Opinie o PPG Polifarb Cieszyn SA w Cieszyn

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PPG Polifarb Cieszyn SA. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie PPG Polifarb Cieszyn SA o rekrutacji.

Branże: Chemia przemysłowa - produkcja farb

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPG Polifarb Cieszyn SA w Cieszyn

Arek

Byłem zatrudniony przez Agencję Pracy Tymczasowej TRENKWALDER Bielsko-Biała. Brak profitów jakie otrzymuje pracownik PPG. Płaca jak na te rejony niezła lecz płatna od ilości wypracowanych godzin. Perspektywa pracy to do 18 m-cy pod agencją, następnie przy dużym szczęściu przejście pod firmę PPG lecz na ok. 33 m-ce na kilku umowach czasowych a następnie, co rzadko bywa przy bardzo dużym szczęściu dopiero umowa stała.

Wojciech

Jesteś zatrudniony bezpośrednio przez firmę a nie agencje? Ale na początku byłeś pod agencją i udało ci się dostać umowę z firmą czy od razu pracowałeś bez żadnego pośrednictwa? Umowę masz czasową czy już bezterminową?

ByłyPracownik

Nikomu nie polecam tej firmy. Zero docenienia pracowników, praca w okropnych warunkach. Nie wiem czym zajmuje się najwyższe kierownictwo bo na pewno nie dobrem firmy. Z resztą ciągła rotacja mówi sama za siebie. Nie polecam aplikować na stanowiska związane z produkcją. Jedyne kto się nadaje to (usunięte przez administratora) z działu PR i HR

Malwina
@ByłyPracownik

Nie można liczyć na żadną premię? A może jest możliwość otrzymania jakichś benefitów pozapłacowych, które docenią pracowników?

ByłyPracownik

Oliwka
@ByłyPracownik

Na necie teraz i tak nie widzę do was żadnych ofert... to gdzie teraz firma się ogłasza skoro taka rotacja? Chce poczytać szczegóły jakie są oferowane. Na rozmowie potem jak to wygląda? piszesz, że produkcja nie, a jakieś inne jeszcze się znajda?

Nadal pracuję Nowy wpis
@ByłyPracownik

Obecnie zwalniani są tylko bardzo słabi pracownicy, zarobki - przeciętne, ale pracownicy rzadko się zwalniają, a robotnicy prawie w ogóle. Firma dva o bezpieczeństwo pracowników, a o zgrozo, są tacy którym się to nie podoba. PPG jest korporacją i w związku z tym, ma pewne zwichrowania. Bardzo dobre miejsce dla osób, którym się chce oraz dla tych, którzy rozpoczynają karierę. Mamy wolność wypowiedzi, ale plucie na firmę, która Cię wcześniej zatrudniała, nie jest w dobrym tonie.

@Nadal pracuję

Hej, piszesz o firmie jako dobrym miejscu na rozpoczęcie kariery, a przyjmują bez doświadczenia? Czy jednak jakieś minimalne jednak trzeba mieć? Co to znaczy przeciętne zarobki? O ile więcej oferują niż minimalna?:) Nie wynagradza firma tych pracowników, którzy są dobrzy w swoim fachu i którym się chce, jak to ładnie ująłeś?:)

Malwina Nowy wpis
@ByłyPracownik

Czy ktoś poleca aplikowac na stanowisko technik laboratorium optymalizacji procesu

Uwaga

Wystawiają oferty pracy, ale nie przyjmują. Sprawdzają rynek. Pracownicy mogą spać spokojnie. Proponują warunki minimalne.

Ktoś
@Uwaga

Ahhh to sprawdzanie rynku :P Warunki minimalne, czyli co? Chodzi ci tylko o wynagrodzenie, czy firma w ogóle nie oferuje żadnych benefitów/socjalu dla pracownika? A szansa na jakikolwiek rozwój, awans, premię jest? Czy to marzenie ściętej głowy?

Hop
@Ktoś

Z benefitami itp itd proponują 4000 netto w UR. Komedia.

Zbyszek
@Hop

Jakie są to benefity? Możesz wymienić? W sumie, jak dla mnie czwóreczka na rękę to nie jest tak źle. Z czasem można awansować i dostać więcej, czy nie za bardzo jest tu szansa na awans? Dobrze by było to ustalić, aby się nie okazało, że będę zasuwał a efektów z tego niewiele.

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w PPG Polifarb Cieszyn SA? Umieścili kilka ogłoszeń na Justjoin.it.

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Arek

@Arek

Ciągle są ogłoszenia o naborze, to o czymś świadczy, obiecują wiele a później kończy się: "powodzenia poza strukturami PPG." Nie polecam jak nie masz rodziny, albo nie jesteś kolegom takiego brodatego jegomościa i nie grasz z nim w piłkę to nie liczy na zatrudnienie.

Ja nie mam koneksji i nie gram z brodatym i pracuję, dodam że nie jestem wyjątkiem.

