Opinie o Akzo Nobel w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników na temat firmie Akzo Nobel, lecz też Klientów firmy. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Akzo Nobel o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Akzo Nobel w Warszawa

Run Away!

More than 2 years working there, this company is a circus, where Managers and Team Leaders are the main clowns. nothing work, everything is chaotic. the board leaders convince you that it is the best company in the world !! but then, they at the minimum opportunity go to another SSC to impose their tyranny !!! They left in groups ????????????. Poor new corporation. Low salaries, without increases, they promise promotions for vacancies that then do not exist! they do not value good employees so the best ones leave. I do not recommend to anybody !!

Worst company ever

I have also decided to share my experience from this company. They lie to you at the interview, promising you all kinds of stuff about the job position and the atmosphere. I unfortunately believed them and was fully shocked about how they handle discrimination and (usunięte przez administratora) They do not see this as a serious matter. When it comes to onboarding - joke! No real material or knowledge whatsoever that you could gain from. This place is a circus, I wouldn’t wish my worst enemy to work there.

Kandydat

Cześć, zazwyczaj nie korzystam z tego forum. Ale mam dwie oferty pracy na stole a jedna do Akzo. Kasa podobna, obowiązki wydają się ciekawsze w Akzo (dział RTR). Chce zapytać o atmosferę. Można powiedzieć, ze na 80% już zdecydowałem, ale dowiedziałem się, ze szefowa centrum odchodzi i to drugi szef w ciągu 3 lat? No i teraz nie wiem :( rynek niby dobry, ale mam rodzine, wiec nie mogę sobie za bardzo pozwolić na zła decyzje, która musiałbym zmieniać po kilku miesiącach. Okres wypowiedzenia mam do końca sierpnia, wiec mam jeszcze moment, żeby podjąć decyzje. Ktoś? Coś?

Pawel

Firme moge zdecydowanie polecic ze wzgledu na fajna atmosfere pracy i fajnych ludzi. W tym roku byly wysokie bonusy i firma sie preznie rozwija. Platne nadgodziny bez zadawania pytan a dlaczego masz nadgodziny, elastyczne godziny pracy, mozesz zaczac o 8 a mozesz i o 10 i 100% czasu na prace zdalna z domu w czasie pandemii. Zarobki moglyby byc nieco wyzsze, i troche chaosu ktory jest jednak we wszystkich firmach, poza tym wszystko OK.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 godzin.
Kandydat

Czy ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem w FP&A na stanowisku Reports Developer w Warszawie?

Max
Kandydat

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda praca w dziale FP&A? Czy warto tam aplikować?

były
@Max

nie warto, poczytaj komentarze to dowiesz się dlaczego

Enough
@Max

Dział FP&A stanowczo odradzam, przede wszystkim ze względu na pato-management. Bardzo duża rotacja w ciągu ostatnich 10 miesięcy nie bez powodu, a TL do przykłady korpo miernoty.

Andrew Nowy wpis
@Enough

Największy (usunięte przez administratora) na szczęście już opuścił firmę. Teraz zacznie się wysyp pracowników z Dalkii…

Firma nie pomaga cudzoziemcom (poza UE) w uzyskaniu pozwolenia na pracę, wstyd dział HR

A czemu miałaby pomagać?

robotny
@pracownik

To jest nieprawda. Firma zapewnia obsługę immigration zarówno zezwolenie na praca i karta pobytu.

@robotny

Chcesz prawdziwe nazwiska? a prawdziwy przypadek?

