Worst company ever

I have also decided to share my experience from this company. They lie to you at the interview, promising you all kinds of stuff about the job position and the atmosphere. I unfortunately believed them and was fully shocked about how they handle discrimination and (usunięte przez administratora) They do not see this as a serious matter. When it comes to onboarding - joke! No real material or knowledge whatsoever that you could gain from. This place is a circus, I wouldn’t wish my worst enemy to work there.

Run Away!

More than 2 years working there, this company is a circus, where Managers and Team Leaders are the main clowns. nothing work, everything is chaotic. the board leaders convince you that it is the best company in the world !! but then, they at the minimum opportunity go to another SSC to impose their tyranny !!! They left in groups ????????????. Poor new corporation. Low salaries, without increases, they promise promotions for vacancies that then do not exist! they do not value good employees so the best ones leave. I do not recommend to anybody !!

Kandydat

Cześć, zazwyczaj nie korzystam z tego forum. Ale mam dwie oferty pracy na stole a jedna do Akzo. Kasa podobna, obowiązki wydają się ciekawsze w Akzo (dział RTR). Chce zapytać o atmosferę. Można powiedzieć, ze na 80% już zdecydowałem, ale dowiedziałem się, ze szefowa centrum odchodzi i to drugi szef w ciągu 3 lat? No i teraz nie wiem :( rynek niby dobry, ale mam rodzine, wiec nie mogę sobie za bardzo pozwolić na zła decyzje, która musiałbym zmieniać po kilku miesiącach. Okres wypowiedzenia mam do końca sierpnia, wiec mam jeszcze moment, żeby podjąć decyzje. Ktoś? Coś?

Pawel

Firme moge zdecydowanie polecic ze wzgledu na fajna atmosfere pracy i fajnych ludzi. W tym roku byly wysokie bonusy i firma sie preznie rozwija. Platne nadgodziny bez zadawania pytan a dlaczego masz nadgodziny, elastyczne godziny pracy, mozesz zaczac o 8 a mozesz i o 10 i 100% czasu na prace zdalna z domu w czasie pandemii. Zarobki moglyby byc nieco wyzsze, i troche chaosu ktory jest jednak we wszystkich firmach, poza tym wszystko OK.

Nie doszły kandydat Nowy wpis
Kandydat

Byłem przepytywany przez rekruterkę z zewnętrznej firmy rekrutacyjnej - nieważne jakiej, bo nie o tę firmę chodzi i nie o rekruterkę. Ważne jakie pytania zostały przekazane od AkzoNobel do zadania kantydatowi/kandydatce. Wśród pytań sprawdzających znajomość VBA było takie: jaka jest kombinacja klawiszy, którą uruchamia się edytor VBA. Delikatnie mówiąc za proste, aby sprawdzić czyjąś znajomość VBA. Poza tym skróty klawiszowe mają to do siebie, że nie wszyscy używają wszystkich, ponieważ to bardziej kwestia wygody i preferencji użytkownika/użytkowniczki a nie jego/jej umiejętności programowania. Zamiast tego lepiej byłoby zapytać np. to w jaki sposób oznacza się komentarze w kodzie procedury albo w jaki sposób wymusza się konieczność deklarowania zmiennych.

Uzur
@Kandydat

Radzę odczekać. Byłem pracownikiem, cieszę się że odszedłem. Szefowa R2R to Kasia, to już jej drugi dział. Wcześniej była w P2P i chciała odejść. Ogólnie nie polecam firmy. Fajnie było na początku,bteraz to (usunięte przez administratora) Jeśli masz rodzinę i dzieci to lepiej poczekaj. Tam jest taki bałagan, że uciekniesz po 2 miesiącach.