Wojciech

Bardzo polecam pracę w dziale R&D, pomocny doświadczony zespół, dobra atmosfera. Czytając wcześniej opinie na tym portalu o tym o odziale PPG byłam negatywnie nastawiona, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej

@Anonim

Nie tylko w tym dziale jest ok. Tak naprawdę opinie piszą tylko osoby nie zadowolone, Jesteś wyjątkiem. Ja jestem zadowolony a pracuję w Logistyce.

Umowy zrywane nawet bez przepracowania 3 miesięcy, odradzam, zatrudniłem się z kolegą, on popracował 3 miesiące, ja półtora

Renata
@231

czyli jakoś restrykcyjne zaczęli do tematu podchodzić? jakaś argumentacja to została wam dana względem tego? to co należy spełnić i jak konkretnie pracować, żeby bez problemu móc się tu dostać?

Co jaki czas w PPG Polifarb Cieszyn SA można ubiegać się o podwyżkę?

Nie słyszałem o takiej możliwości. Póki co to jako nieliczni w styczniu dzięki związkom zawodowym mieli obniżkę podstawowego wynagrodzenia o 20%.

Akiro

Na p5 czysty (usunięte przez administratora) kierownik nie zna się na produkcji tylko na sprzątaniu koło maszyny tyle pieniędzy włożonych a maszyny nie działają jak należy najlepiej ja goście przychodzą to tony się nie liczą tylko porządek ale przecież to nie fabryka czekolady i zawsze będzie (usunięte przez administratora) więcej ludzi dowodzących niż pracowników katastrofa

Latino
@Akiro

Firma szczyci się swoją pozycją na rynku światowym ale tak naprawdę to dno. Kierownoctwo podejmuje coraz gorsze decyzje, roszady w osobach zarządzających i pracownikach produkcyjnych to normalka. Wielmożny pan PP doprowadził wydział P5 do totalnego chaosu i uciekł. Nie polecam tej firmy.

Kamila
@Latino

Coraz gorsze decyzje? Masz coś konkretnego na myśli?

Ktoś
@Latino

Popieram ...nie polecam tej firmy PPG przejęło tikkuriila Dębica i niszczy ją od środka..

Renata
@Ktoś

No to słabo jeśli serio tak się dzieje. Do tego przejęcia to jak tak właściwe doszło? I przede wszystkim czemu mieliby chcieć na siłę niszczyć tu cokolwiek?

Dr

Jak wygląda praca na rzywicach, majtrzy, kierownik, ogólnie ten dział??

@Dr

Żywiece w Cieszynie ???? Ciekawe jak długo... dzięki PPG żywice w Dębicy zamykają... gdzie się pojawiają Amerykanie ...wszystko niszczą

Szwagier

Jest to prawda że osoby zatrudnione na czas określony nie będą mieć przedłużanych umów? W obecnych czasach chyba lepiej nie podejmować nowej pracy szczególnie w PPG?

Primo Neo

a ja mam pytanie nie o atmosferę bo tego jest tutaj sporo już o zarobkach dodatkach zreszą też.. ale o sama specyfike pracy na tej produkcji.. Lekka? ciężka? ile jest przerwy na zmianę.. i czy dużo rzucają po hali czy raczej jest stałe stanowisko.. dzięki z góry za konkretną odpowiedź

Były pracownik:-)

Praca dla osób które nie szukają stabilnej pracy. Ludzie to tylko słupki i jeśli tylko spada produkcja lecą zwolnienia. Mało kto dostaje umowę na stałe, przeważnie jest tak że maksymalny okres na który można zatrudni na określony i potem dowodzenia. Mobbing to codzienność. Awansują osoby które nie koniecznie wiedzą i potrafią dużo ale te osoby które bardzo lubią tekst panie kierowniku nie wiem czy to ważne ale ten i ten.... :-) Jeśli już decydujesz się na pracę zdecydowanie proś o każdy odział ale nie P3. Mistrzowie i brygadziści to pieski kierownika a on sam mega fałszywy.

@Były pracownik:-)

Szkoda, że nie można zbytnio liczyć na umowę na stałe. Napisałaś, że w pracy w PPG jest mobbing, to dosyć poważny zarzut. Możesz podać jakieś konkretne przykłady różnych sytuacji?

;)
@Marta

Też tam pracowałem i zgadzam się z tym (usunięte przez administratora) żałuję, że nie nagrywałem rozmów z przełożonymi. Miałem nie raz świadków, ale czy potwierdza, kiedy są zastraszani i boją się o pracę? Tak więc zrezygnowałem z poruszania tego tematu. Polecam omijać te firmę szerokim łukiem, bo nie wiadomo gdzie traficie, a łatwiej trafić źle niż dobrze, bo z dobrych oddziałów nie uciekają ;)

@;)

Takie zastraszenie podlega pod paragraf. Szkoda że nic z tym nie zrobiłeś bo nadużywanie swojego stanowiska żeby gorzej traktować podwładnych jest bardzo słabe. Chociaż dobrze tam zarabiałeś czy wypłata też była niespecjalnie dobra?

