Opinie o Diora - Świdnica sp. z o.o. w Świdnica

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Diora - Świdnica sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Diora - Świdnica sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Stolarze

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Diora - Świdnica sp. z o.o. w Świdnica

Aktualność
Z dumą i satysfakcją informujemy, że w przedostatnim numerze miesięcznika Przemysł Drzewny ukazała się rozmowa z Prezesem Diory Świdnica Włodzimierzem Sosińskim. Zapraszamy do lektury.

[img=570x350]http://forestor.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_8686-570x350.jpg[/img]
CNC w służbie koneserom dźwięku
Tags : press
Category : TEKNIKA
Niestandardowy kształt elementu obróbczego może stanowić problem w obróbce CNC, dlatego ważnym kryterium wyboru maszyny może być sposób mocowania formatki. Dla firmy Diora Świdnica, która produkuje obudowy głośników, często o bardzo skomplikowanych i nietypowych kształtach, kryterium to spełniło centrum obróbcze Biesse Rover A. Maszyna ta, obok kilku starszych centrów Biesse, stanęła niedawno w zakładzie w Świdnicy.

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA
Nazwa Diora od razu przywołuje skojarzenie ze sprzętem RTV, choć akurat zakład Diora w Świdnicy specjalizował się przez lata w produkcji mebli. Dopiero przekształcenia własnościowe pozwoliły na wykorzystanie rozpoznawalności marki i stworzenie zupełnie nowej koncepcji wysokowyspecjalizowanego zakładu przetwórstwa drewna, którego domeną jest produkcja obudów głośnikowych.
– Kasprzak i inni polscy producenci, na których sprzęcie jako młodzież słuchaliśmy muzyki, już nie istnieją, a niegdyś stanowiły głównego odbiorcę wyrobów Diory z Dzierżoniowa – mówi Włodzimierz Sosiński, technolog i członek zarządu firmy Diora Świdnica. – Trzeba było zawalczyć o nowy, znacznie bardziej wymagający rynek europejski, a naszym atutem była wówczas wiedza i doświadczenie, a nie park maszynowy.
2008 rok był przełomowy dla europejskiej gospodarki, którą dopadł kryzys finansowy, co odbiło się również na wynikach zakładu w Świdnicy.
– Przyszedłem do firmy, w której trzeba było postawić przede wszystkim na jakość i obsługę klienta, w tym wsparcie posprzedażowe, ponieważ produkcja głośników, w której się wyspecjalizowała Diora Świdnica, to wyroby, które trafiają do specyficznego, bardzo wymagającego i wrażliwego klienta, konesera dźwięku, ale i designu – dodaje Włodzimierz Sosiński.
[img=300x200]http://forestor.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_8625-300x200.jpg[/img]
[img=300x200]http://forestor.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_8720-300x200.jpg[/img]

Wygrać jakością
Produkcja kolumn głośnikowych jest produkcją krótkich i skomplikowanych serii, w której sprawdza się metoda zarządzania Just in time. Obudowy – od najmniejszych kolumn, po wielkogabarytowe, wymiarami przypominające lodówki, wykonywane są ściśle według koncepcji projektowej klientów. Nie ma tu miejsca na dowolność, jest ścisła kontrola wymiarów, stosowanych materiałów, dopasowania fornirów, kolorystyki lakieru. Każdy szczegół, niedoskonałość, nawet tej trudno dostrzegalnej gołym okiem różnicy względem prototypu, staje się podstawą reklamacji.
– Z jednej strony to ogromne obciążenie dla załogi, ale też możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji, pokazania, że jak nikt inny potrafimy spełnić najwyższe wymagania – wyjaśnia Włodzimierz Sosiński.
W produkcji obudów głośnikowych stosowane są drewno krajowe i egzotyczne oraz płyty MDF, HDF i ze sklejki, łączone z mniej typowymi materiałami, takimi jak włókniny węglowe, skóry i inne. W poszczególnych oddziałach produkcyjnych znajdziemy zarówno ciężkie żeliwne konstrukcje w charakterystycznym zielonym kolorze, pamiętające jeszcze czasy poprzedniego systemu, ale wciąż doskonale spełniające swoje proste zadania obróbcze, jak i nowoczesne w pełni zautomatyzowane i współpracujące z komputerami centra obróbcze, pilarki panelowe czy okleiniarki.