Kosmita
@pracownik

Zgadza się , w firmie pracuje mnóstwo obcokrajowców i całkiem sporo osób z poza EU, nie narzekali na brak wsparcia od Akzo w temacie pozwolenia na pracę w Polsce

Marysia Nowy wpis
@Kosmita

Chyba tylko ci co maja żony pl

Kandydat

Cześć, Ktoś może powiedzieć coś o stanowisku P2I i stanowisku Process Champion? Właśnie wskoczyła oferta ale wymagania wydają się niewielkie większe względem P2I Officer czy Coordinator. Dziękuję za odpowiedź

Kami
@Kandydat

Jeśli masz wybierać aplikuje na process championa , jeśli masz oczywiście doświadczenie i wiedzę odnośnie procurmentu, process champion jest osobnym dzialem, na officera strata czasu , stamtąd wszyscy odchodzą , dlatego oferty wskakują , koordynatorów biorą po znajomości , nie warto, zero szans rozwoju , będziesz przez kolejne lata klepac to samo bez podwyżki bez awansu aż i tak odejdziesz "wypluty" .

P2I
@Kami

Który koordynator jest po znajomości? Inicjały? Albo chociaż który team? Wszyscy jakich znam są ok. Poważnie pytam.

Fun Nowy wpis

Add their photos too XD

Reprezentant Handlowy
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa raczej konwencjonalna, w miłej atmosferze. Nie dostałem informacji nt. konkretnych warunków finansowych, a wręcz odniosłem wrażenie, że przedstawione przeze mnie oczekiwania znacznie przerastają możliwe wynagrodzenie.

Pytania

Pytania skupione wokół doświadczenia zawodowego. Nacisk na merchandising.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Worst company ever

Barbara
@Worst company ever

Na forum GoWork.pl staramy się wypowiadać, posługując się językiem polskim. Jeśli zatem masz nam coś do przekazania na temat tego pracodawcy, to oczywiście serdecznie Cię do tego zachęcam. Reszcie z Was chciałabym przypomnieć, że Akzo Nobel właśnie prowadzi rekrutację: https://pracodawcy.pracuj.pl/akzo-nobel-decorative-paints-sp-z-o-o,16194 Jak możecie zauważyć - mają wiele ciekawych ofert pracy. Może ktoś z Was ostatnio aplikował i zechce opowiedzieć nam o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej? Takie informacje bardzo by się nam przydały.

rozbawiony
@Barbara

Trzeba było się uczyć języków obcych, (usunięte przez administratora)

Helena
@rozbawiony

Tu nie chodzi o znajomość języków obcych osoby piszącej powyżej. Na tym forum po prostu lepiej pisać po polsku. Ale pozostawmy już ten temat. Pracujesz może w Akzo Nobel? Jeśli tak to ja też z chęcią dowiem się czegoś o tym, jak przebiega tam rekrutacja.

Celina
@Barbara

Nie pouczaj innych jak maja sie wypowiadac d3bilko.

Lol
@Barbara

Co? Haha to dobre. w firmie jest wielu ludzi z zagranicy, którzy nie mówią po polsku bo nie ma takiej potrzeby ani wymogu. Jak obcokrajowiec ma się wypowiedzieć po polsku? Spotkania teamowe są po angielsku.

Anonim

Też słyszałam negatywne opinie id koleżanki co tam dopiero dołączyła z Alcona przeszła do działu HR z niemieckim (teraz uważa, że popełniła błąd). Mówi, że team leaderki nie radzą sobie z zarządzaniem (podobno małomiasteczkowe i wredne). Koleżanka mi mówiła, że ta co zarządza niemieckim teamem nie potrafi się nawet wydrzeć na kogoś bo nie umie czegoś zrobić bo nie miała z tego szkolenia. Toksyczna atmosfera.

aaa
@Anonim

Na kogo trzeba się wydzierać ???

@Anonim

W takim razie współczuję koleżance, że jej marzeniem jest, żeby mieć szefa, który się na nią "wydziera". Na całe szczęście w Akzo mamy szefów, z którymi można normalne porozmawiać, usłyszeć konstruktywny feedback i propozycję pomocy jak się z czymś nie wyrabiasz.

