Opinie o Akzo Nobel w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Akzo Nobel. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Akzo Nobel o rekrutacji.

Branże: Chemia przemysłowa - produkcja farb

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Akzo Nobel w Warszawa

Młoda

Uśmiech i jaja po studiach :)

Panna Nikt

Zdecydowanie nie polecam. Po entuzjastycznych rozmowach i decyzjach w 2h odnosnie kolejnych etapow i naleganiu na kolejne ASAP, Po rozmowie z TL wyszlo podejscie (usunięte przez administratora)" Ani telefonu/SMSa, ani maila, ze dziekujemy. Dodged a bullet there. Aha. Ile przeznaczaja na rozwoj wlasny pracownika? "no w ciagu tygodnia to godzine da sie wygospodarowac" . Wszystkie merytoryczne pytania zbywane.

Uppps
@Panna Nikt

Haha, u mnie to samo ! Zero informacji zwrotnej po wszystkich etapach, umawianych w krótkich terminach jedno po drugim. Naprawdę nie stać was na feedback? WSTYD.

Joanna

Moim zdaniem strata czasu. Zarobki słabe senior do 7 tyś. Brak rozwoju (awanse po znajomości). Słabe benefity. Miejsce dla wyrzutków z innych korpo

Janek
@Joanna

Nie ma żadnych awansów po znajomości, jeśli ktoś chce, aplikuje na dostępne role. To nie firma Januszexpol, żeby awansować za wysługę, a czy "bo się lubimy". Każdy ma równe szanse, a ilość osób, które awansowały, czyli zaaplikowały i otrzymały oferty na inne stanowiska seniora, globalnego experta, lidera, managera można łatwo ocenić wchodząc na Linkedin i przeglądają profile pracowników.

@Joanna

Hmmm 7tys netto to jest zle na Seniora? no ciekawe :) Mamy rozszerzona opieke dentystyczna, to rzadko spotykany benefit:)

Joanna

7 tyś brutto @pracowniku (TA HR)

employee

z taka inflacją oraz cenami w stolicy to tak średnio bym powiedziała

Widze, ze w takim razie nie jestes Seniorem Joanna! :) Pozdrawiam, Senior

Ex
@Janek

typowego nepotyzmu rzeczywiscie nie ma, ale wielokrotnie dane osoby są wrzucane na nowe/ wyższe stanowisko bez oficjalnego assessmentu. Kandydaci sa wybierani wg managementu i dopiero wowczas jest prowadzony assesment (bez konkretnych przykladow, aby zachowac anonimowosc pracownikow). Ten proces mozna jeszcze usprawidliwic pragmatycznym podejciem. Wiekszy problemem jest mowienie kazdemu, ze jest(usunięte przez administratora), mega talentem itp a pozniej nie idą za tym zadne dzialania. skoro "jestem swietny", to skad brak podwyzki od 2lat?"

Ciekawy

Jak wyglada praca w HR i atmosfera? Jaka umowa i benefity i czy praca z biura czy można zdalnie?

@Ciekawy

Dziewczyny pracujące w HRach w GBSie to totalna porażka. Każdy w firmie na nie narzeka. Musisz czekać aż łaskawie raczą odpowiedzieć i zająć się Twoją sprawą, no bo przecież takie zarobione. Przydałyby się im jakieś szkolenia z miękkich umiejętności. Albo lepiej niech zmienią pracę na taką, w której nie będą miały kontaktu z ludźmi. Może wtedy się sprawdzą.

@Kasia

niestety zgodzę się tak samo z brakiem umiejętności miękkich, falszywoscia i można dalej wymienić. Dużo wymieniaćTam cały zespół kadr łącznie z pseudo szefem należałoby wywalić są tragiczni.

@E

Czy mowa o tym dziale, do którego od wielu miesięcy poszukiwany jest TL dla Niemiec? Najpierw ze znajomością niemieckiego, następnie tylko angielskiego?

@Ciekawy

Mamy wiele zespolow HR-owych dedykowanych na rozne kraje, wielu TL zostalo awansowanych z zespolu, ciagle sie powiekszamy, mamy sciezki karier, to sa fajne i sympatyczne osoby. Mamy umowe o prace, karte MultiSport, rozrzerzony LuxMed z opieka dentystyczna, nowe biuro itd. Pracujemy nad polityka HO, prawdopodobnie bedzie to model hybrydowy, teraz od czasu do czasu pojawiamy sie w biurze. Ja radze po prostu sprobowac w rekrutacji, jak w kazdej firmie, pojawiaja sie osoby, ktorym cos nie odpowiada, jest to kwestia komukacji, jesli ktos ma problem wystarczy go zglosic wewnetrznie :)

Kropka
@Kasia

Nigdy nie odniosłam takiego wrażenia. Żadne pytanie nie zostało zignorowane, odpowiedź zawsze na czas.