[img=300x200]http://forestor.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_8680-300x200.jpg[/img]
[img=300x200]http://forestor.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_8652-300x200.jpg[/img]

W uchwycie Rovera
W ostatnich latach dostarczyliśmy do firmy Diora Świdnica pięć maszyn, w tym pilarkę panelową Selco, do precyzyjnego rozkroju elementów, które następnie kierowane są do skomplikowanej obróbki wieloosiowej: wycinania i frezowania na centrach obróbczych Biesse – mówi Ryszard Pietras, doradca techniczny firmy TEKNIKA. – W styczniu tego roku dokonaliśmy rozruchu kolejnej maszyny, najnowszej wersji CNC Rover A.
Włodzimierz Sosiński nie ukrywa, że to był ważny moment w rozwoju firmy, skok jakościowy, ale przede wszystkim wydajnościowy, ponieważ współpraca z komputerem przy skomplikowanej obróbce pozwoliła zrezygnować z tworzenia szablonów na frezarkę.
– Maszyna przejęła bardzo ważny etap obróbki, który polega na frezowaniu otworów pod głośniki, a później nawiercania wzdłuż okręgu miniotworów pod mocowanie tych głośników przy pomocy śrub – wyjaśnia. – Na tym etapie jest kilka bardzo trudnych technologicznie zadań. Przede wszystkim element musi być dokładnie zamocowany, stabilnie, ale bez ryzyka odkształceń, jakichkolwiek naprężeń materiału.
Jak wyjaśnia Ryszard Pietras, w modelu Rover A zastosowano rozwiązanie, w którym elementy mocuje się na zasadzie uniklampów zaciskowych z wykorzystaniem niezależnego źródła podciśnienia.
– Ten system rozwiązał nam ważny problem z mocowaniem elementów o nietypowych wymiarach i kształtach, często po inwazyjnej obróbce frezującej. Maszyna wykonuje wybranie materiału z drewna czy płyty powodując, że element staje się cienki i trudno jest dokonać zwykłego mocowania na przyssawki – mówi Włodzimierz Sosiński.
Kolejną zaletą maszyny jest system kopiowania obróbki, który gwarantuje zachowanie precyzji głębokości frezowania otworów na całym obwodzie, która jest kluczowa dla późniejszego idealnego spasowania głośników z obudową i zachowania najwyższej jakości dźwięku.

[img=300x200]http://forestor.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_8708-300x200.jpg[/img]
[img=300x200]http://forestor.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_8726-300x200.jpg[/img]
[img=300x200]http://forestor.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_8644-300x200.jpg[/img]

Lakierowanie w wielkim formacie
70% obudów wykonywanych jest w kolorze czarnym. Drugim pod względem popularności jest kolor biały.
– Oba są kolorami bardzo trudnymi, wymagającymi profesjonalnej wiedzy w zakresie przygotowania powierzchni, użycia izolantów, jak i samej aplikacji lakierami dwuskładnikowymi – mówi. – W naszym zakładzie nie ma automatów, stosujemy uniwersalną aplikację natryskową pistoletem na ścianie lakierniczej z płaszczem wodnym. Obudowa jest lakierowana po etapie montażu jako gotowy element. Często są to kolumny o bardzo dużych gabarytach, których wysokość ogranicza zastosowanie linii lakierniczej. Poprzez natrysk pistoletowy możemy dokładnie i idealnie równo pokryć lakierem również krawędzie obudowy. Jest to kluczowe nie tylko w lakierowaniu barwnym, ale również pokrywaniu lakierem bezbarwnym obudów fornirowanych.
Po każdym z etapów obróbki, szlifowania czy lakierowania następuje szczegółowa kontrola jakości.
Jakość to nasz konik, ale też konieczność, by w odpowiednim momencie reagować na ewentualne niedokładności, nie narażając na koszty wycofania produktów, a przede wszystkim utraty zaufania klienta – mówi Włodzimierz Sosiński. – Kontrola jakości to nie tylko sprawdzanie czy element został dobrze zmontowany, polakierowany, ale również wykonujemy kontrole akustyczne na specjalnym stanowisku.
Nowym kierunkiem rozwoju zakładu w Świdnicy jest produkcja mebli dziecięcych – kolorowych i estetycznych stolików oraz krzeseł przedszkolnych z atestem. Są one sprzedawane pod własną marką Dioralino.
W głowach członków zarządu rodzą się kolejne pomysły na wykorzystanie tradycji marki i doświadczenia załogi, która liczy już ponad 140 osób. Kiedy dochodzą do tego wydajne i gotowe na wyzwania maszyny, można spodziewać się kolejnych sukcesów.