@Uzur

Dziekuje za odpowiedz. poczytalem tez opinie i troche mnie zaskoczyla liczba negatywnych komentarzy i to ze wiekszosc zostala wystawiona w ciagu ostatnich 12 miesiecy. daje to sporo do myslenia i pomoglo w moim wyborze

YnfosYs
@Kandydat

Nie pożałujesz, Akzo to zatopiony statek. Ta firma jest przykładem tego, jak nie wybierać liderów, żaden dział nie jest wydajny i bardzo źle traktują pracowników

Wolna
@YnfosYs

W końcu wolna! Nie napisze, czy od ostatniego, czy tego miesiąca (niech myślą! ;)), ale wolna! Dobre były dwa pierwsze lata (chociaż ciężkie), a ostatni rok to już chyba z rozpędu minął. Zostali pojedynczy ok liderzy (może ze dwie osoby - żadna w moim dziale). Praca na akord, liczą się tylko targety, (usunięte przez administratora)się zwiększa, zamiast zmniejszać, zero wsparcia Hr (ale co się dziwić, jak szefowa jest baba, która z poprzedniej firmy odeszła za (usunięte przez administratora) i oczekiwanie, żeby z biura pracować (przynajmniej w moim zespole bylo). A biuro na wygwizdowie i trzeba się telepać z dwoma przesiadkami. Nie wiem kto to czyta, pewnie niewiele osób - ale niewarto. Równia pochyla już od jakiegoś czasu

Anonimo
@Wolna

Najlepsze jest to że jest mega nacisk na pracę z biura bo przecież nie wiadomo co pracownicy w domu robią :D skoro robota jest zrobiona to nie powinno być problemu! Radzę się zastanowić nad umożliwieniem pracownikom pracy zdalnej na życzenie albo ta garstka dobrych która została też odejdzie

Ciekawa
@Anonimo

Którego działu to dotyczy?

odpowiednik
@Ciekawa

kazdego dzialu skoro mowa o babie, ktora jest headem ssc

Upsa
@odpowiednik

Przecież odchodzi. Może się coś zmieni?

Anon
@odpowiednik

Dobra wiadomość, Inga nie była gotowa na to stanowisko. To jest bezużyteczne

Zofia
@Anon

Czemu tak myślisz? Przecież od lat była szefowa ssc zanim do Akzo trafiła.

Inny
@Zofia

Może dlatego, ze jedna rzecz to szefować centrum, które istnieje od kilku lat, a inna rzecz rozbudowywać coś, co niedawno powstało. To wymaga pomysłu, determinacji i siły przebicia, a nie potakiwania. Zwłaszcza tym, którzy stawiają znak równości pomiędzy GBS i fabryką. A taka jest filozofia Akzo i piękne slogany nie przykryją tego, co dzieje się w praktyce. Wystarczy spojrzeć na komentarze z ostatnich miesięcy. Tu nawet nie trzeba nic dodawac. Był dobry start, a teraz, jak ktoś napisał - równia pochyła. Od ponad roku. Zwinąłem się jeszcze przed całym pozostalym zarządem (w tym momencie już chyba nikogo nie ma z tego oryginalnego) i nie żałuję. Najlepsze decyzja 2021

Korekta
@odpowiednik

To nie są pomysły tejże "baby" a globalna polityka firmy o hybrydowym modelu pracy (2 dni z domu, 3 dni z biura). Wdrożenie modelu uzależnione od sytuacji covidowej.

Covid Nowy wpis
@Korekta

Acha, czyli góra mówi i wszędzie to samo i tak samo. Taki corpobulshit to można dzieciakom po studiach wciskać ;) chyba o to przedmówcy chodziło, kiedy wspomniał bezwolne potakiwanie. A dwa dni z biura to było powszechne przed pandemia jeszcze, choć rzeczywiście - nie w Akzo. Nie osmieszlibyscie się takimi komentarzami przynajmniej

Joanna Nowy wpis
@Kandydat

Dzień dobry, rozumiem wątpliwości odnośnie oferty, szczególnie ze względu na kontekst rodzinny. Ja dołączyłam w czerwcu i myślę, że Akzo ma dużo do zaoferowania, szczególnie dla tych którzy nie boją się zmian i mocno stawiają na rozwój profesjonalny, ale również jak każda duża organizacja ma swoje minusy. Mimo wszystko jednak zachęcam do zaryzykowania, ja póki co nie żałuję, do zobaczenia!