Pozytyw

Że co? Że wydrzeć? Ludzie..trzymajcie sie poziomu..lub pionu

3 lata w AkzoNobel

Przeczytałem większość opinii odnośnie AkzoNobel. Skupiłem się głównie na tych związanych z pracą w dziale HR (GBS). Dowiedziałam się, że 1. "szef Holender to wilk w przebraniu owcy"; 2. "TL to wredne baby"; 3. chaos; 4. każą pracować z biura; 5. rekrutacja - brak feedbacku. Odniosę się do każdej z tych opinii: 1. "Szef Holender" jest jednym z najbardziej kompetentnych osób jakie w życiu poznałem. Zgodzę się, że jego umiejętność posługiwania się językiem jest jego bardzo mocną stroną. Jest bezpośredni w feedbacku (jak większość holendrów), i daje go często. Niestety nie każdy potrafi przyjąć feedback. To jest kwestia dużej pracy nad sobą, zwłaszcza, że w Polsce feedback, zwłaszcza konstruktywny, ale i pozytywny jest bardzo rzadkim fenomenem. Ja też na początku miałem z tym problem. Ale bez feedbacku - tego konstruktywnego - nie ma rozwoju. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to faktycznie może to odebrać jako osobisty atak na jego pracę, i czuć frustrację i niechęć. Widzę rozwój też samego "Szefa Holendra", sam zmienił wiele w swoim podejściu w porównaniu do jego początków w Akzo (GBS). Bo i sam przyjmuje feedback. Na początku jego mocną stroną faktycznie nie był people management. Ale i to się bardzo zmieniło na lepsze. 2. TL to "Wredne Baby". Nie będę się rozwodzić nad tym jak seksistowski jest ten komentarz. Pracowałem, i/lub poznałem wszystkich TL na każdy kraj. Wszyscy - łącznie z tymi, których już nie ma, byli świetnymi ludźmi. Czy popełniali błędy? Na pewno, bo kto ich nie popełnia? Ale z pewnością nie były to wredne osoby. 3. "Chaos" - chaos był straszny. Ale właśnie to mnie wkręciło w tę firmę. Jeżeli wszystko byłoby uporządkowane, to byłaby to po prostu nudna praca administracyjna od 9.00 do 17.00. Rozumiem jednak, że nie wszystkim to pasuje. Ja lubię wejść do bałaganu, można wtedy posprzątać. Być częścią rozwoju firmy. Poza tym, nie ma GBS (w początkowej fazie) gdzie wszystko by było uporządkowane. To jest proces. 4. "Każą z biura pracować w czasie pandemii" - Nie. Nikt nie każe z biura pracować. Dopiero teraz wchodzi powoli "powrót do pracy", w postaci jednego dnia w tygodniu. Jeżeli jednak ktokolwiek czuje się jeszcze niekomfortowo to nikt nikogo nie zmusza. Wiem, bo pracowałem z domu przez rok. I dopiero teraz czasem przyjeżdżam do biura. Bardziej dlatego, że sam tego potrzebuję. 5. "Feedback rekrutacja" - porozmawiam z naszym TA o tym. Uważam, że feedback po rekrutacji jest bardzo istotny. Jeżeli tak faktycznie było, to mam nadzieję, że to się zmieni. Podsumowując, praca w AkzoNobel HR (GBS) niekoniecznie jest dla każdego. Dużo jeszcze pracy, i zmian jest potrzebnych, żeby wszystko świetnie działało. Za to, moim zdaniem, jest bardzo dobrym miejscem na nabycie doświadczenia w miejscu gdzie wiele trzeba zmienić. Im bardziej chaotyczne firma, i im większe twoje zaangażowanie w szukaniu rozwiązań, tym więcej się uczysz. Tak jak jednak wspomniałem, albo to lubisz albo nie. Mam nadzieję, że dla tych, którzy biorą lub myślą o wzięciu udziału w rekrutacji w Akzo moja opinia trochę pomogła. Wychodzę z założenia, że pójście na rozmowę nic nie kosztuje, a można samemu się przekonać czy jest "chemia" czy nie ;)

Też 3 lata w Akzo
@3 lata w AkzoNobel

Zawszę mnie śmieszą takie opinie, gdzie były albo jeszcze pracownik broni tonącego statku. Ja odniose się tylko do jednego wątku. Do szefa "Holendra". Kompetentny??? Hahaha wolne żarty!!! Jest strasznym (usunięte przez administratora) przede wszystkim, i tak naprawdę nie ma pojęcia o zarządzaniu ludźmi. Wiecznie przyklejony sztuczny uśmiech nie załatwi niestety wszystkiego. Poza tym, nie zna polskich realiów, a ja wybaczcie, nie muszę mieć niderlandzkiej mentalności. I to właśnie on zawsze naciskał na pracę z biura kiedy były mocne restrykcje. Więc drogi kolego, nie serwuj nam tutaj korpo bullshitu.