[img=300x200]http://forestor.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_8740-300x200.jpg[/img]
[hr]
ITD

Jeden wielki pic i kupę bzdur technicznych,komunistyczna propaganda,a gdzie zdrowie ludzi.

non

U mnie w stodole stoi 5 CNC i nie takich gruchotów tylko nowoczesne maszyny,nie ma się czym chwalić ,czysta propaganda komunistyczna,a opis bzdury ujęte w ładne słówka,wstyd.

mistrz świata

Takich idiotyzmów dawno nie czytałem,same odkrycia,które istnieją od20 lat,a gdzie nowoczesne technologie?niedługo wg Diory wbicie gwożdzia będzie wyczynem,to chyba jakiś żart.

bez kompleksu

To jakieś bzdury,prymitywne nie zawodowe słownictwo,np. mini otwory,fornir,widać że prezes nie ma pojęcia o tej produkcji,nie jest to język zawodowy,a raczej żargon niekompetentnych,dlatego Diora tak marnie wygląda ,obciach.Szkoda marnować czas na te idiotyzmy propagandowe,chociaż żeby były profesjonalne.

Nizależny Zespół Diory

no można w końcu zostać samozwańczym technologiem wyszkolonym przez ogrodnika,jaki mistrz taki uczeń.

pan

Fajnie że wywalili pania A.jednego z członków sitwy,firma na tym nie straci,problem trucia ludzi został rozwiazany(usunięte przez administratora)

xxxxxxx
@pan

Tak to jest jak w firmach usługowych nikt ne panuje nad sytuacją.

Tadi
@ITD

sukces komuchów przez parę lat polegał na intensywnej propagandzie i widać jak to się skończyło w gospodarce,tak samo się skończy i w diorze,chyba że właściciel zareaguje.

prezeswszechswiata

Kiedy w końcu te bzdury zlikwidujecie,przecież to chłam myślowy.

AK-47

Kiedy w końcu te bzdury zlikwidujecie,jak można słuchać bez głośników,(usunięte przez administratora)h,totalna propaganda komuny,przeczytajcie jak odbudowano Tonsil,i tam jest wizja i innowacje,a(usunięte przez administratora),co w dzisiejszych czasach jest jako kuriozum,(usunięte przez administratora)a przecież są nowe technologie,tylko trzeba o tym wiedzieć,totalny brak KOMPETENCJI.

ziutek

to jakieś bzdury,chyba to jednak nie technolog mówi,jakaś prowokacja.

ABC

W ogłoszeniu jest że diora szuka do pracy "montarzystów",jak firma taka pisownia.

Zen

A przeprosiny gdzie,(usunięte przez administratora)

T.W.LONIA
@Zen

Przeprosiny to za mało,/ musi być samokrytyka i udowodnienie że jest się człowiekiem,typu homo sapiens,będzie to trudne,ale propaganda czyni cuda?

Niech spełnią się marzenia i nadzieje, które niosą ze sobą Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok 2019. Najlepsze życzenia pracownikom życzy Zespół Diora Świdnica

ws
@Diora - Świdnica sp. z o.o.