Serio? Nowy wpis

jaki dział? XD

Była kandydatka
Kandydat

Potwierdzam krążące już opinie o firmie. Kilka miesięcy temu próbowano mnie zwerbować do warszawskiego SSC do działu GL - księgowość. Wymagania jak to na tym stanowisku - wysokie, z tym jak najbardziej się liczę. Pomimo wymagań jednak proponowana pensja to śmiech na sali, na 10 tys brutto w zasadzie nie ma co liczyć. Dopóki firma nie zrozumie że za pewien zakres obowiązków należy rynkowo zapłacić, do tej pory ze znalezieniem kandydatów może być ciężko, co zdaje się mieć potwierdzenie w publikowanych w trybie ciągłym, tych samych ofertach. Pozdrawiam.

Wujek
@Była kandydatka

Rykoszetem Cię ominęło. Tyle w temacie

EBIT
@Wujek

Bez względu na pensje sami eksperci i senior eksperci. I bez względu na doświadczenie. Dlatego jak ktoś chce mieć fajny wpis do cv - dobra opcja. Warto się przemęczyć i pójść dalej

PIMPO

Hi This is the most worst company in all my professional carrier The Team Lead are like tyran they treat people without any respect in same time they are giving huge advantage for their friens and family( good scoring ,huge salary increase,promotion) they add for them overhours and ban for other And no one Is controlling this behaviour They are unfair on scoring people

Prawda
@PIMPO

Jest bardzo stara, nie ma wykształcenia, jest niegrzeczna, fałszywa, zła i nie ma pojęcia o księgowości. nikt nie jest szczęśliwy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Max
Kandydat

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda praca w dziale FP&A? Czy warto tam aplikować?

@Max

nie warto, poczytaj komentarze to dowiesz się dlaczego

Enough
@Max

Dział FP&A stanowczo odradzam, przede wszystkim ze względu na pato-management. Bardzo duża rotacja w ciągu ostatnich 10 miesięcy nie bez powodu, a TL do przykłady korpo miernoty.

anita
Kandydat

czy wszystkie zespoły pracują z biura? Czy są problemy z praca zdalna? Rozwazam aplikowanie na jedna z ofert. Opcja home office byłaby duzym udogodnieniem

Anonimus
@anita

zalezy od menadzera z niektorymi idzie sie dogadac ale mam wrazenie ze wiekszosc ma parcie na prace z biura

Papuga
@anita

Wdrażany jest elastyczny system pracy, gdzie cześć tygodnia pracownicy pracują z domu. Taka jest polityka firmy.

ZigiZag
Klient

I ja również dodam moje 3 grosze, w sumie po to aby wszystkich ostrzec. 3 lata straconego na czasu na to, aby cokolwiek się tam zmieniło. Bałagan, bałagan i jeszcze raz bałagan ! Uwaga na dział HR, szef holender to osoba która nie powinna pracować z ludźmi. Szczerze nie polecam.

@ZigiZag

Dlaczego ciężko pracuje się z szefem Holendrem? Jakieś przykłady?

adwokat
@ciekawy

robisz ankiete dla holendrow? :)

@adwokat

Nie, ale jeśli ktoś uważa, że ta osoba nie powinna współpracować z ludźmi, to dobrze byłoby podeprzeć to jakimś przykładem. Źle można napisać o każdym.

@ciekawy

A czemu pytasz? Jesteś z HR?

@ciekawy

Skoro ktoś umieszcza taką informację tzn że ma ku temu powody. Bez tłumaczenia. To jest portal gdzie wyraża się swoje opinie. A ty jesteś z HR?

@Zigi Zag

Nie, jestem (byłym zapewne) kandydatem, który miał okazję mieć rozmowę z tą osobą i wcale nie wywarła na mnie złego wrażenia. Zatem była to dobra mina do złej gry? Mam się cieszyć, że oferty brak? Pisanie, że nie warto z nim współpracować, nic nie wnosi potencjalnym kandydatom. Co więcej, brak przykładów jest wręcz podejrzany. Oczywiście, że każdy może wyrażać tutaj swoją opinię, ale pisząc ogólnie nic ona nie wnosi, wręcz przeciwnie. Można zacząć się zastanawiać, czy nie pisze jej jedna, góra dwie osoby, które miały z daną osobą na pieńku, co zdarza się w najlepszych firmach.