@Też 3 lata w Akzo

Naciskał kiedy były restrykcje? Ja już się zastanawiam czy ludziom chce się takie głupoty pisać (pytanie czy mowa o Holendrze co pracuje w PL czy co zasiada w NL bo tam faktycznie ludzie musieli przychodzić ale w PL absilutnie nie. Nie pracuję już w Akzo (powody bardziej logistyczne niż inne) ale odkąd wybuchła pandemia w marcu 2020 to w biurze pojawiłam się poraz pierwszy jakoś w czerwcu i dlatego, że chciałam się spotkać z ludźmi. W biurze bywałam raz-dwa razy na dwa tygodnie. Osoby z mojego zespołu przychodziły kiedy chciały, są osoby co od marca 2020 nie były w biurze i to było ok.

@Były pracownik

Akzo jest ciekawą firmą, lecz większość negatywnych komentarzy to prawda, zwłaszcza w odniesieniu do "Holendra". To, że zrobil progres, nie oznacza, że stal sie dobrym managerem i to jest zrodlo wielu problemów. A na współpracę z nim narzekało wiele osób, w tym z managementu na różnych poziomach. Mam wrażenie, że osoby "broniące" go kieruja się niezrozumiała solidarnością i są to osoby, które zaakceptowały stan rzeczy w Akzo i szukaja punktu zaczepienia, aby tylko skontrować krytykę. Jak ktoś napisał tu kiedys: to będzie fajne miejsce za 2lata

ebi
@Również były pracownik

Czy możesz doprecyzowac ostatnia myśl? Dlaczego obstawiasz, ze za 2 lata sytuacja się poprawi?

@Również były pracownik

Bardzo ci dziękuję za ten wpis. Niestety to prawda.

Kar
@Również były pracownik

Wszyscy wiedza ze ‚Holender’ dostał fuchę bez kwalifikacji po tym jak był asystentem global heada GBS. Po znajomosci - lizusostwo się opłaciło. Ja tez zawijam kiecę i lecę - rok temu zniknęła jakakolwiek nadzieja, ze będzie lepiej. Trzeba się było zwinąć na początku 2020. Ale lepiej pozno niż wcale

@ebi

GBS jest nadal na etapie tranzycji, testowania, budowania, tak naprawdę, bazy (SOPy, standardy). Wiele aspektów musi się jeszcze poprawić lub wrecz pojawić, również pod względem personalnym), zanim Akzo bedzie firma godna polecenia w zgodzie z samym sobą (czy poleciłbym tą firmę przyjacielowi?). Na to potrzeba czasu, otwartości na (ciagle) zmiany, kompetentnego lidera i stabilizacji opartej na przejrzystości. To niezle miejsce pracy, jest potencjal, ale przykro patrzeć jak jest czasami niewykorzystywany.

Nie Nie
@Również były pracownik

Haha, Czy pochodzisz z przyszłości? Skąd wiesz, że za kilka lat wszystko będzie dobrze?

@Nie Nie

To opinia, nie fakt. Zmiany są warunkiem powodzenia

Franek
@3 lata w AkzoNobel

Czyżby HR wzięły się za odpisywanie postów ? Popracujcie nad swoim statusem incognito bo śmierdzi na kilometr.