Te życzenia są nie szczere i fałszywe jak ten jakiś zespół,nie dziękujemy.

ws
@Diora - Świdnica sp. z o.o.

A przeprosiny gdzie,za te wszystkie wyczyny prezesa.

logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
PS

panie prezesie,najpierw wygłasza pan publicznie technologiczne bzdury,urażając środowisko technologów,a po skomentowaniu leci pan na policję z donosem,trudno ,do zobaczenia,poz

xxx

może jest w systemie IPN

WS
@PS

Ciekawe która uczelnia wykształciła takiego(usunięte przez administratora),(usunięte przez administratora)odlot zupełny.

Wołodia l.
@WS

Stara komuna.

AK-49

Dla kraju i firmy tak.

@WS

Czasami wykształcenie jest większe niż inteligencja,jak powiedział filozof.

dpd
@PS

Nie ma się co dziwić,patologiczna firma(usunięte przez administratora),może w nowym roku wywalą prezesa i firma złapie oddech całkowity i będzie rozwój.

AK 47

Tchórzostwo,cecha kapusi,jest to oczywiste jak zmiana koszuli.

lakiernikdiory

Normy czystości powietrza w Świdnicy przekroczone o 400%(usunięte przez administratora)jak twierdzi jakiś zespół diory(usunięte przez administratora)

speedlak
@lakiernikdiory

Opowiadanie(usunięte przez administratora)to specjalizacja zespołu diory,(usunięte przez administratora).

Mateusz

Jakie trzeba mieć wykształcenie, żeby zostać zatrudnionym?

@Mateusz

Panie Mateuszu, aby być zatrudnionym w Diora Świdnica trzeba mieć wykształcenie w zależności od stanowiska na jakie chce Pan aplikować. W celu otrzymania szerszych informacji w sprawie wolnych wakatów i wykształcenia adekwatnego do nich, prosimy skontaktować się z Działem Kadr Diora Świdnica. Pozdrawiamy Zespół Diora Świdnica

Isp.BHP
@Diora - Świdnica sp. z o.o.

Bez wykształcenia,trzeba być naiwnym łosiem i nie szanować własnego zdrowia.

W odpowiedzi na wątpliwości dotyczące złych warunków w Diora – Świdnica informujemy, że produkujemy wyroby o bardzo wysokiej jakości wymagające zachowania wyjątkowo wysokich reżimów technologicznych w zakresie czystości powietrza, jego temperatury i wilgotności. Spółka, jako przedsiębiorstwo funkcjonujące w nowym obiekcie, jest kontrolowana w sposób szczególny przez państwowe instytucje dbające o warunki pracy, BHP i ekologię. Kontrole te są wykonywane na bieżąco. Dodatkowo coroczne pomiary hałasu, zapylenia, wibracji (czynników szkodliwych ) potwierdzają prawidłowe warunki pracy. W zakładzie funkcjonuje (obok zawodowego specjalisty ds. BHP i ochrony środowiska) niezależny, społeczny inspektor pracy wybierany przez samą załogę i wyposażony w szczególne uprawniania i ochronę prawną gwarantującą pełną niezależność. Pozdrawiamy Zespół Diora Świdnica

@Diora - Świdnica sp. z o.o.

powtarzacie te kłamstwa na okrągło,ale racja kłamstwo powtórzone 100 może zostać prawdą,zapomnieliście dodać to o organach

Niezale. Zespół Diora Świdnica
@Diora - Świdnica sp. z o.o.

Oni są tacy niezależni i obiektywni jak sądy w Polsce a wypłaty biorą z Diory,jak wam się chce pisać takie bzdury,bubel będzie zawsze bubem,trucizna ,trucizną.

Niezależny Zespół Diory
@Niezale. Zespół Diora Świdnica

Tak powinno być,a jest zacofanie ,dziadostwo (usunięte przez administratora) i trucie ludzi

Isp.BHP

BLE,ble,totalne bzdury

SP

Do tematu wrócimy za jakiś czas ,jeżeli tylko będzie firma istniała,poz

WS
@SP

Już za póżno,firma leży i kwiczy.