@ciekawy

Twoje podejrzenia że piszą to jedne i te same osoby są śmieszne i raczej wskazują że jesteś kimś z firmy. Skoro w jednym miesiącu odchodzi naraz po kilkanaście osób z Akzo tzn że coś się dzieje. I nie koniecznie coś dobrego. Moje osobiste zdanie na temat tego Holendra : uważaj, bo to lis w owczej skórze. A ty nie bądź niedowiarkiem, tylko pomyśl że skoro tak piszę to może są ku temu powody. W Akzo nie ma kłótni. Albo się wszystko akceptuje, albo odchodzi. Mój wybór był prosty :)

@Zigi Zag

Zatem należy się tylko cieszyć, że oferty brak. Jeśli tylu pracowników jest sfrustrowanych, to jest to ostatnie miejsce, w jakim chciałoby się pracować.

Ex
@ZigiZag

100% racja. Mistrz w odmawianiu poprzez chwalenie.

@Ex

Dokładnie :) taki gangsterski white collar :) z uśmiechem na twarzy i w mega słodki sposób powie ci że jesteś zerem i że masz (usunięte przez administratora) z firmy :) Akzo było fajną firmą na początku kiedy tworzył się GBS. Teraz to firma poniżej niż przeciętna...nie polecam.

Firma nie pomaga cudzoziemcom (poza UE) w uzyskaniu pozwolenia na pracę, wstyd dział HR

@pracownik

A czemu miałaby pomagać?

robotny
@pracownik

To jest nieprawda. Firma zapewnia obsługę immigration zarówno zezwolenie na praca i karta pobytu.

@robotny

Chcesz prawdziwe nazwiska? a prawdziwy przypadek?

kodzak_kodzak

nie polecam pracy w Wawie. dezorganizacja, spychologia tematow, na wsparcie hr-ów w jakichkolwiek sprawach nie ma co liczyc. kadra menedzerska średniego szczebla w większości bez odpowiedniego doświadczenia, nie posiada kompetencji miekkich ktore są istotne w codziennej wspolpracy z ludźmi. Potwierdzeniem tej opinii sa odejscia pracowników. Ludzie odchodza grupami w kazdym miesiacu.

Dyrektor
@kodzak_kodzak

Wiec ja ja to zarzuć na ramie w sprawie sprzątania a produkcji !!!!

kodzak_kodzak
@Dyrektor

fartem udało mi sie z akzo uciec 2 miesiace temu i byla to swietna decyzja:)

PannaMeduza
@kodzak_kodzak

Kolego, jeśli fartem udało Ci się uciec to nie świadczy najlepiej o Twojej wartości rynkowej, więc może i Twoje komentarze są tyle samo warte :)

Ola
Kandydat

Dzień dobry . Mam pytanie o atmosferę pracy w dziale R2R ewentualnie FP&A i pracę zdalna. Czy po pandemi firma zapewnia prace zdalną w wymiarze 100% czasu/?

@Ola

niedawno odszedłem z firmy, ale nie było planów na 100% pracę zdalną, raczej nastaw się na pracę z biura; w R2R (i nie tylko) rotacja, chaos i tona pracy do przerobienia

ania
Kandydat

witajcie, po jakim czasie mozna się spodziewać podwyżki w centrali i jakiego typu mogą to być widełki?

@ania

podwyżki raz w roku i max. tyle co wynosi inflacja

tanzania
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.
Klient

Ile średnio trwa rekrutacja? Zastanawiam się, czy nie aplikować

Młoda

Uśmiech i jaja po studiach :)

Pawel

zonk
@Pawel

zabawny z Ciebie Pan :)

Panna Nikt
Kandydat

Zdecydowanie nie polecam. Po entuzjastycznych rozmowach i decyzjach w 2h odnosnie kolejnych etapow i naleganiu na kolejne ASAP, Po rozmowie z TL wyszlo podejscie (usunięte przez administratora)" Ani telefonu/SMSa, ani maila, ze dziekujemy. Dodged a bullet there. Aha. Ile przeznaczaja na rozwoj wlasny pracownika? "no w ciagu tygodnia to godzine da sie wygospodarowac" . Wszystkie merytoryczne pytania zbywane.