Rarara
@3 lata w AkzoNobel

Ale ściema , też tam pracowałem ponad dwa lata i widać że to są wyuczone formułki pisane przez HR, szef Holender został szefem przez swoją narodowość ta sama co firma a nie przez swoje kwalifikacje i umiejętności bo to człowiek który dopiero ledwo co skończył studia jeśli w ogóle skończył i już został TL

Mari
Klient

Hej, czy ktoś może napisać jak wygląda praca Reprezentat Handlowy/merchandiser. Ostatnio pojawiło się trochę ogłoszeń. Na jakie zarobki można liczyć, jak wygląda rozmowa.

Byle pracownik - raportowanie

Witam Omijać tą firmę z daleka. Dałem się skusić na pare groszy wiecej i żałuje do teraz. Pracowałem 10 miesięcy tyle zdołałem wytrzymać. Masa ludzi stamtąd odchodzi i dletego non-stop szukają nowych Na interview jest wszystko pięknie umieją człowieka omamić. Radzę kilka razy przemysleć swoją decyzje o zatrudnieniu sie tam i z rezygnacji z tej pracy co macie.

ciekawski_bolek
@Byle pracownik - raportowanie

a co takiego tam się dzieje?

Blabla
@ciekawski_bolek

Bałagan, chaos, nadgodziny, rotacja (co miesiąc kolejne maile o odejściach, łącznie z najwyższym kierownictwem, co daje do myślenia, bo statek tonie)

Zdecydowanie praca w wewnętrznym hr była najgorsza firma, w której przyszło mi pracować. Był to najbardziej niemiły zespół ever, przez 8 godzin pracy dziewczyny potrafiły się do mnie ani słowem nie odezwać, bo przychodząc do pracy przypadkiem wytknęłam brak kompetencji. Pózniej było już tylko szukanie haczyka aby nie przedłużyć umowy, a opinia o braku respondywności nie jest wymysłem z palca. Jestem wdzięczna ze dzięki, wtedy moim zdaniem nieuczciwej ocenie i decyzji nie pracuje już w Akzo. Można wymieniać jeszcze wiele konkretów w złej organizacji itd, ale tutaj brakowało nawet zwykłej uprzejmości.

Uciekajcie

Przez ostatnie miesiące atmosfera bardzo się popsuła, szefostwo zapomniało, że pracuje z ludźmi a nie maszynami. Przeogromna presja, a jak nie wyrabiasz się z zadaniami (oczywiście pracując dzień w dzień w nadgodzinach) to płyną eskalacje. Przejmują nowe tranzycje, mamią obietnicami nowych ludzi, a zapominają o nich już w dniu podpisaniu umowy. To (usunięte przez administratora) nie firma. Nie ma nawet komu o tym powiedzieć bo nowa pani od HR nie chce słuchać szeregowych pracowników. Do tego słabe benefity, bo tylko opieka medyczna i multisport, do którego i tak trzeba dopłacać. Ubezpiecznie na życie płaci pracownik sam.

Uzur
@Kandydat

Radzę odczekać. Byłem pracownikiem, cieszę się że odszedłem. Szefowa R2R to Kasia, to już jej drugi dział. Wcześniej była w P2P i chciała odejść. Ogólnie nie polecam firmy. Fajnie było na początku,bteraz to (usunięte przez administratora) Jeśli masz rodzinę i dzieci to lepiej poczekaj. Tam jest taki bałagan, że uciekniesz po 2 miesiącach.

@Uzur

Dziekuje za odpowiedz. poczytalem tez opinie i troche mnie zaskoczyla liczba negatywnych komentarzy i to ze wiekszosc zostala wystawiona w ciagu ostatnich 12 miesiecy. daje to sporo do myslenia i pomoglo w moim wyborze

YnfosYs
@Kandydat

Nie pożałujesz, Akzo to zatopiony statek. Ta firma jest przykładem tego, jak nie wybierać liderów, żaden dział nie jest wydajny i bardzo źle traktują pracowników