Ciekawy

Dziękuję, nie skorzystam. Nie dajecie feedbacku po kilku etapach rekrutacji. To jest dziwne. Jeśli tak traktuje się kandydatów, to jak traktuje się pracowników?

@Kropka

Serio XD moje zapytanie odnosnie zgłoszenia żony do ZUS czekało 4 miesiące... chaos

Pracownik tymczasowy
@Kasia

Rzucanie opinii w momencie kiedy nie znasz sytuacji zespołu jest trochę nie fair - ilość osób w zespole vs. ilość osób jakie obsługują w PL przekłada się na backlog i nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie odpowiedzi - tutaj odpowiedzialny jest management. Co do umiejętności miękkich - od tego jest HR Menager/Team leader - coś się nie podoba to są ścieżki żeby to zaflagować, ale faktycznie, łatwiej jest wylewać żale anonimowo ;)

Katarzyno odpowiadam
@Pracownik tymczasowy

Niestety sytuacja i ilość pracy przypadająca na hr w Gbs, jest ogromna ... i nie jest to wina osób tam pracujących. bałagan i brak odgórnej organizacji zwala się bez sumienia na Pracowników. Chyba ktoś powinien się uderzyć w pierś i ogarnąć ten bałagan- albo po prostu nie potrafi ...

byly pracownik
@Katarzyno odpowiadam

najwazniejsze, ze hajs sie zgadza, a koszty payroll maleja, bo po co zatrudniac wiecej fte, skoro bedzie po bonusie

Samosia
@byly pracownik

Szkoda tylko, ze jak na specjalistę i poziom nie tyle nadmiaru obowiązków, co zakres odpowiedzialności i wymagania od szeregowego pracownika są dość duże, kompletnie nieadekwatne do wynagrodzenia. Szkoda ze wymaga się nie wiadomo jakiej kompetencji od Pracowników a samemu kuleje się w organizacji pracy. rapu capu jakoś będzie upchamy pracownikom ...

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Nieważne

Heja, Niestety nie udało mi się odszukać opinii o stanowisku/dziale P2P Officer. Ktoś, coś? Ew. Ile można krzyknąć? Dziękuję za info

Były
@Nieważne

Pracowałem. Różnorodne obowiązki, dużo pracy. Lokalnie bardzo dobra atmosfera. Mnie się podobało.

Być może

Hej, czy ktoś z Was wie jak wygląda praca na stanowisku People Services Advisor? Widzę, że pojawiło się ogłoszenie i jestem ciekawa jak wygląda atmosfera w pracy, czy są jakieś szkolenia wprowadzające ( mam doświadczenie w customer service, ale niezwiązane z HR) i jeśli tak, to czy faktycznie w miarę przygotowują do pracy. Sporo z Was wspomina o bałaganie w dziale HR i ciekawi mnie czy to stanowisko nie jest właśnie w środku tego bałaganu. Plus jak to wygląda zarobkowo mniej więcej. Będę wdzięczna za odpowiedź, bo zastanawiam się czy wysłać zgłoszenie.

xoxo
@Być może

Bałagan jest akurat w całej firmie nie tylko w HR. Podwyżki roczne max. 4%. Ogólnie nie polecam, jeśli nie masz trudnej sytuacji zawodowej to nie aplikuj tutaj tylko poczekaj na lepsze oferty.

@xoxo

Mielismy super premie w tym roku, takze wcale nie bylo tak zle!

PH

Czy ktoś z was może podzielić się opinią o pracy jako PH w Akzo Nobel?

Ak
@PH

Podłączam się do pytania

@zainteresowany

Witam wszystkich ;) Aktualnie w sieci jest sporo ofert Akzo do R2R. Czy z dwoma językami obcymi eng=C1 i spanish=B2 oraz 2 letnim doświadczeniem w GL na SAP mogę liczyć na 11k brutto czy jest to marzenie? Myślę o aplikowaniu do firmy, ale sporo widzę tu negatywnych komentarzy o firmie i atmosferze. Czy mogę prosić Was o wskazówki i ewentualne rady? Będę wdzięczny. Pozdrawiam

Korpo
@@zainteresowany

Na pewno Ci 11 k nikt nie da

@Zainteresowany
@Korpo

Dzięki za szczerą odpowiedź.