Uppps
@Panna Nikt

Haha, u mnie to samo ! Zero informacji zwrotnej po wszystkich etapach, umawianych w krótkich terminach jedno po drugim. Naprawdę nie stać was na feedback? WSTYD.

Joanna

Moim zdaniem strata czasu. Zarobki słabe senior do 7 tyś. Brak rozwoju (awanse po znajomości). Słabe benefity. Miejsce dla wyrzutków z innych korpo

Janek
@Joanna

Nie ma żadnych awansów po znajomości, jeśli ktoś chce, aplikuje na dostępne role. To nie firma Januszexpol, żeby awansować za wysługę, a czy "bo się lubimy". Każdy ma równe szanse, a ilość osób, które awansowały, czyli zaaplikowały i otrzymały oferty na inne stanowiska seniora, globalnego experta, lidera, managera można łatwo ocenić wchodząc na Linkedin i przeglądają profile pracowników.

@Joanna

Hmmm 7tys netto to jest zle na Seniora? no ciekawe :) Mamy rozszerzona opieke dentystyczna, to rzadko spotykany benefit:)

Joanna
@Pracownik

7 tyś brutto @pracowniku (TA HR)

employee
@Pracownik

z taka inflacją oraz cenami w stolicy to tak średnio bym powiedziała

Widze, ze w takim razie nie jestes Seniorem Joanna! :) Pozdrawiam, Senior

Ex
@Janek

typowego nepotyzmu rzeczywiscie nie ma, ale wielokrotnie dane osoby są wrzucane na nowe/ wyższe stanowisko bez oficjalnego assessmentu. Kandydaci sa wybierani wg managementu i dopiero wowczas jest prowadzony assesment (bez konkretnych przykladow, aby zachowac anonimowosc pracownikow). Ten proces mozna jeszcze usprawidliwic pragmatycznym podejciem. Wiekszy problemem jest mowienie kazdemu, ze jest(usunięte przez administratora), mega talentem itp a pozniej nie idą za tym zadne dzialania. skoro "jestem swietny", to skad brak podwyzki od 2lat?"

Kandydat

Jak wyglada praca w HR i atmosfera? Jaka umowa i benefity i czy praca z biura czy można zdalnie?

Kasia
@Ciekawy

Dziewczyny pracujące w HRach w GBSie to totalna porażka. Każdy w firmie na nie narzeka. Musisz czekać aż łaskawie raczą odpowiedzieć i zająć się Twoją sprawą, no bo przecież takie zarobione. Przydałyby się im jakieś szkolenia z miękkich umiejętności. Albo lepiej niech zmienią pracę na taką, w której nie będą miały kontaktu z ludźmi. Może wtedy się sprawdzą.

E
@Kasia

niestety zgodzę się tak samo z brakiem umiejętności miękkich, falszywoscia i można dalej wymienić. Dużo wymieniaćTam cały zespół kadr łącznie z pseudo szefem należałoby wywalić są tragiczni.

@E

Czy mowa o tym dziale, do którego od wielu miesięcy poszukiwany jest TL dla Niemiec? Najpierw ze znajomością niemieckiego, następnie tylko angielskiego?

@Ciekawy

Mamy wiele zespolow HR-owych dedykowanych na rozne kraje, wielu TL zostalo awansowanych z zespolu, ciagle sie powiekszamy, mamy sciezki karier, to sa fajne i sympatyczne osoby. Mamy umowe o prace, karte MultiSport, rozrzerzony LuxMed z opieka dentystyczna, nowe biuro itd. Pracujemy nad polityka HO, prawdopodobnie bedzie to model hybrydowy, teraz od czasu do czasu pojawiamy sie w biurze. Ja radze po prostu sprobowac w rekrutacji, jak w kazdej firmie, pojawiaja sie osoby, ktorym cos nie odpowiada, jest to kwestia komukacji, jesli ktos ma problem wystarczy go zglosic wewnetrznie :)

Kropka
@Kasia

Nigdy nie odniosłam takiego wrażenia. Żadne pytanie nie zostało zignorowane, odpowiedź zawsze na czas.

