużyłem umowę o pracę, dalej na pół etatu. Wydarzyło się tylko dzięki niekompetencji pań menadżerek. Wniosków urlopowych nie podpisałem. Podczas tej rozmowy padły słowa, które zmroziły mi krew, cytuję: "musisz podpisać te wnioski, bo urlop i tak został przez nas rozliczony". Rzecz jasna, zmuszanie pracownika do pozbycia się urlopu, jak i rozliczanie go bez jego zgody jest złamaniem prawa. Dlatego też pracodawca mając na uwadze moją wiedzę i mój upór zwrócił mój urlop. Jednakowoż niesmak pozostał. Kilka tygodni później dostałem wypowiedzenie. Ale to także odbyło się bez klasy i taktu. Wymyślona rezerwacja, żeby ściągnąć mnie do pracy, po czym telefon, żebym odwiedził biuro Pani księgowej (pozdrawiam serdecznie). Nikt nie zna powodu, tylko papier przed nos i wypowiedzenie. Oczekiwałem przynajmniej odrobiny uczciwości od ludzi, z którymi spędziłem ponad dwa lata. Nie usłyszałem nawet dziękuję i do widzenia. Poziom zarządzania ludźmi i traktowania pracowników jest na żenująco niskim poziomie. Dziękuję, do widzenia. MT

Kandydatka

Czy ktoś pamięta rządy Ptakó? Zastanawiam się nad pracą w jednym z ich hoteli i szukam czyn to pachnie

Czy w hotelu zatrudniają na praktyki? Ktoś poleca?

Portier

Rekrutacja bardzo łatwa , troche ściemy. po angielsku nie sprawdzają. Standard czyli dlaczego chcesz pracować i oczekiwania finansowe

Gdzie wcześniej pracowałeś, oczekiwania finansowe.

logo firmy Serwisant rowerowy
Elly

nie polecam tam pracy nikomu.

Kossakowski
@Elly

A co się stało takiego że nie polecasz?

Hanna

Opinie sprzed roku temat pracy kelnerów w Osti hotele wskazywały, że jest spory problem w przekazywaniu wiedzy nowym pracownikom przez kierownictwo i w podziale obowiązków. Czy w tym momencie sprawa wygląda lepiej pod względem kontaktu na poziomie kelner-kierownik?

Qlwka
@Hanna

Nie, nic się nie zmieniło, dalej na tym wózku jadą. Nadal szukają pracowników na stanowisko kelnera, niestety braki w personelu są ogromne, dużo osób się pozwalniało.

zainteresowana

Co sądzicie o pracy na stanowisku pokojowej? Widziałam ogłoszenie o pracę i się zainteresowałam. Ktoś coś wie jak jest na tym dziale?

Hanna

Minęło bardzo dużo czasu od waszej ostatniej wypowiedzi. Co możecie powiedzieć o obecnej atmosferze w firmie? Jak się ma kwestia wynagrodzenia do wykonywanego przez was stanowiska?

Krokodyl
@Hanna

Płaca nieadekwatna do pracy. Nie miła atmosfera w pracy.

@Krokodyl

O którym stanowisku piszesz? Na jakie zarobki można na nim liczyć? Chciałam spytać też o tę atmosferę - jest niemiła między pracownikami i przełożonymi, czy ogólnie w całej firmie?

Rozczarowana

Witam chciałam dołączyć i podzielic się swoją opinią. Miałam okazję pracowac teraz nie dawno jako kelnerka śniadaniowa. Zdanie na stronie że nauczymy Cię wszystkiego jest nie prawda. Kierowniczka zajmująca się nami kompletnie nie umie przekazywać informacji i tego co należy do obowiązków. Wiele razy znikala nie wiadomo gdzie zostawiając same nowe osoby A kiedy wróciła zaczęła się drzec że wszystko źle robimy i wogule ze przrciez jasno mówiła o wszystkim. A najgorsze co to obgadywanie i gadanie o ludziach za ich plecami. Nie raz zamiast pracować z nami brała tel firmowy wybierała nr i jakieś ploteczki coś nowego. A jak się coś chciałam dowiedzieć to albo odpowiedziała z laska albo że niby nie słuchałam jak mówiła. Ale jest jeszcze mały plus który nie do końca przekreśla pracę w gastronomii dla osoby nowej stawiające pierwsze kroki. Mają drugi hotel na którym miałam też okazję pracowac. I dowiedziałam się tam bardzo dużo w jeden dzień niż tydzień pracy na pierwszym hotelu. Poznałam dziewczynę która tam pracuje informacje najważniejsze podczas obsługi i dodatkowe rzeczy pomocne które później wykorzystałam już nie pytając Pani kierowniczki. I właśnie najgorsze co mnie też zrazilo że mówiła źle do nas na temat tej dziewczyny i buntowala nas wszystkie żebyśmy jej nie lubily. Kazała przynosić informacje z pracy z nią na tamtym hotelu. Więc przepraszam ale to nie ma nic wspólnego z pracą kelnerki śniadaniowej. Wręcz przeciwnie może i moja osoba nie nadawała się do tej pracy ale moje zdanie jest takie że jeżeli ktoś jest na stanowisku kierowniczym powinien być autorytetem i przekazywać wiedzę z pasją A nie w chamskie sposób i z laska zależy od humoru. Więc jeśli chcecie spróbować tam pracy to praca jako praca fajna ale uwaga na władzę którą kieruje kelnerkami sniadaniowymi