D

Żenujący brak kultury, żenujący bałagan w zarządzaniu. Niestety Kłamanie i poziom gorzej niż z obory, a także jak można zauważyć zawistne zachowania nie pozwalają przytoczyć i opisać szczegółowo przykrości jakie doświadczyłem podczas pracy w firmie. Osoby na pewno są świadome nieuczciwego i złego zachowania, mam nadzieje ze cało zło i sposób w jaki traktujecie ludzi wróci do Was w równej mierze. Nie pozdrawiam.

G
@D

Zgadzam się. Książkowe przykłady mobbingu w finansach na porządku dziennym. Nie polecam. Jest tyłu lepszych pracodawców.

@D

true, true,true !!!

Opinia nie będzie o wrażeniach z pracy, a rekrutacji i niepoważnym podejściu do kandydata. Kontakt z rekruterem urwał się po pozytywnym feedbacku z pierwszego etapu i umówieniu rozmowy na kolejny etap. Rozmowa nie odbyła się ze względu na rzekomą nieobecność jednej z osób, które miały rekrutację przeprowadzać. Miał zostać wyznaczony kolejny termin, ale nie został, a zamiast informacji, że "dziękujemy, ale zdecydowaliśmy się na kogoś innego" albo "w tej chwili rekrutacja jest zawieszona" były tylko kolejne wymówki, że jedna z osób decyzyjnych jest niedostępna albo jeszcze nie wyznaczyła nowego terminu.

Kandydat_2
@Kandydat

O jaką rekrutację chodzi?

Witam. Czy praca na produkcji przy naklejaniu etykiet jest ciężka?

Agnieszka
@Kandydat

A co rozumiesz pod pojęciem "ciężka"? Chodzi Ci pewnie o to, czy jest męcząca i wyczerpująca fizycznie. Też mnie to ciekawi, szczerze mówiąc... Szkoda, że jeszcze nikt nie odpowiedział. Interesujesz się podjęciem pracy w Akzo Nobel? Czemu akurat tę firmę bierzesz pod uwagę?

Praca w hr

Dzień dobry, szukają HR managera, czy ktoś wie, dlaczego? Jestem zainteresowana, bardziej human niż Resources, wiec może wprowadziłabym jakaś fajna odmianę w korpo ;) Tylko po taniości skory nie sprzedam, jak płaca średnio, to odpuszczę

Aga
@Praca w hr

Szukają HR Managera bo poprzednia osoba na tym stanowisku zrezygnowała, gdyż firma jak na Wawe mało płaci. Z tego co słyszałam to ta Pani bardzo dużo bluźniła w pracy (pewnie ze stresu) bo duża rotacja w firmie i duży nacisk ze strony siedziby w Holandii z tego co słyszałam

Słoń
@Aga

Ludzie czasem zmieniają pracę, zwłaszcza po ponad 20 latach w jednej firmie :) I zazwyczaj za lepsze wynagrodzenia, tak działa rynek (tak powinien). Co do bluzg, to każdemu się zdarza użyć wulgaryzmu, nigdy nikogo nie obrażając, a już na pewno nigdy w czyimś kierunku. Stres zawsze był i będzie, zwłaszcza kiedy bardzo zależy ci na zespole, pracy, ludziach, z którymi pracujesz. W HR głównie chodzi o human, a nie resources, stąd nie są ważne naciski, a ludzie i to zawsze oni w AkzoNobel się liczyli i liczyć będą.

Żółwik
@Słoń

Tak po 20 latach w firmie i już jednym zwolnieniu. Potem po spektakularnym powrocie, żeby budować samolot w locie. Szczerze? Widziałem i słyszałem te wulgaryzmy, dziewczyny płaczące po kątach z bezsilności i strachu. I nie były kierowane bezosobowo, tylko konkretnie pod czyimś adresem. Łatwo się broni kogoś, przez kogo nie było się atakowanym. Każdy też ma prawo mieć swoje zdanie. To jest bardzo trudne miejsce, sporo ludzi nie otrzymało pokrycia obietnic z rekrutacji. Nowy manager powinien być tego świadomy.