Wolna
@YnfosYs

W końcu wolna! Nie napisze, czy od ostatniego, czy tego miesiąca (niech myślą! ;)), ale wolna! Dobre były dwa pierwsze lata (chociaż ciężkie), a ostatni rok to już chyba z rozpędu minął. Zostali pojedynczy ok liderzy (może ze dwie osoby - żadna w moim dziale). Praca na akord, liczą się tylko targety, (usunięte przez administratora)się zwiększa, zamiast zmniejszać, zero wsparcia Hr (ale co się dziwić, jak szefowa jest baba, która z poprzedniej firmy odeszła za (usunięte przez administratora) i oczekiwanie, żeby z biura pracować (przynajmniej w moim zespole bylo). A biuro na wygwizdowie i trzeba się telepać z dwoma przesiadkami. Nie wiem kto to czyta, pewnie niewiele osób - ale niewarto. Równia pochyla już od jakiegoś czasu

Anonimo
@Wolna

Najlepsze jest to że jest mega nacisk na pracę z biura bo przecież nie wiadomo co pracownicy w domu robią :D skoro robota jest zrobiona to nie powinno być problemu! Radzę się zastanowić nad umożliwieniem pracownikom pracy zdalnej na życzenie albo ta garstka dobrych która została też odejdzie

Ciekawa
@Anonimo

Którego działu to dotyczy?

odpowiednik
@Ciekawa

kazdego dzialu skoro mowa o babie, ktora jest headem ssc

Upsa
@odpowiednik

Przecież odchodzi. Może się coś zmieni?

Anon
@odpowiednik

Dobra wiadomość, Inga nie była gotowa na to stanowisko. To jest bezużyteczne

Zofia
@Anon

Czemu tak myślisz? Przecież od lat była szefowa ssc zanim do Akzo trafiła.

Inny
@Zofia

Może dlatego, ze jedna rzecz to szefować centrum, które istnieje od kilku lat, a inna rzecz rozbudowywać coś, co niedawno powstało. To wymaga pomysłu, determinacji i siły przebicia, a nie potakiwania. Zwłaszcza tym, którzy stawiają znak równości pomiędzy GBS i fabryką. A taka jest filozofia Akzo i piękne slogany nie przykryją tego, co dzieje się w praktyce. Wystarczy spojrzeć na komentarze z ostatnich miesięcy. Tu nawet nie trzeba nic dodawac. Był dobry start, a teraz, jak ktoś napisał - równia pochyła. Od ponad roku. Zwinąłem się jeszcze przed całym pozostalym zarządem (w tym momencie już chyba nikogo nie ma z tego oryginalnego) i nie żałuję. Najlepsze decyzja 2021

Korekta
@odpowiednik

To nie są pomysły tejże "baby" a globalna polityka firmy o hybrydowym modelu pracy (2 dni z domu, 3 dni z biura). Wdrożenie modelu uzależnione od sytuacji covidowej.

Covid
@Korekta

Acha, czyli góra mówi i wszędzie to samo i tak samo. Taki corpobulshit to można dzieciakom po studiach wciskać ;) chyba o to przedmówcy chodziło, kiedy wspomniał bezwolne potakiwanie. A dwa dni z biura to było powszechne przed pandemia jeszcze, choć rzeczywiście - nie w Akzo. Nie osmieszlibyscie się takimi komentarzami przynajmniej

Joanna
@Kandydat

Dzień dobry, rozumiem wątpliwości odnośnie oferty, szczególnie ze względu na kontekst rodzinny. Ja dołączyłam w czerwcu i myślę, że Akzo ma dużo do zaoferowania, szczególnie dla tych którzy nie boją się zmian i mocno stawiają na rozwój profesjonalny, ale również jak każda duża organizacja ma swoje minusy. Mimo wszystko jednak zachęcam do zaryzykowania, ja póki co nie żałuję, do zobaczenia!

Serio?
@Joanna

jaki dział? XD

MyszkaMiki
@Uzur

W R2R szefem jest facet a nie kobieta. Bardzo dziwna ta pomyłka.