Przyjęte zasady czyli zabieranie pieniędzy z wypłaty? Grzebanie w prywatnych rzeczach. Wyciąganie telefonów i przywłaszczanie ich a jak się prosi o zwrot to dostaje się wypowiedzenie? Takie są przyjęte zasady? Świetne zasady. Brawo.

Były Pracownik

Z przykrością muszę potwierdzić wszystkie negatywne komentarze popełnione przez byłych i, jak widzę, również obecnych pracowników. Niestety jest dużo więcej takich "smaczków" i zatrważające jest to, że w obecnych czasach takie sytuacje w miejscu pracy mają jeszcze miejsce.. (!)

Hanna

Na stronach internetowych Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki znalazłam informację, że trwa obecnie rekrutacja zarówno do jednego, jak i do drugiego hotelu. Do Hotelu Kossak poszukiwana jest osoba na stanowisko Kelner/Kelnerka. Więcej informacji pod linkiem: https://hotelkossak.pl/kariera Natomiast do Hotelu Senackiego, można składać cv na stanowisko Recepcjonistka oraz Portier. Link do ogłoszenia: https://www.hotelsenacki.pl/kariera Czy ktoś z Was pracował na którejś z tych posad i mógłby podpowiedzieć jak wyglądają realia? Warto spróbować swoich sił? Każda opinia od zorientowanych osób będzie cenna dla przyszłych aplikantów.

Gosia
@Hanna

Witam. Pracowałam kilka lat jako kelnerka śniadaniowa. Jakiś czas temu odeszłam z pracy ponieważ chciałam zmienić prace na taką która jest kontynuacją moich studiów. Czytam opinie i jestem zaskoczona że osoby które tu pracowały wypisują takie rzeczy. Oczywiście że nie zawsze jest lekko łatwo i przyjemnie ale przychodziłam tu do pracy i wykonywałam swoje obowiązki za które otrzymywałam wynagrodzenie. Wiele lat pracowałam z Managerkami i nigdy nie ubliżyły ani nie obraziły pracownika. To że ktoś został zwolniony jest następstwem jego niewłaściwych zachowań niezgodnych z przyjętymi zasadami. Myślę ze warto czasami spojrzeć na siebie krytyczniej a nie obwiniać innych za swoje niepowodzenia.

@Gosia

Jeśli pracowałaś jakiś czas temu to zachęcam byś spróbowała tu obecnie swoich sił. Będziesz miała porównanie jak było kiedyś A jak jest dziś :) A Hotel szuka osób do pracy więc nie będzie problemu z przyjęciem:) została garstka kelnerów więc masz jeszcze szansę:)

Hotel to nie tylko dział gastronomii, więc wypisywanid bzdur, że to okręt, który tonie mija się z prawdą. Gastronomia to tylko jeden z jego działów i nie należy przez jego pryzmat oceniać całości. Hotel cieszy się bardzo dobrymi opiniami i ma ugruntowaną pozycję na rynku w Krakowie. Są inne działy w których ludzie pracują już po dobrych kilka lat i utożsamiają się z firmą oraz nie czują potrzeby uciekania z jak to nazwałaś tonącego okrętu. Hotel jest dobrze zarządzany ale niestety nigdzie nie jest idealnie. Ideały nie istnieją.

Boldup.y

Heh menadzerki :D z Miotły brała nie zrobisz. Pozdrawiam profesjonalny zespół menadżerek hotelu Kossak! I podziwiam wszystkich którzy dawali się wodzic za nos stabilnym zatrudnieniem i umową o pracę! I tak długo wytrzymaliscie. Salut!