@Żółwik

Wiesz co Słoniu ... używasz zdania "samolot w locie" co świadczy, ze jesteś pracownikiem. A skoro tak, to umów się z tą osobą na kawę, porozmawiaj i podziel feedbackiem, a nie tworzysz poczucie, jakbyśmy pracowali w jakimś obozie, co jest totalną bzdurą. A jak masz takie poczucie - bo w ten sposób sam obrażasz swoją organizację - to ją zmień i ciesz się życiem zamiast(usunięte przez administratora)do własnego gniazda, które Cię utrzymuje :)

Żółwik

Feedback już był ale niestety nic nie dał, bo właśnie tak działa w tej firmie. To jest miejsce w którym osoby aplikujące do pracy szukają informacji. Rzetelnych i indywidualnych. Widzę chyba pracownika działu HR, niestety opinie tu najbardziej przeszkadzają rekruterom. Nie chodzi o "rzyganie" na firmę tylko o mówienie prawdy. Zanim dołączyłem, chciałbym wiedzieć to co dziś wiem. Jeśli na tym forum można tylko pisać pieśni pochwalne to faktycznie chyba nie mam nic więcej do dodania. Pracownik niezadowolony z firmy, w której pracuje nawet nie może powiedzieć tego na głos. Cały moj zespół szuka pracy, część poszła za szefową poprzednią, niestety nie mogą na raz zatrudnić wszystkich.

Randal1
@Praca w hr

Ponieważ szefowa HR po 11 latach zdecydowała się opuścić firmę więc szukają jej następcy

Szkoda_gadać
@Randal1

Jeszcze nie znaleźli zastępcy za HR Managera a odchodzi kolejny Team Leader z tego obszaru. Czyżby ucieczka z tonącego statku?

mysz
@Słoń

ile Ci zaplacili za taki tandetny komentarz xd?

Perykles
@Żółwik

Czytam opinie, zastanawiam się czy próbować aplikować. Jak wygląda OTC/ RtR? W miarę normalnie czy (usunięte przez administratora)? Pytam uczciwie.

Anonimus
@Perykles

Z tego co mi wiadomo w r2r dość ciężko bo sporo pracy i duzo nadgodzin ponadto procesy jeszcze nie sa dopracowane. Pozostaje też kwestia na jakiego lidera się trafi zwlaszcza w o2c

Germanistka

Uwaga (usunięte przez administratora) W dziale HR miało być wszystko dobrze (tak mówiła mi TL na rozmowie kwalifikacyjnej). Niestety to było kłamstwo i jestem rozczarowana. W teamie back lock ponad 500 ticketów, których nie można rozwiązać. Team leaderka nieporadna (nawet po niemiecku nie mówi). Ludzie w większości bez doświadczenia albo z doświadczeniem ale nie w korpo. Złożyłam dziś wypowiedzenie :(

aaa
@Germanistka

backlog jeśli już

@Germanistka

@Germanistka prawdopodobnie nie słuchałaś dobrze na rekrutacji. Bo gdybyś była wystarczająco skoncentrowana to usłyszałabyś, że obecna Team Leaderka na Niemcy zarządzała 2 zespołami (Niemcy+Francja), ale w związku z tranzycjami obu krajów jest potrzeba zatrudnienia Team Leadera dedykowanego tylko na Niemcy (jak nie wierzysz to sprawdź sobie ogłoszenia na portalu).

ckin

WTF? Czemu pracownika ma interesować bałagan u zarządzających? Rozbieżność pomiędzy ustalenia podczas i Interview a Realem to 1 z najczęściej pojawiających się tu zarzutów, co jest niestety prawdą. Co więcej, powszechnym jest przedstawianie "super planu", który w krótkim czasie umiera. A ludzie juz sie przyzwyczaili...

@ckin

A na czym mają polegać te super plany?

Kandydatka

Hej, czy często zdarza się w firmie taka sytuacja, że danego stanowiska jednak nie tworzą? Pierwszy raz na tym forum spotkałam się z takimi sytuacjami...Trochę mnie to jednak wystraszyło i zniechęciło do firmy.