NZD

Rozwiązywanie problemów firmy i ich usuwanie polegające na donoszeniu i kablowaniu,a nie działaniu i myśleniu, daleko Diory nie zaprowadzi,skutki już widać.

Nano

Każdy może się podszywać pod kogoś kim się nie jest,każdy może tego chcieć,tylko trzeba się na czymś znać,wystarczy popatrzeć na naszą firmę,wszystko bez składu i ładu,technolog raczej tu nie działał,jeden wielki bajzel i przypadkowość.

Yagi

Byłem dzisiaj na rozmowie w sprawie pracy. Poszukiwali informatyka. Na miejscu okazało się że nie informatyka a łosia do obsługi programu ERP. Zmarnowałem tylko czas i kasę na paliwo żeby tam dojechać a w zamian "prezes" w polarze myśliwego opowiadał mi jakieś bzdury.

Noster
@Yagi

opowiadanie bzdur to specjalność prezesa,jedzie na tym parę lat i się udaje.

J-13
@Yagi

Już jesteś zakapowany na policję,"prezes" to lubi.

ERP
@Yagi

Maniakalne donoszenie jest uciążliwe dla policji,ciekawe jak długo wytrzymają,a to nie był myśliwski polar tylko garniak menedżerski od diora,jaki "prezes" taki wygląd.

nikt nic nie wie
@Noster

Panie Hawranek, komuna se nie wruti,propaganda na nic.

Max
@J-13

Kapowanie i donoszenie, na tych zasadach jest oparta firma,to zostało wdrożone jako zasada,zamiast technologi,dobrej myśli technicznej i nowych rozwiązań,stąd marazm w firmie ,zacofanie i ogólne (usunięte przez administratora)

Ucho prezesa
@Max

Taki jest wymóg aby pracować w firmie

Dandi

Nie polecam pracy w tej firmie,(usunięte przez administratora)e,totalny chaos,brak ludzi kompetentnych,wszyscy jakby byli z łapanki,dziwactwo techniczne,jakieś chore,nie polecam.

Pracownik firmy

Raczej powinien udzielić wywiadu jak się wykonuje fikcyjna produkcje na papierze,podrabia papiery magazynowe i ekonomiczne firmy,bo na tym się zna,a nie sprawy technologiczne o czym nie ma zielonego pojęcia,stąd trudne warunki pracy,trucie pracowników ,zacofanie.Kupno przestarzałego CNC z kiepskiej firmy to żaden sukces,a raczej potwierdzenie o braku wiedzy,poz

techdrewna
@Pracownik firmy

szczera prawda tak było robione.

Pracol

I znowu sukces,od tych sukcesów można zwariować.

Romano
@Pracol

Właśnie tak się dzieje

Prokórator

Tragedia,brak zamówień i roboty,leżymy i kwiczymy..................................

@Prokórator

Już nie ,łaskawie rzucili zlecenie

PS

Aż dziw,że przy takim zarządzaniu, jeszcze nie ma syndyka.

SP

Puszka Pandory otwarta,poz

zainteresowana

Witam :) Ktoś mógłby napisać jak jest w Diorze chciałabym się zatrudnić ale jakie są zarobki czy są premie? jaka atmosfera? jakie podejscie do ludzi ?

icha,icha
@zainteresowana

Przecież pisze oślico!

Zainteresowana
@icha,icha

Jeśli nie umiesz udzielić odpowiedzi to nie ubliżaj.. bo to świadczy o Tobie :) pozatym jest napisane na forum o warunkach pracy a nie o zarobkach i dodatkach..

icha,icha
@icha,icha

Sorry,przecież pisze

Zostaw merytoryczną opinię o Diora - Świdnica sp. z o.o. - Świdnica

• Jak się pracuje w Diora - Świdnica sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Diora - Świdnica sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Diora - Świdnica sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Diora - Świdnica sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Diora - Świdnica sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Diora - Świdnica sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 177 ocen.

Diora - Świdnica sp. z o.o.