Tymek
@Wojciech

Wypłaty takie jak gdzie indziej ani mnie ani więcej.

Zibi

Cześć, słyszałem, że pracujecie na 3 zmiany. Od jakiego dnia zaczynacie nockę, od niedzieli czy poniedziałku?

Szukam osoby która jadąc do pracy w PPG przejeżdża przez Pruchną.

Witam, czy są zatrudnienia? Jesli tak to na jakie stanowiska?

koronny świadek

Zarobki jak na tą okolicę są raczej dobre, ale dopiero po jakimś czasie, trzeba swoje przepracować, chyba że jest się menadżerem lub jego piętaszkiem, wtedy to już inna bajka... Niestety od marca w PPG są zwolnienia, zwolnienia i raz jeszcze zwolnienia, które wg byłego już polifarbu nimi nie są bo pozbywają się nawet klikuletnich pracowników którym kończą się umowy. Czystki bez mrugnięcia okiem, Nie ważne ile ty dałeś firmie i ile ona w ciebie zainwestowała, bezmyślna machina HR. A za chwilę zaczną się problemy kadrowe tak na produkcji jak i w innych działach, absurd goni absurd!

Bella
@koronny świadek

Zgadza się. W tej firmie musi być zawsze pewien procent osób na umowach określonych.Łatwiej wtedy pozbyć się balastu kadrowego. A nowe narybki wiadomo ochoczo pracują licząc na umowę na czas nieokreślony. Szanse na umowe na czas nieokreślony prawie zerowe,wyjątek to młode dziewczyny miłe dla szefa.

Mario
@koronny świadek

Fairma ok ale magazynier z hali 8 (usunięte przez administratora) na maxa , byc magazynierem to , to samo co frajerem

zainteresowana

Chciałabym aplikować na stanowisko do działu personalnego. Jednak ta oferta pracy była już 3 miesiące temu. Ktoś wie, dlaczego znów się pojawiła? Czy warto się zgłosić?

Przedstawię krótko to co wiem. Sam pracuje w ppg 6 lat udało mi się dostać umów na stałe, ale zgadzam się, że nie jest to proste a zwolnienia są częste jeśli jest okres mniejszej produkcji. Wynagrodzenia jak na pracownika produkcji jest przyzwoite. Są dodatkowe bonusy typu 13 wypłata, wakacje pod grusza, socjalne. Wychodzi tego z 8 tysięcy rocznie. Praca w soboty jest płatna 100%.Przysluguje dodatkowy urlop zdrowotny 6-9 dni zależnie od wydziału. Jednak trzeba być świadomy minusów takich jak kierownictwo i przełożeni którzy mają małe pojęcie o produkcji i ciągle wymagaja więcej niż fizycznie mozna zrobić. Mocny nacisk na pracę w weekend jeśli jest taka potrzeba. Zanieczyszczenie chemia jest ogromne co wpływa znacząco na zdrowie. Ponad to pięknie się mówi, że "Człowiek jest najważniejszy" a bhp jest podstawą co ma miejsce tylko na pierwszej zmianie bo jeśli produkcja jest bardzo duża to mistrzowie wręcz wymagają aby zrobić coś szybko niekoniecznie bezpiecznie. Reasumując praca ma swoje plusy i minusy trzeba sobie odpowiedzieć czy pieniądze są ważniejsze niż zdrowie a powyższe minusy komuś nie przeszkadzają.

Mati

Cześć , odnośnie tych zarobków to początkowe po przyjęciu jakie są ?? a jakie są przypuśćmy po roku czy dwóch mógłbyś napisać ???

Znudzony
@Mati

Po 30 latach pracy jak nowo przyjęty

Barristan Śmiały

Byłem tam na rozmowie parę lat temu i cieszę się, ze mnie nie przyjęto pomimo wysokich kwalifikacji. Obecnie pracuje jako inżynier jakości i jestem zadowolony. Ekipa, która prowadziła rekrutacje była mocno rozrywkowa, sprawiała wrażenie cygańskiego taboru pełnego gwaru i przaśnej zabawy. Mocno lekceważące traktowanie i ogólnie duży niesmak. Nie polecam. Strata czasu.

Zostaw merytoryczną opinię o PPG Polifarb Cieszyn SA - Cieszyn

• Jak się pracuje w PPG Polifarb Cieszyn SA?

Zobacz opinie na temat firmy PPG Polifarb Cieszyn SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPG Polifarb Cieszyn SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PPG Polifarb Cieszyn SA?

Kandydaci do pracy w PPG Polifarb Cieszyn SA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PPG Polifarb Cieszyn SA
1.7/5 Na podstawie 76 ocen.
  • Chemików 16
    43-400 Cieszyn