Justynka

W dziale HR patologia. Kłamstwa na rozmowie kwalifikacyjnej i obłuda po rozpoczęciu pracy. Szef działu HR Holender to jakiś dzieciak z Holandii każe ludziom pracować z biura w pandemii. Ludzie w dziale HR tragedia albo młodzi bez wiedzy ale stare wredne kobity. Uciekłam po 2 tygodniach. Odradzam

@Justynka

Nie dyskryminujemy nikogo przy zatrudnianiu, więc w GBS są zatrudnione osoby młode, starsze czy w średnim wieku. Liczą się przede wszystkim kompetencje i znajomość języków. Poza tym w tym zespole nie było "Justyny", więc nie mogłaś odejść po dwóch tygodniach. A może jesteś kimś, kto nie został zatrudniony i stąd te żale, bo wiesz, że atmosfera u nas liczy się przede wszystkim :)

Justin Timberlake

A moze po prostu dziewczyna postanowila nie ujawniac swojego prawdziwego imienia? co do atmosfery to wystarczy pokazac ilu ludzi w roku zostalo zatrudnionych a ilu odeszlo

Zadowolona
@Justin Timberlake

a co jeśli NIKT nie odszedł z tego zespołu :) Bo zespół fakt jest młody, ma zaledwie kilka miesięcy i póki co skład jest niezmienny :D

Justin Timberlake
@Zadowolona

a co jeśli nie piszesz tu prawdy? ;)

Ciekawe...
@Justin Timberlake

Od roku nikt nie odszedł z teamu, więc Justyna, nie przeszła po prostu rozmowy kwalifikacyjnej ;)

Wanda
@Justynka

Dzięki za opinię. Twój komentarz sugeruje, że propozycje przedstawione na rozmowie rekrutacyjnej nie pokrywają się z rzeczywistością pracy w firmie Akzo Nobel. Możesz napisać więcej dokładnych informacji? Co konkretnie się nie zgadza?

Mark

Wie rzeczy, których nie można wyszukać w internecie, czyli była faktycznym pracownikiem firmy;)

Randal1

Hm ja osobiście mam mieszane uczucia, firma jako miejsce pracy jest OK, niestety to będzie idealne miejsce za około 2 lata nie wcześniej.. obecnie panuje tu niezły bałagan wciąż w toku są tranzycje a góra naciska na standaryzację procesów co jest w tej chwili niemal niemożliwe.. rzeczywiście rynki lokalne szczególnie Włochy, UK i Holandia traktują pracowników GBS jak niezbyt ogarniętych i nic nie umiejących amatorów.. wszystko jest robione pod ich dyktando, przez co nieustannie coś się zmienia... Zmiana to jedyna pewna rzecz w Akzo.... Pracuje tu sporo naprawdę świetnych specjalistów.. ale widzę że Ci najlepsi szybko odchodzą, benefity jak wszędzie, płace negocjowalne więc nie wahajcie się prosić o więcej ????

kolia
@Randal1

i to jest prawda. niezadowoleni end userzy potrafią wykończyć.

Jacek

Na jakie zarobki można liczyć w dziale FP&A? Czy Team Leader jest w porządku? Dużo jest tam nadgodzin?

Xxxxx

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku R2R expert?

5staR2R
@Xxxxx

w akzo sami experci r2r, notabene zdobywajacy pierwsze doswiadczenie :)

Mirro

Jaka panuje atmosfera w dziale FP&A?

nikki
@Mirro

ogólnie małe zadowolenie i dość spora rotacja

Lolo
@Mirro

Atmosfera jest bardzo słaba, 6 osób uciekło w ciągu ostatnich 3 miesięcy, a reszta szuka pracy. Także jeżeli masz doświadczenie w finansach, to szukaj pracy w innych firmach. Tu wystarczy znajomość Excela, praca polega na ciągłym przerabianiu i mieleniu plików, zero rozwoju. No i oczywiście trzeba być usłużnym wobec rasy panów z krajów na zachód od Polski.

Pani Nick

Nie polecam! W trakcie rozmowy o pracę tyle obiecywano i że już jest się zapewniony co do zatrudnienia. Niestety, można się pomylić. Brak odzewu we wskazanym terminie - ani maila, ani telefonu, ani pocałuj w (usunięte przez administratora). Takie zbywanie kandydatów na ostatniej drodze rekrutacji nie jest w porządku. A skoro tak już na początku traktuje się człowieka, to co dopiero wewnątrz firmy. Dodam, że rekrutacja dotyczyła stanowiska HR

Zostaw merytoryczną opinię o Akzo Nobel - Warszawa

• Jak się pracuje w Akzo Nobel?

Zobacz opinie na temat firmy Akzo Nobel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akzo Nobel?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 5 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Akzo Nobel?

Kandydaci do pracy w Akzo Nobel napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Akzo Nobel