@Pracownik

Dziękuję, nie skorzystam. Nie dajecie feedbacku po kilku etapach rekrutacji. To jest dziwne. Jeśli tak traktuje się kandydatów, to jak traktuje się pracowników?

E
@Kropka

Serio XD moje zapytanie odnosnie zgłoszenia żony do ZUS czekało 4 miesiące... chaos

Pracownik tymczasowy
@Kasia

Rzucanie opinii w momencie kiedy nie znasz sytuacji zespołu jest trochę nie fair - ilość osób w zespole vs. ilość osób jakie obsługują w PL przekłada się na backlog i nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie odpowiedzi - tutaj odpowiedzialny jest management. Co do umiejętności miękkich - od tego jest HR Menager/Team leader - coś się nie podoba to są ścieżki żeby to zaflagować, ale faktycznie, łatwiej jest wylewać żale anonimowo ;)

Katarzyno odpowiadam
@Pracownik tymczasowy

Niestety sytuacja i ilość pracy przypadająca na hr w Gbs, jest ogromna ... i nie jest to wina osób tam pracujących. bałagan i brak odgórnej organizacji zwala się bez sumienia na Pracowników. Chyba ktoś powinien się uderzyć w pierś i ogarnąć ten bałagan- albo po prostu nie potrafi ...

byly pracownik
@Katarzyno odpowiadam

najwazniejsze, ze hajs sie zgadza, a koszty payroll maleja, bo po co zatrudniac wiecej fte, skoro bedzie po bonusie

Samosia
@byly pracownik

Szkoda tylko, ze jak na specjalistę i poziom nie tyle nadmiaru obowiązków, co zakres odpowiedzialności i wymagania od szeregowego pracownika są dość duże, kompletnie nieadekwatne do wynagrodzenia. Szkoda ze wymaga się nie wiadomo jakiej kompetencji od Pracowników a samemu kuleje się w organizacji pracy. rapu capu jakoś będzie upchamy pracownikom ...

Run Away!

why stay?
@Run Away!

Wow more than 2 years? Why did you stay, then? Problems with finding a job? xD

Run Away
@why stay?

Thank you for care about me, fortunately I have a job :)

Nieważne
Kandydat

Heja, Niestety nie udało mi się odszukać opinii o stanowisku/dziale P2P Officer. Ktoś, coś? Ew. Ile można krzyknąć? Dziękuję za info

Były
@Nieważne

Pracowałem. Różnorodne obowiązki, dużo pracy. Lokalnie bardzo dobra atmosfera. Mnie się podobało.

Być może
Kandydat

Hej, czy ktoś z Was wie jak wygląda praca na stanowisku People Services Advisor? Widzę, że pojawiło się ogłoszenie i jestem ciekawa jak wygląda atmosfera w pracy, czy są jakieś szkolenia wprowadzające ( mam doświadczenie w customer service, ale niezwiązane z HR) i jeśli tak, to czy faktycznie w miarę przygotowują do pracy. Sporo z Was wspomina o bałaganie w dziale HR i ciekawi mnie czy to stanowisko nie jest właśnie w środku tego bałaganu. Plus jak to wygląda zarobkowo mniej więcej. Będę wdzięczna za odpowiedź, bo zastanawiam się czy wysłać zgłoszenie.

xoxo
@Być może

Bałagan jest akurat w całej firmie nie tylko w HR. Podwyżki roczne max. 4%. Ogólnie nie polecam, jeśli nie masz trudnej sytuacji zawodowej to nie aplikuj tutaj tylko poczekaj na lepsze oferty.

@xoxo

Mielismy super premie w tym roku, takze wcale nie bylo tak zle!

Zostaw merytoryczną opinię o Akzo Nobel - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Akzo Nobel