Kaczor Donald
@MyszkaMiki

Szefem całego RTR jest rzeczywiście facet. Ale równie dobrze mogłoby go nie być. Liderami poszczególnych zespołów są i Panie i Panowie. Fakt, ze ktoś liderkę zespołu uznał za szefa finansów, najwiecej mówi o widoczności samego szefa

Poli
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.
Kandydat

Teksty w ofertach pracy nie mają sensu xD. Czy napisała je małpa?

Nie doszły kandydat
Kandydat

Byłem przepytywany przez rekruterkę z zewnętrznej firmy rekrutacyjnej - nieważne jakiej, bo nie o tę firmę chodzi i nie o rekruterkę. Ważne jakie pytania zostały przekazane od AkzoNobel do zadania kantydatowi/kandydatce. Wśród pytań sprawdzających znajomość VBA było takie: jaka jest kombinacja klawiszy, którą uruchamia się edytor VBA. Delikatnie mówiąc za proste, aby sprawdzić czyjąś znajomość VBA. Poza tym skróty klawiszowe mają to do siebie, że nie wszyscy używają wszystkich, ponieważ to bardziej kwestia wygody i preferencji użytkownika/użytkowniczki a nie jego/jej umiejętności programowania. Zamiast tego lepiej byłoby zapytać np. to w jaki sposób oznacza się komentarze w kodzie procedury albo w jaki sposób wymusza się konieczność deklarowania zmiennych.

Była kandydatka
Kandydat

Potwierdzam krążące już opinie o firmie. Kilka miesięcy temu próbowano mnie zwerbować do warszawskiego SSC do działu GL - księgowość. Wymagania jak to na tym stanowisku - wysokie, z tym jak najbardziej się liczę. Pomimo wymagań jednak proponowana pensja to śmiech na sali, na 10 tys brutto w zasadzie nie ma co liczyć. Dopóki firma nie zrozumie że za pewien zakres obowiązków należy rynkowo zapłacić, do tej pory ze znalezieniem kandydatów może być ciężko, co zdaje się mieć potwierdzenie w publikowanych w trybie ciągłym, tych samych ofertach. Pozdrawiam.

Wujek
@Była kandydatka

Rykoszetem Cię ominęło. Tyle w temacie

EBIT
@Wujek

Bez względu na pensje sami eksperci i senior eksperci. I bez względu na doświadczenie. Dlatego jak ktoś chce mieć fajny wpis do cv - dobra opcja. Warto się przemęczyć i pójść dalej

PIMPO

Hi This is the most worst company in all my professional carrier The Team Lead are like tyran they treat people without any respect in same time they are giving huge advantage for their friens and family( good scoring ,huge salary increase,promotion) they add for them overhours and ban for other And no one Is controlling this behaviour They are unfair on scoring people

Prawda
@PIMPO

Jest bardzo stara, nie ma wykształcenia, jest niegrzeczna, fałszywa, zła i nie ma pojęcia o księgowości. nikt nie jest szczęśliwy

anita
Kandydat

czy wszystkie zespoły pracują z biura? Czy są problemy z praca zdalna? Rozwazam aplikowanie na jedna z ofert. Opcja home office byłaby duzym udogodnieniem

Anonimus
@anita

zalezy od menadzera z niektorymi idzie sie dogadac ale mam wrazenie ze wiekszosc ma parcie na prace z biura

Papuga
@anita

Wdrażany jest elastyczny system pracy, gdzie cześć tygodnia pracownicy pracują z domu. Taka jest polityka firmy.

ZigiZag
Klient

I ja również dodam moje 3 grosze, w sumie po to aby wszystkich ostrzec. 3 lata straconego na czasu na to, aby cokolwiek się tam zmieniło. Bałagan, bałagan i jeszcze raz bałagan ! Uwaga na dział HR, szef holender to osoba która nie powinna pracować z ludźmi. Szczerze nie polecam.

@ZigiZag

Dlaczego ciężko pracuje się z szefem Holendrem? Jakieś przykłady?

adwokat
@ciekawy

robisz ankiete dla holendrow? :)

@adwokat

Nie, ale jeśli ktoś uważa, że ta osoba nie powinna współpracować z ludźmi, to dobrze byłoby podeprzeć to jakimś przykładem. Źle można napisać o każdym.