Lena

Witam mam ogromna prozbe do zniesmaczonej. Jeżeli chciałaś sobie ulżyć na temat osób i pracy to proszę bardzo ale za pomocą sytuacji które Cię spotkały. Nie masz na tyle jaj i dowodów żeby sobie poradzić to nie posługuj się płytkami i tym co usłyszałes. Dokładnie chodzi o ostatnie zdanie jeżeli nie znasz tematu to nie wypisuj głupot bo nikt nie mówił o nagosci więc wymyślanie nic ci nie da A ja nie potrzebuje adwokata i pomocy bo o sprawie każdy zapomniał i wypowiedział indywidualnie do odpowiednich osób. Więc pisz o sobie bo może to że ci zabrali to czy tamto to na wgląd jak pracowałeś nie szukaj sensacji jak nie masz pojęcia i bazujesz na plotkach tyle ode mnie Dziekuje

Hanna

Wspominasz o mobbingu, a jest to poważny zarzut. Art. 94 §2 Kodeksu Pracy definiuje to przestępstwo następująco: "działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników". Czy spotkałaś się w Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki z tego typu sytuacjami? Jeżeli posiadasz dowody na mobbing w pracy, możesz opisać takie sytuacje na forum i pozostawić swoje dane kontaktowe. Nie będą one przekazane pracodawcy. Wtedy Twój komentarz będzie wyróżniony na forum jako zgłoszenie. Będzie to oznaczało, że jesteś w stanie udowodnić to, co napisałaś. Szczegóły akcji poznasz po kliknięciu w baner "Zero tolerancji dla płaczu, krzyku, mobbingu w firmie".

Ytr

Pracowałam w tej firmie ponad rok. Byłam rzucana pomiędzy dwa hotele na zmianę co też było uciążliwe. Pieniądze śmieszne, na umowie zleceniu praca non stop, żeby tylko wyjść jak najwięcej pieniążków za miesiąc. Osoby pracujące w biurze - śmiech na sali, rządzą się, krzywo patrzą, jakbyś był kimś gorszym. Osoba zarządzająca restauracja dyryguje pokojówkami.... Co ma piernik do wiatraka? Przerwa na papierosa - pod nadzorem kamer i osoby która sprawdza każdy twój ruch i krok po hotelu. Ledwo do WC można pójść...

Pracuje w gastro
@Ytr

Rzucali Panią z hotelu do hotelu, był problem z wyjściem do Wc...to straszne. A pieluchy Pani nie kazali czasami zakładać jak w markecie w razie gdyby Pani nie zdąrzyła skorzystać?

Tamara

Szkoda, że niektórzy nie doceniają pracy w dobrej firmie. Może trzeba czasami spojrzeć bardziej krytycznie na swoją pracę?

Hanna

@Łicz łan Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Co miałeś dokładnie na myśli? Czy pracowałeś wystarczająco długo w firmie Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki, żeby podjąć się obiektywnej oceny? Każda firma może mieć lepsze lub gorsze momenty, komentarz @Taka jedna pokazuje, że są na tym forum osoby zadowolone z pracy. @Taka jedna Na jaki stanowisku pracujesz? Czy możesz powiedzieć, że ta firma pozwala rozwinąć się w branży hotelarskiej?

Czy dobrze się wam tu pracuje, że nikt nie pisze?

Łicz łan
@Andrzej

Źle, dlatego o tym piszą.

Taka jedna
@Andrzej

Ja nie narzekam. Jest całkiem dobrze a Ci co narzekają i piszą źle to zwykle osoby zwolnione

Monia

Ja jestem zadowolony z pracy w firmie. Jak komuś nie odpowiada to zawsze może zmienić pracę.

Fif
@Monia

A Ty jestes z biura i piszesz glupoty

Abecadło z pieca spadło
@Monia

Monia, jesteś zadowolony ? Kłamczuszku ????

Pracownik super hotelu

Super hotel i pracodawca. Polecam prace tam. Jest super.

Nikt
@Pracownik super hotelu

Hahahahahha

Hmm

Kiedyś pewien gość powiedział „ekipa pracująca w tym miejscu jest genialna, ale szefostwo traktuje ich jak...” Myśle, że ta opinia idealnie określa to miejsce. Ludzie tam pracują ze względu na to jakie relacje stworzyli między sobą, ale za niedługo cała ekipa poucieka i z tacką będzie biegał sam Szef ????

Zostaw merytoryczną opinię o Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki - Kraków

• Jak się pracuje w Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki?

Zobacz opinie na temat firmy Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki?

Kandydaci do pracy w Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki
2.4/5 Na podstawie 66 ocen.

Osti hotele + Hotel Kossak, Hotel Senacki