@ciekawy

A czemu pytasz? Jesteś z HR?

@ciekawy

Skoro ktoś umieszcza taką informację tzn że ma ku temu powody. Bez tłumaczenia. To jest portal gdzie wyraża się swoje opinie. A ty jesteś z HR?

@Zigi Zag

Nie, jestem (byłym zapewne) kandydatem, który miał okazję mieć rozmowę z tą osobą i wcale nie wywarła na mnie złego wrażenia. Zatem była to dobra mina do złej gry? Mam się cieszyć, że oferty brak? Pisanie, że nie warto z nim współpracować, nic nie wnosi potencjalnym kandydatom. Co więcej, brak przykładów jest wręcz podejrzany. Oczywiście, że każdy może wyrażać tutaj swoją opinię, ale pisząc ogólnie nic ona nie wnosi, wręcz przeciwnie. Można zacząć się zastanawiać, czy nie pisze jej jedna, góra dwie osoby, które miały z daną osobą na pieńku, co zdarza się w najlepszych firmach.

@ciekawy

Twoje podejrzenia że piszą to jedne i te same osoby są śmieszne i raczej wskazują że jesteś kimś z firmy. Skoro w jednym miesiącu odchodzi naraz po kilkanaście osób z Akzo tzn że coś się dzieje. I nie koniecznie coś dobrego. Moje osobiste zdanie na temat tego Holendra : uważaj, bo to lis w owczej skórze. A ty nie bądź niedowiarkiem, tylko pomyśl że skoro tak piszę to może są ku temu powody. W Akzo nie ma kłótni. Albo się wszystko akceptuje, albo odchodzi. Mój wybór był prosty :)

@Zigi Zag

Zatem należy się tylko cieszyć, że oferty brak. Jeśli tylu pracowników jest sfrustrowanych, to jest to ostatnie miejsce, w jakim chciałoby się pracować.

Ex
@ZigiZag

100% racja. Mistrz w odmawianiu poprzez chwalenie.

@Ex

Dokładnie :) taki gangsterski white collar :) z uśmiechem na twarzy i w mega słodki sposób powie ci że jesteś zerem i że masz (usunięte przez administratora) z firmy :) Akzo było fajną firmą na początku kiedy tworzył się GBS. Teraz to firma poniżej niż przeciętna...nie polecam.

kodzak_kodzak

nie polecam pracy w Wawie. dezorganizacja, spychologia tematow, na wsparcie hr-ów w jakichkolwiek sprawach nie ma co liczyc. kadra menedzerska średniego szczebla w większości bez odpowiedniego doświadczenia, nie posiada kompetencji miekkich ktore są istotne w codziennej wspolpracy z ludźmi. Potwierdzeniem tej opinii sa odejscia pracowników. Ludzie odchodza grupami w kazdym miesiacu.

Dyrektor
@kodzak_kodzak

Wiec ja ja to zarzuć na ramie w sprawie sprzątania a produkcji !!!!

kodzak_kodzak
@Dyrektor

fartem udało mi sie z akzo uciec 2 miesiace temu i byla to swietna decyzja:)

PannaMeduza
@kodzak_kodzak

Kolego, jeśli fartem udało Ci się uciec to nie świadczy najlepiej o Twojej wartości rynkowej, więc może i Twoje komentarze są tyle samo warte :)

Ola
Kandydat

Dzień dobry . Mam pytanie o atmosferę pracy w dziale R2R ewentualnie FP&A i pracę zdalna. Czy po pandemi firma zapewnia prace zdalną w wymiarze 100% czasu/?

były
@Ola

niedawno odszedłem z firmy, ale nie było planów na 100% pracę zdalną, raczej nastaw się na pracę z biura; w R2R (i nie tylko) rotacja, chaos i tona pracy do przerobienia

Zostaw merytoryczną opinię o Akzo Nobel - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Akzo Nobel